Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2652713

delaiska

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #990 : 12 April 2006, 09:43:07
Citiraj
Hmmm ...meni pa iskreno povedano tale Samael ni preveč všeč ...mi je všeč njegova "bikavost", glava mi pa sploh ni več dogaška.   Čisto oseben okus. Meni je bolj všeč tale http://www.castellodellerocche.it/alani/images/Quentin_nuova_fotocon_nome_2.jpg

Meki primerjaj še enkrat...samael ima predvsem večjo globino....bolj dogaških glav že skoraj ne moreš dobiti. lahko pa vprašaš valvasorja za natančen opis ker je parila svoje psice z obema...

Quentin...


Citiraj
Slavi maš kakšno sliko od spredaj da bi se videlo da je glava ozka (oz. široka) tako kot mora bit? Meni je lep, ker je tako močan in mislim, da je za Hilo dobra izbira (jaz bi se trudila s podobno kombinacijo če bi vzrejala

Neyka boljše fotke nimam... :)

Samael


lp
m.



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #991 : 12 April 2006, 12:04:37
Sicer nisem poznovalka dog, ampak glede na to, da jih Chica obožuje, sem se začela malo zanimati zanje.
Kako je glede harlekinov? Oz. če sem bolj natančna - koliko beline je dovoljeno? Na spletni strani SKVPM sem videla, da je ena skoraj čisto bela doga - harlekin dobila vzrejno dovoljenje, pa me zanima, če je toliko beline oz. tako malo črne barve dovoljene? Pa kako je glede smrčka... a je lahko tudi 'pink' oz. da ni črn v celoti?

Slika je tu:
http://www.skvpm-klub.si/razno/pvzrejni0605.jpg
http://www.skvpm-klub.si/razno/pvzrejni0604.jpg

Kolikor sem gledala spletne strani o dogah in standarde, sem zasledila, da takšni psi niso primerni za razstave (standard). A za vzrejo so pa primerni?

Lp,
Tina


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #992 : 12 April 2006, 14:10:46
  Tina- o tem smo pisali ze nekaj strani nazaj.
  Popolnoma bele doge- albini, niso za vzrejo in ne za razstave. Za razstave so primerni ze psi, ki imajo vsaj 5 crnih pik- ni pomembno kje.  Nos pri harlekinih je lahko popolnoma roza, ravno tako pigment okrog gobca in oci. Ni pa lepo za pogledat in taki psi imajo manj moznosti za uspeh na razstavah, ce poleg njih stojijo enakovredni psi z crnim pigmentom.

    Psica, ki si jo nalimala je moja Orabella. Ima preko 20 crnih pik in bi se lahko razstavljala. Ampak mene osebno motijo njene oci, ki so svetle in ni pigmenta okrog. Drugace je pa psica super konstitucije, velika, pravilna glava in okotenost...pa gibanje tudi zelo dobro.  Normalno je dobila vzrejno dovoljenje- parila se bo pa s crnimi samci.  Se kaj?

   CAO-sLAVI



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #993 : 12 April 2006, 14:12:19
  Ce dobro pogledas, lahko ze na prvi sliki nastejes 12 crnih pik  ;) ;)

  Cao-Slavi



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #994 : 12 April 2006, 14:42:48
Slavi jaz sem jih 13  ;)
Men so doge zelo lepi psi, pa ni važno kere barve so.


Lp  :-*



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #995 : 12 April 2006, 15:04:57
  Ok- pol sem pa jaz eno falila  ;) :D



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #996 : 12 April 2006, 16:31:53
Slavi, hvala za odgovor. Nisem nič slabega mislila z vprašanjem... Sem samo firbčna  :)
Nekaj sem brala o harlekinih pa nisem nikjer zasledila točnega podatka kako je s tem. Razen to, da je idealen harlekin pač tak, da ima belo podlago in črne 'krpe' po trupu in glavi, ter da je preferiran bel vrat. To o številu pik pa nisem v nobenem standardu zasledila. Itak so nekateri standardi napisani tako na široko oz. tako, da si vsak lahko predstavlja po svoje (npr. aussie).
Ne vem pa kako je s paritvijo tako belih dog... Mislim zgolj z vidika genetike. Koliko te beline se bo preneslo na potomce? A ni bolj smiselno parit dog oz. psov, ki so bližje standardu? Vsaj kar se tiče ohranjanja videza (v tem primeru barve) pasme? Sicer ne vem kako je pri dogah, ampak paritev aussijev je zelo zapletena zadeva, saj je potrebno poznati dosti genetike, psov in njihovih potomcev ter drugih značilnosti pasme.

Lp,
Tina


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #997 : 12 April 2006, 17:16:23
  Seveda- imas prav. Amapk ravno najbolj beli harlekini so fajn za parit- seveda s crnim psom.  Potem se pride do ciste barve.
  Standard je pa stvar, ki zna vcasih bolj zakomplicirat, kot pa razjasnit zadevo. Je sploh premalo definirano okrog barv, pa drugih stvari tudi. Take stvari slisis od starih vzrediteljev in se ucis in pa iz lastnih izkusenj.

   CAO-sLAVI



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #998 : 12 April 2006, 17:17:28
  Saj vem, da nisi hotela nic slabega!  ;) ;)
  Ko sem napisala - Se kaj? sem mislila, da bos se kaj vprasala.

  CAO-sLAVI



tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #999 : 15 April 2006, 16:47:29
Za poživitev teme dajem na ogled par slikic.



Pozdravček iz morja!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #1000 : 15 April 2006, 17:18:36
uh kako smo lepi :-* :-*. kakšno bučo ma že ;D:-*

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1001 : 15 April 2006, 20:19:27
 :-* :-* :-* :-*- cel ata Leo ::) ::)

  Cao-Slavi



delaiska

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #1002 : 16 April 2006, 12:37:04
družinski pozdrav vsem ki praznujete...



m.



herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #1003 : 17 April 2006, 12:46:38
par postov nazaj ste na sliki hila in holy, dodajam se 3. sestro, hero ;)





LP
Karin


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #1004 : 17 April 2006, 14:04:47
Mene pa zanima, če katera od vas sprehaja dogice v Tivoliju zjutraj. Zdaj se mi je ene prakrat zgodilo, ko sem mogla vstajati bolj zgodaj, da sem od daleč videla dve dogici, ena je bila harlekin druga pa črna. Pa mislim, da oba samca. Sta bila spuščena in full ubogala, ko je ta črni stekel stran, ga je ženska samo poklicala in se je obrnil in pritekel nazaj. ;D Ja, pa veverice sta tudi lovila.

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1005 : 17 April 2006, 14:10:14
Bolha a je harlekin full svetel? Ima full malo pik?? Ker dva samca, enega zelo belega harlekina in enega črnega samca jaz vidim zjutraj ob 6.30 na igriški v Lj. ko grejo v smeri proti Tivoliju, oba vedno spuščena.

Lp nina



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.

maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1007 : 17 April 2006, 14:22:38
to sta Zim (Elmo) in Nacho, oba FVL.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1008 : 17 April 2006, 14:24:46
to sta Zim (Elmo) in Nacho, oba FVL.
m.

To da sta valvasorja se mi je zdelo po konstrukciji ;) Nisem pa vedela, katera dva bi to bila.

Lp nina



tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #1009 : 17 April 2006, 15:22:58
No glih kot zanimivost, naj povem, da je danes Tristan pri nas točno 2 meseca, tehta 31kg in v hrbet meri že 67cm.   :o :D  :o

Pozdravček iz morja!


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1010 : 17 April 2006, 18:28:09
   KARIN- Herra je po izgledu cisto nasa- po obnasanju pa malo manj ;) ;) :P
  Ona je hiperaktivec- za celo leglo skupaj.

   CAO-Slavi



herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #1011 : 17 April 2006, 18:54:54
Ja, hiperaktivec na polju in v vodi, v ringu pa... :-\ :P :-\

LP
Karin


neni

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1012 : 17 April 2006, 22:04:39
Lepo pozdravljeni vsi skupaj! Sem velika ljubiteljica dog že od mladih nog. Pasma mi je bila vedno všeč in zelo veliko spremljam sceno po Evropi. Želim si kupiti dogo, vendar mislim da je v Sloveniji ne bom kupila.

LP

NENI ;)




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1013 : 17 April 2006, 22:11:12
Lepo pozdravljeni vsi skupaj! Sem velika ljubiteljica dog že od mladih nog. Pasma mi je bila vedno všeč in zelo veliko spremljam sceno po Evropi. Želim si kupiti dogo, vendar mislim da je v Sloveniji ne bom kupila.
Imaš v tujini že kaj ogledanega?? 8)

Lp nina



neni

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1014 : 17 April 2006, 22:31:25
Zelo sem upala, da bi dobila psicko iz zadnjega rumeno-tigrastega legla v psarni Baia Azzurra, žal bila sem prepozna. Imajo namreč že vse v naprej prodano :(
Sedaj mi ne ostane drugega, kot da počakam ali zamenjam barvo. Na splošno so mi psi iz te psarne zelo všeč. So drugačni od slovenskih, imajo namreč bolj izrazito glavo. Sicer pa mislim, da v Sloveniji nihče ne vzreja rumenih dog, ali se motim??

LP

NENI



neni

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1015 : 17 April 2006, 22:36:10
To je zame najlepša doga. Videla sem jo v Ljubljani na pasji razstavi in z možem in otroci smo se zaljubili vanjo.

http://www.baiaazzurraalani.com/1tictac.htm

LP

NENI



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1016 : 17 April 2006, 22:37:13
Zelo sem upala, da bi dobila psicko iz zadnjega rumeno-tigrastega legla v psarni Baia Azzurra, žal bila sem prepozna. Imajo namreč že vse v naprej prodano :(
Sedaj mi ne ostane drugega, kot da počakam ali zamenjam barvo. Na splošno so mi psi iz te psarne zelo všeč. So drugačni od slovenskih, imajo namreč bolj izrazito glavo. Sicer pa mislim, da v Sloveniji nihče ne vzreja rumenih dog, ali se motim??
 
:o :o Psarna, ki je tudi meni zelo pri srcu ;D
Take kvalitete kot jo ti iščeš (glede na to, da si omenila psarno) ne ::) Drugače pa smo tudi o rumenih že govorili kakšnih 10-15 strani nazaj.

Veliko sreče ;)

Lp nina




erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #1017 : 19 April 2006, 13:50:47

naša najmlajša

lp erika


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #1018 : 19 April 2006, 14:00:15
Vau kaka pikicaaaaa  :P v bistvu pika a ne ..  ;D :D
Enga  :-* al pa dva ..  :D



delaiska

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #1019 : 19 April 2006, 14:45:02
uaaaaa, kolk ma unki cotkano sestrco... :-[ :-*
lp
m.