Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2671683

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #600 : 23 Februar 2006, 13:43:33
Luccile pa ne da je tut vaš maček Maks. No ja naš ma X baje  ;) ;) Drgač so pa očitno dogice bol nežne do mačkonov ko moja zgaga. On bi se igral in tačkal po bogem mačku ki ga videt ne more. Sta prov posrečena ko sta skup v kleti. Max na vrh peči Neon pa spodaj čaka če bi se macek mogoč igral  ::) ::)

Bali..kaj pa kakšne fotke vaše nove članice?  ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #601 : 23 Februar 2006, 15:30:44
Bali..kaj pa kakšne fotke vaše nove članice? ;D

če prav vem ima Bali samčka, ki je star okoli 3 leta ;) vsaj tako sem jaz razbrala iz dodanih postov.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #602 : 23 Februar 2006, 16:03:42
Ups  :-\ Pa res. Sem jo z nekom zamenjala. No pol pa slike #letnega Lupusa prosim  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #603 : 23 Februar 2006, 18:38:19
O, Bali, pozdravljena! A si le našla čas in malo pogledala na forum?

Neyka, tam ,kjer je Hera v družbi s črnuhom  :o(približno 2 strani nazaj), najdeš Lupusa. To je Herin brat in njen najljubši prijatelj :D.
Lp


Bali

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • http://lupus.request-response.com/
Odgovori #604 : 23 Februar 2006, 21:39:20
Lep pozdrav!

Vse ste razložili, jaz samo še pripenjam eno meni lepo slikico nekoč tako malega Lupusa in pa naslov Lupusove spletne strani, kjer je mnogo njegovih slikic!

Maja01: zanima me, če vama uspe s to pripravico postriči kremplje? Ali to počneta že od malega? Jaz si namreč sploh ne predstavljam, da bi Lupusu lahko kako odstrigla krempelj. Mi smo mu jih do sedaj samo trikrat pobrusili, ampak jaz osebno bi mu jih raje skrajšala na kakšen drug način!

Lp,
Bali





tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #605 : 23 Februar 2006, 21:43:04
Tristana smo včeraj stehtali in ne boste verjeli, a zredil se je že za 2 kili.  :o :o :o
...vzrok: mamina kuhinja...

Pozdravček iz morja!


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #606 : 23 Februar 2006, 22:19:44
Živjo!

Ja Špela, kar pripravi se na hitro rejenje  ;D ;D, zdaj boš to opazila najbolje saj dogice do 6. meseca rastejo kot konoplje  ;D ;D

Bali jaz ne vidim slikce??

Lp Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


Meki

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #607 : 23 Februar 2006, 22:33:11
Jaz bi vas pa rada vprašala, kdaj ste svoje dogice nehali hraniti s puppy hrano? Dostikrat sem že slišala, da naj bi doge dlje časa hranili s puppy hrano, ker tako dolgo rastejo ...sem pa šla tudi malo pogooglat in sem našla neke članke, v katerih kritizirajo veterinarje, ker priporočajo puppy hrano. Ta naj bi bila po tistem zapisu samo marketinška poteza, v resnici pa naj bi to bila preveč kalorična mladičja hrana s preveč kalcija, ki  povzroča prehitro rast in s tem okvare kosti, neenakomerno rast ... :-\
In ponovno tudi tu omenjajo, da imajo veti v času svojega študija itak bori 2 uri predavanja o pasji prehrani in da nimajo pojma, ampak govorijo to, kar jim povejo proizvajalci hrane.

Zdaj pa nevem kaj naj naredim, ker naš res kar precej neenakomerno raste, ga že kar teško gledam, ker se mi zdi kot da težko stoji ???

Aha, še to, hrana psov, ki še rastejo, naj bi vsebovala čim manj proteinov, pod 25 %.



tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #608 : 23 Februar 2006, 22:42:08
Danes smo ga tudi peljali na kratek izlet do morja pa na barko. Žal ni kazal pretiranega navdušenja... :'(  Tako se je tresel, da smo ga kar peljali nazaj domov.
No... pogumen ravno ni ;) ;) ;)

Pozdravček iz morja!


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #609 : 24 Februar 2006, 07:27:30
Jaz bi vas pa rada vprašala, kdaj ste svoje dogice nehali hraniti s puppy hrano? Dostikrat sem že slišala, da naj bi doge dlje časa hranili s puppy hrano, ker tako dolgo rastejo ...sem pa šla tudi malo pogooglat in sem našla neke članke, v katerih kritizirajo veterinarje, ker priporočajo puppy hrano. Ta naj bi bila po tistem zapisu samo marketinška poteza, v resnici pa naj bi to bila preveč kalorična mladičja hrana s preveč kalcija, ki  povzroča prehitro rast in s tem okvare kosti, neenakomerno rast ... :-\
In ponovno tudi tu omenjajo, da imajo veti v času svojega študija itak bori 2 uri predavanja o pasji prehrani in da nimajo pojma, ampak govorijo to, kar jim povejo proizvajalci hrane.

Zdaj pa nevem kaj naj naredim, ker naš res kar precej neenakomerno raste, ga že kar teško gledam, ker se mi zdi kot da težko stoji ???

Aha, še to, hrana psov, ki še rastejo, naj bi vsebovala čim manj proteinov, pod 25 %.
Žal je resnično tako, da smo lastniki psov močno razdvojeni med kaj je dobro in kaj ni. Jaz sicer pretiranega znanja o tem še nimam, sem pa okrog vseh briket zelo skeptična glede na to kaj je bilo že vse rečenega, da gre vanjo. Kali, ki je sicer predstavnik srednje pasme je hranjena s pro packom in hillsom za puppyje in je dobila vnetje pokostnice. Verjetno bi bilo dosti manj tvegano, če bi jo hranila drugače. Sedaj njeno hrano mešam s skrbno kombinirano kuhano prehrano.
Poznam pa ogromno ljudi, ki so že po štirih mesecih hranili s hrano za odrasle pse pa so psi sedaj čisto o.k.

V tvojem primeru bi resno razmislila o prehrani za odrasle ali morda celo kombinirano s kuhano. Sicer pa upam, da se bo oglasil še kdo, ki ima o tem več izkušenj.
Lp, Ines!



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #610 : 24 Februar 2006, 10:27:50
              Ojla!

    Puppie briketi naj bi se jedli do 18 meseca starosti.  Moras gledat psa, ce mu to odgovarja. Ce ni pretirano velik in je lepo poln ( da se ne vidijo rebra) potem ostani na puppy hrani. Ce pa je malo bolj suh, pa gres na performance- tam okrog enega leta starosri. Pri nas so psi precej veliki in jih puppy hrane ne zadostuje vec, zato zacnejo jesti performance. Je pa res, da je najboljse, ce zraven dobijo se kaj kuhanega. Ampak kot samostojen obrok in ne zmesan z briketi.  Take so nase izkusnje in na nasih psih dela- ni pa receno, da bo pri vseh isto.

    Cao-Slavi



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #611 : 24 Februar 2006, 10:38:07
Ampak kot samostojen obrok in ne zmesan z briketi. 
Slavi, zakaj pa ni dobro, da mešaš kuhano hrano z briketi?
Lp, Ines!



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #612 : 24 Februar 2006, 11:59:45
Slavi, zakaj pa ni dobro, da mešaš kuhano hrano z briketi?
Lp, Ines!
Preberi tole: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=200.msg27937#msg27937  ;)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #613 : 24 Februar 2006, 12:08:47
hvala za odgovor!



Meki

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #614 : 24 Februar 2006, 12:32:17
Naš dogec je pri 8 mesecih velik 84 cm (na vihru), ni pretirano veliko, ni pa tudi majhen. Težava je v tem, da raste zelo neenakomerno, zadnji konec je, ne pretiravam, za 3 cm višji od vihra (saj se tako reče), zato se tudi grdo drži, glavo spušča dol in izgleda nasploh precej štorast.
Drugače je lepo izpopolnjen, tudi mišičast, samo ta neenakomernost. Zato me zdaj skrbi, če bi bilo to lahko posledica preveč puppy hrane ??? ???



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #615 : 24 Februar 2006, 12:42:46
Naš dogec je pri 8 mesecih velik 84 cm (na vihru), ni pretirano veliko, ni pa tudi majhen. Težava je v tem, da raste zelo neenakomerno, zadnji konec je, ne pretiravam, za 3 cm višji od vihra (saj se tako reče), zato se tudi grdo drži, glavo spušča dol in izgleda nasploh precej štorast.
Drugače je lepo izpopolnjen, tudi mišičast, samo ta neenakomernost. Zato me zdaj skrbi, če bi bilo to lahko posledica preveč puppy hrane ??? ???
Pri osmih mesecih pes še ni popolnoma razvit. Enako je pri naši Darmi, vendar se je po enem mesecu stanje začelo izravnavati.
Meni se to ne zdi nič posebnega zaenkrat.
Lp, Ines!



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #616 : 24 Februar 2006, 12:58:36
Maja01: zanima me, če vama uspe s to pripravico postriči kremplje? Ali to počneta že od malega? Jaz si namreč sploh ne predstavljam, da bi Lupusu lahko kako odstrigla krempelj. Mi smo mu jih do sedaj samo trikrat pobrusili, ampak jaz osebno bi mu jih raje skrajšala na kakšen drug način!

Midve imava okrog strizenja krempljev cele travme. Ne zaradi kaksne slabe izkusnje (nikoli je nisem urezala ali kaj), Spela enostavno od zacetka ni marala, da se jo dotika po tacah. Zdaj je seveda ok in to lahko pocnem (na zacetku je tudi nekaj godrnjala ob brisanju sap). S prvimi tacami tudi pri strizenju ni take groze, za strizenje krempljev na zdnjih sapah rabiva pa posebne priprave, teden dni "masaze", lovljenja, prepricevanja... No, saj koscek za kosckom kremplja potem gre. Vceraj je ocitno obupala nad dejstvom, da se bodo skarje kdaj izdejanile in sem ji lahko celo postrigla vse. Se vedno so sicer predolgi, ampak je nisem hotela prevec "mucit". Nadaljujemo naslednji teden  ;D
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Meki

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #617 : 24 Februar 2006, 13:01:55
Malo si pa me potolažila Ines, hvala! ;) Saj vem, da pri osmih mesecih še daleč od tega, da bi bil popolnoma razvit, ampak 3 cm?

