Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677124

Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1710 : 01 Julij 2006, 23:12:13
Bom prevoznika vnaprej rezervirala (še kar odlašam z izpitom  :-[ ). Za nekaj uric lahko pa tudi "šiht" počaka  ;).
lp
T.

8)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1711 : 02 Julij 2006, 00:34:54
Me je prijateljica opozorila. Zdaj pa že doge  >:(

http://nerodovniskadoga.netsi

popravljen link, ninci

8)


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #1712 : 02 Julij 2006, 00:45:32
Me je prijateljica opozorila. Zdaj pa že doge  >:( http://oglas za nerodovniško dogo
Nemške doge imajo na bolhi že kar nekaj časa sumljive oglase. :-\ Očitno atraktivna pasma… (raje popravi link ;))



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1713 : 02 Julij 2006, 01:01:15
Bi, pa ne znam  :-[  :-\ . Neverjetno, pa saj doge res niso za vsakega... Brez besed sem ostala
lp
T.

8)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1714 : 02 Julij 2006, 08:21:24
Bom prevoznika vnaprej rezervirala (še kar odlašam z izpitom  :-[ ). Za nekaj uric lahko pa tudi "šiht" počaka  ;).
lp
T.

No super. Saj se ti bo izplačalo boš videla.  ::)
Drugače pa kar se tiče oglasov jih je kar nekaj takšnih "sumljivih" kot je rekla Galy. Res je, da ND ni za vsakogar kar pa ne pomeni, da so ostali psi primerni.  :'(
Žalostno, žalostno, žalostno, ...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1715 : 02 Julij 2006, 08:23:46
Bi, pa ne znam  :-[  :-\ . Neverjetno, pa saj doge res niso za vsakega... Brez besed sem ostala


Tam poleg gumba citat imaš gumb spremeni, klikneš in popraviš "napačen" link. Zdaj sem ti jaz popravila to je samo za v bodoče ;). Saj mogoče je to še eden takih, kot je omenila Slavi "nebeška doga"... ljudje pa mislijo, da so ob takem nakupu boga za jajca zagrabili :-\, ker imajo nekaj kar sploh ne obstaja.

Še eno vprašanje glede tigrastih. Nekateri imajo več prog drugi manj, kaj vam je ljubše? Kaj bolj preferirajo sodniki?

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1716 : 02 Julij 2006, 08:36:17
Pa še za primerjavo:


foto: Nataša Senegačnik






search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1717 : 02 Julij 2006, 08:45:07
in še tisti z manj prog ...



slika je sneta iz internetne strani www.puppies-dogs-supplies.com



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1718 : 02 Julij 2006, 10:08:32
Res je, da ND ni za vsakogar kar pa ne pomeni, da so ostali psi primerni. :'(
Žalostno, žalostno, žalostno, ...
Vem, da tudi ostale pasme niso primerne za vsakogar. Vedela sem, da se to dogaja z bolj komercialnimi (če lahko tako rečam) pasmami, ki gredo hitro v promet. Doge pa jaz za take nisem imela. Očitno sem se motila  :-\ . Škoda je vsake pasme (in posameznega psa), pri kateri se začne to dogajati. Kar hitro se potem začnejo tudi tisti, ki jih kupijo odločati za mladiče... Saj vsi vemo kako gre  :'(.
lp
T.

8)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1719 : 02 Julij 2006, 12:03:52
Vem, da tudi ostale pasme niso primerne za vsakogar. Vedela sem, da se to dogaja z bolj komercialnimi (če lahko tako rečam) pasmami, ki gredo hitro v promet. Doge pa jaz za take nisem imela. Očitno sem se motila  :-\ . Škoda je vsake pasme (in posameznega psa), pri kateri se začne to dogajati. Kar hitro se potem začnejo tudi tisti, ki jih kupijo odločati za mladiče... Saj vsi vemo kako gre  :'(.
lp
T.

