Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677057

valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7470 : 08 Avgust 2008, 12:08:11
  Ojla!

  Mogoce bi se morali z vsemi temi lastniki dogovorit za en vrstni red. Zdaj gredo vsi naenkrat tja- vec kot enemu, pa tako ne morejo vzeti krvi.  Za enega psa pa rabis z vso pripravo okrog pol ure.... Dajte se mal poklicat med sabo in uskladit, da ne bodo sli nekateri iz sluzbe, potem bodo pa cakali tam do popoldneva.

 CAO-sLAVI
 



ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7471 : 08 Avgust 2008, 13:13:48
novica je izpred pol ure in do takrat v Mestnem Logu ni bilo nikogar.
lastnica Tan Jil ki je sicer iz Ptuja je tam in bo vesela vsakogar ki pride.

vas pa obvestim o poteku dogodkov.

Ziva je odsla iz sluzbe in trenutno po vasi isce vaske pse ce bo kdo pripravljen ji zaupat psa da ga pelje dol.

lp




ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7472 : 08 Avgust 2008, 13:23:25
mateja (lastnica od Tan Jil) pravi da sta v Mestnem Logu trenutno dve dogi, dve pa naj bi prisli v roku 2 ur. tako da ce kdo se zeli priti je se vedno dobrodosel.

kdor se zeli priti se lahko uskladi o urniku z zivo ponavljam njen mobi 031 331 508




ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7473 : 08 Avgust 2008, 14:14:04
se vedno se potrebujejo psi!!!!!!!!!!!

trenutno jemljejo kri Quicksilverju iz nase psarne, ki se je izkazal za primernega darovalca.


lp



ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7474 : 08 Avgust 2008, 14:16:35
bili sta dol ze dve harlekin dogi pa ne vem kako je z odvzemom.

sedaj odhaja na kliniko se ziva da mi priskrbi vec info da se od tu kaj pomagamo!



ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7475 : 08 Avgust 2008, 15:36:33
konec darovalne akcije!

laboratorij se je zaprl ob 15.00 in ne delajo vec.

zaenkrat je bil ustrezen le quicksilver kateremu so kri vzeli in sedaj cakamo...

ce bo potrebno imam nekaj ljudi na vezi in jih lahko poklicem ko se bo laboratorij odprl.

hvala vsem!!!




INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7476 : 08 Avgust 2008, 16:16:45
Smo bili na poti tudi mi in smo se na Trojanah obrnili. Še dobro, da sem govorila z recepcijo klinike in izvedela, da je krvi zaenkrat dovolj.

Lp, Ines

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


zivaoseli

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #7477 : 08 Avgust 2008, 16:33:24
Najlepsa hvala vsem, ki ste se na akcijo odzvali!!!!! Opravičujem sem vsem, ki ste zamanj odšli na pot, akcija je bila zastavljena zelo široki, in nismo imeli pregleda nad vsemi telefoni in ljudmi, ki so se akcije udeležili.

Hvala za pomoč vsem dogašem, hvala Ani, Sebastjanu, Damjanu Gotlinu, Slavici, Igorju in še vsem, ki jih niti nisem poznala...

Sama sem bila v mestnem logu okoli 15.40 ure in takrat sem izvedela, da imajo krvi dovolj.

ŠE ENKRAT HVALA V SVOJEM IMENU IN V IMENU LASTNICE PSIČKE TAN JILL!!!!!

živa


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7478 : 08 Avgust 2008, 18:08:25
Če boste še kaj potrebovali bomo z veseljem priskočili na pomoč. Tan Jill pa želimo čimhitrejše okrevanje.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


Tris

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #7479 : 08 Avgust 2008, 20:12:32
Če boste rabili povejte, tudi mi smo iz Ptuja pa lahko kar hitro pomagamo če bi bili ustrezni darovalci.

