Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676899

ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #5520 : 12 Junij 2007, 14:56:17
Elvis je EVROPSKI MLADINSKI PRVAK - črni
Zerberus je EVROPSKI MLADINSKI PRVAK - harlekin

Potem je sodnik izbral med samci Zerberusa in med samicami harlekin psico katera je dobila BOB-J.


OK :P



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5521 : 12 Junij 2007, 15:26:29
BenSon - sem si ogledala internetno stran in slike od Aresa. Je res krasna doga - ful je lep. Vidim pa, da ste kar daleč od nas. Vendar bo sigurno kdaj prilika, da se vidimo in da se bratca spoznata. Če pa boste hodili kaj okoli Ljubljane pa sporoči, pa se bomo kaj zmenili. ;)

Lp
Tina



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #5522 : 12 Junij 2007, 15:42:04
Miloš - hvala za pojasnilo. Pa naj bo že enkrat v poduk vsem, ki obtožujejo brez razloga. Samo zato, ker je pač nekdo tako rekel. Halo ?!? Costa, ko si že tako odreagirala ... se ti ne zdi, da bi se mogla/mogel  opravičit !!!


Lp, Ines!

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


cezar

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #5523 : 12 Junij 2007, 15:58:36
Slavi!
Ne vem, kaj imaš toliko proti FLN. Sram te je lahko! Naj vsi zvedo, kako si zavidljiva. Na lastne oči smo videli, da ti je Miloš dal roko in ti iskreno čestital za harlekina, ti pa zdaj tako serješ po tem forumu. Joj, joj Slavi, kdaj te bo spustila ta "favšija"?



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #5524 : 12 Junij 2007, 16:22:05
Slavi!
Ne vem, kaj imaš toliko proti FLN. Sram te je lahko! Naj vsi zvedo, kako si zavidljiva. Na lastne oči smo videli, da ti je Miloš dal roko in ti iskreno čestital za harlekina, ti pa zdaj tako serješ po tem forumu. Joj, joj Slavi, kdaj te bo spustila ta "favšija"?

Ja in tudi ko sta z Dejanom govorila po telefonu sta oba pohvalila tega psa, ker sva ga videla jaz in Dejan na 30. obletnici na kinološkem društvu v Zagorju, kjer ga je lastnica v ringu prav lepo predstavila ... In ne boste verjeli ... vsi še vedno živimo in nas ni požrla lastna nevoščljivost.

Lp, Ines!


..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #5525 : 12 Junij 2007, 16:41:49
Ojla!

Naj vam pojasnom zmedo okorog Evropskega mladinskega prvaka.

Elvis je dobil PRM pri črnih. Zerberus pa pri harlekinih. Ravno tako je bilo pri psicah, vsaka barva en PRM. Potem je sodnik poklical v ring oba samca in med njma izbral Evropskega mladinskega prvaka-kar je postal Zerberus. Enako je bilo pri psicah-zmagala je harlekinka.
Izbor med Zerberusom in psico harlekin je bil samo za J-BOB.

Miloša moti objava v katalogu, kjer piše, da vsak PRM dobi naziv Evropski mladinski prvak. Pozabili pa so dodati, da to ne velja za pse pasem, ki imajo več barv(nemške doge, šnavcerji, kokeršpanjeli...) ampak je to logično ljudem, ki imajo te pasme in vedo, da je pri teh barvah en CACIB se pravi en Evropski prvak, ravno tako je samo en Mladinski evropski prvak.

Še enkrat napišem, da sem se pozanimala pri organizatorjih, kako je s tem. Dejali so mi, da mora imeti pes, ki je zmagal potrjen karton Evropski mladinski prvak. Zerberus ima tri kartone PRM, Hrvaški mladinski prvak in pa Evropski mladinski prvak.
Elvis ima po Miloševi izjavi samo dva kartona PRM in hrvaški mladinski prvak.
Torej, mislim, da je s tem vse pojasnjeno in se stvar lahko hitro dokaže, kdo po kom serje, kar mi je bilo zdajle očitano po telefonu.

Costa, ni nobene potrebe, da se ti komurkoli opravičiš, se pa lahko kdo, ki ima dolg jezik opraviči tebi. To je ta nekdo brez, da b bil prisoten na razstavi oz., da bi se pozanimal kaj je res.

