Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2651925

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #150 : 18 December 2005, 18:24:34
Čestitke za osvojene nazive v Samoboru. Osebno sem mnenja, da Hrvati ne znajo narediti poštene razstave, zato se tudi hrvaških, tako kot slovenskih razstav, najraje izogibam.

Špela, ne vem zakaj, ampak meni se zdi tako majhna količina hrane, ki jo pojedo tvoje dogice. A se nisi mogoče zmotila ? Meni je nekje cca 850 - 950 g hrane v enem obroku vsaj 3 x na dan nekje normalno. Res pa je, da moram priznati, da sem v vsem svojem življenju imela tri nemške doge, pa še te so bile vsi trije samci.

Erika, še nekaj me zanima: ali se vi kot "valvazorji" velikokrat skupinsko odpravite na osvajalske pohode z avtobusom ? To sprašujem zaradi tega, ker bi želela mojega malega rumenega pikeca peljati na kakšno večjo razstavo v tujino ali celo na kakšno doga specialko, pa če ste me pripravljeni vzeti s seboj ?

Vsem ljubiteljem nemških dog bi zaželela da lepo praznujejo božične in novoletne praznike. Čestitkam se pridružuje tudi moja mala rumena pikica, Zoro :



Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #151 : 19 December 2005, 20:00:52

Miša,

če je razstava precej daleč, potem gremo kar z avtobusom.Letos smo šli, mislim da 3x.

Seveda nas mora biti kar nekaj, da je avtobus poln. Mi smo te pripravljeni

vzeti s seboj, vendar pa mora biti pes neproblematičen, ker vsi psi med vožnjo ležijo in so odvezani.

Je pa to čisto fajn zadeva, ker prideš na razstavo veliko bolj spočit, kot če voziš pol noči ali pa še več.


Tole je pa iz današnjega sprehoda

lp erika


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #152 : 20 December 2005, 09:39:15
Erika,

z mojim Zorom več ali manj ni problema v družbi drugih psov. Potrebno se je držati samo enega pravila. Nikoli ne sme imeti s seboj spremstva svojih dveh domačih dam ( Zoye ali Betke ), ker potem je on v fazi branjenja i je joj... ;D
 Na razstave pa itak peljem samo njega, tako, da on kot sam ne ustvarja nobenih problemov. Mogoče bi bila jaz po mnenju nekaterih večji problem... ;) ::)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #153 : 20 December 2005, 11:22:09
Živjo!

Miša, najprej odgovor tebi glede hrane: Naše pojedo toliko kot sem napisala, včasih še kakšen priboljšek in kakšno svežo kost. Pa sta Goga in Goya včasih še preveč rejeni, Indi je pa tako ali tako razred zase. Njej pa dajem več ampak včasih se dama sama odloči, da ne bo pojedla vsega tako da... Pri njej je najtežje, ampak smo jo nekako uspeli zrediti na 55 kg kar je bila kar precejšnja umetnost ampak je šlo. Zdaj pa tako ali tako več je ker je v pričakovanju naraščaja ;) ;) ;). Komaj čakam

Miša slikica Zora je pa res posrečena. Tudi mi vam želimo vesele praznike :) :)

Lep dan še naprej


Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #154 : 20 December 2005, 12:57:38
Špela, čestitam za bodoči naraščaj.  :-* Kdaj pa pričakuješ mladičke? Nestrpno bomo čakali na novice in slikice.

Indy potem ne bo v LJ, kajne (to bo moj Luka žalosten)? Ostale punce pa verjetno pridete.

Počohaj vse tri in razvajaj bodočo mamico. Mi tudi čakamo, kdaj bo Vali prvič očka (računamo, da nekje do konca tedna - smo že čisto na trnih)  :D.

LP! Januša




erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #155 : 20 December 2005, 13:33:58

 Mogoče bi bila jaz po mnenju nekaterih večji problem... ;) ::)


He he, Miša, če tako misliš, se moraš pa sama odločiti. ;D

lp erika


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #156 : 20 December 2005, 14:23:20
O, Špela, potem pa moram priznati, da sem jabe skozi jokala, da moj Zoro malo poje. :( Namreč na tvojo količino hrane je naš pisker  3x prepoln. Potem mi ni jasno, kam to vse pospravi, kajti iz njega gre bore malo. Mogoče pa mu Betka pokuri odvečne kilograme  ???
In čestitke za bodoči naraščaj. Držim pesti, da bodo zdravi in da jih bo veliko... ;D

Vali, tudi vama čestitke za " prvo " očetovstvo.

