Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677289

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #2370 : 04 September 2006, 01:19:15
V tej temi se oglasam prvic.. najprej ena velika pohvala za te precudovite velikane. Ce bi imeli dovolj prostora bi kaksen tudi pri nas kraljeval.. saj so ena izmed ljubsih pasem ;)

Stvar je taka, da smo danes dobili na obisk "znance", ki so privrsali skozi vrata z novico da bodo kupili nemsko dogo. Kaj? Kako? Kje? Od koga? Zakaj doga.. ni bil nazadnje v igri kokerspanjel? No pred mene vrzejo sprintan oglas iz neta.. ko preberem me je kar streslo. Po vztrajnem prepricevanju sem jih le upspela prepricati, da naj najprej dobro razmislijo zakaj si zelijo dogo in naj najprej vse prestudirajo in ko bodo trdno prepricani, da ima res samo doga tisto kar iscejo se pac odlocijo, ne se za psa odlocit na podlagi slike, ki so jo videli v casopisu, sploh pa ne pri takih ljudeh itd. Njihov argument je bil, da so se ze vse pozanimali in da tukaj dobijo psa par deset tisoc sit ceneje kot pri vzreditelju pa se starost in barvo lahko zbirajo :-\ Zaenkrat mi je ratalo z argumenti o vprasljivem zdravju in gromoznaskih veterinarskih stroskih ter ne ravno poceni mesecni oskrbi (baje so dobili podatek, da doga na mesec poje 5 kg briketov, ker drugace se prevec zredi :o :D :D ) jih odvrniti od nakupa. Vsaj trenutno niso vec tako navduseni.. upam, da tako tudi ostane in so argumenti naleteli na plodna tla, da ne bo enkrat zazvonil telefon.. ej, mi imamo pa dogico doma.. :'( :'(

A je komu ta preprodajalace znan? Ne vem, ce lahko prilepim direktni link do oglasa-ov. Ogled naj bi bil v Mb in Lj. Prodaja pa vse vrste dog, po narocilu, rodovniske in nerodovniske... ter se dosti drugih pasem psov, katerih se imena ne zna pravilno napisati, no saj tudi oglasi niso najbolj v sladu z slovensko slovnico  ???


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2371 : 04 September 2006, 07:36:23
Včeraj smo preživeli popoldne pri valvasorjih. Ena ura čohanja se je zavlekla v 5 ur in pol pa še takrat sva se komaj spravila domov. Hvala valvasorjem za topel sprejem imeli smo se suuuuper :o ;D Za vse ostale pa ena slikica za pokušino :P


Nelly lahko kopiraš oglas ampak brez podatkov, kot so mail, tel.št. itd.  ;)


Lp nina





quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #2372 : 04 September 2006, 08:34:53
Jaz pa bi zopet nekaj vprašal.
Srečal sem mlajši par z dogo. Ker so psa čakali, da malo povoha na okoli in naredi potrebo sem si dovolil in ju zmotil. Malo smo se pogovarjali. Potem pa sta omenila, da bosta psa verjetno prodala, ker si nista predstavljala da bo toliko dela z njim ter da jima tudi primankuje časa.
Zanima me ali lahko nek lastnik psa, le tega proda brez vednosti vzreditelja? Ali mora prej o tem obvestiti njega? Kako je urejeno to.

Lp



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2373 : 04 September 2006, 08:54:18
Zanima me ali lahko nek lastnik psa, le tega proda brez vednosti vzreditelja? Ali mora prej o tem obvestiti njega? Kako je urejeno to.
Odvisno od pogodbe (ki je bila /če je bila/ podpisana) ali dogovora. Če v pogodbi ni člena, ki bi zavezoval lastnika psa, da obvesti vzreditelja o prodaji psa, potem lastnik tega ni dolžan. Pri (ustnem) dogovoru je pa vse stvar, kako se lastnik psa drži obljube.
Recimo meni osebno ni dal vzreditelj podpisati pogodbe in če bi se odločila prodati svojega psa (kar se ne bo zgodilo - da ne bo pomote; mi prej srce poči od žalosti  :'( ), lahko to naredim brez njegove vednosti, ker me nič ne zavezuje - tudi obljuba ne.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2374 : 04 September 2006, 08:59:13
Upam, da gre vsaj za mladega psa, da bo manjši stres za ubogega psiča. Menjavanje lastnika je groza za psa, ki je blazno navezan na lastnika.
Načeloma mislim, da večina vzrediteljev v pogodbo vključi tudi klavzulo, da se psa ne sme prodati brez njegove vednosti ... Če res obvestijo vzreditelja, je pa drugo... Če bi bila vzreditelj jaz, bi hotela vedeti. Kaj se lahko zgodi, če te klavzule v pogodbi (če seveda je) ne upoštevajo je pa vprašanje za kakšnega pravnika oziroma nekoga z izkušnjami okoli tega.
Se mi pa tale dogica že vnaprej smili  :'(
lp
T.

