Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2659486

valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7860 : 02 December 2008, 10:23:55
   Ojla!

  Nasi so pa malo manjsi.... ( slike bodo, ko se nafilajo baterije  :-[ :-[)

  Imamo 7 punc  :D :D  3 harlekinke in 4 sive. Bil je se en harlekin samcek, ki pa je na zalost umrl.

  Cao-Slavi



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7861 : 02 December 2008, 10:28:55
 :o sem čakala kdaj boste meli
Čestitke za 7 lepotičk  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
Sožalje za malega pikeca  :'(


bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #7862 : 02 December 2008, 11:06:15
 :o juhu...čestitke valvasorjem za male kepice ;D

lp p



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #7863 : 02 December 2008, 13:40:21
Hojla!

Slavi,  :-* :-* :-* :-* malčicam in mamici. Pa na babi tudi ne smemo pozabiti. ;D

Tale punca pa ve, kaj je potrebno, da nastane dober video spot! 8)

http://www.youtube.com/watch?v=yJGqEFOWv9U


Lp,
B.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7864 : 02 December 2008, 15:07:28
  Ojla!

  Evo nas cespljev kompot  ;D ;D :P :P















 Cao-Slavi



IGA

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #7865 : 02 December 2008, 16:37:01
Čestitke za nove članice

Igor



BaBaLu

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #7866 : 02 December 2008, 17:26:10
Ja končno  ;D
Čestitke tudi od nas, ampak po pravici povedano,
sem ful upala da bo tud kakšen dober fant!  :( ;D

Lp Linda



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #7867 : 02 December 2008, 17:37:09
Čestitke za nove lepotičke :D
madonca, upam, da bom čimprej imela čas, prostor in dovolj velik avto, da si tudi sama omislim enega velikega lepotca....
ful so lepi....

lp

ZgaGa


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #7868 : 02 December 2008, 19:14:33
 :oČestitke za male svaljkce! :-*



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7869 : 02 December 2008, 21:48:13
Super babnice :) Ampak kak fant bi pa res lahk bil no. Zgleda, da je bila mamica očku preveč všeč pa so same babe ratale :)

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


ALPHEUS

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #7870 : 03 December 2008, 00:15:10
hja, dve leti je ze od tega 
nekako je napol francoz in napol italjan,
pa sva si na koncu izbrala raje francijo, :P
ni ravno popoln, je pa najvecja faca med dogami, to vem zagotovo... zato ker je moj ;)
vcasih se mi zdi, da je kot clovek, da se z njim lahko pogovarjam, delim radost in solze
valjda uspici tu in tam tudi kaksno bedarijo, no katera doga jo pa ne...
zdaj razumem petro ko je govorila, ko imas enkrat dogo jo zelis za zmeraj, ker ti v zivljenje prinese ogromno, se vec kot sploh lahko pricakujes
veliko sva v teh dveh letih prepotovala in nasledjne potovanje naju caka pred bozicem, ko picima za slovenijo pogledat ce imate kaj snega :o
lp
klemen in alf



ALPHEUS

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #7871 : 03 December 2008, 00:46:48


JA, PA  DVE LETI JE STAR
pa vse najboljse tudi sestricam in bratcem :o

evo ga ALPHEUS FROM BLUE BARK












LP
od naju



IGA

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #7872 : 03 December 2008, 06:56:57
Vse najboljše za drugi roj.dan želim vsem Blue Bark dogicam.

Igor

P.S.

Takšnele pa so bile na začetku svoje poti:

  Alpheus from BB

   Amun Brutus from BB

      Arsen Lupine from BB

       Anu from BB

   Athena from BB

       Aine from BB

  Acca Larentia from BB



Athena

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #7873 : 03 December 2008, 07:43:47
Ja kar zjokala sem se ko sem se spomnila kakšne male kepice so bile  :'( zdaj pa so to naši veliki zmaji. Athena zgleda prav sramežljiva na prvih slikicah in si najbrž nihče ni mislil, da bo takšen vragec ko bo velika. Je pa imela pameten pogled že takrat, zato je pa sedaj tako brihtna  ;D Sem vedela kakšno ime mora imeti ::)

Ata Igorja pa najbrž ne bodo nikoli pozabili,  kar se lepo vidi, ko pride na obisk in Athena ponori od veselja, ko ga vidi.

