Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677027

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #2400 : 05 September 2006, 10:01:22
hm...kako bi vam ratalo eni dogi poturit 40kg briketov mesečno?  ??? A ni fora briketov v tem da poje neko določeno količino na dan (za dogo bi moglo bit cca 700g), če daješ pa več obrokov pride pa recimo 350 v en obrok če sta dva. Edino kar mi pade na pamet je da je Troy še mladič in če se prov spomnim naših mladičkov sem jima dajala dobre pol manj kot Neonu čeprav je bila razlika v kilaži ogromna.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2401 : 05 September 2006, 13:31:43
A ni fora briketov v tem da poje neko določeno količino na dan (za dogo bi moglo bit cca 700g),

V tabeli ustreznih dnevnih odmerkov pod opombe(droben tisk) piše sledeče:
briketi Royal Canin giant, (ker mamo vsi velke pse) omenjen odmerek plus odstopanja navzgor in navzdol.
Kaj in kdo gor in kdo dol?
Piše sledeče;
majhne potrebe(-10%):novofundlanec, tibet. mastif,bernandinec,...
normalne potrebe:bul mastif,bordojski mastif,...
visoke potrebe(+40%):nemška doga,irski volčji hrt,...

Pri pro planu pa piše da je priporočljiv dnevni obrok (npr.:9-11mesecev,teža odraslega psa 60-70kg(glede na to da jih ima troy pri 8 mesecih kar nekaj čez 60kg)) je 910g do 1160g!
Poleg vseh tabel vedno piše nadzorujte telesno pripravljenost vašega psa, količino hrane prilagodite potrebam,...

Glede na to da imamo v povprečju vsi večje in težje pse(v tabeli rasti bi moral troy imeti 70cm plečne višine in 45kg) kot to piše, lahko brez slabega občutka dodamo kar nekaj procentov v plus.
Ti iz prakse povem da 350g briket nima tudi za "malco" dost, razen če mu zraven ne daš še pol kile mesa pa makarone(mi kuhane hrane ne mešamo z briketi).Take so moje izkušnje.

Kok pa kej drugi pobašete(realno), briketi? ,kuhana hrana?

lp aleš 8)

 



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #2402 : 05 September 2006, 13:44:44
Edino kar mi pade na pamet je da je Troy še mladič in če se prov spomnim naših mladičkov sem jima dajala dobre pol manj kot Neonu čeprav je bila razlika v kilaži ogromna.

Troy bo žez 20 dni star 9 mesecev.
Potrebe psa 8-11 mesecev starega so glede na odraslega psa(po tabeli priporočenega vnosa hrane) cca 30% večje.

lp  aleš



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #2403 : 05 September 2006, 15:31:06
A ni fora briketov v tem da poje neko določeno količino na dan (za dogo bi moglo bit cca 700g), če daješ pa več obrokov pride pa recimo 350 v en obrok če sta dva. .



Neyka,

takole bi rekla, da če bi hranila moje pse samo z briketirano hrano, :( potem bi ta navedek veljal nekako za dogo do teže 45kg(govorim o odraslih psih ne mladičih).
Vse kar je težje od 45kg pa od 700g do 1000g in več - na dan se razume. ;D
To je moja praksa kar se briketov tiče.
 



 

lp erika


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #2404 : 05 September 2006, 19:34:42
Hvala za razlago. Nekako nisem računala na večjo porabo in te fore  ::) :-[ Samo malo smešno se mi sliši da moj 70kg njuf poje cca 650-700g briketov dnevno in približno 20kg/mesec ND, ki je kolikor vem malo lažji pes kot njuf pa skoraj enkrat več. Ampak že mora bit tako. Moj sicer ni nek porejen debeluh, dejansko ga ne morem zredit ker se tudi stalno giba in me spremlja tudi na rolarjih včasih in tudi tistih 700g briketov poje za malo malco (če poje naenkrat) ampak če dam več preprosto ne poje. On čez cel dan po malem malica brikete in to je to. No ja zdej sem se razpisala o tej hrani ampak ubistvu mi res ni blo jasno zakaj takšna razlika  :-[

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #2405 : 05 September 2006, 20:45:40

  Neyka- jaz bi te samo popravila, da ND niso lazje od tvojega njufija. Nekaj nasih samcev  je kar okrog 80 kg, samice so pa od 58- 70 kg.

  Cao-Slavi



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2406 : 05 September 2006, 20:50:59
seveda je kolicina odvisna tudi od znamke in "namembnosti" briketov (light, briketi za aktivne pse, normalni, ...)
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2407 : 05 September 2006, 20:55:58
Ko smo že pri hrani... Naša manekenka spet "štrajka". Poje čisto minimalno količino (cca 400g/dan). Pametnega vzroka za njene dietne izbruhe ne najdem ne jaz ne veterinar. Mogoče je pa kriva luna...  ;)  ::).
lp
T.

