Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677190

valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4710 : 13 Februar 2007, 13:54:19

   Ojla!

   Pozdravljena Atena  :-* :-* :-*

  Evo, tudi nasa Flo je dobila novo igraco. Sicer jo malo tezko prime v gobec  ;) ;)

 


  Cao-Slavi



tinaZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #4711 : 13 Februar 2007, 13:56:14
Kako je ponosna nase - no, pa sej ma za kej bit! 8)



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #4712 : 13 Februar 2007, 13:58:09
aaaa, Slavi :o :o :o a je sploh dosti placa v hiši za ta pokal? Ah, nič, kavč ven, pa pokal postavit ;D ;D

Zakaj ga je pa dobila?



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4713 : 13 Februar 2007, 14:00:08
   Zdaj vam pa lahko povem se imena nasih malckov.

    C leglo.  Casanova, Call me, Captain Hook, Corleone, Cronus......Calamity Jane in Carisma

   D leglo:  D'Artagnan, Da Vinci, Dirty Harry, Dr. Doolittle, Decameron, David.......Destiny in Desiree

   E leglo:  Einstein, Exalibur, Extreme, ..... Estefania, Ebony, Evita Peron in Elizabeth T.

  cAO-sLAVI



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #4714 : 13 Februar 2007, 14:03:20
Citiraj
Corleone

:D :D Ta bi bil lahko tudi pod D-Don Corleone :P ;D

Drugače pa super imena!



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4715 : 13 Februar 2007, 14:04:03
  Ni bla ponosna- bolj zbegana , ker se ga je bala. Je bla pa ful vesela, da se mu je lahko umaknila na kavc  :D :D

  Je pa to Prehodni pokal SKVPM. Ona je bila prva zmagovalka Top 10 - leta 2004 , ampak takrat pokala se ni bilo. Zdaj smo ga dobili samo na posodo, da se poslikamo, ker bodo sle slike na klubsko stran. Sicer pa, hvala bogu, da je tako. Ze pri nas zasede pol dnevne...kako bo sele pri tistih, ki imajo manjse prostore  :o :o ;) ;)

  Cao-Slavi



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #4716 : 13 Februar 2007, 14:05:50
dog4ever: Ne kavča ven, še kakšnega bo treba dokupit, kje bodo pa sicer vsi malčki sedeli  :D  ;).
Slavi: Super imena! Zdaj rabimo pa še slikovni material v stilu osebnih izkaznic  ;D
lp
T.

8)


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #4717 : 13 Februar 2007, 14:25:43

Athena dobrodošla ;D

vidim, da že bijete boj katera bo spala postelji  ;) :o


Tecka :o nekam sumljivo te skrbi za malčke al mam samo jaz tak občutek he he


lp erika


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #4718 : 13 Februar 2007, 14:37:56
    C leglo.  Casanova, Call me, Captain Hook, Corleone, Cronus......Calamity Jane in Carisma

   D leglo:  D'Artagnan, Da Vinci, Dirty Harry, Dr. Doolittle, Decameron, David.......Destiny in Desiree

   E leglo:  Einstein, Exalibur, Extreme, ..... Estefania, Ebony, Evita Peron in Elizabeth T.
Uau!  :o :o Res huda imena!!  :o Najboljši pa mi je Exalibur (mogočno ime na mogočnemu psu)... 8) Čeprav so mu ostala imena tesno za petami.


Athena

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #4719 : 13 Februar 2007, 14:48:31
Slinastega lupčka nazaj bratcu.Upam, da ga bo lahko dala kmalu v živo :) V soboto greva malo na obisk k sestricam in bratcu, pa da vidimo, če se še spomnemo nadomestnih staršev ;D V avtu namreč sedi kot direktorica in uživa na zadnjem zicu.
Postelja je zaenkrat še moja,čeprav je dama ugotovila, da če gre s prave strani gor je ne začutim, a kaj ko je naredila napako in prišla na povšter :P. Ko me ni je pa spalnica zaprta, saj se malo bojim, da me ne bi pričakala poplava. :o
Slavi a prav vidim? Flo je lahko na kavču???!!!  ;D A bo lahko tudi Athena kdaj ritko gor naslonla ;)
Drugače pa je ime kar pravo, saj je zelo pametna damica in tudi lulava in kakava že zunaj od prvega dne (včeraj je podrla rekord-zdržala je 9 ur). Le kuhati mama Vesna ne zna-je prava mala zbirčnica.
Lep pozdravček od Athene FBB in Vesne



IGA

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #4720 : 13 Februar 2007, 14:56:03
Athena dobrodosla na forumu vidim pa tudi,da mala damica z rastjo pocasi tudi prehaja v malo visje lezece prostore v hisi.
No ja se boste ze zmenili. ;D

Arsene Lupin from Bark Bark pa odhaja v dezelo od koder nosi svoje ime in bo na njihovih razstavah predstavljal SLO vzrejo.

Slavi zelo drzna imena so mi full vsec.

L.P.
 Igor

P.S. Pa da nebi kdo pomislil, da sva se s Slavi kaj sporekla.Se imava morda se bolj "rada" kot prej(upam da Edo ne bere foruma)
       Pravi razlog tici v prevelikemu stevilu "mrcin" v FVL ali pa v FBB.Novi lastniki pa so mi obljubili veliko obvestil o njegovi ziv.   
       poti.



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #4721 : 13 Februar 2007, 14:58:41
Hojla!
Pozdravljena Athena.Tamala je pravi dumbo :o.Cort :-*!
Slavi sliki sta mi zeloo svetovni :o ;)!
Imena so enkratna :o in bi se kar težko odločil enega izluščiti ??? :(.


lep dan s soncem posijan 8).
 O0
aleš


Se imava morda se bolj "rada" kot prej(

Ta morda ni ne tič ne miš :D :D.
Sta samo da in ne :D :D :D :P.
joke ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4722 : 13 Februar 2007, 15:00:55
IGA pa bi rekel, da jih maš preveč, bi hitro kjer kakšen kavč našli za enega modrega velikana 8) :-*

Lp nina



cameron

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #4723 : 13 Februar 2007, 15:11:25
Pozdravljeni!

Sem novopečen na forumu in imam vprašanje, na katerega upam, da mi bo kdo odgovoril.

Planiram nakup nemške doge in pri tem me zanima kako zgleda vsakdan lastnikov psov, kjer je treba vsak dan v službo.
Kako se pes zamoti med vašo odsotnostjo? Kako je s prehranjevanjem mladiča? .....

Lep pozdrav



carina

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #4724 : 13 Februar 2007, 15:54:05
Pozdravljen!

Veš, mislim, da nas je večina skrbnikov psov v službah. Če je pes sam osem ur to sploh ni problem. Moja najrajši dopoldne prespi na svojem ležišču v hiši-pozimi zaprta, ko pa se več ne kuri pa ima izbiro - lahko gre tudi ven,ker so vrata odprta. Edino ko je bila mladička sem med službo (malco :)) dirkala domov in jo nahranila in peljala na potrebo.
Problem pa nastane, če tudi po službi nimaš časa za psa in ta sameva kje v boxu ali zunaj... zato imam in sem imela vse svoje pse v hiši poleg sebe kot člana družine, da lahko spremlja dogajanje... (p.s. kuhanje, pospravljanje in ostala ženska-suženjska dela :'( )   
Pa fajnje-če je le mogoče, da prvi teden vzameš prosto (jaz sem imela "porodniško"en teden). Zaradi navajanja na sobno čistočo in na postopno privajanje na samoto. Da kar naenkrat ne zgineš za celih 8ur! 
Toraj, po moje ni nobene potrebe, da čakaš na penzijo! Če si zelis psa in si pripravljen z njim deliti svoj prosti čas - vso srečo in v akcijo!         L.P.   



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #4725 : 13 Februar 2007, 18:04:29
Toraj, po moje ni nobene potrebe, da čakaš na penzijo!
Se čisto strinjam oziroma bi rekla prej: rajši ne čakati na penzijo. V sosednjem bloku živi gospod, ki je vedno govoril, da bo spet imel psa, ko bo v penziji. Zdaj je upokojen, pokojnino ima pa tako zelo "visoko", da si psa ne more privoščit  :(. Žalostna tema za kakšen drug forum...
lp
T.

8)


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #4726 : 13 Februar 2007, 20:08:38
Mi pa smo danes imeli obisk nemško dogo Heidi staro devet mesecev. Naš yorki Rut je najraje hodil med njenimi dolgimi nogami  :-|~ , jo lubčkal  :-* in še zdaj ne more priti k sebi, ker ga je čisto iz tira vrgla  :-9 . Seveda je vsake toliko moral spet ''označiti'' svoje ozemlje.  ::)

http://www.moj-album.com/slike/1112940/CsRC3HSEOceXeOi4.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1112940/cVxEgLMSgHYD2zEM.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1112940/xtyJ8HnGXkqnPYjB.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1112940/yMBOw5qZdC1VgOq4.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1112940/dlgSvSrypQThrxqK.v.jpg

Očitno ni navdušila samo njega, ker tudi jaz nisem mogla narediti nobene lepe, ostre slike.  :-[

Lp, Tjaša



DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #4727 : 13 Februar 2007, 20:15:05
LP!

Dve mali pulsatillici med počitkom:





Damijan


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4728 : 13 Februar 2007, 20:24:14
Vesna živjo! Lepo da si nam pokazala svojo Dumbo modro žverco  ;D

Slavi krasna imena  :-* slike pa še vedno čakam.
Flo je pa krasna  ;D tudi če je bila zmedena se tega ne vidi. Deluje kot vedno - mogočno in nastavljaško  :-*

Iga ker mi ne kašne iz katere države izhaja ime bi te vprašala za direktno ime države v katero odhaja  ;D :-[ Pa kako poslovilno fotko nam lahko privoščiš  :-*

Cameron vse se da če se hoče. Edino kar moraš storiti je psa navaditi da je par ur sam in se mu kompletno posvetit ko si doma. (Lažje rečt kot narest z nekaj truda pa vseeno gre)

DG sivček ima krasno belino  :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Arrow

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #4729 : 13 Februar 2007, 20:43:21
Athena, pazi psa da ne poleti koliko se razmahao usima. I naravno srecno, prelep je mali.

Picasso, posalji mi koju sliku od psa, zanima me kako je Pamelin brat :)

DG, mali su punacki i lepi, vidi se  da provodis vreme sa njima.

Pozdrav,
Milan



Fana

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 1
Odgovori #4730 : 13 Februar 2007, 21:39:31
Slavi, Flo na kavču??  :o :o
To je bil pa res dogodek. Pa saj si je zaslužila.
Imena so pa res prava za takšne lepotce  ;)

Lp

From Carantania


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #4731 : 13 Februar 2007, 21:53:10
Ojla!

Vesna in Buc dobrodošla... Vesna, kar pridno nas zalagaj s slikcami ;D ;D

Slavi super imena! Flo je pa itak legenda :)!!!!

Cameron...vse se da psa navadit, če imaš le potrpljenje in veliko ljubezni. Fino pa je če si vsaj za vikend z njim oz. 1 teden in ga v tem tednu navajaš da je malo sam....na začetku po par minut in potem vedno podaljšuješ ta čas.. Kuža zelo hitro "pogrunta". Vse se da, tako da ne skrbi preveč...večina ljudi, ki ima pse je v službah. S hranjenjem pa tudi ni težav, saj mladiček (doge), ki ga dobiš je 4x na dan  in to se vse da lepo razdeliti.

DG malo pozno ampak...čestitke za leglo...pa ne škrtari preveč s slikcami

Lp

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #4732 : 13 Februar 2007, 23:21:47
Se čisto strinjam oziroma bi rekla prej: rajši ne čakati na penzijo. V sosednjem bloku živi gospod, ki je vedno govoril, da bo spet imel psa, ko bo v penziji. Zdaj je upokojen, pokojnino ima pa tako zelo "visoko", da si psa ne more privoščit  :(. Žalostna tema za kakšen drug forum...
lp
T.

Tečka če si ta gospod resnično zelo zelo želi imet psa(Nemško d.) in si ga ne more kupit zaradi finančnih razlogov,imam predlog da vsi prispevamo  10€ in mu kupimo psa.Če vam pa ta predlog ni všeč,ga nikar ne kritizirajte in o njem debatirajte.V najslabšem primeru ,mu lahko daš mojo kontaktno številko in mu bom pri naslednjem leglu mladiča poklonil.

L.p.Benjamin



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #4733 : 14 Februar 2007, 00:06:54
BenSon: Zelo lepo od tebe  :-*.
Ni pa težava samo v nakupu. Premišljeval je, da bi morda vzel kakšnega zavrženčka, pa s svojo pokojnino komaj pride čez mesec in stroška pasje hrane (kaj šele veterine) ne bi imel iz česa kriti. Če sklepam po pokojninah nekaterih mojih sorodnikov, mu zlahka verjamem  :-X
Dajmo kaj bolj veselega...
lp
T.

8)


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4734 : 14 Februar 2007, 00:28:45

   Ojla!

   Punce, ta kavc je bil izjemen primer  :D :D ;) ;) ;) ceprav se vsake toliko casa kaksna rit le prisloni gor.  da si ne boste takoj kaj domisljali....

  Imena so v glavnem izbrali novi lastniki- kateri pa kam pase pa se ne vemo, ker malcki se niso izbrani.
 
 






  Cao-Slavi

 



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #4735 : 14 Februar 2007, 00:34:02
Khm, le kaj si mislita, da tako kažeta jezička  ;D
 
Tole je pa ZELO zapeljiv pogled, pravi šarmer  ;) Pa še pikice ima po nosu...

Cukri mali  :-* :-* :-*

8)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #4736 : 14 Februar 2007, 00:44:58
Tecka, tace stran! Ce bomo kradli, je ta s "sljivo" moj! ;D ;D ;D

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4737 : 14 Februar 2007, 00:50:32

  Ojla!

   Punce......zdaj pa se maskare ne bom upala it, ker bom stalno pazila na malcke.  Sicer ste pa verjetno tolk pametne, da boste se mal pocakale....saj zdaj so se v plenicah in je z njimi se fuuuul dela  :D :D :D

  Cao-Slavi



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #4738 : 14 Februar 2007, 00:59:56
To je res, ampak zdej se grejo v en vecji zep ali pa vsaj pod jakno. Cez par tednov nas bo pa ze krivilo, ko jih bomo okorg trogali ... ::) :P

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


cameron

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #4739 : 14 Februar 2007, 10:04:07
Najlepša hvala za odgovore! Ste mi vlili malce samozavesti.

Naj povem, da nisem čisti novinec pri psih, saj jih imamo doma že odkar pomnim.
Malce me je zaskrbelo le, ker sva z mojo drago zdaj sama v hiši (precej na samem) in ni več raznih starih mam in staršev zraven, da bi malce "pomirkali" na psa.

Kakorkoli že, takoj ko postavim ograjo okoli vrta, bova izbrala peseka in upam da bo to precej kmalu.

Mi lahko svetujete psarno, kjer naj kupiva "črnuha"?

LP