Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676916

BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #7050 : 24 April 2008, 17:24:22
Aska je skotila 8 mladičev! 6 samičk in 2 samčka
Hvala vsem za čestitke,slike pa bodo takoj ko bo več časa.

L.p.Benjamin



zoo fun

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #7051 : 24 April 2008, 18:18:02
Čestitam! Srečno pasji mamici in otročičkom!



zoo fun

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #7052 : 24 April 2008, 19:46:20
Pri nas je pa spet nekaj novih fotografij:








INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7053 : 24 April 2008, 21:30:11
Benjamin iskrene čestitke.

Zoofun vidim, da krasno skrbite za malčke in mamo.

Vsem čestitke za dosežke na razstavi.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #7054 : 25 April 2008, 21:31:30
ojla :)
Moram vam povedati,da imate KRASNE dogice. Nisem lastnica te pasme ampak upam,da enkrat v bodoče bom. :) :)
Ful so lepe,elegantne.........
Na razstavi sem vidla dogico,kateri je slina visela skoraj do tal.Bila je tako smesna. :)
Vem,da mnogi to sprasujejo in vem da se slinijo,ce vidijo hrano.
Koliko se slinijo?
A to zgleda tako,da nosite robčke vedno s sabo? A to po tleh kr teče?(vrjetn fulll pretiravam)
Na razstavi sem videla samo eno dogico,ki se je slinila,ali pa si moram povecati dioptrijo. :)
Ne me narobe razumeti. To mi ni prevelika ovira pri psu,vendar me vseeno zanima.
caw :)



feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #7055 : 26 April 2008, 15:31:52
slina je edina ovira pri dogah!!  ::)

moraš vedet, da boš definitivno imela kako lepo fresko na steni, kavču ali kjerkoli drugje!! Mi ga redno brišemo, pa se čez čas še vedno pokaže kaka slikca na steni!! ;D Po 2h letih bomo moral pri nas spet belit stanovanje, ker na začetku nismo bili toliko pozorni na to!! so pa umetniki, ni kaj!!!  :D :D
Drugače se pa naš slini samo ko pije!! No, pa ko si želi moj sendvič!!  :D :D

pa še slika našga slinkota...

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #7056 : 26 April 2008, 15:42:10
ojla :)
hvala feltna za odgovor.Tvoja dogica je krasna.
Kako pa je z učenjem? Koliko časa rabi npr,da "pošteka" en trikec?Sedaj imam nemškega ovčarja tako,da nimam ravno primerjave. Vem pa ,da se zelo razlikujeta.
caw :)



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #7057 : 26 April 2008, 20:37:59
No pa še nekaj fotk Konija od prejšne sobote  :) :










Je pa tak veeeliik srček  :-* !!


Lp,

Maja






zivaoseli

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #7058 : 27 April 2008, 14:18:11
Lep nedeljski pozdrav vsem ljubiteljem dog!

Sporočam vam da je modri samček, VALDEZ DELLA BAIA AZZURRA, ki bo 1.5.2008 dopolnil 1 leto, zmagal v Madridu in postal PRVAK ŠPANIJE med MLADIMI (sodil je g.Glasser).

Žal vam dogodek porocam le posredno, kajta razstave se nisem udeležila, ker trenutno tečejo zadnji dnevi naši nosečnisi Tan Jinger in moram biti ob njej. Ostali rezultati pridejo kasneje, saj razstava še poteka.

LP

živa oseli


tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #7059 : 27 April 2008, 20:57:02
Kako pa je z učenjem? Koliko časa rabi npr,da "pošteka" en trikec?Sedaj imam nemškega ovčarja tako,da nimam ravno primerjave

Če mene vprašaš, doge niso glih najbolj primerni psi za kaj takega, vsaj v našem primeru. So zelo pametne, razumejo kaj hočeš od njih, samo ko mu nekaj ukažeš, te najprej pogleda s takim pogledom, češ ali res moram... Tristana tudi na hrano ne moremo podkupit, da bi ga tako pripravili do česarkoli. Medtem ko bi se Izolda (kitajsko goli pes) prodala za priboljške, in bi zanje naredila karkoli... Tudi veliko raje se uči razne trikce.

Sicer pa Tristana nismo veliko učili (Zna: sedi, prostor, ustavi se, pejdi na rob ceste ker prihaja avto :D ...osnovne stvari), tako da ti bo mogoče kdo drug znal kej bolje povedat. Je bolj zmaziljen tip doge in se rajši ukvarja s čim takim:



lp Špela

Pozdravček iz morja!


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7060 : 27 April 2008, 21:21:33
Kar se tiče šolanja bom jaz tako rekla. Da se jih naučit marsikaj, ampak ponavadi potrebujejo en drugačen pristop. Športna kinologija nekako ni za njih, vsaj pri nas ne. Se pa baje lepo dela z njimi RO. Jaz trenutno obiskujem tečaj poslušnosti s Henno in sem zelo zadovoljna. Nisem nek fanatik pri učenju in če ima katera od naju slab dan pač delamo malo manj. Rabijo  malo več časa, da naredijo prostor in tistim ki nimajo doge se zdi to zelo hecno  :) :) :) Šolanje z nemško dogo je vsaj zame eno veliko doživetje. Nikoli ne veš kako bo.  :o :o Še posebno, če je mokra trava  ;D ;D ;D Ampak vse se da, če se hoče.


..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7061 : 28 April 2008, 09:46:35
     Ojla!

  Vceraj smi imeli res sreco z vremenom in doga piknik je uspel 100%  ;D ;D  Prislo je 76 ljudi in 44 kuzkov  :) :) :)
Upam, da ste vsi uzivali in se na naslednjem pikniku spet vidimo!!!!

(foto reportaza pa pride mal kasneje, ker mi nekaj nagaja phoptoshop  :-[ :-[)

  Cao-Slavi




MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #7062 : 28 April 2008, 09:50:24




















 :-* :-* :-*



 :P ;D :-*

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #7063 : 28 April 2008, 11:18:33
Ojla!

Ja piknik je bil res super....dobra družba, dobra hrana in pijača in pa super vreme....

Ena skupinska



Lp

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


Tris

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #7064 : 28 April 2008, 12:16:32
Lepe slikice, kateri lepotec pa je na 9 sliki ???

Najlepši dar na celem svetu je prijateljstvo. In če ti je podarjeno pasje prijateljstvo, lepo te prosim, ne spreglej ga. Nikoli, res nikoli pa naj ti ne pride na misel, da bi ga zavrgel! Kajti najlepše kar se ti lahko zgodi je, ko ti pasji prijatelj zvesto vrača 100 X več kot si ti sam dal njemu !!!


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #7065 : 28 April 2008, 13:32:09
Lepe slikice, kateri lepotec pa je na 9 sliki ???

Ta je tudi meni padel v oči.



Tris

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #7066 : 28 April 2008, 13:34:06
Ima prav tak pogled kot moj Tristar 8)

Najlepši dar na celem svetu je prijateljstvo. In če ti je podarjeno pasje prijateljstvo, lepo te prosim, ne spreglej ga. Nikoli, res nikoli pa naj ti ne pride na misel, da bi ga zavrgel! Kajti najlepše kar se ti lahko zgodi je, ko ti pasji prijatelj zvesto vrača 100 X več kot si ti sam dal njemu !!!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7067 : 28 April 2008, 13:38:40
Aho!

Če se ne motim je tisti lepotec Pris  ;)

Lp
Ana


Tris

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #7068 : 28 April 2008, 13:50:12
Veš Ana da sem si mislila da je Pris, ker sem ga videla v Celju na prejšnji razstavi in mi je bil svetoven.

Najlepši dar na celem svetu je prijateljstvo. In če ti je podarjeno pasje prijateljstvo, lepo te prosim, ne spreglej ga. Nikoli, res nikoli pa naj ti ne pride na misel, da bi ga zavrgel! Kajti najlepše kar se ti lahko zgodi je, ko ti pasji prijatelj zvesto vrača 100 X več kot si ti sam dal njemu !!!


ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7069 : 28 April 2008, 16:21:16
evo nas po 23 urah voznje smo prisli iz spanije v italijo.

klubska razstava spanskega kluba za nemske doge cedda El Escorial Madrid
202 dogi prijavljeni (izredno malo  odsotnih verjetno ker je bil rok za prijavo en teden pred razstavo)

sodniki
hollensteiner - rumeni in tigrasti + BEst in SHOW
murante - crni in harlekini + BIS mladi
glasser peter - vsi mladici in modri + bis mladici

modri samec italijanske vzreje s slovenskim potnim listom VALDEZ DELLA BAIA AZZURRA je v razredu 6 mladih samcev z 11 meseci postal mladinski klubski prvak spanije....in to v odsotnosti lastnice zive!

Njegov prijatelj na tem potovanju Ula op della baia azzurra je postal spanski klubski prvak med tigrastimi + najlepsi samec na razstavi izmed vseh barv + R. BEST IN SHOW

 uskaya della baia azzurra se je v neverjetni konkurenci modrih samec uvrstila na tretje mesto ....

sedaj pa spat!

lp



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7070 : 28 April 2008, 21:07:27
Čestitke, Ksenija  ;)

Jaz pa sem od prijateljev  ravnokar prejela čudovito novičko, da je El Corazon osvojil naslednje rezultate. Bom kar kopirala kar sta mi napisala  :) :)
National Dog Show in Viana do Castelo (PORTUGAL)

 - El Corazon CAC, BOS, BOB and final (in first 5) on the Group

Royal Spain Great Dane Club CEDDA 2008 - CAC, BOS, CLUB WINNER, CAMPEONE DU CEDDA 2008

we have WINNER OF SPANISH GREAT DANE CLUB 2008!!!!


Sylvia, Andzej in seveda Korek iskrene čestitke :) :) :) in pogumno naprej.






..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7071 : 28 April 2008, 22:47:30
  Ojla!

  Meni je pa uspelo zrihtat slike....nekaj mal manj pozerskih  :) :)











CAO-sLAVI



BaBaLu

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #7072 : 28 April 2008, 22:51:05
Citiraj
Če se ne motim je tisti lepotec Pris

Jap, imate kar prav, to je res naš Pris.

Še nekaj mojih s piknika...














Lp Linda



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #7073 : 28 April 2008, 22:57:04
Vidim, da ste se zabavali in prav žal mi je, da smo pri nas obležali in zamudili tak hud žur :(. No ja upam, da se vam na pikniku pridružimo spet jeseni
lp
T.

8)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #7074 : 29 April 2008, 07:55:20
Valvazorka, to ne velja! Slikanje ritk je moja domena  ;D













Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7075 : 29 April 2008, 08:51:27
evo nas v nizkem startu za odhod!

upam da bo tan jinger tocna z porodom, saj nas v petek caka europasieger v dortmundu...

hvala Ines za cestitke...tu gor nam itak nihce nikol ne cestita  ;D

ja cestitke tudi El Corazonu se tukaj na forumu. cestitala sva mu tudi osebno po zmagi...popravila bi le da ni bil Best of sex, saj le tega niso izbirali....postal je spanski klubski prvak... vsi samci so sli potem v bis kjer so izbrali enega - ula op ki se je pomeril z najlepso samico izmed petih barv ki so postale klubske prvakinje za bis in r bis.....


el corazon je zmagal razred odprtih , kii je bil izredno lep razred in mocan 15 ali 16 psov.....izredni psi noter v razredu, razred je zmagal el corazon... sicer je bil moj favorit za zmago filipot de alzaydum, pes z izrednimi kvalitetami in nekoliko slabsim gibanjem....

