Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676841

cezar

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #5400 : 30 Maj 2007, 22:15:54
Pozdravljeni!
Kolikor je meni znano, so od FROM LONG NECK v Portorožu bili Elvis FLN, Havana FLN in Imperial FLN.
Elvis FLN  odlično 1
Havana ZP 1
Imperial ZP 1
Za vzrejne skupine pa so dobili 2. mesto



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #5401 : 31 Maj 2007, 09:09:00
Tako ste bili pridni :o

Pa nobeden ni naredil niti ene fotke al kako ???



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #5402 : 31 Maj 2007, 20:27:15
Tako ste bili pridni :o

Pa nobeden ni naredil niti ene fotke al kako ???

So naredili in smo si eno z dovoljenjem izposodili  ;)



Pridni so pa res. V Celju 1. mesto, sedaj 2.

Lp, Ines!

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #5403 : 01 Junij 2007, 20:47:05
Očitno res  :-[

L.p


Slazem se....sorry..... :-[

Doge....moj stil zivota.....


BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #5404 : 02 Junij 2007, 10:15:30
Bailey from BenSon hous.Čez štiri dni bo stara 8 mesecev!



Benjamin!




MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5405 : 02 Junij 2007, 11:11:44
Že kar nekaj časa se pripravljam, da vam pokažem slikice iz valvazorskega piknika, ki je bil pred mesecem dni. No, danes, ko je tak deževen dan, da moje čokoladne princeske nočejo namakati mastino ritk po deževnih lužah smo raje doma:

Ves čas se je dobro jedlo in pilo:



Valvazorski klan je poizkušal podkupiti fortbonsice  ;D:



Missina pasja trdnjava:



Osvajalski Mačo Apačo:



Nekateri so pridno nabirali klope  :P:





From" Špelas Haus"  8):





A tukaj nekaj zastonj talajo:


Pa poglejmo kaj tukaj jedo dobrega, si misli Čučka bučka.


Podkupljivi sodnik in njegova zapisnikarca, ki si misli, da do drugega piknika treba razdeliti nazive že kakšen teden prej  >:D:



In nekaj pasjih:

Kako držati psa na kratko, če doma pozabiš vrvico:


No, punce, katera bo prva dala:


Kva sprašuješ, naskočiš pa je, je reku češpljar:



Evo, češpljar, samo zate...




Še malo lepote:










Pozdrav do naslednjega piknika!

Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5406 : 02 Junij 2007, 11:18:30
Še nekaj novih slikic od našega Boja... :)




Imam pa eno vprašanje, namreč, Boj dobiva malenkost rjav odtenek na dlaki, pa me zanima, ali je to zaradi menjavanja dlake v tem letnem času ali mu mogoče primankuje vitaminov?
Boj ima alergijo in je konjsko meso, ki je edino ki mu odgovarja, da alergija miruje. Dobro prenaša tudi divjačino. Potem pa mu dodajajo zraven mesa še razne zelenjavne dodatke, proseno kašo in podobno hrano.
In če je vzrok nastajanja rjave dlake pomanjkanje vitaminov, ali ima kdo kakšen nasvet, kaj mu dati med hrano, da vitamine, ki mu primankujejo dobi v zadostni količini?

V naprej hvala za odgovore! :)

Lp
Tina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5407 : 02 Junij 2007, 11:31:22
Tai,

ti bom poskušala na kratko pomagati. Jaz imam podobne težave pri naši črni mopsici, ki ji med črno dlako ven udarja rjava. Mislim, da to ni pomanjkanje vitaminov ampak enostavno menjavanje dlake, ki je v tem času pogosta. Lahko pa so vzrok tudi briketi, saj nekatere vrste vsebujejo velik procent kerotina, ki je velikokrat glavni krivec za obarvanost dlake.

Jaz za hitrejšo menjavo dlake uporabljam morske alge v prahu, ki so krasen vitaminski dodatek k vsakodnevni hrani in pospešujejo izpadanje stare ter rast nove dlake, krepijo hrustanec, kremplje in ostale roževinaste površine. In ni niti pretirano drago, saj stane 400 g cca 17 eu, dodaja pa se samo 1 kavno žličko na dan.

Tudi moj Zoro je alergičen na določeno hrano. Pri alergijah pa žal lahko pomaga samo veterinarska obdelava. In strogo se je treba držati diete. Žal, zna biti zdravljenje dolgotrajno.

Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5408 : 02 Junij 2007, 11:41:54
Miša, hvala za odgovor. :)

Boj ne je birketov, ker mu čisto nobeni ne odgovarjajo, še tisti dietni, ki jih kupiš pri veterinarju ne. Odgovarja mu samo konjsko meso in divjačina.

Tale tvoja metoda z morskimi algami se mi pa sliši zelo v redu! Bomo šli malo po trgovinah pokukat, pa kaj takega nabavit. :)

Glede zdravljenja alergije se mi pa zdi, da je doživljensko in alergija zelo težko kar izgine. Mi smo Boja vozili od veterinarja do veterinarja, pa še nismo mogli ugotoviti na kaj točno je alergičen, pa smo delali teste in poskušali dietno hrano, v glavnem vse. In smo prišli sami do zaključka, da mu pomaga konjsko meso in da po tej hrani nima alergijskih reakcij (gnojna ušeska in učki, ter krvavenje iz tačk). So pa testi pokazali, da naj bi bil alergičen na pršice, vendar imam občutek, da to rečejo vsakemu, za katerega ne vedo točno za kaj se gre pri alergiji.

Lp
Tina



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #5409 : 02 Junij 2007, 11:53:50

  Ojla!

  Misa- hvala za fotke....res je bilo fajn!!

   Taj- to bo samo menjavanje dlake in je brez veze, da isces kaksne dodatke. Ko bo dlaka do konca odmrla, bo sla tudi ven....do takrat pa nimas kaj dosti za narest.

   Cao-Slavi



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5410 : 02 Junij 2007, 13:05:25
Slavi hvala za nasvet! :)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5411 : 02 Junij 2007, 14:21:49
So pa testi pokazali, da naj bi bil alergičen na pršice, vendar imam občutek, da to rečejo vsakemu, za katerega ne vedo točno za kaj se gre pri alergiji.
Sem ti ze napisala, pa bom se enkrat. Ne vem, ce si bila zraven ali ne, ko so psa testirali, jaz sem pri svoji psici bila (vem pa tudi kako izgledajo cloveski testi za alergijo - enako). In pri pozitivnem rezulatatu je jasno videti, ko pride do reakcije, ce je alergija huda, se toliko bolj. In prsice so med stvarmi, ki se jo testira, zato ne vem zakaj zganjat skepso, ce vidis kaj se zgodi po aplikaciji alergena. Res je, da testi niso 100% zanesljivi (lazni pozitivni rezultati), vendar glede na to, da pes ne prenasa prav nobene briketirane hrane, je to potrditev diagnoze, ki jo je veterinarka postavila. V vsej briketirani hrani (in v vseh suhih zivilih) so namrec prisotne prehranske prsice. Briketi so lahko se tako dietni in hipoalergeni, pa ne bodo pomagali, ker za reakcijo ni kriva njihova sesatava (jasno, ce je zival alergicna se na katero od sestavin, je reakcija se slabsa), ampak prsice, ki zivijo med oz. na briketih - podobno kot prsice v posteljnini in hisnem prahu. Pri alergiji na prsice je potrebno odstranit cim vec stvari, kjer s eprsice zadrzujejo - preproge, kaksne dolge tezke zavese, zrak ne sme biti prevlazen, posteljnina oz. lezisce mor bit iz pralnega materiala, ki se ga pere tedensko na 60 C (lahko tudi zamrznes).
Jaz ima na kavcu na katerem spi Spela, tisto blazino ovito v polivinil oz. v pregrinajlo proti prsicam  - ju menjavam po potrebi (jasno, pod zunanjo prevleko, ki jo redno perem, nimam kavca kar zavitega v polivinil ...), pri hrani pazim, dobiva izkljucno doma pripravljeno hrano, s tem, d amoram paziti kaj dobi, ker je alergicna na tudi kar nekaj zivil. In kadar tamalim sprazni posodico s hrano (ce jo pzabim pospraviti, kadar grem od doma), se zelo hitro pokaze reakcija. V dveh dneh je vsa "naluknjana". Zal imava midve tezave tudi s cvetnim prahom, kateremu se pac ne da izogniti. Sreca je to, da je alergicna le na eno vrsto cvetnega prahu, tako da je zadeva vsaj sezonska.
Dostikrat ljudje pisejo, da se je alergija pojavila kar naenkrat, brez vidnega vzroka. Ja, lahko "butne ven" kar naenkrat.Lahko je "trigger" kaksna bolezen (npr. klopne bolezni), lahko stres (ki je lahko poz. ali negativen), ... Je pa navadno tako, da se reakcija (sploh pri blagih alergijah), pokaze sele, ko je alergenov prisotna dol. koncentracija, oz. ob prisotnosti vecih razlicnih blagih alergenov. Glede zdravljenja alergij - lahko se poskusi z desenzibilizacijo, ki pa ni vedo ucinkovita. Nekatere alergije tudi izginejo same od sebe, pri nekaterih pa pomaga edino izogibanje alergenom.

