Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2666616

habibti

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #6420 : 25 Oktober 2007, 18:50:05
Hvala za nasvet! Jutri sem doma tako, da se bom lahko vec z njim ukvarjala in ga opazovala. Bom poskusila pocasi, nic na silo. Ampak kaj ce pes se dva dni ne bo sel ven? A naj ga kar notri pustim?? Joj kriza. Upam, da tistega lastnika ne bom nikoli vec videla. Ga bom tudi poslikala, da boste videli kako zgleda.
Glede vetov pa sploh ne bom komentirala. Nas vet pride cez dva dni v Sharm in ga bo tudi on spremljal, tako da upam, da bomo kaj pogruntali!!! 



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #6421 : 25 Oktober 2007, 19:20:27


Ohhh igračka kako si daleeeeeeč




Pa te imam ;D




A je kdo mene klical ???




Takole se pa igramo, ko najdemo kakšno pozabljeno steblo koruze






In takole grejemo - zima prihaja



tudi ritke :P :P :P



lp erika


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #6422 : 25 Oktober 2007, 20:10:53
Kakšne hude fotkice!!!!!!

Blizu nas ima sosed nemško dogo, samčka ki je črn, edino tačke in repima bel. Ampak je tak cukr od psa....joooj jaz bi ga mela s takim veseljem-saj bi mela vse pse, ampak ne morem :( moja Aja se ga sicer boji, ampak sem pa slišala, da so to dobrodušni velikani...meni se najbolj dopadejo črne....

Ampak mene nekaj zanima....vi imate te velikane, kako pa pol pospravite za njimi, ker predvidevam, da se ornk userjejo? :P :P :P :P :P :P
Vem, ker je že z mojo veliko dela...ampak tu si pa res ne predstavljam. Mogoče bom pa tudi jaz kdaj imela to pasmo, ker so zares lepi.

Imam pa vprašanje: gllede na to, da je doga ogromen pes, ali potrebuje veliko več gibanja kot npr. nemški ovčar...za koliko časa ali koliko km prehodite z njimi? Jaz grem z mojo ven zju3 za pol ure, popoldne za 2-3 uri in še zvečer pred spanjem za pol ure.
Kako je pa z njimi pozimi? Jih je bolje imeti zunaj ali notri?

Saj vem, da sem firbčna, ampak taka sem :D  me pa zanima ta pasma, ker je ena lepših, sploh pa mi je všeč njihovo gibanje.

Pozdrav
Neža

ZgaGa


ALF

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #6423 : 25 Oktober 2007, 20:54:25
Dobre fotke  :)
Zakaj pa imate pozimi muholovec na mizi, Erika  >:D



feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #6424 : 25 Oktober 2007, 21:23:03
erika fuuuul doooobreeee slike!!!  :o :o ko bi js mela še enga sivga bi tut take "zrcalne" slike delala!!  :P :P
Tamala mi je dobra, ko se z igračo v gobcu smeje.. je ravno taka ko ta smeško:  ;D

Drugače mi ja pa ta najbolj všeč!! RESPECT!!! kako si jih pa preložila??  >:D


nezkaaa če mene prašaš - naš mulc ma preveč energije, se včasih sprašujem če je res nemška doga!! ??? Zame pravi naziv nemška doga zaslužijo lenobeee...  :P :P Midva imava 1urne sprehode z veliko teka in iganja, tako da ima čist dovolj!! 

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #6425 : 25 Oktober 2007, 22:38:34
So me pa potem ponucali pri bordojcih in berncih...in da se pohvalim- z mlado bordojko sem oba dva dni dobila BOB !!!!  :o :o :P :P :P

Slavi kje je Slit?A misliš Split? Mal si me zmedla...Katero bordojko si hendlana? Ime če veš...


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #6426 : 25 Oktober 2007, 23:03:07
  Ojla!

  Ja- Split  :o :o :o  Psicka je bila od Dubravka. Mam  tolk hepresa na ustnicah od burje, da se pisat ne morem vec, kje sele govorit pravilno  ;D ;D ;D

   Mi smo pa danes iskoristile vse super pogoje za slikanje...lepo vreme in  Spelo po kosilu ( da je lahko sploh toliko casa drzala malcke- hehe)
 in naredili nekaj novih slik.

  First Lady- Prima...





 Femme Fatale- Fata......tukaj se tudi lepo vidi, kolk so nase babe velike in da je potrebno eno dobro kosili pred fotkanjem...





Fair...



Frenc Kiss- Dara...





 Forest Gump- Che...in njegov prijatelj Milo...





Pa se Faith......



pa en pozdravcek vsem, ki nas radi gledate...



  Drugega fanta pa zal ni vec, ker je bil ubozec gluh ( dolgujem se odgovor za nazaj)

  CAO-sLAVI


 



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #6427 : 25 Oktober 2007, 23:31:26
Mam  tolk hepresa na ustnicah od burje, da se pisat ne morem vec, kje sele govorit pravilno  ;D ;D ;D
mhm, vidmo ...  ::)

Fata ...  ;D ;D ;D A za sabo sama cisti?

Mi je res zal za drugega fanta...  :'(
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #6428 : 25 Oktober 2007, 23:48:39

  HERPESA..... sem hotla napisat  :D :D :D :D ;D ;D ;D :-[ :-[



Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #6429 : 26 Oktober 2007, 00:06:31
 
Ja- Split  :o :o :o  Psicka je bila od Dubravka. Mam  tolk hepresa na ustnicah od burje, da se pisat ne morem vec, kje sele govorit pravilno  ;D ;D ;D

 

Ja vidmo ja  ;D ;D ;D
A imena pa ne veš? Zdej si me pa čist "zrajcala", ga bom jutr poklicala pa vprašala...mi ne da miru  :D :D

A je bla Fancy mogoče? Alanos?


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #6430 : 26 Oktober 2007, 07:47:16
 



Sumljivo, kaj sta vidve delale, glede na to da sta obe polne herpesov  :o :P

Ta slika je pa daleč najboljša. A jo lahko jst dobim v povečanem formatu  :-[

Lp



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6431 : 26 Oktober 2007, 08:13:59
Slavi tamalčki so tolk sladki da že čutim kako dobivam sladkorno, ampak First Lady je pa največji cuker od vseh pa bejba prav lepo flirta s kamero :D ;)

Spodnja slika je pa tudi meni ful dobra, pa Milo se je tak dobro znajdu :o :D Ok zdej mormo pa res 1x kmal naokol prit :D ;) Teckaaaa :D

Še za celotno vašo pasjo  druščino :-* :-* :-* :-* :-* :-*, Slavi tebi pa malo zdravja in da ti herpes čimprej zgine ;) :D


tinaZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #6432 : 26 Oktober 2007, 08:36:17
Jst sem pa tele malčke že vse vidla  :P... uau kako so zrasli v 14ih dneh   :)

Lp, Tina



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #6433 : 26 Oktober 2007, 09:39:19
...ampak First Lady je pa največji cuker od vseh pa bejba prav lepo flirta s kamero :D ;)

Hojla!

Satin, tamala ni samo cuker, ampak še priliznjenka, da ji ni para! :o Najprej malo opazuje situacijo, potem pa se kot mali tankec zažene med ostale, se sfajta z njimi, da malo naredi zmedo in razžene bratca in sestrice, pol pa se tebi nič, meni nič kot mala carica namesti v naročje in se obnaša, kot da se ni nič zgodilo in kot da je ona najbolj pridno in scrkljano bitje na tem planetu... ::) :o

Sicer pa je tudi nam v torek koooončno!!! uspelo prilesti do Šenčurja. ::) :-[ Fotka s puppy-ji je nastala samo ena in še na tej ne veš, kje ima kdo rep in kje glavo ::), ker so baterije že bolj slabe in ima fotoaparat "kasno paljenje", mulci pa niso niti sekunde pri miru. :-* :-*


Lp,
B.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #6434 : 26 Oktober 2007, 09:56:05
   Ojla!

  Satin- zdaj imas pa res ze zelo malo casa. Che gre danes od doma. Je pa tudi edini, ko ga bos mogoce kje kdaj srecala, saj gre v Ljubljano.

  Ostali pa se malo pocakajo...

  Terry- dobis slikco....samo ce bos nehala sumnicit in sprasevat kaj sva delale. A si predstavljas, kaksna je bila reakcija od mojega, ko sva prisle domov obe ful podobni Severini ????   :D :D ;D ;D ;D

  cAO-sLAVI



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #6435 : 26 Oktober 2007, 10:33:40
Dobre fotke  :)
Zakaj pa imate pozimi muholovec na mizi, Erika  >:D


Alf, vsa skrivnost muholovca na mizi je ta, da podpira mojo lenobo, kada treba prižgati luč :P :P :P

Feltna, takole se ponavadi Leon in Libby tiščita ;D ob večerih - jih ni treba prestavljat, saj kar sama obvladata

Prima pa tako lepo pozira, Maja 01, Tecka zdaj pa tudi potovalke ne pridejo več v poštev :o




lp erika


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #6436 : 26 Oktober 2007, 11:40:07
Se bo treba res zmigat in odpeljat do Šenčurja preden vsi grejo... Sicer pa dve ostaneta, a ne?
lp
T.

8)


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #6437 : 26 Oktober 2007, 12:03:14
Ka' so dobri!!! :o  :o :o


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6438 : 26 Oktober 2007, 13:15:52
Teckaaaaaa ajde kdaj gremo v akcijooo :D Sej tudi prej ne bi pomagala potovalka :D Zdaj moram sam še do konca natrenirat noge in pa hitro vžiganje avta... :o :D  >:D

Gosch praviš ta prava igralka za oskarja, sej se na sliki vidi kako dobro obvlada angelsko nedolžne poglede :D ;) Sta z mojim glih za vkup :D ;) >:D


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #6439 : 26 Oktober 2007, 15:50:11
Jst sem pa tele malčke že vse vidla  :P... uau kako so zrasli v 14ih dneh   :)

Lp, Tina

Se pridružujem Tini. Pišuka so zrasli teli lupčki (z Milo-tom vred) :-*. First Lady in Fair Play sta še zmeraj mojo favoritki. Ne smem pozabit Perotu moram pokazati Milo-ta ;).

LP,B.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #6440 : 26 Oktober 2007, 16:53:52
O kriza kako so pocukrani  :-* :-* Faco ima najbolje obarvano French kiss  :-*Kako mi je žal da gre v tujino (saj si omenila nekaj takega?) Pa tadruga harlekinka mmmm  :-* Resnično komaj čakam da vsaj kakšnega srečam  :)

A platnica je našla svojo sorodno dušo (če ne parih forumašic ni pametno spuščat v hišo  >:D ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6441 : 26 Oktober 2007, 17:41:25

In takole grejemo - zima prihaja

http://www.moj-album.com/slike/1436954/HSjxgScgIVEoa4s4.v.jpg

tudi ritke :P :P :P

http://www.moj-album.com/slike/1436954/EnlPYuzi3pmfs3Kw.v.jpg



Ti dve sta pa kot tiste slikce, ki imajo zraven vprašanje: Kaj pa vi vidite v tem vzorcu?  :o


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


habibti

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #6442 : 27 Oktober 2007, 17:31:58
Danes imam dobre novice. Hero, tako je ime bogemu kužiju, je zelo razposajen. Ze isti dan ko sem se pritozevala, da ne gre ven iz boksa, se je opogumil in sel ven in se igral z ostalimi psi. Zdej je spet full vesel, miga z repom in skace. Vceraj je prisel na kuhinjsko okno, ko sem jim pripravjala vecerjo in sem ga malce pockljala s koscki mesa in je pol kar skakal, ker je hotel se vec  Sem bila tako srecna! Lastnik se vedno ni poklical in upam, da tudi ne bo! Ne morem verjeti, da lahko clovek tako ravna s psom!



Lamina

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Lamina
Odgovori #6443 : 27 Oktober 2007, 23:19:44
Zdravo,

malo slikic mojih dogice,

Ahlert-Karla, ko so meni presenecile na izpitu


in jaz na izpitu, dezevalo je (slikala je B. Balters)


in Aimee v novem domu




lp
Robi


Be-bob

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #6444 : 28 Oktober 2007, 17:41:42
Slavi, kaj Forest Gump ima ze lastnika?? :) :) Mi je ttaaakooo leppppiii leppppiii.....Podoben je Bi-bob-u zato mi je takoj padu v oci:)

LP Anja, Klaudio & Be-bob


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #6445 : 29 Oktober 2007, 13:33:33
   Ojla!

   Imajo ze vsi nove lastnike.Samo punce se cakajo, ker gredo v tujino.

  Cao-Slavi



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6446 : 29 Oktober 2007, 13:34:53
 :D :D Lamina prva fotka je nora :D Ti je odgriznila nos 8)

Lp nina



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6447 : 29 Oktober 2007, 13:39:49
Habibti, kako gre s Herom?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #6448 : 29 Oktober 2007, 13:56:40
   Ojla!

   Imajo ze vsi nove lastnike.Samo punce se cakajo, ker gredo v tujino.

  Cao-Slavi

Torej mala platnica ne ostane v Sloveniji  :'(

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


habibti

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #6449 : 29 Oktober 2007, 16:27:35
Habibti, kako gre s Herom?

Nika, hvala za skrb! Malce sem bila razocarana, ker sta mi od vseh clanov ponudila pomoc samo Alf in Alanos a vendar z zelo dobrimi nasveti! Zahvala njima in pa Milosu in Ines.  Herota moram pohvalit...sem ze napisala, da gre normalno iz boksa, veliko je zacel jesti, zelo rad se igra, vedno je vesel ko naju vidi...kar skace od veselja :) Lastnik ni nic poklical. Midva sva ze odlocena, da ga posvojiva :) Je zelo prijazen fant in upam, da bo ostal pri nas.
Vem, da je pot, da se popolnoma pozdravi se dolga a vendar mislim, da smo na pravi poti. Upam da se bo kmalu poredil. Drzite pesti.

Hvala vsem! Sliko posljem v kratkem!