Potem sem pa še brala, da imajo zaradi tega lahko "povešen" prsni koš, in pogledam našega, ki mu prsni koš res visi skoraj do tal :o ;) ...



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #618 : 24 Februar 2006, 13:13:45
Malo si pa me potolažila Ines, hvala! ;) Saj vem, da pri osmih mesecih še daleč od tega, da bi bil popolnoma razvit, ampak 3 cm?

Potem sem pa še brala, da imajo zaradi tega lahko "povešen" prsni koš, in pogledam našega, ki mu prsni koš res visi skoraj do tal :o ;) ...
po moje ti res ni potrebno preveč skrbeti. A razstavljata?



Meki

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #619 : 24 Februar 2006, 13:19:26
Ne, nisem ga s tem namenom kupila. Tako, da ga verjetno tudi ne bom ...razen če se bo izkazalo, da je Mac ultralepotec v pasjem svetu, potem ga res ne bom skrivala  :P  Bolj me to nesorazmerje skrbi zaradi drže in kosti.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #620 : 24 Februar 2006, 13:23:57
Mogoče ve Slavi kaj več o tem in bi nam lahko povedala kakšno je tveganje.



Meki

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #621 : 24 Februar 2006, 14:03:17
Evo, da prikažem našega nerodneža visokoritnega :-[



tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #622 : 24 Februar 2006, 14:38:37

Ali vse doge jejo sede? ???
Naš si posodo najraje vrže na tla in je` kar leže... :-[

Pozdravček iz morja!


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #623 : 24 Februar 2006, 16:04:09

Ali vse doge jejo sede? ???
Naš si posodo najraje vrže na tla in je` kar leže... :-[

Pri nas so prisiljene jeste stoje, ker imajo take podstavke, da ne morejo posode vršti dol.



Meki

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #624 : 24 Februar 2006, 16:10:09
Pa tudi drugače se mi zdi, da doge zaradi svoje velikosti težje sedijo, tako da jih ponavadi vidiš v stoje ali pa v leže. Naš to vmesno fazo sedenja uporabi samo, kadar imam v roki priboljšek.



herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #625 : 24 Februar 2006, 18:14:29
Ha, Špela, vaš Tristan je pa res posebnež :o! da bi doga sede jedla, še nisem videla. Ampak človek se celo življenje uči.

Meki, neenakomerna rast je za to starost čisto normalna. V tem obdobju so ves čas "krevljasti".  :P

LP
Karin


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #626 : 24 Februar 2006, 20:19:04

Špela,
 
Tristanu fiksiraj posodo s hrano, da je ne bo mogel vržti na tla in v leže pomalicati ;D. Najbolje je da mo jo daš v stojalo, če ga imaš, od tam je sigurno ne bo spravil na tla.


Drugače pa tale tvoj Tristan je frajer, najbrž si misli-čez komot ga ni ;D ;D ;D

lp erika


tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #627 : 24 Februar 2006, 20:23:57
Saj ima posebno posodo na stojalu, sam je še kar velika in je mal derodna za jest, ker drugega konca Tristan ne doseže(pa čeprav je naštimana na nizek položaj), tako da jo uporabljamo (zaenkrat) le za vodo. Sicer pa, saj bo kmalu dovolj velik, da bo imel vse na stojalu.  ;)

Pozdravček iz morja!


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #628 : 25 Februar 2006, 09:56:36
    Ojla!

   Tristan- gospodicu kar nastimajte posodo tako, da bo stal. Lenoba mala !!

    Meki- taka rast je pri dogah normalna. V fazi rasti so samo na vsakih par mesecev priblizno pravilni in lepi. Drugace pa rastejo totalno nesorazmerno. Enkrat je glava prevelika , drugic premajhna, potem je rit strasno visoko, Potem so spet zelo dolgi......in tako naprej.  Sploh psi , ki so kasneje veliki in mocni, izgledajo v dobi rasti vcasih ze kar grozno- koncna oblika pri teh je sele okrog 1leta in pol ali pa celo kasneje .Pri  tisti, ki so pa lazje konstitucije in kasneje povprecno veliki, pa znajo bit bolj kompletni in skladni ves cas.

   Cao-Slavi



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #629 : 25 Februar 2006, 15:03:29
Evo Meki sedaj naju je pa še Slavi potolažila. So pa res smešni kot pajacki v obdobju rasti. Jaz sem se pa že kar malo preveč obremenjevala s tem, kako  bi bilo Darmico najbolje postaviti v ringu  :D :D
Lp, ines!