Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677163

troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #1740 : 04 Julij 2006, 21:39:47
Evo par slikic nasega velikana z danasnjega sprehoda.Tudi jaz bi Er-u priporocal se kaksn obrok mogoce tudi bolj zajeten.Nas poje dnevno tudi do 1kg briketov in se vecerni obrok kuhane hrane po kilco.Najnovejse mere pa mogoce jutri ker ze spi(po moji oceni:83cm in 50kg).



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1741 : 04 Julij 2006, 21:59:52
Psu naj bi se ušesa čistilo na vsake 14 dni do enega meseca. Čistimo mu jih z vlažno krpo ali čim podobnim, vendar NIKOLI ampak zares NIKOLI s paličicami za čiščenje ušes  :!:  :!: , ker jim z njimi samo še globje tlačimo umazanijo. Nekateri za boljše razstapljanje ušesnega masla uporabljajo tudi olivno olje, razne tekočine (vse niso dobre) ali kapljico ali dve tople vode. Karkoli od naštetega pustimo delovati v uhlju (vendar samo v zunanjem) par minut (vendar ne preveč 2-3 min naj bi zadostovalo, razen če na embalaži ne piše drugače), nežno masiramo in nato s čisto krpico nežno odstranimo umazanijo.
Veterinarja  moramo obiskati v primeru, če se umazanija nabira prepogosto, ker lahko nezdravljenje privede tudi do vnetja srednjega ušesa kar ogroža pasje ravnotežje.
Kar se pa tiče hranjenja in teže pa ti priporočam, da morda uvedeš čez dan še en obrok po 200 g in potem spremljaš njegovo reakcijo. Včasih se kužki hrane kmalu naveličajo in nekaj dni jim sploh ne diši. Vendar je pa Er sedajle v fazi, ko hitro raste in zato njegovo telo potrebuje verjetno tudi več hrane. Tabele na embalažah so pa zelo okvirne in se od psa do psa razlikujejo.
Driska je možna in zaradi priboljškov ali pa tistih šumečih tablet, vendar ne vem kakšne tablete uporabljata  :(. Mogoče so vzrok tudi vroči dnevi tele zadnje dni. Pa je hudo? Koliko časa traja?
Er FLN je krasen! Si zasluži ime po prvaku  ;D ;D

+1



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #1742 : 04 Julij 2006, 22:03:32
Evo slikice drugi poizkuz upam da mi zdaj uspe! ???



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #1743 : 04 Julij 2006, 22:08:38
Nic ne bo, bo treba kr nazaj na stare dobre priponke!



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1744 : 04 Julij 2006, 22:12:07
Saj ti gre dobro Troy, samo še malo volje in bo šlo tudi tako kot želiš  ;)
Uf, Troy je pa že pravi velikaaann ::)



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #1745 : 04 Julij 2006, 22:19:21
Res je tudi moje navedene kolicine so do!Teh nekaj dni nazaj ko je bilo bolj vroce je apetit tudi nasemu upadel in enega obroka(vmesnega) sploh ni hotel pojesti, pride pa dan ko bi dva.Vsaj :o!Se vedno po mojem mnenju zlato pravilo; opazuj psa.Nekateri pojejo vec spet drugi manj odvisno tudi od aktivnosti.



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #1746 : 04 Julij 2006, 22:28:17
Kot kaze mi danes te slikice res delajo tezave >:(.Sem hotel se dve prilimat pa mi ni uspelo :-[.Ponavljam vajo ???!Tole je pa troy v cirkuskem elementu.SaR prav imas tudi naju gdaj preseneti se posebaj takole na slikicah ko lahko primerjas s starejsimi fotkami! Lp



špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #1747 : 04 Julij 2006, 22:29:14
Živjo!

Dg čestitke za uspeh!!!

Mark, daj Eru več hrane (sploh če bi rad jedel, mu brez skrbi lahko daš 3x nadan), tako ali tako je v fazi rasti in mu ne more škodovati.

Glede driske pa ukini priboljške in šumeče tablete, če še to ne bo pomagalo pa boš verjetno moral premisliti o zamenjavi hrane, ker če je driska pogosta pes lahko začne zgubljati na teži.

Lp Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1748 : 04 Julij 2006, 22:33:55
Živjo!

Glede driske pa ukini priboljške in šumeče tablete, če še to ne bo pomagalo pa boš verjetno moral premisliti o zamenjavi hrane, ker če je driska pogosta pes lahko začne zgubljati na teži.

Lp Špela

Prej sem pozabila napisati, za to bom dodala kar pod Špelin citat. Dolgotrajna driska je zelo nevarna za dehidracijo telesa. Zato pazljivo. Pomagajo tudi tablete LINEX, ki so po navadi zelo učinkovite, dobiš pa jih v lekarni brez recepta.



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1749 : 04 Julij 2006, 23:11:30
Se strinjam s SAR. Linex zelo pomaga. Če noče pojesti kapsule pa lahko vsebino kapsule streseš v vodo (tako sem mačku dajala, Theba poje vse kar zabašem v poli salamo  :D ). Poskusi zamenjati hrano. Midve sva preizkusili kar nekaj hran, da sva našli pravo (brez driske oziroma mehkega blata).
lp
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1750 : 04 Julij 2006, 23:38:30
Se strinjam s SAR. Linex zelo pomaga. Če noče pojesti kapsule pa lahko vsebino kapsule streseš v vodo (tako sem mačku dajala, Theba poje vse kar zabašem v poli salamo  :D ). Poskusi zamenjati hrano. Midve sva preizkusili kar nekaj hran, da sva našli pravo (brez driske oziroma mehkega blata).
lp
T.

Linex ne pomaga proti dehidraciji ampak samo obogati črevesno floro. Če želiš nekaj proti dehidraciji uporabi elektrolite, dobiš v lekarni (brez recepta) ali pri veterinarju od Pfizerja.

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1751 : 05 Julij 2006, 09:24:33
Linex ne pomaga proti dehidraciji ampak samo obogati črevesno floro. Če želiš nekaj proti dehidraciji uporabi elektrolite, dobiš v lekarni (brez recepta) ali pri veterinarju od Pfizerja.

Lp nina
Ja ampak pomaga proti driski.  ;) Saj je pomembno, da čimprej rešimo ta problem, kajne? Sicer me pa zanima (verjetno bo to znala odgovoriti Ninči) če tableto ali kapsulo stopimo v vodi ali je enako učinkovita kot če poje nerastopljeno?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1752 : 05 Julij 2006, 09:26:55
Linex lahko brez problema stresete iz kapsule. Je enako učinkovit.

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1753 : 05 Julij 2006, 09:29:53
Linex lahko brez problema stresete iz kapsule. Je enako učinkovit.

Lp nina
No to je pa superca. Mi smo se pa do sedaj vedno matrali s salamcami ipd. Pa ni važno v kakšno količino vode jo streseš?
Saj vem, da ne spada v to temo, vendar ima verjetno tudi kakšna ND podobne probleme  ::).



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1754 : 05 Julij 2006, 09:47:49
Najbolje je če streseš v hrano, razkuhan riž, pusto piščančje meso, ... daš dve kapsuli skupaj 3x dnevno.
Možnosti:
1. odprete gobec, porinete kapsulo za zadnje zobe, zaprete gobec in počakate, da jo pes pogoltne
2. stresete iz kapsule in zmešate v hrano, malo vode (toliko kot jo bo spil naenkrat), ...
3. če pes prenaša mlečne izdelke namesto Linexa daste Ego jogurt, LCA, Actimell
4. Prolife pastile, se ližejo imajo dober okus in bi jih psi najbrž raje jedli, ;) poleg mlečnokislinskih bakterij imajo dodane še B vit.

To so vse opcije z mlečnokislinskimi bakterijami, vse isti šmorn samo drugače je pakiran ;)

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1755 : 05 Julij 2006, 09:52:46
Najbolje je če streseš v hrano, razkuhan riž, pusto piščančje meso, ... daš dve kapsuli skupaj 3x dnevno.
Možnosti:
1. odprete gobec, porinete kapsulo za zadnje zobe, zaprete gobec in počakate, da jo pes pogoltne
2. stresete iz kapsule in zmešate v hrano, malo vode (toliko kot jo bo spil naenkrat), ...
3. če pes prenaša mlečne izdelke namesto Linexa daste Ego jogurt, LCA, Actimell
4. Prolife pastile, se ližejo imajo dober okus in bi jih psi najbrž raje jedli, ;) poleg mlečnokislinskih bakterij imajo dodane še B vit.

To so vse opcije z mlečnokislinskimi bakterijami, vse isti šmorn samo drugače je pakiran ;)

Lp nina
Super odgovor, hvala Ninči!



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1756 : 05 Julij 2006, 14:01:15
Najboljša rešitev je pa poiskati vzrok driske. Sicer je prav da se zdravi simptome, je pa še boljše odstraniti vzrok  ;) .
lp
T.

8)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1757 : 05 Julij 2006, 22:05:44
Najboljša rešitev je pa poiskati vzrok driske. Sicer je prav da se zdravi simptome, je pa še boljše odstraniti vzrok  ;) .
lp
T.

Se podpisujem pod tvoj post Tecka. Včasih je lahko to prav dolgotrajen postopek  :'(. Pri nas so imeli en dan vsi psi prebavne motnje in na srečo smo kmalu ugotovili, da je vzrok v vodi in smo jo potem prekuhavali  ::). Smo se pa kar par dni borili, da so se očistili in je bilo spet vse vredu. Je pa res neprijetna zadeva.
Pa drugače, kako kaj vaši Alani?




Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1758 : 05 Julij 2006, 22:47:59
Danes sem pa tako ponosna na mojo punco, da moram povedati...
Šli smo na običajen večerni sprehod, ko sta Theba in Bela (labradorka iz sosednjega bloka) odkrili na travniku skoraj celo pizzo. Seveda jo je treba takoj čimveč zbasati v gobček, preden "šefici" opazita  ::) . No Bela je takoj začela "šibat" s plenom in seveda vse pojedla, moja ljubica pa je začuda ubogala na odpoklic in na ukaz izpustila svoj delež  :o  :) . Seveda je sledila največja možna pohvala in tona nagradic, pizza pa je romala v smeti  :). Uf kako sem ponosna nanjo, pred mesecem ali dvema bi naredila isto kot Bela  ;)  8)
lp
T.

8)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1759 : 05 Julij 2006, 22:49:24
No super. To je pa zares vredno pohvale. Mogoče pa ni picoljubka  ;D . Hecam se!



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1760 : 05 Julij 2006, 23:08:45
Picoljubka je sigurno  ;) . Smo enkrat naročili pizzo, jo pojedli in škatlo pustili pri smeteh na balkonu. 5 minut kasneje je bila škatla vsa prelizana in poslinjena  :o :D . Sicer pa obožuje tudi crknjene golobe (imam vse pregledano, če je kje kakšen), ostale vrste "crkovine" in seveda odpadne kosti, ki jih ljudje tako z veseljem mečejo skozi okna  :o . Zgleda se tisti glasni "fuji" in pohvale enkrat res obrestujejo  :)
Sem tako zelo ponosna, še malo pa se bom razpočila  ;D
lp
T.

8)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1761 : 06 Julij 2006, 17:53:41
O ja super je tale vajin odpoklic. Daj jo probaj uloviti s kakšno škatlo od pice na fotoaparat in prilimaj slikco  ;D



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1762 : 06 Julij 2006, 19:51:51
Bom ob naslednji pici. Moram pa prej najiti izgubljeni kabel od našega, zdaj že prenapolnjenega digitalca. Izginil je v neznano, nov pa stane baje 20.000 sit  :-\ . Jutri preverim še nahrbtnik, ki se zdaj nahaja za tono šare v kleti...  :-[. Imam pa v aparatu nekaj res lepih slikic, ki sem jih hotela deliti z vami...
lp
T.

8)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1763 : 06 Julij 2006, 20:43:09
Le pogumno na delo  ;) Pa veliko sreče. Kako pa je kaj tvoja dogica danes? Je imela spet kaj novih podvigov?



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1764 : 07 Julij 2006, 07:58:56
Da se še mi malo pohvalimo z našo pridobitvijo


Baje da je čisto nova barva v Sloveniji. :):):):)

Lp Eva



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1765 : 07 Julij 2006, 09:47:45
 :o terry predvidevam, da je mali beagelček nova pridobitev ;D


Ali lahko kaj več napišeč sem http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=717.0



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1766 : 07 Julij 2006, 10:33:56
matrox: to je samo zunanja krinka, da je beaglček.  :P

Je že ugotovil, da more velik pojest, da bo dohitel svoja bratranca.  8) :o



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1767 : 07 Julij 2006, 10:45:26
Je že ugotovil, da more velik pojest, da bo dohitel svoja bratranca.  8) :o

Ušesa ima čisto dogaška, manjka mu samo še višina, pa pri barvi nekaj ne štima ;D Me prav zanima kako ljudje, ki vas srečujejo komentirajo tole, sigurno mislijo, da je mali hčerka ali sinček tavelikih dveh ::) 8)

Lp nina



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1768 : 07 Julij 2006, 10:53:17
Mislim, da mali dobro ve da višina ni vse.  :P

Jaz bi pa vseeno rada izvedala od kod je. Pa se kakšne slikice se tudi ne bi branila. Saj je takšnih lepotcev zelo malo in so te teme ponavadi bolj prazne  ;)




maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1769 : 07 Julij 2006, 11:03:59
pa pri barvi nekaj ne štima
eh, rumeni haelkin je, kaj pa drugega ...  ;D :D :D

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --