Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676977

Be-bob

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #7020 : 13 April 2008, 20:52:21
Živjo!

Marjan, jst imam pa zate eno uprasanje. Namreč me je nekaj zelo zbegalo. Kakor sem jst zastopila tukaj na pesjanarju, si dal oglas da oddas Sky-a, a danes slučajno gledamo nekaj po Salomonovem oglasniku in glej, vidim Sky-a notri, pogledam oglas in vidim da ga ubistvu prodajas za 400 eur. Ne mislim se utikovat u te stvari, ker pac se me ne ticejo in mi je zeeelllooo hudo za sinčka (nočem niti pomislit kako ti more bit ko si v takšni situaciji), ampak mi pa ni jasno zakaj tukaj ne napises cene zraven?
Moj pes nima cene in če bi že bila v takšni situaciji potem bi gledala samo na to, da bi našla takega lastnika ki bi zanjga skrbel najboljše in ga nebi prodajala.Oppa....to je samo moje mnenje.

Upam samo na to, da bratec dobi najboljsega lastnika! in da se sinček čim prej pozdravi!!

Pa brez zamire!

LP Anja, Klaudio & Be-bob

p.s.:če sem kar koli narobe razumela se opravičujem

LP Anja, Klaudio & Be-bob


marjan

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #7021 : 14 April 2008, 09:08:06
Živijo!
Anja, najprej ti svetujem, da si še enkrat prebereš, kar sem napisal na Pesjanarja. Nikjer nisem napisal, da Skya oddajam, ampak da Sky išče nov dom zaradi alergije v družini. Ker sem to napisal v temo Nemška doga torej tu nisem oddal klasičnega oglasa, kolikor vem, to niti ni dovoljeno, rubrika Mali oglasi pa na Pesjanarju ne obstaja.
Tako nisem napisal cene, pa tudi ostalih podatkov, ki običajno sodijo v oglas ne. Ne vem, kaj te je tako začudilo, če sem dal oglas v Salomonov oglasnik (in na Bolho...),mislim, da bi to storil vsak, ki oddaja ali prodaja psa.
Nenazadnje pa tudi ne razumem, kaj naj bi bilo narobe s tem, če sem za Skya določil neko nizko prodajno ceno. Če drugega ne, bo tako vsak potencialni kupec vsaj malo premislil, preden se bo odločil zanj.
Res ti želim, da nikoli ne prideš v tako situacijo, da boš morala razmišljati o novem domu za Be-boba, če pa se to vseeno zgodi, boš ravnala po svoje. Vsak ima pravico do tega, da nastalo situacijo reši tako, kot se mu zdi, da bo najbolj prav.
Lp   Marjan



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #7022 : 14 April 2008, 11:25:49
 živjo
..no pa se po dolgem času javljamo tudi mi..

Marjan, ker sem videla sliko ki ste jo prilepili od sina, vam moram povedati da je moja sestra imela 2 leti popolnoma enako situacijo, vendar še veliko bolj, tudi po rokah, hrbtu in trebuhu....
ona se drugače ukvarja že svoje celo življenje z konji in eden izmed glavnih alergenov bi naj bila prav konjska dlaka....po malem je imela vedno malo alergije po telesu, ko pa je pred 3 leti dobila permanentni aparat za zobe, je pa vse skupaj izbruhnilo tako kot ima vas sin po nogah le v 3x večji obliki...ker nobene preiskave niso pokazale kaj pametnega, razen da je alergična na vse živo, celo na lastne staše, posebej pa na konje :), smo ugotovili da v karanteni ne more živet in po specialnih priskavah ki jih delajo nekje v rusiji ugotovili, da je alergična na niklej(nikelj je v tem zobnem apartu v ogromnih količinah in tudi v posodi za kuhanje-recimo AMC) in še na določeno hrano, vendar z daleč ne na vse tisto kar je pokazalo tukaj...torej ko je aparat odstavila,doma smo menjali posodo je alergija izbruhnila še bolj, potem pa se je  počasi začelo umirjat, ....tudi ob stiku z konji...itd... no in želim povedat, da so ji odsvetovali, da bi ne hodila v stik z konji, psmi in perzijsko muco(ki je prav tako bila pri hiši), ker se mora telo samo postavit na noge, ker če ne bo kasneje v življenju zopet zaradi nečesa prišlo do porušitve....dejstvo pa je da pa hrana za katero tukaj v slovenskih laboratorij sploh nimajo testerjev in so itak rekli da ji ne more škodit, je pa bila problem, pa seveda nikelj za katerega so tudi rekli da je nemogoče.... in od takrat ko se izogiba le tej hrani in nima več aparata, nova posoda se je stvar umirala...še vedno se lahko ukvarja z konji, ima psa in muce, pa čeprav so bili na začetku to glavni krivci za alergijo.......
( če vas zanima vam lahko kaj več povem na zasebnem, da ne bomo o tem po forumu za doge)