8)


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #2408 : 05 September 2006, 20:59:29

Uraya fVl - 8 mesecev


lp erika


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #2409 : 05 September 2006, 21:08:19
Ko smo že pri hrani... Naša manekenka spet "štrajka". Poje čisto minimalno količino (cca 400g/dan). Pametnega vzroka za njene dietne izbruhe ne najdem ne jaz ne veterinar. Mogoče je pa kriva luna...  ;)  ::).
lp
T.
Mi smo pa rešili ta problem tako. da imamo zdaj mucka ,ki rine naši damici v posodo....ja, ona pa že ne bo pustila, da bi ji jedel kdo drug injeno hrano, he he, ...ga zapodi in v luftu poje...najboljše zdravilo za ješčost je konkurenca. ;)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2410 : 05 September 2006, 21:20:07
No lubosumje pri nas ne deluje...


Rada pa krade mačjo hrano, če ima le možnost... Sem že premišljevala, če bi ji hrano naštimala kar v mačje posodice, samo so "malenkost" premajhne  ;)  :D. Takšne finte okoli hrane ima na vsake toliko enkrat, pa mi res ni jasno zakaj. Shujša vsakič, ko ima te "izpade" in me kar pošteno skrbi zanjo. Potem jo pa spet mine in normalno je... Ne vem več...
lp
T.

8)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #2411 : 05 September 2006, 22:11:32
  Neyka- jaz bi te samo popravila, da ND niso lazje od tvojega njufija. Nekaj nasih samcev  je kar okrog 80 kg, samice so pa od 58- 70 kg.

  Cao-Slavi

Vaa pol pa res sori vsem za kompliciranje okrog hrane  :-[ :-[ Nevem od kje men ideja da so ND samci tam okrog 60kg psice pa 55kg  :-[ :-[ :-[ Malo sem pomešala vse skupaj  ::)

Tečka si umikanje hrane poskusla? Tista fora da pustiš brikete v skledi cca pol urce potem pa skledo umakneš in obrok postrežeš ob času naslednjega obroka...Je pa tudi pri nas ljubosumje še kako delovalo  ::) Je katera od mladičk samo pogledala skledo je že pojedel vse do zadnje pikice  ::) Če pa neha tvoja punca jest samo za kak dan pa tako ni panike....vsakemu psu (oz. večini) tudi kakšen dan ne paše jesti pa potem jedo normalno naprej)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2412 : 05 September 2006, 22:55:43
Hrano ji vedno umaknem, že od prvega dne. Kolikor poje v 20 minutah poje, ostalo gre stran... Drugače pa ne gre samo za kakšen dan. Pri njej dieta traja ponavadi kakšen teden, potem pa kar sama začne normalno jest. Umrla od lakote pri polni skledi sigurno ne bo, me pa zanima vzrok. Pa še nič kaj lepo ne zgleda po "dieti".
lp
T.

8)


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #2413 : 06 September 2006, 00:36:19
   Ker nekatere ful moti slika, ki je zamegljena, jo dajem se enkrat brez mojih popravkov:))



   

  Cao-Slavi



quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #2414 : 06 September 2006, 08:00:01
Same lepe pozerske fotografije ;D

Valvasor na forumu lahko spremljamo vse tri mladičke iz vasega U legla. Le Uhlano-ta ne. Kje pa je ta kuža, da se nič ne piše o njem ???



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #2415 : 06 September 2006, 08:29:37
Tecka, kaj pa če se ji približuje gonitev? Ali pa kakšna navidezna brejost? Moja psica takrat štrajka.



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #2416 : 06 September 2006, 10:14:48
Tečka, moja psica štrajka ponavadi tudi ravno v času gonitve, lahko pa tudi kar tako brez veze,...dokler nismo imeli mucke (to je zdaj tri tedne..zdaj pri njej deluje konkurenca).
Včasih se mi zdi, da je šla kar z muko (slabe volje) do sklede, malo vanjo bulila in odšla stran, čeprav je bila lačna "ko pes"...mislim, da je s tem le hotela pritegnit našo pozornost in ni bilo vprašanje o zdravju.
Potem sem se odločila, da jo bom malo razvedrila pred obrokom. Dala sem skledo pred njo in se z njo malo poigrala, sedi in dala briketek(priboljšek isti briketek kot ima za hrano), prostor, stoj, pridi........spravila sem jo v dobro voljo, pozornost mojo je imela, potem pa sem ji vrgla priboljške v skledo in je pojedla.  Mogoče je tudi pri tvoji vzrok muhavost...poskusi z igro.

