Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677016

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1350 : 04 Junij 2006, 07:43:34
ne, ne na privat ... se bomo se ostali naucili kaksno ful uporabno zadevo.
m.

p.s. Misa, vam pa se posebej mirno noc.

Se strinjam, vaju bomo potem raje premaknili, ampak mislim, da so tole full uporabne izkušnje še za vse ostale, ki bodo nekoč imeli leglo ali pa so ga celo že imeli pa v določenih momentih niso vedeli kaj in kako... pa bo drugič bolje. Tako da... kar pišita ;)

Lp nina



quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #1351 : 04 Junij 2006, 09:46:33
Mene pa zanima kateri so ti problemi pri rumenih nemških dogah. Ali isti kot pri ostalih barvah samo, da so še bolj rizični ali kako ??? Ali je še kaj drugega ???

Če se ne motim imajo na tem forumu le s&r, DG in Miša rumene doge. Kako ste potemtakej vi kupovali svoje pse, ste pazili in vedeli na to kar opozarja valvasor? Je res sploh tako hudo ali nič manj kot pri drugih?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1352 : 04 Junij 2006, 10:18:54
Mene pa zanima kateri so ti problemi pri rumenih nemških dogah. Ali isti kot pri ostalih barvah samo, da so še bolj rizični ali kako ??? Ali je še kaj drugega ???

Pomoje je pri rumenih in tigrih glavni problem zaprt genski pol - genetska raznolikost. Mogoče se je pred časom vedno parilo z enim in istim psom, ki je bil mogoče res razstavno uspešen in je dajal uspešne potomce, ampak je imel mogoče "nekaj" slabih genov (ne me narobe razumeti vsak pes ima slabe in dobre gene, pri nekaterih je več enih pri drugih pač več drugih) in ker se pri parjenju z enim in istim psom genski pol oža, pride do sorodstvenih paritev (linijska paritev na tega zelo uspešnega psa) in potenciranja slabih genov. Vsak starš prispeva pol in če imata oba večje razmerje slabih (lahko sta tudi samo prenašalca) pridejo ven mladiči, ki niso več samo prenašalci ampak tudi oboleli.  Pri črnih in harlekinih ( ker so tudi bolj pogosti) je genski pol večji zato se da te probleme lažje izločiti iz vzreje.
Mogoče je moje razmišljanja zdajle čisto mimo ampak... vseeno ;)

Lp nina

Lp nina 



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1353 : 04 Junij 2006, 11:17:09
Miša glede na to da je teža mladičkov moje in tvoje pasme precej podobna bi omenla, da so naši pridobivali med 70-120g na dan v prvih dneh, kasneje pa nekateri malo manj nekateri malo več, je pa vseskozi bolj okrog teh številk.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1354 : 04 Junij 2006, 12:35:20
genski pol

samo popravek - ker se ze ravno to ucim - genski pool (genski bazen)
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1355 : 04 Junij 2006, 13:07:35
Če se ne motim imajo na tem forumu le s&r, DG in Miša rumene doge. Kako ste potemtakej vi kupovali svoje pse, ste pazili in vedeli na to kar opozarja valvasor? Je res sploh tako hudo ali nič manj kot pri drugih?
Mislim, da se vsak, ki kupi ali dobi psa in se kasneje odloča za vzrejo želi na čimboljše načine prepričati, da je njegov pes zdrav.
Včasih se tudi kiksne, vendar če se to zgodi mora vzreditelj nositi 100% odgovornost za to leglo.
Jaz osebno sem pa prepričana, da se lahko najde ustrezno paritveno kombinacijo in v nasprotno me ne bo prepričal nihče.
Pa naj trdijo, da sem začetnik, da nič ne vem ....  ::). Za svojimii dejanji bova z Dejanom vedno stala.
Sicer se mi pa zdi, quantum po vseh tvojih postih, ki sem jih zasledila, da premoreš že kar nekaj kinološkega znanja in lahko o tako delikatnih stvareh presodiš tudi sam  ;D ;D.