....drugače pa je naš bibi že več kot 2 meseca med zvezdicam in brez dogice nikakor ni več šlo,saj ko se enkrat navadiš na to bitje v hiši.... je v naš dom po veliki žalosti prišlo novo veselje, nova dogica ampak tokrat harlekin punčka, da bo malo spremembe :), pa še bibi bi bil vesel :)
Gaya Legend from Valvasor Land




lp Petra



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #7023 : 14 April 2008, 11:33:28
Oooo čestitke za Gayo!
lp
T.

8)


ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7024 : 14 April 2008, 15:42:49
cestitke Petri za novo dogico...

od vzrediteljev njenega Byblosa.

p.s. upam da bos z njo imela vec srece kot si jo imela z Byblosom.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7025 : 14 April 2008, 16:55:59
    Ojla!

  Petra- a tamala mal pozira'??

   Sicer je na nasi strani ze nekaj casa objavljeno, pa naj vas povabim se tukaj.

   DOGA  PIKNIK, 27. aprila. nedelja, Visoko pri Kranju !!!!!!

   Zacne se isto kot vedno, ob 10.00 uri, konca pa....... kdo ve kdaj  :D :D

  Prijave do 22-tega na moj mail ali po tel. 041-607-043

  Cao-Slavi



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #7026 : 15 April 2008, 08:59:03
živjo

Ksenija, hvala  :)... z byblosom smo imeli prekrasna  4 leta in ogromno sreče, ter novih dogodivščin-bi šla še enkart vse skozi če bi lahko :) .... čeprav žal prekratko ampak tako pač življenje je...bolje 4 nepozabna leta,ki ti za vedno ostanejo v srcu,  kot veliko slabih ;)
....so pa zdaj byblosove igrače vsaj spet v pogonu, jih Gaya že lepo obdeluje :))))

Slavi-ja Gaya pozira ;D, počakaj da še katero drugo sliko dam gor, ko ušesa kar po zraku letijo :o, drugače je pa ful pridan punca...

lp petra



feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #7027 : 15 April 2008, 14:07:30
Cerkniško jezero je zelo polno vode (več kot običanjo)!!!
smo za NORENJE....

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #7028 : 15 April 2008, 18:55:37


Petra, čestitke za novo članico družine ;)

....so pa zdaj byblosove igrače vsaj spet v pogonu, jih Gaya že lepo obdeluje :))))


.........to se pa lepo sliši ;D


pa en pozdrav od sestrice


lp erika


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #7029 : 15 April 2008, 18:59:18
Cerkniško jezero je zelo polno vode


Feltna,

a Gadjo tudi kaj zaplava, glede na to, da ste doma blizu vode ;) al gredo samo tačke v vodo?

lp erika


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #7030 : 15 April 2008, 21:04:04
Bibi, čestitke.
Upam da bo že kmalu priložnost videti tamale na kupu.Piknik??
Slavi kakšno je kaj stanje prijavljenih za piknik?

lp mi ;)





feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #7031 : 15 April 2008, 21:28:52

Feltna,
a Gadjo tudi kaj zaplava, glede na to, da ste doma blizu vode ;) al gredo samo tačke v vodo?

misliš takole... ??

