Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1728420

Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #4950 : 14 September 2011, 09:35:47
lumada1, zakaj pa jo učiš, da gre na podlogo? Lažje bi bilo, če bi jo takoj navadila, da hodi ven. Ko jo boš končno navadila, da bo šla na podlogo, jo boš pa mogla začet navajat, da bosta hodili ven. Zdaj je lepo vreme in imaš idealno priložnost za tako učenje. Saj veš... po vsakem obroku, igri, določeni uri ven, pa čakat, da opravi svoje. Potem pa seveda fajn pohvalit in nagradit s slastnim piškotkom  ;)



lumada1

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #4951 : 14 September 2011, 10:52:37
Ja sej ven ni problem navadit - in opravi vse zunaj - ampak je problem dopoldan ko me ni je pa v stanovanu - ker delam je pač ne morem skoz ven peljat - zato mora znat da takrat je pa podloga za to. Kar se tiče šolanja - že zdaj jo učim poslušnosti, da se useden in počak itd.. vse skozi igro - in tukaj zaenkrat nimam problemov. Problem je samo kot sem rekla pri opravljanju potrebe na podlogo - in ja seveda vsakič ko prav naredi je veselje na višku - dobi poslastice, ekstra čohanje itd- čez 2 uri ( recimo naslednnjič) pa spet čisto na drug konec - pa še povedat mi pride - lej kje sem pa zdej naredila. Ja in potem se res zamisliš - ampak jaz ne bom popustila - vztrajala bom in upam da nama bo uspelo. Hčerka ima čivavico in je samo 2x falila podlogo, jo je dala na podlogo - od takrat ni nikoli šla drugam. Ja nimaš kaj - tud jaz znam bit trmasta.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4952 : 17 September 2011, 12:38:33
BTW še to. če navadiš da gre vedno na podlogo je slaba  stran tudi to da pes je razvajen in gre na 2 uri scat. Tudi mlad pes in odrasel pes sploh zdrži komot 8-10 ur da ne gre na lulanje, razen če ima zdravstvene težave. Sem pa videla kako je to ko ima pes podlogo, pa gre na par ur se malo poscati gor :)

In ja tako kot si rekla, pač enim traja zelooooo dolgo da se navadijo, vztrajati, to je edino kar lahko narediš. Samo recimo pol ko bo pes ene 6 meseecv star mora komot zadrževati in jaz vem da nebi puščala podloge za skoz.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4953 : 23 September 2011, 12:23:17
Malo gledam oglase na Bolhi in enostavno ne morem verjeti, da je toliko neodgovornih lastnikov nerodovniških kvazi "yorkijev" ki kar veselo parijo svoje psice. Sprašujem se kaj je narobe s temi ljudmi????  In kar je še huje, prodajajo jih po 300 - 400 EUR. Res me zanima kje najdejo kupce, ki so toliko neosveščeni da plačajo toliko denarja za navadne mešančke.... in to danes, ko je na voljo toliko informacij glede takih nakupov na internetu, televiziji, v časopisu.... Enostavno ne morem verjeti, da kljub vsem informacijam še kar ne vedo v kaj se spuščajo, koga podpirajo, komu nosijo denar...
Stalno se sprašujem, zakaj ljudje, ki niso pripravljeni odšteti denarja za pravega rodovniškega yorkija, ne gredo v zavetišče po psička. V čem je razlika???? Tam jih dobijo brezplačno, naredijo dobro delo in v največ primerih so tisti psički bistveno lepši od nekega približka yorkiju. Lahko namreč na prste ene roke preštejem lepe nerodovniške yorkije, ki sem jih do sedaj videla. Zdravstvenega stanja večine nerodovniških yorkijev sploh ne bom komentirala. Pa kaj ljudje res ne vidijo razlike med pravim yorkijem in kvazi yorkijem???
Potem pa, da ne omenjam, da dobim nešteto klicev in mailov, ker me ljudje sprašujejo za razne nasvete.... zakaj kuža še nima pokonci ušes, zakaj ima čudno barvo, kvaliteto dlake, zakaj je njihov yorki tako ogromen, zakaj šepa, kako naj ga negujejo, hranijo, zakaj se stalno duši.... itd.... lahko naštevam v nedogled.  Seveda govorim o ljudeh, ki so kupili mladička bodisi pri preprodajalcu ali kot oni pravijo čistokrvnega yorkija brez rodovnika.... domače leglo.... mini yorkija....

No mogoče bi na ta vprašanja odgovorili tisti, ki ste dejansko šli v nakup takega nerodovniškega yorkija, ker me resnično zanimajo vaši pogledi na te zadeve.


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #4954 : 23 September 2011, 12:32:30
Gigosy, yorkiji ne spadajo pod moje naj pasme, ampak vaši so pa ČUDOVITI :-[ :-[

My little dogs - a heartbeat at my feet.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4955 : 23 September 2011, 12:38:10
Gigosy, yorkiji ne spadajo pod moje naj pasme, ampak vaši so pa ČUDOVITI :-[ :-[

Hvala Ro Gi ;)


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #4956 : 23 September 2011, 21:08:22
Naši višavsko-papillon druščini se je pridružila psička Fiocco Rosso Kally  ;D






rokec

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4957 : 24 September 2011, 17:44:37
o,lepo ja morda tudi dobim yorkshirskega terijerja ::) ::) ::) ::) ::) ;D ;D ;D ;D ;D :) :) :) :) :) :) :) :P :P :P :P :P



rokec

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4958 : 24 September 2011, 17:53:17
giogsey,takole ti bom povedal tistim ki se jim gre za denar in se hvalijo z uspehi in sevda imajo rodvnik jaz še manj zaupam kakor tistim ki imajo cene normalne 300-550 eur kajti tisti ki imajo tako ceno se jim ne gre za denar in da bi prišli v eno najbogatejših ljudi ampak se jim gre da bi njihov kuža prišel v prijazen in topel dom kjer morda nimajo milijonov. ne bom rekel da podpiram preprodajalce,sploh ne vendar se mi zdi da tisti kužki ki so prišli iz skromnejše družine,kjer že oni niso imeli dosti za rodovniškega psa bodo do njih in nje ali njega bolj prijazni. to je moje mnenje



miryam

  • Gost
Odgovori #4959 : 24 September 2011, 18:38:11
Pozdravljene !

Prvič se oglašam na forum, rada bi pohvalila vse vaše slikice...
Ne morem pa si kaj, da ne bi ga. Gigosy ponudila odgovora na njena razmišljanja.....Mislim da bi vaša prijateljica Tinkapelentinka ponudila vse odgovore, katere zastavljate.Ni tedna, da ne ni postavljala oglasov na Bolhi oglasniku.Zakaj nje ne vprašate ? Zagotovo pozna odgovore, kateri vas zanimajo.

Vse dobro vam želim-sploh pa kužkom !



taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #4960 : 24 September 2011, 19:39:07
Friese čestitke za novo članico. Luštno pasjo družbico imate.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4961 : 24 September 2011, 21:22:19
giogsey,takole ti bom povedal tistim ki se jim gre za denar in se hvalijo z uspehi in sevda imajo rodvnik jaz še manj zaupam kakor tistim ki imajo cene normalne 300-550 eur kajti tisti ki imajo tako ceno se jim ne gre za denar in da bi prišli v eno najbogatejših ljudi ampak se jim gre da bi njihov kuža prišel v prijazen in topel dom kjer morda nimajo milijonov. ne bom rekel da podpiram preprodajalce,sploh ne vendar se mi zdi da tisti kužki ki so prišli iz skromnejše družine,kjer že oni niso imeli dosti za rodovniškega psa bodo do njih in nje ali njega bolj prijazni. to je moje mnenje

Aha se pravi po tvojem mnenju tisti, ki se trudijo, da kupijo kvalitetno psico, hodijo pariti v tujino, imajo urejene vse papirje, hodijo na razstave, opravijo z vzrejnimi psicami zdravstvene preglede, hranijo mladiče z kar se da najbolj kvalitetno hrano.... se trudijo izboljšati pasmo, kar naj bi bil tudi cilj vzreje po tvoje imajo dobiček, ostali, ki pa kupijo psico za 300 EUR, parijo pri najbližjem sosedu, ne opravijo nobenih pregledov.... pa nimajo kaj dosti dobička. Zanimivo razmišljanje.
Potem bi pa še tole vprašala, kaj pa je razlog lastnikov nerodovniških psic, da parijo take psice po tvoje????  Narediti nekaj dobrega za pasmo zanesljivo ne... torej kaj potem????


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4962 : 24 September 2011, 21:27:54
Pozdravljene !

Prvič se oglašam na forum, rada bi pohvalila vse vaše slikice...
Ne morem pa si kaj, da ne bi ga. Gigosy ponudila odgovora na njena razmišljanja.....Mislim da bi vaša prijateljica Tinkapelentinka ponudila vse odgovore, katere zastavljate.Ni tedna, da ne ni postavljala oglasov na Bolhi oglasniku.Zakaj nje ne vprašate ? Zagotovo pozna odgovore, kateri vas zanimajo.

Vse dobro vam želim-sploh pa kužkom !


Miryam zakaj misliš, da bi jaz vedela razloge za njeno početje???? Seveda sem jo že večkrat vprašala zakaj to počne in ji tudi povedala, da tega ne odobravam, pa nikoli nisem dobila drugega odgovora kot to, da pač "rada pomaga".
Po pravici povedano pa niti ne spremljam tako pogosto oglasov na Bolhi, ko pa jih pa iz oglasov ne morem razbrati, da gre za mladiče, ki jih ponuja Tinka, tako da je to spet nekaj povsem novega zame, da so njeni oglasi tedensko na bolhi. Če je to res potem lahko samo rečem "žalostno".


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #4963 : 16 Oktober 2011, 23:12:57
Malo naše Kally  ;D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4964 : 17 Oktober 2011, 17:08:58
zgleda kot plišasta igračka, lušna :)

edino jaz bi ji ušeska pobrila malo bolj, vsaj do polovice, da se postavijo hitreje - vam tega vzrediteljica ni povedala?


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #4965 : 17 Oktober 2011, 20:19:42
Strižemo toliko kot nam je bilo rečeno, ji pa redno strižemo čisto na kratko, tako da je čim manj teže. Se pa dnevno opazi da jih ima višje, sedaj ima prepognjen samo še postriženi del. Je pa mala pravi norček  ;D


cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #4966 : 23 Oktober 2011, 13:03:29
Pozdravljeni.
Zanima me kakšni so kaj vaši yorkiji po karakterju. Je to odvisno od karakterja staršev ali pa je tudi odvisno od lastnikov s katerimi kuža živi?

Hvala in pozdravček.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4967 : 23 Oktober 2011, 14:00:34
Oboje :)


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4968 : 23 Oktober 2011, 20:36:54
Ma dajte se že ukvarjat enkrat z mano !!! Sploh neki ki so registrirani en dan in nimajo pojma o ničemu !!!!
Zakaj nekdo kupuje izdelka preko Ebeja iz amerike in si nekupi dražje tle ! Zakaj si nekdo kupi samo garsonijero za 100 jurja in si nekupi bajto za 500 !
Jaz se pač ukvarjam z jorkima pa seveda mam okrog sebe fuuuuuuuuuuull ljudi ki majo tudi jorkije pogotovo če sem vpisana u klub jorkov CMKCHYT ki je najvetši na češkem !!!! In 3 oglasa za sezono še nepomeni da mam VSAK TEDEN oglase in tudi če bi imela kaj vas to BRIGA ??? Kaj ste foušni a ne da  :D
Pa vsi vejo ( razen tistih ko so en dan registrirani ) da mamo na obali  fraj apartmaje  pa če mi pridejo kolegice na dopust z kužki vred in majo seveda mladičke za prodat pa jih pripeljelo in si s tem pokrijejo potne stroške zakaj bi jaz imela kaj protiv al zakaj jim ne bi pomagala ???? Jaz jim dam apartmaje zastojn , potne stroške pokrijejo mladički pa ni čudno da pač prihajajo in mam tle skozi polno. Ja pa kaj meni to samo odgovarja ker nisem sama doma z otrokem ker druge familje tle nimam.
A zakaj so neki kužki brez rodovnika po 500eu??? Ja pa za to ker tudi če vsem govoriš nehajte kupovat take male jorkije pa vse eno si jih ljudje želijo pa to spet prodajalci izkoristijo pa dajo tako ceno a ne da. Kaj bi vi dali nekaj za 200eu če vest da se proda za 500eu ??? Daj nehajte no  ;)
Pa če svojo najboljšo kolegico nisem mogla prepričat da nekupuje malo samičko ki sem jo pripeljala pri 7 mescih in je bla RODOVNIŠKA in vse eno je tehtala SAMO 1,2 kg kje bom šele kupce ki jih nespoznam prepričala o tem takem nakupu rodovniškega psa nad nerodovniškim !
Veste kaj me vsaj veseli : da vsi kužki ki sem jih do zdej pomagala prodat al rodovniški al zadnje čase samo nerodovniški so še zmeraj takooooooooooooo lepi da ko vidim kakšnega tle na obali da u nezavest padeš ko ti rečejo da ma rodovnik da me RES NI SRAM NIČEGA !!!
Zakaj ne greste prvo spremenit zakone , recimo da se smejo prodavat SAMO rodovniški psi in če kdo želi psa samo za družbo da ga dobi šele pri starosti 12mescov kastriranega pa da ga ne bi mogl parit in tko ne bi blo več --mešančkov--. Ker spet nobeden ki kupuje jorka z rodovnikom ni dobro  obveščen o tem da NE SME do 12 mescov jorka postriž pred vzrejnim ispitom da bi dobili pol tudi mladički rodovnik. In vaše stupidne vprašanja zakaj pa rodovniški starši nimajo pol mladičke z R , ja to pa že MORA bit z njimi nekaj narobe me res nervirajo !!!!! Zaradi priljubljenosti je jorkov na češkem še in še in vsi ki majo rodovniške jih itak postrižejo in parijo tudi tko in nobeden se z tem neubada na forumih  ;D Dajte napišite puncam na češki forum jorkov to kaj ste tle meni napisala pa da vidimo kaj vam bodo odgovorile  :o Da ste f/$njeni u glavo !!!  Al pa meni pokažite ENEGA RODOVNIŠKEGA jorka kupljenega tle v slovenski vzreji ki bi bil LEPŠI kot tisti naši NERODOVNIŠKI  :P     A DA NEGOVORIM O CENI !!!
Edini ki ma v SLO lepe pse je samo Gigosi in druge psarne ..... NO COMENT  ;)

Mimogrede mi pride v soboto punca iz Slovaške z mamo pa mogoče vzamejo z sabo mladičke za prodajo. Pa bo po tudi ona dala oglas na mojo številko tko da ne rabite razbijat glavo z tem kako je to mogoče  ;D
Uživajte kar naprej  8) 


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4969 : 24 Oktober 2011, 19:13:10
Tinka - saj veš, se strinjam in se ne strinjam :) Res je da imaš tam pri vas tudi rodovniške še bolj defektne kot nerodovniške, zakaj je tako žal mislim da nam je jasno, tako kot pri vsaki stvari tudi tukaj so pokvarjeni ljudje. Dejstvo je da vsak pač naj dela kot se mu zdi prav. Pač če se kdo kljub temu da pozna vsa dejstva pa še vedno rine skozi zid, pa naj, ... Dejstvo je da bodo vedno ljudje, ki bodo psa kupovali kot nogavice, prvo kar pride mimo in bo poceni... je pa še nekaj dejstvo, da če hočemo ljudi ozavestiti kaj sploh rodovnik je, čemu služi in kaj sploh pošten in dober vzreditelj je in zakaj je dober vzreditelj pomemben, potem take izjave vsekakor niso glih konstruktivne.

Jaz vem zakaj zagovarjam izključno korektno rodovniško vzrejo, zakaj delam na tem da se izboljša kvaliteta rodovniške vzreje, ter zakaj sem zeloooooo proti nerodovniški. zdaj če kdo to hoče slišati prav, kdor pa noče slišat pa tako nebo in lahko pač dela kar se mu zdi prav.


