Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1724312

malamya

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #2010 : 25 Marec 2008, 21:16:51
ne na žalost ne morem na yorkijado se bom pa z veseljem udeležila kakšne naslednje. drgac smo pa iz slovenj gradca. a je ze kera čula za pasjo hrano perception? al neki takega. smo šli malo prej pogledat do veterinarske postaje kdaj ju3 delajo in smo skozi okno zagledali cele stalaže te hrane. pa že more biti dobra če jo pri veterinarju prodajajo. hm...



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2011 : 25 Marec 2008, 21:36:56
Saj veš, ni vse zlato kar se sveti. Tako tudi ni nujno da je hrana ki jo imajo na veterini dobra. Taka je recimo Hill's, no ja tudi Royal ni bogve kaj...je pa res da je vse skupaj še vedno veliko bolje od Pedigreeja.

Katero koli hrano kupuješ, vedno preberi deklaracijo. Nikoli ne sme biti na prvem mestu žitarica, mora imeti čim več mesa in čim manj raznih žitaric kot so pšenica, koruza, koruzni gluten, soja, ... Pa seveda brez konzervansov.


honki

  • *
    • Prispevkov: 279
    • Točke: 0
  • [url=http://www.glitterfy.com/][img]http://img19.g
Odgovori #2012 : 25 Marec 2008, 21:44:46
ne na žalost ne morem na yorkijado se bom pa z veseljem udeležila kakšne naslednje. drgac smo pa iz slovenj gradca. a je ze kera čula za pasjo hrano perception? al neki takega. smo šli malo prej pogledat do veterinarske postaje kdaj ju3 delajo in smo skozi okno zagledali cele stalaže te hrane. pa že more biti dobra če jo pri veterinarju prodajajo. hm...

ne vem za ta perception...ne poznam, lahk si pa na veterinarski v sg kupita sampone ... k vem da majo od bio groom, pa bo super za pikico...vzemta flufy puppy sampon in silk conditioning creme rinse.... in pa od kaj je ze imajo tangle repair spray za razcesavanje..isto fina zadeva...sej ce reces sam un spray tangle repair, bojo vedli....




Lp Anja, Elly in Zoom


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #2013 : 25 Marec 2008, 22:31:05
Jaz še za yorkijado!

Danes sem še nabavila vse za pecivo, tako da tudi pecivo pride! :P



sanja_style

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #2014 : 26 Marec 2008, 10:16:02
Ojla sem nova na tem forumu, prebrala sem vse strani za nazaj in morem rečt, da sem res veliko novega zvedela o yorkijih. Pasma mi je zelo všeč že lep čas in izbiram informacije o njej, ker pa bi rada kakšnega yorkija spoznala tudi v živo bi se vam pridružila na yorkijadi, čeprav yorkija (še) nimam. Če lahko?  ??? Sem prepričana, da so informacije iz prve roke najboljše.  :)
Moram pohvalit vse vaše peseke in pesike in punce s foruma, ki je res dober.  ;)

Lp, Sanja



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #2015 : 26 Marec 2008, 12:31:44
Seveda si dobrodošla,a veš kje je to,al rabiš navodila????

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


sanja_style

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #2016 : 26 Marec 2008, 12:48:18
Hvala, vem kje je to sem tam v bližini doma.  :) Dobile se bomo vrjetno kje tam spredaj, ne?
Kako pa bo z najemnino prostora, to si tam razdelimo, odvisno koliko nas bo, vrjetno.  :)

Lp, Sanja



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #2017 : 26 Marec 2008, 12:55:48
Evo nekaj dni me ni in si moram prav čas vzeti, da preberem vse  :D

No v glavnem nisem še vsega prebrala sem pa glede tistega mladička, za katerega se zanimaš oz. se zanima soseda Petval. Mladiček izgleda full lep v glavo. Dlaka krasna, lepe barve, majhna ušesa, luštkan obrazen, v glavnem vse naj naj..... Seveda kot so ti povedali že drugi bi ga morala videti v stoječem položaju, da se vidi tudi hrbtenica, dolžina hrbta itd...

Kar se tiče fontanele pa dvomim, da bi se to s kakršnimikoli tableti lahko zaraslo, saj je kuža že toliko star, da tega ne bi smel več imeti.
Psarno pa poznam in ima krasne yorkije ;)



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #2018 : 26 Marec 2008, 13:01:58
Kako pa to da vzrejajo tudi Biewerje, ki spoh še niso priznani pri FCI kot pasma?



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #2019 : 26 Marec 2008, 13:02:30
Ja rojena je 1.1.2008 tako da je okol 3 mesece. Cena pa je 400eur za samčka in 500 za samičko. Kje si pa ti kupila Elly? A imaš link od psarne?
Koliko predvidevate da bi imela odrasla glede na to da ima zdaj 600g? A pozna kdo sploh te ki imajo to psarno?

Jooooooj 600 g pri starosti 3 mes. je ZELO ZELO malo. Bi moral imeti okrog 1.500 kg. Jaz tako majhnega ne bi nikoli kupovala, ker bo lahko imel preveč zdravstvenih težav.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #2020 : 26 Marec 2008, 13:07:04
Kako pa to da vzrejajo tudi Biewerje, ki spoh še niso priznani pri FCI kot pasma?


To pa ne bi vedla kako to :))))) So jim že všeč ne vem  :)


Ma

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2021 : 26 Marec 2008, 13:22:50
Pozdravljeni vsi skupaj!

Sem predolgo čakala, da bi se vpisala, a vendarle uspela!

Preko prijateljice smo veliko slišali o vas,
radi bi se vam pridružili na srečanju v Mariboru;
prijateljica je že vzela dopust!
In sicer pridemo vsi: trije odrasli in dva Yorkija!!! LAHKO?

Če sem prav razumela je srečanje to soboto, 29.3. ob 14h na KD Tabor, v Mariboru?
Kateri naslov je to?

Vas pozdravljam!

Ma



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #2022 : 26 Marec 2008, 13:36:51
No,evo-terierji pridejo povsod  8)
http://youtube.com/watch?v=crixUGm7qgk



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #2023 : 26 Marec 2008, 13:55:30
Oj Ma. Seveda lahko prideš, več nas bo bolje bo. Srečanje pa bo tako kot si napisala 29.3. ob 14h na KD Tabor. Moji Lou se bo tak zmešalo, ko bo toliko yorkijev na kupu!! :o Za naslov pa MEDOOOO POMAGAJJJJ-ker jaz ga ne vem.

Ej Gigosy sem se zmotila veš, nima 600g ampak 800g. Ja bomo videli, kako se bo odločila, ker mene tudi ta fontanela malo muči, ker spet da vzameš psa, ki mora tablete jest(če sploh obstajajo), pa da paziš skoz na glavico, je malo tako :(. Ker ipak je to pes in ga ne moreš čuvati, kot recimo dojenčka, ki ima to na glavi, glede na to, da dojenček itak samo spi in je na miru, pes pa ravno ne! Ne vem, bomo videli.




Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #2024 : 26 Marec 2008, 13:59:34
Aha no malo bolje je že čeprav je tudi 800 zelo malo. Kar se tiče funtanele jih pa pač vprašaj kako velika je. Saj mogoče je pa čisto majhna. Tableti vem da obstajajo samo koliko dejansko pomagajo je pa drugo vprašanje.  Sta pa full luštkana!


lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #2025 : 26 Marec 2008, 14:04:22
wauuu kolk novih ljudi jupiiii :p komaj čakam yorkijado :P KD Tabor...sej je to tam pod Pohorjem al ne?? poleg bencinske al sem zgrešila kako informacijo :P...Tinkaaaaaa vsak dan na litre cajeka spit v soboto pa na yorkijado prit ;) Punce tiste ki pa greste razstavljat vaše lupčke pa vam želim velikooooooooooo sreče :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2026 : 26 Marec 2008, 14:07:19
No,evo-terierji pridejo povsod  8)
http://youtube.com/watch?v=crixUGm7qgk
če kaj razumam češko ger za zaj*** prispevek vezan na zmanjšanje sredstev za policijo  :D

Sicer pa so za drogo, plin  in termite iskat lahko zelo v redu  8).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #2027 : 26 Marec 2008, 14:18:44
Ja Lonyka,točno tam je ja!!!

