Ruffwear

vista · 124767

agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #330 : 21 Oktober 2011, 10:56:16
A climate changer ma bolj grelno funkcijo, cloud chaser pa ohranjanje suhosti oz. nepremočljivost?


bibaleze

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #331 : 21 Oktober 2011, 12:38:50
Sibila, a bi bila tako prijazna in ob priliki preverila velikost cloud chaserja...pa mogoce mi se zaupala obseg prsnega kosa tvoje bokserke.. ;D Biba ma obseg 75cm...je tud kar misica  :P zal namrec nimam priloznosti tega poiskusit, v kibubi jih nimajo vec, drugje pa ga tud nisem zasledila... Res mi predstavlja skrb tale odprtina za noge in glavo...se posebaj za nogice, ker je moja Biba alergik in ima tam se bolj obcutljivo kozo..drugace pa kar nori in seveda nobenmu ni fajn da ga nekaj stiska in veze, pa se kaksne rane povzroci.. :o  Se mi pa zdi da bi znal drugace bit kar fajn, se posebaj za mrzle in mokre dni. Nas sicer sneg ne moti, nam pa VELIK problem predstavlja dez  :o
Od ruffwerja imam ze grip trex cevljcke in web master opsnico in se super obneseta..oprsnica za pomoc v hribih, cevlje pa rabi za tek po makedamu (mamo tud sapice obcutljive zarad alergij in si teka brez teh cevljev vec ne znamo predstavljati) Brez njih si je sape med prsti ranila do krvi in v kominaciji z kontaktnimi alergijami ter sekundarnimi okuzbami smo to zdaj zdravli vec kot 3 mesece  :o :o
Tud climate changer se mi zdi fajn, je pa res, da je problem, ker ni vodotesen, tak da za nas odpade :)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #332 : 21 Oktober 2011, 13:18:42
A je Biba mariborčanka, ker se mi zdi, da smo mi imeli eno Bibo na KD Maribor? Potem ti ga lahko prinesem en dan in kar probaš... Lona ima obseg prsnega koša nekje 80.
Drugače pa lahko izmerim dolžino, pa obseg za tace in vrat, ni problema, pa pomeriš svojo in vidiš, če bi ji bil prav.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #333 : 21 Oktober 2011, 13:23:02
A climate changer ma bolj grelno funkcijo, cloud chaser pa ohranjanje suhosti oz. nepremočljivost?

V bistvu se mi zdi, da je tudi cloud chaser grelni, ampak hkrati tudi za zaščito pred vlago, je pa res, da ne segreje nekaj ful, mogoče bolj ščiti pred mrazom ali kako bi rekla. Po moje je narejen ravno zato, da ne pride dež, sneg itd. do kože/dlake, ker ima res vse odprtine majhne, najbrž ravno s tem namenom in super zaščiti skoraj celo telo.
Ravno zato je meni fajn tudi za sprehode, sploh za sneg, ker takrat se mi pa zdi Hurttin zimski pretopel, ki je pa super, če je treba kje čakat ali samo za lulat it.



bibaleze

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #334 : 21 Oktober 2011, 13:44:53
O super! Hvala! Ja Biba je mariborcanka...in je kar tista iz KD mb  ;D ceprav naju ze dolgoooo dolgooo ni bilo tam  :-[  No, vbistvu sva iz okolice Mb.. Ce ti nebi bilo odvec, bi se res en dan oglasile tam in probale ta cloud chaser  ;D ceprav mislim da bo prevelik, ampak vsaj tolko za primerjavo in da sploh vidim ce je to to..



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #335 : 21 Oktober 2011, 16:59:25
Jaz imam Cloud Chaser za tollerko, pa ji služi skoraj izključno zato, da se ji ne delajo kepe po trebuhu, prsih in zgoraj po tacah, občasno dobi gor tudi, ko veliko dežuje in je zunaj blatno, da nimam toliko dela po sprehodu s pucanjem 'podvozja'. Greje ne kaj dosti pa tudi trpežen ni ravno najbolj. :( Jaz imam sicer tastaro verzijo, samo moram pazit, da mi ne gre kam v grmovje z njim, ker is je že pridelala par lukenj v CCju. :-\

Ima pa malček zdaj naročen Climate changer, da ne bo zmrzoval med čakanjem. ;) Naročeno pri Camddwr, samo niso imeli na zalogi, to kar sem hotela, tako da zdaj čakamo, da dobijo novo pošiljko iz ZDA in upamo da bo tudi naša barva in velikost notri. Baje naj bi prišlo v roku 4 tednov. Do takrat bo pa nosil Hurtto flis overall.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #336 : 23 Oktober 2011, 15:42:31
A potem bo kdo naročal? :) Če bo, bi potem tudi jaz par stvari naročila zraven...
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #337 : 12 Januar 2012, 21:23:43
Mene zanima, če kdo uporablja tale povodec za tek?
Ker ga nameravamo kupit pa me zanimajo vaša mnenja.  :)

Hvala.  :)

Pobrskaj nazaj po temi, ker je uporabnikov kar nekaj. ;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #338 : 12 Januar 2012, 22:00:57
Jaz sem ga mela tudi za na kolo :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #339 : 13 Januar 2012, 08:39:19
Jaz ga tudi imam :)

battito animale


Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #340 : 13 Januar 2012, 10:13:53
Jaz imam tudi in mi zelo prav pride. Imam ga za tek, trekking in tudi sprehode kar tako, ker je fajn imet proste roke.



Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #341 : 13 Januar 2012, 10:47:38
Živjo,

jaz ga tudi uporabljam za tek in je super. Imam pa enega viška (L velikost) v črni barvi. Če te zanima me kontaktiraj na ZS.

lp vid



Lab08

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #342 : 09 Julij 2012, 15:17:08
Živjo,

mene pa zanima če kdo ve kje v Sloveniji kupiti Ruffwear K-9 Float Coat velikost L.

Lep pozdrav.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #343 : 19 Oktober 2012, 11:33:16



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #344 : 24 Oktober 2012, 16:35:41
So ti novi Knot - a - leash povodci na kakšen način spremenjeni razen barve seveda? Bi morala biti pazljiva pri uporabi povodca iz prejšne kolekcije? Moj pes se konkretno zažene v druge pse - drugi povodci ki jih imam ga zadržijo, ampak po ogledu slik ovratnic iz iste linije (ki so se zlomile med igro in ne med potegi) me skrbi o dejanski kvaliteti.  ???


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #345 : 24 Oktober 2012, 18:06:22
Nima te kaj skrbeti. Plezalni karabin in plezalna vrv = dobitna kombinacija. Vendar pa, kot pri vsaki opremi jo je potrebno redno menjavat. Če se res velikokrat zažene in ni to ravno mali pes, kolikor vem iz tvojih prispevkov, potem imej vedno eno varovalo-zatezno ovratnico in psa dvojno pripetega (na zatezno in navadno ovratnico)....Pri obremenitvah je bolj na tapeti klipsna oz. ovratnica, tako da pazi, da jo pravočasno menjaš.

Karabin pa-ne ga metati po tleh oz. pazi, da ti na pade....in bo zdržalo dolgo.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #346 : 24 Oktober 2012, 18:17:11
Problem so plasticne klipsne, pri plezalnem karabinu po mojem ne rabis skrbet.

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #347 : 24 Oktober 2012, 18:19:42
Ne, v osnovi gre za enako zadevo. Ovratnice iz prejšnje kolekcije imajo plastične klipsne in nimajo veze s kvaliteto povodca. Jaz uporabljam ovratnice iz stare kolekcije na mojih psih že kakšni dve leti pa so še vedno ok je pa res, da za zelo eksplozivne pse ovratnice stare kolekcije niso. So pa to izboljšali v novi kolekciji, ker ni nobene klipsne in je vse kovinsko tako da bi morale nove ovratnice zdržat tudi močne pse ;) Za povodec naj te pa ne skrbi, pri nas je že veliko pretrpel in je še vedno klipsna v odličnem stanju, vrv pa kot nova.




roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #348 : 24 Oktober 2012, 19:18:10
Samo glavo vtakneš noter in črni del oprsnice (na sliki) zapneš za prednjimi nogami. Povodec se pripne spredaj na prsih.
aha. pol ne bo nič. se mi je zdelo. moj max ne mara čez glavo oprsnice, iščem že nekaj časa kakšno drugo varianto, ker jo tudi v doggride-u uporabljam.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #349 : 25 Oktober 2012, 17:36:25
Hvala za odgovore. Better safe than sorry.  :)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #350 : 04 Januar 2013, 22:46:31
Vsake toliko časa pregledam forum polarnih psov zato ker jih večina uporablja močnejšo opremo kot lastniki ostalih psov. Na tole sem naletela danes.

Tole se je zgodilo uporabnici Knot-a-collar. Vrv naj bi prerezal ta obesek skozi katerega je napeljana - robovi niso bili dovolj pobrušeni.



Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #351 : 23 November 2013, 21:37:01
Kako se cloud chaser obnese kot dežni plašč-da ne prepusti vode? Sama imam tri "sofshele"  skoraj vsak mi malo premoči-pa enega sploh ne perem, da se mu ne bi poslabšala vodoodbojnost. Mehčalca itak ne smeš uporabit (navodila na etiketi). Ampak pasji se zna fajn usmrdet po mojem, če ga en čas ne pereš?

Če ima kdo to zadevo naj malo pove kako je z vonjem/pranjem...Ker ne rabi bit lep. Samo smrdet ne rabi.
Sicer sem res pozitivno presenečena da Trixijev še zdaj dost dobro drži, ne premoči,  zunanja plast se res hitro posuši ampak je čisto drug material.
+ Bino blaaazno živcirajo te elastike, brez katerih se plašč prevesi na levo stran in ga je res treba zahaklat.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #352 : 24 November 2013, 13:27:49
Drzi kar fino. Pes ostane vec ali manj suh pod plascem. 
Nas je bil v slabih dveh letih parkrat (stirikrat mogoce) opran. Mislim da pranje na prepustnost ni imelo vpliva.
Jah, glede vonja... Ce pes smrdi, potem bo tudi plasc.  ::) Gustavov je bil nazadnje opran lansko zimo. Ima rahel vonj po psu ampak smrdi ne.

Ce hoces prav dezni plasc, potem kupi kaj drugega. Ker Cloud chaser je, vsaj po mojih izkusnjah, plasc bolj proti vetru in splosni mokroti kot posledici aktivnosti, kot pa prav dezni plasc. Pes bo se vedno moker kjer ni pokrit. Samo zeblo ga ne bo.




zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #353 : 26 November 2013, 14:01:46
Vprašanje glede Ruffwear bark` boot grip trex nizkih čeveljčkev. Moja ima širino obremenjene sprednje tačke točno 6 cm, sem pa slučajno izmerila še zadnjo tačko in je širina 5 cm. Zdaj pa ne vem,kako bo to izgledalo? Ji bodo zadnji čeveljčko dol padali?  :(



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #354 : 26 November 2013, 14:26:09
Ne letijo dol, se pa fino sucejo na tackah in pride spodnja stran na vrh tacke. Priporocam ti, da vzames cevlje tam, kjer je mozno dobiti 2 v kompletu in vzames razlicne velikosti (jaz sem tako naredila ker sem tudi rabila za sprednje in zadnje tace razlicne velikosti), recimo: http://www.canine-spirit.com/master_products/118  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #355 : 26 November 2013, 19:48:48
Ja, predlagam da kupiš manjše za zadnje tačke. Moja je izgubila 2 čeveljčka iz zadnjih tac v snegu :(. Ista številka pa ji na sprednjih lepo ostane na taci.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #356 : 12 December 2013, 11:20:37
Spet jaz. A pa je tale Cloud Chaser kaj grelen? Bolj v smislu, da drži temperaturo telesa, za flis se mi zdi, da je še prehitro. Sem začela opažat, da pri počasnejšem sprehodu (recimo skozi mesto)  ni več topla pod dlako. Pri normalnih sprehodih je fajn topla pod dlako.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #357 : 12 December 2013, 11:40:33
Spet jaz. A pa je tale Cloud Chaser kaj grelen? Bolj v smislu, da drži temperaturo telesa, za flis se mi zdi, da je še prehitro. Sem začela opažat, da pri počasnejšem sprehodu (recimo skozi mesto)  ni več topla pod dlako. Pri normalnih sprehodih je fajn topla pod dlako.

Ja, sej je cloudchaser tudi podložen z mikro flisom, tako da ni to samo tanek kot dežni plašček plašč, ampak tudi greje.