Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2656169

Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2040 : 27 Julij 2006, 12:11:16
Hvala za odgovora. Bova šli počasi.
lp
T.

8)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #2041 : 27 Julij 2006, 12:16:34
Gole so zabili   /   Sun Baia Azzurra, Boss From long neck , Dostoyevsky From long neck

Brez zamere, to so za moje pojme sami avtogoli. Priznani goli ampak še zmeraj avtogoli  ;) Za zmago se bi bilo treba potruditi na drugačen način. Če si proti nogometnemu travniku, potem pa v ringu. Seveda z popolno ekipo. In odloči naj pravi sodnik.

Ninci, škoda.
Malo mimo: jaz imam na svojem mastino forumu narejene uporabniške skupine in sem naredila tako, da sem v posebno skupino uvrstila ljudi, ki lahko določeno Zoyino temo vidijo, drugi, ki jih nisem vključila v to skupino, pa niti ne vedo, da tema obstaja. Verjetno pa je pri tebi to težje, saj imaš veliko več članov, kot moji ubogi mastino forum z 50 al kolko že, člani.  ;D

Tečka, ti jo kar pelji po stopnicah, nič škode. Ti samo glej, da ti ne bo zbezljala dol po stopnicah in te potegnila s seboj. Pa nikar je ne imej na špagc, da te slučajno ne ubije, če te potegne za seboj. Drži jo za ovratnico in če ti zbezlja jo izpusti. Štrik je v teh primerih lahko nevaren. Veš, kakšne stopnice imam jaz v prvo nadstropje. No, že kar nekajkrat sem jih z ritko pobrisala, pa letela čez njih, pa ubila sem se tudi že. Sem bila 3 mesece nepokretna, vprašaj Bobija, kakšen šit je to, če te pes potegne za vrvico.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2042 : 27 Julij 2006, 12:29:46
Hvala Miša, bom upoštevala. Čeprav je moja punca taka lenoba in gre (skoraj) vedno tako lepo počasi. Ponavadi jo moram celo malo priganjat, če greva na "tadolg" sprehod  ::). Edino divjanje pri njej je, ko se igra z drugimi psi, pa še to je odvisno od partnerjev v igri (če so majhni - mladički gre bolj počasi in se jim uleže, da skačejo po njej  :D ). Vendar: boljše preventiva kot pa urgenca ;)
lp
T.

8)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2043 : 27 Julij 2006, 12:52:50


Tečka, ti jo kar pelji po stopnicah, nič škode. Ti samo glej, da ti ne bo zbezljala dol po stopnicah in te potegnila s seboj. Pa nikar je ne imej na špagc, da te slučajno ne ubije, če te potegne za seboj. Drži jo za ovratnico in če ti zbezlja jo izpusti. Štrik je v teh primerih lahko nevaren. Veš, kakšne stopnice imam jaz v prvo nadstropje. No, že kar nekajkrat sem jih z ritko pobrisala, pa letela čez njih, pa ubila sem se tudi že. Sem bila 3 mesece nepokretna, vprašaj Bobija, kakšen šit je to, če te pes potegne za vrvico.

Miša

Miša, če imaš tako slabe izkušnje ne razumem zakaj ne podpiraš uporabo haltija, ki psu nič ne škodi ???



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #2044 : 27 Julij 2006, 13:05:05
Kdaj sem pa še jaz kje napisala, da ne podpiram uporabo haltija  ??? Al me že skleroza daje, pa sem pozabila ? Naše stopnice so pač takšnega naklona, da odpade vsaka uporaba vrvice, ker so strme, ozke in spolzke. Žal. Halti pa se mi zdi dobra zadeva, nimam nič proti njemu.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Fana

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 1
Odgovori #2045 : 27 Julij 2006, 13:20:31
Res ja Miša, vaše stopnice so kar nevarne. Nobeno bremzanje ne pomaga, ko pes štartne.  :D
Neki podobnega imajo moji starši pri hiši, Fane sploh ne spustimo gor po stopnicah je zadeva veliko prenevarna.  :)

From Carantania


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2046 : 27 Julij 2006, 15:03:58
Hojla!

Tečka, kar se bojazni glede Thebinih kolkov tiče, ti jaz predlagam malo drugače: Thebo v naročje, pa jo nesi po stopnicah. :o Čez dva dni ne boš imela samo noric, ampak verjetno še močne bolečine v križu... :P S Thebinimi kolki pa ziher ne bo nič narobe.

Lp,
B.

PS: Zgoraj naveden opis "varnega sprehoda" je šala mala - da slučajno ne bo kdo vzel zares. :D Ta vročina mi že malo kisa možgane in mi udarja na hece... :o Drugače pa: počohljajte in požulite vaše velikane :-* :-*, ti Tečka pa čimprej okrevaj. ;)



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2047 : 27 Julij 2006, 19:19:22
Mi smo pa ravnokar srečali (in se seveda malce poigrali) Tristanovega in Troyevega bratca Tarrasa ;). Zakaj sem vedno brez aparata, ko so taki trenutki  :-\, bi bilo kaj za pogledat ;)
GOSCH: super ideja, sem pravkar študirala, da bi jo pravzaprav lahko "zbasala" v torbico (tudi jaz sem za hece - vedno rajši kot za prepire) ;)  :D. Hvala za lepe želje.
lp
T.

8)


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #2048 : 27 Julij 2006, 23:00:33
Ojla!

Miloš, se mi ne da več.....ker tvoj odgovr je vedno isti. Pa goli v nogometu, pa moja pamet, pa.....

Povej kaj o problemih pri ND, pa o barvah pa o kombinacijah.....ah ja s tem se tebi ne da ukvarjati in komunicirati tukaj na forumu.

Vam nalima eno slikco našega norenja po Savi. Cukrčki in srčki ;D ;D ;D ;D :P :P :P :P



Pa še malo jih manjka, so tako uživali v norenju, da nisem uspela vseh ujet ::) ::)

Lp

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2049 : 28 Julij 2006, 00:09:12
IIIIIIII :)!UUUUUUU :o!AAAAAA :o!
kok lepa slikica pravi srčki so!res ,eni pravi cukrčki so!
A so vsi tvoji?Blagorček! ;)

kar pa se tiče "novih" je pa vse že povedano! :)



ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #2050 : 28 Julij 2006, 02:16:58
Citiraj
Povej kaj o problemih pri ND, pa o barvah pa o kombinacijah.....ah ja s tem se tebi ne da ukvarjati in komunicirati tukaj na forumu.

Špela - ni mi jasno da ne vidiš probleme, tu so, laži in podtikanja. Barve - pet ih je to veš, pa saj so ti to tolikokrat napisali na forumu,  kombinacije so pa stvar vzreditelja in njegove presoje.
Kombinacije so lahko barvne ali linijske, povratne ali poskusne, preverjene ali tvegane, priložnostne, slučajne, načrtne, tvegane in nemogoče.
O tem odloča vzreditelj in žal se odloča po svojih zmožnostih in sposobnosti ki so prvi faktor ki vpliva na izbiro kombinacije. V vsakem primeru pa morejo biti zmožnosti in sposobnost saj enako vredni da dajo dober rezultat. Preprost recept, a ne, malo soli, tri limone in ščepec sreče, in to je to.

Taka vprašanja bi pričakoval od kakega novinca ne pa od tebe.Očitno ti  cukrčiki in srčki  bolj ležijo.




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2051 : 28 Julij 2006, 08:54:13
Miloš kaj je zate tvegana kombinacija? Torej da pariš psico z psom za katerega ne veš kaj daje (niti ne veš zanjo recimo) ali je tvegana kombinacija, ko veš da je veliko možnosti, da dobiš slabega psa pa vseeno pariš, ali je tvegana recimo tudi kombinacija rumena x modra barva, .... Pa ni provokacija, resno sprašujem, ker tudi za tvegano kombinacijo ima najbrž vsak drugačna merila.

Miša hvala za pohvale, avatar je delo Azu :o :-*

Špela fuuuuull so cukri :o 8)

Lp nina



ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #2052 : 28 Julij 2006, 10:06:16
Tvegane kombinacije so incesti, slabega psa lahko dobiš iz najboljših kombinacij. Rumena + modra je po moje nesmislena, modro mešamo z črno da se ohrani kvalitet barve, ni pa moje področje. Tu lahko več pove tisti ki ima iskušenj z tem.. Rumena črna, če že mešamo barve, je  normalna  kombinacija in se dostikrat uporablja. Poznam dosti kombinacij ki so v ozadju črnih rumene. Iz teh kombinacij zaradi nekontrolirane vzreje in načrtnih poskusov prihaja do tega da imajo tudi harlekini v ozadju rumene in se pojavijo rumeni harlekini. Dosti vzrediteljev take kombinacije prikriva in z tem dela škodo  drugim vzrediteljem ki niso seznanjeni z ozadjem in potem imajo nemogoče kombinacije.
Osebno podpiram mešanje barv, produkti takih kombinacij so včasih izredni primerki ki ih je pač treba naprej držati pod kontrolo, slabi produkti /barvno/ so pa interesantni hišni ljbljenčki. Take kombinacije niso tvegane, vsaka taka poskusna kombinacija more imeti za cilj spremljanje izrednih primerkov.
Jaz osebno delim doge na slabe, povprečne in izredne. Vsak vzreditelj pa more imeti za cilj da naredi nekaj izrednega, to je tista wov doga ki je nam vsem všeč. Cukrčki so pa povprečni.
Pa de ne bi bilo narobe, wov pesi se ne delajo samo z tveganim, poskusnim ali kakim drugim kombinacijami. Vglavnem je sol, limona in če je sreče je wov.



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2053 : 28 Julij 2006, 13:25:58
Živjo vsem!
Jaz imam pa eno dilemo... spet  :-[.
Na žalost mi takrat, ko je bilo najbolj ključno ni nihče svetoval, pa tudi drugam kot na veterinarja (sicer ne mojega izbranega) se nisem znala obrnit... Ko sem ga spraševala za dodajanje kalcija mladi dogici, mi je to odsvetoval. Njegova izjava je bila, da je to dvorezen meč, da ga je hitro preveč in se potem psu lahko delajo izrastki na kosteh... In zato ga nisem dodajala. Včeraj pa sem srečala Tarrasa in njegova lastnika (kot sem že omenila), pa smo se okrog tega pogovarjali... No ja mi je žal, da ga nisem... In vprašanje: ali je čisto prepozno (no do neke mere sigurno je), če ji ga začnem dajati zdaj?
Tako sem jezna nase   >:(  >:(  >:(  >:(  >:(
lp
T.

8)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2054 : 28 Julij 2006, 13:40:28
Tecka: tudi jaz sem do sedaj slišala, da ni dobro velikim pasmam v času odraščanja dodajati kalcij. Ker ga dovolj dobijo v hrani.


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #2055 : 28 Julij 2006, 13:49:18
Tecka zakaj pa naj bi dodajala kalcij? V številnih raziskavah (delane so bile prav na dogah) so dokazali da je dodajanje Ca (če psa hranimo s kvalitetnimi briketi) ŠKODLJIVO! In tega ne počne  praktično nihče več...  :-[
Tako da res ne vem zakaj bi rada na vsak način dodajala Ca? :(

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2056 : 28 Julij 2006, 13:51:39
Tečka, preberi si tle članek

http://www.vf.uni-lj.si/veterina/zbornik/313_ivanusa_s.pdf,

zlasti tale del:

Citiraj
Vlogo prehrane v patološkem procesu lahko
omejimo le na dejstvo, da lahko frekvenco in resnost patološkega stanja KD omilimo
s kontrolo rasti oziroma z restriktivnim hranjenjem hitro rastočih psov velikih in
orjaških pasem. Povsem drugače pa pri čezmernem dodajanju kalcija (Ca) hrani, kar
vodi v hiperkalcemijo, posledično v hipofosfatemijo in dvig alkalne fosfataze v krvi.
Rast kosti je motena, masa kosti je zaradi velikih koncentracij Ca v telesu zelo velika,
upočasni se zorenje hrustanca in prihaja do motenj v artikularnem in epifiznem
enhondralnem okostenevanju. Raziskave Hazewinkla (2) so pokazale, da mladi psi
velikih pasem, ki dobivajo s hrano veliko Ca, nimajo mehanizma, s katerim bi se telo
zavarovalo pred hiperkalcemijo brez posledic. V kosteh se zato ne vzpostavi aktivno
biološko ravnote`je aktivnosti osteoblastov in osteoklastov. Tako lahko trdimo, da
ima Ca ključno vlogo v patogenezi skeletnih obolenj pri mladih rastočih psih velikih
in orjaških pasem.š

...potem pa se odloči ali boš dodajala Ca ali ne


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2057 : 28 Julij 2006, 14:08:32
Med nami je strokovnjak iz tega področja(ne razumi kot provokacija) in prav gotovo bi na to temo lahko povedal marsikaj poučnega in zanimivega.lp



ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #2058 : 28 Julij 2006, 14:15:38
velecenjeni italijanski veterinar je tiho ker cez dan dela in je zelo zaposlen.

odgovoril bo morda danes zvecer pozno. z veseljem.






ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #2059 : 28 Julij 2006, 14:26:20
Pri normalnih prehranjevalnih navadah, isključno če se ne gre za preobremenitev, kaj eni zelo veselo počnejo. Pri uravnoteženi kvalitetni hrani in kvalitetnem genetskem materijalu do teh deformacij ne bi smelo prihajati.
Če že pride do tega da so noge mehke ali ukrivljene lahko brez pomisleka govorimo o neravnovesju fosfora in kalcija v kosteh. V takih primerih so dva izhoda, postopoma dodajanje kalcija v dnevnih dozah ali instant verzija direktno inekcijsko ki ima zelo hiter učinek. Ta druga opcija more biti pripravljena z preduporabo D vitamina ki je glavni transporter kalcija v ščitnico,  brez njega bo kalcij izločen z vodo in neuporabljen.
Teorije o nalaganj kalcija na kosteh so različne in procenti ki govorijo o tem koliko je sposoben mladi pes uravnavati kalcij tudi tako različne.
Moja razlaga je, in se moji veterinarji z njo strinjajo. Če psu ki je sposoben uravnavati kalcij tega dodajamo, mu delamo škodo, pes ki ima težave z uravnavanjem kalcija ga pa porebuje in bo vsekakor odvečnega izločil ker ga ni sposoben obdržati v skladišču /ščitnici/ in razlika ki jo bo ohranil v skladišču mu bo veliko pomenila.
Okrog tega imam kar nekaj izkušenj in povratnih informacij, na srečo ne z mojimi psi. To je moja razlaga.



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #2060 : 28 Julij 2006, 14:44:32
Imam vprašanje glede pomankanje kalcija :) Ali gre že za pomankanje tega če psu rahlo vleče sprednje tace na vzven ter ali je pri takem primeru treba že dodajati Ca?

Ker take tace sem opazila tudi pri sliki, ki jo je objavila tristan tukaj http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=355.1980
Upam, da ne bo zamere s tristanove strani ;D Ampak imamo doma podobne tace   ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2061 : 28 Julij 2006, 17:59:03
Tema je na hitro očiščena, če je kakšno sporočilo, ponesreči vseeno šlo tja pa tja ne spada, se pišočemu opravičujem, tema bo še enkrat ko bo volja in čas pregledana in urejena.
Tisti, ki ste sposobni govorit o "cukrčkih in srčkih" lahko naprej debatirate tule in pomagate tistim, ki jih doge "samo" zanimajo. Vsi ostali pa... boste pač morali našli drug peskovnik, kjer se boste lahko igrali vaše igrice. Vsako nadaljne pisanje v zvezi z prejšnjo temo bo kaznovano (opozorilo - ste že izkoristili, veriga... nagobčnik... se bomo še odločili). 


Lp nina




Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2062 : 28 Julij 2006, 18:47:02
Hvala vsem za odgovore. Vidim, da sem se le prav odločila. Ko pride, do mojih živali in otrok, sem ponavadi paranoik, paničar,... še kaj bi se našlo  ::)  ;) .
lp
T.

8)


donati patrizio

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #2063 : 28 Julij 2006, 22:30:02
KALCIJ


Rast psa je ena najbolj zanimivih naravnih fizioloskih pojavov. Pri mladem psu se okostje razvija zelo hitro in ta razvoj je posledica medsebojnega vpliva genetike, okolja in prehrane. Genetsko komponento lahko kontrolirajo vzreditelji preko odgovornega dela ki se mu rece selekcija, s tem da izlocijo iz reprodukcije subjekte ki so bolani oziroma nosilce genetskih bolezni. Stopnja fizicne aktivnosti psa, temperatura okolja v katerem zivi pes sta odvisno od lastnika. Med tem ko je zdravje psa odvisno od tesnega sodelovanja med lastnikom psa in veterinarjem. Prehrana je navadno izbrana s strani lastnika na podlagi tega kaj mu svetuje veterinar in vzreditelj.
Stevilni hranilni principi lahko vplivajo negativo na rast psa. En izmed glavnih je kalcij. Skupna vrednost kalcija v dieti in ne neuravnostezenost kalcija in fosforja je tisti ki neverjetno vpliva na “dobro in slabo “ razvoj okostja pri odrascajocem psu.


Kalcij opravlja v organizmu stevilne vitalne funkcije, brez katerih zival ne bi mogla preziveti. Sodeluje pri upravljanju zivcnih impulzev, pri kontrakcijah misic, vkljucujoc srcno misico, pri koagulaciji krvi, in v pomembnih biokemicnih reakcijah, ki se neprekinjeno izvajajo v organizmu.  Zaradi teh razlogov mora biti kalcij vedno na voljo  v krvi v neki konstantni koncentraciji in se distribuira v razlicne organe in aparate. V kolikor temu ne bi bilo tako bi ledila takojsnja smrt psa. Z namenom da bi se preprecila taka tragedia je narava poskrbela da  se kalcija odlaga oziroma skladisci v primeru da bi imela zival potrebo po njem. Tako skladisce kalcija so kosti. Za vzdrzevanja konstantne koncentracije kalcija v krvi (calcemia) so zadolzeni trije organi , ki skupaj upravljajo ta mineral: crevesje, kosti in ledvice.

Crevesje je prva tocka kontrole kolicine in kvalitete hranilnih vrednosti, ki prihajajo vanj skozi prebavni aparat. Kar zadeva kalcij obstajata dva tipa crevesne absorbcije: prvi aktivni, to je tisti ki je odvisen od volje organizma in pa drugi pasivni, tisti ki je od te volje neodvisen. Pri mladicu je najpomembnejsa oziroma maksimalna absorbcija tista pasivna kar pomeni da mladic sam ni sposoben kontrolirati absorbcije kalcija. Pri odraslem psu pa je obratno najpomembnejsa absorbcija tista aktivna, torej le odrasel pes je sposoben uravnoteziti kolicino kalcija ki je v njegovo telo vnesena z dieto oz. prehrano. Za odrascajocega psa pomeni predoziranje kalcija v razmerju z njegovimi potrebami to, da je mora pes neizbezno absorbirati ves kalcij tudi takrat ko ga je prevec, z vsemi posledicami ki spadaio zraven. Kot smo ze rekli je kost skladisce tega pomembnega minerala. Kadar organizem preme prevec kalcija ga uskladisci v kosteh z namenom da bi ga lahko uporabil v primeru potrebe po njem. Jasno se lahko skladisce tako kot vsa skladisca napolni  le do dolocene tocke, kar pa je cez to tocko pa je lahko vzrok za razne kostne bolezni. Ledvice pod vplivom hormona “paratormone” lahko omejijo izlocanje kalcija, kadar je le tega malo. Na zalost nasprotni mehanizem ne deluje, to je nasprotni hormon (antagonist) hormonu paratormonu, t.j. “calcitonina” ne dovoli izlocitve kalcija, kadar je le tega prevec.

