Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1724346

nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #3900 : 21 April 2009, 16:56:26
kupila sem elektronski repelent Skudo  proti klopom in bolham. Ima ga obešenega na oprsnici postrani ,ker ovratnice še nimamo ,me zanima če tudi tako deluje ?


L.p



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #3901 : 22 April 2009, 08:02:21
Nelli ...hrana Canidae je vrlo kvalitetna i cak izbirljivi psi vole tu hranu ! ::)
Ako si u mogucnosti nabaviti tu hranu svakako probaj pa ces vidjeti -pas ce ti biti zahvalan! ;)

Evo malo slika nasih beba koje rastu pa su sada stari 10 tjedana ...
The Best Models Thron Prinz



The Best Models To Much Worry




A ,ovo je Jazz ...stara 11mj ....uskoro krece na izlozbe ...drzite nam fige ;D




Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3902 : 22 April 2009, 09:19:08
Canidae je kvalitetna hrana, vendar po mojih izkušnjah in izkušnjah parih kolegic zelo neješča.


Honey

  • Gost
Odgovori #3903 : 22 April 2009, 12:37:35
Tudi midvi sma sprobali Canido, pa se je ni niti taknila ::)...tako da....če pesu pač ne paše, mu pač ne paše...ne zdi se mi smiselno - pa četudi je ah in oh kvalitete - da se ga sili z nečim kar pač na noben način noče jesti...isto je pri človeku...dovolj je kvalitetne hrane za pse na tržišču, tako da se za vsakega najde primerno :)..pač sprobati (imeti potrpljenje :o ::))  je potrebno več zadev in to je to ;D

Čakamo slikice z razstave oz. vaše "yorkiade" na razstavi...rezultate?? ??? ???

No, pa en lep pozdravček iz sončnega MB :)...na slikici naša lubica v pidžami z ovčkami ;)


papa :P :P :P



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3904 : 22 April 2009, 12:38:57
nelli...kot sem že napisala, na vrečki imaš okvirne količine navedene glede na težo psa. AMPAK moraš gledati idealno težo psa, tako da če veš da je tvoj pes malo predebeli, potem raje dajaj malo manjšo količino briketov. Na vrečki je navedena okvirna količina za en dan, tako da to razdeli na 2 obroka. Če dodaš karkoli drugega, obvezno zmanjšaj količino briketov.
Nove formule Canidae mi še nismo sprobali, za staro formulo pa se strinjam z Giogy, izbirčni psi niso bili navdrušeni nad njo. Tisti ki pa vse pojejo, pa itak ni problema :)
Tako da drži se navedenih količin za idealno težo psa - če vidiš da se pes redi, zmanjšaj količino, če vidiš da je ful suhi, pa povečaj količine. To je vsa umetnost :)

Za Skudo ti priporočam da kupiš čisto tanko najlonsko ovratnico, recimo te ko so za mačke oz za res ta mini pse in tam gor namontiraj obesek. Tako da ima kuža lahko ovratnico gor veno ko greste na sprehod oz je zunaj na vrtu. Ti mu pa še vedno lahko daš oprstnico in pripneš povodec na oprstnico.

arieta...lušne slikice malčkov :)


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #3905 : 22 April 2009, 15:31:06
Hvala za odgovore.

Dobrih dva tedna ga hranim z Canidae  4vrste mesa,dobi sardelico ali tuno ,ukinila sem vse pribolške in kuhano hrano ,očividno se mu je stanje izbolšalo ,dlaka je mehka prhlaja ni več ,tuti gramci so šli malo dol,praska se še čisto malo ..

Canidae zaenkrat zelo rat je.Pred tem se mu dajala Hills.

Zanima me, ali se pri samčkih brije spodnji del trebuha in proti prsnemu košu?Kaj pa okrok spolovila je potrebna kakšna posebna nega ?Jaz ga po vsaki luliki z mokro vato obrišem površinsko.

Z lordyem bo morala it frizerju ,kje je kakšen dober ,sem iz okolice Domžal

L.p



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #3906 : 22 April 2009, 16:11:30
Arieta 

Mladički so zelo cortkani .Jezz je pa prava lepotica za raztavljanje,upam da vam uspe




L.p



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #3907 : 22 April 2009, 16:18:25
Arieta

Mladički so zelo cortkani .Jezz je prava lepotica za rastavljanje,upam da vam uspe .


Hanika je tudi cortkana v svoji pičamici



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #3908 : 22 April 2009, 18:45:32
Arieta

Mladički so zelo cortkani .Jezz je prava lepotica za rastavljanje,upam da vam uspe .


Hanika je tudi cortkana v svoji pičamici

Hvala lijepa Nelli .......i mi mislimo da ce Jazz pokazati na izlozbama sta zna i kakva je ...slike su jedno ,a u zivo je nesto drugo jer uz izgled psa vidite i karakter ! :)
I mene zanimaju rezultati iz Maribora ....kako je bilo? Znam da je bilo jako malo yorkica ....ali i ostalih pasmina je bio mali broj.....
Cula sam da je bilo hladno i da je padala kisa prije specijalne izlozbe terijera ....a to je groooozno .......zato su nama nekako draze izlozbe na zatvorenom prostoru .....ali ponekad idemo i na otvorene ...uglavnom ljeti kada je vjerojatnost da ce biti lijepo vrijeme veca!!!!



Honey

  • Gost
Odgovori #3909 : 22 April 2009, 19:40:55

Hanika je tudi cortkana v svoji pičamici

Hvala nelli  8)

No, kak je blo v nedeljo? Kaj ste se te zdaj nekam v molk zavile? :P :P :P

Lp :)



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #3910 : 22 April 2009, 22:00:39
kakšne luštne foke  :o :o

kako se je končalo v nedeljo v MB??? mi smo predčasno "ušli" (me je premagoval spanec  :-[ :-[)

sedaj pa še eno vprašanje: naša Heroine se ženi in te dni zelo slabo je, tako da se ji že občutijo rebrca; kupila sem multivitaminsko pasto, da vsaj nekaj da vase  :-\
so vaše punčke ravno tako na "dieti" ko so isti dnevi??? sicer je zelo živahna in z veseljem poje jabolko, banano ali pa korenje... samo briketov pa ne  >:(

lepo bodite in uživajte v sončku  8)
Gigosy, si ti zamenjala št. telefona, pa nič povedala  ??? ???


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3911 : 23 April 2009, 11:00:35
Mi smo bili v nedeljo samo na specialki. Res je da je bilo prijavljenih zelo malo psov in v nedeljo mi je tudi takoj postalo jasno zakaj. Tudi sama k takemu sodniku ne bom šla več :) Ocenjevanja pa sploh ne bom komentirala, ker ...  Sodnik je podelil ogroooooooomno dobrih in prav dobrih ocen. No saj v tem ni nič slabega, če bi bile seveda potem ocene vseh psov vsaj realne.
No mi smo dobili odlično in  rezervni CAC, s tem da je bil v konkurenci s psom, ki poleg vsega, kar ne bom naštevala... v ringu niti hodil ni, saj ga je razstavljalka dobesedno vlekla po ringu. Tako da nam je vsem jasno da je tukaj vmes bilo pač nekaj drugega, kot realno ocenjevanje :) Jaz namreč z lahkoto prenesem poraz, če je pes dejansko boljši in je tudi predstavitev vredu, mi ni noben problem ampak tole... no comment!

