Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1728282

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4740 : 20 Maj 2010, 12:34:15
Ja Gigosy saj ni bilo mišljen za Lordyjev priemr, ampak kot dejstvo da se kljub načrtovani preverjetni vzreji kjer vzreditelj  testira, se lahko tudi luxacija zgodi.

če gre za dejansko tako hudi primer luxacije pa sem 100% da imajo tudi starši luxacijo. problem je da veliko vzreditelje na to ne gleda kot na nekaj strašnega. saj tudi če ima pes luxacijo 1/1 še ne pomeni da avtomatski ni za vzrejo, če je sicer super predstavnik. Takega psa je škoda vrčti iz vzreje. Je pa potrebno zagotoviti da se bo paril izključno z drugim psom ki ima patello 0/0 in prihaja iz linije kjer patela ni problem.

Še enkrat pa apeliram na to, da tudi ko ima pes luxacijo, je trebno pretehtati vse možnosti ter ali je operacija smiselna. pri yorkijih je to zelooo dvorezen meč ker lahko operacija v končni fazi prinese več negativnega kot pozitivnega. In če res ni skrajen primer oz pes nima bolečin, je potrebno zelo vrtati v veterinarja in naj pove svoje mnenje in naj utemelji ali bo pes profitiral iz operacije ali ne. ali lahko kljub temu živi normalno življenje. To povdarjam ker sem že parkrat napisala, tudi mojo Taro so hoteli takrat kar operirati, ker pa sem človek ki hoče imeti vsa dejstva in mi ni dovolj da mi strokovnjak reče da mora operiarti ampak hočem imeti konkretne + in - plati. In v našem primeru se je izkazalo da operacija dejansko ni nujna oz nebi prinesla nobene spremembe.

Seveda verjamem da je v lordyjevem primeru šlo za hudo deformacijo... konkretnih informacij pa tudi jaz nimam.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4741 : 20 Maj 2010, 12:40:21
Kar se tiče Tinke pa takole. Tinka dejansko je človek, ki je pripravljen priskočiti na pomoč in rada naredi marsikatero uslugo, v kar sem se jaz osebno prepričala. Tudi ko je Speedy dobil mikrosporijo od mucka, ki sem ga napol mrtvega pobrala na cesti (bil je teden dni na kliniki in pregledan za vse bolezni, pa niso ugotovili mikrosporije) in je potem še mesec dni živel pri nas, da smo ga spravili k sebi in je bila posledica prenos mikrosporije na Speedija, mi je Tinka priskočila na pomoč. Kljub polletnemu zdravljenju se stanje ni kaj prida izboljšalo, zato sem jo prosila, če bi mi prinesla cepivo, ki se ga žal pri nas še ne dobi. Moram reči, da je klicala proizvajalca in uredila vse v zvezi s cepivom, ter mi ga pripeljala v Slovenijo. To je samo ena od uslug, ki jih je naredila in zato sem ji hvaležna.

Ampak žal ne morem odobravati množičnega uvoza Yorkijev iz Češke, iz psarn, katerih zdravstvenega stanja psov niti ne poznaš Tinka. Sicer pa sem ti svoje mnenje že večkrat povedala to pa je tudi vse kar lahko naredim. Podrobnosti primera Nelly pa ne poznam in ga zato tudi ne bom komentirala.
Za stanje kot je pa so dejansko krivi predvsem kupci, saj niti toliko niso, da bi se sami odpravili po mladiča. Marsikdo je pripravljen iti na izlet ali na morje 1000 km daleč, po psa, ki ga kupujejo za 15 let pa niso pripravljeni dvigniti riti s kavča. Tako da so za moje pojme predvsem sami krivi in odgovorni za to kaj kupijo, saj so naivno zaupali  posredniku.

