Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677150

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #240 : 02 Januar 2006, 10:54:04
pri nas imajo pa v vdc- ju zlato nemško dogo in baje je zelo veliko odraslih otrok zaradi nje spregovorilo. Baje so ful dobre za terapevtske namene.

Mi lahko malo podrobneje razložiš tole. Kje je ta  "vdc" in kakšen je  terapevtski program ?  Kako izgleda, kdo ga izvaja in če se da kje prebrat kakšne raziskave ali izsledke o tem.

Miša


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #241 : 02 Januar 2006, 11:15:19

Miša hvala za odgovor.

Tudi pri nas je v času gonitve potrebno nekaj preračunavanja, posebno zato, ker pridejo vaški snubci od blizu in daleč he he. In ker

 jih lastniki ne pogrešajo kaj dosti, ostanejo najbolj zagreti tudi čez noč  :P oz. kar nekaj dni.

lp erika


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #242 : 05 Januar 2006, 07:57:31
Erika, izgleda, da smo mi dogaši ( in mastinarji ) zelo dobri matematiki.  ::)

Kako je sedaj dekleta ? Ali boste kaj razstavljale naslednji teden ?
Ali pridete samo kot obiskovalci ?

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #243 : 05 Januar 2006, 18:12:57
evo Miša, sedaj pa že imam čas, da ti malo bolj podrobno opišem vdc. To je varstveno delavni center, kjer svoje delo opravljajo ljudje s posebnimi potrebami. Včeraj sva tudi poklepetali z go. Ano Režun in mi je dala ogromno novih informacij o tem. S to terapijo se v centru ukvarjajo že 13. leto. Na začetku je bil namen le - ta, da bi med svojimi varovanci premagali strah pred psi.
Njena doga Tora ima tudi izjemen čut do varovancev. Tistim, ki so na vozičku prinaša nazaj žogico in jim daje glavo v naročje ( crkljivka ;)). Uboga jih celo tiste stvari, katere pri lastnici kar pozabi ???. ideja je prišla iz Nizozemske. Prej so imeli dve bokserki, ki so še posebej primerne za mongoloidne varovance centra. Drugače imajo pa tudi enega konja, ribice,...
Jutri zjutraj se z Ano tudi sestanemo, da se tudi osebno spoznava. Mogoče bo tam celo Tora  8).
Konec koncev se pa tako v nedeljo vse tri dobimo pri nas tako, da ni panike. ;) ;) ;)



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #244 : 05 Januar 2006, 20:28:48
    Ojla!

  Imam koncno malo casa, da vam povem, da je drugo leglo tudi ze na svetu. Hilary ima 6 mladickov.

   Cao-Slavi



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #245 : 05 Januar 2006, 20:30:21
Wau!Super!!!!!!Čestitke mamici :-*.A so že kakšne slikice na strani ;D?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #246 : 05 Januar 2006, 21:03:39
    Ojla!

  Imam koncno malo casa, da vam povem, da je drugo leglo tudi ze na svetu. Hilary ima 6 mladickov.

   Cao-Slavi

Čestitam! A je kakšen sivček?

Pa še to me zanima :-[...Hilary pa Hotlips sta sestri...kako to da Hotlips še nima mladičev medtem ko jih ima Hili že drugič?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #247 : 05 Januar 2006, 22:47:12
kako to da Hotlips še nima mladičev medtem ko jih ima Hili že drugič?

Hojla!

Ker se je Holi odločila, da hoče še nekaj časa biti frkljica in ne mamica - ta naziv ji enostavno ni po volji... ;D ;D

Lp,
B.



špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #248 : 07 Januar 2006, 23:32:24
Živjo!

Evo dve slikci naše nosečnice ;D ;D ;D



pa še v leže



Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #249 : 08 Januar 2006, 00:12:19
Indy = luškan velik sodček  ;) :P ;D ;D

Slavi a imaš ti Flo za avatar? Al je Mona Lisa? Čudovita glava  :P :P

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #250 : 08 Januar 2006, 00:19:26
Živjo!

Neyka, to ja Mona Lisa, ki zna zelo lepo pozirati in izsiljevati čohanje, ko si na obisku. predvsem ugotoviš, da ima zelo zelo težke noge in močne kremplje ;D ;D ;D

Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #251 : 08 Januar 2006, 01:17:22
Hojla!

 :o :o Indy se je pa fino razširila... Kdaj približno pričakuješ, da bodo mali knedlčki pokukali na svet? :-*
Kako pa kaj "Kleine Liebling"? ;D :-*

Lp,
B.



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #252 : 08 Januar 2006, 01:31:47
Živjo!

Neyka, to ja Mona Lisa, ki zna zelo lepo pozirati in izsiljevati čohanje, ko si na obisku. predvsem ugotoviš, da ima zelo zelo težke noge in močne kremplje ;D ;D ;D

Špela

Ja, to pa res... :D ;D Se mi zdi, da z Jackom (če sta skupaj) kar tekmujeta, kateri bo prišel bolj na svoj račun... ;D :D :-* :-*

Lp,
B.




MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #253 : 08 Januar 2006, 08:14:01
Špela,
koliko pa je še do konca ?
Je mogoče že kakšno predvidevano število mladičkov na vidiku ?  ;D Mislim, če sta šli na UZ.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #254 : 08 Januar 2006, 18:49:18

ooooooooooooooo Indy, kakšna lepa nosečnica ;D

še malo, pa bodo otroci delali tole ;)

lp erika


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #255 : 08 Januar 2006, 19:00:57
...še malo pa bodo otroci delal še kaj druzga... ;D

Mi smo danes imeli eno majhno forumaško srečanje in v sklopu tega je bilo mino srečanje dogic:









Zoro je bil pravi kavalir in se je maksimalno izkazal z lepo vzgojo. Sem prav ponosna, da obvladava odpoklic bolje od ostalih.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #256 : 08 Januar 2006, 19:03:13
Hmm, dve slikci sta mi nekam izginili... >:(





Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #257 : 08 Januar 2006, 19:41:13
hja prav luštno je bilo miša. Pa tudi to je res da Zoro najbolj uboga. Je pa res da je tudi najstarejši. :D :D :D



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #258 : 08 Januar 2006, 20:42:45
MIŠA še malo pa bosta večji od tebe ;).Vse doge so krasne lepotičke oni mali je pa cuuuuuuuuuker :-*.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #259 : 08 Januar 2006, 20:58:44
Čigava je pa rumenka ki je na eni sliki zraven Zora?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #260 : 08 Januar 2006, 21:39:20
erika kdo je ta lepotec / lepotica? ( ne vidim ma ravno tačko tam vmes :P). joj kako mi je všeč... :-* :-* :-*

miša super slikice in še lepše dogice!

jaz sem zdaj od kar sem spoznala Gogo čist na harleine postala nora! ;D ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #261 : 08 Januar 2006, 22:03:12
Živjo!

Ja Indy je res bajsika ;D. Teži pa kar naprej za božat, za jest in ponoči za lulat. Je že zdaj pestro ;D ;D

Rok imamo čez cca. 7 dni (dan gor ali dol), na UZ jih je bilo videti 6, lahko pa tudi več. V glavnem so rekli 6+. Bomo videli ;)

Komaj čakamo

P.S. GOSCH imaš prav, da z Jackom kar tekmujeta kdo bo boljši v teženju za čohanje

Lp Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #262 : 08 Januar 2006, 22:31:07

Irenchy ja krasno, vidim, da so te doge očarale ;)

Tista ta mala na slikci, je dogica iz avatarja-Liberty

lp erika


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #263 : 08 Januar 2006, 23:05:01
Živjo!

Sem prej pozabila:

Miša tvoj Zoro je pa že pravi velikan ;D ;D. A še kar ratse? Aja pa pozna se mu tudi, da zelo rad je zadnje čase ;).

Lp Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #264 : 09 Januar 2006, 09:39:30
search.and.rescu, že res, da je Zoro starejši, zato pa sta mladi dami bolj navihani  ;)

T.M.T, tisto na sliki z mojim Zorom je gospa, ki je lastnica rumene kužice, jaz pa sem od te gospe glavo večja. Upam, da me Zoro ne bo dohitel. ;)

irenchy, zato pa so slike tako super, ker so na njih same lepe dogice  ;D

špela, ja še kar raste >:( >:( >:( In žre kot pr norcih. Sploh ne vem, kam vso to hrano pospravi. Po eni strani sem vesela, da ni z njim več težav. :) Po drugi me pa jezi, ker se je tako potegnil. Še malo pa bo pravo tele. Pa komaj 22 mesecev je star. :(

Vi jih boste pa kar precej zibali.A potem računaš, da se bo to zgodilo naslednji vikend. Pa glih na razstavni dan. Predvidevam, da te ne bo na razstavo. Škoda. Bi se lahko malo pocartala z mojim Zokijem.

Miša


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #265 : 09 Januar 2006, 10:13:50
Samo niso pa kaj prevec okorne v igranju pretepa tele dogice, danes je moj psicek za drugo pripravil do nekonotroliranega valenja po tleh, so pa res simpaticne z svojim čukastim pogledom. ;) :P



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #266 : 09 Januar 2006, 10:39:08
                     Ojla!

    Koncno imam malo casa, da se oglasim. 
 Neyka- sprasujes zakaj Holi nima se mladickov, Hila pa ze drugic? Ker se je Holi odlocila, da gre v Francijo samo na izlet za 5 dni, mladicev pa zgleda noce- zaenkrat  ;) ;) ;)  Smo jo parili avgusta, pa paritev ni bila uspesna- smola. Je pa zato Hilary izkoristila njenega Loverja in ima zdaj 6 mladicev- 1 crnega samcka, 2 crni samicki, 1 harlekin samcka, 1 belo samicko in ena belo z sivimi flekci.

  Saj bom probala dat slike.

   Cao-Slavi



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #267 : 09 Januar 2006, 10:41:26
Zgleda imate dogaši pravi Baby boom.  ;D Čestitke vsem sedanjim in bodočim mamicam.

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #268 : 09 Januar 2006, 10:50:45
Ker se je Holi odlocila, da gre v Francijo samo na izlet za 5 dni, mladicev pa zgleda noce- zaenkrat  ;) ;) ;)

Popotniška duša, ki ve, da je z otroci težje težje hodit po svetu.  ;D


(hec ;) )


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #269 : 09 Januar 2006, 11:00:41
Samo niso pa kaj prevec okorne v igranju pretepa tele dogice, danes je moj psicek za drugo pripravil do nekonotroliranega valenja po tleh, so pa res simpaticne z svojim čukastim pogledom. ;) :P
ja ta prvič so se vidle pa se niso hotle že takoj po hrbtu metat ;D ;D ;D