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #7032 : 16 April 2008, 09:52:28
Feltna, mi bi z velikim veseljem izkoristili tvoje povabilo, pa kaj, ko se Zoki boji vode kot hudic kriza  :D Zato pa veliko raje doma pozira:



Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #7033 : 16 April 2008, 10:30:53
živjo
tecka, troy in erika-hvala za čestitke  :)
erika, vam pa tudi čestitke in seveda lep pozdravček sestrici nazaj  ;) Gaya je posvojila res vse igrače in to jih že razmetava po celi hiši  :o...ko pridem do fotoaparta prilimam kakšno sliko.

lp Petra



zoo fun

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #7034 : 17 April 2008, 11:21:05
Naši mladički imajo dobra dva tedna, odprli so učke in se postavljajo na noge. Za poziranje še niso razpoloženi, kašno fotografijo mi pa vendarle uspe narediti:








BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #7035 : 18 April 2008, 18:49:21
Zoo fun lepi mladički.
Tudi mi že nestrpno čakamo saj imamo kar dve "tečni nosečnici".

L.p.Benjamin



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #7036 : 18 April 2008, 18:55:37
zoo fun, kako pa jim je ime?

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


zoo fun

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #7037 : 19 April 2008, 10:22:48
Takole:  :)





Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #7038 : 19 April 2008, 10:39:04
Pri zadnem pa se ne vidi, kaj piše? :-\

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #7039 : 19 April 2008, 11:31:12
Mislim, da je zadnji na sliki Keiran  ;)

Lp,



feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #7040 : 20 April 2008, 17:02:30
evo... ko mamo čas pa brskamo po spletu vedno kaj zanimivega najdemo!!! :D ;D ;)
predstavitev pasme nemška doga

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #7041 : 20 April 2008, 21:13:25
Feltna, jaz pa nikjer ne vidim tele predstavitve pasme nemska doga. Uspela sem samo prebrati na forumu tiste neumnosti o siciljanskih mastifih  >:(

Cestitke vcerajsnjim udelezencem razstave. Ker sem bila tudi sama v vlogi razstavljalke sem bila onemogocena igrati fotografa. Sem pa ujela Desti v njenem znacilnem razstavnem elementu:



Slavi, imam jih kar nekaj in vse so mi lepo uspele, v vecji velikosti in ce bos kaj rabila, ti jih posljem po mailu.

Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


zoo fun

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #7042 : 21 April 2008, 14:23:10
Pri nas pa smo lepo, sončno nedeljo izkoristili za prvo "sončenje" naših malih dogic:






valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7043 : 21 April 2008, 21:16:57
   Ojla!

Zoo fun- so uzivali, ane?

Mi smo bili pa dva dni v Celju....

Sobota-
 Destiny, Dr.Doolittle , Excalibur- PRM
Zsa-Zsa- res.CAC in Res.CACIB
Harry-Prav dober
Prima je pa imela premiero- zelo perspektivna I

nedelja.
Destiny- PRM, JBOB in BOB
Harry, Excalibur- PRM
Zsa-Zsa- CAC in CACIB
Zerberus- CAC
Dr.Doolittle- odlicen II
Fata- premira- zelo perspektivna I

 Destiny se enkrat...



Prima...



Fata...



  CAO-sLAVI






Lamina

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Lamina
Odgovori #7044 : 21 April 2008, 23:36:25
Cestitke, Destiny pa je res za moj okus prva liga.

lp
Robi


BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #7045 : 23 April 2008, 15:07:29
Tudi pri nas se je začela kotitev.Aska je skotila prvega mladička črnega samca.Posebej moram pohvalit Asko saj je skotila in poskrbela za  mladička brez naše pomoči.


L.p.Benjamin



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #7046 : 23 April 2008, 20:22:02
UUUUUUUUUUUUUU čestitke!!!!!!

You can have no better friend than a dog.


Lamina

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Lamina
Odgovori #7047 : 23 April 2008, 23:37:16
Oh Benjamin, cestitke in ze cakam na prve slike.

lp
Robi


bb

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #7048 : 24 April 2008, 08:04:14
Benjamin,
čestitke tudi od nas.

lp, Barbara



Tris

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #7049 : 24 April 2008, 08:16:34
UAAAAA čestitke pa še kakšno slikico! ;)

Najlepši dar na celem svetu je prijateljstvo. In če ti je podarjeno pasje prijateljstvo, lepo te prosim, ne spreglej ga. Nikoli, res nikoli pa naj ti ne pride na misel, da bi ga zavrgel! Kajti najlepše kar se ti lahko zgodi je, ko ti pasji prijatelj zvesto vrača 100 X več kot si ti sam dal njemu !!!