Ja se strinjam, še posebno, če je vzreja nepremišljena. Jaz sicer poznam nekaj nerodovniških ND in je za njih dobro poskrbljeno. Kako je pa z ostalimi pa ne vem. Se mi pa zdi, da je težko najti dobre lastnike v obeh primerih, če je rodovniško ali pa ne. Kot sem že napisala se moramo bodoči vzreditelji pripraviti tudi na to, da imamo vedno na razpolago tudi prostor, v primeru,če se mora pes vrniti nazaj. Vsaj začasno, dokler se ne najde primernega doma.
Je pa res, da je ND pes, ki kmalu iz majhnega zraste v veliko in nekateri mu kasneje niso kos.  :-\



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1720 : 02 Julij 2006, 12:12:58
Citiraj
Se mi pa zdi, da je težko najti dobre lastnike v obeh primerih, če je rodovniško ali pa ne.
Se strinjam in zato imam kar sivčico, ki jo bom (najbrž) dala sterilizirati, da me nebi kdaj premamilo imeti mladičev (če bi imela kakšno primerno za vzrejo), ker kolikor sebe poznam, bi vsi doma ostali  ;)  ::)
lp
T.

8)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1721 : 02 Julij 2006, 12:27:51
ker kolikor sebe poznam, bi vsi doma ostali  ;)  ::)
lp
T.
Tudi jaz sem potrebovala kakšno leto, da sem prišla gor, da bodo malčki morali od doma. Verjetno je to že prvi znak, da si želiš biti vzreditelj zaradi ljubezni do tega in ne zaradi denarja. Seveda je pa fino dobiti kakšen tolar, da se ti kakšen žakelj hrane vsaj malo povrne, kajne ;)



Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1722 : 02 Julij 2006, 23:09:03
Malo za poslatkati:  ;)


Danes so stari 7 dni.

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #1723 : 03 Julij 2006, 12:19:04
Saj mogoče je to še eden takih, kot je omenila Slavi "nebeška doga"...

Hojla Ninči!

Še pred kratkim (točneje 23.06.2006) sta bili ob oglasu priloženi tudi 2 sliki. Psička je harlekinka, mislim pa, da ima obe očki modri.

Lp,
B.



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #1724 : 03 Julij 2006, 12:31:28
ninci: mešančka so dobili v zavetišču Gmajnice. Enkrat ob priliki ga moram slikat  ;)

SAR: bom res mogla enkrat pogledat. Letos mi ni uspelo, služba, služba in še enkrat služba, če pa slučajno dela ni, se pa vedno kaj drugega pojavi  :(.
lp
T.

A je temu mešančku slučajno ime Nord? Če gre za istega psa, bi pa tudi jaz videla njegove slike. Aja, oktobra smo bili z družino v Gmajnicah in smo ga peljali na sprehod, zato sprašujem če mu je ime Nord.



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1725 : 03 Julij 2006, 12:52:55
Ja Nord je. Sicer ne vem koliko časa ga imajo, zdaj so ga kastrirali moram pa rečt, da sem ga zdaj prvič videla podnevi in ni toliko podoben tisti sliki, kot se mi je zdelo na večernih sprehodih  :-[ (takrat se ponavadi igrata s Thebo). Bom slikala enkrat podnevi, te večerne slike so sami zmazki, sploh ker niso pesjani čisto nič primeru  ::) .
Imamo celo igrarijo za pse pri nas  ::) . Neil - če sem prav napisala (bratec od Rumbe in Smartov sin, kot sem včeraj zvedela), Noli, Nord, Bela, Jessy, Theba... Sicer ponavadi niso vsi naenkrat, ker se naprimer Noli in Nord ne marata,... Kup pasjega veselja. Pa naj še kdo reče, da se psi ne smejo igrati  ;)
lp
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1726 : 03 Julij 2006, 12:58:16
Ja Nord je. Sicer ne vem koliko časa ga imajo, zdaj so ga kastrirali moram pa rečt, da sem ga zdaj prvič videla podnevi in ni toliko podoben tisti sliki, kot se mi je zdelo na večernih sprehodih  :-[ (takrat se ponavadi igrata s Thebo). Bom slikala enkrat podnevi, te večerne slike so sami zmazki, sploh ker niso pesjani čisto nič primeru  ::) .
Imamo celo igrarijo za pse pri nas  ::) . Neil - če sem prav napisala (bratec od Rumbe in Smartov sin, kot sem včeraj zvedela), Noli, Nord, Bela, Jessy, Theba... Sicer ponavadi niso vsi naenkrat, ker se naprimer Noli in Nord ne marata,... Kup pasjega veselja. Pa naj še kdo reče, da se psi ne smejo igrati  ;)

Res je. Je pa dobil prejšnji teden človeškega bratca, tako da je zdaj polno zaseden ::) Nisem vedela, da se poznate, potem moramo pa res enkrat na tisti konec na sprehod. Noli-ja poznam ostalih pa ne :-[

Hojla Ninči!

Še pred kratkim (točneje 23.06.2006) sta bili ob oglasu priloženi tudi 2 sliki. Psička je harlekinka, mislim pa, da ima obe očki modri.


Pri tem oglasi kakor vem ni bilo slikice. Pisalo je samo, da gre za sivega harlekina.
Lp nina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1727 : 03 Julij 2006, 13:06:06
Za človeškega bratca tudi vem. Sicer ga še nisem videla, ker sem že 3 tedne neprestano prehlajena in nebi virusev trosila okrog... Novopečena mamica je bila moja sošolka v OŠ, tako da se res že nekaj časa poznava ;) . Noli je pa iz sosednjega bloka. Enkrat se moramo res dobiti. Svet je res majhen, sploh pa Slovenija  ;)
lp
T.

8)


DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #1728 : 03 Julij 2006, 13:13:24
LP!

Mi smo bili v nedeljo na razstavi (pravkar prebujeni) : CHAMPIONATO INTERCLUB ITALIA. Prijavljenih je bilo 212 nemških dog. lepo vreme, lep prostor, lepa razstava nekaj zelo lepih dog.

Šli smo samo z Odo, ki je v svoji kategoriji bila 2 med 11 psicami.

nekaj malega utrinkov:






Damijan


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #1729 : 03 Julij 2006, 13:59:24
Pri tem oglasi kakor vem ni bilo slikice. Pisalo je samo, da gre za sivega harlekina.
Lp nina

Hmmm... očitno sem nekaj zamešala... :-\ Zadnje čase videvam toliko oglasov za prodajo ND, da se mi že počasi meša... :-X Linka, ki ga je dala Tečka, mi sicer več ne odpre, a mi je nekako ostalo v spominu, da je šlo za isto kužiko, staro 9 tednov, ki se je prodajala na Bolhi. Pa očitno ni tako. Me že malo emšo daje... ;D

Lp,
B.



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #1730 : 03 Julij 2006, 16:01:09
En lep, prijetno svez pozdrav :).Koncno(ze pred nekaj dnevi) je vrocina  :-[ popustila in tudi nas malcek >:((ce mu sploh se lahko tako recem) je uzivel.Ob najbolj vrocih dnevih nas Troy ne dela drugega kot spi(na kavcu in v klimatiziranem prostoru) tudi po cel dan,sele ko se proti veceru ohladi pride na plano.Zdaj pa ko je cel dan bolj "hladno" je tudi cez dan bolj ziv, kar se pozna tudi na nasih rozicah (izjemno rad vrtnari :o)!Pred casom ko je imel ravno 6mesecev se je naucil "plavati"(tok mu je blo fino da je vsakih 20 min hotel v vodo)!Plavali in cofotali smo v Kolpi ,od koder so tudi slikice ki jih prilagam(slikice so od prejsnjega obiska Kolpe 14.maj ko je bila voda se mrzla in junaka(Trisha&Troy) nista hotela v vodo). PS: koncno sva prilezla do interneta(trikrat hura za T2) ki sva ga cakala ze skoraj pol leta in nama ne bo treba vec drugih fehtariti!



baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #1731 : 03 Julij 2006, 17:32:54
No pa še dve naši slikici po dolgem času :) Tudi mi uživamo v malo bolj hladnih dneh!






Lep pozdrav!



quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #1732 : 03 Julij 2006, 17:36:40
GOSCH nič nisi zamešala. Emšo je čisto ok. Tudi jaz sem tako videl.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1733 : 03 Julij 2006, 18:57:20
Tečka in Nastya_lony super, da sta se takole našli. Ja, ja Slovenija je res mala  :) :)
DG ČESTITKE OB KRASNI UVRSTITVI !!!
 baloo in troy Lepe slikice "malčkov".



mark

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #1734 : 04 Julij 2006, 08:40:38
Zdravo! Imam eno vprašanje v zvezi ušes, na koliko časa in s čim jih čistite in ali je možno da se vnamejo zaradi trave in mušic. Pa še eno vprašanje, ali je možno da po šumečih tabletah za v vodo ali pasjih piškotih driska?
Pa še ena slikca od Era in moje hčere. Ima 72 višine in 41 kilogramov. Je dvakrat na dan po cca 300gramov eucanube. Ampak on bi še kar žrl. Ali dobi premalo?

To je njegov najboljši prijatelj Julij 1 leto star dobrman.



Lucille

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #1735 : 04 Julij 2006, 09:03:32
Zdravo!

Ko smo ze pri sivckih. Tudi mi smo se vedno zivi in zdravi .
En lep in topel pozdravcek vsem !

lp Sergeja


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #1736 : 04 Julij 2006, 09:39:05
Ušesa čistim takrat, ko so umazana, saj če imaš psa večji del dneva ob sebi, mu takrat ko ga čohaš še poglej v ušesa, saj se vidi ali so
čista ali ne. Lahko mu jih očistiš s tekočino, ki jo dobiš pri vetu-preprosto vliješ v uho malo zmasiraš in to je to. Ker pa pes takrat
otresa z glavo, ker mu je neprijetno je najbolje, da to narediš zunaj ali pa tik pred sprehodom. Ali pa s papirnatim robčkom odstraniš umazanijo, ki se je nabrala na notranji strani uhlja.
Pri nas zaradi trave in mušic z ušesi ni bilo nikoli problemov, ampak sigurno je moteče, če ti pride klas trave v uho.

A ima Er vneta ušesa?

Glede hrane, ja na naši briketirani hrani piše -  za mladiče 6-8 mesecev od 680g - pa do 1060g. Zakaj mu pa ne daš 3 obroke na dan?
Moja mala, včeraj je imela 6 mesecev še vedno dobi 3 obroke na dan.

+1


lp erika


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #1737 : 04 Julij 2006, 09:41:40

Na slikco sem pozabila ::)


lp erika


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1738 : 04 Julij 2006, 09:59:18
Mark samo dvigni uho in poglej če je umazano. Očistiš ga lahko z navadnim malo bolj kompaktinim wc papirjem. Očisti pač ta zunanji del- ušesno školjko ter bodi previden da umazanijo ne potisneš globje v uho. Takoj ko je papir umazan ga nadomesti z novim. Lahko ga malo navlažiš. Tako ušesa čistiš vedno ko vidiš da so umazana.

Razni priboljški lahko uplivajo na blato. To ugotoviš  preprosto tako da mu jih ne daješ več. Potem pa vidiš ali  je to vzrok ali ne.

Tudi jaz bi Era še vedno hranila 3x na dan.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1739 : 04 Julij 2006, 10:39:31
Imam eno vprašanje v zvezi ušes, na koliko časa in s čim jih čistite in ali je možno da se vnamejo zaradi trave in mušic.
Jaz jih Speli cistim na 3-4 tedne, s kosmom vate - ne uporabljam nobenih dodatnih cistil. Naceloma se zaradi trave lahko vnamejo, sploh, ce pride kaksen klasek notri, druga varianta je pa alergija na travo.

Citiraj
Pa še eno vprašanje, ali je možno da po šumečih tabletah za v vodo ali pasjih piškotih driska?
Kaksnih sumecih tabletah ??? Sicer pa ja - lahko regira na doloceno hrano oz. priboljske. Sploh, ce imate se tezave z usesi, bi morda razmislili o menjavi hrane oz. ukinitvi priboljskov za zacetek. Ker driska in ponavljajoca vnetja uses so lahko znak za netoleranco do dolocene hrane.

Kar se tice kolicine - kolicine, ki so napisane na embalazah so okvirne. Dejansko kolicino prilagodis posameznemu psu. To, da bi on se jedel ni znak, ce se ti zdi presuh/predebel, pa prilagodi kolicino hrane, ki jo dobiva.

dg - cestitke.

lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --