Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1721568

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4140 : 27 Maj 2009, 19:10:31
Se strinjam, da ni vsaka hrana dobra za vsakega psa in da je lahko pri težavah, ki jih imata Tjašina psa vzrok hrana, vendar ne bi posploševala, da majhni psi slabo prenašajo Orijen. Poznam jih kar nekaj, ki ga odlično prenašajo, vključno z mojima psicama, za kateri se je Orijen izkazal za najboljšo izbiro doslej, jesta ga pa že brez vsakih težav več kot pol leta.

lp



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4141 : 27 Maj 2009, 19:23:48
Se strinjam z Kalsang. Nobena od mojih dveh mini psičk nima težav z visoko količino beljakovin, in njihova prehrana bazira na beljakovinah, živalskih seveda.
Če veš da je pes že od začetka preobčutljiv, je druga zgodba oz če ima kronične težave. Če pa govorimo o normalnih, zdravih aktivnih psih, potem visok delež beljakovin ni noben problem. Tudi mi smo sprobali Orijen, le za krajši čas, ker kot rečeno smo zelo malo na briketih, ampak težav ni bilo.
In ker kolikor vem Tjašini psi nimajo predhodnih težav, je smiselno pogledati tudi druge faktorje. Je pa res da je treba preveriti serijo briketov, da niso slučajno se v tej vročini kaj pokvarili...ne vem, na glas razmišljam, ker vem da je vse možno. Je pa res da mogoče kateremu psu glih ne pašejo kateri briketi, ampak kar dva psa na enkrat z istimi težavami...zato dvomim da je razlog hrana, razen če ni kaj narobe z njo.


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4142 : 27 Maj 2009, 20:33:00
Ker je debata o briketih,tudi mene zanima ,Canidae jagenček in riž,ali je beljakovinsko premočna hrana.

Ali mogoče gdo pozna kozmetiko in kje se lahko dobi Goodliep with mink oil za yorkije



TrueLove

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #4143 : 27 Maj 2009, 23:19:31
Pozdrav svima...!
Možda će nekoga zanimati kako dječica moje Truly rastu  :-[
Pa evo koja fotkica  8)

The Best Models To Much Worry (kućno ime Teddy)  :-[





The Best Models Thron Prinz (kućno ime Prinz)  :-[






tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #4144 : 27 Maj 2009, 23:45:43
Grion hvala za tvoj nasvet, mi zelo pomagajo še druge izkušnje in Kalsang tebi tudi ter Ini za dobre želje. :)
 
Po nasvetu z drugo veterinarko bom res menjala hrano, čeprav poznam ogromno psov, ki jim zelo ugaja Orijen. Je res prvovrstna hrana. Čeprav mi je veterinarka povedala tudi isto kot Darja, da je mogoče vzrok od zunanjih vplivov in je bruhanje le začasno, kri pa kot posledica natrgane sluznice (od bruhanja), čeprav toliko bruhala pa spet nista.
Bom poskusila v prihodnje kombinacijo briketov in več kuhane hrane, koliko mi bo čas dopuščal, saj hrano pripravljena na ''naš'' način jim pa ne ustreza, ne? Riž mora biti kuhan na vodi, ne? Verjetno je že ogromno tega napisanega, bom malo pogooglala.
Vse za naše male bube... :-*



grion

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4145 : 28 Maj 2009, 00:31:37
Tjaša!

Ja, riž naj bo na vodi kuhan. Boljši je polnozrnat kot bel. Pa ravno tako kuhano meso purana (če ga seveda prenašata) z res samo ščepcem soli in kakšna kapljica olivnega olja. Mastno pa vsekakor ne sme biti - bolje nič kot preveč. Po mojih izkušnjah bi se moralo po nekaj dneh vse skupaj umiritii. Navadno pomaga tudi homeopatski pripravek Nux Vomica.

Držim pesti za malčke!

Lp, Grion



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4146 : 28 Maj 2009, 10:48:10
Če kdo rabi kaj od kozmetike PURE PAWS naj mi hitro napiše ZS. Danes bom naročala iz Italije in si lahko delimo stroške poštnine.

Tukaj je link do izdelkov: http://www.purepaws.net/




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4147 : 28 Maj 2009, 10:55:22
Kar je tudi grion napisal, je super za dieto.

Sicer pa rabi normalen pes več kot samo pusto meso - to vključuje hrustanec, kosti, kožo, se pravi tudi maščobo. Namesto riža se super obnese ajda, ajdova kaša, skuhaš lahko brez soli na vodi, psom daš ta narut varianto, za sebe pa naknadno soliš oz pripraviš drugače...sicer je pa meni tudi brez soli super za jesti :) No to je ena ideja.
Meso je lahko tudi pečeno, na žlički olivnega olja, če imaš možnost.

Receptov je ogromno, tako da raznolikost sploh ni problem.
A si jima ukinila že brikete? A je kaj boljše?


ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4148 : 28 Maj 2009, 13:50:19
TrueLove res so lepi tile vaši otroci. :) Koliko pa so stari sedaj?

Tudi moj Ajk je danes nekaj bruhal al kaj je delal ne vem - tako grozno se je slišalo, da sem se ob pol šestih zjutraj kar zbudila in potem sem pogledala kaj dela, in nisem nič vidla, zdaj pa ne vem, ali je pojedel tisto kaj je zbruhal, ali mu je samo šlo na bruhanje - vglavnem strašni zvoki so bili  :'( Sicer pa se očitno dobro počuti, saj ko me je zagledal, mi je že žogico prinesel  ;D - edino malo me skrbi, ker zjutraj ni kakal in zdaj me je moj klical in pravi, da tudi zdaj še ni  :-\

Sicer pa grem zdaj v nakup po nov povodec in oprsnico oziroma ovratnico in bi vprašala glede na to, da smo do sedaj imeli oprsnico, če je ovratnica boljša - pravzaprav sem že prebrala, da zaradi dlake itak je, ampak me strah, da bi mojega nagajivčka, ki ima zelo rad otroke in druge pse preveč "zašpanala", ko bi hotel hitet k njim  :-[
Kakšne ovratnice so glede tega najboljše? Ali je bolje, da v tem primeru ostanem na oprsnici? Nimam pojma kaj naj kupim  :-\



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4149 : 28 Maj 2009, 14:26:48
Ni važno ali ima pes ovratnico ali oprsnico, vlečti ne sme :) Mali pes, veliki pes, ni važno, mora vedeti lepo hoditi zraven tebe na povodcu, in to ga učiš od malega. Potem nebo šponal ;) Tako da res priporočam da delate ne tem. In ko pes uboga in ve hoditi lepo na povodcu, potem ga šele spuščaj na daljši povodec.

Drugače pa sem jaz itak bolj za ovratnice, posebno za yorkije.


ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4150 : 28 Maj 2009, 18:08:46
Hvala boticelli - saj delamo na tem, ampak me ljudje malo čudni gledajo, kaj ga tako vlečem oziroma držim na tako kratki vrvici on pa veselo kremplje brusi  ::) No, sicer pa smo pridni in večina že znamo in ubogamo, samo besedico  "poleg" pa si je očitno zelo težko zapomnit  :D :D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4151 : 28 Maj 2009, 18:28:19
Vztrajati :) Sicer pa če pes vleče, se enostavno ustavi in ne greš dalje dokler vleče. Ko neha vlečti pohvališ, daš priboljšek in nadaljuješ, če spet začne vlečti pa ponoviš. Ponavljaš vsakič ko pes hoče vlečti. Ko je pa priden pa ful pohvališ vedno. Samo da mu postane jasno, da če vleče ne pride nikamor :) Pri mlademu psu gre to hitro in običajno se itak ful hitro učijo.


ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4152 : 28 Maj 2009, 19:08:45
Ok hvala - bomo sprobali tak sistem  :) Čeprav tudi, če se ustavim brusi naprej  ;D, ampak bomo pač malo bolj dolgo stali ;D - enkrat se pa menda bo naveličal :)



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #4153 : 29 Maj 2009, 10:44:08
Dva dni nazaj sem ukinila Orijen in ju hranim s kombinacijo veterinarskega Hillsa R/D in kuhane (lahke) hrane in tako bo naslednjih 10 dni. Potem se bi morali pokazati, če je res vzrok hrana. Včeraj je Rut spet 3x bruhal a tokrat brez krvi. Ne vem ali je to dobro ali ne, ker bruha pa vseeno. Koliko časa potrebuje, da se sčisti? Je preveč panično od mene, da jutri greva k veterinarju? Ali še počakam par dni, ker ni krvi vmes? Ruby je ok. Oba sta še vedno živahna, imata apetit in smrček vlažen. Grion, hvala za recepte!



muhecece

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4154 : 30 Maj 2009, 11:01:52
Pozdravljeni
Prosim pomagajte mi izbrati ime za mojo Yorkico.



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #4155 : 30 Maj 2009, 15:43:59
poglej malo pod temo pasja imena!! ;)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4157 : 30 Maj 2009, 20:21:09
Sem glihkar prejela novičko, da je so na voljo 3 mladički yorkijev, vsi so samčki. Če koga zanima kaj več me naj kontaktira na privat za vse ostale informacije in slike. Kužki pa so seveda rodovniški :) Za oglas so me prosili pa vzreditelji od kod ima tudi naša Gigosy svojega lepotca...no tile kužki pa so iz psarne njihovih prijateljev...upam da ni preveč komplicirano napisano :)


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4158 : 31 Maj 2009, 12:14:25
 Ojla  nas ni blo malo časa ker smo malo uživali lepot Hrvatske in potem hitro urejali trgovino ker je že kar dosti ljudi blo prošli vikend , tako da se moramo malo organizirat.
No u glavnem mamo v torek zaključni ispit v šoli pa nam držite fige.  ;) Ampak se preveč neobremenjujem ker so nam rekli na generalki rekli da smo itak
njbolši v skupini  :o  Ker po mojem VSAKEGA psa pogotovo mladička naučiš v enom dnevu ( da ne rečem v par urah - al par minutah kako je recimo pri Dizzy večinoma )  vse kar želiš ......SAMO  fora je v tem , da pač ti moraš točno znat KAKŠNO povelje dat in KDAJ slediti NAGRADA in POHVALA.  Tu je tajna vsega učenja pri psu. Ker to p ares malo ljudi ve in za to mamo pasje šole !!!!!!!!!! Priporočam vseeeeeeeeeeeem !
Drugač se pa tud mi že pripremamo za striženje ker nam zmankuje denar za rastave in živce za navijanje .... pa se tud želimo kopat v morju  :o

No pa uživajte in pridete kdaj na kavo za sončkem do nas... LP


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #4159 : 03 Junij 2009, 20:12:35
Ojla...
ali je katera iz Lj zainteresirana za kakšen sprehod? Z Neli namreč iščeva družbico, saj ko po 1uri sprehoda prideva domov, bi se ona še s copatom igrala, al pa men štunfe grizla  :o  Ker ima čisto preveč energije bi ji rada popestrila sprehod še z kakšno pasjo družbico.

Če mi bo ratal bom prilepila par slikic :-[

Počohajte navihančke in uživajte v njihovih vragolijah :P


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #4160 : 03 Junij 2009, 21:30:32
Evo par slikic naše Neli

na sončku


pa doma


pa spet na sončku


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4161 : 03 Junij 2009, 21:42:35
Tvoja neli  je res prava lepotica :)



ina84

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #4162 : 09 Junij 2009, 11:15:33
Taji ta tvoja Neli je res prava lepotica - pravi sonček  :) Prav lepo je videti naše kužke v naravi in sončku ...