Vsem bratcem in sestricam vse naj naj, še veliko svečk na torti in veliko vragolij, ki jih nikoli ne pozabimo.
 Ja res je da ko enkrat imaš dogo hočeš le še dogo.

Lani smo imeli takšnole lepo torto


Slavi tebi pa čestitke za 7 palčic.

Athena in Vesna




Athena

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #7874 : 03 December 2008, 07:47:01
Aja pa seveda tudi čestitke za uspehe v Zagrebu.
Drugič bova spremljali Gajo in vzeli tudi fotkič zraven. To je pa res nezaslišano, da nimate nič slik!!



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #7875 : 03 December 2008, 09:15:53
živjo

najprej čestitke vsem Blue Bark dogica...seveda posebej poljubček še Atheni in Alfu za 2 leti.....čas res hitro bezi  ;)....
Klemen, to si pa res lepo napisal....upam da se "Francoza" ko bosta prišla sneg iskat v Slovenijo, kaj mimo pripeljeta....

Athena....ja uradnega fotografa bi res potrebovali v ZG ;D

lp p



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7876 : 03 December 2008, 11:07:16
Vse najboljše vsem Blue Barkom za drugo  upihnjeno svečko od naše klape  :-*


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7877 : 03 December 2008, 20:59:21
Čestitke Ajekom :)

Sicer pa tule poteka tudi glasovanje za dogaške slike o katerem je že Slavi pisala. Zdaj nas je pa že kar nekaj Slovencev gor in kakšnega glasu bi bili verjetno vsi veseli :)

http://www.dogues-allemands.net/Noel/noel-2008/concours08.htm

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7878 : 03 December 2008, 22:13:13
Mi lahko povete za kako knjigo, ki nemške dogo dobro predstavi ali pa internetno stran? Sploh glede prehrane (kuhane), kakšna razmirja morja biti. Pa če so še kake specifike glede karakterja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #7879 : 04 December 2008, 11:50:30
Sicer pa tule poteka tudi glasovanje za dogaške slike o katerem je že Slavi pisala. Zdaj nas je pa že kar nekaj Slovencev gor in kakšnega glasu bi bili verjetno vsi veseli :)

http://www.dogues-allemands.net/Noel/noel-2008/concours08.htm

Jaz sem glasovala! In sicer za 127 in 128 ! na 128 je karakterno (zame) popolna N doga (če sem prav videla je tisto Marshall, ne?) tista na 127  se pa tako drži :-* :-* :-[ čigava pa je (vem da slo ampak od koga natančno je! ) druge me niso tok pritegnile...

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7880 : 04 December 2008, 12:11:29
Jaz sem glasovala! In sicer za 127 in 128 ! na 128 je karakterno (zame) popolna N doga (če sem prav videla je tisto Marshall, ne?) tista na 127  se pa tako drži :-* :-* :-[ čigava pa je (vem da slo ampak od koga natančno je! ) druge me niso tok pritegnile...
Smrček nope na 128 ni Maršula on je 126  ;)
Misli mda si mal pomešala  ;)


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7881 : 04 December 2008, 21:32:15
Slovenska sta Darma in Marshall (mama in sin). Številke slik so zgoraj in ne spodaj :) Darma je naša, Marshall pa je Anin :)

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #7882 : 05 December 2008, 00:52:57
Alf :-* ,VSE NAJBOLJŠE dogicam Blue Bark :-*
Če kdo odgovori na Čarin post,super,ker tudi mene zanima,če je kakšna dobra knjiga,sicer je na netu dosti tega,ampak vseeno :)



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #7883 : 05 December 2008, 10:05:17
Ja sej vem da sem se zmotila... :-[ ampak bom danes za njiju glasovala :-*

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7884 : 05 December 2008, 23:51:17
je karakterno (zame) popolna N doga (če sem prav videla je tisto Marshall, ne?)
Smrček kako pa veš kakšen je karakterno Marshall, da ti je popolna nemška doga ?


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7885 : 06 December 2008, 09:59:24
Ja Ana pri tvojih slikah pa je to res zelo težko ugotovit :)

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7886 : 06 December 2008, 10:35:40
 Ines če psa osebno ne poznaš, ne moreš govoriti o karakterju, lahko ji je vizuelno všeč ne pa karakterno. Pa tudi če psa osebno poznaš moraš z njim nekaj časa preživeti da veš kak je karakterno. No en prvi vtis že dobiš ko psa prvič vidiš, ampak ne moreš po tem sklepati da je pes po karakterju enkraten in tipična nemška doga ( če že govorimo o Marshallu konkretno )


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7887 : 06 December 2008, 11:16:14
Pa še to da ne bo kdo napačno razumel moje prejšnje pisanje.
Marshall je zame itak super, ampak še vedno je precej dominanten samec, sicer ne dominanten v tej smeri da bi bil napadalen. Mogoče beseda dominanten ni ravno v redu, je bolje da rečem da je karakterno močan pes. In sicer tako da ga zaenkrat potrebno mal večkrat opomniti da ni glavni. Sedaj je približno že dva tedna kar Marshall ne poskuša več prevladovati nad mano. Od treh mesecev naprej je poskušal naskakovati in to redno vsak dan ob katerem koli času in kljub strogim opominom, raznimi kaznimi ko si je preveč dovolil ni pomagalo nič od niča. Enostavno je moral prerasti to dobo. Pa da ne bo kdo razumel da sem obupala in si rekla bo že prenehal. Ne bil je kaznovan za vsak poskus naskakovanja. Na začetku no recimo tam nekje odi 6 meseca naprej se nisem nikoli mogla sproščeno usesti na posteljo ker sem samo lahko pričakovala kdaj bo poskušal. No sedaj sva se zmenila in tega ne počne več, lahko se normalno usedem na posteljo, uležem in ne bo tudi trznil ne.
Tudi pri hrani ni več tečen kot je bil prej, nekje od 5 meseca naprej sem jih mogla ločiti pri hranjenju ( Kalo, Runota in Marshalla ) Runota je sicer spoštoval in je samo lajal nanj ko se je približal njegovi posodi, Kalo pa je vedno napadel brez opozorila. No tudi to smo sedaj poštimali, sicer jim še vedno ne zaupam čisto, tako da so pod nazorom, ampak vsaj v istem prostoru so lahko kadar jedo.
Pa da ne bo kdo mislil da je Marshall nad Kalo, ker jo v drugih stvareh spoštuje, ko ga ima dosti samo zobe pokaže in Marshall že leži in se ne premakne, pri hrani pa kar nista mogla najti skupnega jezika. Tudi pri pribolških je bi včasih problem. No sedaj je spoznal da je Kala še vedno tudi pri hrani na prvi stopnički in mirno počaka in ne teži.

Toliko o Marshallovem karakterju, sicer so to samo nepozitivne stvari njegovega karakterja in dejansko je precej stabien pes ki potrebuje še bolj stabilnega lastnika in včasih se resno sprašujem če mi bo uspelo, če bom vedno nad njim. Je precejšen izziv. Ampak mislim da se bo izšlo tako kot mora.

Ob priliki pa napišem še kaj o njegovme pozitivnem karakterju  ;)

p.s. še vedno pa je enkraten in to pač spada k njemu  ;)  :-*



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7888 : 06 December 2008, 11:25:38
Dominanca ni nič slabega, če lastnik takega psa obvladuje in zna delati z njim. So super psi za delo. Dominantenega psa ne enačit z napadalnim.  Če pa lastniki mirno pustijo, da njihov pes rangira pse med "igro"-bo pa to hud problem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7889 : 06 December 2008, 11:31:42
Saj sem se potem popravila nikakor ni napadalen, je pa stabilen pes in takega psa moraš poznati do obisti da veš kako bo reagiral v določenih trenutkih. Naprimer Marshall je na razstavah zelo nerviran in bo svoj prostorček branil pred nezanimim psi, in to tudi z zobmi. In se trudim da pač odvračam nejgove misli od tega da mora nekaj čuvat, ker je to nepotrebno. In s kakšnim drugim psom ki ni tak kot je Marshall je po razstavah dosti lažje hoditi.
Medtem ko je Marshall drugje čisto normalen brez konfliktnih situacih. Seveda dokler se ne odloči da bo kakšnega manjšega psa branil potem pa zna mal gosti. Ampak če veš kak je tvoj pes se da vse uredit.

Se mi pa zdi prav da se govori tudi kakšne so lahko nemške doge tudi drugače ne da se jih opisuje kot super duper pse.Tako kot katere druge pasme, znajo biti tudi doge - nekatere - težje za vzgajat.