8)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #2375 : 04 September 2006, 09:08:09
Kaj se lahko zgodi, če te klavzule v pogodbi (če seveda je) ne upoštevajo je pa vprašanje za kakšnega pravnika oziroma nekoga z izkušnjami okoli tega.

Tečka,

odvisno od vsakega posameznega vzreditelja. Jaz imam v pogodbi za svoje mladičke pogodbeno kazen  v višini "vrednosti" enega mladička. Npr: mora mi plačati kompletno ceno mladička + 2500 eu pogodbene kazni za nespoštovanje pogodbenih obveznosti.

Mislim, da je na tem forumu že nekje objavljen osnutek moje kupoprodajne pogodbe za moje mladičke in da je tam lepo razvidno kaj sem želela s tem povedati.

Drugače pa se tudi meni zdi zelo neodgovorno dalje prodajati psa brez vednosti vzreditelja in bi se mi zdelo fer, da ga o tem vsaj obvestijo. Sicer pa so dogice zelo prilagodnljiva bitja a žal imajo dolgo dobo prilagajanja, kar lahko neizkušenemu lastniku predstavlja dodaten problem pri socializaciji psa.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2376 : 04 September 2006, 10:09:52
Prilagodljiva že, pa tudi občutljiva. No močno upam, da bo vzreditelj obveščen.
Ne razumem pa ljudi, ki kupijo (ali posvojijo) žival, ne da bi vedeli koliko dela je z njo  ??? Tema za drugam... Upam, da se bo za peska dobro izteklo.
Nažalost tudi vzreditelji niso vsevedni (kar se tiče kupcev) in se lahko zmotijo.
Miša upam, da ti tega dela pogodbe ne bo potrebno nikoli uporabiti ;).
lp
T.

8)


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #2377 : 04 September 2006, 10:15:16

    Ojla1

 Tudi jaz imam v pogodbi napšisano, da se pes ne sme prodat, preden me obvestijo. Pa se en kup stvari pise okrog vzreje- da se vzreja po vzrejnem pravilniku, bla, bla.....
   Druga stvar pa je, ce si o tem prepozno obvescen, oz. sploh nisi...potem je pa lahko za takega psa prepozno in ne mores nic vec resevat.

  Cao-Slavi



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #2378 : 04 September 2006, 10:18:32

  Ninci- ne se sekirat, ce se je obisk zavlekel ;) ;) Vas je bilo lepo imet tukaj  ;D ;D Zsa-Zsa je bila pa tudi ful zadovoljna, da se je nekdo ljupckal z njo  ;) ;)

  Cao-Slavi



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2379 : 04 September 2006, 10:21:57
Druga stvar pa je, ce si o tem prepozno obvescen, oz. sploh nisi...potem je pa lahko za takega psa prepozno in ne mores nic vec resevat.

Se pravi če lastnik psa, psa naprej nekomu proda, ti nimaš do tega psa kljub pogodbi nobene pravice več?

Citiraj
Zsa-Zsa je bila pa tudi ful zadovoljna, da se je nekdo ljupckal z njo  Wink Wink

 ;D ;D Se mi zdi da na sliki oba kar mižita ob telem poljubu, je moral biti res nekaj posebnega :P ;D

Lp nina




maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2380 : 04 September 2006, 11:42:12
okrog teh pogodb - mislim, da smo sicer ze govorili o tem, pa me vseeno zanima ... So te pogodbe sploh "kaj vredne", ce niso overjene pri notarju? Mislim, lahko dejansko nekoga terjas (in tozis), ce je pogodba le podpisana med kupcem in prodajalcem, ni pa overjena (ali jih overovljate)?

Ninci - pri valvasorjih se to vedno zgodi. Prides tja "samo pogledat" in se kar prilepis v tisto dnevno sobo ...  ;D ::)
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2381 : 04 September 2006, 11:48:42
Ja, če imaš "srečo" imaš s seboj nekoga, ki se spomni pogledat na uro, če ne potem cel dan zamujaš  ;D.
lp
T.

