Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1719926

bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5190 : 10 Februar 2012, 21:22:59
ha ha ha   :D :D    naš tudi naskakuje vse po vrsti... sploh so mu zanimive deke...si jo tako skupej zgrabi in začne...pa pojstlco tudi naskakuje...tako da smo vse te stvari umaknili... mi je prav smotano ker zdaj spi na blazini prekriti z prevleko...namesto da bi bil na mehkem...če mu dam pojstlco kar ne neha tako da nima smisla da mu jo dam... naš je to počel že od samega začetka ko smo ga pripeljali tako da res ne vem kaj mu je...tudi vse deke smo odstranili tako da se zdaj ko je mraz niti ne moremo pokriti zaradi tega lumpa :P    ampak tako je... :P

mi se približujemo zdaj 3tednu brez bruhanja tako da res super...je pa še zmiraj na dieti... počasi bomo pa šli na brikete....

tole naskakovanje pa je zaradi podrejanja...pač si hoče podrediti neko stvar...ampak takega početja se baje nikakor ne sme dopustiti... tako da vse take stvari vzemi stran in ji odločno daj vedeti da to ne sme...ker pravijo...najprej igrače, potlej ti   ;P   to je pa potlej problem...



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5191 : 10 Februar 2012, 21:24:19
kikita sporoči kaj so ti na veterini rekli...me prav zanima  ;)



Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5192 : 11 Februar 2012, 10:23:00
...mater so ji tko hit šive ven pobral, da sem se šele potem v avtu spomnila, da bi ga morala nekaj vprašati...pa drugič. Me veseli da je z Bachiko vse OK....Sej če bi bil naš pes me to še ne bi toliko begalo,...ampak da pa to psička dela je pa nekaj novega za moje oči  :)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5193 : 11 Februar 2012, 13:07:02
če naskakujejo mladi psi v puberteti je to čisto spolno :):) razen če je mladiček že sicer tako dominanten. Tako da osebno ne vidim razloga zakaj bi moral umikati ali ne pustiti to psu. RAZEN če se pes že sicer vede agresivno, dominantno in ima on pod kontrolo familijo :) Seveda če pa začne naskakovati človeka se to ne dovoli, ne vem pa zakaj pač nebi sel početi to na dei ali pliškotu. naša Tara ko je v fzi gonitve naskakuje plišaste igračke, tako pač je :)


Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5194 : 12 Februar 2012, 14:54:01
...nč ne limate slikic vaših ljubljenčkov v zimskih radostih...evo naša Kiki na sankanju...(Kiki je ta kosma zverca, pa brez kombinizona) ;D





cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #5195 : 16 Februar 2012, 11:55:11
Pozdravljene!

Našemu Cufkotu izpadajo mlečni zobje. Izgubil je apetit in komaj poje par svojih briketkov. Kako so kaj vaši ljubljenčki prenašali menjavo zobkov.

Hvala in pozdravčke vsem.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5196 : 16 Februar 2012, 12:58:10
če naskakujejo mladi psi v puberteti je to čisto spolno :):) razen če je mladiček že sicer tako dominanten. Tako da osebno ne vidim razloga zakaj bi moral umikati ali ne pustiti to psu. RAZEN če se pes že sicer vede agresivno, dominantno in ima on pod kontrolo familijo :) Seveda če pa začne naskakovati človeka se to ne dovoli, ne vem pa zakaj pač nebi sel početi to na dei ali pliškotu. naša Tara ko je v fzi gonitve naskakuje plišaste igračke, tako pač je :)

Jaz pa ne bi mladičku pustila, da to počne. Sem že videla, kaj se zgodi, če se psa ne nauči, da to ni zaželeno in ne bi želela imeti odraslega psa, ki vsak večer kakšno uro skače po pliškotu do orgazma in izliva in ki je tečen kot sam satan, če mu kdaj tega ne pustiš. Če koga to ne moti, ok, ampak zame je to nezaželeno pasje vedenje, od katerega pes nima nič, samo spolni nagon se mu vse stopnjuje in je zaradi tega ves zmešan in opravilno manj sposoben.