Ma,naslov je Lackova 63,je takoj za TUŠ-ovo pumpo, na levi strani!!!

Sanja,dobimo se spredaj pred vhodom,za najemnino se bomo dogovorile tam!!!

Če je še kaj nejasnega samo vprašajte!!! ;) ;)

Tjašav tud jaz sem že nekaj nabavla za pecivo,tak,da tud z moje strani bo nekaj dobrot!!!!

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Ma

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2028 : 26 Marec 2008, 22:19:13
Nisem sicer še prebrala vseh 68 strani, počasi, vendar vidim da imate temo majhni/premajhni yorkiji, fontanele...

Moram povedat da semo sebno navdušena nad manjšimi yorkiji in sem do sedaj imela Kiko, ki je imela 2,5 kg, Mali, ki celo življenje ni presegla 1,4 kg (hčerkica od Kike) in sedaj imamo Nelly, staro 1 leto, ki ne zleze nad 1,5 kg!

Mali je imela celo življenje fontanelo, le ko je bila še zelo majhna, ji je enkrat ratalo točno tja zadet (rekli smo temu mestu reset tipka) in nam padla v nezavest, a to je bilo prvič in zadnjič. Dočakala je 15 let, njena mamica 17 sicer a tudi 15 je bilo super! Kakor Mali, tako je tudi naša Nelly mičkena in sledila je tempu že omenjene teže (pri treh mesecih 0,6), kar je v bistvu še manj; a se je lepo razvijala in je seveda za nas najlepši kuža na svetu; nepogrešljiv člen naše družine! Edino kar si pri Mali nikoli nisem upala, je bilo imeti mladičke, ker je bila res micana (1,3 -1,4); upam pa da bo Nelly vseeno še malo zrasla in nam bo vsaj enkrat vsem dala ta užitek mladičkov, ki je res fantastičen, namreč pri Kiki smo jih imeli dvakrat, vsakič skoraj vse obdržali... no ostali so okoli nas, v bližini in skoraj v družini, pač ljubezen ne pozna meja, kar pa vsi tu dobro veste!

Mislim da vseeno majhnost ni tisto merilo za občutljivost... temveč geni, odraščanje...

Če bi majhni yorkiji ne bili bolj redkost, bi nas to morda ne toliko prestrašilo;
moje izkušnje so dobre, res pa je, da ko je tvoj, velikost ni pomembna;
yorkiji imajo svojstven, zame čudovit karakter, izgled, obnašanje, pogled...
pa ni važno katere velikosti so!

Tako, moje mnenje!

Se vidimo v soboto!

Ma



Ma

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #2029 : 26 Marec 2008, 22:30:08
Pa da nas vidite sedaj, namreč na tej manjši slikici smo imeli 4 mesece in smo bili najbolj zapeljivi na celem svetu (še vedno je šarmerka, le nekoliko večja in daljših dlak seveda)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2030 : 26 Marec 2008, 22:44:54
Ma...pozdravljena!  Če se ne motim, potem je Nelly polsestrica od moje Tare  ;D ;D ;D

Mi je reees zelo žal, da se ne bomo videli v soboto na yorkijadi, ampak kot sem že rekla mi očitno ni usojeno. Mogoče pa v tretje :)


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #2031 : 27 Marec 2008, 07:37:26
Ma,najprej se opravičujem,ker sem napisala narobe številko naslova KD,ni Lackova 63,ampak Lackova 43!!!!

Nelly pa je res prava zapeljivka in komaj čakam,da vaju vidim v soboto!!!!


Lp

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Mateya

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #2032 : 27 Marec 2008, 19:42:48
Živjo, mene pa zanima katere/kakšne povodce uporabljate za vaše yorkije? mojo imam zaenkrat na tisti navadni vrvci, rada pa bi jo imela na flexiju, vendar če jo pripnem na njega, stoji k kip in se noče premakniti.

