Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1727663

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5280 : 08 Avgust 2012, 17:22:40
Po pravilih KZS noben necepljen pes ne sme sodelovati/biti prisoten na nobeni od kinoloških prireditev, to vključuje tudi šolanje. Vsako kinološko društvo ima pravilnik, kjer je zapisano tudi to pravilo. Če ste hodili v pasjo šolo z necepljenim psom, so to pravilo kršili. V dobrih kinoloških društvih pri vpisu preverjajo tudi pasje potne liste z vpisi cepljenj. Zelo nespametno je necepljenega psa voditi na kraje, kjer se izmenjuje veliko psov, saj je s tem necepljen pes v veliki nevarnosti, da bo staknil katero od pasjih kužnih bolezni (te se prenašajo tudi z izločki, ki jih je na takšnih krajih veliko). Necepljenega mladiča lahko pokoplje že navaden kužni kašelj.

Šicuji (moja pasma) pri treh mesecih tehtajo tri kilograme in so brez težav cepljeni. V izjemnih primerih pride do kakšne blažje reakcije. Hvala bogu so to robustni psi. Ne morem si zamisliti imeti tako krhkega psa, da bi morala izbirati, ali naj ga ogrozim, ko ga dam cepit ali s tem, ko ga ne. V takem primeru se je globoko za zamislit, kam to vodi... Seveda bi lahko psa ne dala cepit in ga do osmega meseca imela v izolaciji od zunanjega okolja, ampak potem bi imela nesocializirano pošast, tega si pa vsekakor ne želim. Navsezadnje so tisti prvi meseci največji užitek in veselje, ko z mladičem raziskuješ zunanji svet.

Obstaja veliko različnih cepiv, med katerimi se da izbirat po pameti, se malo pozanimat, katera imajo najmanj stranskih učinkov in opraviti najnujnejša cepljenja, s katerimi navsezadnje zaščitimo psa. Kot je rekla Čara, obstajajo tudi homeopatski pripravki, ki preprečujejo stranske učinke. To, da vzreditelji (in nekateri veterinarji) odsvetujejo cepljenje pa je kvečjemu poteza, s katero se krivi cepivo, ne pa telesno/zdravstveno krhkost mladičev.




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5281 : 08 Avgust 2012, 17:26:08
no to da pa niti v tečaj ne moreš pa ni res...pri nas niso bili vsi cepljeni pa so hodili v pasjo šolo...tako da ne vem od kje ti to...tudi nikjer ne piše da je to pogoj za vključitev v program.
Za pasjo šolo - tečaje pa res ni važno. Meni nikoli nikjer pri vpisih niso pregledovali ali je cepljena ali ni.  Tudi ni še bila, ko sva začeli hoditi v malo šolo (dobre 3 mesece stara). Je pa res za tekme pa pogoj, da je. In en mesec mora miniti od prvega cepljenja, da greš lahko na tekmo. Tole je sicer malo O.T.  :-[



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5282 : 08 Avgust 2012, 17:38:04
Tudi za pasje tečaje je to pravilo, samo se povsod ne upošteva. Mladič mora biti cepljen vsaj proti kužnim.



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5283 : 08 Avgust 2012, 20:35:50
no mislim da je to s temi cepljenji za steklino pri teh mesecih res pretiravanje...sicer se pa bolj cepi tiste pse ki so res doma blizu narave kjer prej kej staknejo kokr pa mestni psi...tako da jaz tukaj ne vidim nobene potrebe po takem hitrem ceplenju. se spomnim ko smo imeli prejšnega psa to še ni bilo uzakonjeno ampak se je normalno cepilo pri 8 mesecih... jaz vem da nikoli ne bom psa cepilia pri tako zgodnji starosti... pač moje mnenje... pa tole s steklino... saj ne more kar tako stakniti stekline... po mestu se res ne sprehajajo divje živali poleg taga imaš pa psa na vrvici tako da nič ne poje, igra se tako ali tako z mladiči ker odraslim itak ni...tako da ni bojazni...pa mislim da v urbanem okolju lastniki skrbijo za svoje pse vsaj pse ki jih jaz poznam tako da nisem nikoli niti pomislila da bi pa kaj staknil...zaradi tega ga nisem zadrževala doma ampak se je normalno socializiral...



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5284 : 08 Avgust 2012, 21:03:52
no naj še jaz dodam. Ko sem jaz klicala v pasjo šolo ko je imel naš kosmatinec 2m (in še ni bil cepljen proti steklini) me je najprej vprašala če je cepljen proti steklini in koliko je star. Ko sem rekla da ima 2m in da še  ni bil cepljen je rekla, da mora biti cepljen sicer ne more v pasjo šolo.
In smo čakali, vmes pa smo ga doma sami učili osnovnih ukazov, tako da v šolo potem nismo šli. je pa tudi vaditeljica rekla, da je bolje še malo počakati, saj je bil Bonnie še zelo majhen.
No pa še v Zooticu sem srečala znanko, ki je imela malo starejšega psa in je rekla da so hodili na tečaj ampak da je bil tam totalno nesocializiran pes, ki se je strgal iz povodca in napadel njeno maltežanko.
Tako da sva se potem zares odličila da v šolo ne greva.

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #5285 : 08 Avgust 2012, 21:14:34
Glede cepljenj je tako, da osnovna cepljenja ima mislim da kar vsak pes pri treh mesecih, razen stekline. Steklino nekateri cepijo pri treh mesecih, nekateri kasneje. Sama menim da za steklino ni taka panika, če cepiš pri 3 mesecih ali pa pri 5. Razlika se mi zdi mogoče ta, da si v teh dodatnih mesecih imunski sistem malo opomore po cepljenjih za kužne bolezni. Kako so pa včasih psi preživel ko je bilo v zakonu da se jih cepi pr 4 mesecih? Pa dvomim da bi takrat ljudje pa cepili pri 3 mesecih.
Bachiko, glede kilaže malo pretiravaš. Ker po tej logiki mi naše Kali ne bi smeli cepiti za steklino ker ima sedaj pri enem letu 1,7 kg ker je majhna, drobna in neješča.
Bonnie_YT tvoja odločitev se mi zdi pa nespametna. Pasja šola je za lastnike in za pse in tudi pes se uči socializacije z drugimi psi. To kar se je vaši znanki zgodilo so izjeme. Seveda pa je odločitev vaša .

Lp


Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5286 : 08 Avgust 2012, 21:17:07
Bonnie_YT tvoja odločitev se mi zdi pa nespametna. Pasja šola je za lastnike in za pse in tudi pes se uči socializacije z drugimi psi. To kar se je vaši znanki zgodilo so izjeme. Seveda pa je odločitev vaša .

mogoče že, vendar smo že prej imeli pse, tako da nekaj izkušenj že imamo. Sicer se je pa izkazalo za čistok odločitev. zaenkrat.

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5287 : 08 Avgust 2012, 22:18:13
V pasji šoli je večja nevarnost, da pes stakne kužji kašelj, kot da ga napade drug pes. V mestu mogoče za steklino ni takšne nevarnosti, je pa vsekakor za kužne pasje bolezni, kot so kuga, kužni kašelj itd. Sploh, ker se prenašajo tudi z izločki, vsi pa vemo, kako čisti so mestni parki in pločniki kar se tiče pasjih izločkov.

Cepljenje proti steklini je bilo v preteklosti pri šestih mesecih, ne pri osmih.

Sicer je vaša odločitev, ampak meni se zdi bolj pametno tvegati morebitno reakcijo na cepljenje (in se pripraviti, podkrepiti imunski sistem itd.), kot mladiča izpostaviti možnosti, da bo staknil kakšno pasjo kužno bolezen, ki se širijo predvsem tam, kjer je veliko psov (pasje šole, pasje razstave, tekme, parki itd.), ker konec koncev mladič mora v svet.



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5288 : 08 Avgust 2012, 23:32:57
ne saj glede kužnih bolezni ni panike...to je naš opravil vse tako kot je moral...samo za steklino se mi zdi pa res pretiravanje... drugače pa nisem pretiravala zaradi teže...sem samo rekla da je razlika dati psu ki ima več kg kot manj...sploh ko je manjši...saj ko je starejši je ok...samo to sem mislila...

glede pasje šole je pa tako...to da so tam nesocializirani psi je res izjema...sicer pa če je tačajnica super se ni za bati ker odreagira takoj in zna pokazati psu kaj je prav in ne...tako da jaz pasjo šolo toplo priporočam.

