Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2666455

valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1650 : 28 Junij 2006, 15:30:10

   Nekje je nekdo napisal, da greste za vikend na ogled mladicev. In da jin boste videli okrog 35 !!!!!

  Meni gredo pa kar lasje in kocine pokonci... Punce, DAJTE  MALO  MISLIT  Z GLAVO !!!!!!!!


   Cao-Slavi



Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1651 : 28 Junij 2006, 15:36:49
K meni ne  :-* ...še!

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1652 : 28 Junij 2006, 15:37:30
Nekje je nekdo napisal, da greste za vikend na ogled mladicev. In da jin boste videli okrog 35 !!!!!

 Meni gredo pa kar lasje in kocine pokonci... Punce, DAJTE MALO MISLIT Z GLAVO !!!!!!!!


 Cao-Slavi

Se strinjam! Higienska katastrofa. Malo je treba pomislit na možnost prenosa bolezni (sicer močno upam, da so vsi zdravi ampak nikoli ne veš...) . Pa tudi če so zdravi, koliko bolezni se lahko prinese samo s čevlji...  :o . Saj tudi mene mika mečkanje, ampak rajši svojo pesjanko in mačka stiskam (to jih že tako baje preveč  :-[ ), ko me ob gledanju slikic "zgrabi", kot pa kakšenga mladička s čim okužim.
lp
T.

8)


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #1653 : 28 Junij 2006, 15:49:02
Mene pa zanima nekaj glede Antaresa. Glede na to, da ima (mislim da) same sive flekce, bo lahko sodeloval na razstavah? Koliko glave bi pa moral imeti 'pobarvane' da bi bil platen?

hvala za odgovore

lp, Tina



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1654 : 28 Junij 2006, 23:16:29

   Antares ni pes za razstave, ker ima sive fleke.

   Cao-Slavi



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1655 : 28 Junij 2006, 23:38:25

  SAR, ker redno berem tudi druge forume ( kot si ze sama ugotovila ) tudi vcasih pogledam modrega- naj ti nekaj povem.
  Zelen forum sem zapustila sama, ker nisem neumna, da bi placevala nekaj, kar smo mi uporabniki naredili s svojimi nasveti in prispevki. Na tem "oranznem" se mi pa ni treba uveljavljati......pa tudi ne kje drugje. Jaz sem svoje ze naredila in sem uveljavljena vzrediteljica- taka od katere se marskikateri drug vzreditelj ( drugih pasem ) uci in sprasuje za nasvete. Valvasorji se mi smejijo in pravijo, da sem neumna, ker delim nasvete ljudem, ki me tako radi opravljate na drugih forumih......pa me to ne moti. A ves zakaj? Ker mi je mar za pse...za njihove lastnike in lastnice  pa me ne briga.Zaradi mene imate lahko drisko, gliste ali pa se kaj drugega....pa mi je prav vseeno. Boste ze poskrbeli zase, ce ste pametni...ce pa niste........  Pri pasjih zadevah sem vam pa bila pripravljena pomagat........
 
  Hvala bogu, da obstajajo privat sporocila....zato veselo na njih dalje komentirajte in razciscujte!

  Cao-Slavi
   



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1656 : 28 Junij 2006, 23:48:58
Mogoče nisi dobro razumela besedo uveljavljati. Sem napisala, da me moti predvsem način komunikacije  ;)
Drugače lahko pa vsem s katerimi govorim naštejem tudi veliko dobrega o tebi in o vsem kar počneš, kar lahko tudi potrdijo.
Takrat sem bila malce živčna in razočarana nad celim dogajanjem in zato sem tudi tako napisala.
Hvala za skrb za pse.
Ostani takšna kot si neglede na karkoli, ker takšno te imamo/ imajo najrajši. Sicer smo pa vsi samo ljudje z vsemi svojimi napakami in včasih je treba tudi zaiti v slepo ulico, da spregledaš  :'(




valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1657 : 29 Junij 2006, 00:02:37

  Bull.... !!! SAR , saj si lahko se enkrat preberes kaj si napisala in kako. NACIN KOMUNIKACIJE???? Grem prav pogledat, kaj smo pisali par dno nazaj, da te je tako spravilo s tira.