Ce povzamemo: odrascajoci pes je prisiljen uskladisciti ves kalcij ki mu je dobavljen s prehrano preko pasivne akumulacije, ga lahko skladisci dokler ne zapolni svojega naravnega skladisca to je kosti, in nima ustrezne pipe ki bi jo lahko odprl da bi izlocil odvecen kalcij. To pomeni da nima fizioloskih orozij da bi se boril proti predoziranju kalcija. Ta nepopolna kontrola se lahko razlozi z dejstvom, da je razmerje kalcija in fosforja v mesu ekstremno neuravnotezeno v korist fosforju, torej je narava oziroma razvoj mislila, za mesojede, da jim da moznost vzeti oz. uporabiti ves kalcij mozen in moznost straniti ga v kosteh  da ne bi bilo tveganja da se ostane brez le tega. Pac pa razvoj ni mislil na intervencijo cloveka, ki vcasih doda prevec kalcija k prehrambeni dieti in ni mislil na pipo, ki bi delovala v primeru predoziranja kalcija.

Upam da sem bil dovolj podroben in upam da boste to kar sem napisal vsi razumeli.

Izbrisano, ninci

Od danes zvecer ne bova vec akivna na forumu, bova pa tudi v prihodnosti, pripravljena vstopiti v primeru ponovnih napadov direktni oz. posredni, na naju kot osebnosti oz na najine pse.
Se vidimo na razstavah!


patrizio in ksenija
www.baiaazzurraalani.com




troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2065 : 28 Julij 2006, 22:44:12
Stavek, ki ga ne bi prisodila odraslli osebi je bil izbrisan v celoti, ker bi samo izzval nadaljne prepire. Troy sorry, ker sem izbrisala tudi v tvojem citatu.

Lp nina





Fana

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 1
Odgovori #2066 : 29 Julij 2006, 11:11:21
Ninči!
Prosim, da se tale post ne izbriše, ker se tu gor javljam zadnjič. Med drugimi si izbrisala moj post Miši, kako ima res strme in nevarne stopnice! Kaj je že tu spornega?

Ker pa tako rada brišeš, te prosim, da izbrišeš vse moje poste, ki so se začeli 19.3.2006, da ne bomo z mojo manekenko Fano in Aronom smetili po nasprotnem taboru.

Hvala in lep pozdrav,
Nataša

From Carantania


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2067 : 29 Julij 2006, 11:27:02
Mislim, da Ninci tvojega posta ni izbrisala namenoma. Je bilo pač veliko za brisat in je pomotoma še tvojega...
Vsi, ki smo kdaj bili pri Miši pa vemo kakšne stopnice ima in se strinjam, da so "blazno" nevarne. Za tako "štorasto" osebo kot sem jaz, so lahko smrtonosne že brez pasje "vlečne službe" ;)
lp
T.

8)


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2068 : 29 Julij 2006, 13:38:12
 :) ;D :D :o :o :D ;D :)
No comment!



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2069 : 29 Julij 2006, 13:52:33
Troy, kaj ni bilo  nekoč govora o tem, da samo smeški niso dovoljeni? ;)