Moj nasvet je, da naj se vsak sam odpravi do vzreditelja, se prepriča o tem kako psi živijo, ali imajo starši opravljene zdravstvene preglede, vprašajo vzreditelja vse kar jih zanima, šele potem se ali pa se ne odločijo za nakup! Pa naj bo to pri nas ali v tujini!










dolicamm

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #4742 : 20 Maj 2010, 12:53:58
Tole bi bilo potrebno uokviriti !!!!! Lp !!!



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4743 : 20 Maj 2010, 13:06:35
Tole pa moram deliti z vami :))) Malo za razvedrilo ;)

http://www.youtube.com/watch?v=pkPNa4DBFHI&feature=player_embedded



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4744 : 21 Maj 2010, 16:26:42
Če je kdo zainteresiran za katero od teh lepih mašnic naj mi javi :)

Cene so res ugodne!!!

TA JE TUDI V RDEČI BARVI!!!!




Več mašnic lahko najdete tukaj: http://www.mojalbum.com/gigosy/obleke-masnice




lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #4745 : 21 Maj 2010, 18:38:28
Lonyka, če želiš in prosiš Tinko za nerodovniškega yorkija, kot je napisala, potem razumem zakaj ti moje pisanje ni všeč. Ne razumem pa kako lahko zagovarjaš rodovniško vzrejo in praviš, da vse veš zraven pa želiš nerodovniškega yorkija. V bistvu mi sploh ni potrebno odgovorit, ker iz Tinkinega sporočila sklepam, da pišeš eno delaš pa drugo. Ti že veš kaj je res in kaj ne.....

...Veš kaj GOSPODIČNA ZELO PAMETNA, ki mi že greš malo na veš kaj....če imaš toliko preveč časa potem si preberi par postov nazaj..pritiski so bili s strani TETE, kjer sem ji povedala da JAZ nebi kupila NERODOVNIŠKEGA psa in ga tudi njej ne priporočam in ji pokazala vse forume in kaj si naj prebere...teden dni sem doživljala take pritiske, da nisem mogla spat..na koncu pa sem ji le dopovedala, da raje ni vzela ničesar. Poleg tega pa sem že kot sem povedala : jaz povem mnenje nikomur pa nemorem preprečit, da nečesa naj ne počne. Kaj ti ni jasno??? in tud če bi si ga kupla kaj ima to tebe za brigat?? Ti le lepo poskrbi, da boš ti kul in tvoji psi kar pa drugi počnemo pa ..back off!...VSAK ima pravico povedat svoje mnenje ampak to kar pa si ti dovoliš Sašenka pa je malo preveč! Raje preidi k dejanjem(če te to VSE kar se dogaja tak hudo žre) ne pa da cele dneve visiš na forumu pa drugim pamet soliš!...ko pa iztrebiš vse te `šteparje` pa še poskrbi za world peace.čaw



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4746 : 21 Maj 2010, 18:54:16
lonyka, malo pazi na jezik.


lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #4747 : 21 Maj 2010, 19:11:44
ne vidim nobene kletvice:)

LP



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #4748 : 21 Maj 2010, 19:34:26
Kaj si to Yo dežurna  tukaj da paziš kaj naj kdo govori al kaj?? Al se smatraš za ta pametno tega foruma da nekaj drugim žugaš da pazijo na jezik, haloooo....zresni se no....pa žugaj komu drugemu doma.....
Lepo si napisala Lonyka  :) :)
Pozdravčke Lili od lulu....



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4749 : 21 Maj 2010, 21:21:20
A se šteparska elita skupaj spravlja?


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #4750 : 21 Maj 2010, 21:30:19
Itak  ;D ;D ;D



lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #4751 : 21 Maj 2010, 21:48:40
YO?! In potem jaz naj pazim na besede...glede na vaša leta bi vas mogla VIKAT..ampak glede na vaše izjave pa...?..halo? kaj to je forum ali imamo sramotilni steber pa kamenja mečemo??...mislim nevem no ...



Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #4752 : 21 Maj 2010, 22:47:58
Kakšen pravopis... :o
Oprostite, ampak grozno vas je brati. No, nekatere. Pa brez zamere  :-[
Sicer pa da pristavim "svoj piskerček" v debati o bolnem kužku.
Po mojem mnenju sta krivi obe strani... Lastnica kužka bi se morala bolje pozanimati o tem kakšnega psa kupuje in kje ga kupuje... I
n psa se ne kupuje kot kruh, ko naročiš sosedu, ki gre ravnokar v tgovino, da ga prinese še tebi. Nevem no, tak nakup se mi nekako ne zdi v redu.
Posrednica... hm, zdaj ne moramo vedeti ali res ni vedela ali je lagala ali ni. Če res preprodaja pse kot trdite potem to vsekakor ni prav...
Vzrediteljica pa če je ne briga za psička iz lastne vzreje, potem zanjo sploh nimam besed  :-\


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4753 : 22 Maj 2010, 13:44:06
kaj to je forum ali imamo sramotilni steber pa kamenja mečemo??...mislim nevem no ...

Ne bi škodilo v določenih primerih.


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #4754 : 22 Maj 2010, 14:17:49
Punce umirite se :-\ :-\ ;)
Vsaka ima svoje mnenje in ima pravico,da ga pove tudi ostalim,vendar je iz tega nastal že pravi prepir in žaljenje,kar pa mislim,da ne spada sem!! ???
Vse,ki Tino poznamo vemo,da je OK in je prava dobričina,osebno Tini hvala za vse ;)
Tiste,ki je ne pozate je ne blatite in končajte s to debato prepiranja in se raje zmenite za ponovno srečanje :o ;D
uživajte s svojimi lepotci :D

P.S.:Klara,mala je prava lepotička :o,a je še pri tebi?

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4755 : 22 Maj 2010, 15:03:44
Botticell

Lordy ima deformacijo stegnenic in deformacijo golenic,zaradi tega pride do izpahov,kar je posledica razvojne napake v rasti.
Ima 3 stopnjo luksacijo patello.
To lahko zatrdim ,ker mi piše v veterinarskem poročilu.

Ali so komu že pomagali pri taki stopnji vitaminski napitki?



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4756 : 23 Maj 2010, 15:34:01


P.S.:Klara,mala je prava lepotička :o,a je še pri tebi?

Ne vem katero misliš, če imaš v mislih to psičko, katere slike sem nazadnje objavila, potem je odgovor DA, seveda jo imam še pri sebi in tako bo tudi ostalo, saj sem jo pripeljala s Francije, ima super supre rodovnik in je krasna psička :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4757 : 23 Maj 2010, 16:04:13
nelli... ti bom tudi mail napisala, samo žal še nisem uspela. Ja sem prebrala veterianrsko sporočilo in točno to sem hotela poveadti - da ima Lordy luxacijo kot posledica deformacije stegenice in golenice! Ker me te zadeve zanimajo se bom tudi pozanimala malo okoli tega. sem pa skoraj 100% da običajno pri luxaciji pri večini psov ni drugih deformacij kosti. ampak moram to še preveriti.
Vsaj za mojo taro lehko rečem, da nima deformacij kosti, ima samo luxacijo patelle.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4758 : 24 Maj 2010, 13:22:29
A nobena več ne rabi mašnic (razen Polone) ?