Ko bo dlaka do konca odmrla, bo sla tudi ven....do takrat pa nimas kaj dosti za narest.
Res je, edino kar lahko naredis je, da izpadanje oz. odstranjevanje pospesis z rednim vsakodnevnim cesanjem.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5412 : 02 Junij 2007, 15:51:37
Maja01 - najlepša hvala za tole obrazložitev glede pršic. :) Zdaj gledam pršice še iz drugega zornega kota - se pravi, da so pršice tudi v briketih - prehranske pršice. Potemtakem bi bilo mogoče res možno, da je alergičen na te pršice. In hvala za nasvete, ki si jih napisala. Bodo prišli še zelo prav. ;) :)

Glede izpadanja dlake je pa res, da mu zelo izpada dlaka. Prej sem ga česala in je šla dlaka dol skoraj v šopih.

Vseeno pa mislim, da mu bodo prav prišli tudi kakšni blagi vitaminski pripomočki za v hrano, glede na to, da ne je vse hrane, kar pomeni posledično, da ne dobi vseh snovi in vitaminov oziroma ne zadosti, kot bi jih dobil, če bi na primer jedel brikete ali pa vso hrano.

Hvala še enkrat za odgovore. :)

Lp
Tina



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5413 : 02 Junij 2007, 18:34:39
okrog dodatkov se posvetuj z veterinarko, ker na dolocene bi znal odreagirat ...
Drugace pa kaksne dermanorm ali dermatin sigurno ne bi skodil. Tudi pivski kvas in alge so ok, ampak je problem, ker je oboje v prahu in nisem 100%, da teh bedastih prsic ni tudi tam notri. Ce bi dobila v kapsulah, pa mislim, da ne bi bilo problema.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5414 : 02 Junij 2007, 18:50:36
Maja01 - najlepša hvala za nasvet... se bomo pozanimali! :)



alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #5415 : 03 Junij 2007, 03:06:59
Destiny,......





Napad na Bjanku.....u dva poteza.....






I tako iz dana u dan....

Doge....moj stil zivota.....


DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #5416 : 03 Junij 2007, 12:06:49
Lepo pozdravljeni,

Prilagam nekaj svežih slikic:
Trija:


Oda:


Ajda:


in še ena malo drugačna - ogrevanje:



Damijan


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5417 : 04 Junij 2007, 10:30:17
Kako, dogaši, nikjer nobenega poročila, nikjer nobene slikce, nič... ???

No, da vas jaz malo spomnim...

Poglejte to vzrejno skupino: odlično izbočena zgornja linja, dobri koti, globoka, dobro nošena prsa, dolge noge, lahko bi bile malo bolj izrazitejše, primerno odlakana, korekten ugriz z odličnim nasmehom, odlična  kondicija...best of sex!  :P



Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5418 : 04 Junij 2007, 10:43:46
Dogaši, predvsem nemški ste mi pa res všeč-vsi ste na kupu prav na vsaki razstavi, psi ležijo po blazinah al pa se igrajo.

nekateri se igrajo




Drugi pa so zmatrani in "trpijo"


nekateri spijo


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


tinaZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #5419 : 04 Junij 2007, 11:02:58
Itak najboljši  :-*


Sedaj pa eno vprašanje .... kdo od vas ima dogo v stanovanju v BLOKU? Kako se obnese?

Sprašujem zato, ker s fantom resno razmišljava o nakupu doge, novo stanovanje bo čez eno leto vseljivo,
prej bi se rada pripravila.

Veva, da naju lahko sem ter tja kdaj preseneti s kakšnim razcefranim kosom pohištva  :P, je pa tudi res, da ima fant precej fleksibilen delovni čas, zato bo tudi doga večino časa v družbi enega od naju... Seveda pa bo morala biti sem ter tja tudi 8 ur sama.. Zjutraj seveda bi jedla, šla na sprehod (zelo lepa sprehajalna pot je za bloki), potem pa počakat.

Na začetku sva itak mislila imeti nekaj dni dopusta (koliko??) potem pa.. kako? Prebrala sem, da ponavadi kar spi ko je sama..
Verjetno tudi odvisno od psa.. ne moremo posploševat..


Prosim za izkušnje.

Pa tudi od vzrediteljev - vam je ok, če prodate mladička v blok? ali imate glede tega kakšne zadržke?

Hvala!




MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5420 : 04 Junij 2007, 11:31:30
Pa tudi od vzrediteljev - vam je ok, če prodate mladička v blok? ali imate glede tega kakšne zadržke?

Mislim, da je večini  poštenih vzrediteljev v interesu, če prodajo mladička na kavč. Kar v bloku sigurno bo  ;)

Še nekaj naših slikc:















Na takšni mladini svet stoji...



Imam še nekaj lepih a mi jih je Bobi prepovedal objaviti... :P

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #5421 : 04 Junij 2007, 11:48:35
TinaZ: Moja baba je v bloku (in uživa 100 na uro). Če boš brala "malo" nazaj boš videla mnenja o tem in tudi, da premišljujem še o enem dogecu ;D. Torej ni problema. Če si v višjem nadstropju brez dvigala bi znale biti problem stopnice oziroma nošenje, kak "pameten" sosed se najde, drugega pa se trenutno ne spomnem.
Miša: Hude slikice!
lp
T.

8)


tinaZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #5422 : 04 Junij 2007, 11:50:42
Sem brala tvoje poste ja... nisem vedela, da si v bloku... Super! Hvala!



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #5423 : 04 Junij 2007, 11:56:31
Damijan, kar priznaj, da boš Trijo začel razstavljat med bokserji in vadita razstavno pozo  ;) :P.

Valvasorjem čestitke za lepo predstavitev v BISu, prav fletni ste bili  :).

ps: Še dobro, da spremljam tudi temo dogežev - ves dan svetim na razstavi, delam pri ovčarjih, pojavim pa se med Mišinimi doga fotkami  :D.



COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #5424 : 04 Junij 2007, 12:13:30
Čaw,

tudi jest jo oz. ga imam v bloku. Sploh ni nobene panike. Res da smo v pritličju in imamo vrt. Ampak je še vedno v stanovanju. Poglej, pri meni je bilo sledeče: ko sem ga dobila, sem imela nekaj dni (beri 5 dni dopusta. Sem sicer študentka pa si lahko prilagajam, kdaj bom delala). Ponoči sem ga imela v kletki pri meni v sobi. Žal  :( ampak nisem upala riskirat, da bi zgrizel kake kable. Jokal je ful, ko je bil zaprt ampak sem ga pustila oz. mirila, pa se je naveličal in zaspal. Zjutraj pa ponovi vajo  ;D . Jok in stok in to že zelo zgodaj  ;D . Potem najprej ven lulat.

No, nato pa smo v predsobi zaščitili vse kable od telefona in neta, tako da mu ni bilo več treba bit zaprt v kletko, saj jo je itak zelo kmalu prerasel, saj v prvih mesecih rastejo, ko konoplja. Pred vrata na tla pa mu dajemo časopisni papir, pa seveda nekaj mehkega na čemer spi, nekaj igrač, da se zamoti in to je to.   

Čez dan pa je v dnevni na kavču. Sicer nekateri niso pristaši tega, da spijo na kavču. Ni nobene panike imeti doge v stanovanju. Ne potrebujejo veliko prostora pač pa veliko igranja ter preganjanja na bližnjem travniku, da ga utrudiš, potem pa domov ajat, ko je še mali, ker ko so še mladiči, NE SMEŠ delati na kilometrini. Ko pa so starejši, pa pač dolgi sprehodi.

Upam, da sem ti odgovorila oz. razložila kakšno je življenje z dogo v stanovanju, če pa še kaj potrebuješ pa vprašaj,

L.P.P. Špela 



COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #5425 : 04 Junij 2007, 12:17:45

Na takšni mladini svet stoji...





Missa

ampak tale fotka je pa ful dobra,

L.P.P. Špela



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #5426 : 04 Junij 2007, 13:18:43
Pri nas kabli nikoli niso bili zanimivi. Bolj privlačni so bili čevlji, copati,... še danes pa so na udaru otroške plastične in plišaste igrače. Ne vem kaj je v plastiki, da je tako zelo "grizabilna" ??? ::). Torej smo se naučili pospravljat igrače in čevlje, če pa se kaj znajde v Thebinem gobcu pa tako ni ona kriva, kriv je lastnik nepospravljenega predmeta ;D :P. Sedežna je tudi že bolj boga, samo menda ni Theba kriva, če proizvajalec ni predvideval pasjega izležavanja ::) ;) Vsak pes kdaj kaj uniči, pa ni važno katere pasme in velikosti je. Moram rečt, da je naša bejba izjemno pridna, če primerjam z nekaterimi psi, katerih lastniki se pritožujejo nad požrtimi stoli, nogami od miz,...
Sprehodi pa... Seveda jo vsak dan 5-6x peljem ven. Vendar je količina in posledično tudi dolžina in čas sprehoda odvisna od vremena. Če dežuje, dalj kot do prvega travnika kjer lula med hojo nazaj proti bloku nikakor ne prideva, če je mraz ne zdržimo več kot 10 minut, če je prevroče prav tako nismo zadovoljni. Če je po tleh mokro in blatno gospodična hodi samo po betonu in me prav debelo gleda: zakaj pa ti po tej svinjariji hodiš; ravno obratno velja v suhem vremenu: je treba paziti, da gdč ostane na mehkem... Jutranji obred pred prvim sprehodom (beri prošnje in bujenje) spravi v smeh še tako depresivnega človeka. Moto življenja moje bejbe je: lenoba, lenoba, zvest ti bom do groba :D. Drži se ga kot pijanec plota, dokler ne pride v pravo pasjo družbo. Takrat pa pozabi na moto in energijo vleče iz zadnjih krempljev. Leta in nori do zadnjega trenutka, seveda to pomeni da potem tudi spi kot klada, dokler je le možno.
Sama doma je izjemno malo, ker ima "šefico" ki jo razvaja do onemoglosti in jo ob morebitni daljši odsotnosti pelje v varstvo. Če pa je že sama se razleze čez cel kavč in spi. Vedno ima na voljo tudi kost, vendar se jo zelo redko loti, rajši čas izkoristi za nemoten spanec.
Drugače pa ti, kot vsem ki razmišljajo o psu katerekoli pasme, svetujem obisk pri vzrediteljih in ti bodo sami povedali kako in kaj. Tudi če trenutno nimajo mladičev si boš ogledala njihove pse in se odločila katera vzreja ti najbolj ustreza, saj ima vsak svoj tip doge in okusi so različni. Pa tudi prepričaš se, če je to res pasma zate. Nekaj jih je tudi na forumu in po mojih izkušnjah ni težko prit na obisk, pravzaprav je večji problem iz obiska prit nazaj domov ;) :D.
lp
T.

8)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5427 : 04 Junij 2007, 13:43:14
Dogaši, predvsem nemški ste mi pa res všeč-vsi ste na kupu prav na vsaki razstavi, psi ležijo po blazinah al pa se igrajo.



 :D ja ,normalno, kdo pa bo za te "pošasti" kletke, v velikosti hiše, sabo nosu  :P ? Je pa ja lažje eno deko za zakonsko postlo pod pazduho zvit - a ne  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5428 : 04 Junij 2007, 14:25:39
jooj kaj sem se js mučla, da bi tole kitajko in dogo ujela skupaj v objektiv, ker se mu je kr pred nos nastavljala pa taco dvigovala  ;D Ampak ni šlo...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #5429 : 04 Junij 2007, 14:41:08
Čaw,

ja no, saj pri nas tudi kabli niso bili zanimivi, nikoli se jih ni pipnil, tudi, ko smo bili vsi doma, da smo ga imeli na očeh. Bolj čevlji ja  ;D . No, mi imamo v bistvu eno predsobo, kjer ni nič drugega, kot omara s čevlji ter telefon na polički in rutar. Se je pa spravil na ročaj omare (lesen) saj so ga začele dlesni srbeti, ker mu poganjajo zobki. In ga tudi uspešno odgriznil.

Se popolnoma strinjam s teboj Tečka ja, kriv je lastnik nepospravljenega predmeta  ;D .

Ja ja, seveda, če pada dež, Costa sploh ne gre ven. Čaka na vrhu stopnic in me gleda prou bukov. So pa res tele dogice take lenobe lene. Sicer mu tudi na vsake tolko časa malo zatrga in začne laufat gor pa dol. Jooooj, ko je pred štirinajstimi dnevi deževalo oz. lilo ko iz škafa, mu je tako trgalo, se je podil gor pa dol po vrtu, sem pa tja, skakal v zrak, po blatu ril, joooooooj, nisem vedla al naj se jokam al smejem. Kak je bil, ko pujsek, umazan do vratu in še čez. Saj, pol se je pa sam sebi smilil, ko je v banji sedel.

Ej Tečka, povej mi nekaj, kdaj je nehala Theba not lulat (predvidevam, da je) ?

L.P.P. Špela