Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677324

big guy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 2
  • I have a soft spot for animals...
Odgovori #330 : 24 Januar 2006, 10:04:47
Hojla!  ;D

...mogoče bolj za zdravje, kjer se je že Miša razpisala, ampak...ker me zanima konkretno za nemško dogo, bom kar tukaj vpr.: zasuk želodca...vem kaj to je, vem kakšne so posledice, tudi ste v temi zdravje napisali, na kaj je potrebno paziti, da do tega ne pride. Zato me zanima le sledeče: kakšne so vaše izkušnje s tem? Ko sem bral tisto vaše pisanje v temi zdravje, sem dobil občutek, da je to pri dogah skoraj neizbežno...tako pogosto...skoraj nujno...in da se je kar malo ustvarjala nepotrebna panika. In tisti procenti uf,uf - statistiko se da tako nategniti, da iz tistega kakšne realne slike sploh ne moreš dobiti. Zanima me, ali se to res tako pogosto dogaja, tudi če paziš na tiste osnovne stvari, kot so npr. počitek pred in po hranjenju. Laik dobi občutek, da moraš na tega psa paziti "na vsakem koraku", celo briketov naj mu ne bi dajal. Ali je to res tako hudo, ali poznate veliko lastnikov dog, ki so imeli te probleme...

LP  ;)

+1


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #331 : 24 Januar 2006, 16:24:44
Naš mali rumeni pikec Zoro je po osvajalskem pohodu takole utrujeno oddremal eno kitico:



Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #332 : 24 Januar 2006, 17:10:48
Hojla!  ;D

...mogoče bolj za zdravje, kjer se je že Miša razpisala, ampak...ker me zanima konkretno za nemško dogo, bom kar tukaj vpr.: zasuk želodca...vem kaj to je, vem kakšne so posledice, tudi ste v temi zdravje napisali, na kaj je potrebno paziti, da do tega ne pride. Zato me zanima le sledeče: kakšne so vaše izkušnje s tem? Ko sem bral tisto vaše pisanje v temi zdravje, sem dobil občutek, da je to pri dogah skoraj neizbežno...tako pogosto...skoraj nujno...in da se je kar malo ustvarjala nepotrebna panika. In tisti procenti uf,uf - statistiko se da tako nategniti, da iz tistega kakšne realne slike sploh ne moreš dobiti. Zanima me, ali se to res tako pogosto dogaja, tudi če paziš na tiste osnovne stvari, kot so npr. počitek pred in po hranjenju. Laik dobi občutek, da moraš na tega psa paziti "na vsakem koraku", celo briketov naj mu ne bi dajal. Ali je to res tako hudo, ali poznate veliko lastnikov dog, ki so imeli te probleme...

LP  ;)
jaz hvalabogu ne poznam še nobenega.



big guy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 2
  • I have a soft spot for animals...
Odgovori #333 : 24 Januar 2006, 18:57:05
ha,ha...kratko in jedrnato  8)


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #334 : 24 Januar 2006, 19:04:52

Big guy pozdravljen!

No jaz, nimam izkušenj z zasukom želodca-upam, da jih tudi v bodoče ne bom imela. Hočem pa povedat, da se to dogaja bolj pr

starejših psih(seveda so tudi izjeme).

Če si se odločil za nemško dogo, potem te zasuk ne bi smel pretirano skrbeti, saj so temu več ali manj podvržene vse velike pasme.
Doma imam štiri dogice in če bi bil zasuk tako pogost kot praviš, verjemi, da se ne bi odločila za tako število.



lp erika


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #335 : 24 Januar 2006, 19:07:17
Mislim, da je zasuk želodca preživela Špela od Maje01, če se ne motim :-[ To je pa mislim, da edini primer, ki sem ga jaz zasledila na slo. forumih v zadnjem času.

Lp nina



tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #336 : 24 Januar 2006, 19:32:05
Prva slikica je res majhna zato dajem na ogled še eno... (Da ne bo kdo rekel da sem škrta...) ;)


Pozdravček iz morja!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #337 : 24 Januar 2006, 19:51:18
Kok je luškan  :-* :-* :P :P Te vaše dogice. Mene bodo v grob spravle, tok so lepe  ;) ;) ;D ;D Čist neki special.

Tristan, kak da ste se pr vas odločli za dogico (sklepam da je Tristan vaš/tvoj)?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #338 : 24 Januar 2006, 19:55:30
od mičkenih pa še malo k večjim.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #339 : 24 Januar 2006, 20:00:25
joj pozabila sem vprašati kako je kaj z mamico od t - jekov.
Pa še naša claudija.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #340 : 24 Januar 2006, 20:37:57
        Ojla!

    Ker mi je "crknil" pc, sem si ga mogla mal sposodit pri kolegih-hehe.

