Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677102

INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #8070 : 09 Januar 2009, 08:13:12
Eh Kati, takšni so pač moderni deci :)

No uglavnem šalo na stran. Tora ima že 4 mladičke.  :o :o :o :o :-* :-*

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8071 : 09 Januar 2009, 10:19:11

  Ojla!
  Ines- a se traja???

 Cao-Slavi



dejan žigon

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #8072 : 09 Januar 2009, 10:29:49
Nas je že šest pet fantkou in ena punčka.Ja Slavi še traj se je komaj dobro začel 5 ur od prvega mladička.




COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #8073 : 09 Januar 2009, 13:49:57
Čaw,

ja, Erika, mislim, da imajo doge ta način spanja v krvi  ;D , tudi Costko je včasih tako ajau





L.P.P. Špela



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #8074 : 09 Januar 2009, 17:32:28
Nas je že šest pet fantkou in ena punčka.Ja Slavi še traj se je komaj dobro začel 5 ur od prvega mladička.


Čestitke!!!

P.s.: Aktualna informacija je, da jih je že 9 :o

...sledi svojim sanjam


attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #8075 : 09 Januar 2009, 17:49:58
Ines, pri vas pa si ne pustite dihati!

Čestitke...
koliko so sedaj stari vaši telebajski?

You can have no better friend than a dog.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #8076 : 09 Januar 2009, 17:56:38
Bom jaz povedala :P ...upam, da Ines in Dejan ne bosta huda :-[

Telebajski so bili včeraj stari 3 tedne :) Obe punci sta kotili 18.12.

...sledi svojim sanjam


dejan žigon

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #8077 : 09 Januar 2009, 18:17:29
Tako pride smo že navajeni celo leto nič potem pa vse naenkrat.
Tora se je odlično držala in skotila sedem palčkou in kar dve sneguljčice.










Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #8078 : 09 Januar 2009, 18:40:12
Bravo Torči :) Pridna punca :-*

...sledi svojim sanjam


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8079 : 10 Januar 2009, 11:23:15
   Ojla!

  Ines in Dejan cestitke !!

  Upam, da se se spomnite koledarja, ki sem ga omenjala tukaj....zdaj je narejen in ce kdo zeli, ga lahko narocimo in ga prinesejo  v Ljubljano na specialko. Cena je 10 eurov.

  Cao-Slavi



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #8080 : 10 Januar 2009, 15:23:04
Cestitke vsem za legla!

Slavi, tale Isaura je v bucko cisto podobna nasi Cucku Bucki:



Verjetno je prva in zadnja sivcica, ki mi je padla v oko :D

O kaksnih koledarjih to govorite?Jaz sem bila dolgo casa brez lapica in nisem seznanjena z predhodnimi posti.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #8081 : 10 Januar 2009, 23:42:44
Kopiram dva oglasa za nemški dogi:

Podarim: Taja - nemška doga
Nujno-zaradi selitve iz hiše v blok podarimo nemško dogo staro leto in pol.Psička je cepljena in čipirana ima rada otroke in z drugimi živalmi se razume.
Vir: http://www.podarimo.si/22794-taja-nemska-doga


Podarim: Nemška doga, stara leto in pol - podarim dobrim ljudem
Nemška doga, stara leto in pol - podarim dobrim ljudem s hišo in vrtom, ki imajo dovolj časa, da ji vračajo ljubezen in uživajo v dolgih sprehodih...podarim tudi skoraj novo pasjo uto za njo. Ime ji je Gilty in je najbolj prijazen pes na svetu. Žal zaradi pomanjkanja časa skoraj cele dneve sameva.Pogoj je edino, da jo lahko občasno peljemo na sprehod.
vir: http://www.podarimo.si/23104-nemska-doga-stara-leto-in-pol---podarim-dobrim-ljudem
NI SLIKE


Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #8082 : 11 Januar 2009, 22:49:46
Hojla!

Po tej teoriji iz oglasa: če se seliš iz hiše v blok in imaš npr. 3 otroke, greš pa v enosobno stanovanje; torej 2 otroka ki sta višek oddaš v rejništvo oz posvojitev  >:(? Nisem se mogla zadržat, se opravičujem, ampak takšni ljudje so zame podn.

lp



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #8083 : 12 Januar 2009, 09:07:51
Se strinjam. Čisto odkrito in javno lahko povem: zagustilo mi je. Se pač zgodi. In imela sem na izbiro:
1. oddat Thebo in Bajsa, ter oba začasnika, ki sta še pri meni dat prvemu, ki pride (ne gledat kam bi šla)
2. poiskat še eno delo, pa naj bo karkoli.

No Theba in mačkovje so še tukaj a ne ;)

Ne štekam tega res ne. Če si izbral odgovornost za določeno živo bitje (pes, maček ali otrok), ki samo ne more poskrbeti zase si zanj odgovoren CELO ŽIVLJENJE.

Pesjanoma (oziroma vsem kosmatežem, ki se oddajajo tako ali drugače) pa želim lepšo prihodnost.

lp
T.

8)


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #8084 : 12 Januar 2009, 12:05:59
To je čisto res. Saj ni v življenju vedno postlano z rožicami.

Tudi otrok je strošek, pa vse ostalo je tudi strošek, ampak valda psa je najlažje pustiti na cedilu in najti drugega lastnika. Ni pošteno.

Tečka tebe pa zelo spoštujem, ker si vztrajala in še vedno vztrajaš.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #8085 : 12 Januar 2009, 14:27:08
Čestitke vsem ob pridobitvi malih štirinožcev.

L.p.Benjamin!



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #8086 : 12 Januar 2009, 15:22:22

Danes smo stari 1 teden ;)





lp erika


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #8087 : 12 Januar 2009, 21:39:20
Oh cukri mali :) :) :)

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #8088 : 14 Januar 2009, 10:25:48


 ;D ;D Ja res so cukri ;D


Ines, koliko je sedaj pri vas malih? A je številka blizu 30 ali kar 30?


Pa še en malo ve?ji cuker :P Grace fVl

lp erika


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #8089 : 14 Januar 2009, 12:14:46
Erika, cestitke za leglo!
Izgleda, da nasi cucki res znajo uzivati v zimski idili. Takole je moj Zoki lovil snezinke:


Potem pa je sledilo celodnevno mucenje mojih zverin:


Priblizuje se razstavni vikend. Slisim, da je veliko dogic prijavljenih. Verjetno cela Slovenija  ;D Zelim vam veliko razstavnih uzitkov in obilo zabave v tisti guzvi :P

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #8090 : 14 Januar 2009, 12:58:53
Erika ni jih 30 ampak eden manj :)

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #8091 : 14 Januar 2009, 13:24:45
Jaz imam pa eno vprasanje..pa ni misljeno kot nobena provokacija al pa kritika, samo moja firbcnost me daje ;D

Ines, glede na to, da ze pri dveh leglih in vseh obveznostih nista imela casa, me zanima kako to, da sta se odlocila za 3 legla naenkrat? Pa zanima me, kako lahko ob takem velikem stevilu mladickov vzreditelji poskrbijo za pravilno socializacijo,...
Razumem, da se psice gonijo ob priblizno istem casu, vendar me zanima zakaj je bilo treba prav zdaj pariti vse tri? Kaj bodo ta legla tako dobrega doprinesla k pasmi, da so morala biti vsa naenkrat in da ni kaksno izmed njih moglo pocakat na naslednjo gonitev?

Ines se opravicujem, ker sem izpostavila tebe, vendar se te stvari ze dalj casa sprasujem, vidva pa sedaj imata tako situacijo. Dobrodosli tudi odgovori drugih vzrediteljev ;)



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #8092 : 14 Januar 2009, 13:35:18
Saaha zelo dobro vprašanje, teudi mene zanima isto. Predvsem pa kako lahko pri tolikih mladi?ih posrkibte za pravilno socialzacijo.

Še ne kaj drugega me zanima. Ne da se mi štet, ampak predvidevam, da vsaj en ve koliko je to?no zdele vseh mladi?kov ND (slavi, ne vem zakaj, ampak se zanašam nate, da mi boš povedala to?no številko koliko je ND starhi od 0-2 meseca trenutno v SLO). Namre? ok za Slavi sem prepri?ana, da ji mirne duše proda v tujino, vprašanje je ali je Slovenija sposobna imeti toliko mladi?ev ND naenkrat?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond

INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #8094 : 16 Januar 2009, 17:59:10
Zakaj bi bila jezna za tako dobro postavljena vprašanja? Saj nimamo glave samo zaradi frizure, temve? jo imamo tudi zato, da uporabljamo možgane.  :)

U glavnem. Mi imamo takšno smolo oz. sre?o, da naše bejbe poleti sploh niso zainteresirane imeti mladi?kov.  Mogo?e bi se druga?e in lepše slišalo imeti tri legla ?ez celo leto. Ampak tako pa? je.

Pa bom najprej odgovorila Sashi. Nikoli in nikdar nisem trdila, da nimamo ?asa za dva legla mladi?ev. Ne dolgo nazaj pa je Dejan v neki drugi temi pojasnil, da pa? zato, ker imamo trenutno 2 legla dudarjev ne utegnemo odgovarjati na vsa vprašanja, ki nam jih ljudje postavljajo. Problem pa bi bil, ?e bi pri tolikih mladi?kih imeli preve? ?asa.

Absolutno je težko, vendar ?e je ?lovek neki dolo?eni stvari predan s vsem svojim srcem je zadeva dosti lažja.

Tudi lani se nam je zgodilo enako. Novembra smo imeli dva legla, januarja pa še enega. Da smo poskrbeli za kvalitetno socializacijo lahko dokažejo vsi naši lastniki, ki so te psi?ke pri nas kupili.

Zaradi operacije pruha je pri nas mislim, da do tretjega meseca ostal en rumen sam?ek. In ker se dobro zavedam, da kuža pri tej starosti absolutno potrebuje celega ?loveka smo šli z njim na pasje urice v KD Trbovlje. Ko smo urice zaklju?ili so ga lastniki vzeli v svoj novi dom.

Letos pa se dogovarjamo, da bomo organizirali skupinske pasje urice in si s tem prihranili nekaj ?asa, kužki pa bodo ravnotako veseli.

Poleg vsega ostalega vse kužke navajamo na vožnjo z avtom, bivanjem v kletki, lulanjem in kakanjem na ?asopisni papir - kasneje seveda zunaj, nošenje ovratnice, sprehode s povodci ...

Preživljati 8 nemških dog ni ma?ji kašelj. ?e se še tako mu?iš in pošteno delaš vse dneve ti finan?no ne znese. In normalno je, da je potem tudi potreba po mladi?ih ve?ja kot bi bila sicer. Potem pa prišteješ k vsem stroškom še neuspele paritve (pot, hotel, ...) ve? o tem si lahko preberete tudi tukaj: http://nemskedoge.mojforum.si/nemskedoge-about222-0.html

Sicer pa nismo edini, ki imamo ve? legel naenkrat:

http://www.valvasorsland.com/index.php?p=4&lang=slo

http://www.doggedog.net/mladici.shtml

http://www.doggebenson.net/mladici.html

Kaj bodo naša legla dobrega prinesla k pasmi .... sliši se enostavno, ampak je malo težje odgovoriti. ?e ne bi verjeli v izvedene paritvene kombinacije, jih ne bi realizirali.  Predvsem pa si želim, da bi bili mladi?ki zdravi in zadovoljni. ?e pa bo zraven še kaj sijo?ega na razstavah pa bo seveda super :)

Ne razumem pa stavka:
Citiraj
Namre? ok za Slavi sem prepri?ana, da ji mirne duše proda v tujino

Prepri?ana sem, da Slavi zelo dobro oceni komu lahko svojega kužka proda, ?eprav živijo bodo?i lastniki v tujini in da je tudi za njih dobro poskrbljeno.

Kar se ti?e potreb Slovenije po nemških dogah pa je relativna zadeva o katerih jaz osebno ne morem pisati. Bi morali malo primerjati z ostalimi pasmami, da bi dobili ?imboljši rezultat. Vsekakor pa sem sigurna, da je bolje, da se vzrejajo psi na?rtno in odgovorno, kot pa da se podpira nerodovniška vzreja.

Torej Simi. Tudi ?ez leto se trudimo, vendar kot sem že napisala. Nimamo te sre?e.

Ko si enkrat v vzreji oz. ko si enkrat lastnik tolikih psov poti nazaj ni ve?. Si predstavljate življenje brez družinskih dopustov, brez normalnega življenja? Ampak vse to se popla?a s tistim trenutkom, ko ti nekdo, ki pri tebi vzame malega psi?ka, ki mu bo polepšal življenje, pogleda v o?i in ti re?e, da te ceni.


..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #8095 : 16 Januar 2009, 20:37:39
Jaz vam samo vse skupaj želim, da mladi?ke prodate/daste v prave roke.
Moje vprašanje ni nikakor bila nobena provokacija. Enkrat sem že napisala, da me je strah modnernosti nomške doge, ker se jim zna zgoditi podogmo kot je ne nemcem.
Nekateri jih šenkavajo, pa se ne rešijo mladi?ev. Ja, nekateri jih pa nimajo dovolj, ker je takšno povpraševanje.
In ja, pri nemcih je ob?asno tako, da je nerodovniški dražji od psa z regularnimi papirji.

In tega si ne želim, da se zgodi pri dogah. Ker ok imeti ND je fascinantno...vprašanje pa je koliko je primernih lastnikov, ki lahko imajo nemško dogo.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #8096 : 16 Januar 2009, 21:48:19
Simi. To?no takšna vprašanja se vedno porajajo velikokrat tudi vzreditelju.

Katera psarna  pa v Sloveniji podarja nemške doge?

?eprav je nemško dogo imeti fascinantno si zasluži ravno toliko kot vsako živo bitje.

Zakaj pa se ti zdijo nemške doge pravzaprav moderne?

Takrat ko so bili moderni nemci ni bilo ravno veliko pasem na razpolago. Sedaj pa jih je ogromno. Svet pa je tako majhen, da ljudje množi?no hodijo po pse  v tujino, samo da dobijo tisto kar resni?no želijo. Jaz ne vidim kakšne konkretne prispodobe med tistim kar se je zgodilo nemškim ov?arjem in nemškimi dogami. Meje so odprte, paritve so zelo raznolike, poleg vsega pa imamo še naš preljubi internet, ki nam ponuja popolnoma nove razsežnosti kot v?asih.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #8097 : 17 Januar 2009, 18:31:37
http://www.youtube.com/watch?v=wfuRqApr23c&feature=channel_page

Tecka super slikce in film?ki ampak muzika zraven bi lahko bila bolj vsela,
ob gledanju se ne morem znebiti ob?utka kot da naj bi to (bohnedaj) bilo missing ali rip:'( :'( :'(

lp mi ;)



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #8098 : 17 Januar 2009, 22:24:04
No meni sicer zvok trenutno ne dela, tako da ne vem kakšna je muska. Film?ek pa mi je vše? :)

Tamara lepo te je bilo danes spoznat tudi osebno :)

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8099 : 17 Januar 2009, 22:26:53
Kako vam je šlo danes na razstavi ?

A ima kdo ?as in pa voljo da mi prepiše iz kataloga ?rne samce  :-[ Hvala