Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676779

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #4800 : 26 Februar 2007, 14:14:10
Jaz o rezultatih nimam pojma. Lahko navržem samo to, da smo kar iz našega ringa imeli prekrasen razgled na sosednji ring. Na trenutke se nam je zdelo, da v obeh ringih sodijo dobermanom  :(

 Najbolj žalostno pa je to, da je bila celjska razstava odličen prikaz v kakšno katastrofo nekateri rejci peljejo  vzrejo te pasme.

Drugače pa tudi mi čestitamo vsem za dosežene uspehe! Slik nimamo veliko, ker smo se odločili, da bomo bolj snemali, so pa nastale te tri, bolj za šalo, kot zares:







Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #4801 : 26 Februar 2007, 14:25:18
Missa,tebi cestitam na uzgojnoj grupi....po meni si  ti zasluzila prvo mjesto....No dobro je i ovako...Te tvoje mastincice izgledaju kao da su izasle i fotokopirnog aparata!!!! ;D

Doge....moj stil zivota.....


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #4802 : 26 Februar 2007, 14:41:30
Jao Alanos, ljubi te missa  8) :-* :-[ Hvala na čestitki  :-* Neme veze na kojoj stepenici smo stajali, glavno je, da je bio show  ;D

tvoje mastincice izgledaju kao da su izasle i fotokopirnog aparata!!!! ;D

Možda izgleda na slikama ali u živo su tako različite kako anatomski tako i karakterno...ali ipak tvoje mišlenje uzimam za kompliment i zahvaljujem na njemu. Šteta što nisi došao izlagati  ;) Imao bi šta vidjeti  ;D

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4803 : 26 Februar 2007, 14:48:33

   Ojla!

   Missa- seveda ti tudi jaz cestitam za stopnicke v grupi....ceprav s slabim priokusom.  Enako, kot Alanos, tudi jaz mislim, da ste si zasluzili prvo mesto- ker ce je bila kaka grupa skladna, je bila to tvoja...pa se vse so bile res tvoja vzreja  :D :D  Poanta vzrejne skupine je: psi si morajo biti cim bolj podobni, tako po barvi, velikosti.......  Je pa vse skupaj zgledalo bolj kot norcevanje iz vseh ostalih, ki se drzijo pravil ......za piko na I je pa poskrbel se sodnik !!!

   cAO-sLAVI



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4804 : 26 Februar 2007, 15:00:33

   Pa se eno obvestilo!!!

  Vsem, ki ste se vceraj ob branju kataloga sprasevali- kaj je zdaj to?  Da bo jasno: Ta dva samcka NISTA VALVASORJA , ceprav sta bila v katalogu prijavljena pod mojo psarno !!!! Kako in zakaj je prislo do napake, ne vem....je pa to zame nepojemljivo, da ne recem se kaj vec.

 


   Cao-Slavi



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4805 : 26 Februar 2007, 15:02:34
   Pa se eno obvestilo!!!

  Vsem, ki ste se vceraj ob branju kataloga sprasevali- kaj je zdaj to?  Da bo jasno: Ta dva samcka NISTA VALVASORJA , ceprav sta bila v katalogu prijavljena pod mojo psarno !!!! Kako in zakaj je prislo do napake, ne vem....je pa to zame nepojemljivo, da ne recem se kaj vec.

Vzrejaš novo linijo? :o A to sta iz FLN tistega zadnjega legla, kjer so se v kombinaciji dveh črnih skotili rumeni??

Lp nina



Fana

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 1
Odgovori #4806 : 26 Februar 2007, 15:04:14
Miša iskrene čestitke, na žalost ali na srečo nisem ostala do konca in nisem videla izbora vzrejne skupine.
Včeraj sem bila na razstavi prvič sama kot opazovalec. Verjetno prvič in zadnjič:)) Zato mi je uspelo videti vse dogice v ringu in jih nekaj tudi poslikati. Slike niso najboljše, vidi se pa bistvo. Nimam pa komentarjev  ???





Lp,
Nataša


From Carantania


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4807 : 26 Februar 2007, 15:19:11

   JA,Ninci- to je to leglo !   A si predstavljas, kako sem bila srecna, ko sem to videla?????  Po vsem sprasevanju vseh, ki so to prebrali, bi se najraje ugreznila v zemljo. 

  Cao-Slavi



Fana

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 1
Odgovori #4808 : 26 Februar 2007, 15:25:21
Ja, sramota, da se to lahko zgodi na eni razstavi. In koliko ljudi lahko potem dobi napačno predstavo o nekem vzreditelju.  :-\
Še večja sramota pa je, da se je te pse sploh prijavilo na razstavo.

Lp,
Nataša

From Carantania


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4809 : 26 Februar 2007, 15:28:15
   JA,Ninci- to je to leglo !   A si predstavljas, kako sem bila srecna, ko sem to videla????


Raje ne :-\ Kako sta bila pa ta dva psa ocenjena ? ...  Če gledamo samo pri barvi to kar pravi standard... 
•Fawn : Light gold fawn to deep gold fawn.  Black mask desired.  Small white marks on chest and toes undesirable.

Mogoče mi bo na to znal odgovorit Ahasver (sem 100% da bere 8))... se ima s temi psi namen potem naprej vzrejati?

Lp nina




matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #4810 : 26 Februar 2007, 16:47:09
Lahko kdo posreduje rezultate :)

lp



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #4811 : 26 Februar 2007, 16:49:14
Saj za harlekine tudi tole velja:

Harlequin  - Base color shall be pure white with black torn patches irregularly and well distributed over the entire body; a pure white neck is preferred. The black patches should never be large enough to give the appearance of a blanket, nor so small as to give a stippled or dappled effect. Eligible, but less desirable, are a few small gray patches, or a white base with single black hairs showing through, which tend to give a salt and pepper or dirty effect. Any variance in color or markings described above shall be faulted to the extent of the deviation. Any Great Dane which does not fall within the above color classifications must be disqualified.
vir: http://www.gdca.org/standard.htm

Ground color is pure white without any cast. Glossy black spots of different shapes and sizes spread over the entire body. Not desired are grey or brownish spots.
vir: http://www.doggen.de

Nikogar ne zagovarjam in nikogar ne napadam. Itak ni idealnega psa. Treba je gledat barvo, gibanje, skladnost telesa, zdravje, karakter in še polno drugih stvari... Potem pa se gleda kdo se najbolj približa standardu - po vseh kriterijih (v očeh sodnika). Idealnega psa ni...so samo približki in razne variacije in vsak si izbere tistega, ki ustreza posamezniku... Zadnje čase opažam, da sodniki niti ne gledajo toliko na standard, ampak delijo naslove psom, ki se za moje pojme dovolj razlikujejo od standarda. Če se spreminjajo ideali, bi se mogoče moral tudi standard - ali pa bi se morali sodniki držati tega standarda, ki velja zdaj. Ampak to ni več za v to temo, ker gre za druge pasme...

Še eno vprašanje o tigrastih dogah oz. vseh psih na sploh. Kdaj je pes tigrast (brindle)? Mislim, kako je s progami oz. številom prog, da je še brindle? Je bolj zaželeno več prog in koliko je najmanj prog, da je pes še vedno brindle oz. tigraste barve?


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #4812 : 26 Februar 2007, 16:56:43
Jaz imam pa eno vprasanje, ki bo mogoce zvenelo moronsko, ampak sem not uletela malo izven konteksta. Vceraj sem gledala BIS v Celju in mi ni jasno, koliko vzrejnih skupin nemskih dog je bilo? Vem, da je Milos bil z eno, s tistimi ze odraslimi, potem je pa bil se cel bataljon malih harlekinov in crnih, pa dve rjavi, spet cisto izven konteksta. Sem mislila, da je se vzrejna rumenih, pa sta bili samo dve, potem ne samo, da sta se razstavljali, ampak so ju vtaknili v skupino skupaj s harlekinkami in crnimi? Sem cisto zgresila ali sem zadela, da sta torej bili dve, Miloseva 'taodraslih' in ena bolj stevilcna s crnimi, harlekinkami in rjavckoma?

Pa cestitke komentatorju za razglasitev, da so prve 'nemske doge' - saj jih je bilo samo enih 20 not  8) :D. Lapsus, saj vem, ampak vseeno smesno.



alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #4813 : 26 Februar 2007, 17:14:00
Missa,
ma mozda je bolje da nisam dosao izlagati a i vjerojatno cu jos i manje dolaziti na izlozbe u Sloveniju jer mi vase izlozbe sve vise lice na izlozbe u Srbiji.....Nadam se da nisam nekoga osobno uvrijedio sa ovime sto sam rekao,ali takav sam dojam stekao prateci vase izlozbe zadnjih godinu dana.

Iskreno, o Slovenskoj sam kinologiji imao dosta visoko misljenje i smatrao sam da nema sanse da se kod Vas toleriraju neke stvari,a na kraju se pokazalo da je vasa kinologija, sto se tice postivanja pravilnika o uzgoju,a i izlozbi,odabiru sudaca i jos puno stvari,dosta zaostaje.....Poslije svake izlozbe u Sloveniji sam sve vise razocaran.... :( >:( :(

Doge....moj stil zivota.....


marjan

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #4814 : 26 Februar 2007, 17:17:14
Tudi meni je pri vzrejnih skupinah vse zgledalo milo rečeno čudno. Res da se ne razumem še preveč na razstave, pa vendar mi ni jasno kako so v vzrejni skupini nemških dog lahko sodelovali tudi tisti psi, ki so bili diskvalificirani. ??? :'( :-X
Kolikor jaz vem, lahko sodelujejo psi istega vzreditelja, ki so bili na razstavi pozitivno ocenjeni, tako da res ne vem kako se lahko dogajajo takšne stvari???!!! :(
 



Lamina

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Lamina
Odgovori #4815 : 26 Februar 2007, 17:23:08
Moja Lamina je bila je nemcijo na rastavi pa je dobila V1 resCAC
Resultati od Rheinberg
http://www.deutschedoggen.de/ausstellung/rheinberg1.htm

Kdo pa je v celju zmagal??

lp
Robi


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #4816 : 26 Februar 2007, 21:10:19
Missa- seveda ti tudi jaz cestitam za stopnicke v grupi....ceprav s slabim priokusom. 

Slavi, hvala! Ti verjetno misliš drugačen priokus, kot sem ga imela jaz v mislih. Res pa je, da, ko si stopila do mene, si mi z svojimi besedami "porinila nož v srce". Ko pa sem jaz Andrejo z Čučko poslala ven iz predringa mi je bilo tako, kot da si mi "izrila taisti nož". Na moment sem celo zaklela in si zaželela, da se tudi sama obrnem in bojkotiram grupe.

Pa sem raje požrla solze in bes ter odkorakala v BIS. Me je bilo  celo sram stati poleg sotekmovalcev, kjer so pred nami stali psi, za katere nisem niti vedela h kateri pasmi sodijo  ??? In res je, kot vas večina pravi, človek dobi občutek, kot da se je nekdo zanalašč delal norca iz vseh, ki spoštujemo pravila, iz vseh, ki se gremo pošteno vzrejo in ne nazadnje iz samih pasem.

Kljub vsemu, sem valvazorki hvaležna za pomoč in nasvet - človek se uči dokler je živ. In upam, da so bili z mojo odločitvijo vsi zadovoljni  ;D

Ker pač nimam v mastino temi skoraj nikogar komur bi z veseljem pokazala naše nedeljsko prezentiranje naših čokoladnih princesk, tukaj pa vas je kar nekaj, ki navijate za nas, bom z veseljem pripopala sem filmček iz ocenjevalnega ringa. Kdor ima voljo in čas naj si 10 minutno trajanje ogleda: http://www.youtube.com/watch?v=v9Tw3xb25ao

Lamina, prideš v nedeljo v Munchen razstavljat? Lahko ti prinesem kopijo tistega članka o valvazorkinih dogah iz revije moj pes, ki te je zanimala.

Alanos, sad znaš, što znači seoska izložba  ;) ;D

Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


buc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #4817 : 26 Februar 2007, 21:34:49

 Tudi jaz sem bil začuden nad tema dvema rumenima"dogama" pod imenom psarne Valvazor. Pa vidim da nisem edini ki je bil začuden in takoj šel povprašat kaj je zdaj to!!!(mišljeno da niso opazili tega)  Nisem pa podvomil v Slavi niti za trenutek, ker vem da ona takega psa nebi razstavljala tudi če bi bil njen. Nevem če ni to kaki Rodezijski grebenar polek bil(pa upam da s tem nisem užalil kakega vzreditelja Rodezijcev) :)

Čestitke vsem ki ste poželi kake uspehe!



buc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #4818 : 26 Februar 2007, 21:58:33

 MIŠA sem pogledal prispevek na youtube nimaš kaj lepi psi. Ker so ble tvoje? Tiste tri z rdečimi povodci?





Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #4819 : 26 Februar 2007, 22:35:33
Lamina, v Celju je zmagal aljaški malamut Blue Wolf of snow-storm (SLO).


marjan

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #4820 : 26 Februar 2007, 22:37:46
Sedaj, ko sva se s Skyem naspala, se ponovno oglašava. Kar se tiče včerajšne razstave, naj povem, da je Sky dobil oceno zelo perspektiven. ;D  Nisva pa šla naprej, ker se Skyu ni več ljubilo niti hoditi. :-[  Oba sva pa tudi prvič bila na razstavi, tako da sva  bila malo izgubljena. Za naslednjo razstavo se bova bolje pripravila, tako da ne bo Sky samo lep, ampak se bo znal tudi obnašati v ringu. Drugače pa sva oba uživala v prijetni družbi (Valvasorjevi).

Sky na zasluženem počitku, saj je moral preteči cel krog v ringu  :)



marjan

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #4821 : 26 Februar 2007, 22:43:01
Še to sliko bi dodal

Tako se nosi naš gospod Sky  ::)




Fana

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 1
Odgovori #4822 : 26 Februar 2007, 23:01:20
Kakšen frajer!  :o
Samo se bojim, da mu ne bo več dolgo uspevalo takšnole nošenje.  ;)

Lp,
Nataša

From Carantania


Lamina

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Lamina
Odgovori #4823 : 26 Februar 2007, 23:03:35
Misa, hvala samo nisem javil v Münchenu kjer sem mislil en teden v Ptuju ozivat in 11. v Gracu rastavljat. Zdaj pa dopust nisem dobil in za münchen je prepozno pa moram pac delat. Slavi mi je ze poslala in ze tri dni preberem, pocasi bom tudi vse razumel.

lp
Robi


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4824 : 26 Februar 2007, 23:49:34

   Ojla1

  LAMINA- cestitke za R.cac......ki je malo tezje osvojen, kot pa pri nas  ;) ;)
 Pa se odgovor na vprasanje: BOB je pri crnih dobila lepa psicka Tahiti dela Baia Azzura. Pri rumenih in tigrastih tudi zasluzeno rumena psicka ( mislim da je tudi Baia Azzura) pri modrih pa moja Aribana, ki je bila potem se BOG 3.
 Slike zmagovalcev bom pa nalimala, ko bo kaj vec casa.

  Cao-Slavi

 

 



Lamina

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Lamina
Odgovori #4825 : 27 Februar 2007, 00:13:14
Cestitke za Aribana - jaz sem njo ze prav videl v Tullnu na Bundessiegerschau.


ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #4826 : 27 Februar 2007, 08:16:41
tan jinger della baia azzurra- CAC BOB rumena psicka last ziva oseli in patrizio donati



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4827 : 27 Februar 2007, 08:39:10
Buc vse psičke ki si jih v filmčku videl so Mišine!  ;)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #4828 : 27 Februar 2007, 08:40:06
MIŠA sem pogledal prispevek na youtube nimaš kaj lepi psi. Ker so ble tvoje? Tiste tri z rdečimi povodci?

Buc,
hvala za pohvale! Na posnetku vidiš pet mastinčic in vseh pet je mojih  ;D

Tako se nosi naš gospod Sky  ::)

Marjan,
 kar pripravi se, ko se pes enkrat navadi, da bi se nosil, se pusti nositi celo življenje, ne glede na njegovo težo in tvojo sposobnost nošenja. Naše princeske so se pustile nositi do 40 kg in se še danes!

Misa, hvala samo nisem javil v Münchenu kjer sem mislil en teden v Ptuju ozivat in 11. v Gracu rastavljat. Zdaj pa dopust nisem dobil in za münchen je prepozno pa moram pac delat.   

Lamina,
škoda, ker nisi dobil dopusta. Sem upala, da bom spoznala tvoje dogice v Munchnu. No, pa drugič! Saj bo še priložnost srečanja, sedaj, ko sem se odločila delati nemški šampionat.
A veš mogoče kakšna je ta munchenska razstava? Pride veliko razstavljalcev ? Imam malo treme, saj v Nemčiji še nisem razstavljala  :-[

Satinka, sva istočasno pisali  :-*

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #4829 : 27 Februar 2007, 12:23:38
Lahko navržem samo to, da smo kar iz našega ringa imeli prekrasen razgled na sosednji ring. Na trenutke se nam je zdelo, da v obeh ringih sodijo dobermanom  :(

Lol - Miša, ob tej tvoji izjavi sem se pošteno nasmejala, saj si napisala stavek, ki ga jaz lajnam že kakšni dve leti... ;D Samo nekaterim, žal, še kar ne potegne... ::)

Najbolj žalostno pa je to, da je bila celjska razstava odličen prikaz v kakšno katastrofo nekateri rejci peljejo  vzrejo te pasme.

Se podpišem pod to... :-X >:(


Lp,
B.