Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1729358

Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4080 : 14 Maj 2009, 10:33:55
Ja tale box od Tinke je res super. Tak bo moj naslednji :)))))


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4081 : 14 Maj 2009, 10:38:38
ina84. ne vem, zakaj se počutiš napadeno???
Dejstvo je, da je ob takem prevažanju ogrožen tako pes kot ostali potniki v avtomobilu, neglede na to, kaj se tebi "zdi".
Sem videla že posledice ob takih in drugačnih trkih in še vedno zagovarjam uporabo testiranih boksev.


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #4082 : 14 Maj 2009, 10:44:53
Tle je in on spodaj maste čak i sliko s pasi , al jaz okrenem box na sedište proti vratom.
http://www.exo-eko.cz/Plastove-prepravky-a-prenosky-na-psy/Prepravka-Pet-CargoCabrio-new
Jaz imam ta boks vijolične barve in sem zelo zadovoljna. Hvala še enkrat, Tinka!!! :-*

In tudi ta belo-oranžna kombinacija boksa se mi vedno bolj dopade :o...čisto me zmešate s temi linki :D ;D



ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4083 : 14 Maj 2009, 11:05:41
ina84. ne vem, zakaj se počutiš napadeno???
Dejstvo je, da je ob takem prevažanju ogrožen tako pes kot ostali potniki v avtomobilu, neglede na to, kaj se tebi "zdi".
Sem videla že posledice ob takih in drugačnih trkih in še vedno zagovarjam uporabo testiranih boksev.

Sploh ne bom več komentairala, ker se očitno ne razumema - dejstvo je tudi marsikaj drugega ... pa nisem rekla, da se s tabo ne strinjam - nasprotno, ampak tako pač imamo mi in vem, da ni varno ... IŠČEMO REŠITEV (že ves čas ti govorim enako)  :)

Sicer pa bom zdaj nabavila ta boks, ki ga je predlagala Tinka, ker se mi "zdi" res super - hvala Tinka. ;)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4084 : 14 Maj 2009, 14:24:07
No saj če imate box potem itak ga lahko že voziš v avtu, bolje prej kot kasneje :) Pa pač potem ob priliki nabavi drugi box, če se ti ta ki ga imaš ne zdi vredu.
Aja se je pa treba pripraviti na to da bo mali cvilil, ker mu nebo jasno zakaj je bil prej vedno v naročju, sedaj pa ga tlačiš v box :) Ampak se bo že navadil, brez skrbi. Ignorirat cviljenje in to je to.

Malo offtopic... jaz načeloma vsem ki nabavljajo kužka takoj povem da je osnovna stvar box, ki ga moraš imeti še preden psa nabaviš, posebno če se voziš po psa in če bo pes v avtu - si skorajda ne predstavljam da vsaj za kratek čas kdo nebi kdaj psa vozil. Zato je tudi fajn da se od prvega dneva psa navaja na box, ker je ful lažje, kot pa ga odvaditi potem naročja in navajati na box kasneje. No toliko za vse tiste ki razmišljajo o nakupu psa :)


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4085 : 14 Maj 2009, 16:34:06
He he box je res super in se tud lepo prenaša ker je močan , kompakten in ni težak kot zgleda. Jaz mislim da tisti ki nauči kužka na box v autu al kjerkoli - ko si na dopustu al obisku da ne spi v postelji in podobno - pa bo sam sebi zahvalen za celo življenje. jaz ga mam recimo tud večkrat za "karanteno"  ::) ker ko se mala nekjer povalja v dreku al skoči v sredi januarja v morje in nimam brisače pa jo valda ne pustim v auto skakat  :D  Tako da si življenje niti nepredstavljam brez boxa v autu  :)

In še enkrat mi ne da, da ne povem : isto kot otroka boš pripela pa valjda boš tud kužka !!! A ste kdaj mogoče vidli v reklami kako leti maltežanček skozi okno na TV ?

Ina 84  vam da te boli srce ko taki mali cvilijo saj je men tud blo hudo . Samo mi smo se za nalašč prvi teden dni vozili 3x na dan "po parkingu" za kakih 5 min . Pa se hitro navadi boš vidla , samo probaj. Zapamti eno stvar , ko popustiš pri tem , popustš tud pri drugom ma da bi cvilila al gledala kakorkoli že. Pri prejšnih jorkih sem popustila pa so mi potem skakali po glavi , tako da se zdaj izogibam že početniškim greškam ko ma človek prvega jorka  ;)
Saj vem da je težko mu nekaj odupret.  Mala spi z nami v postelji ker ji mož dovolil ko je bla mala ENO  noč !!! Zdaj pa spi stalno in je res zoprno če ma recimo menstruacjo al vsaka greška se pač plača. Za to mamo forum da si mogoče zmanjšamo število brezveznih napak.
Za box pa vprašaj Medo al Tjašav če se da kupit v SLO al mislim da ne ker sem ga obema pripeljala iz češka , tako da preveč neupam. Jaz vseeeeeeeeeeeeeeeee nabavljam na češkem tako da sploh niti nebrskam po slovenskem ker tle itak ni taka ponudba.

Tjaša , je fenomenalen taj belo-oranžni  ::)  sem ga tud šele danes vidla , pa že razmišljam da bi taj svoj prodala in si privoščila novegaaaaaaaaaaaaaaaaa lepegaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  :o :o :o Pa še kakšno oranžno auto in to je to  :P

Uživjte mi gremo pridno v pasjo šolo ker bomo imeli hmalu ispit !!! LP


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #4086 : 14 Maj 2009, 16:55:51
Tjaša , je fenomenalen taj belo-oranžni  ::)  sem ga tud šele danes vidla , pa že razmišljam da bi taj svoj prodala in si privoščila novegaaaaaaaaaaaaaaaaa lepegaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  :o :o :o Pa še kakšno oranžno auto in to je to  :P
ali pa še enega yorkija poleg nabavit :P



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #4087 : 14 Maj 2009, 16:56:55
Za box pa vprašaj Medo al Tjašav če se da kupit v SLO al mislim da ne ker sem ga obema pripeljala iz češka , tako da preveč neupam.
Ja, v Zooticu se dobi in je za enkrat dražji... ::)



ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4088 : 14 Maj 2009, 17:30:21
Ok, mogoče butasto vprašanje, ampak res ne vem - koliko je 1 Kč euvrov?  ???

Nič, mi smo se odločili za boks in pika - sedežev v Sloveniji tako ali tako ni, tako da itak nimam neke izbire  ;D Zaenkrat še bomo kar tega, ki ga imamo preizkušali, nato pa v lov za novim. :)



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #4089 : 14 Maj 2009, 17:33:43
1,00 evro = 26,64 Kč



ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4090 : 14 Maj 2009, 18:31:23
Hvala!



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #4091 : 14 Maj 2009, 18:59:24
 :P :P :P tudi mi imamo tak box kot Tinka in smo fuuuuulllllll zadovoljni ;) ;) ;)
Enostavno ga pripasamo s pasom in že dirkamo ::).....box se ne premakne niti za mm :P :P
Edino kar je ,je to,da ga je naš hiper že prvi dan ko smo ga uporabljali veselo pokrampal,tak,da si je malo zameglil pogled ven :P :P :P :P

Zato TIna še enkrat HVALA,ker si nam ga pripeljala :-* :-* :-* :-* :-*

Pa kaj res moraš dat ta link gor z novo kombinacijo >:( >:(.....no ja pa saj tud ta vijolčna kot jo imamo me je lepa :-[ :-[

Ja tak enak box stane pri nas v ZOOTIC-u 69€,jaz pa sem dala zanj pol manj hvala,hvala in še enkrat hvala Tinki,....pa tud na našo Petrco ne smem pozabit,ki nam ga je dostavla ;D ;D

Kar pa se tiče stolčka je meni zelo všeč,sam naš hiper aktivc  >:D bi se verjetno že kar v 1 m vožnje obesil ven iz njega,tako kot se iz torbe za prenašanje,čeprav je pripasan čisto na kratko,na oprsnico,nekako uspe ritko obrnit ven in se kar obesi, >:(zato bomo mi kar lepo ostali pri boxu :P ;)

Lepo se imejte in počohajte svoje lepotce :-* :-* :-*

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4092 : 15 Maj 2009, 10:09:46
No jst ga pa do sedaj še nisem kupila ker sem čakala na tega oranžnega  :D :D :D Zdej  pa si Tinka ti na potezi  ;D


Honey

  • Gost
Odgovori #4093 : 15 Maj 2009, 11:29:24
No tako, mi smo v fazi, da (končno ::) ::)) kupimo torbo za nošenje psa - jih imam že nekaj nagledanih preko Ebay....sem pa zdaj nekaj drugega iskala in naletela na take fensi šmensi torbe :P :P...ojojjjoooojjjj kaj vse si ne zmislijo :o :o



http://www.puppypurse.com/index.html

V SLO ni kaj pametnega in lepega za dobiti...pa bom itak da nekaj iz tujine kupila....zanima me kaj priporočate? Hehheheheeeee me pa zanima tudi kaj pravite na zgornjo modo? :D :D :D

Lep vikend vsem ;)...tu smo optimistični, da bo sončen vikend :P :P  :(




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4094 : 15 Maj 2009, 11:38:10
Take torbe sem na netu vidla že kar nekaj časa nazaj...osebno se mi zdijo res nagravžne, in si ne predstavljam da je psu v tem udobno... tako da sem čisto proti temu...

Sicer pa se počasi tudi pri nas dajo dobiti res luškane torbe, so pa ful drage. Tako da kakšna avstrija ali nemčija se kar splača malo pogledati, da dobiš kakšne ideje. Sem pa jaz ravno zadnjič videla v Mr. Petu ene nove zadevice, so se malo potrudili in imajo kar nekaj lušnih torb. Poleg tega pa je ena nova punca/gospa, ki je začela delati ful luškane pasje zadeve, ene res posrečene torbe ampak bolj za ta male pse -mislim da že 3 kg pes tja not nebi pasal, ampak se splača pogledati. Pa ful lušne trenerkice za pse sem videla isto od te gospe. Žal več informacij nimam, so mi pa obljubili da pride v kratkem nova roba :) Tako da gremo pofirbcati. Če najdem kakšen link pa ga prilepim ob priliki.


ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4095 : 15 Maj 2009, 12:51:21
Hahaha, Honey - pa res, kaj vse si ne izmislijo  ;D Tudi jaz sem že videla te torbice in se mi zdi, da bi se mojemu Ajku zmešalo noter - glede na to, da tačke kar visijo ven, se tudi meni zdijo zelo neudobne  :-\

Sicer pa mi trenutno med drugim seveda tudi iščemo kakšno udobno novo poteljico za našega lumpa, ker mu je ta že premajhna - no, saj zaspi še vedno noter, ampak glede na to, da večino spi na boku ali na hrbtu žal nima več prostora in tako zleze dol na odejico - zdaj pa me zanima, kakšne velikosti kaj ve uporabljate, saj pravijo, da tudi prevelika ne sme biti :-[ Mogoče kakšna hiška? Sama imam namreč občutek, da ga ponoči zebe, saj si ga včasih zjutraj dam k sebi gor na posteljo, da bi ga pocartala in mi zleze naravnost pod odejo  :-\



Honey

  • Gost
Odgovori #4096 : 15 Maj 2009, 13:02:14
Heheheheee....ja nekje sem prebrala, da je to v ZDA postala kar iskana zadeva...ne vem, meni osebno ni niti malo všeč, se mi zdi, da ko gledam gornjo sliko, psu ni glih zelo prijetno (pa čeprav ima tak igriv pogled)..ko ga ima tak na rami, ne vem....po mojem ga kar stiska spodaj po trebuščku, pa ob tačkah...:(... to sliko sem dala sem gor bolj kot intermeco, da malo vidite kaj vse si folk ne namisli :o...in je ob tem še uspešen s prodajo ::) ::)

V glavnem, jaz želim imeti nekaj ne preveč pisanega in obšitega (tudi take valju podobne torbe mi niso všeč), čist simple torbo iščem...nočem neke roza barve ampak kako tako, da jo lahko imam k večini cot zraven ::) ::)





To torbo gledam že nekaj časa, a ker je res velika izbira v tujini, se ne morem odločiti in zato še nič nimamo :'( ::)

Lp




Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4097 : 15 Maj 2009, 13:20:16
Kje si pa našla to torbo Honey? Mi je full všeč, ker je taka "normalna".




pepe

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #4099 : 18 Maj 2009, 15:23:57
Pozdravljeni!