uf se mi zdi da smo se prav razgreli okoli te teme  ;)



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #5289 : 09 Avgust 2012, 09:37:43
Tu se strinjam z Bachiko glede cepljenja stekline. Tudi meni je vzreditelj svetoval, da steklino cepim čimkasneje, tako da sem jo cepila.... uf, ne spomnim se več dobro, ker je le 8 let nazaj. Ampak nekje pri 8.mesecih in nič prej! In bi morebiti pri zdajšnjem mladiču isto počakala. Če le ne bi bilo kake potrebe zaradi prestopa meje (beri: počitnice ali kaj podobnega). Sicer nisem nek hudi stručko, ampak mi  kmečka logika pravi, da cepljenje proti steklini ni prav ajnfoh za organizem in pika!
Moja psica ima itak zadnja leta hude reakcije na vakcino stekline in se vedno sekiram, kako bo prestala cepljenje tokrat.  :'(

Za cepljenje pri kužnih pa ni debate; se cepi po planu in tu ni pardona! Kužni kašelj, npr., zna biti sila neprijetna zadeva!  :'(
Evo, takšno je moje mnenje.
Ja, vem da je zakon glede cepljenj jasen in nedvoumen. Ampak jaz osebno sem se zanašala na svojo pamet in sem ravnala tako, kot mislim da je najbolj optimalno za mojega psa. Seveda s predpogojem, da ne bi zdravstveno ogrožala koga drugega! Toliko pa sem odgovorna.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5290 : 09 Avgust 2012, 09:47:11
JennyK, proti stranskim učinkom cepljenja proti steklini zelo pomagajo homeopatske granule Thuja 30D. Začneš dajati dan pred cepljenjem, eno granulo v gobček, in daješ naslednjih deset dni. Preizkušeno pomaga. Pomaga tudi, če izbereš "mrtvo" vakcino.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #5291 : 09 Avgust 2012, 11:00:24
Mislim, da pred osmimi leti še ni bilo uzakonjeno cepljenje pri 3 mesecih.

Zdaj imaš pa lahko res probleme, če ne cepiš, ker pes mora biti čipiran in zaveden v register in te tako brez problema oglobijo, če ne cepiš... Rodovniški mladiči morajo že zdaj čipirani iz legla, za ostale pa kolikor vem ta čas tudi že prihaja...



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5292 : 09 Avgust 2012, 11:24:06
Ja, vsi rodovniški bodo zdaj morali biti cepljeni proti steklini pri treh mesecih, saj so že prej čipirani in v registru, drugače bo kazen...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5293 : 09 Avgust 2012, 11:29:24
Problem so naši dragi sosedje Hrvati. Ker nimajo urejenega statusa s steklino, veliko kužne divjadi, ki prihaja tudi k nam. Čeprav so menda začeli letos z vabami s cepivi za lisice.
Jaz osebno ne mislim tvegati s cepljenji in bom vselej cepila na predpisane roke. Še posebno je riziko, če si v bližini meje.

Imaš tudi veliko sranje, če je pes udeležen v kakem pasjem pretepu (ali celo ugrizne človeka) in ni cepljen. To seveda lahko stori tudi mlad yorki.
Ne bi privoščila nikomur take situacije, še najmanj psu, ki v takih primerih potegne kratko.

Jaz sem bila v dveh KDjih, povsod je bil prvi pogoj cepljenje proti steklini in pa čipiran pes (si moral številko čipa napisat na prijavnico).

Moje razmišljanje gre tudi v tej smeri, da je imunski sistem tesno povezan s tem kako pes prenaša cepljenja. Imunski sistem pa je v veliki meri deden (nekaj še igra kvalitetna hrana, stres). In je potrebno biti pozoren tudi pri vzreji. Sama recimo ne bi parila psa, ki ima hujše reakcije na cepiva oz. le, če bi ugotovila, da obstaja cepivo, ki je primerno in če dodatki kot je thuja d30 pomagajo.