   T- leglo je ok- prav tako U-leglo. Zdaj ze razturavajo po dnevni ;D ;D  Mame sta pa fraj- vsaj Janis. Hilary si pa vzame pocitek in je v dnevni, ko se ji pa zazdi, jih gre pa malo pogledat.

   Z zasukom je pa takole- od vseh psov iz nase psarne je imelo zasuk SAMO 5  psov.  Hvala bogu, da je tako- in upam, da pri takem procentu tudi ostane.
   Ostale stvari sem pa ze napisala pod zdravje.

   Cao-Slavi



špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #341 : 24 Januar 2006, 21:03:48
Živjo!

Evo mene po dolgem času, po dolgem času, smo bili utrujeni in se javljamo sedaj  ;).

Naše mrcine so tudi OK in pridno rastejo, zdaj že malo odpirajo učke in se postavljajo pokonci hehe, so prav hecni za gledat

Evo še slikce



Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #342 : 24 Januar 2006, 21:56:00
Špela, čestitke k naraščaju. Kako se pa obnašata Goya in Goga?

LP
Karin :)


big guy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 2
  • I have a soft spot for animals...
Odgovori #343 : 24 Januar 2006, 22:43:36
špela: res so lepe tele tvoje dogice...jih gledaš in si kar zaljubljen vanje  ::) Čestitke tudi z naše strani!

valvasor: Slavi, smo že mislili da te ni več  ??? tukaj...he,he...lepo je slišati, da je s tvojo "družinico" vse o.k. Sicer pa se vidimo! ;)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #344 : 25 Januar 2006, 10:09:12
Ja, Spela je imela (delni) zasuk zelodca. Poleg Spele vem se za nekaj dog in nekaj ostalih psov, res je, da so doge med rizicnimi pasmami, tako kot se nekaj vecjih pasem z globokim prsnim kosem. Ni pa zdaj to rec, ki bi se dogajala kar vsak dan in vsem psom. Kar nekaj ima (po raziskavah) zraven tudi genetika. Jaz o Spelinih prednikih ne vem nicesar (razen tega, da zagotovo nista bila oba dogi), saj je Spela najdenka.
Sem pa ze nekajkrat napisala - ko se je Speli zgodil zasuk, ni norela. Ker sem vedela, da je zaradi njene konstitucije moznost za zasuk vecja kot pri nekaterih psih, sem se skusala izogibati vsem recem, ki naj bi zasuk naredile verjetnejsi. Tako smo zelo pazili, da pred in po jedi ni norela, da je dobivala dva obroka dnevno, da ni prevec hlastala po hrani - uporabili smo tudi metodo z zogico. Odkar sem videla kaj se zgodi z briketi v pasjem zelodcu, jih jaz namakam (je pa res, da briketi, ki jih Spela dobiva, ne vsebujejo citronske kisline). Poleg briketirane hrane Spela dobiva s ekuhano - ki jo je tudi prej. Od zasuka naprej jo namesto 2x hranim 3x. Mogoce za koga kompliciram, ampak psica je moja in nimam niti najmanjse zelje, da grem se enkrat cez to kalvarijo ... (pravzaprav, ce bi se zadeva ponovila, bi se najverjetneje odlocila za evtanazijo - razlog je ta, da je potem zelodec skorajda nemogoce se enkrat ponovno pritrditi + vsak zasuk pomeni precejsnjo nevarnost za srce in mozgane).
lp, m.

p.s. Spela, cestite tudi tebi in Indy za malcke Malo pozno, a vseeno od srca.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #345 : 25 Januar 2006, 12:45:55
No evo, da se vam še jaz pridružim. Bomo pa tukaj klepetali in gledali slikice. Mi je bolj všeč, ker je zastonj  ;) Kaj hočeš, Gorenjci, pač  ;D

Špela čestitke za leglo in  :-*  :-*  :-* malim kepicam.

Slavi, a pri vas že kaj sprejemate radovedne obiskovalce ali je še prezgodaj. Midva bi malo prišla male kepice pocrkljat.

LP, in uživajte v sončku, čeprav je zunaj pasje mrzlo!



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #346 : 25 Januar 2006, 13:27:23
Špela, kakšne luštne male žabe  ;D

Kaj ste se toliko zapičili v ta zasuk želodca. Obstaja toliko spoznanj in teorij na to temo, kot je različnih ljudi in strokovnjakov.

Tudi prevozna sredstva so za nas smrtno nevarna, pa to ne pomeni, da bomo naokrog hodili peš. Vsi imamo avtomobile, nekateri celo več. In vsi vemo, da nas lahko zato doleti smrt v prometni nesreči, pa se kljub temu veselo vozimo naprej.