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5197 : 16 Februar 2012, 18:08:41
se strinjam... vsi odsvetujejo tako početje...psu moraš dati jasno vedeti da to ni želeno vedenje in vse stvari ki bi do tega privedle umakniti. zamo smo mi tudi umaknili pojstlco in vse deke ter plišaste stvari... mi smo ga umikali stran, odločno rekli ne pa ni zaleglo zato smo enostavno vse umaknili... pravijo da s takim početjem stopnjuje svoj nadzor...prvo nad stvarmi nato nad ljudmi zato to nikakor ne smemo pustiti...



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5198 : 16 Februar 2012, 18:12:32
glede menjave zobkov pa naš ni imel nikakršnih problemov s hrano... normalno je jedel brikete. če meniš da ne more grist pa zaradi tega ne je, mu brikete enostavno zmiksaj...malo jih namoči nato pa zmiksaj...jaz sem probala enkrat dati v mikser pa so pretrdi  ;)  tako da sem potlej z nožem ampak je pomoje bol enostavno da jih namočiš in zmiksaš...



Kunčica

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5199 : 15 Marec 2012, 11:42:19
Ojla! po dolgem času se oglašam... eno vprašanje: saj je bilo verjetno že kje napisano, ampak se mi res ne da iskat: za lesk in voljnost yorkijeve dlake... kaj uporabljate? kako olje, sprej, balzam?? je kaj kar je bolj ugodno pa vseeno kvalitetno in kje kupite. Hvala za vsak odgovor! zdaj greva pa na luft :)

 



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5200 : 16 Marec 2012, 15:38:20
Jaz sem po mojem že 100x to napisala, kot prvo je važen dober šampon, dober balzam v pravih količinah ter pravilni pripomočki za česaje in njihova pravilna uporaba. Če je dlaka volnasta, pa absolutno kakšen bolj konkreten sprej za česanje ter dodatki recimo Pet Silk Silk serum.

Za težavno dlako sprobavam sedaj en nov izdelek od Pure paws za razčesavanje in je fantastičen :)


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5201 : 19 Marec 2012, 20:53:24
Ponovno na vezi  :P

nam je pa danes ko smo cepili proti steklini našega naletela na veterinarko ki razstavlja yorkija in mi je pravila da uporablja od pantene šampon in balzam...
veliko sem prebrala naj šamponi ne bi bili primerni, balzam so pa celo priporočili...in to balzam smooth...tako da ne vem...mi zaenkrat uporabljamo le šampon od biogrooma za mladičke vendar vidim po dlaki da ne dobiva vsega tako da prebiram zadnje čase tudi jaz kaj bi bilo najbolj primerno... našemu se dlaka precej vozlja, taka suha je tako da res ne vem... je pa rekla ta gospa da ena stvar enemu odgovarja, drugemu škodi...tako da smo spet na začetku...mislim da bomo kupili od bio grooma mink olje za drugo pa še ne vemo...

midva se z aprilom odpravljava v pasjo šolo tako da komaj čakam da se ga malo ukroti  ;D ;D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5202 : 19 Marec 2012, 21:02:04
se mi dozdeva s kom ste se pogovarjali :):):)

Aa pa balzama potem nič ne uporabljate????? Balzam je NUJEN za ta tip dlake, samo kopanje s šamponom spira olja in če to ne nadomestiš z nečim bo dlaka sigurno suha. Pa poanta je da enim je dovolj blaz balazm eni rabijo pa bolj konkretnega.

BTW jaz Pantene še na svojih laseh nebi nikoli uporabljala, kaj šele na psu :) Sem 100% prosti vsej taki kozmetiki, ne rečem da ne naredi mogoče v kakšnih primerih ok dlake, samo ti izdelki so vse pod multinacionalkami ki še vedno testirajo naživalih in sama sestava teh izdelkov je groza in obup, tako da sem raje v širokem loku ognem.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #5203 : 19 Marec 2012, 21:09:41
Bachiko se midve slučajno poznava??? Nekam znan mi je tale kuža v profilu :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5204 : 19 Marec 2012, 21:21:47
skrajni čas de se malo vključiš spet!!!! :):):)


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #5205 : 19 Marec 2012, 21:48:39
 :P če se pa nič zanimivega ne dogaja :))))

Sem se spomnila, da mi je Asja danes povedala, da je imela na cepljenju Spidijevega potomca   ::)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5206 : 20 Marec 2012, 08:50:02
:):):) Saj pravim, sem 100% prepričana da bi imel njen pes boljšo dlako če bi dala gor kaj bolj normalnega od Pantena :)

Jaz sem mela en čas ideje da svoje kopam z naravno kozmetiko, pa mogoče nisem še tako obvladala takrat, ampak se mi ni obneslo :) je precej sušilo dlako. Je pa res da sem uporabila zadnjič na svilati dlaki en balzam od Lush, pa je blo fajn, samo vseeno mi ostajamo na Pure Paws za pse, ker je razlika res očitna.

Testiram pa sedaj Pure Paws H2O linijo, ki naj bi bila super za suho dlako. Pri moji eni je namreč problem ker ima ful suh rep po parih dnevih in se ji zaficla. No in je bila skopana z tem in se ni zaficlalo!!!! tako da glih včeraj sem ponovila in sedaj da še 1x vidimo ali bo ok :)


cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #5207 : 20 Marec 2012, 09:09:32
Pozdravljene.

Glede dlake mi je bila v veliko pomoč naša Botticelli , nabavila sem šampon, sprej in balzam Pure Paws, prav tako tudi krtačo in glavnik.  Dodajam pa tudi olje Fish4dogs, kar bi naj tudi pripomoglo k lepši dlaki.
Cufko je bil tudi že kastriran, zobki so "menjani" , s hrano pa tudi ni več problemov. Verjetno je hrano odklanjal ptav zaradi menjave zobkov, jaz pa sem v tem času naredila prave študije okrog briketirane hrane. Cufko uživa sedaj z hrano Ziwi Peak.

Boticceli povej prosim kaj več o H2O liniji oziroma o rezultatih.

Lep pozdravčke vsem.

P.s. Raje uporabljete oprsnice ali ovratnice?



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5208 : 20 Marec 2012, 12:53:26
da da midva sva bila na ceplenju pri asji :)   zelo prijazna gospa :)

ja naš baciko je spidijev potomec ja :)  mamica pa tarika od gospe ekić  ... samo ne vem od koga je pobral toliko energije :) 

naš ima verjetno tako suho dlako tudi zaradi diete...se mi zdi da je prhljaj kar precej zginil odkar smo nazaj na briketih...jaz zaenkrat uporabljam oprsnico
in sicer imamo 2varianti:
http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=8025  in
http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=8512

samo pri drugi se izmuzne ven ko dvigne tačke v zrak...pa je gospa asja povedala da mu ni prevelika ampak ne vem ni primerna
prva pa dela ogromno vozljev :S

na ovratnico ga pa nismo niti navajali ker bi se skos samo dušil...mogoče se bo sedaj v pasji šoli naučil da se ne vleče in bo potlej ok

sedaj sem pa res zmešana zaradi šamponov in vsega...



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #5209 : 20 Marec 2012, 13:00:08
Asja je super veterinarka, me veseli, da hodita k njej. Če bodo kadarkoli kakšne zdravstvene težave (kar upam da ne bodo) vsekakor priporočam pregled pri njej ;)

Glede kozmetike??? Si poskusila Pure Paws????


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5210 : 20 Marec 2012, 13:55:56
zaenkrat smo imeli le biogroom za mladičke, bom pa naročila sedaj to da vidim kako bo...kaj točno bi pa priporočila?gledam ponudbo na pasjemesto.com pa imajo več različnih...



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #5211 : 20 Marec 2012, 16:07:03
Težko rečem, ker ne vem kakšno dlako ima. Sicer pa najbolje, da na to vprašanje odgovori Botticelli :)


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5212 : 22 Marec 2012, 12:10:15
no končno smo se rešili težav z bruhanjem, že nekaj drugega...
danes ga lepo naštimam da ga bom počesala in vidim da mu iz desnega učka teče gnoj :S   sicer ima že od samega začetka ko je prišel k nam večji izcedek ima mokro pod učki ampak mu lepo obrišek vsakodnevno in ni problemov...sedaj pa gnojček...bom poklicala kar dr. asjo ampak me zanima če je kdo imel že te težave ter kaj je najboljše zdravilo?

hvala ža vnaprej



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5213 : 22 Marec 2012, 17:21:14
botticelli poročaj kako kaj linija od h20. me pa zanima kaj bi priporičili našemu ki ima kar precej suho dlako da se ne bi tako vozljala... razmišljam med  Pure Paws Ultra Deep balzam ali Pure Paws H2O balzam. glede na opis se mi zdita najbolj primerna ne vem pa kateri je boljši?

hvala za odgovor   :)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5214 : 22 Marec 2012, 18:26:02
bachiko...pa ste zraven tega bioogrom puppy šampona imeli tudi balzam?

Sicer pa definitivno priporočam Pure Paws h20 balzam, ali pa Pure Paws Silk cream balzam, Pure Paws deep balzam je mišljen za pse z dvojno dlako, ker se preveč naloži na dlako in lahko pri teh svilnatih dlakah se zato dlaka lomi.

Skratka H2o je več kot super :) mi smo itak vsi navdušeni, stestiran tudi na pudljih, ki imajo itak totalno zahtevno dlako, in so vsi čisto navdušeni :) To je to kar lahko za sedaj povem :)


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5215 : 22 Marec 2012, 20:38:24
ne nobenega balzama nismo imeli :S    saj zaradi tega pa je tako kakor je... moram sicer reči da se mu je dlaka popravila odkar je naprej brikete samo ni to to...
no mislim da se bom kar v soboto odpravila po tale balzam h2o pa bomo videli...hvala za nasvet...



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5216 : 26 Marec 2012, 17:47:31
Botticelli se mogoče da dobiti kašne testerje od pure pawsa? v podružnici jih namreč nimajo pa se moram kar k vam obrniti...



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5217 : 30 Marec 2012, 17:02:56
ja je možno, napiši kaj bi te zanimalo, pa najbolje na tale naslov:

[email protected]



Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5218 : 09 April 2012, 09:37:30
Oj, po dolgem času se zopet malo javljam.  ;D
Mene pa zanima, katere preparate proti klopom uporabljate za svoje ljubljenčke?

Prejšnji teden sem bila v Mr. Petu in mi je trgovka ponujala Bogadual ANTI-PARASIT Spot-on,ki baje učinkovito odganja bolhe,klope in pršice. Ali ima mogoče kdo izkušnje s tem preparatom?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5219 : 10 April 2012, 08:47:12
Jaz ne dajem nič kemije, če se le da. Edino ko smo na morju vedno nekako fašejo bolhe, in se razkurim in dam Advantix.

Ravnokar pa smo v fazi nabave popolnoma naravnih sredstev, ki se jih doda hrani, so v obliki tekočine ali praha, in delujejo na zunanje parazite, dajejo se pa od spomladi do jeseni v hrano.
Tako da komaj čakam da dobimo in sprobamo, na voljo bodo pa tudi v naši trgovinici.

Sicer sem jaz vedno dajala eterična olja na psa, na vrat in koren repa, samo je isto moraš vsak dan dati gor in eni moji res sovražijo ta vonj eteričnih olje, tako da seveda sem jim dajala samo ko smo šli v gozd ali na travnik, za domače dvorišče pa ne. Kar pa seveda ni ok ker se potepuške bolhazve mačke ponoči vedno sprehajajo po vrtu in razsipavajo parazite žal :(