Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677058

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1890 : 15 Julij 2006, 16:15:05
Tečka malega vrži v kopel iz hrastovega lubja, da ga ne bo srbelo ;)

quantum v primerjavi z Miloševimi so doge od Slavi še vedno težje in bolj nabite . Govorimo pa o konstrukciji in ne o debelosti (bolje da rečemo močnejše konstrukcije kot težke in nabite pa ne bo panike) :)

Ja tole bo bolj prav, da ne bodo punce pri slavi ukinile dnevnih obrokov, ker so se vrgle v shujševalno.

Lp nina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1891 : 15 Julij 2006, 16:48:18
Sicer je čisto izven teme...
Kopel iz hrastovega lubja?? So mi sicer pri zdravnici rekli, da ga lahko samo tuširam, pa ne smem brisat,... Sem pa čisto za naravna zdravila, 100x boljše kot kemija (sirupa proti srbenju še nisva vzela, ker se ima veliko stranskih učinkov in se mi ne zdi tako hudo, če ne praska). Sicer pa zelo dobro prenaša.
Zdaj čakam, da norice izbruhnejo še pri Tomažu, mojemu dragemu in (ker se moja mama ne spomne, če sem prebolela) meni  :-X . Najhujše je, da je inkubacijska cele 3 tedne... Adijo poletje  :'(
Hvala za nasvet
lp
T.

8)


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #1892 : 15 Julij 2006, 21:19:42
Slavi - je možno, da imajo pri zdravnici iz Trbovelj novo malčico, harlekinko iz tvojega legla ? So bili tako nesrečni odkar se je Pikica poslovila, da me ne bi čudilo da je njeno mesto že zapolnjeno z novo nagajivko....Namreč od daleč sem nekaj ujela, spoznati pa je žal še nisem imela prilike, upam pa da kmalu naletim nanjo. Naša frajla v družbi dog zelo uživa, se mi zdi, da imajo z bokserji ful podoben način igre, le višina jim daje malce prednosti. Najbolj smešna je Kana, ko Gino  izziva stem, da jo vsake toliko uščipne malo v hrbet, samo da šiba za njo. :)

Lp


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1893 : 15 Julij 2006, 23:10:06
habibti odvisno kakšno dogo iščeš, kakšen tip. Če si spremljala tole temo si opazila, da je velika razlika kar se tiče izgleda pri dogah, ki jih vzreja Miloš in pri tistih, ki jih vzreja Slavi recimo. Od slavi doge so težje in bolj nabite, Milošove bolj suhe.

No ja suhe  ???



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1894 : 15 Julij 2006, 23:24:29
Naša frajla v družbi dog zelo uživa, se mi zdi, da imajo z bokserji ful podoben način igre, le višina jim daje malce prednosti. Najbolj smešna je Kana, ko Gino  izziva stem, da jo vsake toliko uščipne malo v hrbet, samo da šiba za njo. :)
Tudi v naši bližini je ena bokserka (stara že 10 let), ki se sicer baje ne razume najbolje s psičkami, z mojo sta se pa kar ujeli. Sicer je res dala vedet, da je ona "taglavna", ker je starejša, je bilo pa še vedno vse v igri in brez agresije. Se mi zdi, da je bokser + doga kar pogosta kombinacija prijateljstva  :). Sicer se pa dobro dopolnjujejo. Hiperaktivčki in lenobice (vsaj moja)  ;)
lp
T.

8)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1895 : 16 Julij 2006, 00:43:32
No ja suhe  ???

Sem gor objasnila močno konstrukcijo mislim da je tukaj mišljeno obratno  ;) in da se na vsako besedo ni potrebno obešat  ::) ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1896 : 16 Julij 2006, 11:10:10
Neyka resnično nimam navade, da se obešam na vsako besedo, vendar ko smo se mi odločali za nakup ND nismo iskali lažje ali težje konstrukcije, temveč eleganco in  živahen temperament psa. Je pa res, da ti psi potrebujejo 2 leti, da se čisto izpopolnijo, ker se razvijajo bolj počasi. In mogoče do takrat res kdaj pa kdaj zgledajo bolj "hrtoliki" ali kako jim že pravite. Po dveh leti pa postane prava ND.



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #1897 : 16 Julij 2006, 11:39:25
Neyka jaz zastopim kaj si mislila povedati ;)!Je že res da so eni taki in spet drugi drugačni, to ni nič slabega.Vsak pa se naj odloči kaj mu bolj ustreza.Mislim da kakšne pretirane filozofije tukaj ni!Še dobro da smo si ljudje in naši okusi različni ker to nas dela lepše!



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1898 : 16 Julij 2006, 11:45:54
Neyka jaz zastopim kaj si mislila povedati ;)!Je že res da so eni taki in spet drugi drugačni, to ni nič slabega.Vsak pa se naj odloči kaj mu bolj ustreza.Mislim da kakšne pretirane filozofije tukaj ni!Še dobro da smo si ljudje in naši okusi različni ker to nas dela lepše!

Vsak primerek je svoj unikat - in zato se podpisujem pod tvoj post :).



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1899 : 16 Julij 2006, 13:25:55
Že na eni od prejšnjih straneh ste govorili o člankih znanih oseb in ND. V petek je izšla nova številka revije Lea, kjer je tudi ena znana Slovenka z ND  :o. Je morda kdo že prebral?



habibti

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1900 : 16 Julij 2006, 13:55:25
habibti odvisno kakšno dogo iščeš, kakšen tip. Če si spremljala tole temo si opazila, da je velika razlika kar se tiče izgleda pri dogah, ki jih vzreja Miloš in pri tistih, ki jih vzreja Slavi recimo. Od slavi doge so težje in bolj nabite, Milošove bolj suhe. Potem pa je še odvisno kakšno barvo iščeš. Patrizio je včeraj rekel, da je prosta v Blusher bluette še ena rumena psička, to mislim, da je tudi trenutno edini varen nakup v slo. če se odločaš za rumeno/tigrasto dogo.

Lep pozdrav tudi od nas v Egipt pa sporoči kako sta se odločila ;)

p.s. si turistična vodička mogoče??


Hvala za vse te informacije. Zelo rada bi imela modro dogo ampak se nisem cisto prepricana zaradi cene, ki je visja za 500 euro. Vem, da je modra doga vredna tega denarja ampak imam financne pomisleke. Skratka, ce se se odlocim za modro, bom sigurno kupila crno ali rumeno. Zaljubila sem se v te pse. Malce me se skrbi zaradi vrocine, ki je v Sharm El Sheiku, poleti narastejo tudi na vec kot 50 stopinj. Morda kdo ve, ali bo moja doga zdrzala to vrocino???

p.s. nisem vodicka, bila pa sem a ne za dolgo. Sedaj sem administrativni vodja v nekem podjetju, ki se ukvarja z oglasevanjem in napotki za turiste, k zelijo malce vec vedeti o Sharm El Sheikhu.

Lep in vroc pozdrav! 



habibti

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #1901 : 16 Julij 2006, 14:42:39
Citiraj
Habibti nam lahko postrežete s kakšnim linkom nemških dog v Sharm El Sheikhu. Bi si jih z veseljem ogledal.
Mogoče se pa kdo od naših Slovencev odloči za nakup doge iz Egipta.





V Sharm el Sheiku imamo samo dve crni dogi in se ti dve dogi niti priblizno ne zgedata tako kot lepotice in lepotci na vasem forumu. V Kairu je malce drugace, vendar z mozem, ki je tudi egipcan, ne zaupava egipcanskm vzrediteljem. Ze cena, ki sva jo dobila pri enem izmed kairiskih vzrediteljev vam bo pove, da je neka cudno. Cena za crno dogo, ki sva jo dobila tukaj je priblizno 2000 LE, to je okrog 300 eurov.
Vsekakor pa se bom pozanimala o nemskih dogah v Egiptu in vam posredovala informacije.

Lp in vroc pozdrav!



Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1902 : 16 Julij 2006, 19:49:39
Zaradi drugačne vlažnosti zraka v Egiptu je 52 C povsem znosno (nekako kot pri nas 30) in v senci dovolj znosno tudi za kakšnega večjega kosmatinca. Če se motim pa me popravite.  ;)

Lp, Anja

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #1903 : 16 Julij 2006, 22:34:02
Citiraj
številka revije Lea, kjer je tudi ena znana Slovenka z ND  Shocked. Je morda kdo že prebral?

Jaz sem prebrala članek na morju 8) Lepo napisano ter lepi psi. In Anja seveda tudi ;D



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1904 : 16 Julij 2006, 22:41:02
Jaz sem prebrala članek na morju 8) Lepo napisano ter lepi psi. In Anja seveda tudi ;D

Se že iz slikic vidi, koliko ji psi pomenijo  :) :)



ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #1905 : 17 Julij 2006, 02:59:24
Na tehtnico se vedno postavim ;D.