Sicer pa se bliža se čas počitnic, morja in sonca ... zanima me, ali vzamete na dopust tudi svoje ljubljenčke in kje imate dobre izkušnje. V kampu Istra Poreč sem videla, da imajo od lani na novo kreativno delavnico, vrt in plažo posebaj za pse ... samo nikjer nisem videla za najem prikolico, no, se ne spoznam na kampe, mislim, da je tam samo cenik za postavitev prikolice in da nimajo svojih ...  :'( No, v glavnem poznate kakšne takšne destinacije, ki so primerne za pse?

Hvala za vaša priporočila ;)




Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #4163 : 09 Junij 2009, 14:17:37
Ojla...
ali je katera iz Lj zainteresirana za kakšen sprehod? Z Neli namreč iščeva družbico, saj ko po 1uri sprehoda prideva domov, bi se ona še s copatom igrala, al pa men štunfe grizla  :o  Ker ima čisto preveč energije bi ji rada popestrila sprehod še z kakšno pasjo družbico.

Sicer nimam yorkija, ampak upam, da bi bila tudi kakšna čivava družba dobrodošla ;)


Lp,
Vesna

You can't manufacture a miracle


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #4164 : 09 Junij 2009, 15:27:16
Mi pa hodimo v kamp blizu Vrsarja in našo razvajeno bitjece vedno uzamemo s sabo. Poleg ograje smo postavili se ograjo za zajce tako da ne more nikjer pobegnt (dokler nismo mel tega je bila stalno pri sosedih  ;D ).
Drugače pa je v našem kampu bolj slabo preskrbljeno za pse, sicer imajo 2 tuša in eno bedno plažico to je pa tut vse, plača se pa skoraj toliko kot za človeka, tako da jo mi kar švercamo ;D


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4165 : 09 Junij 2009, 20:04:12
PROSIM NUJNO

Lordy je star 7 mesecev.V četrtek imava puljenje 2 zopka,ki ovirata stalne.Al je res potrebno izpulit,ali naj počakam da sami izpadejo,kakšne izkušnje imate ???



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4166 : 09 Junij 2009, 21:02:47
Pri 7 mesecih je že skoraj nujno, saj lahko sicer stalni zobje napačno zrastejo. SIcer pa je to čisto običajno pri teh malih pasmah in je dostikrat potrebno puliti kakšne mlečne zobe.


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4167 : 09 Junij 2009, 22:25:07
Bojim se zaradi narkoze da nebi bilo kaj narobe :(



TrueLove

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #4168 : 10 Junij 2009, 08:36:33
Bok društvo!

Bili smo u gužvi zadnjih dana pa nikako se javiti. Ina84 me pitala koliko su sada Prinz i Teddy stari. Sada imaju puna 4 mjeseca.
Ovaj vikend bili smo na CAC Koprivnica. Super smo se proveli.
The Best Models True Love, CAC
The Best Models Top Excluxive, Vrlo perspektivan

Evo i koja fotkica  ;)

Truly...


Inače ih je handlao i groomao Mirko, a ja sam se odvažila ući u BOB  ;D To je izgledalo nekako ovako:


Top i njegovi prvi izložbeni koraci  :-[




Hvala Arieti koja nam je povjerila Topa da ga uredimo i izložimo!
I čestitke njoj i njenim divnim psima na svemu osvojenome u Portorožu  :-*



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4169 : 10 Junij 2009, 09:03:17
PROSIM NUJNO

Lordy je star 7 mesecev.V četrtek imava puljenje 2 zopka,ki ovirata stalne.Al je res potrebno izpulit,ali naj počakam da sami izpadejo,kakšne izkušnje imate ???

Odvisno... če stari zobje ovirajo rast novih, potem je potrebno izpuliti, sicer lahko še počakaš kakšna 2 mes.