Hvala



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #2033 : 27 Marec 2008, 20:04:16
Ma,najprej se opravičujem,ker sem napisala narobe številko naslova KD,ni Lackova 63,ampak Lackova 43!!!!
Potem bi se pač pri kakšni privat hiši na dvorišču dobili...he he...  :P



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #2034 : 27 Marec 2008, 20:26:57
Jaz uporabljam obe varjanti povodcev in ni pri nobeni težav!!!!
Edino,na fleksiju malo bolj vleče,ker misli,da bo lahko prosto kam zbežal,pol pa je naenkrat vrvice konec in veselja tudi!!! :P :P :P :P

Ja Tjašav,sicer pa obstajajo tud telefoni in tako veliko tablo je malo težko zgrešit!!!! :-[ :-[ :-[
Če druga ne se ful lepo vidi napis Zoo market REX :P :P ;)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #2035 : 27 Marec 2008, 20:45:08
Hecam se malo...saj bodo po mojem vse našle, če pa ne, pa se bo naše kosmate kepice že slišalo od daleč...nas pa še bolj, ko bomo čvekale... :D



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #2036 : 27 Marec 2008, 20:47:36
Misliš rečt lajale :D ;D :P ;)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2037 : 27 Marec 2008, 22:39:23
Mateya...če se prav spomnim imaš mladička, kako velik je kuža, koliko tehta?
Jaz odsvetujem uporabo flexija, posebno pri mladičku in sicer:

1. če je mladiček zelo mičkeni, ga vzmet lahko tudi pri ta najmanjšem flexiju pretirano špona nazaj, posledično pes noče hoditi

2. pri razvijajočem mladičku, posebno zelo malih pasem, moraš zelo paziti pri flexiju, da ga ne potegneš z preveliko silo nazaj, saj če je flexi na ovratnici, se lahko vrat poškoduje (itak flexi+ovratnica+mladiček mini pasem - nikakor ne gre skupaj), če je pa flexi na oprstnici, pa lahko pretirano vleče hrbtenico, kar pa spet ni v redu

3. če je pes od malega na flexiju, se pretirano razvadi, ne ve hoditi normalno ob nogi ko je treba, tako da flexi da eno lažno predstavo človeku, da ima pes več prostora in bla bla bla...bedarija! Pes ko je na vrvici naj hodi ob lastniku, ko se pa laufa na primernem prostoru pa naj bo spuščen. Zato je predvsem fajn, da je pes šolani, če ga sami doma ne vemo primerno naučiti, da pride na odpoklic, da se ustavi ko mu rečeš...

Tako da navadna vrvica je super zadeva, flexi pa če že mora biti, naj počaka da pes odraste. ;)


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #2038 : 28 Marec 2008, 08:02:12
Evo kaj mi je napisala veterinarka za fontanelo:

"Pozdravljeni!

Nezaraščena lobanja (odprta fontanella) se ponavadi zaraste. Lahko pa je tudi znak hidocefalusa. To pomeni preveliko nabiranje cerbrospinalne tekocine v lobanji. Ce gre za hudo obliko mladicek ze zgodaj pogine. Taksni mladicki so ponavadi manjsi od ostalih mladickov v leglu, pocasneje rastejo, imajo kupolasto lobanjo, se nenormalno gibajo, imajo tezave z vidom in krce. Pomeni tudi, da je psicek tudi nekoliko pocasnejsi in ima omejene sposobnosti za ucenje. Stanje se ponavadi stabilizira do 2 let starosti, treba pa ga je peljati k veterinarju, da dobi primerna zdravila za odvajanje odvecne vode.

Ce se imate moznost, premislite ali boste mladicka vzeli k sebi.

 :( :( :(



Mateya

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #2039 : 28 Marec 2008, 08:18:46
Medo, Botticelli: hvala za odgovore. bomo zaenkrat ostali na vrvici.

lp