Kazni pa so kar visoke, mislim da je par 100 eur, če ne cepiš ob predpisanem roku. (izjemoma so breje in bolane živali). In dejansko preverjajo v CRP (ali kje) a si cepil psa ali nisi in talajo kazni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #5294 : 10 Avgust 2012, 07:47:21
Sej vem, OT :-[, ampak zagotovo je ta debata glede cepljenja koristna za marsikoga, ki je v dilemi kaj in kako. In več glav več ve. Oz. so napisane izkušnje zelo dobrodošle.
Kalsang, hvala za info glede homeopatskih granul. Glede tega pa res nimam pojma.  :-\ Sama se  na alternativne metode in zdravila prav nič ne spoznam.

Enkrat sem (preventivno) pred cepljenjem 3 dni dajala po pol tabletke antihistaminika. In je relativno ok prestala.
Ker pa je lani (prvič!) imela reakcijo tudi na "koktail" proti kužnim, smo ji (po nasvetu vet-a) pred cepljenjem parve (le-to cepivo v tem 5-valentnem baje povzroča reakcijo) najprej vbrizgali  injekcijo antihistaminika in potem po 10.minutah pač cepili z vakcino. In je bilo čisto ok!  :) Ja, se zavedam, da je vnos vse te kemije v organizem dodaten stres oz. napor za telo, vendar pa se mi zdi vseeno bolje obremeniti pač ta telešček  z antihistaminikom, pa potem ok prestane tudi vakcino. Ne vem, tako je pač moje mnenje....
Čara, trdiš, da ne bi parila psa, ki ima hujše reakcije na vakcino.... Pri moji psici se je npr. alergija na cepivo kužnih pokazala lani prvič. Pri njenih 7. letih. In sem marsikje zasledila, da se alergija ne pojavi že od mladosti, pač pa kasneje. Pa tudi na vakcino stekline na začetku Jenny ni bila alergična. Ne spomnim se pa točno kdaj se je reakcija začela pojavljati...
Mah, kakorkoli obračam in razmišljam, vedno poskušam balansirati med slabim in še slabšim. Da izberem "manj slabše" za mojega psa.  :(



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5295 : 10 Avgust 2012, 09:54:47
OK, spet OT ... Alergije se pojavijo, ko je imunski sistem šibek. Ta lahko postane šibek zaradi različnih dejavnikov, ne samo dednosti. Zato se lahko alergije pojavijo (in izginejo) kadarkoli. To drži tudi za ljudi, ne samo za pse. Jaz sem na primer par let imela hudo alergijo na hišni prah (v odrasli dobi), ki se je razvila celo v alergijsko astmo. Ko sem porihtala imunski sistem, je to izginilo in zdaj sem že par let popolnoma ok.

Moja psica npr. ima alergijo na travo itd. Letos je njen imunski sistem še bolj ošibil, fasala je kužni kašelj, glivično vnetje krempljev, demodeks, sekundarna bakterijska vnetja, skratka ni, da ni. Poleg primarne terapije smo ji začeli krepiti imunski sistem z dieto, dodatki itd. Potem pa mi je pasja kolegica priporočila vetri-dmg, veterinarsko zdravilo iz Amerike, ki na celičnem nivoju uravnava kemične procese v telesu in posledično krepi tudi imunski sistem. Že po enem tednu jemanja je bilo očitno, da se psica bolje počuti, saj je postala čisto druga. Zdaj, po nekaj tednih, ko tudi ni imela nekih velikih reakcij na alergene iz okolja, sem naredila test - na sprehodu smo šli čez velik nepokošen travnik, poln cvetoče trave. Tamali se je mešalo od veselja, meni od skrbi, ampak popolnoma odveč, saj se potem ni niti enkrat popraskala.

JennyK, mogoče prav pride. ;) Se pa vetri-dmg ne dobi pri nas. Jaz sem ga naročila prek interneta iz Anglije. :)



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #5296 : 11 Avgust 2012, 11:26:55
Kalsang, hvala za te dragocene nasvete!!  :-* Hvala bogu za spletno trgovino, kajne?  :o



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5297 : 11 Avgust 2012, 12:22:18
Ej, pojma nimam, kaj bi naredila, če ne bi bilo spletnih trgovin... Vetri-dmg sem kupila na spletni strani Nutrecare. Mislim, da ga trenutno nimajo. Sem vprašala, pa pravijo, da čakajo na pošiljko. Se ti splača kupit pri Angležih, je poštnina cenejša, pa s carino nimaš problemov. ;)

lp




JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #5298 : 13 Avgust 2012, 06:56:47
Kalsang, še enkrat ti hvala, res!
Sem naročila.... ampak na USA strani - in sicer kapljice, ne kapsule. Ja, upam, da ne bo problemov s carino.  :-[  Tako da komaj čakam, da tudi mi sprobamo! Poročam kako se bo obneslo.