Pa še nekaj, očitano mi je bilo, da sem ubila Ally- ino psičko, ker sem jo baje narobe zdravila. Jaz pri vsej zadevi nisem imela nič, je bilo pa en kup napotkov na plavem forumu glede zdravljenja, zato Miloš nehaj ljudem nakladat o tem in raje premislite kaj ste vi naredili okrog njenega zdravljenja in koliko je kdo pomagal. Z moje strani je Katja dobila samo moralno podporo in tolažbo, ter sredi noči, ko je psička umirala, nekoga, ki se je bil sploh pripravljen javit na telefon in ji stat ob strani.
Pa svetujem, da se umiriš s takimi obtožbami, ker so čisto neutemeljene, mislim, da v končni fazi si ti tisti, kateri se bo moral opravičit večim ljudem, ne samo meni.

Cao-Slavi




INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #5526 : 12 Junij 2007, 16:54:07
Slavi - pejt raje tiskati  znamkice, da se potolažiš.

Lp, Ines!

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #5527 : 12 Junij 2007, 17:05:13
Bil je primer malo nazaj - Portorož - Elvis je dobil odlično I in harlekin je dobil odlično I pa sta potem šla za PRM. Tako da je prvič podeljen samo en PRM za harlekina in črnega. Bil je samo en Prvak razreda mladih.

V Zagrebu je Elvis dobil PRM in je  PRVAK MLADIH - EVROPSKI PRVAK MLADIH :P + CH-J CRO



Glede Ally-e pa trdim da si jo ubila napačnim zravljenjem, tako kot Fano in .... sploh mi ni jasno kaj delaš z mojimi in lasniki psov drugih vzrediteljev - jaz tvoje ne diram in jim ne delim pametnih nasvetov.






Lamina

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Lamina
Odgovori #5528 : 12 Junij 2007, 17:09:19
Cestitam vsem

Lamina je dobila 3. mesto pri crni zenske odprti class.
Samo priznam da so bili res lepe nemske doge v vseh barvah tam dolgo bi si premislil kerega bi si izbiral ce bi lahko ;D. Meni pa je bilo v ringu zelo vroce. Lepi dan sem dozivel in zvecer sem sel v nemcijo nazaj.

lp
Robi


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #5529 : 12 Junij 2007, 17:15:52

Ojla!

Prm-ja sta dva, Mladinski evropski pa samo eden. Pokliči v Zagreb, pa naj ti razložijo nam pa nlimaj vse tri kartone.

Glede drugih obtožb pa bi bilo dobro slišati resnico tudi od lastnikov. Kdo komu kaj pomaga in kdo ne pa, kdo cepi in zdravi pse doma.
So pa to, take obtožbe, da se lahko pogovoriva drugje.

Cao-Slavi



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5530 : 12 Junij 2007, 17:27:17
Slavi - pejt raje tiskati  znamkice, da se potolažiš.

Lp, Ines!

Ines sama si odšla iz tega foruma, na TVOJO željo je bilo izbrisano tvoje uporabniško ime, češ da na tem forumu ne želiš več sodelovati. VES čas kot te ni bilo je bil v tej temi mir in bo tudi naprej. Če ne z lepa pa z grda.

Lp nina



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #5531 : 12 Junij 2007, 17:33:34
Ines sama si odšla iz tega foruma, na TVOJO željo je bilo izbrisano tvoje uporabniško ime, češ da na tem forumu ne želiš več sodelovati. VES čas kot te ni bilo je bil v tej temi mir in bo tudi naprej. Če ne z lepa pa z grda.