Razlika je vidna in očitna. Vzrejam in zagovarjam doge ki so postavne in ne apatične, od te postavke ne bom odstopal. In seveda LONG NECK :)










Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1906 : 17 Julij 2006, 07:57:22
Matrox, Sar...hvala.
Mi je kar malo nerodno  8)

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #1907 : 17 Julij 2006, 09:35:38
No sam sem ravnokar prebral članek ob jutranji kavici.
Moram povedati, da sem pozitivno presenečen in mi je članek izredno všeč.

Citiraj
Se že iz slikic vidi, koliko ji psi pomenijo  Smiley Smiley
Tudi jaz sem ob prebiranju začutil to. Človek začuti to ljubezen, ki jo g. Anja vlaga v te svoje veličastne Apolone  ;D

Ahasver vam pa moram povedati, da so vaši psi čisto po mojem okusu.



Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1908 : 17 Julij 2006, 10:15:47
Quantum...hvala za kompliment tudi tebi.  :)
Me veseli, da vam je članek všeč.  ;D

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1909 : 17 Julij 2006, 14:25:49
Milos, jaz imam pa eno vprasanje zate. Glede na to, da leglo Boni in Amon Ra-ja oglasujes na svoji spletni strani in glede na to, da je bila Boni nekaj casa pri tebi - (ne vem ali je psica tvoja, v tvojem solastnistvu, ...) - me zanima kako to, da so se mladici oddajali pri 6ih tednih. Njeni lastniki verjetno res nimajo mnogo izkusenj z vzrejo, ampak kot lastnik/solastnik/bivsi lastnik in kot odgovoren in izkusen vzreditelj bi jim verjetno lahko kaj svetoval glede tega ... Pa socializacija 6 tedenskih mladicev na travniku na kateremn je dnevno vec kot 30 psov je tudi "hecna"...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #1910 : 17 Julij 2006, 16:55:21
Ahasver mislim da je tisto(Dexter,Dostoyevsky,Disaster for you (vsi long neck) - 8.4.2006) malce za lase privlečeno ,razen če tako hitro rastejo!?Vsaj kakšno leto si jih pomlajšal!Kar se tiče zgoraj navedenega se s teboj deloma strinjam vendar bi dodal še kar nekaj pomembnih lastnosti(umirjen-in ne agresiven ,...)!lp



ahasver

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • živim z dogami in za doge
Odgovori #1911 : 17 Julij 2006, 17:08:46
Napisal sem kar dolg odgovor, a je žal škrat poskrbel da je šlo moje pisanje v nič. V glavnem nimam veliko čas za pisanje pa sem vedno na kratkih odgovorih.
Upam da mi bo čas dovolil da to napišem do konca in da se ne bo zgubilo.

Mladiči v starosti od 5-6-ega tedna so najbolj dovzetni za zunanje uplive in socijalizacijo, tisti ki ste imeli mladička predvsem pa mladička doge ste doživeli v starosti 8-9 tednov veliko situacij ko je vaš mladič v novem okolju ali situaciji pokazal negotovost, strah ali nezaupanje.
Do petega tedna je v leglu vse igra in to v pravem pomenu te besede, po petem tednu se v leglu začne rangiranje, šibkejši so ponavadi na tleh, ih vlečejo za noge, ušesa, mama jih manj pazi kot ostale, renči na njih in jih odganja. Ponavadi po petem tednu psica prav beži od mladičev ker so nadležni, skupijo ih pa prav najbolj šibki. Taki mladiči se stisnejo nekam v kot in postanejo nezaupljivi in boječi. V tem obdobju šibkejši, oz. ključ je lahko tudi drugačen, lahko doživijo traume katere jih spremljajo zelo dolgo. Prav v tem obdobju lahko naredimo največ in izoblikujemo karakter. Kako bomo ravnali v tem obdobju z našimi mladiči bo vidno tudi kasneje. Če ne bo nobenega da takemu mladiču ponudi toplo roko in nežen dotik je za njega zunanji svet še bolj zapleten kot nelagodnost v leglu.
Če izhajamo iz pravila da naj bi mladič pri vzreditelju bil do 9-ega tedna, narobe nastavljamo brezvezne birokratske poteze ki nimajo nobene življenske osnove. Mladiči so pri devetih tednih čisto zrangirani in skupil jih bo najšibkejši, rastejo zelo hitro in v obdobju od 7-9-ega tedna rabijo maksimalno oskrbo vsak posamezno ne pa v čredi /leglu/ ki ne moremo vsakemu mladiču dati dovolj pozornosti, edino če jih ločimo je to možno.

Moji mladiči, pa tudi tisti pri katerih samo posredujem v takih ali drugačnih aražmanih so to obdobje preživeli v kontaktu z mojo družino, prijatelji, večjimi in manjšimi psi od sebe, srečali so šajtrgo/samokolnico/ in bicikl/kolo/. Prav nič niso sterilni in od nobenega ki pride k nam na obisk ne zahtevam da se razkuži pa tudi ne zahtevam da mi pokaže potrdilo da je zdrav in nima nalezljivih bolezni.
Za zdravlje mladičkov pa skrbim jaz. Mladički so pravočasno cepljeni in z adekvatnim cepivom za določeno starost ki jo takrat tak organizam prenese in potrebuje.

Lahko govorimo še o načinih odstavljanja mladičev od mame, takrat ko se gre za razstavno psico, ko se gre za psico ki nima zadosti mleka, ko so ji mladički nadležni, ko.....ali pa za doiljo ki po osmih tednih ima seske do kolen. V osnovi je vse relativno.....

To da je RadaMadava zapustila leglo prej kot ostali je želja novih lasnikov in moja privoliotev in strinjanje z tem, nobene  druge povezave ali ki slučajno kake denarne osnove tu ni možno iskati.
To ko pišeš da so mladiči zapuščali leglo je napačna trditev, edino ona je zapustila leglo prej, ostali so vsi še tu, ne po moji želji pač pa po želji novih lastnikov ki so bodisi na morju ali urejajo še zadeve doma.
Glede tega da je bila v kontaktu z drugimi psi je pohvalno in za njo pozitivno.V tem obdobju je zelo hitro doživela zunanjo socijalizacijo za katero starejši mladiči potrebujejo veliko več časa in v to prihajajo z veliko več predsodkov.
Kot sem že povedal so mladiči odstavljeni od mame in pravočasno zaščiteni in po tej plati ni nobenih predsodkov. Kar se pa gre obremenitev in počitka so tudi seznanjeni.Če pa te še kaj več zanima o psihologiji pasjih mladičev in socijalizaciji lahko se oglasiš in bomo predebatirali, takih dolgih odgovorov mi se ne da pisati.
Bilo bi verjetno potrebno napisati še kaj takega kako so takrat bogi cukrčki in kako je hudo ih odstaviti od mame in kako smo jokali za vsakim ki je šel od doma in.......kako se je mama bila žalostna ko so šli, kako jih je iskala in bla...bla...
Žal, neznam, jaz vzrejam nemške doge z določenim ciljem in vizijo, od boščkih in cukrčkih ne vem veliko.

Troy - moja napaka, 2005 bom takoj popravil, vsekakor umirjen in ne agresiven, ponosen pa.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1912 : 18 Julij 2006, 10:27:28
Milos, S.A.R. - moje vprasanje ni letelo na to, da je RadaMava prej zapustila leglo. Niti ne na njeno socializacijo in sprehode - pojma nimam kaksne, kje in koliko stikov ima z ostalimi psi. Moje vprasanje se je nanasalo na to kar je Sapi povedala lastnica psice:

zadnjič sem bila na Šišenski tržnici proti večeru in je mimo prišla gospa z rumeno nemško dogo. opazila je Brino in njene seske in me je vprašala če ima mladičke. povedala sem ji da ne, da je iz zavetišča in je bila izkoriščena za štepanje. ker je imela njena psica tudi povešene seske sem jo vprašala isto - če ima mladičke. pa mi je odgovorila, da so glih prejšni dan vsi šli od doma, saj so dopolnili 6 tednov  :-\  hmm... pozna kdo to gospo in njeno leglo?

kar se nekako ne sklada z zadnjim delom tvojega posta, kjer pravis, da je to, da je leglo pri tej starosti zapustila edino RadaMava, napacna trditev.
Glede sprehodov in socializaicije pa tudi nisem mislila nanjo, temvec na celotno leglo, ki je bilo pri starosti 6 tednov (ok, dan gor ali dol) na travniku sredi Siske, kjer se dnevno po parkrat izmenja vec kot trideset razlicnih psov. Dejansko je ta travnicek ZELO obljuden... Nisem za to, da se mladice do 9. tedna drzi v sterilnem okolju, ampak taki "pasji skreti" (zal vecina lastnikov niti iztrebkov ne pobira) po mojem skromnm mnenju pac niso ravno primernen kraj kamor bi peljal na sprehod take malcke, ki so bili ravno dobro cepljeni proti nalezljivim boleznim (saj so bili, ne?).
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #1913 : 18 Julij 2006, 14:50:53


Lahko govorimo še o načinih odstavljanja mladičev od mame, takrat ko se gre za razstavno psico .



Kaj to pomeni? A če NI razstavna psica jo pa vlečejo non stop ali kako?

Se strinjam z Majo 01 in se podpišem pod njen post. Torej leglo rumenih nd je zamenjalo lastnika. Zakaj že???
Aja, prejšnja lastnica ni mogla počakat, da se bodoči lastniki vrnejo z morja? Halo ???



lp erika


neni

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1914 : 18 Julij 2006, 15:12:35
zakaj pa nihce ne ukrepa?

polno vprasanj, zakaj pa nihce ne obvesti skvpm, kje je predsednica sekcije?????

zakon o zasciti zivali pravi da se mladicev ne sme oddajat pred dopolnjenim 9 tednom. nad izvajanjem zakona bedijo pristojne sluzbe. npr. dovolj bi bilo morda le obvestilo kzs, ki bi nevestnega vzreditelja vzela pod kontrolo.

vsak vzreditelj lahko misli kar hoce, znanost pa pravi:

socializacija na relaciji pes-mama se zacne med 4-8 tednom. in takrat je za mladica pomembno da se nauci ziveti v krdelu, signali ki mu jih daje mama so potrebni zanj pa tudi ce je mladic bojec ker gre tukaj za pravila narave. zato pa imajo mladici mamo.

socializacija na relaciji pes - clovek pa se zacne po dopolnjenem 8 tednu.

s tem ko gre madic prej iz legla kot pred 8 tedni se mu naredi skoda ker zamudi pomembno obdobje ko je krdelo in mama zanj zelo pomembno.

to niso bedarije ki sem si jih izmislil jaz ampak so trditve ki jih je dognala znanost skozi leta opazovanja in dela s psi. kateroklili kinolo. knjigo odpres pise v njej to.

pa lep pozdrav iz trsta.

lp 



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1915 : 18 Julij 2006, 18:39:08




socializacija na relaciji pes-mama se zacne med 4-8 tednom. in takrat je za mladica pomembno da se nauci ziveti v krdelu, signali ki mu jih daje mama so potrebni zanj pa tudi ce je mladic bojec ker gre tukaj za pravila narave. zato pa imajo mladici mamo.


Pravila narave so delno kršena že takrat, ko se nekdo odloči za vzrejo. Že tukaj posega vmes človek. Smico zaščiti, da se šele po 18 mesecih pari in da vsaj 2 gonitvi ne pari. Po naravi bi bila lahko legla dosti številčnejša. Ker pa vzreditelji pazijo na zdravje psice, paritve načrtujejo. Kaj je to naravno?

Iz Vašega teksta, ki sem ga kopirala, bi se torej lahko sklepalo, da tudi če mama mladiča zavrača (takšnih primerov ni tako zanemarljivo malo) ga moramo pustiti pa naj se zgodi karkoli, ker je takšna pač narava  :'(

Erika še enkrat si pazljivo preberi post in mogoče boš našla odgovor na tvoje vprašanje.
Maja01 imaš na zasebno.
Trst, vračamo pozdrave :)!



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1916 : 18 Julij 2006, 19:06:42
gina pa še odgovor na tvoj post o nemških bokserjih in ND. Naj kar slike same povedo ... ;)


http://www.moj-album.com/slike/1206913/eIX24h4Otw5XraA3.jpg

Sicer niso ravno ujete med igro. To je za mojega digitalca malo preveč  ::)





dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1917 : 18 Julij 2006, 22:12:16
Citiraj
Iz Vašega teksta, ki sem ga kopirala, bi se torej lahko sklepalo, da tudi če mama mladiča zavrača (takšnih primerov ni tako zanemarljivo malo) ga moramo pustiti pa naj se zgodi karkoli, ker je takšna pač narava 


Saj nekateri vzreditelji so tudi takega mnenja in to tudi spoštujejo.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1918 : 18 Julij 2006, 22:40:02


Saj nekateri vzreditelji so tudi takega mnenja in to tudi spoštujejo.

Ob tem lahko rečem samo groza in strah  :'(



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1919 : 18 Julij 2006, 23:01:18
Milos, se oproscam, nisem vedela (oz. sem napacno razumela tvoj post), da so sli mladici direkt k tebi. Mi je povsem jasno zakaj in s to gesto si mi povsem odgovoril na moje prvo zastavljeno vprasanje. In tvoje dejanje povsem podpiram.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --