Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1712141

bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5430 : 29 Julij 2013, 20:40:52
men gre dobesedno na bruhanje ob takih slikah...eni ljudje dejansko nimajo nikakršne vesti ...včasih me je sram da sem človek!!!uboge živali... tole problematiko bi bilo res potrebno bolje urediti ker to nikamor ne pelje...to je mučenje in bi se moglo kaznovati z zaporom!!!

jaz vem da kupim psa le pri registriranih vzrediteljih in to domačih ne tujih...



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #5431 : 29 Julij 2013, 23:40:20
men gre dobesedno na bruhanje ob takih slikah...eni ljudje dejansko nimajo nikakršne vesti ...včasih me je sram da sem človek!!!uboge živali... tole problematiko bi bilo res potrebno bolje urediti ker to nikamor ne pelje...to je mučenje in bi se moglo kaznovati z zaporom!!!

jaz vem da kupim psa le pri registriranih vzrediteljih in to domačih ne tujih...

Ubistvu z nakupom psa v tujini ni prav nič narobe (oz. če se išče psa s katerim ima lastnik željo po razstavljanju in morebitni vzreji je po večini kar treba v tujino), če se išče pri odgovornih vzrediteljih.. Kar posplošit ni v redu, ker tudi pri nas imaš takšnih in drugačnih.

Dogs are best friends ever!


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5432 : 30 Julij 2013, 21:15:10
ja ja se strinjam...jaz osebno zase govorim kot ljubiteljica ker se s tem ne ukvarjam tako da po yorkija ne bi hodila v tujino, za vzreditelje je pa zgodba drugačna...se popolnoma strinjam...



La-yorki

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #5433 : 31 Julij 2013, 12:12:15
Ahh, sama pravim da bom vedno lažje 'poštekala' kaj mi hoče povedati pes, kot pa bom razumela nekatere ljudi, kaj delajo...Žalostno... Drugače pa, meni osebno se s tujino ne zdi nič narobe, samo prave vzreditelje je treba poiskati. In večkrat je tudi nakup v tujini boljši kot doma, odvisno seveda kje ter katere pasme (:

Naša baba je stara že leto in pol, kako gre hitro čas! Poletno vročino izjemno dobro prenaša, če že nismo na morju, se dnevno kopa pa v Savi hehe. Vodo res obožuje zadnje čase in komaj čaka da zaplava :P . Tudi s trikci lepo napredujeva, po parih tednih učenja nama je le uspel 'prosi', pred nekaj dnevi pa je lepo ratala tudi stoja,katere fotografije še nimam  ;D. Najverjetneje pa greva jeseni na začetni tečaj agility-ja. Moram malo izrabiti to njeno hiperaktivnost hehe  :P


Takole uživa ona na plaži  8)



gogy

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #5434 : 15 Avgust 2013, 19:07:51
Konec avgusta se nam bo pridružila yorkica, zato bi nekoga prosila, če mi pove, kdaj je priporočljivo prvo kopanje?


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #5435 : 19 Avgust 2013, 19:09:33
Mislim da se s prvim kopanjem nič ne mudi. Sem mnenja kasneje ko je bolje je (s šamponom).


tole so pa naše psičke ko smo včeraj lazili po Soriški planini.  ;D
Vse 4 so bile super pridne, na koncu pa super zmatrane  :D


gogy

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #5436 : 19 Avgust 2013, 19:12:25
Kako pa je s hranjenjem? Stara bo 4 mesece. 3-4x na dan?


