Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676979

matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1500 : 13 Junij 2006, 15:11:48


Mislim da sta skrben lastnik ter hiša z velikim ograjenim vrtom sanjsak kombinacija ;) Tecka upam da se ti ta želja čimprej uresniči. Gled Več psov: da ali ne? pa zelo lep članek lahko prebereš v reviji Moj pes št.5 (MAJ).
Dr. Vidic piše, da v vsakem primeru več psov pomeni večji strošek. večjo odgovornost, večje obveznosti ter večje ogrožanje. Pes živi v svetu ljudi, in njegov najpomembnejši družabnik mora biti človek in ne drugi psi. Če pes živi še s kakšnim psom to škodi le sožitju z nami, saj hitro zanj postanemo manj zanimiva družba.

Na koncu članka je tudi zaključek, kjer piše da je bolj preprosto in prijetno življenje le z enim psom. Zato velja preden se odločimo za drugega dobro premisliti.
Jaz pa mislim da zgornja slika pove vse :)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1501 : 13 Junij 2006, 15:55:47
Vidic ima včasih res krepke!

Zakaj za vraga pa ima potem on dva psa?!


Ej Slavi,a vidiš,tebe tvoje dogice sploh ne "šmirglajo",saj imajo druga drugo.    ::)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1502 : 13 Junij 2006, 16:01:19
Slavi,

sem že črtala gres iz našega jedilnika, hvala za namig  ;) Smo probali Erikino varianto, skuta in probiotični jogurt. Sem malo goljufala pri hranjenju. Ker niso vsi tako iznajdlijivi, da bi sami jedli sem jih hranila po majhni žlički. Razen Simply so bili vsi zadovoljni. Silvester je tako zadovoljno jedel, da ga nisem dobila dol z žlice  :o

Drugače pa.... >:(

   V soboto gremo v Francijo na najvecjo razstavo Championat d'France. Eno mesto je se prosto- ce koga zanima, naj se mi oglasi na zasebno.

...sem že pred časom izrazila željo, da bi se vam rada pridružila na takšnih potovanjih, pa izgleda, da nimam psa iz prave psarne, da bi bila zaželjena na vašem busu  :'(

Jaz sicer sedaj ne morem nikamor, ker imamo doma male beybike, bi pa poslala Bobija in Zokija.
Pa saj vam nismo taka konkurenca, da se nas tako izogibate  ;)

Tečka, nikar si ne želi hiške in velikega vrta, ker so same težave...jaz si sedaj končno lahko uresničim to mojo davno željo, pa kljub temu, da bi še napraskala skupaj kakšno večjo vsoto everčkov, ne najdem primerne hiške oz. lokacije za našo pasjo trdnjavo. To mi je požrlo že kar lep kupček živcev...ampak jaz ne obupam...iščem dalje.  ;D

Res je bolj preprosto in prijetno življenje z enim psom, zato pa je veliko bolj bogato, več ljubezni in crklanja, če jih imaš več. Sem v zadnjih 15 letih kar pozabila kako je imeti enega psa. Kajti vsak pes je osebek zase in ti da nekaj več kot ostali, ne glede na pasmo. Tisti, ki trdi, da je z večimi psmi večji strošek in večja skrb ne ve, da je zato z več psmi več veselja, radosti in ljubezni.

Jaz živim skoraj v centru mesta z samcem nemške doge, z dvema odraslima mastinčicama, z mopsico in mešančkom, pa še kup dlakavih in pernatih pa vodnih živalc imam. Joj, skoraj sem pozabila na 6 majhnih mastinčkov, ki rastejo....pa sem do sedaj čisto dobro vozila z toliko ljubezni pa tudi tudi brez hiške. ;)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1503 : 13 Junij 2006, 16:04:34
Vidic ima včasih res krepke!

Zakaj za vraga pa ima potem on dva psa?!

