Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1728411

Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #570 : 09 December 2007, 17:38:22
Kaj kaj kje je to pisala???? Botticelli kje si to zasledila da je otrok star 12 let kupil psa???


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #571 : 09 December 2007, 17:43:37
Če klikneš na profil od Anchy_smile ti pokaže, sa je punca (otrok, sodeč po njenih postih) stara 12 let. Zato mi ni bilo jasno kako lahko ona sploh kupi oz. spet proda v tem primeru yorkija.
Mislim kje pa so starši? Kako lahko kaj takega sploh dovolijo?


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #572 : 09 December 2007, 19:05:57
Hej,kje pa je sploh logika,da boš enega kužka prodal,sam zato,da si boš kupil drugega?? >:( >:( >:(
Uh ,ko sam pomislim,na našega,se mi še lasi dvignejo,ki jih imam sicer spete v čop!!!! ??? >:( >:(
Se popolnoma strinjam,kje so starši ,saj kužek ni igračka,ki bi jo vrgel v koš in šel v trgovino po novo!!! >:( >:(

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #573 : 09 December 2007, 19:16:20
Ok, bom jaz pojasnila.

Anchy bo psa prodala ker opravlja potrebo v stanovanju in je odraslega psa to kao nemogoče odvadit. Lastnica stanovanja bo ponorela če bo se to nadaljevalo.
Zato so prisiljeni( ::)) psa prodat. Po anchy-nem mnenju psa lahko odvadi le "profesionalec za učenje psov". Ker Rubyja (yorki) mora prodat bo kupila čivavico, ki seveda ne bo opravljala potrebe v stanovanju. ::)
Rubyja je Anja kupila ko je bil star nekje 1 leto, tako da ji ga ni trebalo vzgajat kot mladička, in seveda tudi ni rabila odvajat opravljanja potrebe v stanovanju. Pes je bil že navajen na opravljanje zunaj, a je očitno bil predolgo časa znotraj in se je spet navadil na opravljanje notri. In zdaj Anja trdi da so prejšni lastniki psa prodali iz enakega razloga(ker opravlja potrebo znotraj) in ne zaradi alergije na dlako, kar seveda ni res, saj sem prejšne lastnike kontaktirala in so vse skupaj pojasinli...
Anja že prej ni nič vedela o vzgoji, hrani, negi yorkijev, da ne govorimo o čivavah.  ::)  :-\

Lp, Alja



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #574 : 09 December 2007, 19:32:40
upam, da se je javila zato, da bi dobila kakšen dober nasvet o vzgoji in si bodo premislili  :-\

grozn mi je sam pomislit, da prodaš ali oddaš kuža, ker ne uboga in si boš kupil takega, ki je po mnenju xxx bolj pameten, nimam besed  >:( >:( >:(
enkrat sem imela namen posvojit 10 let starega maltežana, ker jih ni več ubogal in je lajal na hčerko  ??? pa nismo našli skupnega jezika (imam hčero), tako da upam, da je v prijetni družini

Anchy_smile, razmisli o svoji odločitvi!!!!!!!!!!!


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #575 : 09 December 2007, 21:02:56
 


Anchy bo psa prodala ker opravlja potrebo v stanovanju in je odraslega psa to kao nemogoče odvadit. Lastnica stanovanja bo ponorela če bo se to nadaljevalo.




Lastnica stanovanja??? ???Kje pa ga ima ,ali ni pri starših?
Z vstrajnostjo je vse mogoče!Še tako star kuža se lahko nauči marsičesa,če le imaš interes!! ;)
Lp

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #576 : 09 December 2007, 21:05:02
Je pri starših.. Morda imajo stanovanje v najemu, al kaj. ???



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #577 : 09 December 2007, 22:45:20
Gigosy  res lepe slikce :D




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #578 : 09 December 2007, 22:52:41
pol mi pa povej, kje so Anchy-ni starši??? Ona NE more kupiti psa, in kako so sploh prišli na idejo da so punci prodali yorkija, če ni imela osnovnih pojmov razčiščenih o negi kaj šele o vzgoji psa, vedela je verjetno le da ima pes 4 tace... Mislim oprosti, ampak očitno tudi prejšnji lastniki tega yorkija niso glih najbolj prečekirali komu sploh prodajajo psa. In očitno mala ni dovolj odgovorna za skrb za psa, zato sprašujem kje so v tem primeru starši.
Jaz verjamem da smo tu vsi pripravljeni pomagati, samo ona ni prišla na forum po pomoč. Vsakega psa lahko navadiš da gre na wc zunaj, to je zeloooo slab izgovor. Zakaj pes po domače ˝serje in ščije˝ po stanovanju? Ker mu lastniki to dovolijo.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #579 : 09 December 2007, 22:53:53
Aja pa vedno pozabim najpomembnejše  :P :

Gigosy upam da bom kmalu videla tudi Oddy v živo!!!!  ;D ;D ;D Res je lepotička.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #580 : 09 December 2007, 23:05:01
pol mi pa povej, kje so Anchy-ni starši??? Ona NE more kupiti psa, in kako so sploh prišli na idejo da so punci prodali yorkija, če ni imela osnovnih pojmov razčiščenih o negi kaj šele o vzgoji psa, vedela je verjetno le da ima pes 4 tace... Mislim oprosti, ampak očitno tudi prejšnji lastniki tega yorkija niso glih najbolj prečekirali komu sploh prodajajo psa. In očitno mala ni dovolj odgovorna za skrb za psa, zato sprašujem kje so v tem primeru starši.
Jaz verjamem da smo tu vsi pripravljeni pomagati, samo ona ni prišla na forum po pomoč. Vsakega psa lahko navadiš da gre na wc zunaj, to je zeloooo slab izgovor. Zakaj pes po domače ˝serje in ščije˝ po stanovanju? Ker mu lastniki to dovolijo.
Se podpišem pod to.


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #581 : 10 December 2007, 07:41:25
Tudi jaz se podpišem ,boljše nebi mogla napisati!!!

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #582 : 10 December 2007, 11:54:39
super si napisala Botticelli in se s tabo popolnoma strinjam!!!

Anchy, zakaj nič ne odgovoriš?


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #583 : 10 December 2007, 14:22:34

Anchy, zakaj nič ne odgovoriš?

Mogoče se je ustrašila...
Ampak nevem zakaj bi se...saj ji želite dobro ane? ::)

Botticelli se tudi jaz podpišem "pod tabo"

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #584 : 10 December 2007, 15:03:05
Anchy je dobila rodovniškega psa za nekje 300 €. Mislim da je stal več pa je bil predrag za njih, pa so ceno znižali ali nekaj takega. Najprej je iskala basseta, pa je menjala na yorkija. Kje so njeni starši nevem, se ne ukvarjajo toliko s tem, je pa pri njej samo mama, oče je nekje v Srbiji ali kje kjer imajo nerodovniškega jazbečarja.(Anchy ga misli parit  >:( )
Se srinjam botticelli



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #585 : 10 December 2007, 15:17:52
Kako?Nič mi ni več jasno!
Najprej je imela doma enega psa,pa ga je zamenjala za yorkija,zdaj pa še misli tega parit??? >:( >:( >:(
Ali sploh sama ve kaj bi rada?
Še zmeraj stojim za tem da je kužek živo bitje,ki potrebuje nego,skrb in veliko ljubezni,ne pa igračka,ki jo takrat,ko se je naveličaš pač pospraviš iz svoje poličke!!! >:( >:( >:(
Lp

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #586 : 10 December 2007, 15:28:28
Kako?Nič mi ni več jasno!
Najprej je imela doma enega psa,pa ga je zamenjala za yorkija,zdaj pa še misli tega parit??? >:( >:( >:(
Ali sploh sama ve kaj bi rada?
Še zmeraj stojim za tem da je kužek živo bitje,ki potrebuje nego,skrb in veliko ljubezni,ne pa igračka,ki jo takrat,ko se je naveličaš pač pospraviš iz svoje poličke!!! >:( >:( >:(
Lp
Ne, ne. Prej je mela zlatega prinašalca, pa ga ni za nič zanemjala.



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #587 : 10 December 2007, 15:32:35
A samo zato ker lula po stanovanju ga hoče prodat  >:(
Če bi hotela bi ga že lahko naučila da bi potrebo opravljal zunaj  ;)

kaj pa če bo tudi čivava bila taka...A jo bo potem prodala in kupila šenga psa  >:(



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #588 : 10 December 2007, 15:57:11
Potem si pa naj rajši kupi nekaj manjšega(papigo,hrčka,...)
sorry za off topic

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #589 : 10 December 2007, 16:15:00
Botticelli imaš ZS!!!
Lp

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #590 : 10 December 2007, 16:17:25
Urša,pa tudi za te male živali je potrebno skrbet in jim očistit okolje kjer bivajo!!! :P :P :P
Lp

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #591 : 10 December 2007, 17:43:44
Urša,pa tudi za te male živali je potrebno skrbet in jim očistit okolje kjer bivajo!!! :P :P :P
Lp
Pa ni toliko dela kot z psi-mi.In še verjetno nebodo lulali po stanovanju  :P
sorry za off topic

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


anchy_smile

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #592 : 10 December 2007, 17:52:46
Anchy dobrodošla!

Malo sem spremljala temo o čivavah in prebrala par tvojih postov. Upam, da nisi resno mislila, kar si napisala, saj psi so živa bitja s čustvi, ne pa kakšen izdelek v trgovini, da ga lahko ko te razočara, vrneš.  :-\
sm se odločla da ga ne bom prodala...zal mi ga je...bom ga naučila...



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #593 : 10 December 2007, 17:54:22
Upam da si ne premisliš  >:(  Vso srečo pri učenju.



anchy_smile

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #594 : 10 December 2007, 18:00:22
NE BOM PRODALA MOJEGA PSA SM SE ODLOČILA KER SM SE POGOVARJALA S STARŠI...NAUČILA BOM GA...SEDAJ PA PROSIM POZABITE KAJ SM PREJ USE NAPISALA OK? KAK STE KEJ?



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #595 : 10 December 2007, 18:04:39
KAK STE KEJ?
v redu.
Me veseli da ga ne boš prodala.Prilimaj kakšno fotko....

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


anchy_smile

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #596 : 10 December 2007, 18:07:29
ok bom. ;D bote vidli mojga malega rubeka hehe



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #597 : 10 December 2007, 18:11:24
anchy me veseli, da si se tako odločila, no starši :) Res  slej ko prej s vztrajnostjo ga boš odvadila tega grdega in neželjenega opravila doma v stanovanju. Pač vstrajaj in bo rezultat slej ko prej vieden..

lp


anchy_smile

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #598 : 10 December 2007, 18:12:32
anchy me veseli, da si se tako odločila, no starši :) Res  slej ko prej s vztrajnostjo ga boš odvadila tega grdega in neželjenega opravila doma v stanovanju. Pač vstrajaj in bo rezultat slej ko prej vieden..

lp

ja on je full intaligenten..bo si hitro naučil...pameten ne moj rubek hehe:)



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #599 : 10 December 2007, 18:32:09
Upam da si ne boš premislila in tudi da ti ga bo uspelo navčiti kje naj potrebo opravlja  :)

slikce so pa dobrodošle  :o