Tisti, ki je ljubitelj dog in si bo psa želel, si ga bo kupil. Jaz bi raje posvetila več pozornosti temu pri kom se kupuje kot temu ali mi bo doga umrla zaradi zasuka želodca. Na žalost, pa poznam kar nekaj sedanjih in tudi bivših lastnikov dog, ki so imele izkušnje z zasukom. Nekateri celo pri večih dogah. Sama ( hvala bogu ) teh izkušenj nimam in enako bi si želela tudi za vse ostale. Zato razgovor o zasuku želodca nikakor ni preveč napihnjen kot zmotno mislijo nekateri. Smatram, da bi se o tem morali odkrito in javno pogovarjati, ker edino tako bi , seveda v sodelovanju s strokovnimi osebami, lahko več izvedeli o tem famoznem pojavu. Tudi statističarji bi tako dobili kvalitetnejše rezultati, ki si jih posamezniki nebi  mogli prikrojevati, kakor bi komur v danem momentu odgovarjalo.

Tudi v avto se ne vsedemo zato, da se bomo zaleteli ampak zato, da nekam pridemo.

Vprašanje za Slavi: koliko mora biti stara samička doge, da se lahko pari ( 15 ali 18 mes ) ? Je obvezno slikanje koljkov ? Koliko mora biti stara za prvo slikanje ? Ali se zahteva še kaj drugega ?

Miša


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #347 : 25 Januar 2006, 14:40:30
Ja Tristan je res naš sam je zaenkrat še pri Slavici. Prej smo imeli kokršpanjelčka zdej pa smo presedlali na dogo. Res je velik preskok a zanje smo se odločili ker nam je všeč njihov značaj in ker so preprosto čudovite.

Pozdravček iz morja!


big guy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 2
  • I have a soft spot for animals...
Odgovori #348 : 25 Januar 2006, 14:46:09
Hojla!  ;D

o.k. hvala vsem za nasvete... :) ...ker smo pri dogicah še čist novi, je vsak nasvet dobrodošel! Vas še pocukamo za kakšno stvar... ;)

Tine & Petra


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #349 : 25 Januar 2006, 15:57:58
big guyhttp://phpbb-host.com/phpbb/index.php?mforum=milo&sid=e43283c52b58c51e0bbdde1bbf85c8d8
prilimala sem ti mesto povezave za forum o nemških dogah. Tam ti lahko ogromno svetuje tudi naš vzreditelj, ki ima o tej pasmi že ogromno izkušenj.
lp, ines & dejan!



big guy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 2
  • I have a soft spot for animals...
Odgovori #350 : 25 Januar 2006, 21:39:52
Hojla!  ;D

search.and.rescue : hvala za stran!  :)

No ja, danes smo bili zopet pri Slavi in... smo se dokončno odločili da pri njej vzamemo črno dogico.  :o :o  Tudi ona je iz     T-legla, ime pa ji je (zaenkrat) Trisha, ampak za nas Mango  8) . Ful je luštkana in smo vsi že ful zaljubljeni vanjo. Sam da najdem čas bom še eno slikico gor prilimal... ;)

LP Tine & Petra


big guy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 2
  • I have a soft spot for animals...
Odgovori #351 : 25 Januar 2006, 21:52:05
Aja, sicer so pa slikce v našem albumu...

Ciao


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #352 : 25 Januar 2006, 21:57:23
čestitke za dobro odločitev! a ni dobila trisha ime zaradi božiča? nekaj se še spomnim.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #353 : 25 Januar 2006, 22:06:51
s.a.r., tudi k vam prihaja nova dogica? :)

battito animale


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #354 : 25 Januar 2006, 22:12:13
ja. in tudi ta bo črnuhinja. kakšno naključje.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #355 : 25 Januar 2006, 22:16:58
Crni psi so najlepsi. No, skoraj ;) samo merle avstralci so lepsi ;D

battito animale


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #356 : 25 Januar 2006, 22:24:59
jaz sem bolj navijala za harlekinko, vendar so se stvari tako razpletle. pač. vse je za nekaj dobro.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #357 : 25 Januar 2006, 22:37:31
Saj najbrz ne spada v temo, ampak kako vama znese rihtat toliko psov???
Ena resevalka, zdaj se ena mladicka, pa se tri... mislim, uau...

battito animale


big guy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 2
  • I have a soft spot for animals...
Odgovori #358 : 25 Januar 2006, 22:37:57
a ni dobila trisha ime zaradi božiča? nekaj se še spomnim.

Rojena je bila res na božič, tko da... ;)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #359 : 25 Januar 2006, 23:10:33
ja. in tudi ta bo črnuhinja. kakšno naključje.

Od katerega vzreditelja pa? Isto od Miloša?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com