Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677009

BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #1470 : 10 Junij 2006, 20:26:53
Valvasor čestitke tudi iz naše strani.To bodo sigurno pravi debeluščki če so samo trije,mleka sigurno ne bo zmanjkalo!

L.p.Benjamin



tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #1471 : 10 Junij 2006, 21:38:48
Oooo! Naša "babica" ma rojstni dan? Vse naj naj naj boljše!!! :-* :-* :-*

Pozdravček iz morja!


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1472 : 10 Junij 2006, 21:56:39
   Benson- ravno nasprotno. Včeraj smo morali mleko stiskat, danes je pa že bolj slabo. Ker samo trije vlecejo, se potem tudi mleko ne dela.

   ČAO-sLAVI



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #1473 : 10 Junij 2006, 23:14:02
   Benson- ravno nasprotno. Včeraj smo morali mleko stiskat, danes je pa že bolj slabo. Ker samo trije vlecejo, se potem tudi mleko ne dela.

   ČAO-sLAVI

Potem pa ponoči ne bo spanja  :(

Benjamin



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1474 : 11 Junij 2006, 09:47:56
Valvazorjem čestitke za naraščaj !

Sem že hotela napisati, da imate nekam veliko prostora okrog seskov, pa bi lahko komot kakšnega mojega prešvercala vmes, ker mi imamo že gužvo na seskih. Pa tudi v tej starosti so si precej podobni  ;)

Drugače pa me zanima, kako za vraga je izgledalo vaše prvo zunanje hranjenje ? Pri nas bi lahko to poimenovala vse kaj drugega kot pa prehrana ? In sem popolnoma odstopila od tega za kakšen teden. Jih bom kar z mlekom po dudki dohranjevala dokler ne bodo bolj prisebni, ko bodo zagledali posodo s hrano.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #1475 : 11 Junij 2006, 11:32:54
Miša  ;D ;D

Ja prvo hranjenje je res doživetje zase. Bolj malo gre v gobćek, gre pa vsepovsod naokoli,  na tačke,na kožušček, pa na copate, itd....

Za male je to nekaj novega in je to čisto normalno, da gre prvih par dni hrana drugam kot pa v trebuščke. Ko bodo okusili, da se hrano da tudi pojesti, ne samo razmazati bo pa zalaufalo

Pri nas je to izgledalo takole

http://www.moj-album.com/slike/1436954/0p_vjdwb1Kbbm_B8.v.jpg

lp erika


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1476 : 11 Junij 2006, 12:19:19

   Tocno tako! Zato je najbolje, ce je mladicev veliko, da das v manjso posodo in hranis samo 2 naenkrat. Posodico drzis malo visje pod gobckom, da ne moprejo stalno tacat po hrani.  Potem se pa navadijo in jih hranis vse naenkrat.

  Cao-Slavi



DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #1477 : 11 Junij 2006, 14:45:50
LP!

Mi smo se vrnili iz mađarske specialke. Bilo je 99 dog prijavljenih. Malo dežja in malo sonca.

Naša AJDA je postala mladinska klubska prvakinja Mažarske. Oda je dobila odlično II.

Evo nekaj utrinkov:
http://www.moj-album.com/slike/131854/E3srccUy7yNchD9i.jpg (najlepša trojka)

http://www.moj-album.com/slike/131854/ovH_Xx8zsKErBhOn.jpg (Ajda)

http://www.moj-album.com/slike/131854/JLomzjwQMTXW78iK.jpg (Ajda z konkurenco)

Damijan


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1478 : 11 Junij 2006, 15:06:11
DG,

čestitke !!!

Erika in Slavi, hvala za odgovore. Viš, prav dobra fora, da hraniš dva po dva posamično. Še ena dilema, Erika: vidim, da je vaš obrok bil skuta. S čim pa si jo razredčila ? Jaz sem mislila, da bi jih posladkala z gresom za prvič. Kaj mislite ?

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1479 : 11 Junij 2006, 16:25:44

   Miša- gres se ze nekaj cassa odstvetuje kot hrana mladicem. Pravijo, da povroca rahitis- zato smo ga mi ze pred letri vrgli iz menija:))   Skuto pa razredcis z rumenjakom in sladko smetano.

   Čao-Slavi



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1480 : 11 Junij 2006, 16:26:30

   DG- Čestitam za uspehe!

   ČAO-sLAVI



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1481 : 11 Junij 2006, 17:24:43
DG čestistke!



špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #1482 : 12 Junij 2006, 00:21:27
Ojla!

Dg čestitke za uspeh. a ti je bila razstava všeč ali ne? Pa sojenje?

Evo naše bejbe

http://goya.moj-album.com/slike/64642/tWmTJaOOzrB6wTCh.v.jpg


Goya je malo preveč obsijana s soncem ampak bo...

Lp Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #1483 : 12 Junij 2006, 08:29:42
LP!

Špela lepa slika,
razstava mi je bila  všeč. malo je vreme na trenutke fixsalo. Glede sojenja smo mi imeli OK pri samicah. V ringu pri samcih pa je bil gospod Muller-tam je bilo malo drugače, ampak tudi dokaj vredu.

Zelo veliko je nasploh bilo 4-ic in nepodeljenih CACov - tudi ko je bilo npr v ringu 5 črnih dog. Itd.


Damijan


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1484 : 12 Junij 2006, 09:08:07

  DG- a lahko kaj vec rezultatov napišeš. Me zanima tudi kateri samci so se bili, ce je tale zmagal?

  Cao-Slavi



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1485 : 12 Junij 2006, 09:51:45
DG cestitke!
spela - ful lepa fotka!

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1486 : 12 Junij 2006, 10:46:03
DG, čestitke še od mene  :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #1487 : 12 Junij 2006, 11:04:22
hvala za čestitke,

Slavi  nimam kataloga pri roki. Razstavo smo zaradi dežja opazovali z večine kr iz avta. In je težko kaj bistvenih razultatov povedat.
Drugače je pri psicah (črne) Fatima klubska prvakinja. Odo je pri mladih premagala psička iz gigantic blau.

Kaj več mogoče jutri.

Damijan


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1488 : 12 Junij 2006, 14:40:03

   V soboto gremo v Francijo na najvecjo razstavo Championat d'France. Eno mesto je se prosto- ce koga zanima, naj se mi oglasi na zasebno.

   Cao-Slavi

 



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1489 : 12 Junij 2006, 17:27:48
No odločitev je naslednja: če v sredo zadanem sedmico kontaktiram Slavi, če se ji zdim primerna kandidatka za enega izmed belčkov  ;) . Šment pa to stanovanje (predvsem zaradi vloženega denarja)...
Ne vem zakaj so mi čimbolj bele doge takoooo všeč. Aja vidim, da je ZZ top našel pravega  :)
lp
T.

8)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1490 : 12 Junij 2006, 19:32:03
Aja vidim, da je ZZ top našel pravega  :)

Mja :-\ sem videla ... Slavi, kar povej jim, da sem jim taaaaaaaakkoooooo zelooooo fous.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1491 : 12 Junij 2006, 20:08:11
Jst tud   :-[ . No ja samo da ima pravega (lastnika).

8)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1492 : 12 Junij 2006, 20:29:56
Jaz pa predvsem umiram od zavisti ko Zerberusa gledam  :-*  :-*  :-*  :-* Tak pes je pa moja želja nekoč, ko bo prostor še za eno dogo  :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1493 : 13 Junij 2006, 08:21:55

    Tecka- saj za mojega psa ni treba zadet na lotu  ;D ;D ;D  Bolj je problem, ce si "taprav"  ;) ;) ;)

   Cao-Slavi



hera

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 1
Odgovori #1494 : 13 Junij 2006, 08:47:01
Slavi,čestitke za tamale ;D
Da ne boš pozabila,kar si rekla,zdaj,ko greš v Francijo :P
Slikat mastine,prosim,vem,da imajo lepe in močne,a se pretežno držijo doma :-\
Drugače pa obilo sreče!

unique&magnificent


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1495 : 13 Junij 2006, 08:54:33
Slavi, kako pa to, da je Zsa-Zsa kupirana, Zerberus pa ne?

Pa cestitke za nove malcke :-*

battito animale


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1496 : 13 Junij 2006, 09:46:04

 Zsa-Zsa je kupirana zaradi barve. Ima na glavi okrog oci velika crna fleka, pa usesa so bila tudi komplet crna. Potem je gobec izgledal ful majcken. Pa se grdo je obracala in dvigala usesa- zato smo kupirali. Zerberus ima pa lepa usesa, pa obarvan je cisto drugace.

   Sonja- mislim, da bo kar veliko casa in bom probala poslikat se mastine.  Po podatkih je Nacho na vrsti ob 10.30, Leo okrog 12.00 , Aribana pa sele 15.10 .  ;) ;) ;) 
  KOMAJ CAKAM!!!!

   Cao-Slavi



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1497 : 13 Junij 2006, 10:17:42
Slavi. Saj nisem mislila, da so dragi... samo ves našparan denar sem dala za obrtnike  :( . Neverjetno kako hitro gre denar, če si "rihtaš" stanovanje  :o . Ta taprav, je pa itak cela groza. Pomoje moraš biti že cel psiholog, da veš kateri je taprav za katerega knedlja oziroma, če je sploh taprav ...
No ko zadanem na lotu potem si "nabavim" hišico s ogromnim vrtom in večno odprtimi vrati v dnevno in še ... no toliko dogic, da bom za vse imela dovolj časa in energije se z njimi ukvarjat (hiša in vrt ne pomagata, če je pes cel čas sam oziroma prepuščen sam sebi)  ;) .
lp
T.

8)


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1498 : 13 Junij 2006, 10:50:36

  Tecka- hisa in vrt sploh nista pomembna. Saj je fajn, ce ima pes prostor, da se zleta. Ampak doge tako zivijo samo za svoje ljudi in jim vrt in hisa nic ne pomenita. Najvec jim pomeni to, da so stalno zrave. Za to je pa najboljse, ce so v stanovanju / hisi.  Jaz osebno sem zelo zadovoljna, ce gredo moji psi zivet v stanovanje. Sem veliko bolj proti, ce ima pes zunaj boks.

   KO bos pa zadela na lotu si pa lahko tudi omislis hiso, ki ne bo imela stalno odprtih vrat  :D :D :D saj bodo vse doge, ki jih bos imela, tako stalno pri tebi noter  ;) ;) ;)

   Cao-Slavi



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1499 : 13 Junij 2006, 12:03:25
Oh to že vem, moja Theba je neprestano prilepljena name (še na wc-ju). Hišo in velik vrt si želim že od nekdaj (ubistvu bi imela igrala za tamaledva na vrtu) in potem bi lahko cel ljubi dan s Thebo in mojimi bodočimi dogicami brcali žoge in noreli naokrog. Zdaj hodimo na en oddaljen travnik in sta otroka že čisto "fuč" ko pridemo tja in ponavadi potem sama s Thebo norim okrog.
Smo imeli pa tudi že slabe izkušnje, ko je mojo ljubico dobesedno napadla čivava... sliši se smešno, ampak je bila tako šokirana, da se je samo umaknila, jaz pa sem bevskajočo žver odnesla lastniku (precej ogrižena). Še dobro, da je tako miroljubna (sicer so pa doge v večini take). No če bi imeli svoj prostor za norenje nebi poslušala raznih opazk ljudi, ki pojma nimajo o psih, v stilu: kje ima nagobčnik  ??? in tudi varna pred takimi slabimi izkušnjami bi bila, ker bi bila v stiku samo s vzgojenimi peski. Do neke mere sicer lahko človek pazi (tudi na druge), če bi pa vsi pazili svoje pse in jih vzgajali tako kot  je treba pa se nebi dogajale nesreče (take ali drugačne). No uglavnem doga bo sigurno še ena (kdaj sicer ne vem,če bi bilo v moji moči že jutri), pa tudi če bom ostala tukaj do konca življenja. Prostora pa te peski tako ali tako ne rabijo veliko.Najljubše mesto je naročje oziroma ležanje pri nogah. No edino voda je zdaj na balkonu, ker sem dvakrat skoraj "odletela" na slinastih lužicah  ;) . Med drugimi prenovami je v planu tudi zasteklitev balkona, da pozimi ne bo na mrazu pila in jedla  ;)
lp
T.

8)