No pa še nekaj slikic, ki tudi lepo kažejo obnašanje zmagovalca v ringu ;)







Tinka ti pa daj še Dizzy gor ;)



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #3912 : 23 April 2009, 11:25:57
Aja še vesela novica. Speedy bo postal kmalu očka štirih ali petih mladičkov, prekrasne psičke Meggy iz Ptuja - potrjeno z ultrazvokom :) Komaj čakamo!





botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3913 : 23 April 2009, 11:39:44
Ja MB razstava oz specialka za terierje je bila res ena velika farsa, dobesedno norčevanje iz razstavljalcev, vsaj pri yorkijih. Ampak tudi takšne stvarai se dogajajo, in nimaš kaj. Te pa mine vse ko vidiš kakšen pes zmaga po krivici, pol pa še sodnik ne more utemeljiti svoje odločitve, haloooooo.

Speedy je bil res pravi lepotec, v ringu je hodil in stal perfektno, obnašal se je perfektno, tako da ga moram ful pohvaliti in seveda tudi lastnico  ;D

Sploh ne dvomim da bo naslednjič mnogo bolje ;)

Sicer pa čestitke za bodoče leglo Spidiju in Meggy! :) Me prav zanima kakšni bodo ta mali :) Megy je ful podobna moji Tarici, samo da je malo večja, ampak še vedno med manjšimi yorkiji. Obrazek ima ful luškan, kot Tarica, in dlaka je tudi res ful lepa svilnata. Ni čudno če sta polsestrici :)


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #3914 : 23 April 2009, 13:17:26



Mojčika

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
  • Tiffany
Odgovori #3915 : 23 April 2009, 13:30:28
Zdravo vsem,  :)

mi smo pa Tiffany prvič vzeli zraven, kjer je bilo toliko ljudi in psov na enem mestu. Za Tiffany je to bilo nekaj novega, zato se je na začetku tresla, na koncu pa je že veselo hodila z dvignjenim repom. Škoda, da je bilo mrzlo in deževno. Mi smo tudi šli predčasno domov,ker nas je zazeblo. Drugače sem pa vesela, ker sem spoznala čudovite punce in njihove yorkije.

Gigosy- fuuuuulllll je čeden Speedy in njegova dolga dlaka, držim pesti za drugič, da bo bolje, iskrene čestitke, da bo postal očka, Vam pa veselo pričakovanje mladičkov.

Tash- lepe pozdrave tebi, mami in Tashu- pravi mali živec-lepo postavo ima.

Honey
- vaša yorkica je tudi zelo čedna in njena simpatična piđama.

Arieta- Vaša Jazz je prečudovita. Želim Vam, da bi s tole zvezdico, osvojili mnogo nazivov in da bi žarela na mnogih razstavah, kakor tudi vsi ostali Vaši yorkiji. Trulyina mladička sta fuuuulllllllllll srčkaaaaaaaaaaanaaaaaaa.

TrueLove- imate predivno princeso Truly, na vsaki sliki je 1A. Zelo so mi všeč njene oblekice- na eni je celo "hot cat"
in njena postava.


Uživajte, adijo :-* :-* :-* za konec pa še edve slikici iz Mariborske razstave.



Življenje je kot mavrica. Da nastane lepa mavrica pa so potrebni sonce, oblaki in dež!


Mojčika

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
  • Tiffany
Odgovori #3916 : 23 April 2009, 13:36:14
Direktna povezava v moj album http://www.moj-album.com/uredi/lejdi/15137687/


Ogledala slikce :) lepi cartek je Lordy

Življenje je kot mavrica. Da nastane lepa mavrica pa so potrebni sonce, oblaki in dež!


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #3917 : 23 April 2009, 14:22:16
Istina je da ove slike sa izlozbe u Mariboru govore puno ali ne u prilog pobjednika !
Ali isto je tako istina da ne znamo sta je sudac trazio na psima ....svaki covjek ima vlastitu percepciju ljepote i sklada kod psa ...pozeljnu velicinu i ostalo ,a
i sudac psa pregleda na stolu i dobije cjelokupnu sliku o svakom psu ,a sto ljudi koji samo gledaju pse izvan ringa ne mogu opipati psa ...mogu vidjeti samo prezuentaciju psa u hodu ...a dlaka kod yorkia jako puno skriva ....
Ali isto tako na izlozbama igra puno da li izlaze uzgajivac ili tek pocetnik ....pa je sudac cesto sklon dati uzgajivacima ....znam to iz osobnog iskustva ...jer sam i sama pocela samo izlagati i to 2 muzjaka ....zenku sam dosta kasnije kupila i krenula izlagati ....
Izlozbe su kao i sve ostalo u zivotu ...pa ne pobijedi uvijek bolji ...niti najbolji ....ali uporan i posten izlagac uvijek na kraju uspije uzdici svoga psa! ;D