all_4_dogs

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #5299 : 13 Avgust 2012, 12:25:28
Pozdravljeni,

sem nova na forumu in prosim za vašo pomoč. Odločili smo se za nakup mladička YT in malo spremljamo oglase na spletu. Zanima me glede spodnjega oglasa. Uporabnik pravi, da je za izdelavo rodovnika potrebno doplačati 200€.
Zanima me, ali ni tako, da vsi rodovniški psi imajo rodovnik ob kotitvi, le vzrejno dovoljenje je potrebno obnavljati oz. ga pridobiti?
Zasledila sem tudi nekaj rodovniških oglasov - the best models. Ima kdo izkušnje z njimi ali z slovenskimi vzreditelji? Kolikor sem googlala sem našla kar nekaj le teh - desmidiales in charm of silk.
Predno psa nabavimo, bomo pogledali več legl in se odločili, me je pa zmotil spodnji oglas.
Naj omenim še da smo YT že imeli, vendar smo ga slabi 2 leti nazaj dali uspavati, saj je dočakal kar 14 let in je bilo njegovo zdravje že zelo skopo :(

http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/mladicki-z-rodovnikom-oglas1281596255

Hvala za pomoč in razlago.



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #5300 : 13 Avgust 2012, 12:44:17
Sama izdelava rodovnika je pri KZS 25 € približno na rodovnik. In ja mladiči, ali rodovnik imajo, ali pa ne, naknadno narjen ob doplačilu je samo papir z nekimi imeni. Je isto kot če tega ne bi bilo. Glede slovenskih vzrediteljev pa naj raje kdo drug kaj pove, sama nimam izkušenj z njimi, smo kupili psičko na Hrvaškem.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5301 : 13 Avgust 2012, 13:14:17
Prav razmišljaš, rodovnik mladiči imajo ali nimajo. Tole o doplačilu za rodovnik je klasičen preprodajalski nateg. ;)



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5302 : 13 Avgust 2012, 16:08:59
da bi blo potrebno za rodovnik plačat???to pa res ni logično...mladiči ga dobijo že avtomatsko... torej so to nerodovniški...zakaj bi nekdo ki ima mladiče prodajal pse ki so rodovniški brez rodovnika???to nima nobenega smisla...tako da stran od takih...

jaz osebno vem da se najverjetneje odločila za klaro iz desmidiales psarne. očka našega yorkija je njen prav tako pa je zelo pomembno da se odločiš za vzreditelja ki ti bo tudi kasneje svetoval glede dlake, zobkov in vseh stvari...klara je res zelo prijazna, tudi nam je odgovorila na nekaj vprašanj tako da bi priporočila njo.pa še veliko izkušenj ima in bo znala prav svetovati. na spletni strani pa piše da načrtujejo leglo to jesen tako da jo malo povprašaj...

z drugimi psarnami pa nimam nikakršnih izkušenj... ko sem se odločala jaz za nakup sem govorila z nekaj prijaznimi gospemi...in sicer je bila to še tina goričan iz sharm of silk, barbara potočar in pa marjana miklavec...tako da jaz bi naredila tako da bi povprašala po leglih, pa tudi če nimajo bi šla k vsem mogočim na obisk da vidim pse potlej pa se odločiš na podlagi osebnega vtisa. . .

pa obvezno preveri če so vzreditelji dejansko vpisani na KZS-ju in imajo vzrejno dovoljenje...brez tega sploh ne kupuj...



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #5303 : 13 Avgust 2012, 21:12:44
Malo offtopic vprašanje za Kalsang: pa si, tako kot piše na spletni strani, prvih 14 dni vetri-dmg dajala dvojno dozo? Potem pa normalno...?

Bulldogs... And nothing else...


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5304 : 14 Avgust 2012, 10:02:11
Ja, najprej dvojno, potem normalno dozo. Sem pa prvi dan naredila napako in sem psici dvojno dozo dala naenkrat (piše, da je treba dajat 2x1 kapsulo na dan, v našem primeru). Očitno je bilo premočno, saj je psica dva dni samo spala. Potem pa se je znormaliziralo.