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #5437 : 19 Avgust 2013, 19:25:25
Jaz za moje mladiče vedno priporočim 3x na dan in se kasneje potem zmanjša na 2 obroka. Sicer pa za taka vprašanja bi moral biti na voljo vzreditelj. Ker vzreditelj ve kolikokrat hrani svoje mladiče, kaj njegovim psom najbolj odgovarja in kaj se je tekom njegovih izkušenj izkazalo za najbolj učinkovito.


gogy

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #5438 : 19 Avgust 2013, 19:30:18
jaz sem vzrediteljico tako že vse vprašala, ampak rada imam več mnenj.  :)


Basketboy25

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #5439 : 27 Avgust 2013, 08:37:00
Pozna kdo koga ki bo imel doma leglo le teh malih kepic ? Sem imel sedaj isto pasmo fantek lepo 3.4 kg težak in mislim da boljšega psa za v hiši NI ! všeč mi je ker ne smrdi ampak našega smo morali na žalost uspavati in to par dni nazaj(star je bil 2 leti)  :'( gledamo pa sedaj za novega...tako da hvala za pomoč ! Lp Vito   



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5440 : 28 Avgust 2013, 22:58:23
joj joj .S   more bit grozno pri 2letih...toliko je moj zdaj star in si ne predstavljam da se mu kej zgodi ...niti raje ne pomislim.  za legla sem pa pogledala na kinološki zvezi in nimajo zabeleženih nikakrsnih načrtovanih legel tako da bo treba kar malo počakati... jaz govorim le za rodovniška legla ker ostalega početja ne podpiram in upam da bo čedalje več ljudi takih. lp



Guess

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #5441 : 31 Avgust 2013, 14:44:31
Zdravo!

Imam 5 mesečno yorkico in me zanima, ali je to normalno, da ima npr. 3 tedne oba uheca pokonci, nato ji eden spet pade dol, potem oba dol..in spet gor... res je, da je v fazi menjavanja zobkov, ampak me vseeno zanima, če se je vašim tudi to dogajalo? :)

LP :)



bali206

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #5442 : 01 September 2013, 20:55:35
Pozna kdo koga ki bo imel doma leglo le teh malih kepic ? Sem imel sedaj isto pasmo fantek lepo 3.4 kg težak in mislim da boljšega psa za v hiši NI ! všeč mi je ker ne smrdi ampak našega smo morali na žalost uspavati in to par dni nazaj(star je bil 2 leti)  :'( gledamo pa sedaj za novega...tako da hvala za pomoč ! Lp Vito   


Poglej na stran od psarne charm of silk. Naslednji teden so mladicki za oddajo, jaz grem tudi po svojega tja:) Zelo prijazna vzrediteljica in poslihtane zadeve... Upam, da sem pomagala...

lp



bali206

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #5443 : 06 September 2013, 14:58:46
Zdravo.

Mene pa zanima, kaj vasim yorkijem dajete kot priboljske? Recimo pri učenju trikcev, osnovne poslužnosti...
In še to: kaj poleg briketov lahko jedo? Eni pravijo, da dajejo sir, jabolka in take stvari. Kako je s tem?

Lp



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #5444 : 06 September 2013, 15:27:33
Naša je glede pasje hrane zelo zbirčna tko da za nagrado pri učenju moram ponavad met res dobre priboljške al pa salamco. Drugače pa je poleg briketov že vse mogoče dobila, ne k rednemu obroku ampak tako čez dan. Korenje, krompir, kumare, solato, jabolka, hruške, na lubenico so vse naše psičke nore pa še bi se kej našlo. V bistvu smo bili zelo presenečeni kaj vse so pojedle z veseljem ko smo jim dal čist sam da vidmo če bojo pojedle. Je pa tako da tega vsega ne dobivajo vsak dan, v glavnem surovo (razen krompir) in v majhnih količinah. Do sedaj zaradi tega še niso imele problemov z blatom.


La-yorki

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #5445 : 07 September 2013, 21:41:45
No, mi imamo glede pasje hrane tudi kar izbirčno damo doma....Včasih čez brikete prelijemo kakšno nezačinjeno omako d apoje z večjim užitkom..Drugače pa, jabolko, lubenica, smetana, nič ne škodi v majhnih količinah. In naj ostane glavni obrok briketirana hrana. Ko učim novi trikec ponavadi izberem kaj bolj slastnega kot pasje priboljške, kakšen sir ali šunka najbolj užgeta, ker takrat dela rez z veseljem in vnemo, ve da jo čaka dobra nagrada in je bolj zagnana. V pasji šoli so bili najboljši drobni koščki hrenovke...Vse lahko probaš kar veš da pes alhko je, če si omislite psa, pa verjetno imate dosti pojma da ločujete tisto kar za psa ni dobro in kar je...Aja, pa kakšna velika goveja kost na par tednov psu noro sede, pa še za zobe je dobro, gledaš da daš večjo in jo bolj obereš, pustiš tu in tam kak kos mesa gor, ne pretirano, da veš, da se pes nebo pretirano nažrl in spremljaš blato, če vidiš da psu nekaj ne odgovarja pač ne daješ. Odvisno od psa do psa :)



PACA

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #5446 : 13 September 2013, 11:21:59
Zdravo!

Imam 5 mesečno yorkico in me zanima, ali je to normalno, da ima npr. 3 tedne oba uheca pokonci, nato ji eden spet pade dol, potem oba dol..in spet gor... res je, da je v fazi menjavanja zobkov, ampak me vseeno zanima, če se je vašim tudi to dogajalo? :)

LP :)

tudi moji psički se je to dogajalo ob menjavi zobov, potem pa sem ji ušeska (zgornjo tretjino) redno strigla in brila, da ji dlaka ni obtežila ušeska in ji s prsti masirala uho, tako da se je stvar hitro uredila in ima sedaj lepo pokonci oba ušeska.



gogy

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #5447 : 15 September 2013, 18:01:42
Zdravo,

Naša princeska Lina je prispela konec avgusta, tako da se je že kr navadla na svoj novi dom. Je zelo živahna, prijazna in tudi z svojim novim prijateljem Gogijem (maltežan), se dobro ujame. Danes je ravno dopolnila 5 mesecev.
Drugače glede hrane sploh ni izbirčna. Trenutno jo hranim s hrano, ki jo je prinesla vzrediteljica Taste of the wild za mladiče, mi je pa res škoda, ker jo v slo ni za mladiče.
Zobki ji tudi pridno ispadajo, je prav smešna, ker je spredaj škrbek  ;D
Danes je bila tudi prvič pri frizerju in je bila zelo pridna.
Za šamponiranje sem trenutno nameravala uporabljati šampon za mladiče od Biogrooma, zanima pa me katerega mi priporočate za nadaljno uporabo, ker ne vem točno katerega naj izberem tudi pri kolekciji od Biogromma. Za maltežana je lažje, ker je bel  :)


Guess

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #5448 : 21 September 2013, 21:37:25
Zdravo,

Naša princeska Lina je prispela konec avgusta, tako da se je že kr navadla na svoj novi dom. Je zelo živahna, prijazna in tudi z svojim novim prijateljem Gogijem (maltežan), se dobro ujame. Danes je ravno dopolnila 5 mesecev.
Drugače glede hrane sploh ni izbirčna. Trenutno jo hranim s hrano, ki jo je prinesla vzrediteljica Taste of the wild za mladiče, mi je pa res škoda, ker jo v slo ni za mladiče.
Zobki ji tudi pridno ispadajo, je prav smešna, ker je spredaj škrbek  ;D
Danes je bila tudi prvič pri frizerju in je bila zelo pridna.
Za šamponiranje sem trenutno nameravala uporabljati šampon za mladiče od Biogrooma, zanima pa me katerega mi priporočate za nadaljno uporabo, ker ne vem točno katerega naj izberem tudi pri kolekciji od Biogromma. Za maltežana je lažje, ker je bel  :)

Čudovita je :) isto stara kot naša :) koliko pa tehta sedaj? :) hehe, je pa zanimivo da imam tudi jaz doma še enega starejšega maltežana in se tudi super razumeta :)
Glede šampona ti težko svetujem, ker ne uporabljam Biogromma oz. tudi tega ko imam sedaj nisem najbolj zadovoljna.



gogy

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #5449 : 21 September 2013, 23:13:05
trenutno ima 2,5kg. Danes je bila prvič na Rožniku in je bila zelo pridna. Vse je prevohala in seveda so jo vsi zanimali, ljudje, psi  :)
Morala pa sem jo začeti oblačiti zjutraj in zvečer, ker jo preveč zebe. Se vidi, da ima kratko in tanko dlako.
Glede šampona sem razmišljala o Pure paws za terierje, kaj misliš o tem šamponu?
http://www.planetpsov.si/shop/nega-dlake/terierji/

Zanimivo naključje, da imaš tudi ti maltežana in yorkija. Se moramo kdaj videt ;D


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #5450 : 21 September 2013, 23:31:18
Sicer bo moral ta šampon komentirati še kdo ki se spozna na njih, ampak predvidevam da je ta namenjen resasti dlaki. Večina šamponov in balzamov jo namreč zelo zmehča.
Mi smo sedaj za naše psičke kupili Pure Paws Ultra Brightening šampon pa ga še nisem preizkusila, za yorkija bi verjetno prišel v poštev tudi Pure Paws Silk šampon. Seveda pa spet, zaenkrat se še ne spoznam res dobro, tako da najbolje bi znali svetovati prodajalci teh šamponov  :)
Sem pa dala Pure Paws za primer, ko se je ravno začelo s tem. Verjetno se najdejo tudi šamponi kakšnih drugih proizvajalcev, ki bi bili ravno tako primerni.


mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #5451 : 23 September 2013, 11:46:39
Jaz trenutno uporabljam Pet Head za mojega, sva pa prej uporabljala tudi Pure Paws Silk, pa sem z obema enako zadovoljna. Seveda poleg šampona obvezno tudi balsam, ter na koncu še suho olje za sijočo dlako.  ::)



La-yorki

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #5452 : 12 November 2013, 19:03:04
Sameva tale tema :(
Naša babnca pa pridno trenira in uživa v jeseni (: Agility ji gre res že super, že ornk potegne na treningih in končno je začela na polno uživat med laufanjem :) Na začetku je bilo nekaj težav s trmo in se ni pretirano strinjala da bi laufala se je hotla samo igrat in delat po svoje pa se ji je v enem treningu kar odprlo in je laufala noro dobro, od takrat je vsakič bolj navdušena in vsakič boljša :P
Res fajn aktivnost tudi za yorkshirce, majo preveč energije ki jo je potrebno izkoristit :'D
http://shrani.si/f/37/po/4h7bGSie/img0664.jpg
Upam da pride v bližnji prihodnosti tudi kakšen posnetek, nažalost je zelo težko slikat ker so treningi že v temi in imam bolj malo slik ;/



melitavinko

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #5453 : 02 Januar 2014, 10:35:32
Vesela, ker je -vsaj upam-konec tega novol. pokanja.Naša Ela je bila prava revica, pa ji teško pomagaš.Tko da vsem "pokačem" :P  >:(



La-yorki

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #5454 : 06 Januar 2014, 21:54:40
Tudi Kim je bila zelo boga :( Sicer ni lajala in tulila kot nekateri psi, samo panično je ob poku v boks ali naročje stekla in v boksu preživela skoraj celo novo leto  :P Lani ni bilo nič problemov, letos pa kar....
Je pa naša babnica včeraj praznovala že drugo leto! Kako gre hitro čas! Na splošno pa pridno trenirava agility in se je kar poboljšala, spomladi mogoče začneva s tekmami, bo en yorki več na agi sceni hihi :D



gmdaila

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #5455 : 24 Januar 2014, 22:39:53
Pozdravljeni,

sem nova na forumu. Malo sem preletela vaše komentarje in si ustvarila določeno sliko o tem forumu in članih.
Nikar me že takoj ne popluvajte in poskušajte brez obsojanja odgovorit na moje vprašanje. In sicer. Pred časom sem posvojila (v starosti 7 mes.) mlado yorkico. Majčeno (1,5 kg), plašno, pupkano, luštkano kot cukrček. Scrkljali smo jo do .... Je sedaj naš družinski član. Zaljubljena je v prav vse člane naše družine. Ja, itak, da je princeska, ja in kot vse dame tud lišpava za jest...tud sprehodi za lulat in kakat so ji odveč. Zna nas okrog prnes 'u iber'. Ko ji oblečeš puloverček, da gremo vn, lulat, se dela da jo zebe....drugače, ko ji pa ni treba vn lulat, je pa zelo rada zunaj in se igra s sinovi, teka za frizbijem, žogico ind.  Aha, pozabila pa sem omeniti dejstvo, da je brez rodovnika. Naj še enkrat spomnim ...ne me obsojat, želela bi samo odgovor. Kako te majhne psičke (1,5 kg) kotijo mladičke? Je potreben carski rez ali gre lahko koti po naravni poti?
Verjamem, da imajo rodovniški psi bolj izdelano družinsko drevo, posledično evidentirane bolezni za vso rodovino, ampak mislim, da pes ni nič kriv, da nima rodovnika in si tudi moja nerodovnička kužika zasluži doživet materinstvo.

Že v naprej hvala za odgovore in lep pozdrav vsem ljubiteljem yorčkov ;D




gmdaila

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #5456 : 24 Januar 2014, 22:41:56
Aja...če me naučite  :-[ , pripnem še sliko naše male princeske :)



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #5457 : 24 Januar 2014, 23:03:45
Moje mnenje, kot prvo ne bi parila nerodovniške psičke. Kar se pa tiče velikosti, mogoče me bo kdo, ki yorkije bolj spremlja popravil, ampak mislim da je tako mejhno psičko škoda parit. Naša je tudi mini primerek yorkija (1,8 kg)  in če mene vprašaš sem proti temu da jo parimo, čeprav ima rodovnik.
Psička ki ne doživi materinstva ji ni hudega ker ni kot človek. Sama vzrejam papillone in imam doma 3 generacije. Ko je psička polna hormonov (sploh ko doji) je zelo materinska. Medtem ko se psica in nekaj mesecev star mladič ne obnašata kot človeška mama in odrasel otrok (navezanost starš-otrok).
Tu vam lahko argumentiramo in razlagamo, na koncu pa je odločitev vaša ali se vam zdi vredno tvegati življenje psičke zaradi možnih komplikacij samo zato ker jo počlovečujete in ker verjetno hočete izkusiti kako je imeti leglo.


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #5458 : 24 Januar 2014, 23:17:32
Aja še to, tudi če parite z manjšim psom ni nujno da bodo mladički ob kotitvi majhni. Sama sem parila (papillonko) novembra z manjšim psom, lažje konstrukcije pa so mladički bili največji do sedaj.


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #5459 : 25 Januar 2014, 10:53:02
Pozdravljeni,

Kako te majhne psičke (1,5 kg) kotijo mladičke? Je potreben carski rez ali gre lahko koti po naravni poti?
Verjamem, da imajo rodovniški psi bolj izdelano družinsko drevo, posledično evidentirane bolezni za vso rodovino, ampak mislim, da pes ni nič kriv, da nima rodovnika in si tudi moja nerodovnička kužika zasluži doživet materinstvo.


Ah dajte no nehat s tem materinstvom. Tistih 6 tednov skrbijo zanje, potem jih imajo pa počasi že poln kufer. Za ta dva meseca, ki jih bo psica itak pozabila čez ravno toliko časa, tvegat zdravje vaše psice samo zato, ker ji vi pripisujete neka človeška čustva o materinstvu in obžalovanju? Tako majhne rase (pod 2 kg) ne bi smele obstajati, so spet samo plod bolanih človeških idej o neki pasji igrači, ki pasjih potreb dejansko nima.