Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677170

ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #6060 : 28 Avgust 2007, 21:10:35
Fino da razumeš.



kholly

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #6061 : 28 Avgust 2007, 21:23:00
Si 8)



kholly

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #6062 : 28 Avgust 2007, 21:26:37
Sicer ne vem ce je zelo pomembno ali jaz razumem ali ne ampak...SAJ BO......rodovnik, pes/psica bo "ratala"doga....samo pocakat je treba par let......pol pa itak ni vec vazno.


lp Ana



Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #6063 : 28 Avgust 2007, 21:27:53
Nekaj me zanima. Katera doga je potem osvojila v Trbovljah BOB? Videla sem samo katere so bile v ringu nisem pa uspela vidt katera ga je dobila. Sem mogla nažalost naprej. :-\ Mogoče ste že kje napisali samo jaz nisem nikjer našla.

Lp. Tea


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #6064 : 28 Avgust 2007, 21:52:13
Nekaj me zanima. Katera doga je potem osvojila v Trbovljah BOB? Videla sem samo katere so bile v ringu nisem pa uspela vidt katera ga je dobila. Sem mogla nažalost naprej. :-\ Mogoče ste že kje napisali samo jaz nisem nikjer našla.

Lp. Tea

Zsa-Zsa (Valvasor) je dobila BOB :D :D :-*



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #6065 : 28 Avgust 2007, 21:57:04
   Ojla!

  Kholly...saj je tudi objavljeno, da so Radi naknadno priznali 3 mesto najlepsega psa Zasavja  :D :D :D  Dobro, da smo stali zraven v ringu. Rada  je bila res izbrana v ozji izbor- ampak podelili pa so samo 1. in 2. mesto...Ocitno so na tretjem mestu pristali vsi ostali, ki so bili v ozjem izboru   :o :o :D :D  Sem pa videla, da se tudi splaca malo jamrat in pritiskat na organizatorja-  potem ti obljubi, da bo malo pogledal, ce je se kje kaksna nagrada...verjetno tolazilna. To potem steje za naknadno priznanje 3. mesta.

  Cao-Slavi



Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo

valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #6067 : 28 Avgust 2007, 22:01:44
   Me je tole zmedlo, da sem pozabila kaj sem hotla napisat  ;D ;D

      VABILO !!!!

   DOGA PIKNIK !!!!!   15. septembra, na Visokem  pri Kranju bo spet veselo!!  Zacetek bo ob 10. uri....konec pa dokler bomo zdrzali  ;D ;D
  Prijave na moj mail:  [email protected]   ali tel. 041-607-043
 Upam, da vas pride cim vec!!

  Cao-Slavi

 



kholly

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #6068 : 28 Avgust 2007, 22:03:55
Vse lepo in prav tud na omejenost in primitivnost nekaterih sem se ze navadla ampak red mora bit pa tud ce je slab!!!!!

Sicer pa ne vem zakaj si vzreditelji delate nepotrebne stroske z izdelavo rodovnikov ce pa itak niso potrebni...

lp
Ana



!!! binčica !!!

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #6069 : 28 Avgust 2007, 22:39:05
Mislim, da si odprla temo za naslednjih 10 strani!  :P ;D



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6070 : 29 Avgust 2007, 08:02:25
Yeeeaaay Slavi ;D Sem te hotla že v Trbovljah vprašat za piknik, je blo na vašem prejšnem in mojem prvem tako fajn, da sem komaj čakala na ponovitev ;) ;D



Athena

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #6071 : 29 Avgust 2007, 08:57:37
Zdaj sem pa js očitno mal neizobražena al pa čist za cajtom :( a ne dobiš rodovnika skupaj z mladičkom ??? ??? ??? Vsaj jaz sem vedno z nakupom rodovniškega psa dobla istočasno tudi rodovnik. Pa tudi če pogledam s pravnega vidika mislim da mora biti tako, razen v primeru, da se ne  plača celotna kupnina. A sem torej mal blont al kaj?

P.s. Pa hvala vsem za čestitke :D



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #6072 : 29 Avgust 2007, 09:07:40
   Ojla!

