Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2663683

INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7080 : 29 April 2008, 10:59:04
Citiraj
popravila bi le da ni bil Best of sex

Ksenija hvala za popravek. No jaz sem samo napisala, kar sem dobila od Sylvie in Andzeja. Kljub vsemu se je Korek odrezal odlično. Če bo kakšna slika iz razstave bom zelo vesela.  ;) Od El Corazona jih imam cel kup, od ostalih pa nobene.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7081 : 29 April 2008, 11:06:08



..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7082 : 29 April 2008, 12:11:02
No takole. Tudi Sylvia se opravičuje. Na Poljskem podelijo tudi BOS in zato je avtomatično tako napisala - pač zame. Torej Korek je bil najboljši med vsemi črnimi samci, ampak brez naziva BOS, ker ga Španci pač ne podelijo.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7083 : 29 April 2008, 12:46:48
ja misa ni tezko prebrat mojih postov ker jih je bore malo.

se manj je takih ko oglasujem legla, takih ko lepim slike pa sploh ni!

seveda je forum prostor kjer se sirijo obzorja, se strinjam. zal me je moja izkusnja izpred sedaj skoraj dveh let izucila da je bolje biti tiho.

kajti ko je patrizio pred sedaj skoraj dvemi leti napisal splosne resnice o "miksanju " barv se je na njega usiul plaz takih in drugacnih komentarjev in celo zaljivk osebne narave.

cas je pokazal svoje in potrdil da je to o cemer je govoril le gola resnica, sama pa sem o miksanju barv ponovno spregovorila v clanku skozi dve stoletji z nemsko dogo ki je bil objavljen v Kinologu, preberete ga pa lahko se vedno na sosednjem forumu.

zaradi tega sem nehala siriti svoja obzorja na forumu.

z najvecjim veseljem pa cestitam vsem Slovencem, ki se vozijo sem in tja in trudijo it v korak s casom. z velikim veseljem sem prav tako cestitala na forumu in zasebno Petri Pilih.
Petra je bila lastnica blusher bluette byblosa in je po njegovem odhodu kupila psico i zpsarne valvasors land. ce bo kdo pricakoval da bom to potezo petri zamerila ali pa da me bo od zavisti razgnalo se hudo motite.

petri sem cestitala in ji zazelela vso sreco, sama pa tudi dobro ve da ce bi me za karkoli potrebovala ji ne bom zato ker ima sedaj valvasors land psa nic manj na voljo kot sem ji bila prej ko je imela blusher bluette psa.
jo cenim kot osebo in kot skrbnico psa in moje mnenje o njej se zaradi menjave psarne prav nic ne spremeni.
zavisti in nevoscljivosti sem se po letih zivljenja v tujini ze zdavnaj otresla.
 to je del odgovora na misn post.



ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7084 : 29 April 2008, 12:55:51
drugi del:

ce bi me kdo kaj vprasal bi mu brez dlake na jezilu odgovorila.

glede stevila rumenih samcev....se ne spomnim da si me vrpasala...ce si me potem mi e uslo iz glave...anjmanjsi problem pa je podat take podatke.

v el escorialu je bilo 202 nemskih dog. zelo malo odsotnih kot sem ze napisala zaradi dolgega roka za prijavo. to sem ze napisala in sodnike tudi.

koliko jih je bilo po barvah bi morala pogledat v katalog, ki ga trenutno ne uspem najti! kje je koncal ne vem , sem sigurna da je nekje med razstavno saro. ko ga najdem z veseljem napisem.

sicer iz glave povem da je enega izmed razredov, ce ne celo naslov kluba campeon cedda odnesel rumeni samec sueno de garaba...

med psicami rumenimi je zmagala girasole de la cala del leone, med mladimi pa isotta del piccolo jigo.

tigrasti samci je ula op della baia azzurra odnesel iz razreda sampionov naslov prvaka cedda, cac v zrelih pa je dobil albatros v fontlaymer.

kaj vec ne vem kajti kmalu po zacetku sojenja je v nezavest padel ikona spanske vzreje in velik clovek in sodnik ABAD. takoj je bil odpeljan z resilcem v bolnico kjer je bil takoj operiran in bo se en teden v bolnici.

zaradu tega dogodka smo popolnoma izpustili spremljanje razstave in sojenja rumenih psov in sli pomagat njegovi 18 letni hcerki Pilar ki se je znasla na razstavi sama s 15 psi. bolj kot sojenje nas je zanimalo kako ji pomagati urediti vso zmedo in zato kaj vec o rumenih na zalost ne morem napisat.

na splosno je bila kvaliteta psov dobra. za rezultate pa me ne vprasat. jih bom tudi sama pogledala na uradni strani kluba.



ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7085 : 29 April 2008, 13:04:27
aja slovensko vzrejo je zastopala ena harlekin psicka iz psarne valvasors land...imena ne vem kataloga pa nimam.

sem jo videla le v katalogu napisano tako da ne vem kaj je dosegla.

lp



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7086 : 29 April 2008, 13:46:50
Tudi do odgovorov na vprasanja ti ni, ce te kdo kaj vprasa izven tistega o cemer bi se ti pogovarjala!

Miša, a ni tole mal hinavsko? Kratek čas nazaj si bila ti v položaju, ko ti ni bilo do odgovorov na določena vprašanja, zdaj pa za to obtožuješ druge. Ravno ti bi potemtakem morala razumeti, da če nočejo odgovoriti, je to njihova osebna pravica in še ne pomeni, da imajo kaj za skrivati.



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #7087 : 29 April 2008, 14:42:43
živjo...madona se je dosti napisalo od kar  nisem brala :)...ja ni kaj imamo mladička in je treba za njim hodit ;D

Živa-držimo pesti za vašo Tan Ginger, ki bo itak super mama-kakšno slikico od mladičev bomo ful veseli  ;), boste imeli spet veselo, sem ful vesela ;)
Ksenija, vam pa čestitke za uspehe vaših dogic-itak se trud in volja vedno obrestujeta  :).... se res navozite naokoli po evropi, so vaše dogice skupaj z vami pravi poptniki  ;)
Ines, čestitke tudi vam.

...drugače pa smo mi bili z našo Gayo na doga pikniku in smo se imeli res super, Gaya se je pošteno na norela z bratci in sestricam, tako da je potem pridno spala ;D....in Slavi res hvala za super lep dan in odličen piknik ter druženje ;)

...evo pa še  nekaj slikic Gaye....

na primorskem...naša mala jadralka, žer grize vrvi :o



pa še doma...sedežna od Byblosa je bila posvojena v trenutku  ;D


pa še ena med počivanjem ;D


lp Petra



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7088 : 29 April 2008, 15:10:35
Citiraj
Ines, čestitke tudi vam.

Petra, Korek ni naš :) Bom pa čestitke posredovala naprej lastnikom  ;) Hvala.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #7089 : 29 April 2008, 16:12:37
Tko, ne se kregat zaradi neumnosti.
Ker je res čisto nepomembno.Tudi jaz ne čestitam vedno vsakemu za uspehe
ki jih je dosegel, sem jih pa sam pri sebi vesel pa naj bo to od kogarkoli in jih prav rad preberem :).
Ksenija tudi vaše in Živine.     pa tudi SAR od tvojih dobrih prijateljev El Corazon(tudi moje posreduj ker se itak velikokrat slište).
Je pa res da imamo z nekaterimi bolj oseben odnos in jasno z njimi več komuniciramo, tudi na forumu.

Smo pa bili tudi mi na pikniku in se imeli super.Odlična družba in naročeno vreme so razlogi za
prijetno popoldne.


lp mi ;)





marjan

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #7090 : 29 April 2008, 20:57:38
Pozdravljeni!
Rad bi samo povedal, da je Sky dobil nove lastnike in se dobro počuti v novem domu. Zahvalil bi se vsem, ki so me razumeli in mi kakorkoli pomagali.

Lp Marjan



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #7091 : 30 April 2008, 09:19:58
Ksenija, brez veze...malo poglej nazaj preden drugic kaj napises:

A to pomeni, da ste odnesli oba naslova?  :o Waw  :o, cestitke tudi iz nase pasje trdnjave. Posebaj za Ulaopa  :-* In Zivi tudi za uspeh v Milanu!

Zato sem napisala hvala za roze! Pa se imam nekaj taksnih citatov na voljo, verjetno si jih vse spregledala! Tistih vprasanj na katere pa nisi odgovorila, pozabi, me tvoji odgovori vec ne zanimajo!

Troy, prav imas!

Marjan, lepo, da ste uspeli resiti situacijo v obojestransko zadovoljstvo! Skyu zelim vse najlepse v novem domu.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7092 : 30 April 2008, 09:50:45
  Ojla!

  Valvasorje je zastopala Carisma From Valvasor's Land, ki pa je pri Murantejevi dobila prav dobro oceno.... Carmen je sicer upala, da bo imela kaj vec moznosti, glede na to, da Carisma ni prav mocna psica in da se je ze prej govorilo, da imajo pri Murantejevi sanse bolj svoh psi-  pa je zgleda vseeno Carisme se zmer mal prevec skupaj  :) :)

  Marjan- a mi lahko na privat sporocis , kje je zdaj Sky? ( Da vpisem nove podatke o lastniku.)

  Cao-Slavi



ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7093 : 30 April 2008, 11:37:24
ja zgleda da je Misa edina tu na forumu....tako vsaj zgleda.

brez veze...tud meni tvoji komentarji ne bodo manjkali, verjemi mi!!!

ja Slavi Carisme nisem uspela videt, ce pa je podobna vsem tvojim Valvasorjem pol je normalno da je dobila prav dobro!