  Cao-Slavi

   
   
 



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1658 : 29 Junij 2006, 00:06:02

   Pa sem nasla..... 20. junija sem objavila slike in rezultate iz Francije.......ti si pa pisala 21-tega.  A je bil tukaj problem v komunikaciji????? Ali v cem drugem?

   Cao-Slavi



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1659 : 29 Junij 2006, 00:08:57
V nečem drugem.
O temi z rjavčki.  ;)



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1660 : 29 Junij 2006, 00:17:55

  To ti je pa ze Misa dobro povedala.... ste imeli vse sanse kaj pametnega izvedeti..... Ker pa mislis, da vam zelim slabo, se bos morala pa sama uveljaviti v sloveniji in evropi...potem ti bodo veliki vzreditelji  povedali kaksno silno zanimivo stvar...... JAZ SEM SE UCILA PO TEZJI POTI...SE DAJTE PA ZDAJ SE VI, ker vam je tako ljubse!!!

 Lotila si se vzreje dog...prav.  Vzreditelji se lotijo vzreje z eno barvo...najprej nastudirajo pasmo samo....potem pa se nastudira se vse barvne razlicice in probleme vsake posebej. Ti si pa zacela na veliko in imas  skoraj vse barve ( mogoce cakas tudi modro)mislis, da tudi veliko ves????  Veliko stevilo psov ni pogoj za veliko pameti in znanja  !!!

   Cao-Slavi


   

   



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1661 : 29 Junij 2006, 00:21:21
Forum omogoča tudi zasebna sporočila  ;)

Naj bo to manjše opozorilo...

Lp, Črt



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1662 : 29 Junij 2006, 00:23:53

  Dokler se javno pise o meni bom tudi jaz javno pisala o tem. Sicer sem pa zakljucila.

  Cao-Slavi



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1663 : 29 Junij 2006, 01:25:48
  Sicer sem pa zakljucila.

Škoda  :-\ Meni si dala na privat neprecenljive nasvete in napotke, za kar sem ti na smrt hvaležna. Moj post z vprašanji je tukaj kar dobil krila, pa nič zato. Kot si rekla, naj se drugi učijo na težji način, tudi jaz sem se, pa občutek ni nič kaj prijeten.

Miša


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1664 : 29 Junij 2006, 07:26:43
  To ti je pa ze Misa dobro povedala.... ste imeli vse sanse kaj pametnega izvedeti..... Ker pa mislis, da vam zelim slabo, se bos morala pa sama uveljaviti v sloveniji in evropi...potem ti bodo veliki vzreditelji  povedali kaksno silno zanimivo stvar...... JAZ SEM SE UCILA PO TEZJI POTI...SE DAJTE PA ZDAJ SE VI, ker vam je tako ljubse!!!

 Lotila si se vzreje dog...prav.  Vzreditelji se lotijo vzreje z eno barvo...najprej nastudirajo pasmo samo....potem pa se nastudira se vse barvne razlicice in probleme vsake posebej. Ti si pa zacela na veliko in imas  skoraj vse barve ( mogoce cakas tudi modro)mislis, da tudi veliko ves????  Veliko stevilo psov ni pogoj za veliko pameti in znanja  !!!

   Cao-Slavi
Ja Slavi prav imaš. Oprosti!

   

   



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1665 : 29 Junij 2006, 07:29:37
Ja Slavi prav imaš!

MIŠA saj Slavi je verjetno mislila, da meni ne želi več pomagati tebi verjetno še bo.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1666 : 29 Junij 2006, 08:11:49
Škoda  :-\ Meni si dala na privat neprecenljive nasvete in napotke, za kar sem ti na smrt hvaležna. Moj post z vprašanji je tukaj kar dobil krila, pa nič zato. Kot si rekla, naj se drugi učijo na težji način, tudi jaz sem se, pa občutek ni nič kaj prijeten.