8)


quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #2382 : 04 September 2006, 13:00:50
Citiraj
So te pogodbe sploh "kaj vredne", ce niso overjene pri notarju? Mislim, lahko dejansko nekoga terjas (in tozis), ce je pogodba le podpisana med kupcem in prodajalcem, ni pa overjena (ali jih overovljate)?
maja01 jaz sem isto vprašanje zastavlil pred leti pravniku pa mi je odgovoril, da te pogodbe nimajo pravne veljave. Tako, da na sodišču taka pogodba nima pomena.

Citiraj
Jaz imam v pogodbi za svoje mladičke pogodbeno kazen  v višini "vrednosti" enega mladička. Npr: mora mi plačati kompletno ceno mladička + 2500 eu pogodbene kazni za nespoštovanje pogodbenih obveznosti.
miša ali imate vi vaše pogodbe overjene.

valvasor danes sem izvedel, da so vam vrnili Uncasa. Pa me zanima kako pa je urejeno to. Ali potem lastnik dobi nazaj denar ali kako ???



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2383 : 04 September 2006, 13:09:12
tudi jaz sem to slisala in zato me zanima, ce je v praksi drugace oz. ce pogodbe overjate/overjajo.
m.

p.s. Ni Uncas tako ali tako od Slavi? ???

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #2384 : 04 September 2006, 13:11:09
Citiraj
p.s. Ni Uncas tako ali tako od Slavi?
Danes sem izvedel, da je imel že lastnike, ki so ga vrnili nazaj :( Če je to res in zakaj so ga pa ne vem.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #2385 : 04 September 2006, 13:16:56

 Ja, res je imel Uncas ze nove lastnike. Ker so pac imeli osebne probleme, sem jaz Uncasa odkupila nazaj.

  S pogodbami pa je tako- tudi ce so overjene je lahko velik problem. Preden se vse skupaj resi na sodiscu, se s psom dogaja ze marsikaj.   Pri vsem skupaj se je najbolj ziher to,  da nam uspe res najti prave lastnike za mladice- pa je se najmanj problemov.

  Cao-Slavi



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #2386 : 04 September 2006, 15:35:56
No ja danes sem čisto po naključju našla izvor poimenovanja barve "harlekin".  :P

Arlecchino (Harlekin)

Je drugi služabnik, sprva iz Bergama, naumen, neroden in zmeraj lačen. V poznejšem razvoju je kompleksnejši in niha med nedolžnostjo in zvitostjo. Njegov kostim je zakrpan z neenakomernimi zaplatami, ki se kasneje stilizirajo v barvit romboidni vzorec.

Glede na to da harlekini ne smejo biti pikasti ampak morajo imeti po telesu večje črne fleke se mi zdi tole poimenovanje kar pravo.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2387 : 04 September 2006, 16:32:58
Potem pa sta omenila, da bosta psa verjetno prodala, ker si nista predstavljala da bo toliko dela z njim ter da jima tudi primankuje časa.
Lp

OGLAS: prodam psa

-nemška doga
-harlekin
-8 mesecev
-samec
-izjemno priden
-cena; težki miljoni
-ponudbe po šifro; "s tote moke ne bo kruha" 
-možna menjava; večja posest(triglavski narodni park), gospodarsko poslopje(jedrska elektrarna Krško),


lp



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2388 : 04 September 2006, 16:42:18
Za vse ki ste se zaman trudili; :P

Zaradi objektivnih razlogov sem se odločil da psa ne prodam!
Tako da oglas nepreklicno preklicujem! ;D

lp aleš




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #2389 : 04 September 2006, 16:49:31
Ob oddaji Oli fortuni mi je pogodbo spisal odvetnik. Za pogodbo ni potrebno, da je overovljena pri notarju in je še kako veljavna tudi brez tega.

Če dobro pomislim je tudi za pogodbe med dvema pravnima osebama (podjetjema) dovolj podpis in se jih ne overovlja, pa gre za ogromne vsote.



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2390 : 04 September 2006, 16:58:31
 pa se starost in barvo lahko zbirajo
A je komu ta preprodajalace znan? Ogled naj bi bil v Mb in Lj. Prodaja pa vse vrste dog, po narocilu, rodovniske in nerodovniske... ter se dosti drugih pasem psov

Mene to zelo spominja na "podjetnika" iz celja(mogoče okolice) g.M..., ki ima "podjetje" za uvoz živali imenuje se pa; zoo-ara.

PS.: doga poje pet kil briketov na mesec :o ;D ;D :o(aja, mogoče pa,in to tista nerodovniška, ki zraste v višino 15 cm) ::)

vsaj ena nula manjka ;)(vsaj z našim je tako)

lp



tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #2391 : 04 September 2006, 20:26:55
POZOR POZOR!!!