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1356 : 04 Junij 2006, 14:16:37
Rumenčki so res redki. Škoda bi bilo, da izginjeo. Se pa strinjam, da če so preveč genetsko sorodni pridejo ven taki revčki... Imamo takega reveža doma. Sicer ni pes, je pa perzijski maček. Ob paritvi mojega pokojnega Šapija (rodovniško Elvis) je prišel ven en revček, ki: ima samo eno modo, okvaro zenic (še sreča da vidi), displazijo kolkov, pogosta vnetja ledvičk kljub posebni hrani in revčka so še bratci potacali in mu na dveh mestih zlomili repek   :(. Vzela sem ga samo zato, ker je tak revež in sem bila mnenja, da ga kje drugje na čaka nič lepega, pri nas pa je do zdaj dočakal 15 let in pol. Je pa taka živalica res hudo finančno breme - veterina. In si predstavljam kakšne so cene veterinarske oskrbe ob takih ali podobnih genetskih napakah pri ND, če je že za mačka takšna cena.
Če odmislimo kakšno življenje tako živalico čaka, sploh če lastnik tega ne pričakuje oziroma se ob prvih takšnih težavah živali enostavno odpove.
lp
T.

8)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1357 : 04 Junij 2006, 14:49:11
Rumenčki so res redki. Škoda bi bilo, da izginjeo. Se pa strinjam, da če so preveč genetsko sorodni pridejo ven taki revčki... Imamo takega reveža doma. Sicer ni pes, je pa perzijski maček. Ob paritvi mojega pokojnega Šapija (rodovniško Elvis) je prišel ven en revček, ki: ima samo eno modo, okvaro zenic (še sreča da vidi), displazijo kolkov, pogosta vnetja ledvičk kljub posebni hrani in revčka so še bratci potacali in mu na dveh mestih zlomili repek   :(. Vzela sem ga samo zato, ker je tak revež in sem bila mnenja, da ga kje drugje na čaka nič lepega, pri nas pa je do zdaj dočakal 15 let in pol. Je pa taka živalica res hudo finančno breme - veterina. In si predstavljam kakšne so cene veterinarske oskrbe ob takih ali podobnih genetskih napakah pri ND, če je že za mačka takšna cena.
Če odmislimo kakšno življenje tako živalico čaka, sploh če lastnik tega ne pričakuje oziroma se ob prvih takšnih težavah živali enostavno odpove.
lp
T.
Ubogi mucek.
Sicer je pa z vzrejo tako. Če se odločiš za uradno vzrejo, se moraš zavedati, da nad tabo stoji tudi pristojna kinološka zveza. Opravljati moraš slikanje kolkov, vzrejne preglede,  seveda pa se moraš za zdravje lastnega psa pobrigati tudi sam. Sicer pa naj bi vzrejni pregledi določali tudi tiste preglede, ki so za pasmo najbolj značilni. Mene kar malo jezi, da je pri ND predpis samo slikanje kolkov.
Tudi meni so rjave doge najlepše in zastavila sem si cilj, ki boš šel samo v njihovo dobro. Seveda se pa zavedam, da lahko pride do raznih izzidov, ki se konec koncev dogajajo tudi pri črnih, harlekinih ali pa frjolčastih. Tisti, ki se tega ne zaveda, nima v kinologiji kaj iskati.
Je pa res, da globje kot posega človeška roka pri vzreji - večjie so lahko težave. Tipični primeri so pri labradorcih, ki imajo preveč razprte šape, NO, ki so jim umetno izdelovali stojo za delavno linijo, ....
Sem pa mnenja, da komerciala ni dobra na nobenem področju. Kar seješ to žanješ. In to dejstvo je potrebno dosledno upoštevati.



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1358 : 04 Junij 2006, 14:55:07
Bom rekla: vso srečo in čimmanj težav  :) . Sicer je res zraven tudi znanje in pamet, vendar nekaj sreče tudi ne more škoditi  ;) .
lp
T.

8)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1359 : 04 Junij 2006, 15:00:54
Bom rekla: vso srečo in čimmanj težav  :) . Sicer je res zraven tudi znanje in pamet, vendar nekaj sreče tudi ne more škoditi  ;) .
lp
T.
To pa vedno in povsod  ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1360 : 04 Junij 2006, 18:20:23
samo popravek - ker se ze ravno to ucim - genski pool (genski bazen)
m.