Se ni nanašal na doge ampak vzrejo, zato je bil tudi premaknjen v ustrezno temo.

Lp nina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1667 : 29 Junij 2006, 10:17:10
Joj ne se še tukaj kregat  :-\ .
Meni se zdi, da je Slavi res ena dobra dušica, ker je pripravljena marsikomu pomagati pri pesjančkih. Tudi od Miše in nekaterih drugih sem dobila dobre nasvete, ki če smo čisto odkriti, jih ni nikomur potrebno deliti z drugimi, še najmanj pa tistim, ki so teh odkritij (ne poznam boljšega izraza) prišli na težak način. Jaz osebno sem za vsak nasvet ali odgovor na moje vprašanje zelo hvaležna, boljše takoj dobiti nasvet od izkušene osebe, kot pa se po svoje matrati in priti do istega (ali podobnega) zaključka, ker tole iskanje rešitev ponavadi škodi predvsem psom, temu bi se pa rada izognila.
Vsak naj dela kakor se mu zdi prav, zase osebno pa vem, da bom nasvetov tudi vnaprej vesela. Pa naj bo za malenkosti ali pa za zelo pomembne odločitve.
lp
T.

8)


Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1668 : 29 Junij 2006, 16:29:14
Mir v bajti! ;)
Mi bomo pa danes stari 3 dni. In smo odlično. Zrastli smo toliko, da se fejst vidi, še vedno pa vodi sivčica. G Pika (Gallileo) je pa takoj za njo. In njegova glava je proti ostalim res velika. ;)
Slikice še danes.

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1669 : 29 Junij 2006, 16:41:43
Uhhhh ker je toliko teh forumov predlagam da se zadeve, ki se začnejo nekje drugje tudi končajo tam. Meni je tale oranžni tako všeč, da si res ne želim, da bi postal tak kot drugi.  ;D
Pa predlagam vsem tistim, ki jih piči, da bi kakšne ognje netili, da naj raje manj pišejo in veliko slikic lepijo ;D

search.and.rescue meni je tvoja tigrica všeč. Od kod pa je? Drugače pa ti pri vzreji zelim veliko uspehov. Pa najbolje je da misliš s svojo glavo. Pa bo.  ;)
Glede na tvoje poste, ki jih prebiram pa mislim da razmišljaš v pravi smeri in da bo tudi tebi uspelo postati dobra vzrediteljica. Je pa vsak začetek težak. Ampak je treba tudi to prebroditi.

Vglavnem vso negativno energijo raje izlijte na zasebna sporočila ;)



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1670 : 29 Junij 2006, 18:31:41
Tako je. Tukaj so zastonj  ;)  :D
lp
T.

8)


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1671 : 29 Junij 2006, 18:54:32
zadnjič sem bila na Šišenski tržnici proti večeru in je mimo prišla gospa z rumeno nemško dogo. opazila je Brino in njene seske in me je vprašala če ima mladičke. povedala sem ji da ne, da je iz zavetišča in je bila izkoriščena za štepanje. ker je imela njena psica tudi povešene seske sem jo vprašala isto - če ima mladičke. pa mi je odgovorila, da so glih prejšni dan vsi šli od doma, saj so dopolnili 6 tednov  :-\  hmm... pozna kdo to gospo in njeno leglo?



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1672 : 29 Junij 2006, 18:58:28
Da ne bo kdo rekel, da so doge nesposobne šolanja: prijateljica mi je razlagala, da so v soboto imeli na gorenjskem izpite. In A izpit je naboljše opravila rumena nemška doga!  :D :D Dobila je kar 97 točk!



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1673 : 29 Junij 2006, 19:11:30
Da ne bo kdo rekel, da so doge nesposobne šolanja: prijateljica mi je razlagala, da so v soboto imeli na gorenjskem izpite. In A izpit je naboljše opravila rumena nemška doga!  :D :D Dobila je kar 97 točk!

uau! To pa je dosežek. Jaz s Kali delam vsak dan vsaj po pol ure rednih treningov (same poslušnosti) in računam na rezultat tam okrog 90. Ampak 97  :o :o :o Kaj lahko napišeš kaj več o vodniku/vodnici tega psa?
So mi pa kolegi v društvu že razlagali o poslušnosti z ND in so rekli, da so prave face. Sploh pri sedi, se baje kar v počasnem posnetku popakirajo v ta položaj  :).



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1674 : 29 Junij 2006, 19:19:27
Citiraj
Sploh pri sedi, se baje kar v počasnem posnetku popakirajo v ta položaj
Potem ni samo moja takoooo poooočasna pri sedi  :D. Za prostor tudi prav počasi leze navzdol, razen ko se "zlaufa"... Takrat se pa kar zviška vrže na tla, da mi gre kar na jok od strahu, da si bo kaj polomila  :o
lp
T.

8)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1675 : 29 Junij 2006, 19:33:34
Če pogledate mojega Zokija, ko jaz njemu rečem prostor je tako, kot, da bi na tv gledali počasni posnetek: najprej spusti sprednje šape in prsa na tla, tisto rumeno ritko pa cele pol ure drži v luftu in se pusti prav lepo prositi, da jo spusti. Spuščanje pa traja ene 30 sekund.  ::)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1676 : 29 Junij 2006, 19:35:04
Šapa, pozabila sem ti odgovoriti, da je psička, ki si jo srečala na tržnici pre časom, mamica kužice, ki jo ima S.A.R.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1677 : 29 Junij 2006, 19:35:33
  Ojla!

  Vsi nasi "solani" psi so imeli na izpitu okrog  95 tock. Odbitki so bili pa samo pri- sedi. Gospodje nebi sedli in si zmocili j.... v travi , gospodicne so pa tudi prefine, zato vsi prislonijo svojo rit na pete.

  Ce je leglo iz Siske- potem je to tisto leglo o katerem je pisala Misa. Oz. tigrica od SAR je prisla od tam- kajne?  Seveda, saj so stari ze 6 tednov !!!  

  Cao-Slavi



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1678 : 29 Junij 2006, 19:36:56
Potem ni samo moja takoooo poooočasna pri sedi  :D. Za prostor tudi prav počasi leze navzdol, razen ko se "zlaufa"... Takrat se pa kar zviška vrže na tla, da mi gre kar na jok od strahu, da si bo kaj polomila  :o
lp
T.
Mi sicer nobene ND ne učimo sedi, ker nam še tako preveč plešejo po ringu. Je pa pri prostoru pri naših takole: Claudia skoraj kar pade dol, Tora naredi počasen priklon in potem še rit dol, Darma se pa najprej vsede in potem še prednje tace iztegne do onemoglosti  ;D
Uf, ja to pa poznamo mislim da vsi lastniki alanov. Ni prijetno slišati, ko se takšna masa vrže na tla. Ali pa ko tečejo po kakšnem travniku: tu-dup, tu-dup, tu-dup .... ::)



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1679 : 29 Junij 2006, 20:01:43
aha potem je to to... sem nekako povezala stvari, ampak sem glede na to, da so bili psički oddani veliko prej, kot bi morali biti, predvidevala, da gre za nerodovniško leglo  :-\  no ja... jaz ne vidim razloga za oddajo tako zgodaj. sem to žensko glih hotela vprašat zakaj so jih tako zgodaj oddali pa je šla samo mimo in izginila za vogalom glih ko je povedala tisto o 6ih tednih. pa gre tukaj za kakšno uradno psarno nemških dog ali pač za nekoga, ki se je brez predhodnega znanja odločil, da bo imel leglo? s kakšnim samcem je bila pa psica parjena?