Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2671649

bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #8460 : 22 April 2009, 10:33:20
kala, runo,bella-super krasne slikice, sem si od naše Gaya Legend fvl (druga slika) kar nekaj slik dovolila shraniti iz albuma ...res super ker žal sama nimam nobene iz razstave v MB ;)...

lp petra



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8461 : 22 April 2009, 10:35:50

  Ana- jaz bi te tudi prosila, če mi na moj mail posljes slike od nasih.

  Cao-Slavi



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8462 : 22 April 2009, 11:30:30
Punce ni problema vi si kar shranite fotke, če rabite orignial velikost pa povejte. Slavi tebi pošlem origninalne zvečer, dober da približno vem keri so tvoji  :D :P

Miša - Marshall se ni razstavljal, sem mislila da se bo ja, sicer v katalogu ga ni, no na koncu sem se odločila da ga ne peljem v ring. Se tudi ne bo več razstavljal, bomo hodili samo še kot obiskovalci na zunanje, mal poslikat pa navijat za najboljše.  V Mariboru bi bil skupaj v ringu z Nerotom, katerega Marshall ne prenaša, ampak dobesedno ne prenaša, ko ga vidi znori in mi je brezveze da bi ga peljala not da se mi zravsa. Žal nima karakterja za tole. Tako da smo zaključili. Kaj več pa lahko na ZS  ;)
 Aja še glede plavanja, ja on dejansko plava, vsaj lani je, letos bomo pa videli, trenutno je reka prederoča, ko bo plaval dobite slike  ;D

Vsem Valvasorjem čestitke za uspehe  :-* :-*


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8463 : 23 April 2009, 10:22:33
   Ojla!

  Ana- hvala za fotke in cestitke....jaz se opravicujem, mam zlo mal casa, ker je Susan iz USA prisla po Isoldo....pol pa veste, da ni casa za pisanje.  ;D ;D

 Cao-Slavi



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #8464 : 23 April 2009, 19:19:10


Ker je danes en zoprn deževen dan, 
 
                  smo si ga malo popestrili  ;)

lp erika


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #8465 : 23 April 2009, 21:41:47
Tako je prav! :P
Mene pa samo firbec matra,od kod je tista pupa Heili,ker od lastnika nisem izvedela,pa me fiiirbec ;D



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #8466 : 24 April 2009, 02:02:56
Sicer ni ravno za sem, samo jezna kot ris... >:(
Opozorilo veljala voznikom, saj sva danes s Thebo doživeli nekaj na kar resnično nisem bila pripravljena.
Na poti iz sprehoda sem se ustavila na bankomatu, Thebo dala na sedi na mojo levo 5-10cm od moje noge. Seveda sem povodec še vedno pridno držala v roki in vstavila kartico. Ko sem vpisovala PIN, pa kar naenkrat v mojo bejbo v vzvratno zapelje avto, ki je bil prej parkiran. Gospa je verjetno zapeljala brez da bi prej pogledala nazaj. Seveda je počilo, gospa pa ven in se opravičuje, da je ni videla (kristusove gate, saj ni čivava :o >:()... Hvalabogu za zdaj vse kaže, da fizično ni hujšega. Se pa sprašujem kaj bi bilo, če bi poleg Thebe kot je še stokrat prej, stal moj Samo. Verjetno bi ga ubila :-X Hvalabogu za slabo vreme in virozo.
Resnično si nisem predstavljala, da mi lahko kdo na tak način "povozi" psa. Vedno vsem razlagam o pomembnosti povodca, varnosti psa in drugih potem pa se mi zgodi takšna oslarija :-\
eh pa tak dan...
lp
T.