Z dvema o-jema ja, hvala za popravek ;)

Ne vem sicer kako je pri paritvah barv, ok vem kobinacija tigrasti x rumeni, modri x modri, črni x harlekin, črni x črni, harlekin x harlekin se odsvetuje... kaj pa rumena x črna?
Če je genski pool v Evropi pri rumenih trenutno res tako ozek, da se vedno vrtiš v krogu (kot je omenila Slavi) in vedno prideš do enih in istih psov potem ostane samo kaj takega. Da bi z črnim samcem, dobre krvi, zdravim, osvežili rumeno linijo. Še vedno bi bili lahko mladiči prenašalci določenih bolezni zato je pač potem treba na tem delat... ampak sigurno imajo vzreditelji pravo strategijo ;)

SAR tudi glede NO-jev pasma je bila v Evropi baje že čisto pokvarjena, zaradi enake stvari zaprt genetski bazen, ni bilo raznolikosti, "slabi" geni so prevladovali ( ker je po večini paril en in isti samec). In delavno linijo so baje osvežili ravno z ovčarji iz Amerike. Sicer se na NO-je ne spoznam sem pa to nekje prebrala, in glede na razstavno in delavno linijo se mi zdi kar verjetno. Razstavna najbrž izhaja iz tega zaprtega bazena, delavna pa iz ameriške osvežene krvi.

Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1361 : 04 Junij 2006, 18:39:14

Ne vem sicer kako je pri paritvah barv, ok vem kobinacija tigrasti x rumeni, modri x modri, črni x harlekin, črni x črni, harlekin x harlekin se odsvetuje... kaj pa rumena x črna?


Zakaj se pa te odsvetuje  ??? Sploh črni + črni in harlekin + črni. To so "redne" paritvene kombinacije in če pri črnih in harlekin odšteješ te v kakšni kombinaciji pa naj se jih pari?

rumena + črna se pa zna narest da ven pridejo kakšne nenavadne barve. če ne v prvem kolenu pa čez ene par. Recimo pariš to kombinacijo. Ven dobiš večinoma črne če ne kar vse (črna je dominantna barva). Tega črnega pariš naprej z rumeno psičko. Ker ima črni že gen za rumeno, bo verjetno leglo mešano. ok. Črnega samca iz tega legla pariš s harlekinom. Lahko, da boš dobil ven normalne barve lahko pa pride do recimo belih psov z rumenimi lisami, rumenih harlekinov in še kakšne čudne barve. Lahko pa pridejo te nenavadne barve ven tudi po več kot 10 kolenih. Mislim, da smo se o takem primeru že pogovarjali bolj na začetku te teme.

Kar se pa NO tiče se pa meni osebno zdi bolj uničena razstavna linija. Večji pojav displazije in problemov s sklepi zaradi "podrtega" hrbta...

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1362 : 04 Junij 2006, 18:57:04
  Sobno temperaturo TAKOJ zmanjsaj na 20-22 stopinj in nic vec!!!!   Prevec toplote je idealno za razvoj bakterij. Jaz iamm v sobi okrog 20 stopinj- zato pa potem uporabljam lucko.   PA VSAK DAN PREZRACI PROSTOR. Malcke in mamo umaknes- ce pa nimas drugega prostora- pa spredaj naredi eno pregrado ( karton) da ne piha nanje.

   Vsi mladici ne pridobivajo enako. Ce ti pa eni bolj hujsajo kot drugi jim probaj dat po flasi. Vcasih so eni mladici tako tisasti, da druge vedno spravijo dol iz seska. To pazi!  Vcasih zgleda da so mladicki siti in visijo na seskih in spijo- lahko so pa samo tako utrujeni od borbe in ne morejo vec vleci. Ce ti zgubijo sesalni refleks- je konec.
   Drugace se pa zadeva kaj hitro obrne- tisto, ki so zdaj manjsi bodo lahko ze cez en tede ful mocnejsi in vecji od drugih.
   Ce se ti kaj zakomplicira- mi lahko pises na privat, da ne bova tukaj tezili.

  Cao-Slavi
 

Na žalost sobne temperature ne morem zmanjšati na tvojo željeno, ker imam dnevno sobo obrnjeno ja zahodno stran in sije sonce od 11 h dopoldan pa do zahoda. Imam klimo, ki je na žalost ne smem uporabljati, ker je točno nad kotilnico in bi napravila več škode kot koristi. Zato pa sedaj veliko bolj odpiram balkonska vrata v kuhinji ali pa samo okno v dnevni ( ne oboje naenkrat, da ni prepiha). Mladičke prepih ne ujame, ker jih imam v kritičnem času v plastični banjci, ki je podložena s pleničko na vrhu pa pokrijem z brisačko.

Upoštevala sem tvoj nasvet in dvignila lučko na mojo višino ( 172 cm ), vendar je situacija še vedno ista. Podnevi bežijo dol z lučke, ponoči pa so razdeljeni na dve bandi - tisto pod lučko in tisto pod prečko  ;D. Potem pa naštimam tako, da Zoyo naženem v tisti kot kotilnice, kjer je lučka ne doseže in ji položim mladičke na seske, ko se ti najejo jih polovica odbrzi na lučko ostala polovička pa ostane priklopljena na seskih in tako spimo od polnoči pa do petih zkutraj, saj imajo mladički prosto pot do mlekarne.  ;D

Glede teže pa takole. Verjetno sem se jaz narobe izrazila, ker me nisi dobro razumela. Mladički ne izgubljajo na teži ampak pridobivajo. Štos je edino v razliki med tistimi, ki so se skotili z visoko porodno težo in so prvi dan padli in tistimi, ki so se skotili z nizko porodno težo pa so tudi padli, vendar slednji hitreje pridobivajo na teži, kot oni z visoko težo. No, to sta samo dva mladička, oziroma deklici.

Primer:

 Zmajčica se je skotila s porodno težo 620g in je prvi dan padla na 552 g sedaj pa pridobiva gor po 60 g na dan.

 Čučka se je skotila s porodno težo 550 g in je padla prvi dan na 487 g, sedaj pa pridobiva po 80 g na dan.

Sivester se je skotil s 758g in je padel prvi dan na 560g sedaj pa pridobiva cca 100g na dan.

Edino Simplica je konstantna, je izgubila samo 30 g od porodne teže in pridobiva po 90 g na dan pa je do danes prilezla na 1200 g.

Nikakor mi niso jasna ta razmerja.

Mladičke sem poizkusila dohranjevati, pa so na začestku še nekaj cucljali in cmoklali po flaški a so mi vsi mladički skupaj spili na obrok 20 ml, kar je smešno nizko  ;D in sem potem s tem prenehala. Imaš pa prav v zvezi z sesanjem. Velikokrat so tako leni, predvsem tisti z večjo težo, da med sesanjem kar zaspijo, pa jih moram buditi. Edino Silvester ima od prvega dneva "govorno napako", ker očitno "seslja". Ugotovila sem, da ne zna pravilno držati jezička pri sesanju, ker se mu prilepi na nebo, potem pa ne more stiskati seska med jeziček in nebo. To sem opazila prvi moment, ko sem mu vzpodbujala sesalni refleks s tem, da sem mu porinila mezinček globoko v grlo. Vlekel je vlekel, vendar sem takov vedela, da je mim. Tako ga od prvega trenutka vedno pripopam na seske z mojim mezinčkom v gobčku, da ima sesek pravo pot. No, zadnja dva dneva se mi zdi, da je mali zakapiral, da dela nekaj narobe, saj sedaj kar sam zleze na sesek in se potrudi dat jeziček v pravilno pozicijo. Je šel gor danes kar za celih 120 g.

Glede sesalnega refleksa pa so mi že tako zmasirali možgane, da vsakič najmanj 5x na dan pri vseh preverjam kako močan je.  ;D Upam, da si mladički tega ne zapomnijo za kasneje, ko bodo večji.

Še za eno zadevo si nisem čisto na jasnem: kdaj ti, Slavi, odstaviš mladičke od mamice in pričneš z zunanjo hrano. Nekateri so zagovorniki že pri 14 dnevih, drugi pa pri 4 tednih. Jaz sem vsa zmedena glede tega, pa sem se trenutno odločila za zlato sredino - pri 3 tednih. Dajala bi jih na seske tam do petega tedna še 2x na dan, zjutraj in zvečer, da ji spraznijo seske zaradi nevarnosti mastitisa. Če je moje mišlenje napačno, me prosim poduči.

No, pa sem zopet zatežila. Lahko pa bi Nina vse najine poste prestavila v Zoyino temo, da ne bova delali gužve med dogicami.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1363 : 04 Junij 2006, 19:45:34
Zakaj se pa te odsvetuje  ??? Sploh črni + črni in harlekin + črni. To so "redne" paritvene kombinacije in če pri črnih in harlekin odšteješ te v kakšni kombinaciji pa naj se jih pari?

Ninci je napisala, da se odsvetuje harlekin x harlekin ;)


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1364 : 04 Junij 2006, 19:54:14

Črna je dominantna ampak rumena doga ima črno masko torej ima gen za črno barvo ::) Tole sem sicer objavila že pri Corsotih, ker so barve podobne ampak še tule malo v branje: http://www.netpets.com/dogs/reference/genetics/striptease.html...  za vse tiste, ki jih genetika zanima.

Saj najbrž rumeni x črni kombinacija ni "priznana" ker če ne bi se je najbrž že lotili... to je bilo samo moje glasno razmišljanje ;)

Lp nina




search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1365 : 04 Junij 2006, 19:57:21
Z dvema o-jema ja, hvala za popravek ;)

Ne vem sicer kako je pri paritvah barv, ok vem kobinacija tigrasti x rumeni, modri x modri, črni x harlekin, črni x črni, harlekin x harlekin se odsvetuje... kaj pa rumena x črna?


SAR tudi glede NO-jev pasma je bila v Evropi baje že čisto pokvarjena, zaradi enake stvari zaprt genetski bazen, ni bilo raznolikosti, "slabi" geni so prevladovali ( ker je po večini paril en in isti samec). In delavno linijo so baje osvežili ravno z ovčarji iz Amerike. Sicer se na NO-je ne spoznam sem pa to nekje prebrala, in glede na razstavno in delavno linijo se mi zdi kar verjetno. Razstavna najbrž izhaja iz tega zaprtega bazena, delavna pa iz ameriške osvežene krvi.

Lp nina
harlekin x harlekin se že dalj časa v Evropi prakticira, ker se čisti barva (podatki, ki jih je objavila Slavi)
Verjemi, da so taglavni vzreditelji vedno korak naprej in so poizkušali  tudi slednjo.
Kar se tiče NO je pa zanka za probleme nekje drugje ne pa v paritvenih kombinacijah.  ;)
Še vedno trdim, da so na voljo paritvene kombinacije, ki bi lahko varno nadaljevale potomstvo rumenčkov.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1366 : 04 Junij 2006, 19:57:54
 :o šele sedaj vidim, da govorite o barvnih kombinacijah  :o pardon, ampak rumene se parijo samo z rumenimi ali tigrastimi, nikakor pa ne s črnimi ali kakšno drugo barvo ( modro, harlekin...)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1367 : 04 Junij 2006, 20:02:49
harlekin x harlekin se že dalj časa v Evropi prakticira, ker se čisti barva (podatki, ki jih je objavila Slavi)
Verjemi, da so taglavni vzreditelji vedno korak naprej in so poizkušali  tudi slednjo.
Kar se tiče NO je pa zanka za probleme nekje drugje ne pa v paritvenih kombinacijah.  ;)
Še vedno trdim, da so na voljo paritvene kombinacije, ki bi lahko varno nadaljevale potomstvo rumenčkov.

Ja saj se prakticira v Nemčiji?? mislim, da je en klub (to sta mi že enkrat razlagali Ksenija iz Baia Azzure in Slavi pa sem pozabila zdaj :-[), ki pari med sabo vse barve. Rumene x modre, harlekine x rumene, ... se ne spomnim imena tega kluba ... mogoče bi lahko Slavi tukaj pomagala.

SAR verjela ali ne genska raznolikost je velik problem pri veliko pasmah. Recimo goldni v Sloveniji zelo zaprt krog, ok zdaj je celo nekaj novih linij oz. še prihajajo ampak načeloma...ni ravno neke raznolikosti in tudi pri NO-jih jih ni bilo. In potenciranje slabih genov pač ne prinese nekaj dobrega. Tako smo dobili podrte ovčarje, pa agresivne goldne, pa goldne z displazijo, pa ... (naj sploh še naštevam ::)).

MIŠA hvala, se mi je zdelo ;)

Lp nina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1368 : 04 Junij 2006, 20:06:04
No premišljevanje končano.
Odločila sem se, da bom rajši počakala še nekaj časa in našparan denar porabila za tisto čemur je bil namenjen (delna obnova stanovanja) in ne še za eno dogo. Predvsem me skrbi tale najin odpoklic, ko so v bližini drugi kužiji. Bojim se, da dokler ne konča s puberteto tudi ne bo boljše in bom počakala, da se pomiri... Grozno bi bilo, če bi mi potem skupaj kam "odflenkedrala", ker zdaj Thebo na zapuščenem travniku spustim (ji mečem žogico, frizbi, se loviva) in se, če je sama ne oddaljuje, ko pride pa kakšen kolega... No je pa čisto druga zgodba. Torej če bi imela še enega "kompanjona" lahko, da bi hotela "malo po svoje". Sicer je res, da je bistvena pri tem vzgoja. Ko bo Theba maksimalno vzgojena si bomo pa omislili še kakšno dogico.
Vsem hvala za nasvete, da sem se lahko (upam) pravilno odločila.
lp
T.

8)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1369 : 04 Junij 2006, 20:06:21
:o šele sedaj vidim, da govorite o barvnih kombinacijah  :o pardon, ampak rumene se parijo samo z rumenimi ali tigrastimi, nikakor pa ne s črnimi ali kakšno drugo barvo ( modro, harlekin...)

Miša
Zadnjič sem nekje na netu z Dejanom zasledila tudi ta poizkus.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1370 : 04 Junij 2006, 21:15:30

    mIŠA- PRIDOBIVANJE NA TEZI JE OK. naj te nes krbi, ce ne pridobivajo vsi isto. Vcasih se pozna, ko gre samo en mladic iz legla- in potem se vsi ostali zacnejo fuuul rediti.

   Jaz dan prvi obrok mladicem pri 14 dneh- zato da sparam mame. Prvi in drugi dan - 1 obrok, potem 2 8in 3 dan- dva obroka....in pocasi pridemo na 5 obrokov. MAMO DAM ZRAVEN SAMO SE PONOCI (da jo izsesajo ) in pa mogoce se popoldne ( tiste ki so bolj mlekarice). Je pa res, da nekateri vzreditelji mladice sploh ne dohranjujejo- ker je to strosek, pa se veliko vec dela. Saj mame potem vec ne cistijo za mladici in morajo potem to delati sami.

   Ce sem kaj pozabila- se enkrat napisi.

   Aja- zdajle smo se vrnili iz spec v Italiji. Aribana prav dobro 3, Leonardo odlicen 4, Nagoya odlicna 4 Nacho je pa v razredu zrelih zmagal in dobil CAC.

   cAO-sLAVI



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1371 : 04 Junij 2006, 21:17:48
Ja saj se prakticira v Nemčiji?? mislim, da je en klub (to sta mi že enkrat razlagali Ksenija iz Baia Azzure in Slavi pa sem pozabila zdaj :-[), ki pari med sabo vse barve. Rumene x modre, harlekine x rumene, ... se ne spomnim imena tega kluba ... mogoče bi lahko Slavi tukaj pomagala.

http://great-dane.kyddoggen.net/
http://great-dane.vomhausewagner.com/

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1372 : 04 Junij 2006, 21:50:01
Miša, samo nasvet glede dohranjevanja. Ko boš mladičke sama hranila, jih daj na seske SITE. Da bo sesalni refleks manjši in da bodo malo spili. Na tak način se bo količina mleka zmanjševala. Če jih boš dala LAČNE na seske, potem bo Zoya dobila signal, da mora začeti proizvajat več mleka. In spet boš na začetku.



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #1373 : 04 Junij 2006, 22:20:05
Včeraj me je očaral še en valvasor ::) ;) in sicer Oka. srečali smo se na Krumperku, ko sta z lastnico prišli pogledat koničke :) najprej je malo prestrašeno gledala potem pa igraaa ;D

http://rondo.moj-album.com/slike/590660/lU_6OjPPmOAIX7QH.jpg

lp


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1374 : 04 Junij 2006, 22:22:16
dog4ever,  :-* :-* :-*

hvala za opozorilo ! ;) So mi tudi s tem polnili mojo lepo glavco, pa sem že skoraj pozabila. Pa nekateri priporočajo, da začnem postopoma tudi pri določenih parih seskov omejevati. Npr, prva dva zgoraj naj preneham še ko so na mamici, potem takoj drugi par ...pa tretji...in na kocu še zadnja dva.

No, jaz bom imela kar precej matematičnega dela  ;D saj je moja Zoya aktivirala za to priložnost vseh trinajst seskov. Ja prav ste prebrali, vseh trinajst seskov je polnih mleka, tako, da se bom držala Slavinega sistema, ker naša Zoya je kot Ljubljanska mlekarna. Miloš jo je pregledal in rekel, da ima mleka za izvoz.

Slavi, hvala za vse odgovore, veliko si mi pomagala, zelo sem potolažena in pomirjena. Me pa vznemirja še ena zadeva, pa je bolj osebne narave, zato ti pošljem na privat.

Hvala vsem, ki ste mi pomagali z nasveti in držite šapice za naše pisane žabončke. Jih bom jutri malo poslikala, sedaj so že tako veliki, da bo kaj za videt.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1375 : 04 Junij 2006, 22:29:14
živjo.

miša-uh tole pa imate polne roke dela z mladički-verjetno bolj mal spite ;)

glede barv pri dogah pa zanimivost-v našem koncu se je pojavila rumena doga z črnimi pikami ("harlekin" z rumeno podlago), baje ful lep pes(sama ga nisem videla) ampak zelo nenavadna barva ???

slavi-ZZ top mi je tako lep fant, da ne morem povedati-že dolgo ni nobena dogica tak vtis name naredila na slikah :) jaz bi ga kr imela...sam me moja dva fanta(mož in byblos)kr izselita :) :) :) jaz res želim da dobi ZZ TA PRAVE lastnike kot si jih tak cuker zasluži :)
 Ful zanimivo pa je, ko si par postov nazaj napisala da ni pametn imeti dva maldiča na enkrat, namreč vedno sem si predstavljala da je glih to dobro :) amapk bo obrazložitvi sodeče je čisto logično da ni -res dobra informacij!!!

LP PETRA



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1376 : 04 Junij 2006, 22:33:53
miša-uh tole pa imate polne roke dela z mladički-verjetno bolj mal spite ;)

bibi,

kaj že to je...spanec...hm, ja se že spomnim. To je tisto kar jaz počnem zadnjih 9 dni na kredit, obroke pa še za kartice mi ostane  ;)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1377 : 04 Junij 2006, 22:39:45
miša-ja res vsaka čast kr vsem ki vzrejajo, ker ko sem brala te poste in sem si sam poskusila predstavljat, kolk energije ..brr me kr strese...
so mladički res lahk srečni kakšno lastnico imajo :)

lp p ;)



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1378 : 04 Junij 2006, 22:54:32
   Aja- zdajle smo se vrnili iz spec v Italiji. Aribana prav dobro 3, Leonardo odlicen 4, Nagoya odlicna 4 Nacho je pa v razredu zrelih zmagal in dobil CAC.

Čestitke za pogum in ocene. Italijanske razstave so ene med težjimi.

Bibi, hvala   :-*

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1379 : 04 Junij 2006, 23:21:26
Veliko dela, truda, financ,... in potem še kdo reče: kok so dragi!!! Po moji hitri oceni je z vzrejo prej izguba kot profit. Hrana, kotilnica, lučke, cepljenja,... Pa še izbiranje PRAVIH lastnikov... Še enkrat (se že ponavljam  :-[ ) občudujem vas vse, ki se tega lotite in uspešno izpeljete.
lp
T.

8)