Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676859

valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8640 : 27 Julij 2009, 21:04:12
   Ojla!

  Picasso- ja ena malcica  ima tvoje ime.......pa ga nisem jaz izbrala, ampak novi lastniki.  :P :P ;) ;)

 Cao-Slavi



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #8641 : 27 Julij 2009, 23:17:37
Hojla!

Slavi, čestitke! :-* :-* :-* :-*

Lp,
Bibuška



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #8642 : 28 Julij 2009, 11:57:00
Jaz sem se tudi precej lovila s temi hranami.  :-\ Sicer smo že od vsega začetka na briketih, včasih mu dam zraven tudi kakšno tuno, jajčko, skuto, probiotični jogurt, riž ali te pasje testenine, ampak to je cca. 3x na teden po en obrok.

Drugače sem mu jaz pri 4 mesecih dajala 3 obroke in je imel čisto dovolj, merila pa nisem nikoli koliko je pojedel. (npr. 15 kg žakelj je bil za cca. 3 tedne)

Na začetku je pojedel en žakelj Cibau-a, potem smo nekaj časa jedli TOTW, pa potem 2 žaklja Boscha, ampak po Boschu je bil kakec obupen - veliko ga je bilo, ni bil kompakten, rumenkaste barve (predvidevam da zaradi koruze), pa še smrdel je grozno. :o Tako, da smo šli nazaj na Cibau in je zaenkrat vse super.  ;D  ;D

Sem se pa tudi jaz precej lovila glede prehrane - na veliko vsepovsod hvalijo Orijen in podobne hrane, ki imajo ful veliko vsebnost beljakovin. Če gledaš na ameriško stran All about great danes, pa piše, da naj ne bi ND jedle več kot 24% beljakovin in 12-14% maščob. Piše tudi, da naj ND ne bi jedle hrane za mladičke.

Sicer itak vsak hvali svoje, tako, da se je res težko odločiti.  :-\

Ana, mi lahko prosim poveš, kje kupiš to kremo za komolce?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8643 : 28 Julij 2009, 13:50:00
Nimam nemške doge. Ampak imam psico cc 33kg, velikost ovčarja in rada leži tudi na tlakovcih, asfaltu-samo da je ob meni. Jaz uporabim kar ognjičevo mast in je OK. kožo fajn zmehča, namasti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8644 : 28 Julij 2009, 14:39:39
Maruša evo : http://www.malezivali.com/cgi-bin/stran.pl?templ=0&id=2&st_strani=15&izris=pisiHTML&trgKaj=poglejArt&st_art=4098&izrisTrg=trgArt  sicer pa ta krema ni samo za komolce, jaz jo uporabljam za vse možne stvari, meni je všeč je naravna in še pomaga  ;)


leya

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #8645 : 28 Julij 2009, 18:19:57
daj preberi si malo o nerodovniki "vzreji" ::)



slovenščina moj doma ;)



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #8646 : 28 Julij 2009, 19:58:28
Jaz sem se tudi precej lovila s temi hranami.  :-\ Sicer smo že od vsega začetka na briketih, včasih mu dam zraven tudi kakšno tuno, jajčko, skuto, probiotični jogurt, riž ali te pasje testenine, ampak to je cca. 3x na teden po en obrok.

Drugače sem mu jaz pri 4 mesecih dajala 3 obroke in je imel čisto dovolj, merila pa nisem nikoli koliko je pojedel. (npr. 15 kg žakelj je bil za cca. 3 tedne)

Na začetku je pojedel en žakelj Cibau-a, potem smo nekaj časa jedli TOTW, pa potem 2 žaklja Boscha, ampak po Boschu je bil kakec obupen - veliko ga je bilo, ni bil kompakten, rumenkaste barve (predvidevam da zaradi koruze), pa še smrdel je grozno. :o Tako, da smo šli nazaj na Cibau in je zaenkrat vse super.  ;D  ;D

Sem se pa tudi jaz precej lovila glede prehrane - na veliko vsepovsod hvalijo Orijen in podobne hrane, ki imajo ful veliko vsebnost beljakovin. Če gledaš na ameriško stran All about great danes, pa piše, da naj ne bi ND jedle več kot 24% beljakovin in 12-14% maščob. Piše tudi, da naj ND ne bi jedle hrane za mladičke.

Sicer itak vsak hvali svoje, tako, da se je res težko odločiti.  :-\

Ana, mi lahko prosim poveš, kje kupiš to kremo za komolce?

Samo ameriške doge so tudi drugačne konstrukcije ??? ???

You can have no better friend than a dog.


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #8647 : 29 Julij 2009, 07:08:49
čara in ana, hvala za nasvet. Bom probala z obema.  :)

attems, ja, vem, saj zato pa pravim, da vsak svoje hvali in zagovarja.  ;) Eni pravijo tako, drugi drugače, tako, da se je res težko odločit za tisto "pravo" hrano.



Athena

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #8648 : 29 Julij 2009, 07:42:40
Pozdravljeni vsi.
Slavi kje so še kakšne slikce malčkov???!!!

Mi smo pa imeli obisk male nečakinje, ki se je priselila v naše kraje.

Najprej smo jo hoteli požret


No potem, ko smo ugotovili, da ne bo ostala pri nas za vedno smo pa dobili materinski čut



Pa še malo treninga za na plažo (naslednja faza je kozarec z dežničkom in slamco:)


Da pa ni vse tako lepo smo šli še na trening borilnih veščin (z uvodnim kondicijskim treningom)



kjer pa vidimo da je Bluebark podlegel pod Valvazorjem

....ampak šele po krutem boju  ;)
 



tinaZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #8649 : 29 Julij 2009, 07:47:07
A je tale nečakinja Bluebell?



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #8650 : 29 Julij 2009, 10:32:10
Athena, madonca ti si pa napletla pravo nadaljevanko :)))))
Citiraj
kjer pa vidimo da je Bluebark podlegel pod Valvazorjem
....tole pa seveda tako mora bit :)))) hehehe

TinaZ-mislim da je to  Bluebell.

lp p



Athena

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #8651 : 29 Julij 2009, 12:35:25
Ja ja to je Bluebell.

Ja seveda sem napletla nadaljevanko - mi se redko javimo pa takrat konkretno - naj se vidi kaj vse delamo, da nimamo časa  >:D



tinaZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #8652 : 29 Julij 2009, 12:46:24
..sem jo mislila jaz kupit... samo potem zaradi selitve (in s tem posledično brez denarja) se potem s fantom nisva odločila za nakup.. Če so še kakšne slikce, se priporočam ;)  :-*



Bluebell

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #8653 : 29 Julij 2009, 21:00:59
Oj!

Če se že glih o moji kužiki govori, da se ji kolca je pa prav da vas še pozdravim v njenem imenu :)

je blo luštno tole srečanje z Ateno in njeno lastnico....čeprav je na začetku res zgledalo, da  bo Atena pojedla našo Bluebell:) hihi...upam, da kmal ponovimo ;)

pa še neki slikic naše lubice Belle  :P

pozdrav od J,Ž&B




tinaZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #8654 : 30 Julij 2009, 07:19:00
Super je  :-*
Kar večkrat se oglasite! :D



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8655 : 01 Avgust 2009, 10:22:55
  Ojla!

 Evo, nase J leglo...

Jagger FVL



Jethro FVL



Joyce FVL



Jubilee FVL



Janette FVL



Cao-Slavi



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8656 : 01 Avgust 2009, 10:27:21

 Pa se L leglo...

  Lex Luthor FVL



Lee Cooper FVL



LeBron James FVL



 cAO-sLAVI



Misa

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #8657 : 01 Avgust 2009, 10:41:45
iii,kok so lepi...:):):)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8658 : 01 Avgust 2009, 12:07:12
 :o :o se vidi da nisem velik na računalniku zadnej čase, čestitke tudi za L leglo, vsi so krasni :-* :-*


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8659 : 01 Avgust 2009, 22:25:15
Par novih slik Marshalla


ko lovimo ribice






Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #8660 : 03 Avgust 2009, 12:07:58
Mladič ki ga dobiš domov mora biti že pri vzreditelju pravilno hranjen in zadosti, če je že v osnovi tako potem z mladičkom nimaš problemov glede prehrane, če pa ni tako potem pa se večino časa ubadaš s tem kako boš psa poredil in spravil v formo..... Nikoli pa ne bo tak kot so ostale dogice, ki so bili pri vzrediteljih pravilno hranjene in oskrbovane, ne glede na to kako dobro in kakovostno hrano dobiva in poleg tega še kuhano.

Ana, brez zamere, ampak jaz se s temle ne strinjam. Sicer se res ne spoznam toliko na te stvari, ampak če gledamo realno - tvoj kuža je pač bolj elegantne sorte - tako kot moj Star. In nikoli ne bo "debel". Tako, da suh vsekakor ni zaradi tega ker bi ga vzreditelji slabo ali celo premalo hranili.  :-\ 

Drugače se pa vidi, da sta Marši in Star polbratca - Star se tud najrajši takole potaplja in raziskuje pod vodo.  ;D   ;D

Slavi, ful lepi mladički. Še posebej Lex je  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #8661 : 03 Avgust 2009, 12:20:50
Maruša_Star, na žalost se mi zdi, da je nekaj odvisno tudi od prehrane že pri vzreditelju, kakovosti materinega mleka (se pravi tudi, kako kvalitetno hrano ona dobiva...). Realno gledano Marši zagotovo je bolj eleganten, kar pa ne pomeni, da ne more biti mišičast. Ne moreš enačiti konstitucije z mišično maso... Vsaj meni se zdi, da mora vzreditelj zagotoviti najboljše možne pogoje, da lastnik, ki psa prevzame, lahko razvija njegovo "postavo" naprej. Če so mladiči podhranjeni, so take stvari bolj dolgotrajne... Že samo zato, ker psa ne moreš samo zrediti, da bi izgledal kot prava nemška doga, pač pa je potrebno postopoma graditi na moči, prsnem košu, hrbtnih mišicah itd... Če je dobra prehrana mladičev in matere zagotovljena pri vzreditelju, pa ti samo nadaljuješ ne pa začneš od začetka...



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #8662 : 03 Avgust 2009, 13:30:36
Jackie, deloma se strinjam s tabo. Ampak naše ND so pač bolj elegantne postave in to se je treba navadit.  :) Normalno, da je pomembna tudi kakovostna hrana pri vzrediteljih, ampak če gledamo realno so mladički pri njih cca. 2-3 mesece. In tudi če imajo malo "slabšo" hrano, dvomim, da so potem zaradi tega presuhi. Sicer pa mislim, da nobeden od vzrediteljev ne hrani svojih ND s kakšnim Pedigrejem ali kaj podobnega.  :-\



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8663 : 03 Avgust 2009, 14:33:59
Maruša, prvo kot prvo ne govorim o debelosti, ampak govorim o presuhem psu, ki je že k meni prišel presuh in dokler raste bo vedno presuh, kljub temu da pri meni dobiva kvalitetno prehrano itd. Ja sta dve liniji nemških dog, Marši spada v elegantno linijo in nikoli ne bo neki masiven, ampak jaz tukaj ne govorim o masivnosti kot taki, ampak o tem da je Marshall presuh. Prsni koš, mišice itd to jaz ne štejem pod suhost. Mišice dobiva sedaj dokaj v redu, seveda je tukaj veliko odvisno koliko se sam s psom ukvarjaš, kakšno hrano mu daješ in koliko delaš na mišicah, ne vem kaj ti smatraš pod suhostjo, ampak če se psu kot mladičku vidijo rebra in lopatice, pa ne to neki v mejah normale ampak kar mal več, to je meni suh mladiček. In ja Marshall je še vedno suh, lahko vprašaš vse tiste s foruma, ki so bili v zadnjem času pri meni na obisku, kakšen je Marshall. Ja ima mišice, je dokaj dovolj nabildan a še vedno suh in to ni elegantno suh kot ti praviš, ampak dobesedno suh, kar nima nobene veze z elegantnostjo.
In dokler bo rastel, ga jaz lahko futram ne vem koliko pa ne bo dobival na teži toliko da bo normalen za pogledat, ampak bo pridobil toliko kot pač lahko. Ja itak mam rajši da kljub vsemu počasi pridobiva na teži, ker je to bolje zanj in za njegovo zdravje.
Sigurna pa sem da bi bilo z njim dosti man jdela kar se tiče prehrambenega dela, če bi prišel k meni normalno hranjen in normalno rejen.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8664 : 03 Avgust 2009, 14:38:06
Ana, a je Marshall še vedno v solastništvu ali je čisto tvoj? :-[



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8665 : 03 Avgust 2009, 15:04:45
Ne ni več v solastništvu


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #8666 : 03 Avgust 2009, 18:42:14
Ana, meni se Marši na slikah zdi čisto ok, je pa res, da slike so eno, realnost pa druga.  :-\ Pa tud o tem kok je bil Marši suh ko si ga dobila ne morem govorit, ker ga nisem videla.

Jaz sem pač sklepala po svojem Starju - vedno je bil bolj suhec in ful se mu npr. pozna, če kakšen teden bolj malo je - se takoj vidijo rebrca. Ampak kar se pa tiče tega, da bi že iz legla prišel presuh, pa ni bil!!




GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #8667 : 03 Avgust 2009, 20:50:52
Hojla!

Maruša, sama še nimam doge, ker pač še ni "pravi trenutek" zanjo, vendar spremljam dogaško sceno že cca 7 let in vem, pa tudi slišim in vidim marsikaj. Moram priznati, da me je tvoja izjava, da Star ni bil presuh, ko je prišel od vzrediteljev, malo zbodla in sem pobrskala po tvojih postih na starem forumu od Dejana in Ines.

Citiram:

Objavljeno: 24 Feb 2009 10:35    Naslov sporočila:   

--------------------------------------------------------------------------------
 
Hvala vsem za pohvale. 

Naš mulec pridno raste - v enem tednu se je zredil za 1,5 kg, čeprav se meni zdi, da premalo je, tako, da ima sedaj že 9 kg! 

 

Elegantna linija gor ali dol - nemška doga pri devetih tednih ne more imeti 9 kg, če je normalno in dovolj hranjena, ampak je ta teža višja za najmanj tretjino navedene... :-\ Pes, ki ima pri osmih tednih, ko gre od doma, 7,5 kg (ali celo še manj :-X), je za moje pojme absolutno presuh. Kaj pa je razlog za njegovo suhost, pa ve najbolje vzreditelj, ampak elegantna linija to zagotovo ni... ::) :-X >:D


Lp,
B.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8668 : 03 Avgust 2009, 21:40:36
Maruša, Marshall nikakor še ni OK kar se teže tiče in še en čas ne bo, ko je prišel k meni je bil presuh in še vedno je in tukaj njegova linija nima nobene veze. In ja javno priznam da sem sam sama sebi zatiskala oči da je to za doge normalno, po parih mesecih težav, ki sem jih imela z njim kar se prehrane tiče in njegove kilaže, sem prišla k sebi, oziroma sem se zbudila iz zasanjenosti in spoznala da to ni to in da nekaj ni v redu.

In tako kot ti je že Gosch napisala in citirala tvoje pisanje, sama si pisala po parih dnevih ko je bil pri tebi da se ti zdi presuh in verjetno si sedja zatiskaš oči tako kot sem si jaz, in ja pa brez zamere.  ;)


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #8669 : 04 Avgust 2009, 07:46:03
gosch, daj še enkrat preberi kar sem napisala: nisem napisala, da je suh, ampak samo, da malo manj je!! (je imel obdobja, ko je jedel bolj malo). Plus tega sem pa rabila nek čas, da sem "ugotovila, da doge niso iste kot berniji" (sem bila navajena samo na bernija, ki je bil pravi debelušček cel čas).

Sicer pa opažam, da na tem forumu sploh ne smeš izraziti svojega mnenja ali pomislekov, ker je takoj kaj narobe.  :(