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5305 : 14 Avgust 2012, 14:24:37
mene pa zanima če kdo ve kje bi se dalo kupiti kakšno tako majhno torbico za priboljške...meni so vse prevelike...najdla sem tole pa se mi zdi še zmeraj prevelika... 8*7*7  ...  http://www.aler.si/torbe-za-prigrizke/torbica-za-prigrizke

ali pa tale je zanimiva vendar še zmiraj tako veliko...
http://www.supercombe.si/trening-in-ucenje-psa/1055-united-pets-biskit-obesek-za-poslastice.html

ker za yorkija res ne rabiš ogromno...

obstaja kakšna manjša?ali pa če ima kdo kakšno idejo kam bi lahko še dala priboljške?


potlej me pa še zanima kdaj yorkiji dobijo res tisto pravo barvo ker naš je po tačkah še kar bel namesto rjav???saj vem da piše da se ponavadi barva razvija do 3.leta ampak vseeno vprašam kakšne so vaše izkušnje...

pe še nekaj...  :P   priporoča kdo kakšno olje za dlako...da bi mu lepo ob telesu stala ne da je tako razfrčkan...saj ko ga počešem je ok potlej je pa ves skuštran...

vse informacije dobrodošle   ;D ;D



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5306 : 14 Avgust 2012, 16:21:52
Torbice za priboljške lahko dobiš tudi v Kiku :) Če malo pobrskaš se dobi.
Meni je šefica dala eno miniaturno torbico - obesek za ključe. ko trenirava dam notri lahko cca. 15-20 priboljškov - odvisno kaj uporabljam, ali pa greva na sprehod in imam pasje vrečke notri.

Glede olja ti ne znam svetovati. jaz sem pri enem gospodu naročila od CC krtačo in ga prosila, če mi da še nekaj za suho česanje pa mi je dal sprej za suho kopanje. Tako da sedaj ne vem kaj naj počenem s tistim Show Off - če ga katera rabi ga prodam naprej. Dobesedno 1x rabljen.

S krtačo sem pa zeloooooo zadovoljna, mi je Klara svetovala katero vzamem in mi dlake ne dviguje, je antistatična. Kokr ga počešem tako je.
Čeprav se gre on potem malo po postelji "metat" ker pač ne mara biti urejen :)
ko ga pa frizerka zrihta, se lahko še 5 dni meče po postelji pa je dlaka svilnata in lepo stoji, pa ne uporabi nič drugega kot glavnik... Pač profi

ps. bo kakšna yorkijada v kratkem kje? ;D

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #5307 : 22 Avgust 2012, 09:26:57
Punce pozdravljene.

Mi lahko svetujete kaj je boljše za česanje naših kosmatincev krtača ali glavnik. Oboje sem naročila pri boticceli pa sem zelo zadovoljna. Edin jaz raje češem z glavnikom ker imam občutek , da se dlaka ne uničuje. Se motim? Zadnjič sem celo po kopanju ko je imel cufko še balzam na dlaka vzela glavnik ga lepo razčesala in potem samo splahnila.
Hvala za vaša mnenja in nasvete.



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #5308 : 25 Avgust 2012, 22:26:14
Punce pozdravljene.

Mi lahko svetujete kaj je boljše za česanje naših kosmatincev krtača ali glavnik. Oboje sem naročila pri boticceli pa sem zelo zadovoljna. Edin jaz raje češem z glavnikom ker imam občutek , da se dlaka ne uničuje. Se motim? Zadnjič sem celo po kopanju ko je imel cufko še balzam na dlaka vzela glavnik ga lepo razčesala in potem samo splahnila.
Hvala za vaša mnenja in nasvete.

odvisno. Jaz imam glavnik in krtačo. učinek je isti, pes je gladek. Glavnik uporabim če je kakšen vozel, ker s krtačo ga samo "božam" tako da gre z glavnikom lažje. Ga pa češem zmeraj na mokro ali navlaženo dlako.

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5309 : 26 Avgust 2012, 17:05:56
jaz ga vsak dan najprej s krtačo prečešem potlej pa še z glavnikom ker krtača ne razčeše vozljev...tako da oboje...

še zmiraj me zanima če kdo priporoča kakšno olje da bi bila dlaka bolj mastna in svetleča??