Da se mu ni treba ukvarjat z njima, ker imata drug drugega :P ;D

Lp nina



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1504 : 13 Junij 2006, 16:09:05

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1505 : 13 Junij 2006, 16:33:00

  Miša- te tvoje zelje nisem slisala jaz. Drugace so pa na nasem busu dobrodosli vsi, pa je vseeno iz katere psarne imajo psa. Se nam pridruzi kar veliko drugih ;) Pogoj je samo, da pes ni problematicen- oz., da ga lastnik obvlada toliko, da je na busu mir. Vsi psi lezijo na tleh pred sedezi in noben ne tezi.
   Malo me moti izjava- da je pasje zanimanje za nas manjse, ce ima za druzbo  drugega psa. Zveni precej egoisticno.  Torej smo vedno najbolj pomembni mi- za pasje uzitke in zadovoljstvo pa nikogar ne briga.  >:( >:( >:(

   Cao-Slavi



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1506 : 13 Junij 2006, 16:53:40
O, Slavi, potem pa se vam kdaj pridružimo na inozemnih popotovanjih, če nas boš pravočasno obvestila. Drugače, pa sva to debato imeli medve z Eriko na prvih straneh tega foruma. Moj Zoki je neproblematičen, če mu ni potrebno braniti svojih domačih dam, predvsem Betko paštetko in Šaško.

Mi pa ni jasno, kam si merila s spodnjim citatom  ??? Jaz sem bolj kurje pameti, sedaj, ko sem neprespana, pa mi je potrebno bolj po domače razložiti  ;D

   Malo me moti izjava- da je pasje zanimanje za nas manjse, ce ima za druzbo  drugega psa. Zveni precej egoisticno.  Torej smo vedno najbolj pomembni mi- za pasje uzitke in zadovoljstvo pa nikogar ne briga.  >:( >:( >:(

Pa še eno kemijsko vprašanje:  jaz sem naše žabončke, vključno z mamico razglistila, pa me zanima ali se v kakcih kaj vidi ? Jaz sem podrobno pregledala kakico pa nisem noter nič našla ? Kako je izgledalo pri vas ?

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1507 : 13 Junij 2006, 17:25:28
Citiraj
Mi pa ni jasno, kam si merila s spodnjim citatom  Huh Jaz sem bolj kurje pameti, sedaj, ko sem neprespana, pa mi je potrebno bolj po domače razložiti  Grin

Miša to je letelo na izjavo Dr Vidica, ki pravi: "Najpomembnejši družabnik mora biti človek in ne drugi psi. Če pes živi še s kakšnim psom to škodi le sožitju z nami, saj hitro zanj postanemo manj zanimiva družba."
Valvasor pa pravi, da je tako razmišljanje egoistično in da bi morali misliti tudi na pasje užitke in zatovoljstvo.

Čeprav moram napisati, da sedaj skoraj tudi vse pasje šole učijo lastnike psov, da psa imamo zaradi sebe. Ter strogo odsvetujejo kakršnokoli igranje med psi. Ker pes ki tega nikoli ni izkusil, izgubi zanimanje za svoje pasje kolege. Skratka mu to nič ne pomeni in tega tudi ne pogreša in ne potrebuje ter mu to ni nobeno zadovoljstvo in užitek. To mu potem predstavljamo mi.
Jaz sem včasih svoje pse puščala v igranje in druženje z drugimi.  Sedaj sem se odločila, da poskusim tudi tako kot predlaga oz. svetuje in uči pasja šola.
Moram povedati, da mi je ta slednji način veliko boljši, da o povezavi z mano ter psom niti ne govorim. Drugi psi mojega ne zanajo ter jih ignorira.

Imajo pa te zadeve vse dve plati. In vsaka ima svoje - in +  ;)




valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1508 : 13 Junij 2006, 17:27:12
   To debato sta imeli vidve z Eriko na privat verjetno. Ce bi bilo na forumu, bi se ze kaj oglasila. Vsaj spom,nim se ne, da bi o tem govorili.

   Ce imajo gliste jih vidis v kakcih. Dolge bele nitke. Ni pa receno, da jih imajo. Vcasih jih ima v celem leglu samo eden, ali pa nobeden. Lahko pa vsi.

 Spodnji citat pa leti na izjavo g. Vidica: DA POSTANEMO ZA PSA MANJ ZANIMIVI, CE IMA PASJO DRUZBO.
 A ni pomembno, da se ima pes dobro in uziva? Pa ceprav v igri  z drugim psom in ne z nami.  Hudica...saj bodo ljudje pocasi ze ljubosumni, ce bo njihov pes pogledal drugega psa....... Hehe- skoraj tako, kot ce  dedci pogledajo kaksne dobre bejbe  :D :D :D

  Cao-Slavi



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1509 : 13 Junij 2006, 17:40:42
No, naši kakci so prazni. In enkrat za spemembo sem prav vesela, da nismo pokasirali ničesar  :P

Glede Vidičeve izjave, hvala za pojasnilo. Jaz ga nič kaj rada ne poslušam, niti ne berem, ker na njegovo mnenje ne dam veliko, ker je za moje pojme precej starokopitno in zastarelo.