Tudi mi imamo novega člana yorkija in me zanima, koliko mora mladič nekje pri treh mesecih pojesti na dan (v gramih)? Žena pravi, da samo 50 gramov pri 5 mesecih pa potem 60 gramov, toliko tudi piše na vrečki od hrane (Royal cannin) Meni se pa to zdi zelo malo, naš zgleda namreč sestradan, vedno v šusu poje svoj obrok (imamo 3) in še išče in išče.  :'( Koliko na dan pojedo vaši odrasli yorkiji???

Sem čisto zaskrbljen :-\, prosim povejte mi, če ima to naš Toby dovolj in ali mu lahko vmes damo tudi kakšne priboljške, ali moramo potem, če mu damo znižati obrok itd.

Hvala!



Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #4100 : 19 Maj 2009, 19:46:53

Pepe, glede briketov ti povem, da je količina zelo individualna. Naša Tori, stara 1,5 let ni nikoli pojedla toliko, kot navajaš ti za mladička, pojedla je pol manj, kot piše na vrečki. Res pa je, da briketov sploh ne mara. Tudi zdaj bi pojedla le pol te količine. Je pa težka le 2 kg in suhcena. Svetujem ti, da svojega hraniš po občutku. Če je predebel manj, če pa ne, pa po želji, seveda je odvisno od teže in velikosti. Pa še nekaj je, eni pojejo brikete kar cele, drugi jih grizejo. Naša bo tudi najmanjši briket grizla zelo dolgo.

Torej daj mu več, če ni predebel in še išče hrano. Tudi ljudje smo različni, eni se že ob mali količini hrane redijo, drugi se lahko bašejo, pa se jim nič ne pozna.

Daj kakšno slikico, da vidimo malega Tobya.

Pozdravčki vsem.  :)  :)   :)

http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4101 : 20 Maj 2009, 17:56:28





to je pa naš mali gospodar!   ;D



Tinchii

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #4102 : 20 Maj 2009, 20:04:43
Hejla!
Mene zanima kak je z yorkiji.Me zanima če puščajo veliko dlake, so prijazni do otrok, primerni za v blok in da bi se mu dalo tekat(jaz tekam v prostem času)



ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4103 : 20 Maj 2009, 20:26:41
Tinchii - glede dlake ti lahko povem, da skoraj nič, ko ga krtačim, v glavnem vse ostane na krtači, normalno pa, da se bo tudi kakšna našla kje  ;D ... drugač so pa yorkiji tudi znani po tem, da ne puščajo dlak.

Ko sem si prebirala značilnosti psa, sem zasledila, da niso ravno navdušeni nad otroci, ampak je pa tako ... če bodo vsi otroci, ki jih bo srečal lepo ravnali z njim (brez vlačenja in podobno) bo nad njimi navdušen, kako se pa bodo mu že v štartu zamerili jih ne bo imel rad - mislim pa, da je tudi od psa do psa odvisno ... Jaz sem vedno svojega Ajka vzela vstran, če sem videla, da je kakšen otrok grob, drugače pa tudi dam vedno svojemu nečaku kak priboljšek, da mu ga da in deluje - moj Ajk ga obožuje - je pa tudi res, da nikoli ni z njim grdo ravnal  ;) Jaz ga poskušam čim bolj navaditi na otroke, saj tudi sama načrtujem kakšnega v bljižnji prihodnosti in moj Ajk ne gre nikamor (za razliko od drugih ljudi, ki še papigo dajo vstran, če pride otrok k hiši  :'()! :)

Za blok mislim, da so še najbolj primerni takšni mali psi, za večje je to že mučenje - yorkije tako ali tako rado zebe, tako da bi bili zmeraj  zunaj itak odpade.

Hja ... glede tekanja  :D :D :D - težko ti rečem, da bo on tekal s tabo - nekaj časa že ... brez probleme, ampak na kakšne dolge ture pa težko verjamem  :D Saj so nabiti z enegrijo, ampak hitro se tudi utrudijo - no, vsaj moj ... do zdaj - skratka ne vem, glede tega ti bodo pa punce lahko mogoče kaj več povedale ... nimam izkušenj še najbolj  ;D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4104 : 20 Maj 2009, 20:46:26
Najprej ti priporočam kakšno fajno pasjo knjigo za prebrati :)

Sicer pa kakor psa navadiš takšnega boš imel. Je pa seveda tudi pomembno, da je pes že pri vzreditelju navajen vsega, recimo drugih živali in po možnosti tudi otrok, ter da ni plašen...vse to se vidi že pri mladičku. Potem je pa seveda zelo pomembno kako ga vzgojiš. Res lahko samo toplo priporočam knjigo recimo Psi za telebane, kjer imaš res vse zelo lepo napisano - od vzgoje, šolanja, prehrane, nege, ...

Yorkiji so ena od pasem ki nimajo podlanke, ampak svilnato dlako, ki izpada manj kot človeški lasje :) Zaradi tega tudi niso nikoli primerni na bivanje na prostem, saj nimajo zaščite proti mrazu in vročini.
Če izbereš pravega vzreditelja, ki vzreja tudi karakterno stabilne pse, potem tudi ni nobena panika da se kuža navadi na otroke.
Yorkiji so tudi zelo vzdržljivi psi in komot lahko teče zraven tebe, seveda pol ko odraste. Tudi tukaj velja načelo, kakor ga navadiš, takšen bo :) Če ga navadiš laufat vsak dan po 2 uri, bo to sigurno z veseljem delal. Je pa mogoče res da bi se jaz tukaj mogoče osredotočila na pse ki so na zgornji meji standarda, recimo tam okoli 3 kile, kot pa na takšnega z 2 kilama.


Nelli...luškani je vaš ta mali, res je en cukerček  ;D


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #4105 : 20 Maj 2009, 21:35:12
Hejla!
Mene zanima kak je z yorkiji.Me zanima če puščajo veliko dlake, so prijazni do otrok, primerni za v blok in da bi se mu dalo tekat(jaz tekam v prostem času)
Tudi jaz sem bila malo v skrbeh kar se tiče otrok,vendar bolj potrpežljivega in do otrok prijaznega psa še nismo imeli in ga še nisem srečala!! ;) ;) ;)
Naš se od veselja,ko vidi otroke kar trese in če bi ga spustila bi bili vsi otroci v trenutku polupčkani :P :P :P :P :P
Kar se tiče dlake sicer tu in tam srečaš kakšno,drugače pa  je ni,kot je napisala že Botticelli ;D

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Tinchii

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #4106 : 21 Maj 2009, 20:52:36
Sem že prebrala knjige a o tem nič ne piše.Hvala ya odgovore



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4107 : 21 Maj 2009, 22:09:14
O čem nič ne piše? O dlaki sigurno piše, pa tudi to da so primerni za v stanovanje. Mogoče glede otrok izrecno ne, ampak noben pes ni od rojstva navajen otrok. Pomemben je značaj - tudi pri yorkijih imaš lahko take z težkim karakterjem ali take ki so bolj plahi...zato je pomemben pravi vzreditelj. In ker je yorki terier, pravi pes v mali embalaži, je zelo pomembno da so samozavestni in neboječi, in isto je pomembna zgodnja socializacija in seveda šolanje, posebno če kdo nima izkušen z psi.

Recimo tudi če greš k vzreditelju, naj ti pokaže mamico obvezno, in lahko že iz njenega karakterja veliko sklepaš. Pa seveda od odnosa vzreditelja tudi, fajn je celo če lahko večkrat greš obiskati mladička preden ga vzameš.


pufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #4108 : 21 Maj 2009, 22:38:43
Ze ko je govora o yorkijih in otrocih  :D

lp


Honey

  • Gost
Odgovori #4109 : 22 Maj 2009, 08:24:26
Nelli, mali je pravi lepotec :) :-*

Pufko - super slikica :o

No, kar se pa otrok in yorkijev tiče, pa moram tudi jaz povedati, da je res veliko odvisno od vzreditelja, mamice, kot tudi očeta kužka ((karakterja psa) in nenezadnje seveda  tudi od nas samih. No, naša Hana obožuje otroke in ko npr. dobimo obisk dveh malih nadobudnežev (enemu izmed teh dveh sem tudi botrca :P :P :P), je toliko veselja iz vseh strani in igranja in lubčkov, da je to neopisno.  :)

No, sem si pa nedolgo nazaj nabavila tole knjigo in je res svetovna - super za prebirati :P  - A New Owner's Guide to Yorkshire Terriers (Janet Jackson)


V njej najdeš praktično vse kar te zanima: od vzgojke mladička, o otrocih in psih, o dlaki, zavijanje dlakice v te papirčke,...o hranjenju, šolanju, razstavah,...skratka vse!!!  ;D

Lp 8)