  Athena- nisi za cajtom...rodovnik dobis skoraj zmeraj skupaj z mladicem. Pri nas sicer vcasih pridejo mal kasneje, ampak to je mogoce razlike 14 dni - en mesec. Taka je praksa v Sloveniji..in moram pohvalit Kinolosko zvezo, da je pri teh stvareh tako pridna. Mislim, da smo ena redkih drzav, ki ima to porihtano.
 Problem nastane takrat...ce je leglo narejeno v Sloveniji...mama je uvozena iz Srbije in nima vpisa v SLR in ne narejenega vzrejnega pregleda........potem pa seveda rodovnikov ne more bit...vsaj ne slovenskih.  Ocitno pa tudi rodovnikov iz Srbije ni - kar je bila pa druga opcija, ki pa zgleda ni sla skozi.  In ker ocitno nimamo kontrole- se pri nas lahko razsvaljajo nerodovniski psi in dobivajo nazive. ZAL JE TAKO...

  Cao-Slavi



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6073 : 29 Avgust 2007, 09:20:38
Samo a se nobenemu od organizatorjev razstav ne zdi malce čudno da ima psica ali pes že 1 leto rodovnik v delu, ok kinološko zvezo še razumem če pes ali psica nista tam prijavljena, če pa sta bi pa tudi oni lahko že ukrepali, prosim povejte mi kje se to naredi bi jaz tudi, svečano pa tule oblubljam da parila in razstavljala pa mojega ne bom, bom pa lahko rekla da je zdaj pa s papirji :D :P


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #6074 : 29 Avgust 2007, 09:26:44
   Ojla!

  Satin- saj lahko reces, da je s papirji...saj ima cepilno knjizico  :D :D :D :P :P :P :P  Zgleda, da je ze to dost.

  Cao-Slavi



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6075 : 29 Avgust 2007, 09:47:18
Zdaj mi naj pa še kdo reče da imam mešanca doma, ko pa imava vse potrebne dokumente :o :D ;) :P >:D


kholly

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #6076 : 29 Avgust 2007, 10:06:12
Hejlo!

Sem se ze zelo vstrasila, da vam je cisto vseeno, ker ni bilo nobeneda odziva.... :o :o

Kolikor je meni znano se rodovniki iz Francije, Italije.... prihajajo v roku parih mesecov in ne LET.....

Mogoce je pa treba tudi organizatorje malo opozoriti......kadarkoli prijavljam razstavo (CAC, CACIB,..) OBVEZNO posiljam zraven tudi kopije rodovnikov!!!!!

lp ana





Athena

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #6077 : 29 Avgust 2007, 10:10:54
Aha torej je še vse po starem- hvala Slavi, sem se že resno vprašala kaj je z mano ;D ;D ;D

Glede na vse to kar slišim, pa vidim, da bi bilo potrebno narediti malo reda na trgu malih živali. Pa po moje tudi ne bi škodilo, če bi kdaj kak vzreditelj šel pogledat kako se psu godi pri novih lastnikih, in ne da potem nemške doge, ki slučajno pridejo na svetlo iz pesjaka (na način da se jih priveže na pesjak) preganjajo mimoidoče sprehajalce, po tem, ko se besno utrgajo s povodca. Zadnjič je namreč Athena komaj odnesla celo kožo. ker jo je napadla bližnja psica, ki se ji komaj lahko reče nemška doga. Da smo vsi celi se imamo za zahvaliti Athenini razvadi, da na sprehode nosi razne igrače, palice ali celo kole. Takrat si je pač zaželela, da bi nesla en kol za paradajz, s katerim sem lahko podivjano psico odrinila. Zaradi takih pa potem v očeh nepoznavalcev naša pasma pade pod kilerske.

Jaz definitivno ne bi dovolila, da se razstavlja pes brez predhodno predloženega rodovnika (vsaj kopije).



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #6078 : 29 Avgust 2007, 10:14:50

Mogoce je pa treba tudi organizatorje malo opozoriti......kadarkoli prijavljam razstavo (CAC, CACIB,..) OBVEZNO posiljam zraven tudi kopije rodovnikov!!!!!

lp ana





Ja, tudi mi pridno pošiljamo fotokopije rodovnikov, kadar prijavljamo razstavo,

ampak dokler bodo organizatorjem razstav bolj važni cekini, ki bodo padli v žep, bo na žalost zgleda še naprej tako >:(




lp erika


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6079 : 29 Avgust 2007, 10:37:59
   Me je tole zmedlo, da sem pozabila kaj sem hotla napisat  ;D ;D

      VABILO !!!!

   DOGA PIKNIK !!!!!   15. septembra, na Visokem  pri Kranju bo spet veselo!!  Zacetek bo ob 10. uri....konec pa dokler bomo zdrzali  ;D ;D
  Prijave na moj mail:  [email protected]   ali tel. 041-607-043
 Upam, da vas pride cim vec!!

  Cao-Slavi

 

A ni na isti dan vzrejni za molose? A tja ne greste?




remo

  • Gost
Odgovori #6080 : 29 Avgust 2007, 12:33:43
Jaz vas ze kar nekaj casa prebiram, ker nacrtujem nakup nove doge. Moram reci, da mi se ni cisto jasno kako naj prava doga zgleda saj imate zelo razlicna mnenja! Vem, da se po strukturi razlikujejo med Valvasor in Ahasver in moram reci, da so mi nekatere doge pri Valvasor zelo vsec in nekatere pri Ahasver tudi. Zanima pa me ena stvar...ampak me res zanima! Od kdaj so bele doge tako lepe??? Bela barva je res lepa ampak ne za dogo no! Meni je tista crna mladicka res vsec, ker je crna in taka kot mora bit ampak vsa ta belina na nemski dogi se mi pa ne zdi uredu. Vsem vam so tako vsec in jih tako hvalite ampak noben pa nima bele doge doma. Pa vem da mi boste vsi rekli, da je to harlekin ampak lepo vas prosim!!! A zdej je ze vsak harlekin, ki ima tisith bogih nekaj crnih pik???? Meni so harlekini zelo zelo vsec ampak bele doge pa nikoli ne bi zelela imeti in verjamem da tudi marikateri od vas, ki jih je tako hvalil. Sej mladicki so res lepi in lustni ampak bela nemska doga pa nikamor ne pase!!! Pa ne me narobe razumet. Vem, da ima g.Slavi zelo veliko izkusenj z vzrejo ampak ne morem pa razumet, da imamo sedaj v sloveniji bele doge!
   



ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #6081 : 29 Avgust 2007, 12:56:15
Aha torej je še vse po starem- hvala Slavi, sem se že resno vprašala kaj je z mano ;D ;D ;D

Glede na vse to kar slišim, pa vidim, da bi bilo potrebno narediti malo reda na trgu malih živali. Pa po moje tudi ne bi škodilo, če bi kdaj kak vzreditelj šel pogledat kako se psu godi pri novih lastnikih, in ne da potem nemške doge, ki slučajno pridejo na svetlo iz pesjaka (na način da se jih priveže na pesjak) preganjajo mimoidoče sprehajalce, po tem, ko se besno utrgajo s povodca. Zadnjič je namreč Athena komaj odnesla celo kožo. ker jo je napadla bližnja psica, ki se ji komaj lahko reče nemška doga. Da smo vsi celi se imamo za zahvaliti Athenini razvadi, da na sprehode nosi razne igrače, palice ali celo kole. Takrat si je pač zaželela, da bi nesla en kol za paradajz, s katerim sem lahko podivjano psico odrinila. Zaradi takih pa potem v očeh nepoznavalcev naša pasma pade pod kilerske.

Jaz definitivno ne bi dovolila, da se razstavlja pes brez predhodno predloženega rodovnika (vsaj kopije).


v Trbovljah ni bilo nič kol-ov za paradajz pa bi kak še prav prišel



Athena

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #6082 : 29 Avgust 2007, 12:57:17
Remo saj ni bilo nikjer videti da bi te kdo silil v nakup bele doge (vsaj jaz nisem zasledila).
Meni so naprimer zelo zelo lepe in bi jo takoj imela a moj favorit je pač bila in bo modra. Imajo pa vsekakor vsake oči svojega malarja in mislim, da še nobena ni bila evtanazirana zato ker se zanjo nihče ne bi odločil zaradi njene beline.
A si že sploh kdaj kakšnega takšnega harlekina videla v živo. Za to ali je kdo harlekin ali ne pa kolikor js vem obstajajo standardi!!!
Sicer je pa po mojem mnenju pomembnejše od števila pik zdravje psa!!!!!! In predlagam ti, da ko kupuješ psa ne šteješ pik in pikic ampak da pogledaš prednike!!



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #6083 : 29 Avgust 2007, 13:08:48
Seveda ti mora biti pes tudi vizuelno všeč, če bo tvoj. Pa karakterno ti mora ustrezati,... Vendar se strinjam z Atheno. V prvi vrsti glej na zdravje in preštudiraj linije, pa boš ugotovil kateri so ti res najbolj všeč. Najboljše je, da si pse ogledaš tudi v živo na kakšni razstavi (pa ne samo v ringu, stopi do lastnikov, premečkaj jih,... ). Vsake oči imajo svojega malarja. Meni so blazno všeč (ko se bom odločala za naslednjega razstavnega psa) platni, mantli in čimbolj beli harlekini. Verjetno bom imela (če bo po sreči) mantla. Kolegica pa pravi, da ko bo imela pogoje za dogo, bo iskala čimbolj črno in nikakor harlekina. Torej 100 ljudi 200 "štumfov" ;)
lp
T.

8)


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #6084 : 29 Avgust 2007, 13:30:11
Samo kratek info ... verjetno je komu čudno zakaj je remo prijavljena kot gost.
Njen račun je bil izbrisan zaradi suma podvojene registracije, oseba je namreč do foruma dostopala iz istega računalnika kot Habibti.

Lp, Črt



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6085 : 29 Avgust 2007, 13:34:53
Bela barva ima kar nekaj z občutljivostjo na zunanje dražljaje in vpliva tudi na sluh, dvojni merl gen pa še na vid...

Tako, malo na splošno glede barve in zdravja...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #6086 : 29 Avgust 2007, 13:55:04
   Ojla!

  Kot prvo naj na nekaj spomnim...malo nazaj smo pisali o tem, da se dajo gluhi psi evtanizirati...pa ste imeli toliko za povedat- Kako sem lahko tako kruta...da tudi gluh pes lahko normalno zivi, da se ga da usmerjat in klicat z raznimi laserji........bla, bla, bla.  Zdaj, ko imamo pa precej bele pse, ki vidijo, slisijo in so normalni- vam pa spet ni vsec. A te bi pa mogla dat pobit, da jih vi nebi slucajno kje srecali ali gledali njihove slike- ker take doge pac niso po vasem okusu.  DAJTE SE MAL VZET V ROKE- PROSIM !!!

   Habibti alias Ursa - tukaj pa res ne more bit izgovora, kdo je pisal, saj verjetno tvoj moz ne govori slovensko in se tukaj ne oglasa.
Ce ti moje doge niso vsec- zakaj si bila par mesecev nazaj zelo zainteresirana za kvalitetnega, razstavnega harlekin samcka z res cisto belo barvo... ali pa en teden nazaj za mojo crno psicko iz legla F  ?????  P



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #6087 : 29 Avgust 2007, 14:40:33
Med iskanjem slikic za natečaj sem našla lanske sicer slabše (itak) slikice Thebinega norenja po vodi.

lp
T.

8)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #6088 : 29 Avgust 2007, 16:44:35
Tečka - super fotke... :) joj kako uživa Theba v vodici! :o :D

Slavi - meni so pa tele tvoje "bele" dogice neznansko všeč, če bi izbirala med dogicami v tvojem leglu, bi zbrala tistega belega fanta, ali pa sivo-belega fanta! Res so krasni in čudoviti! :-*
Res je da imajo vsake oči svojega malarja, zato se tudi vsak sam odloči, ali bo imel doma, črno, sivo, harlekin, "belo", rumeno, tigrasto, mantel, modro ali kakršnokoli dogo pač si želi! ;)




ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #6089 : 29 Avgust 2007, 17:11:16
vas prebiram...in mi je vseeno za prepire okoli barv in rodovnikov, pac pisite kar hocete...

si pa ne morem kaj da ne bi samo eno malenkost napisala:

ko pripeljes na razstavo enega lepo obarvanega harlekina (brez sivega, bela je snezeno bela in cista z malimi crnimi fleki po telesu) se ponavad vsi ljudje slinijo okoli tebe in vsi bi ga imeli......

nihce se pa ne vprasa kako se do takega harlekina pride...eni se recepta naucijo prej eni pac pozneje...

jaz osebno bi definitivno tvegala dva bela mladica v leglu ce bi dobila ven tako lepe kozuhe kot valvasorjevo zadnje leglo.

lp
ksenija