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #4759 : 24 Maj 2010, 20:33:10
Ne vem katero misliš, če imaš v mislih to psičko, katere slike sem nazadnje objavila, potem je odgovor DA, seveda jo imam še pri sebi in tako bo tudi ostalo, saj sem jo pripeljala s Francije, ima super supre rodovnik in je krasna psička :)
Ja to sem mislila :-\ ;)
Res je lepotička,upam,da jo še v živo kaj vidim :o :o

Jaz trenutno mašnc ne rabim,ker še imam zalogo iz ebaya ;) ;)

Uživajte

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Neishika

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4760 : 24 Maj 2010, 21:22:34
js bi pa imela kakšno,sm poslala zs



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #4761 : 26 Maj 2010, 00:41:15
Uf Lonyka, kakšna užaljenost. Ne razumem zakaj se tako razburjaš in se zagovarjaš, saj mene nič ne briga in te nisem prosila za odgovor. Za tole tukaj mi pa sploh ni potrebno cel dan viset na forumu. Bi te pa nekaj vprasala: a tisti ljudje na Češkem, od katerih bi ti kupila nerodovniškega yorkija ( za teto seveda), pa niso veliki šteparji? Ti bi nerodovniškega kupila od malega neškodljivega šteparja? Sicer pa, samo da vem, imaš mogoče kakšen seznam na katere šteparje in preprodajalce se po tvoje lahko spravim in na katere ne? Glede na to da jih očitno ločiš po velikost, meni so pa vsi enaki saj vsi delajo škodo psom. Malo za razmislek mogoče:))



Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4762 : 28 Maj 2010, 15:24:40
Ojla punce poglejte kako je lepo zunaj in se spravite vse ki mi mate kaj za povedat v obraz jutri med 10-12 uro na rastavo v Portorož !!!

 Pa vseeeeeeeeeeeem plačam kavico  ;) tud tistim ki me majo za preprodajalko  :D


petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #4763 : 28 Maj 2010, 18:18:02
Hehe pridem, ti preprodajalka ti  :P ;D :P ;D :) :)



lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #4764 : 29 Maj 2010, 11:09:58
http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/72/offset/260



PROSIM, glasujte za Lily !! :)) hvala



Neishika

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4765 : 29 Maj 2010, 14:27:18
http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/10770
PROSIM TUDI ZA NEISHO ,GLASUJTE !



lonyka

  • *
    • Prispevkov: 143
    • Točke: 0
Odgovori #4766 : 30 Maj 2010, 14:59:32
Uf Lonyka, kakšna užaljenost. Ne razumem zakaj se tako razburjaš in se zagovarjaš, saj mene nič ne briga in te nisem prosila za odgovor. Za tole tukaj mi pa sploh ni potrebno cel dan viset na forumu. Bi te pa nekaj vprasala: a tisti ljudje na Češkem, od katerih bi ti kupila nerodovniškega yorkija ( za teto seveda), pa niso veliki šteparji? Ti bi nerodovniškega kupila od malega neškodljivega šteparja? Sicer pa, samo da vem, imaš mogoče kakšen seznam na katere šteparje in preprodajalce se po tvoje lahko spravim in na katere ne? Glede na to da jih očitno ločiš po velikost, meni so pa vsi enaki saj vsi delajo škodo psom. Malo za razmislek mogoče:))

???nobene užaljenosti ni in niti zamer in tudi nikjer ne govorim o velikih in malih šteprajih :o...ne nisi me prosila za odgovor ampak  imam trenutno 3 minute odgovorit nekomu, ki nikakor ne zna odnehat ;D ;D..obstajajo ZS-ji in če še mi imaš kaj za povedat mi tam piši bzv zasipavamo ta forum z nepotrebnim...LP:)



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4767 : 22 Junij 2010, 10:14:32
Končno vesela novica za vse, ki še ne veste. Kozmetika Pure paws se sedaj dobi tudi že v Sloveniji :))))))   Meni osebno najboljša kozmetika kar sem jih sprobala, pa jih še zdaleč ni bilo malo :)

Za več informacij o izdelkih ter cenah lahko za enkrat pišete na :

[email protected]


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #4768 : 22 Junij 2010, 15:54:04
Tudi v pasjem mestu imajo purepaws izdelke ;)
Lp, E

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


banjolka

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #4769 : 26 Julij 2010, 20:57:54
Mogoče kakšni mladički na vidiku?
Zanima me nakup, obvezno z rodovnikom.