Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677079

ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7500 : 12 Avgust 2008, 22:38:00
....in potem pride svizec in zavije cokolado....

ce nimate kaj delat vam priporocam da greste v Gardaland....tam boste svojo domisljijo lahko dodobra sprostili....

benjamin moj dragi ves na dopingu so padli tudi nekateri slovenski atleti ne le italijanski. 

pa lep praznik v petek vam zelim :-* :-* :-*









ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7501 : 12 Avgust 2008, 22:41:52
aja pa se tole

ker sem glih dobre volje vam izdam recept

ce das psici v prvem tednu po paritvi eno duseno kuro, tri pretlacene rdece pese in rep od treh poljskih misi dva krat na dan potem psica nosi samo tri tedne in ne 60-65 dni kot nosijo vase.

da se pa prej goni in da gredo seski gor......pa drugic..kar tuhtajte



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7502 : 12 Avgust 2008, 22:46:07
Naša Haspuda je skotila  17.maja štiri mladiče pa je danes 12.avgusta spet skotila 5 mladičev.Še manj kot tri mesece.
Glede na to da je to mačka, ni nič čudnega  :P :P

Pa ne vem zakaj se je vedno potrebno kregati, vsak ve zase kaj lahko in kaj ne , kaj se mu zdi pravilno in kaj ne. Držite se svojih načel, spoštujte mišlenje drugih pa bomo vsi lepo živeli. Ja sem optimistična glede takšnih stvari, pa kaj vsakdo ima pravico do svojega mišlenja, do svojega dela, do svobodne volje, do svobodne odločitve.

Tako da jaz predvsem držim pesti za obe bodoči mamici in za prihajajoče male dogice, da bi bilo vse OK, in iskreno privoščim obe bodoči legli.

Ksenija hvala za lepe želje jih vračamo nazaj  :-* :-*


bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #7503 : 13 Avgust 2008, 12:31:42
Citiraj
Držite se svojih načel, spoštujte mišlenje drugih pa bomo vsi lepo živeli. Ja sem optimistična glede takšnih stvari, pa kaj vsakdo ima pravico do svojega mišlenja, do svojega dela, do svobodne volje, do svobodne odločitve.

Se absolutno strinjam s tem, samo tudi opozarjanje in kritika je stvar ki je potrebna za debato v neki stvari....mislim da se vse preveč povdarja nevoščljivost in nevem kaj...mislim da vsak vzreditelj ve zase kaj dela, ampak če ste vsi vzreditelji v neki kinološki zvezi, pa mislim da imate vso pravico da se med seboj opozarjate oz. si postavljati vprašanja, delite mnenja-saj to je vendar za dobro pasme....saj takšna in drugačna združenja zato tudi so! drugo pa je koliko je kdo pripravljen povedat in delit z ostalimi, to pa je res čisto osebna presoja....
Zame kot lastnika te pasme, je pomembno da npr. na tem forumu za doge, kjer se delijo mnenja izvem kaj novega in koristnega tudi za svojega psa....me pa kot ljubitelja pasme sigurno zanima prav vse kar se o tej pasmi napiše, od vzreje pa naprej...,  saj forum verjetno tudi je narejen za menjavo mnenj in izkušenj, obveščanje, opozarjanje...vse kar je pač za dobro psa in ne le za hvaljenje in limanje slik.....vzreditelji kot takšni pa imate itak največ izkušenj, zato so vaša mnenja še toliko bolj dobrodošla!

no in ker je bila debata o teh brejosti...me pa res zanima realno iz izkušenj, koliko rabi doga da si opomore po kotitvi in da se vrne nazaj v staro kondicijo?
hvala
lp petra