Evi sretno sa bebama ...nadam se da ce mala Meggy moci bez problema okotiti 5 beba i othraniti ih ....ipak je to jako malena i krhka zenkica :P :)



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #3918 : 23 April 2009, 15:43:21
Mojčika

Prosim da mi razložiš kako se daje slika na formu ,tako kot imaš ti sedaj,Tvoja Tifany je zelo cortkana ,ali jo misliš raztavljat?



Mojčika

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
  • Tiffany
Odgovori #3919 : 23 April 2009, 17:32:52
Mojčika

Prosim da mi razložiš kako se daje slika na formu ,tako kot imaš ti sedaj,Tvoja Tifany je zelo cortkana ,ali jo misliš raztavljat?

Slike najprej naloži nekam na internet npr.: na www.moj-album.com.- če še nisi prijavljena se moraš prvo registrirat, dobila boš svoje geslo in uporabniško ime. Nato dodaš slike v album; z javo ali osnovnim načinom. Ko boš želela katero sliko podelit na forum, se moraš najprej odjavit iz albuma in kot neprijavljena greš v svoj album npr.:123.moj-album.com, 123 je ime albuma,ki si ga ustvariš. Nato klikneš gor na sliko, desni gumb z miško- lastnosti in označiš link http://- stisneš kopiraj, prilepiš pa ga tako, da najprej  v besedilu-forumu stisneš gumbek vstavi sliko in pokaže se vam tole:

Koda:

 
in link slike prilepiš med obema oglatima oklepajema. Med oklepaji in tekstom ne sme biti presledkov. Upam, da sem ti pomagala.


Za Tiffany pa še ne vem, nikoli ne reci nikoli....

Življenje je kot mavrica. Da nastane lepa mavrica pa so potrebni sonce, oblaki in dež!


Mojčika

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
  • Tiffany
Odgovori #3920 : 23 April 2009, 17:35:14
Slike najprej naloži nekam na internet npr.: na www.moj-album.com.- če še nisi prijavljena se moraš prvo registrirat, dobila boš svoje geslo in uporabniško ime. Nato dodaš slike v album; z javo ali osnovnim načinom. Ko boš želela katero sliko podelit na forum, se moraš najprej odjavit iz albuma in kot neprijavljena greš v svoj album npr.:123.moj-album.com, 123 je ime albuma,ki si ga ustvariš. Nato klikneš gor na sliko, desni gumb z miško- lastnosti in označiš link http://- stisneš kopiraj, prilepiš pa ga tako, da najprej  v besedilu-forumu stisneš gumbek vstavi sliko in pokaže se vam tole:

Koda:

 
in link slike prilepiš med obema oglatima oklepajema. Med oklepaji in tekstom ne sme biti presledkov. Upam, da sem ti pomagala.


Za Tiffany pa še ne vem, nikoli ne reci nikoli....


Popravljam

Koda:
[img][img]

Življenje je kot mavrica. Da nastane lepa mavrica pa so potrebni sonce, oblaki in dež!


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #3921 : 23 April 2009, 17:41:47

Za Tiffany pa še ne vem, nikoli ne reci nikoli....

 :o :D ;D :)juhuuuuuuuuuuuuu...drago mi je da bar razmisljate o tome da Tiffy ipak hoda izlozbenim krugovima !!!!
Svakako cu vam rado pomoci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #3922 : 23 April 2009, 17:50:33



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #3923 : 23 April 2009, 18:05:21



No končno mi je ratal ,hvala Mojčica



Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #3924 : 23 April 2009, 18:47:48

Pozdravčki vsem. Tori se zdaj zdravi po operaciji pogačice.