Lp nina



BRAVO Ninci ;D ;D

lp erika


cezar

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #5532 : 12 Junij 2007, 18:24:29
Ej, moram priznat, da ste slabši kot otroci v vrtcu!
Sicer pa, za Slovence je tako znano, da odvetniki zelo dobro služijo na njihov račun. Slovenska favšija in netolerantnost, oz nestrpnost!!!!!!!!!!
In en takšen dokaz je tu.
Nekateri pač ne privoščijo in se ne morejo sprijaznit z dejstvom, da niso več edini vzreditelji nemških dog v Sloveniji!
Pozdravljam vse vzreditelje in psarne nemških dog v Sloveniji, ki so nastali - e po Valvasorjevi!!!!!!!!!!!
In še več naj jih bo. Bo vsaj konkurenca :P :P :P
Pa še to, po vsaki razstavi je isto!



cezar

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #5533 : 12 Junij 2007, 18:43:18
Ker sem na forumu moj pes zasledil, da je v katalogu euro dog show-a pojasnjeno, sem si ogledal in prebral, da je citiram: evropski mladi prvak je svaki pas koji je osvojio naslov Prvak razreda mladih. Če to velja, sta oba Valvasor in From long neck Evropska prvaka, kajne!?
Čestitke še enkrat obema!
Če pa ni res tako, pol pa naj ne zavajajo ljudi s takšnim pisanjem:
Zdaj pa mislim, da boste dovolj zreli in boste  prekinili to neumno kreganje!
 :P :P :P



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #5534 : 12 Junij 2007, 18:58:45
Cezar, tole je bilo že razjasnjeno....

Elvis je dobil PRM pri črnih. Zerberus pa pri harlekinih. Ravno tako je bilo pri psicah, vsaka barva en PRM. Potem je sodnik poklical v ring oba samca in med njma izbral Evropskega mladinskega prvaka-kar je postal Zerberus. Enako je bilo pri psicah-zmagala je harlekinka.
Izbor med Zerberusom in psico harlekin je bil samo za J-BOB.

Miloša moti objava v katalogu, kjer piše, da vsak PRM dobi naziv Evropski mladinski prvak. Pozabili pa so dodati, da to ne velja za pse pasem, ki imajo več barv(nemške doge, šnavcerji, kokeršpanjeli...) ampak je to logično ljudem, ki imajo te pasme in vedo, da je pri teh barvah en CACIB se pravi en Evropski prvak, ravno tako je samo en Mladinski evropski prvak.


cezar

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #5535 : 12 Junij 2007, 19:05:21
Scythe, pol pa naj ne pišejo v katalog tega, če ni res!
 Meni je tako vseeno pa če je Evropski prvak papeževa doga, ki je nima. Jaz sem samo prebral in citiral tisto, kar je pisalo v katalogu. ;)



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #5536 : 12 Junij 2007, 19:21:31
Čestitke vsem razstavljalcem,še posebej pa SUN DELLA BAIA AZZURRA !

L.p.Benjamin



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #5537 : 12 Junij 2007, 19:23:25
Ines sama si odšla iz tega foruma, na TVOJO željo je bilo izbrisano tvoje uporabniško ime, češ da na tem forumu ne želiš več sodelovati. VES čas kot te ni bilo je bil v tej temi mir in bo tudi naprej. Če ne z lepa pa z grda.

Lp nina

To pa sploh ni res, da je bil ves čas mir. Pa čeprav me ni bilo se je o mojih psih na veliko pisalo.
Najprej jih je motila organizacija  ljubljanske specijalke za molose. Potem pa kmalu za tem scena za celjsko razstavo.

Ja jaz sem lahko odšla sama in niste niti imeli podlage, da me vržete dol. Tako kot je nimaš niti sedaj. Vsaj pametne ne.

Pa še nekaj. Moje uporabniško ime je bilo SAR. In ker Kali ni več to ime nima več pomena. Psi pa ostajajo isti in vsak lahko vidi, da je to ena in ista oseba.

Lp, Ines!

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5538 : 12 Junij 2007, 19:33:00
Nimam časa se ukvarjat s tabo in se tudi ne bom. Debata bo prav po hitrem postopku zaključena, tako da ti predlagam da se tele teme kar izogibaš če ne moreš normalno komunicirat.
 

Lp nina



COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #5539 : 12 Junij 2007, 19:50:00
aaahhhhh jaaaaaa  ;D  ;) ,

L.P.P. Špela




INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #5540 : 12 Junij 2007, 20:00:46
Nimam časa se ukvarjat s tabo in se tudi ne bom. Debata bo prav po hitrem postopku zaključena, tako da ti predlagam da se tele teme kar izogibaš če ne moreš normalno komunicirat.
 