8)


morison

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #8467 : 24 April 2009, 09:05:43
Da še jaz prestavim svojo Babo-Vita pulsatilla grandis-17 mesecev.





kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8468 : 24 April 2009, 09:35:47
Ojoj Tečka, upam da bo s Thebo vse OK  :-* Sploh ne smem pomisliti kaj bi lahko bilo  :-\

Morison, krasna je Vita  :-*


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #8469 : 24 April 2009, 09:41:05
Tudi od nas cestitke vsem udelezencem razstave in valvazorjem za dosezene nazive!

kala,runo,bella, zal mi je za tole:
Žal nima karakterja za tole. Tako da smo zaključili. Kaj več pa lahko na ZS  ;)

Sem namrec mnenja, da se da, ne samo tvojega dogica ampak vsakega psa, natrenirati, da se v ringu obnasa drugace kot v vsakdanjem zivljenju. Predvsem nemske doge! Veljajo za ucljive pse, ceprav se ucijo pocasi a zato mora imeti lastnik nekaj razstavnega znanja in veliko potrpljenja. Predvsem pa mora psa uciti razstavnega obnasanja po "kosckih" in ne vse naenkrat. Ce zelis, ti lahko enkrat dam osebni "snel kurz v treh korakih", ki je prepricljivo uspesen za vsakega dogica, ki ga zelimo razstavljati. Vse kar potrebujes je 3 minute casa vsako jutro in pravilno ovratnico ter malo prostora za vadbo. Tukaj neprimeren karakter ne igra velike vloge, ce je dogic vztrajno treniran po enem in istem principu! ;) Ce kdaj prides v Ljubljano se mi oglasi ali nas srecas na kaksni razstavi, vama z veseljem posvetim te tri minutke za Marshalla in ene 10 min tebi za obrazlozitev. Bos videla, da se vse da, ce ima clovek voljo, vztrajnost, cas in malcek znanja.

Tecka, vedve pa imata res smolo! Se dobro, da se vama je vse dobro isteklo!

Valvazorji in drugi: kje so slike s piknika >:(

Missa



Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8470 : 24 April 2009, 09:45:05
Miša dobiš ZS v kratkem  ;)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #8471 : 24 April 2009, 10:22:05
Ana, o.k. ;)

Evo, da bos nadzorno videla, kako se dogica da natrenirati tako, da celo sodnik vidi, da je pes nahendlan v nulo:







Slike so iz dvojnega caciba Zadar lansko leto. Oba sodnika sta mi rekla, da ima Zoro fenomenalen show karakter in da bi si zasluzil obisk kaksne vecje in pomembne razstave. Na tretji sliki  ga je angleska sodnica samo pravilno  z levo roko prijela za ovratnico in Zoki se je postavil v razstavno pozo sam od sebe. Zal, pa sva se midva za Zokijem prislilno poslovila od razstav, ceprav je pri svojih petih letih trenutno v najboljsem obdobju za razstavljanje.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8472 : 24 April 2009, 10:25:56
Hvala za fotke Miša, no saj recmo da Marshall to doma kar obvlada, čeprav bi rabil še ogromno dela. Ampak kot sem ti rekla iz slik se težko učiš, če je to tvoj prvi pes ki ga razstavljaš in prej na razstavah sploh nikoli nisi bil.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #8473 : 24 April 2009, 10:34:02
Res je, slike so eno, v zivo pa popolnoma nekaj drugega. sSslikami sem ti zelela pokazati, da, ce se psa pravilno natrenira ne sme biti problema z njim vsaj tistih 15 min casa, ki ga rabis na razstavi za predstavitev psa v ringu.
Pozabila sem ti povedati, da je tudi moj Zoki zelo dominanten dogic, ljubosumen na vsakogar, ki "ovohava" njegovo lastnico in pa "ubija" za svoje cokoloadne mastino princeske. Na zadni sliki pa je lepo vidno, da ve, kaj je razstavno obnasanje in njegovi izbruhi ljubezni nimajo veljave!

Zal je pac tako, da se je hendlinga tezko uciti po slikah, se tezje je samo gledati druge v ringu brez, da bi ti kdo zraven povedal kaj je prav in kaj narobe. Ce je tebi tezko, potem si lahko predstavljas kako je pri dusi psu, ki cuti, da lastnik od njega nekaj pricakuje, ne ve pa tocno kaj naj bi to bilo.
Zal pri nas v Sloveniji ne obstaja nobena uradna sola ring dresure in smo razstavljalci in interesenti za razstavljanje odvisni od lastne iznajdljivosti. Upam, da se bo to kmalu spremenilo tudi na tem podrocju - predvsem na bolje!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8474 : 24 April 2009, 10:47:42
Se povsem strinjam, Marshall se tako odziva na moje razmišlanje, da res ni. In bi kot prvo mogla sebe prepričat da nama bo šlo ne glede na vse. Mogoče pa bova celo še poskušala  ;D


morison

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #8475 : 24 April 2009, 12:46:46
Še malo se pokažemo.


gledam kaj tako diši v kuhinji


Kdo je večji?



BaBaLu

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #8476 : 25 April 2009, 19:21:41
Miša, mi bi tud rabli kakšen nasvet glede hendlanja pa tega da bi se pes sam od sebe postavil v razstavno pozo.
Tko da se lohk enkrat v kup dobimo na kakšni učni uri  :)

Tole so pa naše tanove slikce








Lp Linda



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #8477 : 26 April 2009, 00:09:05
Valvazorka!

Zelim ti vse to, kar ti zelis meni  :P :P :P
Sem iskala svetlolasca, pa zal danes ni na voljo:



Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #8478 : 26 April 2009, 09:59:42
Miša, mi bi tud rabli kakšen nasvet glede hendlanja pa tega da bi se pes sam od sebe postavil v razstavno pozo.
Tko da se lohk enkrat v kup dobimo na kakšni učni uri  :)

 :-[ :-[ :-[, eh, vceraj ob pozni uri sem na tole pozabila odgovoriti.

Ja, Linda, z velikim veseljem. Zakaj pa ne! Ti si iz Lj in se lahko dobiva pri nas na nasem travniku na Jezici, kjer je dovolj prostora za taksno izvedbo. Povej, kdaj ti odgovarja. Pa ce ima se kdo zeljo pridet na taksno ucno druzenje je seveda dobrodosel. S seboj imejte samo dovolj dolg povodec, da boste psa drzali ob sebi, posodico in vodo za psa pa kaksno dekco za pocitek.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8479 : 26 April 2009, 11:43:33
   Ojla!

  Missa hvala  ;D ;D

  Tale naj pa kar odplese najprej pri meni, potem  ti ga pa kar posiljam nazaj za tvoj roj.dan ....je bolj na to varianto- temne lase......Tom Berenger ........itd... ( nisem pozabila)  :o :o :o >:D >:D >:D

  VSE NAJBOLJSE!!!

  Cao-Slavi



IGA

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #8480 : 27 April 2009, 13:17:51
Nekaj današnjih slikic naših
  samckov : Bismarck        from Blue Bark
                 Braveheart     from Blue Bark
                 Buffy             from Blue Bark
                 Bartholomeo   from Blue Bark
                 Bonaparte      from Blue Bark
                 Blue Moon      from Blue Bark
                 Baraque         from Blue Bark

 in samick :  Bluebell          from Blue Bark
                 Bijou              from Blue Bark

 

 

 

 

 

 

Igor



matea

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #8481 : 27 April 2009, 13:24:17
joooooj kaki cukri  :o :o ;D :-*



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #8482 : 29 April 2009, 14:20:36

Grace fvl  -  15 mesecev

 

lp erika


yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #8483 : 04 Maj 2009, 13:48:58
IGA, lepi malčki :-* meni so modre nemške doge od vseh najbolj všeč :-* :-* res bisernati cukri. so malčki že vsi rezervirani ja? :)

LP

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #8484 : 05 Maj 2009, 13:58:31
V zavetišču Zonzani se je znašla nemška doga, naj bi bila čipirana, a lastnik ni dosegljiv. Jo kdo pozna, da bi lahko hitro sporočil lastniku kje se nahaja?



samica nemška doga stara 4 leta najdena v Arclinu Vojnik -žival je čipirana vendar lastnik ni dosegljiv -prosimo da se nam javi.



yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #8485 : 05 Maj 2009, 17:29:13
no, jaz mam nekaj vprašanj glede nemških dog, so mi zelo všeč in MOGČE bo drugo leto tudi ena kraljevala v mojem domu. ampak samo mogoče. ;D bomo videli...
no in imam nekaj vprašanj:
1. Ali nemške doge lahko živijo zunaj (v izolirani uti in prostornem pesjaku, poleti pa na toplem v kurilnici--pri nas je to zelo pomembno, saj oče ne odobrava živali v hiši  :-\ ) ?
2. brala sem, da rabi mehko ležišče in posode ki so vzdignjene od tal?
3.koliko na dan nemška doga poje (vem, da ne jejo preveč a me vseeno zanima)?

pa držite pesti, da se nam ena res pridruži drugo leto. :) ;D

LP

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #8486 : 05 Maj 2009, 18:55:26
no, jaz mam nekaj vprašanj glede nemških dog, so mi zelo všeč in MOGČE bo drugo leto tudi ena kraljevala v mojem domu. ampak samo mogoče. ;D bomo videli...
no in imam nekaj vprašanj:
1. Ali nemške doge lahko živijo zunaj (v izolirani uti in prostornem pesjaku, poleti pa na toplem v kurilnici--pri nas je to zelo pomembno, saj oče ne odobrava živali v hiši  :-\ ) ?
2. brala sem, da rabi mehko ležišče in posode ki so vzdignjene od tal?
3.koliko na dan nemška doga poje (vem, da ne jejo preveč a me vseeno zanima)?

pa držite pesti, da se nam ena res pridruži drugo leto. :) ;D

LP


Verjetno si mislila pozimi. No na prvi dve vprašanji ti lahko povem odgovor. Naši prijatelji imajo za dogo dobro izolirano uto. Ampak vsak večer pride v hišo in spi na kavču.
Za mehko ležišče ti pritrdim(sicer je pa verjetno vsak pes rad na mehkem ;D :P). Posode pa niso priporočljive, da so dvignjene od tal samo za doge ampak za vse večje pasme.

Če slučajno ni prav prosim naj mi kdo pove.



yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #8487 : 05 Maj 2009, 19:42:54
ja mislila sem pozimi :-[

aja, pa mi kdo pove še imena psarn modrih dog, ki so uredu. lahko tudi  v tujini. za Blue bark vem za druge pa ne :-[   hvala

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #8488 : 05 Maj 2009, 20:13:10
tukaj malo pobrskaj
http://www.eurobreeder.com/breeds/deutsche_dogge.html
ne vem pa katere so v redu in katere ne. :-[

Pomagaš si pa le lahko malo.




1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #8489 : 05 Maj 2009, 21:41:01
yaya- se mi zdi da imava podobno situacijo ;)
Moji starši tudi ne pustijo doge v stanovanju in to je tudi razlog,da moram čakati,saj po mojem mnenju pes ni za v pesjak,sploh pa ne doga. Nekateri seveda imajo dogo zunaj,ampak verjetno tudi sama veš,da ji moraš potem nuditi ogromno svoje družbe,da ne bo preveč časa sama!
Citiraj
Naši prijatelji imajo za dogo dobro izolirano uto. Ampak vsak večer pride v hišo in spi na kavču.
A je tu v naši bližini kakšna doga pa jaz sploh ne vem :o
Citiraj
aja, pa mi kdo pove še imena psarn modrih dog, ki so uredu
Moj nasvet je,da vtipkaj v google nemška doga,pa še v tujih jezikih in ena psarna te bo vodila do druge.Boš tako kar hitro našla kaj iščeš. Sploh je pa fajn,če spoznaš nekaj lastnikov dog,pa bo potem vse lažje.
Držim pesti,še bolj pa da se bo oči omehčal in bo tvoja dogica notri! ;D