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4970 : 24 Oktober 2011, 19:51:56
Tina zdaj pa že močno pretiravaš..... rodovniški psi ne dobijo vzrejnega, ker so postriženi...  :D :D :D no v to verjetno lahko prepričaš tiste, ki že v osnovi nimajo pojma.... 

Drugače pa jaz pravim, dokler bodo obstajali neumni kupci, ki podležejo takemu in drugačnemu nakladanju, bodo tudi taki, ki bodo to izkoriščali in na ta račun služili. Če pa se nekomu pred nakupom psa ne da niti toliko pozanimati, da bi ločil rodovniško vzrejo od nerodovniške reje pa naj bo tako... in bo pač nosil posledice svoje odločitve sam.

Sicer je pa tako da, če hočeš pač dobrega yorkija, ga boš pošteno plačal, pa ni važno ali greš ponj na Češko, Slovaško, v Ukrajino ali kam drugam. Kvalitetni yorkiji kvalitetnih linij imajo povsod visoko ceno, je pa res, da je recimo na Češkem v vsej poplavi vzrediteljev yorkijev par takih, ki vzrejajo kvalitetne in zdrave yorkije... (glede slednjega bi lahko dodala  "če sploh kdo" glede na to, da v celotni državi ni možno najti enega vzreditelja, ki recimo testira pogačice... kaj šele ostale stvari!!!)

Prodajo nerodovniških psov pa itak niti ne bom komentirala.... Če pač ljudje hočejo plačevati nekaj kar lahko dobijo zastonj pa naj.


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4971 : 24 Oktober 2011, 21:58:42
Ojla saj veste dobro da jaz vse to vem in v VSEM sem z vami popolnoma strinjam !!! Ma nikoli jaz ne bi nobenemu priporočila nakoup nerodovniškega psa al razumem zakaj ga nekdo kupi . Ampak većina ma srečo pa majo lepe pse pa povejo naprej in to je to. Al pa pridejo h meni in vprašajo zakaj je njihov jork 5kg-ski ,zakaj ma sivo dlako , zakaj se vozla in da jih ne moti da nima ušeska po koncu !!! Ma kaj čem jim reč ???!!! Vprašajte Petval kolko krat smo se zakačili in še smeraj se kregamo okoli pasje šole . Pa da ne govorim da si ena zdej kupla rodovniško samičko in jo hrani samoooooooooooooo z priboljški ker noče briket. Upozarjam da samička jedla čist normalno samo brikete . Ma kaj češ reč takim ljudjem ?? Oni so psa kupli in jaz nimam pravico mešat se več u njihovo življenje tud če me hoče KAP ZADET ko to vse vidim ! AJME MAJKO !
Ampak me razkuri da se nekdo registrira samooooooooooooooooo za to da mene tle blati ! Saj me vsi tle že dobro poznate da jaz nobenmu ne rečem NE in valjda če mam apartmane ZASTONJ na morju 100m od plaže in si nekdo plače stroške še z prodajo mladičkov ki jih tle itak proda v enem dnevu pa valjda bojo še naprej h meni prihajali. Ja pa kaj?!  Vem da so vasj oba starša rodovniška in da so mladički zdravi. Meni prinesejo krokete in zadeve ki jih tle v SLO ni na razpolago kot čistila za zobni kamen ,olje za dlako al podobno pa smo vsi zadovoljni  ;D Že vidim koga od vas da bi jih odslovil čez da nemorejo prit .   :D Mene vsaj veseli da dobijejo kupci take lepe pse ki jih tle niti z rodovnikom nažalost ne bi dobili !!!!! Razen  www.desmidiales.com
 

In lih za to da tle dajo vzrejnega tudi psu ki mu manka zob se pol to dogaja da jaz pa tle take pse vidim !!!!!!!!!!! Dobre veste da nobeden od tistih ki so si kupli rodovniškega psa samo za družbo ne bo šel nardit izpit pri enom letu ,pa registrirat psarno pa dat zahtev za dozvolo parjenja in vse to plačal in čakal in ne vem kaj še če itak ne misli parit psa . Pol pa se zgodi in si premisli pa bi jih imel . In kaj zdej ? Saj jaz sama nimam še psarno registrirano pa vse ostalo in kaj če bi meni Dizzy naskočil en od mojih samčkov ? No a smo že pri tem !!!
No pa če smo že pri služenju denarja pa bi jaz prejnardila psarno in parila Dizzy z mojim Seimijem ki mi ni treba plačat 500eu paritev  in bi prodajala rodovniške mladičke ki bi več dobila kot z neko prodajo nerodovniških jorkijev   :o :o :o

In o tem da v CZ nedobi vzrejnega jorki ki je pobrit vam lahko dodam pisno potrditev iz kluba !  ;)


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4972 : 24 Oktober 2011, 22:24:17

In o tem da v CZ nedobi vzrejnega jorki ki je pobrit vam lahko dodam pisno potrditev iz kluba !  ;)

Aja to pa verjamem, da pobrit pes ne dobi vzrejno dovoljenje, ker pri pobritemu psu se ne vidi kvaliteta dlake. Ti si prej napisala "postrižen pes"... to pa je nekaj drugega. Pobritemu tudi pri nas ne bi dali vzrejnega ampak bi bilo potrebno počakat, da dlaka vsaj malo zraste.
Samo roko na srce, kaj pa je problem pobritemu psu pustiti dlako, da zraste nekaj cm... pa iti na vzrejnega... razen seveda če nekdo vnaprej ve, da je s psom nekaj narobe in da itak ne bo dobil vzrejnega dovoljenja. V takem primeru pa seveda lahko pobrit pes služi kot izgovor za to, da ga nekdo ni peljal na vzrejni pregled  ;)

V končni fazi se pa itak vsak sam odloči, kaj in kje bo kupil in tudi sam nosi posledice svojih odločitev. Informacij je pa na voljo več kot dovolj.

Sicer pa hvala za kompliment glede mojih psov  ::)


cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #4973 : 28 Oktober 2011, 09:14:28
To pa je naš princ:



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4974 : 28 Oktober 2011, 12:24:35
Še en nerodovniški yorki :) Čeprav ne vem kdo si cufko, ne vem kje ste kupili yorkija pa vseeno lahko z zanesljivostjo trdim da tale ni rodovniški. Hočem samo reči, da se pri nekaterih to vidi že ko so mladiči, pri večini pa absolutno ko odrsatejo. No kakorkoli že želim vam veliko sreče z njim!


cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #4975 : 28 Oktober 2011, 12:36:31
In kako se to vidi, ja res je nerodovniški. Pa je vseeno zlat in ga imamo radi. ;)



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4976 : 28 Oktober 2011, 12:40:49
In kako se to vidi, ja res je nerodovniški. Pa je vseeno zlat in ga imamo radi. ;)

Seveda ga imate radi in tako je tudi prav.


cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #4977 : 28 Oktober 2011, 12:51:55
Če ste tako prijazni mi lahko napišete razlike. Jaz sem samo ljubitelj in tega ne vidim. Vem pa zagotovo, da ga dam čimprej kastrirati in tudni nisem podpirala preprodajalcev. Starša poznam, samička je nerodovniška , samček pa ima rodovnik. Imeli so eno leglo in to je tudi zadnje. Bila sem tudi na pregledu pri veterinarju in zagotovili so mi da je zdrav, kar mi je bilo najbolj  pomembno. Mi lahko svetujete kdaj kužka prvič skopam?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4978 : 28 Oktober 2011, 12:54:14
Jaz bom samo komentirala glede nege - pri 5 tednih se kužka že komot skopa :) seveda z nežnim šamponom. vsekakor pa pri 8-9 tednih obvezno, da se navadi že takoj. vatke v uha seveda.


cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #4979 : 28 Oktober 2011, 12:57:07
Spoštovana boticceli. Sem brala kar dosti postov in ugotovila, da se ukvarjate s striženjem . Se motim? Kako lahko pridemo do vas?