Valvasor, zelo lepe fotke in dogice. 8)


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #2417 : 06 September 2006, 11:36:30

  Quantum- Tudi Uhlano je se ziv:))  Ce te to zanima. Je pa doma malo bolj stran  in pride malokrat na obisk. Takrat ko pa pride, pa ni pri miru niti sekundo, pa se jaz imam ponavadi prazne baterije- zato ni slikc. Bom pa prosila za en dokaz:))

   Cao-Slavi



quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #2418 : 06 September 2006, 13:25:05
Upam da vam ne grem na živce samo zanima me pač. Velikokrat brskam po vaši strani in vidim, da ni nič novega napisanega o njem. Pa še napisano je da ste lastnica vi.
No ko bodo slikice jih bomo pa z veseljem gledali.

Me pa zanima nekaj glede Uncasa. Vi ste napisali tu na forumu, da ste ga odkupili nazaj ker je imel prvotni lastnik osebne probleme. Danes pa mi je neka gospa povedala, da naj bi imel neke zdravstvene probleme v zvezi z bodočo reprodukcijo ???
Zdaj pa res ne vem kaj je res. ???



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #2419 : 06 September 2006, 19:14:27
    Ojla!

   Mislim, da je res dobro, da imamo "vohljace", ki opazijo vsako malenkost. Drugace bi jaz imela en kup nedopolnjenih stvari na strani.
  Quantum- ti le dobro preglej mojo stran, jaz bom pa pisala kar manjka  :o :o

  Gospa, ki siri to zgodbo jo ni povedala samo tebi, ampak se vsem drugim, ki so jo hoteli poslusat. Pa ne samo to- tudi drugo nagnusno zgodbo o drugem psu, ki ga je imel isti lastnik kot Uncasa. Pa zgodba o Flo, Hartu, pa se katerem mojem psu....Mogoce je Uhlano tudi zmotil njo, ne tebe.... Verjemi, da so se vsi zivi, Flo je zdrava, Hart tudi, Pes o katerem govori, da je bil na smrtni postelji veselo skace okrog in pari....Uncas-a in Uhlano-ta pa boste tudi kje srecali ( mogoce za nekatere se prekmalu)
  Okrog  osebnih problemov, ki jih imam jaz ali pa moji ljudje, se pa ne s tabo, ne z to gospo ne mislim pogovarjat na forumu.

   Cao-Slavi




quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #2421 : 07 September 2006, 07:14:14
Zanimivo. Ne vem če gre za isto gospo. Ker tole kar pišete slišim prvič ??? Kar pa slišim pa raje vprašam in takole izvem iz prve roke ;D
Glede vohunjenja mi je pa žal če ste to tako vzeli. Jaz samo rad brskam po vseh spletnih straneh, ki so kakorkoli povezani kinologijo. To je pa tudi vse.
No in ena izmed takih strani je tudi vaša.  ;)
Je pa res, da se mi zdi malo preskopa s podatki. No v primerjavi z drugimi pa daleč od tega. :D



DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #2422 : 07 September 2006, 08:40:26
LP!

Evo še malo naših dogic in poziranja:

Ajda:


Tria:


Oda:


in še Rocco:



Damijan


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #2423 : 07 September 2006, 08:44:40
Jaz samo rad brskam po vseh spletnih straneh, ki so kakorkoli povezani kinologijo. To je pa tudi vse.


Tudi jaz,
še kako rada pogledam kako zanimivo spletno stran ampak mi na misel ne pade, da bi o kakršnikoli spremembi, ki bi bila meni všeč obveščala lastnika spletne strani ???

Pri tebi quantum imam pa občutek,(pa verjetno nisem edina na tem forumu) da že za dobro jutro, preden dobro vstaneš, razmišljaš o valvasorjevi strani :o


lp erika


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #2424 : 07 September 2006, 09:24:48
Lepo DG, da si še ti pokazal svoje doge, da ne bomo samo brali rezultate razstav, slik pa nič.
Lp, T. ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2425 : 07 September 2006, 09:30:58
DG a je Tria nova pridobitev?? ???

Lp nina



DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #2426 : 07 September 2006, 09:50:17
Ja, TRIA je naša nova pridobitev, čeprav je neki časa že pri nas. Trionphe della baia azzurra.

Kimmy, slikice naših dog so se že pojavlale  ;)!

Damijan


PULSATILLA GRANDIS


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2427 : 07 September 2006, 09:51:43
PULSATILLA GRANDIS

Ful lepo ime psarne :o
(saj je, ne?)

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2428 : 07 September 2006, 09:58:16
Potem se je pa število tigrastih v zadnjih 2mesecih v slo. skoraj podvojilo. Vas je zdaj že kar nekaj. Čestitke.

Lp nina



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #2429 : 07 September 2006, 10:03:25
DG ! meni je všeč če so slike "frišne", ne morem ves čas nazaj po forumu iskat. :)
Lp, T.