Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2674941

alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #2640 : 20 September 2006, 21:24:26
Moje iskusno oko kaze da ih ima 5,najvise 6.
Pozdrav!!!

Doge....moj stil zivota.....


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2641 : 20 September 2006, 21:26:33
Bom rekla 7, ker je pravljično število. Kaj je pa nagrada ;)  :P  ;D
lp
T.

8)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2642 : 20 September 2006, 21:27:11
Moje iskusno oko kaze da ih ima 5,najvise 6.
Pozdrav!!!


Potem smo pa mi čisto falili  :D



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2643 : 20 September 2006, 21:27:49
Kaj je pa nagrada ;)  :P  ;D
lp
T.

Hi hi - pravo število :)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2644 : 20 September 2006, 21:29:58
Alanos - kako je kaj s pripravami na specjalko?



alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #2645 : 20 September 2006, 21:37:16
Sve je spremno,vidjet ces kad dodjes!!! ;D

Doge....moj stil zivota.....


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2646 : 20 September 2006, 21:49:56
Super - komaj čakam!



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #2647 : 20 September 2006, 22:08:38
Pravljično št. 7, pa Snegulčica in princ = 9 mladičkov. ;)



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #2648 : 21 September 2006, 10:44:23
Sem malo gledala po netu, pa je za oktober najavljenih kar nekaj legel  : pri Valvazorjih - eno, From long neck - dve, Benson - eno in tudi pri Dg eno leglo - sem našla njihovo novo int. stran ( če koga zanima : www.pulsatilla-grandis.com ). Bomo pa še lahko veliko ugibali koliko bo pri kom mladičev. ;D ;)
Lp, T.



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #2649 : 21 September 2006, 12:23:51
Bom rekla 7, ker je pravljično število. Kaj je pa nagrada ;)  :P  ;D
lp
T.

Tecka nagrada za zmagovalca(e) bo 20% popust pri nakupu mladiča.Ta poust je prenosljiv tako da ga lahko odstopite prijatelju ali sorodnikom. ;D

L.p.Benjamin



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #2650 : 21 September 2006, 12:32:53
A pa se vzreditelji nič ne bojite, da ne bi mogli prodati vseh mladičev ??? Ker sem zadnjič gledala malo po Bolhi, se prodaja ogromno mladičev nemških dog. Da o najavljenih leglih ne govorimo. A bo trg vse sprejel? Je toliko zanimanja za mladičke? Ker meni se zdi grozno imeti doma npr. 5 mladičev (tako velike pasme kot je ND), ker ni zanimanja za prodajo...



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #2651 : 21 September 2006, 13:33:46
Miša...upam, da ste poleg seksanja tudi sprostili živčke

O, hvala na vprašanju. Res sem malo prevetrila glavo in misli. Čeprav ugotavljam, da me je vse skupaj bolj prizadelo kot sem pripravljena priznati, zato bi pod nujno potrebovala malo daljše počitnice, da bi se popolnoma sestavila skupaj. Kar je pa žal, nemogoče.
Sem pa ugotovila, da je obala norveškega morja kot ustvarjena za nas pesjanarje, saj so kilometre dolg obale na desno in levo stran. Mivka ponuja prelepe školjke, ki jih valovi morja vedno znova in znova nanašajo. Tam je raj za pse, saj so ljudje "udomačeni" in vajeni psov. Nihče se ne razburja, ker niso na vrvicah. Nekateri pripeljejo svoje konje iz 100 km oddaljenih rančev, kjer potem na obali po celi dan jahajo konje. V Belgiji ne moreš imeti hiše in ne imeti konjev.

Če si kdo želi sproščenega in prijetnega dopusta s svojimi dogaškimi mrcinami mu toplo priporočam obalo idiličnega mesta De Panne:











Kljub prijaznim ljudem, čistoči v mestu in na plaži ima ta raj za živali dve napakici: je tako prekleto daleč in cene so tako visoke, da ti gatke nekam potegne, ko slišiš za cene. Porcija špagetov bolonez 7,50 eu, kava 2,40 eu, sok 3,50 eu, soba z zajtrkom v privat penzionu 28 eu po osebi, toda imeli smo pse v sobi brez doplačila. Nafta krepko čez 1 eu za liter.

Tisti, ki greste čez kakšen teden na razstavo v Kortrijk, se kar pripravite. AC so zastonj, dobro označene in kvalitetno vzdrževane:




Citiraj
quote author=erika link=topic=355.msg69434#msg69434 date=1158744618]
Missa, tvoji cukri so pa zrasli ;D ;D
[/quote]

Erika, moji cukrčki rastejo iz dneva v dan, da skoraj vidiš kako rastejo  :o Postalie so že prv velike navihane dame in stric Zoki jih komaj dohaja.
Povej, Erika, kako ti uspe svoje dame spraviti v mirujoč položaj in da jih spraviš vse v isti objektiv in na eno sliko  ??? Jaz se lahko pretegnem, pa mi pri mastinčicah to ne uspeva. Sploh pa ne, da bi se tako lepo postavile. Imaš kakšen poseben trikec ?

Benson, tudi jaz se pridružujem nagradnemu ugibanju..le, da se že v naprej odpovedujem nagradi  ;) Jaz bom rekla, da jih bo tudi magično število, kot za šalo - 13, če pa boš še malo počakal, pa bo še kakšen mladiček viška  :P
Pa srečno pri kotitvi. Ne samo tebi, tudi Valvazorjem, Damjanu in Zvonkotu in ostalim, ki bodo kotili.

Glede prodaje mladičkov pa bi rekla samo to, da bodo letos cene nemškim dogam krepko padle in to je škoda, saj se bodo morali kvalitetni psi ali prodajati pod ceno na račun drugih manj kvalitetnih psov ali pa bodo ostajali v psarnah in čakali na boljše čase. Kakorkoli - srečno tudi pri prodaji in izbiri novih lastnikov.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #2652 : 21 September 2006, 13:42:26
LP!

Kimmy,  :-\
mal si nas prehitela. Nismo pričakovali, da bo kdo stran izbrskal pred "javno objavo". Stran je še v izdelavi. In ni glih dodelana. Ampak nič hudega.
Če vam ni všeč se obrnite na izdelovalca strani brata Zvonkota :P :P! s katerim imava psarno. skupaj.

Ampak nič ne de, odslej je pač vsem znana: www.pulsatilla-grandis.com
Glede objave legla, je pa tudi razvidno če pogledate pod meni "mladiči".

dog4ever, glavna je raznolikost! ;) ;D

Miša hvala za dobre želje, pa ne nam luštov delat sredi tedna ;)

Damijan

Leglo


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #2653 : 21 September 2006, 14:42:47

   Ojla!

   Letos bo res pestra in velika izbira mladicev ND.
   V sloveniji so cene ND povsod iste, neglede na kvaliteto in izvor psov ( slovenska vzreja ali uvoz ) . Torej: cene so iste, sam izgled in kvaliteta psov pa zelo zelo raznolika.  V Evropi se  veliko placa za kvaliteto - pri nas  pa ljudje veliko placujejo samo za nevednost in naivnost.
  Tudi do spuscanja cene bo prislo pri nekaterih- saj se je to dogajalo ze sedaj. Ceno spusti tisti, ki se zeli cimprej znebit mladicev in preracuna, kaj je bolje. A imet psa se nekaj casa doma in imet z njim dodatne stroske, ali pa spustit ceno in ga prodat prvemu ki pride ponj.  To je pri nas vse pogosteje dogaja in na zalost je tudi vse vec takih vzrediteljev, ki delajo legla brez  da bi prej premislili.  Mislim, da bo cas pokazal, da je to zelo zgresena vzreja, oz. sploh ni vzreja, ampak REJA.   Veliko teh mladicev so si in si bodo kupili napravi lastniki, ki bodo psa prodali ali oddali naprej...marsikateri pa bo na koncu pristal v zavetiscu.....kar ze poznamo iz preteklosti.

   Valvasorji ne bomo spuscali cene....mogoce ravno nasprotno. Saj se placa kvaliteta, ane?

  Cao-Slavi
   



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #2654 : 21 September 2006, 15:27:47
DG ! Imam pač čas brskat po netu, ker še čakam svojo dogico. A če uganem pravo št. mladičev, dobim tudi pri tebi popust, pri BenSonu imam že šanse ?  ;) (1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12mladičkov) :P :P
Lp. T.
 



panther

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2655 : 21 September 2006, 19:35:03
spet pljuvanje drugih slovenskih vzrediteljev... na kar ne morem biti tiho ...



panther

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2656 : 21 September 2006, 19:37:00
ga. valvasor vas lahko vprasam na podlagi cesa imate mnenje da imate bolj kvalitetne pse ? izgled stekam ... gre za ideale, sam kaj smtrate da imate bolj kvalitetne pse od drugih ?

gre samo za vprasanje da me ne bote spet spjuvali .. 



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2657 : 21 September 2006, 19:49:34
ne se kregat.



panther

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2658 : 21 September 2006, 19:55:50
saj se ne kregam .. forumi so zato da se sprasuje in vprasa tudi kake nejasnosti ... ni tako  ?



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2659 : 21 September 2006, 20:01:14
saj se ne kregam .. forumi so zato da se sprasuje in vprasa tudi kake nejasnosti ... ni tako  ?

To se pa strinjam.



panther

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2660 : 21 September 2006, 20:03:23
pa se to bi dodal glede rast oz padanje cen nasih stirinozcev  .. . .. ne glede na to ali so ti psi za placat al ne , bojo tisti psi v zavetiscu, kateri ljudje nimajo odnosa do zivali  ( se jih navelicajo, nimajo odnosa, se jim zdi predrago za hranjenje itd itd  - ceprav veliko von fon pasem ne je samo drage briketke ampak tut dobesedno ostanke razne hrane..    . . ).. cena  psov tuki nima pomena.......



panther

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2661 : 21 September 2006, 20:09:45
sicer se pa poslavljam od tega foruma da ne bo spet prislo do kakih grozenj in vsega tega,. ... res dobil se mnenje da se gre samo za neko konkurencnost pri vzrediteljih in nenazdanje zasluzek pri vseh !  ... samo neko pljuvanje cez drugega ...in hvala bogu da je vrezjnost nd narasla , da imamo ljudje vec izbire vzrediteljev.............. 



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2662 : 21 September 2006, 20:12:16
Panther ne se sekirati, ker tisti, ki smo popljuvani se ne oziramo na to  ;)

Mi na življenje gledamo drugače. Kaj ni to najbolje?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #2663 : 21 September 2006, 20:20:34
A se vam ne zdi da malo pretiravate. Sej Slavi ni napisala da mojo drugi slabe pse ampak da svoje cene ne bo spuščala in s tem da ima ona sama dobre pse s čimer se bo strinjalo precej ljudi.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2664 : 21 September 2006, 20:24:57
A se vam ne zdi da malo pretiravate. Sej Slavi ni napisala da mojo drugi slabe pse ampak da svoje cene ne bo spuščala in s tem da ima ona sama dobre pse s čimer se bo strinjalo precej ljudi.


Če se želimo izogniti prepirom tudi ne začenjajmo te teme v kateri bi si lahko spet vse na pladenj prinašali. Ali pa je to nekaterim cilj  ;) da se kregamo.



špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #2665 : 21 September 2006, 20:25:30
Ojla!

Spet se vsi nekaj razburjate, saj Slavi je samo napisala SVOJE!!!!! mnenje. Prvo ji pod nos mečete, da spet napada...po drugi strani pa pišete, da je forum zato, da se napiše svoje mnenje.... Pa jaz vas res ne "štekam"...pa kje je napisala kakšno psarno??? Samo svojo!

Legel bo veliko, tudi prej jih je bilo in tudi v prihodnje jih bo dovolj, tako da izbira bo...

Kvaliteto pa naj presodi vsak sam...vsak ima oči....vsak ima svoj tip doge...in naj ima vsak tisto kar mu je všeč.


No pa še novička...danes smo šli na sprehod z beaglico Bistro...sestrico od Bena-mali "bratec" od Nachota in Zima, ima pa ga forumašica terry. Bistra je pravi mali vražiček in je prav uživala v družbi velikank in mačkona ;D ;D ;D

Lp Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


panther

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2666 : 21 September 2006, 20:28:55
tadva stavka sta samo pljuvanje in nic drugega ( mogoce zavajanje ljudi ):
Torej: cene so iste, sam izgled in kvaliteta psov pa zelo zelo raznolika.V Evropi se  veliko placa za kvaliteto - pri nas  pa ljudje veliko placujejo samo za nevednost in naivnost.


neeee da se mi vec.. konec debate ..  .. sej drugi ljudje nismo neumni ...



quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #2667 : 21 September 2006, 21:12:22
DG super je tale vaša internetna stran čeprav je šele v nastajanju. Albumi s slikami so super. Všeč mi je ker nudijo toliko slik.
Vse več vzrediteljev, vse več internetnih strani najbolje pa to da je ponudba velika in raznolika ;D
Drugače pa imam občutek Dg da vam bo uspelo in da boste v kratkem času v samem vrhu.
Citiraj
egel bo veliko, tudi prej jih je bilo in tudi v prihodnje jih bo dovolj, tako da izbira bo...
Špela s tem stavkom se pa ravno ne bi strinjal. Legel je vsako leto več. Včasih temu ni bilo tako. Tudi zelo redko si kje videl kakšno dogo. Danes jih srečujem vsaki dan ;D

Se pa vmešavam v tole debato in sprašujem kaj za vas vzreditelje sploh je pojem kvaliteta?



DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #2668 : 21 September 2006, 21:26:12
LP!

hvala Quantum, stran še nastaja, in bo malce bolj dodelana. Vendar s časoma.

Mal sem bral zadnje poste, dejansko se je brezveze kregat. Lahko pa se vse obdržii na relaciji lepe debate. Kvaliteta je pač nekaj o čem se moramo pogovarjati in diskutirat. Ocenjevat posamezne paritve, samce, samice, razstavne uspehe, mladiče,......Če pač ni drugje  prostora za to pa na tem forumu. Le precizirat je potrebno svoja mnenja.

se vidimo v upam da sončnem Zagrebu in Mariboru, nasvidenje

Damijan

P.S:Mene osebno moti mogoče samo pri vsem tem, da se za pojavljanjem česr koli v smislu naše psarne pojavi nekaj o kvaliteti psov, o številu psarn ki narašča  v Slo. itd. Saj vem da nismo omenjeni in nobena druga psarna, in verjetno tudi ni bilo mišljeno za nas. Sam takšni neprecizna mnenja zopet lahko puščajo svoje sledi, a ne?


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2669 : 21 September 2006, 21:31:51
DG pač je zadeva takšna, da je ocenjevanje, kjer še ni vidnih rezultatov brezpredmetna.

Imate lepo stran, všeč mi je predvsem rubrika razstave.

Tudi mi upamo na sonček na obeh razstavah  :)