Drugače pa, želim vam veliko uspehov v Franciji in vrnite se polek velikih pokalčkov še z polnimi digitalci slikc  ;)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1510 : 13 Junij 2006, 19:55:19
Tudi midve sva dobili ta nasvet v pasji šoli... nič igre z drugimi psi. Kako naj ji prepovem, ko pa vidim kako uživa, ko teka s pasjimi kolegi in kolegicami. In ni res, da smo jim potem mi manj zanimivi, vsaj meni se zdi da ne. Ravno tako se še vedno rada igra tudi z mano. Še enega psa bi pa imela ravno zaradi dvojnega crkljanja in mečkanja, dvojne ljubezni... ali pa trojne ali četverne  ;) . Res je potem večji tudi strošek, vendar kaj je strošek proti tistim mahajočim repkom, zvestim očkom... In zdi se mi, da če je treba kam iti brez psa, manj trpita, če sta vsaj dva in imata drug drugega za družbo. Sicer sem tako ali tako večinoma doma, vendar je za mojo Thebo že cel stres vsakodnevno peljanje in pobiranje otrok, ko je sama cele pol do tričetrt ure. Da ne govorim kakšna groza je, če je treba čakati pri zdravniku (če peljem otroka ali sama zbolim)...
Naj lastniki večih psov povedo, če so kaj manj zanimivi za svoje pse. Jaz peljem vsak večer na zadnji sprehod Thebo skupaj s psičko iz sosednjega bloka in vsak večer nadvse uživata, pa še vedno med igro veselo priteče k meni po božanje ali čohljanje, potem pa spet nazaj na norenje  ;)
lp
T.

8)


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #1511 : 13 Junij 2006, 20:43:02

lp erika


hera

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 1
Odgovori #1512 : 14 Junij 2006, 09:03:42
Slavi,hvala,se ti bom poskusila oddolžiti s čim drugim,če prineseš slike mastinov s Francije ;)
Kar pa se tiče gospoda Vidica,sem bila dolgo časa prepričana,da je strokovnjak na svojem področju,v zadnjem času pa se mi zdi,da  klati včasih vedno večje neumnosti :-\
Samo en primer:

"Pravi" mastino  v roku 5 let tako ali tako ugrizne lastnika ali koga drugega :o :o

Ta je ena izmed tamočnih  in jaz sem na veliko žalost ugotovila,da doma verjetno sploh nimam mastinke in sedaj premišljujem,če bi zahtevala denar nazaj :P :P   
Miša,kako naj se borimo proti takšnim predsodkom,če še "strokovnjaki" razlagajo takšne oslarije? >:(

unique&magnificent


bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1513 : 14 Junij 2006, 10:47:54
živjo vsem

najprej vsm čestitke za uspehe na preteklih razstavah in seveda držimo pesti za naprej ;) in valvasor čestitke za leglo :)
glede debate 2 psov....
jaz imam hišo in ogromen travnik(vse zagrajeno) tako da byblos ful uživa, samo se vedno se ful ukvarjamo z njim, ker če ne bi itak samo ležal na travi in čakal da bo akcija no pa ko je treba čuvat potem je itak glavni ;).
 No in  pretekli vikend sem imela pri hiši 2 dogici-sem bila varuška ;) moram povedati da je za psa super če sta dva, vendar naša dva sta tako aktivna ,da to sta bila v akciji non stop(recimo od 9-17, sta se ves čas igrala-ležanje je bilo bolj vmesnega značaja kot recimo valanje po travi), razen ko je prišla hrana na vrsto potem smo se umirili. Ampak ko sem ju gledala kako uživata med igro.... res drži to da je faj če ima pes družbo! Sta se pa res drugače obnašala, kot se obnašata ko smo kje na izletu ali le na obisku-takoj sta ugotovola da bosta skupaj in ni bilo več večje sreče-ko je sestrica šla domov, se mi zdi da je bil naš fant kr malo žalosten :)


Zanima me pa ena stvar: če je psička sterilizirana, je normalno da jo pes še vedno vonja?
lp p



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1514 : 14 Junij 2006, 11:23:40
no pa še slikica, kak smo uživali v družbi:)


byblos in bonni

lp p



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1515 : 14 Junij 2006, 12:43:53
Zanima me pa ena stvar: če je psička sterilizirana, je normalno da jo pes še vedno vonja?
odvisno. kdaj je bila sterilizirana? Kaj so ji "pobrali ven"? Je to od zmeraj ali sele zdaj (da jo samci vohajo)? Namrec lahko je to tudi znak urinarnega infekta ali bognedaj vnetja maternice (ce je ostala notri).
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1516 : 14 Junij 2006, 12:52:24
Včasih pa je to odvisno tudi od samca... Smart (sicer ni nemška doga ;)) ima najraje sterilizirane ... pa ne verjamem da bi bilo toliko 'zašuštranih' sterilizacij in vnetij, ali pač  ???

Lp, Črt



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1517 : 14 Junij 2006, 13:10:25
ne, seveda ne. saj sem napisala, da je to lahko tudi znak tega. eni samci pa pac "padajo" na sterilizirane samice (in/ali katrirane samce), ... zato pa sprasujem, ce je psica zanimiva vsem ali amo nekaterim in ali je to od nekdaj (od sterilizacije - in kdaj je ta bila opravljena, ce je bila pred kratkim, se hormoni lahko se niso umirili) ali je to na novo, pa tudi psice, ki so jim odstranili samo jajcnike, lahko imajo vonj - maternica pac proizvaja hormone ... Npr. ce je bila psica sterilizirana ze zdavnaj in ce ponovem zanima vse samce, bi bilo mogoce pametno nest kazat urin...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1518 : 14 Junij 2006, 13:22:35
Včasih pa je to odvisno tudi od samca... Smart (sicer ni nemška doga ;)) ima najraje sterilizirane ... pa ne verjamem da bi bilo toliko 'zašuštranih' sterilizacij in vnetij, ali pač  ???
Tudi Astor obožuje sterilizirane psičke. Nesterilizirane redko porajta (razen kadar se gonijo).  ::)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1519 : 14 Junij 2006, 16:09:24
Zanima me pa ena stvar: če je psička sterilizirana, je normalno da jo pes še vedno vonja?


bibi,

po mojih izkušnjah in izkušnjah nekaterih ljudi, ki imajo sterilizirane psičke, so nekatere psice kljub temu, da so jim ven pobrali vse, vseeno vroče, ko pride njihov čas. Kako je to možno, ne vem, ker sem iskala odgovor pri veterinarjih, pa je tudi njim neznaka. Če imaš to smolo je najbolje, da se v tistem kritičnem času obnašaš tako, kot, če bi se resnično gonila, oz. se z samcem izogibaš poti kjer takšno psičko srečujete.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1520 : 14 Junij 2006, 16:53:59
Slavi,hvala,se ti bom poskusila oddolžiti s čim drugim,če prineseš slike mastinov s Francije ;)
Kar pa se tiče gospoda Vidica,sem bila dolgo časa prepričana,da je strokovnjak na svojem področju,v zadnjem času pa se mi zdi,da  klati včasih vedno večje neumnosti :-\
Samo en primer:

"Pravi" mastino  v roku 5 let tako ali tako ugrizne lastnika ali koga drugega :o :o

Ta je ena izmed tamočnih  in jaz sem na veliko žalost ugotovila,da doma verjetno sploh nimam mastinke in sedaj premišljujem,če bi zahtevala denar nazaj :P :P   
Miša,kako naj se borimo proti takšnim predsodkom,če še "strokovnjaki" razlagajo takšne oslarije? >:(

hera, kakšen danar nazaj ?

Zapelješ se v logaške konce, pustiš se pogrizti, potem pa se hvališ, da ti je to tvoja Hera naredila.

Tudi mi ne pašemo v tapravo skupino mastinov  :-X Bomo pa kmalu. Jaz že našega Silvestra učim grizenja ter obrambe in napada in danes mu je prvič uspelo ( mam flajšter na kazalčku, da veš...) tako, da, lepo prosim, ni nam treba čakati 5 let...mi že hodimo pogriženi naokrog, pa imamo šele 18 dni   :P - si predstavljaš kakšni šele bomo, ko Silvester odraste  :o :P ;) Če boš pridna, ti ga še posodimo  8)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1521 : 14 Junij 2006, 17:11:30
Bibi sem šla poškilit malo slikice v tvoj album.
Ampak tole pa je pasji luxus :o
hiška, travca,...



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1522 : 14 Junij 2006, 17:40:40
Eh ja jaz pa fouš  ;)  :-[  ::) . No mogoče pa bo nekoč... (sedmica čakam te  ;D ) .
lp
T.

8)


bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1523 : 14 Junij 2006, 21:17:03
ja hvala vsem za odgovore :)
nekaj mora biti, na tem kot je napisala miša :)
maja01-psička je bila sterilizirana pred 1 letom(po prvi gonitvi pač)

matrox-byblos se ne pritožuje, prav tako bonni ne, sta mi med obveznim počitkom po hrani zasedla tudi sedežno tak, da sem jaz sedela kr na tleh ::) tako pač je pri nas ;)

lp p






bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1524 : 14 Junij 2006, 21:51:38
pa še to ;)
Citiraj
Namrec lahko je to tudi znak urinarnega infekta ali bognedaj vnetja maternice (ce je ostala notri).
maja01-kakšni pa so lahko še znaki vnetja materinice? psička ima še vedno maternico, samo jo vsi psi ne ovohavajo, pa tudi naš ne pretirava ;) ampak vseeno mi je bilo čudno, ker pač je sterilizirana ???

lp p



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1525 : 14 Junij 2006, 22:10:21
izcedek (ce gre za odprto piometro), povecano pitje, povisana temperatura, "cudno" obnasanje...
Ampak ce je tako kot si napisala, mu je pac zanimiva. Eni rinejo v gonecke, eni v sterilizirane psice, eni pa v kastrirane samce, ... eni pa se vseh izogibajo ;D

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1526 : 15 Junij 2006, 11:14:55
maja01-hvala ;)

lp p



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #1527 : 15 Junij 2006, 11:49:55
pa še to ;)maja01-kakšni pa so lahko še znaki vnetja materinice? psička ima še vedno maternico, samo jo vsi psi ne ovohavajo, pa tudi naš ne pretirava ;) ampak vseeno mi je bilo čudno, ker pač je sterilizirana ???

lp p
Mi smo fasali piometro dobre tri tedne po posegu, ko so ji ven pobrali jajčnika ( kljub temu, da sem opozorila, da ima Gina hude hormonske motnje, navid.brejosti....). narobe je bilo tudi to, da so jo sprejeli na poseg takoj, ko je nehala krvaveti, se pravi v času, ko so bili hormoni še čisto "podivjani", kljub temu pa je dala v tem vmesnem času skozi še eno namišljeno materinstvo ::)
Znaki...hmmm - tudi ovohavali so jo snubci, vendar je bilo le kratek čas po gonitvi in lahko, da je dišala še od prej  :-\, predvsem pa sluzast izcedek, ki je bil najprej rjav, kasneje zeleno rumen, zelo neprijetnega vonja...."pametna" veterinarka je ugotavljala da je to le normalno čiščenje po sterilizaciji :o, zelo veliko je pila, na moje presenečenje pa je bila kljub vsemu živahna, ješča... nobenih znakov, da bi jo kaj bolelo ...
Na UZ se je lepo videlo, da je maternica popolnoma gnojna, se je moralo že lep čas "pacati". In smo šli še enkrat pod nož. :(
Lahko pa gre tudi za zaprto piometro, katero se pa dosti težje opazi.

bibi-verjetno je prisotna še določena raven "tažlehtnih" hormonov, ki nagajajo nekaterim oboževalcem.  ;)
Poznam namreč psičko, katera je zmešala glave vsem pasjim kolegom v soseski še preden je sploh spolno dozorela, že pri treh mesecih so jo vsi ovohavali in tako je še danes. Pa zagotovo z njo ni nič narobe. Mogoče imajo pa nekatere pasje bejbe še druge, nam skrite kvalitete s katerimi znajo očarati le izbrane. :)

+1

Lp


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1528 : 16 Junij 2006, 10:26:56
Tudi mojo so določeni hoteli naskakovati veliko pred prvo gonitvijo  ::) . Nekateri naskakujejo tudi, ker si hočejo psičko podrediti. Poznam celo samičko, ki naskakuje vse po vrsti... Lahko, da gre za to, lahko pa da je samo tako velika ljubezen...  ;).
lp
T.

8)


bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #1529 : 16 Junij 2006, 10:41:57
gina, dobro si napisala"tažlehtni" hormoni-to bo to  ::) pa velika ljubezen ;)
znakov, kot si jih opisala pa zagotovo nima niti malo, je pa dobro to vedeti da si pozoren ;) ker včasih je na žalast tako, da ti kot lastnik ki psa opazuješ, bolj veš kaj je s psom narobe,kot veterinar!

lp p