Kdor ne ve predsednica italijanskega kluba za  nemske doge je pred leti razvila teorijo da nemska doga ne spada v druzino molosov ampak v skupino brakoidnih pasem. taka je tudi direktiva v zadnjih letih v italiji za razstave in vzrejo.

kljub temu da se nihce  s to teorijo ne strinja ker je doga odkar pasma obstaja uvrscena v skupino molosev!!!
 
lpksenija



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #7094 : 30 April 2008, 13:11:11
Zakaj prav dobro? ker so bolj močne?

You can have no better friend than a dog.


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #7095 : 30 April 2008, 17:23:34

Bibi,

 Gaya je pa že ta prava navigatorka, se ji vidi, da uživa ;D ;D


Sky-ju želim, vse najboljše v novi družini


Naša mala ima danes 3 mesece in 19 kg :o :o














lp erika


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #7096 : 30 April 2008, 17:44:55
vse naj naj za 3 mesece :-*

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7097 : 01 Maj 2008, 17:30:20
   Ojla!

  JA, Attems- kot je napisala Ksenija, sodnica Murante je spremenila svoje mnenje in zanjo doge niso vec molosi. Zato imajo vse normalne doge malo  sans pri njej, ali bolje receno- NOBENIH. Ceprav nasa CARISMA ne pase ravno med mocnejse, jo je ocitno se vedno prevec skupaj  ;D ;D ;D

  Cao-Slavi



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #7098 : 01 Maj 2008, 20:04:26
ojla :)
http://www.youtube.com/watch?v=P5f9bpaK04Q
evo en filmck.Mi je ful všeč
 :)



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7099 : 01 Maj 2008, 21:23:51

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7100 : 01 Maj 2008, 22:29:29
   Ojla!

  Erika- nasa pa danes- 3 mesece in 2 dni 23 kil  :D :D :D Slika pride kasneje.

  Bi pa lahko zacela novo rubriko. Saj ni res- pa je !!!!   Moj sin je namrec vceraj, ko so bili v neki druzbi in je debata presla na doge, izvedel, da je bila baje moja Zsa-Zsa parjena z Eremitom  ;D ;D ::) ::) ::)  Glede na to, da jaz o tem nic ne vem, bi prosila vpletena, da mi sporocijo, kdaj naj pricakujem te mladicke.
Vse bi se slo, ce bi bil vceraj 1.april in bi si kdo izmislil tako salo...

  Cao-Slavi

 

 
 
   



Lamina

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Lamina
Odgovori #7101 : 01 Maj 2008, 23:24:13
Zdravo,

danes sem imel srecanje mojih mladice, zdaj pa so ze 9,5 meseci stari.
Tu pa vam prestavim  AZRAEL








lp
Robi


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #7102 : 02 Maj 2008, 08:59:13
   Ojla!

  Erika- nasa pa danes- 3 mesece in 2 dni 23 kil  :D :D :D

  Cao-Slavi

 


Oooooooo babnica in pol ;) ;D ;D


lp erika


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7103 : 02 Maj 2008, 11:18:20
  Ojla!

  LAMINA- tale vas fant pa dobro zgleda  :-* :-* A zraven je pa sestra?

  Cao-Slavi



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #7104 : 02 Maj 2008, 17:25:14
Naši mali črnuhi!



Benjamin



Lamina

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Lamina
Odgovori #7105 : 03 Maj 2008, 23:41:54
Ja Slavi, to je sestra in tu 7 od 9 A-mladici, dve niso mogli ta dan.


lp
Robi


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #7106 : 04 Maj 2008, 00:22:41

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #7107 : 04 Maj 2008, 18:17:55
Danes sem spoznala dve prisrčni dogici.Uncasa in pa Nachota.Mi je dal Nacho tak velik slinast poljubček da sem bila vsa mokra  :D  :D.
Res sta lepa.Sta bila v zooticu prava atrakcija



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #7108 : 05 Maj 2008, 10:05:31
Erika, Slavi-vse najboljše tud od setrice Gaye  ;D....sem slišala da so vse ti bejbe skupaj lepo norele za svoje 3 mesece :o....

lp petra



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7109 : 06 Maj 2008, 08:35:48
  Ojla!

  Bibi- tamale so tolk skakale po dnevni, da so se vsi taveliki hitro pobrali v spalnico  ;D ;D ;D  Najbolj ubogi je bil pa Leon, ki se je hotel crkljat pri "mami"....pa je stalno nekaj skakalo pod trebuhom in je raje sel spat  ;D ;D.

  Drugace pa rezultati iz ZADRA. samo en VALVASOR je bil tam- Destiny. Prvi dan je v pri Irski sodnici v razredu mladih dobila prav dobro, drugi dan pa v vmesnih CAC in Res.CACIB.

  Cao-Slavi