el corazon se je pomeril z zmagovalcem razreda vmesnih za cac in z zmagovalcem razreda sampionov za naslov prvaka kluba.

naj napisem da je bil zmagovalec razreda prvakov thiago della baia azzurra in razreda vmesnih lester di casalbero (ki ima to nesreco da je sin soleil della baia azzurra)

pri teh dveh v izboru poleg el corazona je edino logicno da naslov odnese el corazon :) :) :)






MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #7076 : 29 April 2008, 09:10:50
hvala Ines za cestitke...tu gor nam itak nihce nikol ne cestita  ;D

Tudi jaz sem se ze vprasala, zakaj ti nikoli nikomur ne cestitas na tem forumu. Razen, seveda, ce ne gre za uspehe ali brejost tvojega psa  ??? Tudi do odgovorov na vprasanja ti ni, ce te kdo kaj vprasa izven tistega o cemer bi se ti pogovarjala! Izgleda, da tudi tisti, ki ti cestitamo, nismo dovolj dobri, saj si me uvrstila v tisto kategorijo "nihce".
Pa hvala za roze!

Pozabila sem vam nalimati se triminutni posnetek iz piknika, ko je bilo ze vse skupaj proti koncu in smo cakali, da mati Slavi da znak za odhod:

http://www.youtube.com/watch?v=t4_Mg2qojY4

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #7077 : 29 April 2008, 09:26:55
Čaw,

KUUULL  :D  ;D ,

L.P.P. Špela



ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7078 : 29 April 2008, 09:53:08
ce bi me kdo kaj vprasal bi z veseljem odgovorila...dokler pa me ne pa ne odgovarjam...se dobro ve da sem se iz foruma dol po polemiki izpred skoraj dveh let odtujila..

to da limam gor uspehe in brejost mojih psic draga misa je velika LAZ!

poglej da sem vsak teden na razstavi in sem dosedaj komentirala ali popravila uspehe ki jih je gor dala ziva oseli kot lastnica SLOVENSKE PSARNE BLUSHER BLUETTE...

sicer trenutno tri legla....koliko od teh sem jih spromovirala tukaj gor??????

koliko slik pa si videla od mojih mladicev tukaj gor?

edino leglo ki je bilo objavljeno je bilo leglo od Tan Jinger ki ga je objavila Ziva Oseli.....

nasprotno se vedno cakamo komentar na tvoj post o razstavi v celju....

fousija bi se temu reklo.....


sicer pa javna hvala za cestitke za spanijo ki so prispele danes s strani slavi poers!

hvala...



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #7079 : 29 April 2008, 10:18:28
Ksenija, imas vsega napisanih 55 postov, z lahkoto si  jih pregledas  za nazaj, pa bos videla kolikokrat si komu cestitala za uspehe. Da ti jih ne bom jaz citirala!
Ko sem te prosila za stevilo prijavljenih rumenih dogic iz ene razstave, si pa moje vprasanje kar spregledala. Saj te nisem prosila za prepis udelezenih psov, samo za ubogo stevilko. Pa se to so me zanimali samo samci. In se to samo v klasi CH. Res si se potrudila takrat s svojim odgovorom meni! Hvala!
Ce se ne ves, forumi niso samo za objavljanje in hvaljenje rezultatov ampak za pomoc, izobrazevanje in izmenjavo mnenj! Sirjenje kinoloskih informacij.

In kaksen odgovor TI pricakujes od mene? V zvezi s cim? Sem kaj napacnega napisala o tvojih psih? Dala kaksno napacno sliko gor? Pomiri se in uzivaj v svoji zmagi! In seveda iskrene cestitke za uspehe v Spaniji! Smem vprasati koliko psov je bilo skupno prijavljenih? In ce ti ni tezko kako je bilo pri rumenckih? Ne zanimajo me imena in slike, rada bi vedela koliko  rumenih samcev je bilo prijavljenih v klasi CH?
Ce ti ni odvec?

Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.