Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677022

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5580 : 13 Junij 2007, 23:20:48
Se mi pa ob tem vprašanju poraja novo - za nekatere pasme obstajajo testi, s katerimi se določi "pravo" barvo psa. Recimo pri avstralcih je dajal black tri samec z merl samico skoraj bele mladiče - na testiranju so odkrili da je ti prikriti merl. Ali obstaja kaj podobnega pri nemških dogah...da bi recimo lahko ugotovili, kateri psi recesivno prenašajo rumeno barvo?

Bravo, Neyka !!!

 O teh testih bi se bilo fino pozanimati...ker bi zanimali tudi mene za moje čokoladne princeske.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5581 : 13 Junij 2007, 23:21:20
Tudi meni je sedaj objavilo dva enaka posta, kot alanosu na prejšnji strani...samo, da sem jaz zbrisala besedilo v popravku...bo treba malo tehniko pregledati ;)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Lamina

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Lamina
Odgovori #5582 : 13 Junij 2007, 23:41:42
Hi,

skoda ali mogoce dobro da vec ko polovico nisem razumel. Samo eno bi rad povedal, jaz sem bil ponosen (mislim da je to stolz po slovensko) na slovenske nemske doge.  In skupni resultat, na drzavah gledano, je super.
Zelo mi je veselil da sem Damijana in Zvonkota osebno spoznal, skoda da nisem alanos videl. Slavi je za meni ze ko stara prijatelica, Milosa sem tudi spoznal. Druge iz tega foruma pa se osebno nisem spoznal ali ne vem kdo je kdo.

Nekaj novega pa imam, vcerej sem bil z mojo Lamino na ultrazvok pa bo sred Julija Mamica ;D, ata pa je Camillo vom Schloß Laupheim
slike od Camillota na www.beastmasters.de

lp
Robi
Robi


alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #5583 : 13 Junij 2007, 23:55:51
Lamina....Camillo izgleda impoznatno...zanima me, ako znas, koliko je visok u grebenu...na slikama mi se cini ogroman!!

Doge....moj stil zivota.....


ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #5584 : 13 Junij 2007, 23:59:39
To je še najboljše da nisi vsega razumel :).


evo ena parada - bilo bi lepo da bi eno pri nas naredili

http://www.youtube.com/watch?v=tc0xIHBd8XY



alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #5585 : 14 Junij 2007, 00:46:16
Na pikiniku Valvasora ima vise doga nego na paradi doga u Zurcihu....to je samo pokazatelj koliko je doga popularna u Sloveniji....

Doge....moj stil zivota.....


feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #5586 : 14 Junij 2007, 01:04:34


Nekaj novega pa imam, vcerej sem bil z mojo Lamino na ultrazvok pa bo sred Julija Mamica ;D, ata pa je Camillo vom Schloß Laupheim
slike od Camillota na www.beastmasters.de

Čestitke Lamini!!  :D Upam, da bo dobra mamica in da vas bodo mladički zabavali celo poletje!! ;)

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT

Arrow

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #5588 : 14 Junij 2007, 01:57:27
Lamina cestitam na izboru, zanimljiv muzjak.
Jeli se videlo koliko ce bebaca biti ?




Lamina

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Lamina
Odgovori #5589 : 14 Junij 2007, 08:28:16
Zdravo,

na ZZL so smerili Camillo z 88cm, doma so lastniki zmerili 93 cm, je ze velik.

Ni mi povedala koliko bebaca bojo, na ultrazvok slike pa osebno jaz nic ne vidim. Jaz bi se zelel 5.

lp
Robi


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5590 : 14 Junij 2007, 08:49:11
Lamina - čestitke! :) Oče je pa prekrasen.... kakšen velikan! :o



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5591 : 14 Junij 2007, 09:30:07
Lamina,

čestitke za bodoči naraščaj tudi iz naše pasje trednjave!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #5592 : 14 Junij 2007, 10:40:14
Miloš - odličen posnetek
Citiraj
Na pikiniku Valvasora ima vise doga nego na paradi doga u Zurcihu....to je samo pokazatelj koliko je doga popularna u Sloveniji....

Ma pa ja  :D :D :D Mogoče gledano procentualno glede na število prebivalstva.

Lamina - čestitke, čestitke in še enkrat čestitke! Pa vso srečo pri celem poteku brejosti, kotitvi .... skratka ves čas.

Lp, Ines!


..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #5593 : 14 Junij 2007, 12:31:53
LP!

Ker se mi je zdelo smiselno, sem, kot predsedniku sekcije nemških dog Slovenije,  posredoval pri kinološki zvezi Hrvaške (iz vidika, da med Slovenskimi vzreditelji zavlada mirnejše vzdušje in se pojasnijo nejasnosti)  glede izbora mladinskega evropskega prvaka v omenjeni pasmi.

Na veselje enih in žalost drugih sledi odgovor na vprašanje, ki se zastavlja na to temo ne večih forumih. Tekom dneva bo tudi posredovan na več forumov.

odogovor HKS (pisni odgovor), 14.6.2007

Poštovani gospodine Gotlin,

Vezano uz Vaš upit izvješćujem Vas da se Mladi europski prvak u pasmini njemačka doga ( a također i kod boksera, dobermana i nekih drugih pasmina gdje je bitna boja ) dodjeljivao po načalu dodjele Caciba to jest kod doga kako slijedi :
harlekin i crna jedan po spolu
žuta i tigrasta jedan po spolu
plava jedan po spolu.

Drugim rječima mladi europski prvak i mužjak  i ženka su bile njemačke doge harlekin boje.
Isto nam je potvrdio i kinološki sudac gosp. Mioč koji je iste pse i sudio.

S poštovanjem

tajnik HKS-a
Bojan Mataković


Morebitne vpletene prosim naj se vzdržijo raznih provokativnih komentarja v dobrobit vzreji in naj objavljajo javno (spletne strani, forumi,...) rezultate, ki so resnični in potrjeni iz strani organizatorja prireditve oziroma FCI organizacije. In se s tem izognejo kakršnem koli zavajanju javnosti!


Damijan Gotlin

P.S.: če kdo želi prevod naj me kontaktira privat.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #5594 : 14 Junij 2007, 12:40:44
Bravo Damijan!!

A bo sedaj sledilo kakšno opravičilo? ???



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5595 : 14 Junij 2007, 12:44:04
DG hvala!

Pa predvsem čestitke, da si tole kot predsednik sekcije rešil kot je rešiti treba!

Lp nina



Arrow

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #5596 : 14 Junij 2007, 12:51:38
Damjan za predsednika !!!!
Milsim na SLO.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #5597 : 14 Junij 2007, 12:58:32
 
Ojla!

Damijan, hvala za pomoč in razjasnitev spora okrog Evropskega mladinskega prvaka


Cao-Slavi



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5598 : 14 Junij 2007, 13:01:20
Žarko, jaz pa mislim, da je Mioć zelo dobro sodil.

Izgleda, da so med, "longnekovci" še poštenjaki.  :o Je Dejan imel kar prav, da je g. Mioć zelo dobro sodil.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #5599 : 14 Junij 2007, 13:09:19

Damijan,

 zelo lepo, da si se potrudil in pojasnil zadevo.


Čestitke Zerberusu From Valvasor's land za osvojen naslov Evropski mladinski prvak ;D ;D ;D


lp erika


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #5600 : 14 Junij 2007, 13:41:38

Čestitke Zerberusu From Valvasor's land za osvojen naslov Evropski mladinski prvak ;D ;D ;D


Čestitam  :-*  :)


ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #5601 : 14 Junij 2007, 13:59:03
Pozdravljeni

pohvale nasemu predsedniku gotlinu za pristop k resitvi situacije, ki je extremno nora!

namrec tudi v italiji imamo enak problem. lastnik rumene in lastnica tigraste doge (mlade) trdita da sta oba evropska prvaka in da imata karton v rokah.

enako velja za mlado crno in mlado harlekinko.


iz lastne izkusnje ne morem povedat kaksni kartoni so bili podeljeni ker jih nisem videla razen pri modrih kjer smo dvakrat zmagali a je v tem primeru logicen naslov prvaka ker je med modrimi avtomaticen.

meni osebno je bilo jasno da se naslov podeljuje kot cacib ko sem sla v izbor za naslov z Una Suerte della baia azzurra (rumena) z tigrasto psico. takrat mi je bilo to tudi pojasnjeno.

se je pa zapletlo kasneje in tu gre za napako organizatorja. namrec v italiji imajo enako tezavo kot v sloveniji. vsi trdijo da so evropski prvaki a so to le trije en med harl in crnimi, en med rumenimi in tigrastimi, in en med modrimi. seveda med samci in samicami.

poljaki so se temu izognili tako da so barve ki konkurirajo za naslov enostavno sodnili skupaj! ze po tej logiki pridemo do tega da je naslov podeljen po principu caciba.

pohvale se enkrat dg-ju!

lp



ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #5602 : 14 Junij 2007, 14:04:30
pozabila:

v imenu psarne baia azzurra hvala vsem za cestitke ki so prisle na nas naslov v teh dneh, vsem ki ste cestitali na forumu in vsem ki ste nas klicali.

dog4ever:

ko je sun osvojila best in show razstave EUDDC v Gandiji sem jo hendlala najprej jaz nato pa beatrice rossi, ki je ljubiteljica psov in razstavljalka in ne hendler. enako BIS orbetello, BIS Camairago 2006, BIS Novara 2006, RBIS Roma.....



ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #5603 : 14 Junij 2007, 14:16:10
Ne vem če je potrebno opravičilo z moje strani ker smatram da je organizator naredil napako. Zadnje čase je teh napak organizatorjev kar veliko.
Kot se že pisal v katalogu piše da je vsak PRM - Evropski mladinski prvak.

Kakor koli opravičilo z moje strani, vseeno pa sem zelo zadovoljen in lahko rečem da je Elvis Evropski prvak razreda mladih pač pa ni Evropski mladinski prvak. Tudi to se sliši lepo :)

Ni pa bilo videti da bi izbiral Mladinskega prvaka ker nas je vse štiri PRM povabil v ring in potem izbiral po prvem krogu laufanja, potegnil samce ven in potem samice ven. Zgledalo je da izbira BOB-J kar je tudi izbral.



DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #5604 : 14 Junij 2007, 14:32:42
Vidim da počasi premikamo..........

Citiraj
Kakor koli opravičilo z moje strani, vseeno pa sem zelo zadovoljen in lahko rečem da je Elvis Evropski prvak razreda mladih pač pa ni Evropski mladinski prvak. Tudi to se sliši lepo Smiley

Očitno zgornja razlaga, ki sem jo prejel s strani HKS ni dovolj razumljiva, zato sledijo dodatna pojasnila.

Edini uradni naziv, ki ga je osvojil ELVIS se lahko glasi
» najlepša mlada črna doga evrope v razredu 9-18 mesecev« in ni ne mladinski evropski prvak in ne evropski prvak razreda mladih.
Uradni naziv, ki ga nosi Zerberus FVL pa je »mladinski evropski prvak!«


Žal si sami ne moremo in ne smemo dajati nazivov!

Iz tega logično sledi, da tudi naša Ajda ni nikakor evropska prvakinja razreda šampionov, kljub temu, da je  osvojila CAC, odlično I in tako premagala vso konkurenco v svojem razredu. Enako velja tudi za našo ZALO PG.

Upam, da so sedaj nazivi razjasnjeni!

Damijan


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5605 : 14 Junij 2007, 14:55:24
Damijan, super si tole razjasnil. Pa, te lahko prosim za kaksno novo slikco Usherja?
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5606 : 14 Junij 2007, 15:43:41
Vem da je parjenje med temi barvami prepovedano. Kaj pa rumen mladič iz črnega in harlekin legla. A se ta lahko uporablje za vzrejo, in če se lahko, naprimer pari z rumenim psom je možnost naprimer za črne mladiče?

Ker je črna barva dominantna je rumeni ne morejo prenašati. Torej je rumeni mladič iz legla črn/harlekin še najmanj sporen za vzrejo.

Kolikor sem gledala pravilnik (ne me vprašat kje) se naj tako skoteni rumenčki nebi uporabljali v vzreji (čudno pravilo glede na to da je ravno ta "čist")  ??? Ampak verjetno se v realnosti lahko mirno spravi naprej tako paritev črnega prenašalca, kot rumenčka iz kobinacije črn/harlekin. Za to vprašanje bo boljši kdo drug.

Glede testov - v Evropi jih verjetno ni, možno da so v Ameriki. Ampak če kdo ve se vseeno priporočam za odgovor.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #5607 : 14 Junij 2007, 16:57:26
Edini uradni naziv, ki ga je osvojil ELVIS se lahko glasi
» najlepša mlada črna doga evrope v razredu 9-18 mesecev« in ni ne mladinski evropski prvak in ne evropski prvak razreda mladih.
Uradni naziv, ki ga nosi Zerberus FVL pa je »mladinski evropski prvak!«


Damijan

Če malo pomislim, od kod ishaja naziv » najlepša mlada črna doga evrope v razredu 9-18 mesecev« , Elvis se sploh ni srečal posebaj z črno samico PRM za ta naziv.Takega izbor ni bilo. ???


V Bratislavi je Eremit bil PRM IN BOB-J  in se je srečal samo z harlekin samico za naziv BOB-J.In je Evropski mladinski prvak in BOB-J. Tako da v kompletni zadevi nekaj ne štima, v izvedbi izbora, V Bratislavi je tudi črni pes bil Evropski mladinski prvak.
Praktično dela se kako komu je, mislim da je organizator kriv za vse to.



cezar

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #5608 : 14 Junij 2007, 17:03:49
Res je, če se mora kdo opravičit, pa ne samo nam v Sloveniji, ampak očitno tudi v Italiji, je to organizator, ki v katalogu zavaja ljudi!
Kar je napisano na strani 12 ni dvoumno, torej vsak razume tako kot piše!
Tukaj se ne gre za trenutno situacijo, ampak za v bodoče! Mogoče se bo kdaj podobna situacija zgodila komu od vas, dragi lastniki nemških dog in mislim, da takrat tudi vam ne bo všeč, da je eno napisano v katalogu,na sami razstavi pa delajo popolnoma drugače!



Arrow

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #5609 : 14 Junij 2007, 17:12:40
Če malo pomislim, od kod ishaja naziv » najlepša mlada črna doga evrope v razredu 9-18 mesecev« , Elvis se sploh ni srečal posebaj z črno samico PRM za ta naziv.Takega izbor ni bilo. ???


V Bratislavi je Eremit bil PRM IN BOB-J  in se je srečal samo z harlekin samico za naziv BOB-J.In je Evropski mladinski prvak in BOB-J. Tako da v kompletni zadevi nekaj ne štima, v izvedbi izbora, V Bratislavi je tudi črni pes bil Evropski mladinski prvak.
Praktično dela se kako komu je, mislim da je organizator kriv za vse to.



Bilo je takvog izbora, samo Elvis nije dosao do trenutka kada je biran BOB-J.
Pobedjen je od strane Zerberusa.

Sa druge strane, zenka crna je pobedjena od Bianella.

I onda su muzjak i zenka borili za BOB-J.


A ti mislis da su prvo trebali crno musko i crno zensko da se takmice pa onda pobednik sa harlekinom ?