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7504 : 13 Avgust 2008, 12:53:18
Bibi se strinajm tudi s tabo, ampak potem naj se odgovarja na vsa vprašanja, ki jih bodoči lastniki ali lastniki dog postavljamo v tej temi. Tudi če je več različnih dgovorov in nasprotujočih mnenj, nekje pridemo vsi skupaj.
Sicer so sanje ampak nekaj možnosti je da bi vsi vzreditelji stopili skupaj in si izmenjali izkušnje in predvsem delali skupaj za dobrobit pasme. In ne da vsak potika polena drugemu.
Marsikateri bodoči kupec se ravno iz tega razloga odloči da bo kupil svojo dogo v tujini, ker če ne so itak očitki ker je pač kupil pri tej in tej psarni.
Ni mi jasno zakaj ne more biti toliko krasnih psaren in bi vse skupaj lepo delale, prostora je itak za vse dovolj, in od bodočega lastnika je odvisno pri kateremu bo kupil dogico. Tako da pomoje so vsa ta kreganja in podtikanja med vzreditelji čisto za brezveze.


ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #7505 : 13 Avgust 2008, 13:31:33
Ni bil svizec pač pa sosedov mačak. :P Če bi kdo želel mladička od Haspude naj se javi, dva sta rdeča, en črn, ena trikolor in bela z fleki.



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #7506 : 13 Avgust 2008, 14:04:55
Citiraj
ampak potem naj se odgovarja na vsa vprašanja, ki jih bodoči lastniki ali lastniki dog postavljamo v tej temi. Tudi če je več različnih dgovorov in nasprotujočih mnenj, nekje pridemo vsi skupaj.
točno to kal, runo, bella

vsakdo, ki vsaj malo prebira forum pa tako vidi vzreditelje ki sodelujejo z mnenji in izkušnjami na tem forumu....enostavno se vprašanja in kritike  ne smejo vedno vzet kot podtikanja ampak kot potreba za nek odgovor ali vsaj mnenje,  ki nas prav gotovo vse zanima, ki prebiramo to temo...


lp p



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #7507 : 13 Avgust 2008, 18:43:44
Ahasver sem že mislil da si zamenjal "paradnega konja" :D :D :D.(s psa na mačka) ;)







trio adijo ;D


lp mi ;)








ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #7508 : 13 Avgust 2008, 20:03:23
To pa ne  :)




Lamina

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Lamina
Odgovori #7509 : 13 Avgust 2008, 23:59:37
Vem da je dalec, samo Rastava v Wuppertalu je vedno smesno. Rastava je 24. Augusta lahko pa do nedelje 17.08 javite.
Sodnike so Fischbach in Rübbelke

http://www.ddc-ogwuppertal.de/news.html

lp
Robi





INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7510 : 14 Avgust 2008, 09:39:51
Oh jej. Kakšna aroganca, Ksenija. Pravzraprav prava žalitev. Tuhtali pa o tem pri nas res  ne bomo nič. Pravzaprav si želim, da tudi pri vas ne bi  :-\

Mamici in vsem mladičkom pa želim vso srečo in ogromno zdravja. Pa na slikce ne pozabit, ko bodo malčki na svetu. Se jih bomo razveselili kot vseh ostalih.  :)


..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7511 : 14 Avgust 2008, 10:26:06
Ker je verjetno marsikdo moje prejšnje pisanje napačno razumel oziroma ni prebral pomena mojega pisanja. Bom par stvari obrazložila.

Vsekakor tudi meni ni ravno lepo prebrat da ima psica po tako kratkem razmiku ponovno leglo oziroma ga pričakuje. Za psico je to prav gotovo stresno in se je resno za vprašat kaj se bo v prihodnosti z njo dogajalo, tukaj ne mislim koliko legel bo še imela ampak imam predvsem v mislih njeno zdravje.
Mi pa ni všeč da se takoj napada, stvar se da pogovoriti tudi preko normalnih vprašanj. Res pa je da se mi tudi približno ne sanja kakšne zamere imate med sabo. In zato se pač na forumih vsako stvar prebere kot napad, čeprav ni tako mišljen, prebere se pa tako predvsem zaradi tega ker ne vemo ozadja.