Držimo tačke za Jil

Najlepši dar na celem svetu je prijateljstvo. In če ti je podarjeno pasje prijateljstvo, lepo te prosim, ne spreglej ga. Nikoli, res nikoli pa naj ti ne pride na misel, da bi ga zavrgel! Kajti najlepše kar se ti lahko zgodi je, ko ti pasji prijatelj zvesto vrača 100 X več kot si ti sam dal njemu !!!


zivaoseli

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #7480 : 09 Avgust 2008, 10:15:19
Ravnokar sem govorila z lastnico psičke Tan Jill, ki je včeraj potrebovala kri. Stanje psa se izboljšuje in bo danes odpuščena v domačo oskrbo. V kolikor bo kri še potrebna (to se bo ugotavljalo v PONEDELJEK) bodo javili, oziroma poklicali ustrezne krvodajalce, ki so se včeraj javili.

Lastnica psičke se vsem še enkrat iskreno zahvaljuje za pomoč, ker bi brez darovane krvi Tan Jill ne preživela.

HVALA VSEM ZA SOLIDARNOST IN POMOČ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


zivaoseli

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #7481 : 11 Avgust 2008, 11:25:20
Lep pozdrav

PRIČAKUJE SE LEGLO RUMENIH IN TIGRASTIH NEMŠKIH DOG, ki bo skoteno nekje okoli 15. sptembra. ;D ;D ;D ;D ;D

TAN JINGER DELLA BAIA AZZURRA (Ch. AVT, Ch. SLO, Ch. IT, Ch. med.)   X   BRUNO DES TERRES DE LA RAIRIE (ch.j.euddc, ch. j. b.sieger)










zivaoseli

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #7482 : 11 Avgust 2008, 14:01:36
Novico o leglu sem objavila, ne zaradi nase promocije, ampak zaradi stevilnih govoric, in prejeteih smsjev, zakaj moji psi niso bili darovalci. Tan Jinger sestrici ni mogla pomagati saj je na polovici brejosti in zato ni primerna darovalka, plavčka pa sta bila v Milanu. Mala zverinica, ki pa je dela družbo Tan Jinger je pa stara komaj 4 mesece.


LP

ŽIVa


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7483 : 11 Avgust 2008, 14:05:33
  Ojla!

  Ziva- vem, da sva v Oberwartu govorili okrog tega....ampak meni to se vseeno ne gre skupaj.

  "20       Za pesjanarje / FCI 2 / Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]       : 06 April 2008, 20:40:52
lep pozdrav!

Spet se oglašava skupaj s Tan Jinger in Vam naznanjava, da 2.5.2008 PRIČAKUJEMO leglo rumenih in tigrastih nemških dog.

Tan Jinger della Baia Azzurra x Ulaop della Baia Azzurra

Ponosni mamici Tan Jinger trebušček raste iz dneva v dan, mi pa že nestrpno pričakujemo rojstvo malih dogic!!!!!"



  In pa zdaj tole:

 1       Za pesjanarje / FCI 2 / Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]       : Danes ob 11:25:20
Lep pozdrav

PRIČAKUJE SE LEGLO RUMENIH IN TIGRASTIH NEMŠKIH DOG, ki bo skoteno nekje okoli 15. sptembra. Grin Grin Grin Grin Grin

TAN JINGER DELLA BAIA AZZURRA (Ch. AVT, Ch. SLO, Ch. IT, Ch. med.)   X   BRUNO DES TERRES DE LA RAIRIE (ch.j.euddc, ch. j. b.sieger)


  Cao-Slavi



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7484 : 11 Avgust 2008, 14:10:59
 
 Ojla1

  Mogoce sem se narobe irazila, ko sem napisala, da mi ne gre skupaj. Misli- a se vam ne zdi vse skupaj malo prekmal?  Saj to ful izcrpa psico.

 Cao-Slavi



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #7485 : 11 Avgust 2008, 14:32:51


Hmmm, tole je pa časovno res hecno. Tudi meni ni jasno. A potem prvega legla ni bilo?