Lp nina

Ja pa halo? Kaj sem ti pa zdaj narobe napisala. Samo pravim, da mira ni bilo, ker si mi očitala, da je bil. Če pa to jemlješ preveč osebno pa  .... Teme se pa res ne mislim izogibat, ker je edina na kateri sodelujem.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #5541 : 12 Junij 2007, 20:09:23
Ninci mislim da je pametneje če prvo opozoriš provokatorje in šele kasneje ljudi kateri si bili izzvani.To je samo moj predlog ti pa lahko narediš kakor hočeš.

L.p.Benjamin!



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #5542 : 12 Junij 2007, 20:24:00
Taj upam da se vidimo na kakšnem pikniku in malo poklepetamo.Tudi Boy je lep,kot njegovi predniki.

L.p.Benjamin-Ares!



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5543 : 12 Junij 2007, 20:25:55
Verjetno bo kakšna prilika, da se srečamo... hvala za pohvale glede Boja... :)

Lp
Tina, Taj in Boj



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #5544 : 12 Junij 2007, 20:38:49
Samo nekaj...
Ljudje, ki imajo radi pse- recimo doge... bodo prišli na forum.
Samo vprašajte se- kaj si bodo mislili ?
Primitivci, normalne komunikacije nezmožni ljudje... ? ???
Res žalostno, da se to sploh še dogaja, da se odrasli ljudje spuščajo na raven ne bom rekla česa.
Vem, da vam naziv evropski prvak veliko pomeni in je za vsakega vzreditelja to potrdilo, da ima kvalitetne in lepe pse, ki si zaslužijo vse pohvale... Pa vendar. Debate in kregi in nestrinjanja in fajti folka ne zanimajo. Osebne zamere naj se rešujejo ob dnevu dopusta s petimi litri kave na mizi in udobnim kavčom. Bo še najbolje za vse.
Klicarite se cele dneve, pišite SMSe, zasebna sporočila, pisma in e-maile, ne vem kaj še vse, samo to ubogo temo prosim pustite že enkrat na miru.
Sicer doge niso moje področje ne moja pasma, so pa vsekakor pasma, ki jo rada opazujem in me preseneča pri svoji doumljivosti in eleganci in naj pri tem tudi ostane.
Redno spremljam tole temo, komentiram sicer ne veliko, pa vseeno imate vsi lepe pse- eni so mi bolj všeč eni manj, vsekakor pa ne bi smeli delati takih razlik že po "priimku" psa in se deliti na 2 tabora.
To bi bilo to iz moje strani, res prosim če s prepiranjem prenehate, ker nas je vseeno še nekaj, ki čisto ljubiteljsko spremljamo temo in nas ne zanima kdo je in kdo ni prvak nevemčesa.
Hvala...
P.S.: Zsa-Zsa je za moje pojme ena lepših dog, ki sem jih videla  ;).



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5545 : 12 Junij 2007, 20:48:23
**Jackie** - zelo lepo povedano! ;)

Tudi meni je žalostno brati, kako se kregate med sabo. Sicer ne vem kaj imate in kaj ste imeli oziroma kaj je v ozadju, vendar bi bilo najlepše, če bi se vsi razumeli med seboj... saj imate vsi eno skupno točko - ljubezen do dog... :) vendar vem, da je v realnosti malo drugače... škoda... :-\



Fana

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 1
Odgovori #5546 : 12 Junij 2007, 23:29:07
Glede Ally-e pa trdim da si jo ubila napačnim zravljenjem, tako kot Fano in .... sploh mi ni jasno kaj delaš z mojimi in lasniki psov drugih vzrediteljev - jaz tvoje ne diram in jim ne delim pametnih nasvetov.

Miloš, če ti še vedno ni jasno, kaj dela Slavi z lastniki tvojih psov in lastniki psov drugih vzrediteljev: POMAGA NAM TAKRAT, KO VZREDITELJA NJEGOV PES NE ZANIMA VEČ IN MU NI PRIPRAVLJEN POMAGATI.

Ko je bilo čisto jasno, da Fana nima P4 zob je bil tvoj odgovor: s takšnim psom lahko vseeno vzrejaš in hodiš na razstave. Niti ene besede o tem, da ti je žal ali karkoli.
Ko sva z Apachem prinesla iz razstave kužni kašelj in sva okužila Fano in Arona sva midva en dan po Zlati dogi govorila. Rekel si, da to ni nič in mora vsak pes preboleti in se pozdraviti z antibiotiki. Niti enkrat po tem me nisi poklical in vprašal kako je s Fano.

Če že moraš uporabiti besedo ubila: JAZ SEM UBILA MOJO PSIČKO FANO, ko nisem mogla več gledati njenega hiranja in mučenja, kljub vsem antibiotikom, inekcijam ...
Slavi ni bila niti enkrat prisotna na veterinarski kliniki, ko smo zdravili Fano, niti enkrat mi ni predlagala kakšna zdravila naj uporabimo.

V tem času, ko smo se mi mučili in trpeli skupaj z Fano si ti lagal na sestanku SKVPMja decembra, da sploh ne veš, da sta Fana in Apache imela kužni kašelj. Ko sem te zaradi tega klicala si mi rekel: GONI SE in odložil.

SLAVI IN MIŠA STA MI BILI VES ČAS FANINE BOLEZNI V MORALNO PODPORO. IN, KO SEM SLAVI JOKALA OD SKRBI PO TELEFONU MI NI REKLA GONI SE, AMPAK ME JE TOLAŽILA.

Ninči, že vnaprej se opravičujem za tole pisanje, ampak takega pisanja o moji psički ne morem mirno prenašati.
To je bil moj zadnji post na to temo.

Lp,
Nataša

P.S.: Slavi in Miša, še enkrat hvala! In čestitke vsem udeležencem EDSja.  ;D

From Carantania


alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #5547 : 12 Junij 2007, 23:35:19
Slike su lose jer je prostor za slikanje bio los..slabo osvjetljenje...ali eto nekoliko "upotrebljivih"














Doge....moj stil zivota.....


ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #5548 : 13 Junij 2007, 00:00:29
Nataša - po Zlati dogi si rekla da ti je žal da nisi prišla in da je razlog to da so ti psi bolani. To je bilo vse kaj sva govorila po premoru od Trbovlja ker te je prizadelo da Fana nima P4. Povedal sem ti kako se zdravi kužni kašelj -to da te nisem tolažil in klicaril pa da ti nisem prišel dati antibijotike pesom v gobček mi je zelo žal, če si to pričakovala žal nisem pravi in nimam časa za to, če me pokličeš vedno prisluhnem in pomagam koliko lahko.

Potem je pa vse tiho bilo dokler ti Slavica ni povedala da sem na sestanku čudno pogledal ko je Slavi rekla da je Fana bolana. Zlata doga je bila 07.10. sestanek je bil 13.12. ??? ??? ??? Kmalu po sestanku si me klicala in napadla kako sem lahko jaz rekel da ne vem da je Fana bolana in kričala na mene - halo.

Kužni kašelj se zdravi z Ceporexom ali Sumamedom vse ostalo kaj so/ste eksperimentirali je ubilo tri psice. Vsi ki so pravočasno reagirali in pravilno zdravili so hitro pozdravljeni in brez posledic.

Če imaš še kake osebne probleme z menoj me pokliči, ne peri svojega usranega perila tu.



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #5549 : 13 Junij 2007, 00:28:58
Najprej naj povem, da sem na čisto nevtralnem polju in da ne poznam okoliščin, ne nobenega vzreditelja,...ampak tole pisanje na forumu, mislim haloooo otroci, dajte si po zs in ne javno se tako sramotit, da se ne znaste zmenit kot normalni ljudje!!! Zakaj je potrebno javno svoja čustva, jezo in zamere do drugih javno razglašat?

Ljubitelji nemških dogic radi pokukamo v vašo temo, da spoznamo čimveč o pasmi in ne o vašem kreganju in metanju polena pod noge.
Dajte si odpret novo temo ali novi forum, kakor hočete in se tam vse zmenite, če se že na štiri oči niste zmožni, ne pa blatit te strani, ki je namenjena vašim psom oz. vaši pasmi, da si o njih izmenjate izkušnje, podatke, javljate njihove dosežke, slike..

Toliko, ker mi greste že na živce >:(