Kakorkoli že moje prejšne pisanje ni bilo namenjenu temu ali je prav ali ne, poanta mojega pisanja je bila predvsem ta da se stvar lahko reši na lepši način in da če bi vsi med sabo komunicirali normalno bi bil svet dosti lepši.
A žal so to samo moje sanje


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #7512 : 14 Avgust 2008, 11:57:07
aja pa se tole

ker sem glih dobre volje vam izdam recept

ce das psici v prvem tednu po paritvi eno duseno kuro, tri pretlacene rdece pese in rep od treh poljskih misi dva krat na dan potem psica nosi samo tri tedne in ne 60-65 dni kot nosijo vase.

da se pa prej goni in da gredo seski gor......pa drugic..kar tuhtajte




Kakšen izjemen strokovni nasvet :P :P Koliko časa pa dušiš kuro? A je pol ure dovolj? Mogoče se pa vaše kure tud prej zdušijo ;D ;D ;D


Ines,

Ksenija pa ne daje slikc na  forum, ker ima preveč časa z dušenjem kur :o in se še ni uspela naučit kako se slikce prilima. ;) ;)


lp erika


ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7513 : 14 Avgust 2008, 13:22:10
ja prav imas Erika.....prevec kur imam za dusiti ker pricakujemo  8 legel!!!!!!


 





ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7514 : 14 Avgust 2008, 13:26:02
hvala za povabilo Robi, zal nas ne bo, ker smo ze nekje drugje 24.8.

z veseljem pa se vidimo v Meisburgu septembra. sem ze prijavila. sicer ima rok na tisti dan nasa Tina a se bomo ze organizirali tako da pridemo!!!!

lp
ksenija

p.s. imam v usesih tvoje besede ko si mi razlagal da moras v Nemciji opraviti tecaj preden se spravis vzrejat. V sloveniji zal je dovolj le da si lastnik psice.



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #7515 : 14 Avgust 2008, 14:17:11
p.s. imam v usesih tvoje besede ko si mi razlagal da moras v Nemciji opraviti tecaj preden se spravis vzrejat. V sloveniji zal je dovolj le da si lastnik psice.

Večinoma, samo lastniki psice, pri vzrejanju delajo veliko bolj v dobrobit psice kot pa masovni vzreditelij.
In oprosti tudi če je dovoljeno v Italiji, ni normalno da se psice pari 2x zaporedoma v tako kratkem obdobju. Pa lahko se ovkovečate z nevem kakšnimi vse imeni in doktorskimi nazivi, ampak od človečnosti vam je ostalo bolj malo.

Lp, Ivana


ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7516 : 14 Avgust 2008, 15:14:31
ja se s teboj strinjam da vcasih lastniki samo ene psice se  odlicno pripravijo na njeno leglo in to naredijo s srcem in z vsem. vzreditelji pa imajo to sreco da imajo prece vec znanja od navadnih lastnikov. v tem pa je razlika med vzrediteljem in navadnim lastnikom.

ne vem in res ne vem zakaj taksno pljuvanje po  italijanski vzreji, saj je parjenje psice dvakrat zapored dovoljeno tudi v Sloveniji. Nihce ti tega ne prepoveduje!!! dovolj je le skok na eno izmed slovenskih psarn ki ima v tem trenutku leglo staro 7 tednov  in so ga imeli ze decembra 2007.

pa ne grajam njihove odlocitve. za leglo sem izvedela vceraj ob pregledovanju interneta in sem naletela na fotke na sosednjem forumu. in sama jih ne obsojam neclovecnosti ceprav so se odlocili za dvakratno zaporedno parjenje saj se to prakticira prakticno po celem svetu.

sem prepricana da so se za to odlocili po premisleku in zavestno.

lp



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7517 : 14 Avgust 2008, 15:45:13
Kot sama veš je pri nas dovoljeno eno leglo v vsakem koledarskem letu. Očitno se zanašajo na to. Ne vem pa zakaj sedaj omenjaš svoje prijatelje, katerim drugače tako zelo stojiš ob strani in jih osebno dobro poznaš.

Me pa res zanima po kakšnem premisleku se to stori ??? Jaz osebno tukaj vidim zgolj finančne razloge. Če se motim naj me kdo popravi prosim.

Sicer pa imaš toliko za povedati čez slovensko vzrejo. Zakaj pa se ravno v Sloveniji pripravljaš na pridobitev sodniške licence?

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7518 : 14 Avgust 2008, 15:53:16
Zakaj Ines je moja stvar in ne mislim o tem razpredati s teboj na forumu.

ne cez slovensko vzrejo nimam kaj za "simfati"...se vedno udelezujem sestankov, vzrejnih, razstav, redna sem na klubski razstavi....sicer sem pa sem Slovenka s slovenskim potnim listom in zakaj ne vzrejam vec pod psarno Blusher Bluette je moja stvar.

MOJA OSEBNA! IN NE DOVOLIM DA SI KDO DRZNE MESATI NOS V TO ZAKAJ NE VZREJAM VEC POD BLUSHER BLUETTE. VES INES JE STVAR KI PREVEC BOLI. PREVEC CEPRAV JE ZE NEKAJ LET ODKAR TISTEGA KI JE POSTAVIL NA NOGE BLUSHER BLUETTE PSARNO NI VEC.  BOLI. KO PA BO NEHALO BOLETI, CE SPLOH KDAJ PA TI OBLJUBIM BOVA Z ZIVO NAZAJ TAKO KOT V STARIH CASIH SPET SVOJE PSE VOZILI NA VZREJNE PREGLEDE V SLOVENIJI IN VZREJALI POD SLOVENSKO ZASTAVO.
s tem si dreznila tja kamor clovecnost ne dopusca vec tako da si lahko gotova da me nekaj casa tu vec ne bos slisala pisati!

lp vsem



ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7519 : 14 Avgust 2008, 16:15:36
samo se obrazlozitev potem me ne vidite lep cas


zakaj sem napisala post scriptum robiju

na zadnji skupscini SKVPM na kateri smo bili od tistih forumovcev ki jih jaz poznam prisotni zagotovo slavi, igor mrsol in jaz je tekla beseda o podhranjenih mladicih in o tem kaj lahko sploh vzrejni referent naredi ko vidi tako situacijo....pac vsak po svoje od nas razmislja o tem kaj storiti da bi se zagotovilo nem minimum "clovecnosti" ce zelite tako imenovati za psico in za mladice.

zagotovo je nezaslisano da se v taki situaciji dovoli paritev dvakrat zapored!!!!

moja misel je sla v to da (kot bivsa odvetniska kandidatka) se po zakoncki poti navadno bolj malo da ker sodni mlini pocasi meljejo....morda je resitev v tem da bi bilo kot v Nemciji...ali kot v Italiji...

v Nemciji je obvezen seminar preden imas leglo, v Italiji so pogoji za pridobitev psarne se stroznji....

morda bi to pripomoglo tudi k temu da te ljudje, ki imajo zasciteno psarno in so ze imeli nekaj legel ne bi sprasevali kako lahko jaz parim modre s crnimi? in to ljudje ki so tu na forumu precej glasni.

sicer pa nisem zelela mesati v zadevo psarne zgoraj omenjene in se jim opravicujem ce sem navedla ravno njih a mi je pod roko prislo njihovo leglo.

zelela sem le poudariti da se v Sloveniji tudi da!
sedaj pa zares lep pozdrav



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7520 : 14 Avgust 2008, 16:37:26
Ah Ksenija točno veš, da iz moje strani ni šlo za nobeno osebno zadevo, ker je niti ne poznam. Niti nisem omenjala psarne Blusher Bluet. Ampak dejansko se mi zdi, da smo po tvoje slovenci tako zanič in nevemkajševse. Pa me je mimogrede zanimalo še to, zakaj se strokovno ne izobražuješ v Italiji.

Na lastna ušesa sem na sestanku poslušala zaničevanje slovenskie vzreje   ::) ::) ::) ::)


..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7521 : 14 Avgust 2008, 16:49:57
Sicer pa bom še jaz malo dopolnila prejšnji post. Ne vem od kje takšna jeza. Kot veš sem ti vedno čestitala za legla, razstavne uspehe ... Med pogovorom s tujimi dogaši včasih omenimo tudi kakšen vaš razstavni uspeh in prav prijetno mi je pri srcu, ko preberem kakšen uspeh od kogarkoli, ki je povezan s Slovenijo.
Ko ste potrebovali pomoč za darovanje krvi sem bila sposobna predhodno vzet avto iz servisa in se pripeljati s svojimi damami  na kliniko. Ko pa me zanima nekaj konkretnega pa naletim na aroganco  ::) ::) ::) Ma pa ja. Nikoli več draga moja

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #7522 : 14 Avgust 2008, 17:03:43
dovolj je le skok na eno izmed slovenskih psarn ki ima v tem trenutku leglo staro 7 tednov  in so ga imeli ze decembra 2007.

Samo to je pa malo več kot 4 mesece vmes, a ne ::) ???



ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #7523 : 14 Avgust 2008, 20:30:55
zelela si tu imas.

zakaj delam izpit v sloveniji?

ker vsak vdih, korak in vse kar je s psi naredim zato ker s tem uresnicujem sanje nekoga ki sanjati vec ne more...pa draga moja Ines...to ni pes ves.

s tem ko to delam v sloveniji sem precej blizje, blizje temu nekomu.

ce si ze zelela...toliko o clovecnosti! ne dvomi v to da izpita v Italiji ne bi mogla opraviti.

ce je zate simfanje slovenske kinologije to da na sestanku glasujem proti prenosu sekcije za doge iz skvpm na klub doga, potem sem simfala slovensko kinologijo.

pa ce modrujem zakaj v sloveniji ni dna nadozra da se ne bi dogajale stvari z ponarejenimi rodovniki ki so se...da potem simfam slovensko kinologijo....ampak nekoc bo tudi to!

sedaj pa zares adijo.
prosim moderatora da me pobrise kot uporabnika tega foruma.






troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #7524 : 14 Avgust 2008, 21:03:59
 ::) ::) ::)



zivaoseli

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #7525 : 14 Avgust 2008, 22:48:14
ce bi ksenija tako zaniceva slovensko kinologijo, potem se pred leti ne bi potrudila na lastne stroške priti v slovenijo, ter pripraviti predavanja o wobblerjrvem sindromu, potem ne bi pomagala pri pripravi klubske razstave, in ne bi nakazala honorarja v korist kinološkega društva železniki in še marsikaj bi lahko napisala.

zakaj pa dela izpit v sloveniji pa raje ne drezajte, ker gre za preveč osebne zadeve, ki zelo bolijo.

o naših leglih in paritvah si mislite kar hočete, osebne zadeve pa prosim pustite pri miru.

obljubim vam da bo tudi blusher bluette psarna zaživela takoj ko bomo na to pripravljeni.

troy ti zavijaj z očmi kakor hočeš!

tudi jaz se od vas za lep šas poslavljam ker so šle zadeve preko mere okusa.

upam da vas vse srečam na kakšni izmed razstav. saj sem vsako nedeljo vedno v pogonu.

LP


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #7526 : 14 Avgust 2008, 23:12:02
Ne res se mi ne da več. Pravzaprav mi je pošteno žal, da sem sploh kaj vprašala, ker sem dobila en kup brezveznih odgovorov.  ???

Iskreno se opravičujem vsem članom foruma, ki spremljajo to temo za totalno brezvezen insert.

Jutrišnji dela prosti dan preživite čimlepše s svojimi kosmatinci. Zaradi njih smo pravzaprav tu.

Pa pa.










..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7527 : 14 Avgust 2008, 23:45:04
   Ojla!

   Sem se hotla zadrzat, ampak se ne morem. Tole je pa ze tako bolano, da bolj ne more bit. Noben ni niti omenil psarne Blusher Bluette in zakaj ne dela.... noben ni drezal v osebne stvari- za katere sem jaz skoraj sigurna,da vecina forumasev sploh ne ve in zadev  sploh ne poznajo. 
  Jaz sem hotela samo preprost odgovor-  kako ima lahko psica ze po 4 mesecih spet leglo?  Moje vprasanje je misljeno kot vprasanje vzreditelja in pa tudi z druge strani- kot vprasanje nekoga, ki ima rad zivali.

 Ksenija- lepo, da je vsa vzreja in delo okrog dog nekako posveceno tej osebi. Z moje strani je bil nadvse spostovan in izredno prijeten fant, ter pravi pasjeljubec. Sigurno bi sam vzrejal z veliko ljubezni in za dobrobit psov in pasme- v tem se bodo strinjali vsi, ki so ga poznali.
 Zdi se mi pa, da sta tukaj obe mali falili temo in preskocili na osebno stvar o kateri se ljudem niti ne sanja- niti te teme ni nihce izzval.

 Ziva- koliko in kako je pa kdo kdaj naredil za klub, pa verjetno najbolj vemo tisti, ki smo v klubu prisotni ze precej let...Pa verjemi, da vsi delamo zastonj in velikokrat na svoje stroske- pa niti vecerje in pijace nimamo placane.

  Ziva- pa se nekaj, ko pises o osebnih zadevah, ki bolijo....Kaj pa je bila potem tista najava modrega legla, ki si ga napisala meni?  Prav cisto nic drugega, kot pa naslajanje nad tem, da jaz pac ne bom nikoli imela modrega legla- ker je Aribana umrla....vi ga boste pa imeli.   Ves- mene tudi se vedno zelo boli, pa ceprav gre  "samo" za psa..... Mogoce, pa ti tega sploh ne razumes.

  Cao-Slavi
 
 



alsimira

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #7528 : 15 Avgust 2008, 02:36:52
Kot velika ljubiteljica nemških dog, še posebej ponosna lastnica mojega Zena in Svita ter kot kolegica večih vzrediteljev in lastnikov nemških dog, Vas vse prosim, da pasje zadeve (vzrediteljske ali le ljubiteljske) res ne mešate z osebnimi ali k temu spodbujate, ker itak o vseh očitno veliko veste, ampak na tak nivo se pa, tudi s pravnega vidika, ni sploh dopustno spuščati. Niti za nekatere, ki so doge naše življenje, za tiste, ki so jim bile,  niti za druge, ki so z dogami že 10, 20, 30 let, niti za ene, ki se pečajo s problemi zavrženih dog, niti za novodobne vzreditelje. Strpnost in spoštovanje. Pa malo manj vroče poletje....



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #7529 : 15 Avgust 2008, 11:15:54
Kar se zavijanja z očmi tiče so posledica da sem imel že napisan in poslan odgovor in to v isti vsebini kot
predhodnici in sem ga kasneje po premisleku pobrisal in spremenil v  ::) ::) ::).
Mogoče ga je celo kdo prebral ker je bil kakih 5-10min celo objavljen.
Hotel sem pa povedat ravno to da ni pametno izpostavljati svojih čustev na forumu,
da tema ki jo je načela nima povezave z začetkom debate,...

Pa še nekaj tudi kdo drug bi bil lahko užaljen zaradi tvojih postov
Kar malo nazaj zavrti.

Pa da ne bo to slišati kot opravičilo ker se nimam komu opravičevati!!!

lp