Pa tudi, če ga ni bilo, kako to, da se je psica ponovno začela goniti tako kmalu?

lp erika


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7486 : 11 Avgust 2008, 14:46:55
Men tudi tale računica glih ne štima .... Sicer pa ne razumem zakaj bi te nekdo gnjavil zaradi tega, ker si se tako odločila ... ::) To je  stvar posameznika in njegove osebne presoje.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


zivaoseli

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #7487 : 11 Avgust 2008, 14:56:43
Lep pozdrav

Tan Jinger je psica, ki je v lasti Patrizia Donatija, in je prvo leglo naredila pod psarno baia azzurra in prav tako njeno drugo leglo, ki bo tudi pod psarno baia azzurra. Sem mislila da veste da v Italiji ni prepovedano pariti 2x zapored, in na tem mestu nam tukaj tega nihče ne prepoveduje.

da pa vam čez počitnice ne bo dolgčas, predvsem tebi Slavi in še vsem drugim, katerim smo najboljša kost za glodanje vam sporočam še eno veselo novico... ki pa je.... da pričakujemo še leglo modrih nemških dog!! KONČNO!!!

O tan Jinger pa ne mislim več razglabljati, saj takih vprašanj nisem pričakovala od ljudi ki vzrejajo že 10 let!

ŽIVA


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7488 : 11 Avgust 2008, 15:04:36
   Ojla!

  Ines- verjetno si mislila mene- da gnjavim.
  Zakaj moje vprasanje????    Psico sem videla v Oberwartu in ker se je res lepo opomogla po mladicih- sem jaz sploh mislila, da jih ni bilo- saj je bila skoraj brez seskov. Zdaj pa bo naslednje leglo ze po 4 mesecih in se mi zdi res zelo kmalu, da bi si psica spet lahko tako lepo opomogla in se uspela vrniti v takem stilu kot Sun in ( ne vem katera ze)  Na to je letelo moje vprasanje- zato sem ga v drugem postu popravila.

  Mislim pa, da si  nedolgo nazaj na privat nacela isto debato- samo akterji so bili drugi. Ne vem zakaj zdaj spreminjas mnenje. Moje je ostalo isto.

  Cao-Slavi

 



zivaoseli

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #7489 : 11 Avgust 2008, 15:11:52
Forme naših psic kot so SUN, TAN JINGER, TULIP...in še marsikatere je v velikem mojstru. Morda vam nekoč razkrijem kdo Patrizio Donati sploh je, saj o njem veste zelo malo, vendar se zadaj skriva veliko več.
Da žanjem takšne uspehe sem lahko hvaležna samo njemu!



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7490 : 11 Avgust 2008, 15:15:50
  Ojla!

  Ziva- mislim da to , koliko casa nekdo vzreja, tukaj nima cisto nobene zveze. Edino, kar mi ti bi pri tem lahko napisala je, da na to NE gledam kot vzreditelj, ampak kot lastnik psice. 

  Cestitam vam tudi za modro leglo !!  Verjemi da ga nisem ne vam, ne mamici "fous" .

  Cao-Slavi



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7491 : 11 Avgust 2008, 15:17:27
 
 Ziva- se pa cisto dobesedno strinjam s tvojim zadnjim postom. Tukaj imas pa cisto prav!!

  Cao-Slavi



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #7492 : 11 Avgust 2008, 18:54:59


Se pravi, da po leglu, ki je bilo maja, je psica sedaj po 4 mesecih spet breja?????

Oprostite, ampak tole je pa malo huda!

Kakšna bo pa pavza naslednjič? 3 mesece? Ma ne me basat, da se psice gonijo kar na 4 mesece, razen seveda če se ji kako pomaga.

lp erika


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7493 : 11 Avgust 2008, 20:35:37
A ni ponavadi tako, da psičke po kotitvi lahko celo kakšen mesec zamujajo z gonitvijo? Slavi kako je s tvojimi?

Kakšna pa je ta formula? Morda čimhitrejše odstavljanje od maminih seskov? 

Sicer pa iskrene čestitke za pričakovano modro leglo tudi od mene  :)


..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #7494 : 11 Avgust 2008, 21:18:31


Formula???

Ja,  je formula -  v čim krajšem času sproducirati čim več mladičev.

V tem primeru vidim edino to.

Na čigavo škodo pa gre vse to?

Na škodo psice.

In nekateri se s term celo hvalijo - svaka čast.


lp erika


BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #7495 : 12 Avgust 2008, 00:18:42
Nisem se imel namena priključit tej debati vendar sem se spomnil na vzrejni pregled in trud asistentke kateri je še sodnica dejala da pretirava.Takrat sem takšno obnašanje odobraval kot pozitivno.Vendar to ni tako kot sem razmišljal takrat.Sedaj vidim da  nekatere bolj skrbijo drugi psi kot pa njihovi.
Ines dvomim da takšni mladički sploh občutijo seske kaj šele da bi jih videli.
Vse skupaj me spominja na italijanske kolesarje in njihove pozitivne teste na dopingu.Rečem lahko samo "živela kemija" !

L.p.Benjamin!



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #7496 : 12 Avgust 2008, 11:02:57
PATRIZIO DONATI? V tem je finta ? ???

Psarna Della Baia Azzurra

Patrizio Donati
Via San Clemente 65
20023 Cerro Maggiore Milano Italija
Tel: +390331 51 41 35
Gsm: +39338876 2005
Email: [email protected]
www.baiaazzurraalani.com

Sem Patrizio Donati, doktor veterinarske medicine in kot prvi diplomiranec v Italiji sem 19. julija 2007 diplomiral na Univerzi v Pisi na smeri študija Tehnike vzreje pasemskih psov in poznavanje kinoloških pravil.

Moja vzrediteljska pot se začne leta 1973. Takrat sem se podal na to dolgo in lepo pot z mojo prvo nemško dogo, ki je bila sive oz. merle barve. Ime ji je bilo Baia. Za vedno bo ostala v mojem srcu in po njej se imenuje tudi moja psarna - Della Baia Azzurra. Vzrejam nemške doge v vseh petih barvah in v 35 letih mi je uspelo oblikovati vzrejne linije, ki so cenjene po vsem svetu. V vseh teh letih sem vzredil veliko psov, ki bodo za vedno ostali v mojem srcu. Naj jih naštejem le nekaj: Aelga, Extra, Lorraine, La Playa, Lola, Lucas, Lucia, Honda, Havana, Now or never, Ndrangheta, Nausicaa, Odinette, Osir, Omar, Odra, Oniria, Oddisea, Pin Up, Pole Position, Queba, Queency, Qunatas etc... Danes uživam v družbi 12 odraslih dog ter triletne hčerke Caterine.

Za podrobnejše informacije o psarni vas vabim, da si ogledate našo internetno stran www.baiaazzurraalani.com, kjer je tudi veliko mojega veterinarskega dela in člankov. Za vsa ostala morebitna vprašanja pa nam napišite email in z veseljem vam bomo odgovorili. V psarni Baia Azzurra govorimo slovensko!

Patrizio Donati

You can have no better friend than a dog.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #7497 : 12 Avgust 2008, 11:11:47
Tan Jinger je psica, ki je v lasti Patrizia Donatija, in je prvo leglo naredila pod psarno baia azzurra in prav tako njeno drugo leglo, ki bo tudi pod psarno baia azzurra. Sem mislila da veste da v Italiji ni prepovedano pariti 2x zapored, in na tem mestu nam tukaj tega nihče ne prepoveduje.

Vemo, ja. Samo nekaterim bi vest to prepovedovala neglede na zakone, ki kaj dovoljujejo.


zoo fun

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #7498 : 12 Avgust 2008, 12:36:40
Nimam se za vzreditelja nemških dog - temveč za ljubitelja. Ravno sedaj mineva štiri mesece od kar je naša psička imela prvo leglo in res si ne predstavljam da bi bila sedaj še enkrat breja! Tudi gonitve še ni bilo - pa so bili mladiči samo en mesec na seskih - potem pa se je začelo odstavlanje. Kljub vsem pravilom, ki dovoljujejo in prepovedujejo, ter čudežem narve - a si katera od žensk predstavlja roditi dva otroka v dveh letih? Seveda je možno, ampak........



ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #7499 : 12 Avgust 2008, 21:54:20
Naša Haspuda je skotila  17.maja štiri mladiče pa je danes 12.avgusta spet skotila 5 mladičev.Še manj kot tri mesece.