Lep dan.



http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #3925 : 23 April 2009, 18:56:41

No, končno tudi Torine slike...









http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


TrueLove

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #3926 : 23 April 2009, 19:26:00
Denina - želim joj brz oporavak.

Mojčika - hvala za komplimente. Tiffany je prelijepa i bilo bi divno da ju koji put pokažete na izložbi  ;)

Evo Truly uživa na novom krevetić - jastučiću  :-[





A Inna u novoj kućici  ;D



Teško mi je sve komentirati i pisati jer dosta toga ne razumijem  :(



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #3927 : 23 April 2009, 20:21:37
Pozdravljena Denina

Iz srca vam želim da bi Tori  čimprej okrevala,tako je luštkana in mickana da človeku seže do srca,



Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #3928 : 23 April 2009, 22:15:33

TrueLove hvala za dobre želje. Trully prav uživa na novi blazini, kot kraljica  je, druga slikca je pa za na naslovnico. Inna pa ima lepo hiško, ona je mladiček, koliko je stara? Poljubčki od Tori obema.

Nelli, tudi tebi hvala, da nama želiš vse najboljše. Res je Tori mali piščanček in zame najlepša. Saj tako velja za vse nas na forumu, da obožujemo svoje žabice in ne gledamo le na to, kaj kateremu manjka. Tudi s tabo je tako, se strinjaš? Seveda pa to ne pomeni, da nismo vesele pohvale. Poljubčki tudi tvojim miškam.

Danes je Tori dobila novo prevezo in pohvalo, da se vse lepo celi. Imela je kar hudo operacijo, naredili so ji vse, kar je na pogačici sploh mogoče. Dobila je novo, plastično vez, ima pa tudi iglice v tački, ki bodo tam tudi ostale. A po napovedih vet., bo vse v najlepšem redu in brez bolečin, ko mine okrevanje.


Tale ovratnik pa Tori ni prav nič všeč, a ga bo morala nositi, najpozneje takrat, ko ji bodo sneli preveze.




Danes je dobila lep,nov povojček, ki je manj trd, kot prejšnji.



Sicer pa Tori že skače po treh tačkah, prav spretna je. Visoko dvigne povito tačko in sama gre na kahlico. Seveda ima še zdravila, da je ne boli. Za zdaj je v glavnem ves čas v naročju in spi, vsi jo crkljamo. Prav prede od ugodja. Je pa prvi dan kar malo pojokcala, čisto potiho, kot, da nima moči za več. No, zdaj pa tudi že zalaja, če kdo pride.

Vsem pošiljava pozdravčke, kosmatinčkom pa poljubčke, le glejte, da jih boste razvajale. Ko pa bo Tori zdrava, pa se morda res vidimo na kakšni yorkijadi, morda poleti. Lepe pomladne dni vsem in sonček vsak dan.

http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


Mojčika

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
  • Tiffany
Odgovori #3929 : 23 April 2009, 23:30:33
Nelli- rade volje pomagam, če le znam, sem vesela, da ti je uspelo, zdaj pa le pridno objavlaj slikice Lordya.

Arieta- hvala Vam, da že mislite na naju s Tiffany o njenem morebitnem razstavljanju.

TrueLove- Trully in Inna- lepotički, lepo vaju razvajajo, še tako naprej, opazila sem, da je Trullyino ležišče v obliki kosti, Inna pa ima kosti narisane na hiški.

Denina- eee boga vaša Tori. Želim ji, da bi čimprej uspešno okrevala in da bi bilo v prihodnosti vse v najlepšem redu, brez zapletov.

Lahko noč vsem budnim.

 

Življenje je kot mavrica. Da nastane lepa mavrica pa so potrebni sonce, oblaki in dež!