Erika, to ni moje mnenje, ampak mnenje nekompetentnih posameznikov, ki me niti ne poznajo dobro.
Upam, da sem pri svojih letih sposobna držati kljun ene 24 ur zaprt. ;)
Tako, da jaz nič ne mislim in tudi ne razmišljam v tej smeri. Meni je pomembno, da bi prihranila nekaj na prevozu ( pot v BG me je prišla cca 200 eu, spanje zastonj ), da pa se je v takšnih primerih potrebno držati nekaterih pravil pa mi je popolnoma jasno.

Zanima pa me ali se v vaših primerih organizira samo prevoz ? Kako pa je s spanjem ? Mislim, če je razstava 2 dnevna. Ali hodite samo na enodnevne oz. specialke ? Mene bi zanimala samo kakšna večja mednarodna ali specialna razstava, kjer bi bilo veliko dog prijavljenih. ( recimo tip tele beograjske )
Kot sem rekla, z Zoro ne povzroča problemov, gazdarca pa tudi obljublja, da se bo kulturno obnašala.

Miša


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #157 : 21 December 2005, 21:09:58
Živjo!

Miša, organiziran je samo prevoz. Spimo ponavadi ne, če pa že pa spimo na avtobusu ;D. Med pesjani...in zgledamo kot eno ;D ;D ;D.

Ponavadi gremo z busom samo na specialke, ker nas gre več in se cenovno bolj splača. Pa še tako kot je rekla Erika si veliko bolj spočit, kar je pa zlata vredno sploh takrat ko se vračamo vsi utruje in polni vtisov nazaj domov

P.S. Zaradi hrane se pa nikar ne sekiraj, ker ponavadi samci pojedo več kot samice in če Zoro rad je naj kar je.

lp Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #158 : 21 December 2005, 21:15:43
Živjo!

Vali, v Ljubljano pride samo Goya, upam da tudi jaz (mogoče bomo že kotili?). Slikce pa bodo takoj ko bo mogoče. Indi je sedaj ena velika tečka in vseskozi teži za čohanje in pije veiko več vode kot ponavadi.

No Lp Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #159 : 21 December 2005, 21:36:08
Živjo,Špela nisem vali , sam vseeno ;) .

Ko bo Luka tole slišal se bo kar zjokal :D ,  ker on gre v Ljubljano samo , da vidi tvojo Indi  ;D ( on se je zaljubil vanjo  :D :D )bo kar žalosten,ja jutri zjutraj , ko mu povem  ;D !


lp Jure


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #160 : 22 December 2005, 17:10:47
Špela,

hvala za odgovor. No, če boste peketali na kakšno doga specialko bi se z velikim veseljem priporočala in moj pikec tudi.

Zanima me nekaj drugega. Vidim, da pričakuješ mladičke. Mi lahko poveš, ali si imela kakšen poseben tretma za psico, preden si jo parila. Kakšno cepljenje, obogatena ali izboljšana prehrana, dodatni vitamini, sprememba česa pomembnega... Za odgovor ti bom hvaležna, saj se tudi sama pripravljam na Zoyino paritev, pa me zanima kako je to pri drugih.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #161 : 22 December 2005, 19:12:26
Mogoče bo komu interesanten oglas. Oddaja se 5 let star samec, harlekin z rodovnikomhttp://www.bolha.com/oglas1454981.

upam, da dobi topel domek.

Špela... čestitamo za "naraščaj", seveda pa potem pričakujemo sproti obvestila, ko bodo "male" kepe prišle na svet ;D

Lp nina



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #162 : 22 December 2005, 19:24:43
to dogo jaz poznam, živi kakih 500 metrov stran od mene... redko jo peljejo na sprehode...men se zdi da je lastnica sedaj noseča ali pa ima malega otroka pa je mogoče zato razlog za odajo  ???

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #163 : 22 December 2005, 21:20:19
to dogo jaz poznam, živi kakih 500 metrov stran od mene... redko jo peljejo na sprehode...men se zdi da je lastnica sedaj noseča ali pa ima malega otroka pa je mogoče zato razlog za odajo  ???
>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(.........grrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrr.....take bi jaz vrgla na bolho, da se oddajajo >:(

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #164 : 22 December 2005, 21:37:10
sej nisem ziher da zaradi takega razloga  ;), sej ljudje so prijazni , sem se enkrat čisto malo z njimi pogovarjal in sem prepričan da želijo najboljše za njihovo dogo... res pa je da jih vidim redko zunaj skupaj z dogo... imajo pa tudi enega kjut jazbečarja(se mi zdi da je resast al kaj že  :o )



lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #165 : 23 December 2005, 16:16:44
Živjo!

Miša, prav nič posebnega ne dajem Indi. Poje več kot ostali dve (dodajam ji malo več zelenjave, kot prej), pa obvezno brikete za mladiče. Pa obvezno je, da bodočo mamo razglistiš in s tem tudi vse ostale pse, ki jih še imaš doma. Pa malo manj se sprehajamo in bolj pazim nanjo. Ona pa je postala bolj mirna in 24 ur na dan bi se crkljala, skratka nič posebnega.  :D :D :D

Skratka komaj čakamo!


Kdaj pa ti pričakuješ naraščaj?


Če sem kaj pozabila povedati me pa spomni, pa bom še povedala

Lp Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #166 : 27 December 2005, 21:07:25


popravljen link, ninci

lp erika


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #167 : 27 December 2005, 21:10:30
Tokrat ti je manjkalo samo to, da bi kliknila na sliko, dala lastnosti in od tam skopirala link, pa en zaklepaj [/img] ti je manjkal ;) 

Počasi pa ti bo uspelo ;)

Lp nina



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #168 : 27 December 2005, 21:12:02
Ninci, hvala ampak jaz slike še zdaj ne vidim

lp erika


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #169 : 27 December 2005, 21:12:57

Sorry, ja je o.k. :-*

lp erika


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #170 : 28 December 2005, 16:08:27
                     Ojla!

    Sem se pa se jaz preselila na vas forum  ;) ;)  Najprej vas vse skupaj lepo pozdravljam in zelim lepe praznike in SRECNO NOVO LETO 2006.

    Cao-Slavi

   

 

   



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #171 : 28 December 2005, 16:30:15

Ojla Slavi, avatar je čudovit :-* :-* :-*

lp erika


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #172 : 28 December 2005, 16:36:34
Oj Slavi! :) Lepo te je videti med nami :)

Smo se že kar bali za naše dogice tukaj, boš sedaj lahko ti malo priskočila na pomoč ;)

LP, Črt

P.s.: Aja... da ti še vsi mi zaželimo za novo leto ... http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=753.0



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #173 : 28 December 2005, 17:46:32

     Hvala, hvala  :-* :-* :-*
  Da malo popestrimo zadevo....nekaj novega iz Valvasorjevega doma.

  Cao-Slavi



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #174 : 28 December 2005, 17:48:23

   Pa se eno- "Kako se poje mamo



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #175 : 28 December 2005, 17:48:59

   Še enkrat- sorry!



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #176 : 28 December 2005, 17:49:59
   Pa gužva v postelji!



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #177 : 28 December 2005, 17:50:42
   No- zdaj mi pa se razlozite, kako da se ne vidi slik??? KAJ MORAM NAREST?

   Cao-Slavi



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #178 : 28 December 2005, 18:02:47
Slavi.. slike se ne vidijo zato ker so dane v priponko ... nimamo inštaliran plugin ki prikazuje slike iz priponk :)
Lahko bi tudi vse slike dala v en prispevek ;)

Če pa želiš da se slike prikažejo... pa jih moraš predhodno naložiti nekje na spletu in nato uporabiti
Koda: [Select]
[img][/img]
Več o vstavljanju slik pa Tukaj

Lp, Črt



špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #179 : 28 December 2005, 18:50:03
Živjo!

Slavi, dobrodošla  :)

Saj slike se vidijo. So spodaj pod črto in da jih vidiš samo klikneš na priponko.

Vsaj jaz sem videla vse. Res lepi malčki in tudi jaz komaj čakam na naše

Lp Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!