Naš Tristan je danes prvič dvignil nogo pri ... ... !!!!!!!!
:o :o :o :D

Pozdravček iz morja!


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #2392 : 04 September 2006, 20:31:23

   OOOO, postajamo  moski  :D :D :D

  Troy- nikar ne pretiravaj, bo res se kdo mislil, da poje 50 kil briket.

  Cao-Slavi



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2393 : 04 September 2006, 21:17:24
Uf, koliko se danes dogaja v tejle temi:

Črt - vidim, da si dobil lep slinast poljubček ... Verjetno ga boš težko pozabil   :) :)

Kar se tiče trditve o 5 kg/mesec briket . Tudi jaz sem slišala varianto (verjetno od istega izvora), da ND potrebuje dnevno 1 merico briket (cca. 200 g) in to mladiček star 3 - 4 mesece   :'( :'( :'( Bog pomagaj takšnemu lastniku  :-X :-X

Troy lepo, da se je vse dobro izteklo in da lepotec ostane pri vas  :-* :-*
Pa me zanima, če je bilo veliko zanimanja  8), verjetno kar, kajne?

Kar pa se tiče pogodb, se  mi pa zdi, da zna biti zadeva kar zakomplicirana. Se strinjam z Valvasor, da je zelo fajn, če že pri mladičku zadeneš terno.

Pozdravljeni!



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2394 : 04 September 2006, 22:17:04
   
  Troy- nikar ne pretiravaj, bo res se kdo mislil, da poje 50 kil briket.

  Cao-Slavi

Mi ne jemo samo briketov, pravzaprav so v manjšini(samo zjutraj pa še to večkrat noče),
če pa bi jedli samo brikete pa mislim da nismo daleč od 50kg(teoretično).
Če malo poračunamo; 50kg na 31 dni je to 1.6kg na dan, če še to razdeliš na tri(ali pa dva) neenakovredne obroke pa ni več tok velik kaj ne!?
To je teorija, v praksi pa težko govorim ker smo večinoma na kuhani hrani.
Kuhana se pa vsaj po teži težko primerja z briketi(naš večerni obrok je prav gotovo enak prej izračunani dnevni porabi briket).
Še vedno vsak obrok stehtamo, tako da mislim da nisem preveč falil.
Dost matematike!!! ;)

Tristan, zdaj pa nobena guma ni več varna pred njim :D :o.
Pri nas pa je še vedno punčka položaj :-\.

lp aleš



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #2395 : 04 September 2006, 22:31:17
Mi ne jemo samo briketov, pravzaprav so v manjšini(samo zjutraj pa še to večkrat noče),
če pa bi jedli samo brikete pa mislim da nismo daleč od 50kg(teoretično).
Če malo poračunamo; 50kg na 31 dni je to 1.6kg na dan, če še to razdeliš na tri(ali pa dva) neenakovredne obroke pa ni več tok velik kaj ne!?
lp aleš

Ma kolko jeste dogice   ???  :o
Moja njufka poje 500 g briket na dan (2x na dan po 250 g), če malo preračunaš znese 15 kg na mesec.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #2396 : 04 September 2006, 22:32:50
   Ojla!

   Naj vam pokazem kako sta zrasla Zero in Zsa-Zsa.





   Pa se mladicki, ki jih ima Jack na Finskem ( meni najljubsa harlekinka Eloveena)








   Cao-Slavi




valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #2397 : 04 September 2006, 22:35:55

   Troy- ce bi jedli samo brikete, bi prisli na cca. 40 kg na mesec.
  Tukaj je pa se Trisha.



  Cao-Slavi
 



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2398 : 04 September 2006, 23:00:20
Srečal sem mlajši par z dogo. Ker so psa čakali, da malo povoha na okoli in naredi potrebo sem si dovolil in ju zmotil. Malo smo se pogovarjali. Potem pa sta omenila, da bosta psa verjetno prodala, ker si nista predstavljala da bo toliko dela z njim ter da jima tudi primankuje časa.
Lp

Zaradi zaskrb zbujajočih odzivov na moj "oglas" bi želel pojasniti da sem se zareeeeeeeeeeees samo hecal in nimam pojma kdo bi bil ta but.... ki bi prodajal psa!
Midva ne prodajava, oddajava in kakor koli že, TROYa NE DAVA za nič na svetu!!
 :P :P :P

lp Mi3



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2399 : 05 September 2006, 07:43:50
Aja potem je že zaćetna info čisrt mom.----- sorry  ;D ;D