Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676946

kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8670 : 04 Avgust 2009, 09:34:42
Maruša tako kot na katerem drugem forumu, ampak na tem si vsaj izmenjujemo mnenja brez kakšnih prehudih zamer, če pa že so jih pa tudi rešimo če se le da, drugje si pa po enem drugačnem mnenju izbrisan tako da rajši ne bi o tem.

Gosch ti je hotela nekaj drugega povedati, 7,5 kg za dvomesečnega mladiča nemške doge ni dovolj, ni važno kakšne konstitucije je! Meni je to sedaj več kot jasno, nekaterim pa verjetno nikoli ne bo,...


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #8671 : 04 Avgust 2009, 09:41:32
Konstitucija nima ničesar opraviti s prehrano  ::) Suh je lahko pes z močno ali nežno konstitucijo, oz. to kar vi pravite suho bi jaz rekla prej mršavo, ker dejansko izgleda bolj tako, suho pa izgleda večina zdravih psov  :) Mimogrede, moj kraševec je imel pri 9 tednih 7 kg, pri 10 pa 7,5kg. In primerjajte glede na nemške doge če je odrasel kraševec-samec velik 58-63cm, in težak 33-40kg. Pasmi sicer v nobenem pogledu nista primerljivi, pa vseeno, samo toliko...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #8672 : 04 Avgust 2009, 09:43:04
Maruša tako kot na katerem drugem forumu, ampak na tem si vsaj izmenjujemo mnenja brez kakšnih prehudih zamer, če pa že so jih pa tudi rešimo če se le da, drugje si pa po enem drugačnem mnenju izbrisan tako da rajši ne bi o tem.

Bravo Ana, se podpisem pod tole!  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8673 : 04 Avgust 2009, 10:29:57
No Jackie je našla pravo besedo, ne suh kot suh ampak mršav  ;) , ker tudi Kala je drgač bolj pri tasuhih pa ma idealno težo, Marshall je pač presuh oziroma mršav kot pravi Jackie ;) Ampak ok jaz bom Marshalla počasi že zrihtala, nikoli pa verjetno ne bo čist OK.

Ovčka : če je pa res, in nikakor ne mislim bit več tiho kar se teh stvari tiče  ;)


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #8674 : 04 Avgust 2009, 13:59:14
Konstitucija nima ničesar opraviti s prehrano  ::) Suh je lahko pes z močno ali nežno konstitucijo, oz. to kar vi pravite suho bi jaz rekla prej mršavo, ker dejansko izgleda bolj tako, suho pa izgleda večina zdravih psov  :)


Ja Jackie bo držalo,

 pasji mladič je mršav(presuh) takrat, ko v določenem obdobju ni dobil dovolj hrane za svojo rast.

Če pa vzreditelj ni prepričan oz ne vidi, da ima psica premalo(ali nič)  mleka, mu mora zagotoviti potrebno majnkajočo hrano sam.

lp erika


attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #8675 : 07 Avgust 2009, 21:13:53
Kaj pa kakšne počitniške slikice?? 8) 8)

You can have no better friend than a dog.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #8676 : 08 Avgust 2009, 01:14:09
Ufff ... Slavi, smem vprasat kako to, da si parila Fato? Mislim, psica mi je vsec in vse, ampak ... Sem bila prepricana, da so samo "travniske govorice", pa vidim rezultate na spletni strani in sem, po pravici povedano, neprijetno presenecena.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8677 : 08 Avgust 2009, 12:45:38
   Ojla!

 Maja01- zakaj pa? 

 Cao-Slavi



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #8678 : 08 Avgust 2009, 12:46:27
Fata? Femme Fatale?
Zakaj si neprijetno presenečena? Saj majo čist vredu barve ali ne?

You can have no better friend than a dog.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #8679 : 08 Avgust 2009, 13:19:58
Fata? Femme Fatale?
Zakaj si neprijetno presenečena? Saj majo čist vredu barve ali ne?

Mogoče jo pa moti zdravstveno stanje.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8680 : 08 Avgust 2009, 13:22:44

  Ojla!

 Jaz nisem opazila, da bi bila kaj bolana, pa jo vsak dan gledam :)

 CAO-sLAVI



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8681 : 08 Avgust 2009, 20:40:00

  Maja 01- Čakam.....

 Cao-Slavi



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #8682 : 08 Avgust 2009, 21:32:51
Sorry, nisem bila na netu cez dan.

Zaradi kolkov, jasno. Pac, nekako se mi psica z rezultatom slikanja kolkov B1/C1 (kar je objvaljeno na spletni strani) ne zdi najbolj primerna za nadaljno vzrejo. Glede na to, kako stroga si bila do sedaj do rezultatov slikanja in glede na to, da si vedno parila le pse s super rezultati, me je to pac zelo presenetilo. In glede na prej napisano, me pac zanima kako to ...
Lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8683 : 09 Avgust 2009, 11:04:56
  Ojla!

 2 krat me je ze vrglo dol in bom daj skrajsala odgovor.

 Res sem bila ful kriticna....res pa je tudi, da se nisem prevec pozanimala okrog tega.  Glede na to, da do zdaj nismo imeli kolkov C - SE NISEM  NIKOL POGLOBILA, KAJ TO SPLOH POMENI PO STARIH OZNAKAH.  Prej se je parilo psa z 0, 1 in 2 . Je res?  SIGURNO JE RES !!!
  NACHO je imel naslikane kolke A in C in smo ga takoj odpisali za vzrejo, ker sem zmotno mislila, da je to ze 2 ali 3 ( kar sva govorili pred kakim letom ali vec po ZS in bi mi lahko povedala, saj to sigurno ves)
Ko je FATA dobila izvid kolkov, sem jo sama spet crtala in mislila, da ni primerna za vzrejo- dokler se mi niso zaceli smejat, ker iz vzreje vzamem psico, ki ima kolke B-C...... Ja, sem res verjela veterinarjem, ki so pri NACHOTU NAREDILI TAKO PANIKA, KOT DA GA JE SKORAJ ZE TREBA USPAVAT.
Zdaj sem pa malo vec govorila z ljudmi okrog tega in zacela mal studirat- zakaj hudica v tujini parijo tudi pse s kolki C in celo D- ce je pa to katastrofa.  pA TO NI RES....  kolk C1 in C2  sta  po starih oznaka HD- 1...A je res? JA !!!! Torej se FATA IN nacho lahko uporabljata v zreji  povsem brez problemov in po vseh pravilnikih o vzreji povsod po svetu in ne samo pri nas.
 Tukaj je pa tabela za oznacevanje stopenj diplazije... Stare in nove oznake.

http://www.skvpm-klub.si/razno/stopnjadisplazije.jpg

 Cao-Slavi

   



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #8684 : 09 Avgust 2009, 17:20:55
Tudi meni forum zadne dni nekaj strajk ...

Prej se je parilo psa z 0, 1 in 2 . Je res?  SIGURNO JE RES !!!
Verjamem, da se je  in da se se. Konec koncev, psi z oceno kolkov C dobijo vzrejno (ampak mislim, da pogojno - to vsi vi, ki se z vzrejo ukvarjate, veste veliko bolje od mene - oz. se lahko pari le s psom, ki ima kolke ocenjene z A).

Citiraj
NACHO je imel naslikane kolke A in C in smo ga takoj odpisali za vzrejo, ker sem zmotno mislila, da je to ze 2 ali 3 ( kar sva govorili pred kakim letom ali vec po ZS in bi mi lahko povedala, saj to sigurno ves)
Vsega pa res ne vem in ker ortopedija ni stvar, ki bi me res zanimala (vec, kot je potrebno), ne poznam primerjav med posameznimi lestvicami oz. nacini ocenjevanja. (oz. sem si jih v zadnjih dneh pogledala)

Citiraj
Ko je FATA dobila izvid kolkov, sem jo sama spet crtala in mislila, da ni primerna za vzrejo- dokler se mi niso zaceli smejat, ker iz vzreje vzamem psico, ki ima kolke B-C...... Ja, sem res verjela veterinarjem, ki so pri NACHOTU NAREDILI TAKO PANIKA, KOT DA GA JE SKORAJ ZE TREBA USPAVAT.
Psov s c oceno (pa se kaksno slabso), se seveda ne uspava ... Verjamem pa, da marsikateri veterinar dramatizira in sokiranemu lastniku izvide tako predstavi ... Ze ce malo pobrskas po slovenskih forumih, vidis, da psi s C in D oceno kolkov pocnejo marsikaj n vecina jih (na ven) nima nikakrsnih znakov.

Citiraj
Zdaj sem pa malo vec govorila z ljudmi okrog tega in zacela mal studirat- zakaj hudica v tujini parijo tudi pse s kolki C in celo D- ce je pa to katastrofa.  pA TO NI RES....  kolk C1 in C2  sta  po starih oznaka HD- 1...A je res? JA !!!! Torej se FATA IN nacho lahko uporabljata v zreji  povsem brez problemov in po vseh pravilnikih o vzreji povsod po svetu in ne samo pri nas.
Tudi v prejsnjem postu nisem nikjer napisala, da se psi s C kolki ne smejo uporabljati v vzreji, me je pa vsekakor presenetilo, da si psico s takim rezultatom uporabila ti. Ravno zaradi tega, ker psov s takimi rezultati do sedaj nisi. Mislim, da so imeli vsi, razen Lise, do sedaj HD-0 oz. A/B. Pa ce se prav spomnim, je bila Lisa slikana na "zivo" (pac so mi tvoji psi vsec in jih zato spremljam) in sama ves, da taki rezultati niso povsem primerljivi s tistimi, kjer so psi pred slikanjem sedirani. In to, da si imela do sedaj tako stroga merila, mi je bilo ful vsec.
To, kaj v tujini uporabljajo zame pac ni dober argument. Ker odraz tega, da uporabljajo "svasta", je pac tudi stanje kolkov pri pasmi. In me je pac zanimalo, zakaj se ti zdita Fata in Nacho tako zelo superiorna (kaj so te lastnosti), da si ju/ju bos uporabila v vzreji. Ne vem ... ampak verjetno kaksen drug pes (z enakim/podobnim rodovnikom - ce je to faktor), z boljsimi kolki, le ni toliko eksterierno slabsi. Pac, glede na to, da si med tistimi parimi vzreditelji od katerih bi si enkrat zelela imeti nemsko dogo, bi rada slisala utemeljitve. In ker se mi zdi tema pomembna, sem pac vprasala javno (kot sem do sedaj se kaksno drugo zoprno stvar) in ne prek zasebnih sporocil. Pac nisem nekdo, ki zaradi tega, da bi bil nekomu vsec, oz. se temu ne bi zameril, kdaj ne postavi kaksnega kocljivega vprasanja.

Ce morda samo na hitro napisemo kaj pomenijo posamezne oznake A (vsaka s crko oznacena stopnja ima se dve podstopnji, oznaceni s stevilko 1 ali 2) pomeni, da je kolk brez znakov displazije, torej popolnoma ok. B pomeni, da so na sklepu vidne neke spremembe, niso pa nujno diplasticne in se temu rece "vmesna stopnja". C je oznaka za blago displazijo (kot receno, taki psi se lahko povsod parijo), konkretno Fata ima (na enem kolku, na drugem ima B1) C1, kar je najblazja oblika displazije. Potem sta pa se oceni D (zmerna displazija) in E (huda oblika displazije).

Aja, pa ko ze ravno postavljam sitna vprasanja ... Kako (in zakaj) je mogoce, da je pri nas rodovnisko leglo, ki ga ima psica, ki je bila ob paritvi mlajsa od 20ih mesecev (kar je spodnja meja, ki jo dovoljuje vzrejni pravilnik SKVPM)? Verjetno se sicer da zaprosit za kaksna "izredna dovoljenja", ampak zakaj?
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8685 : 09 Avgust 2009, 19:32:59
   oJLA!

   Bom kratka- zakaj sem Fato in bom Nachota uporabila za vzrejo? Zakaj sta tako posebna? Jaz vem zakaj in vem kaj na njima vidim- kdor pa ne zna pogladat, mu pa tudi moja obrazlozitev tukaj nic ne pomeni.

  Glede kolkov pa takole. Tudi jaz bi bila lahko kot drugi vzreditelji in bi na svojo stran napisala, da imata oba kolke A1-A1....pa verjamem, da se nebi nikoli noben oglasil in bi vsi verjeli, da je res tako. JAZ POVEM KAKOR JE IN NIC NE SKRIVAM- zato se pa bodoci kupci lahko sami odlocijo- ali sem jaz tisti vzreditelj, pri katerem bi kupili psa ali ne.
 Druga stvar: sama ves kaksne kolke imajo moji psi. Odkod potem pri vseh teh A kolkih ( vedno idealnih) pri FATI in NACHOTU slabsi kolk?  Tega mi pa tudi veterinarji ne znajo razlozit.

 CAO-Slavi



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8686 : 09 Avgust 2009, 19:35:13


  Ne vem za katero psico mislis, da je bila parjena preden je imela 20 mesecev. Ce pa mislis FATO....Leto ima 12 mesecev- pa preracunaj.

 Cao-Slavi



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #8687 : 09 Avgust 2009, 19:55:00
Slavi ... Vprasanje o parjenju pred 20imi meseci ni letelo na tvoj pse in je bilo bolj retoricno vprasanje, saj dvomim, da bom dobila odgovor. In ce bi brala z malo manj ihte, bi opazila, da je dana tudi povezava. Evo, se 1x klik.

Prav, me je samo zanimala tvoja obrazlozitev. Hvala zanjo.
m.


-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #8688 : 09 Avgust 2009, 20:19:33

 Moja napaka, nisem pogledala linka.
 Odgovora na to pa od mene ne moras pricakovat- ne vem kako razmisljajo drugi in zakaj, kdaj in s kom parijo  kaksno psico. Ce si mene lahko direkt vprasala, daj pa se druge.

  Verjemi, da sem sama zdaj precej nastudirala kolke in sprasevala na vse konce. Vsi mi pa samo lahko povedo, da nikoli ni garancije, da bi od starsev s samimi A1 kolki ( ne vem kolk generacij nazaj) lahko kdorkoli garantiral, da kateri od mladicev ne bo imel C , D ali pa E  kolkov. Tole je  ziv primer za to....po vseh super generacijah- pa kar od nekje C kolki. 
in ravno tako so vsi enotnega mnenja, da ce je taka psica ali pes parjen s partnerjem, ki ima kolke A-  sploh ni receno, da bo imel kaksen mladic slabe kolke.  To je vsa razlaga, ki jo dobis od veterinarjev- verjemi.
Ves pa tudi kako je z samimi procenti prirojenih in pridobljenih slabsih ali slabih kolkov...... V to se pa ne bom vec spuscala, saj sem tega zdaj tolk prebrala.....

  Cao-Slavi



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #8689 : 11 Avgust 2009, 00:01:47
Kolcna displazija se deduje - tisti del, ki je genetsko pogojen, poligeno (vpliva vec genov) in dominantno recesivno, kar po domace pomeni, da je vse skupaj malo bolj komplicirano in da je res, da se ne izrazi pri vseh mladicih in ne v vsaki generaciji (lahko lih preskoci kar nekaj).
Kakorkoli, hvala za odgovor.

Glede paritve sem vprasala (jasno) in dobila lep in v folijo zavit, politicno korekten odgovor ... ::)

Lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


unterwein

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #8690 : 11 Avgust 2009, 22:55:22
Lep pozdrav!
Nadam se da razmete me jer baš ne znam pisati na slovenskom.
Nije mi jasno zakaj tudi napadate i stalno nešto pitate u vezi Slavi (pa i Damjana-O.K.,psica je parena sa 19 mjeseci,ali neće ju upropastiti tih mjesec dana) kad i vi u Slo imate tooliko gorih stvari i uzgajivača koje se prvo trebaju raščistiti pa tek onda postavljati  takva pitanja i prozivati ljude.
Inače radim 15.godina u veterinarskoj amb. i pse držim 20.god. i jako dobro znam šta su kolkovi i njihove bolesti.Pišem ovo jer ja sam insiztirao da svoju psicu parim sa Nachotom i da mu se napravi uzgojna(što je i po vašem i našem pravilniku dozvoljeno) jer je jedan od kvalitetnijih pasa,a stoji bez potomstva.Želim si iz svog uzgoja ostaviti dvije psice iz te kombinacije i jedan ide prijatelju (poznatom uzgajivaču) i zato smo birali što boljeg parnjaka.Slavi mi je izašla u susret i napravila vzgojni.
Isto tako tu se gospoda budući doktori čude nekim postupcima od Slavi,a kad je ona to ikoga osudila što pari pse sa B i C?Ako več gledate tuđa posla,čudite se ljudima koji pare stvarno bolesne i propale pse,a tu uostalom
ih i vi imate kao i mi dosta.Pse koji su zdravi,normalno hodaju,a imaju kolkove Bi C,NE TREBA PROZIVATI.



kholly

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #8691 : 12 Avgust 2009, 11:11:59
Unterwein, samo zate   :-* :-* :-*










bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #8692 : 12 Avgust 2009, 13:10:31

pa še od nas ena slikica...Gaya in dva lepotca :P



lp Petra



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #8693 : 13 Avgust 2009, 21:33:23
Je bil mogoče danes kdo od vas z eno majhno dogico danes v(oz. izven) Zoo-ja?



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #8694 : 14 Avgust 2009, 16:27:55
Same lepe slikce in lepe dogice.  :o :o :o

Evo, tole je pa moj lepotec pri 7 mesecih.













ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #8695 : 15 Avgust 2009, 19:22:03
Danes sem spet videla eno dogico se sprehajat po ižanki....



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #8696 : 15 Avgust 2009, 19:54:53
Po Ižanki se je verjetno sprehajala rumena doga, kajne?



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #8697 : 15 Avgust 2009, 21:25:30
Po Ižanki se je verjetno sprehajala rumena doga, kajne?

Ne...



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8698 : 18 Avgust 2009, 00:51:54
Marshall ( foto Diana Anđelič )






Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #8699 : 18 Avgust 2009, 09:35:23
Joj, kako Marši laufa..  :o :o :o :o