Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677256

erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #3510 : 13 November 2006, 10:57:55

Svetovna razstava Poznan - jaz bi ji dala en velik minus. Za moj okus je še CAC razstava velikokrat lepše in bolje organizirana.

Praktično nobenih zelenic za opravljanje potebe naših kosmatinvcev, nobenih košev v dvoranah, voda za pse samo na Wc-ju,(vsaj v naši hali) no ja za svetovno bi pričakovala vsaj to.

Potek sojenja tudi uganka, harlekini in črni skupaj? Ne vem........ ???

Drugače pa valvasorji smo se imeli fajn ;D :P

Seveda čestitam tudi jaz vsem razstavljalcem

lp erika


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3511 : 13 November 2006, 11:55:26
K obupnim slabostim dodajam še drseča tla  :-\ :-\

Drugače je bilo pa pri Valvasorjih super  :) Tako na avtobusu kot na razstavi.

Kljub organizaciji je bilo zanimivo pogledati takšno število psov ter jih po svoje oceniti in primerjati.

Pa še ene par fotk (sem kar pozabila slikat zato jih je bolj malo  :-[)


Del Valvasorskega tabora


Zerberus FVL


Uncas FVL in Zerberus FVL


Eni so si v krogu privoščili kar malo počitka  ;D

Slik imam še nekaj pa so večinoma neuporabne  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #3512 : 13 November 2006, 12:44:51
Cestitke svima...
Baia Azzurra je napravila velike rezultate,svaka cast!!! ( :P iako mi nikad nisu odgovorili na moja pitanja  :P).
Ja nisam izlagao svoje pse,ali sam gledao sudjenje( jedan dio sudjenja) i mogu reci da je sudjenje crnih i harlekin pasa u najmanju ruku bilo cudno,ako ne i smjesno.
Inace,u pasmini koju sam hendlao u Poznanu napravio sam vrhunski rezultat-svjetska prvakinja + BOB (bordoska doga Agramer bordog Cory)

 Pozdrav svima

Doge....moj stil zivota.....


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3513 : 13 November 2006, 12:51:25

   Ojla!

   Tvoj rezultat je res cudovit. Se enkrat CESTITAMO !!!!!

  cAO-sLAVI



DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #3514 : 13 November 2006, 13:23:38
LP!

Mi smo se razstave v Poznanu udeležili z Trionphe in Ajdo. Razstava in razstavni prostor sta mi bila všeč, prostornost, dosegljivost z avtom, nobenih štantov v dvorani itd. (Izvzevši drsenje-tla in način razdelitve po barvah).

Čestitam vsem udeležencem tega prvenstva (FVL, FLN, ga. Gradovi) in tudi nedogašem (miša-in njenim mastinotom, Žarkotu za handlanje).
Posebna čestitka pa gre sigurno psarni baia azzurro, ki je med dogami dosegla daleč največji rezultat med vsemi prisotnimi raztavljalci dog. Čestitke tudi Nagoyi za 3 mesto v odprtem razredu in Nachotu za 10 mesto.

Pri nas je Trija dobila odlično oceno, vendar ni bila izbrana med 4 najboljše v razredu.
Ajda je prav tako dobila oceno odlično, in postala 4 najlepša mlada doga-psica na svetu  (rumena in tigrasta barva). v konkurenci 27 prijavljenih psic.

dve slikici AJDE:




Mislim pa da je za vse že sama prisotnost na takšni razstavi pohvale vredna.

Damijan


habibti

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #3515 : 13 November 2006, 17:02:49
Po zelo dolgem casu sem spet odprla ta forum, ker nazadnje sem se odlocila, da ga ne bom vec brala ker je bil samo kreg med forumasi...upam, da je sedaj malce bolj umirejno ;D

Rada bi predstavila mojo sreco in veselje, ki raste in raste in jo imamo vedno bolj radi  ;D

To je moj Lord v druzbi treh prijateljev in pa se nekaj drugih slik  ::)






































habibti

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #3516 : 13 November 2006, 17:06:25
Tale mi je usla...



Lp,

Ursa



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3517 : 13 November 2006, 17:08:35
 :o In kako se počuti na vročem Egipčanskem soncu??  :)

Lp nina



habibti

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #3518 : 13 November 2006, 17:14:22
:o In kako se počuti na vročem Egipčanskem soncu??  :)

Lp nina

Se mi zdi, da kar uziva...zelo rad se sonci  8) Pa fajn mi je, ker ga cez zimo ne bo nic zeblo  :)



quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #3519 : 13 November 2006, 19:19:41
Ooo pozdravljeni habibti :D
Jaz sem tudi danes po kratkem premoru skočil na forum, in sem presenečen....

Tole vaše javljanje je pravi balzam za oči. Prav lepe sončne, morske slike ;D

Lord je pa pravi Faraon 8)



habibti

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #3520 : 14 November 2006, 09:51:19
Ooo pozdravljeni habibti :D
Jaz sem tudi danes po kratkem premoru skočil na forum, in sem presenečen....

Tole vaše javljanje je pravi balzam za oči. Prav lepe sončne, morske slike ;D

Lord je pa pravi Faraon 8)

Hvala Quantum!  ;D Moram rect, da sem za Lorda zelo vesela, ker res uziva v teh soncnih zarkih. Sonce je sedaj krasno. Imamo priblizno 35 stopinj in je res super! Morje mu je se vedno velika uganka vendar mislim, da se bo kmalu privadil.

P.S. Odlocamo se tudi ze za novo "Faraonko", crno bejbo ampak tudi to je se velika uganka  :'(



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13

kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #3522 : 14 November 2006, 14:30:42
Se mi zdi, da kar uziva...zelo rad se sonci  8) Pa fajn mi je, ker ga cez zimo ne bo nic zeblo  :)
Men blo tud fajn, če me čez zimo ne bi zeblo ;), a me vzamete za varuha?
Koliko °C ima morje zdaj, ste nam naredili skomine :o!
Lp, T.



habibti

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #3523 : 14 November 2006, 16:42:44
Morje ime okoli 23 po mojem. Nevem tocno ampak vsi se se kopamo  :P Vreme je res enkratno!



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #3524 : 14 November 2006, 17:03:04
Se opravičujem če je že bil tale link  :-[


Nekaj za dogaše (predvsem tiste manj izkušene)   ;D http://www.greatdaneinstitute.com/?o_GreatDane&ovmtc=content



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #3525 : 14 November 2006, 22:38:47
A kdo spozna tele dogice:


 ;D To sta pa Uncas in Nacho :-* :-*

 ;D Na spodnji pa moj utrujeni soprog ;D :P

 

lp erika


BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #3526 : 14 November 2006, 23:13:00
Rezultati psarne BAIA AZZURRA  v Poznanu:

Sun della BA - SVETOVNA PRVAKINJA + BOB
Tulip della BA - SVETOVNA PRVAKINJA (nic BOBA ker se izbora nismo udelezili zaradi socasnosti sojenja)
TAN jINGER della BA - SVETOVNA MLADINSKA PODPRVAKINJA
Tic TAc della BA - odl 2 mesto
Tina della BA - odl 4 mesto
Tiago della BA - odl 4 mesto
Solitaire della BA odl - 4 mesto
trionphe della BA - odl
Mislim da je komentar odvec

lp

BAIA AZZURRA

Ksenija čestitke za tako velik uspeh!

L.p.Benjamin



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #3527 : 15 November 2006, 09:48:11
;D Na spodnji pa moj utrujeni soprog ;D :P

Hojla!

Erika, ma ne tako, no... ::) Tvoj soprog ni utrujen, ampak je v razstavni pozi. ;D ;)

Lp,
B.



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #3528 : 15 November 2006, 11:19:15
živ :)
habibti-joj ful lepe slikice....smo kr fauš morja, sonca in toplote....A je Lord prišel iz Slovenije v tople kraje?

ja nas pa že malo zebe in ker nimamo toplega sonca in morja  se pa grejemo pri peči ;D

lp p



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3529 : 15 November 2006, 11:41:37
Najprej čestitke vsem, ki ste se udeležili te velike razstave ( FVL, DG, FLN, BA ) in seveda čestitke za dosežene uspehe.

Imam nekaj slikc iz dogaške hale:





Damnjan, oprosti, od vseh slikc, mi je samo tvoja ratala zamegljena.  >:(



Moj Zoki niti pod razno nebi tako stal v ograjci, najprej bi poskakoval kot kengoru, potem bi se sprehajal po hali kar z ograjco vred, na koncu, ko bi zagledal kako luštno beybo pa bo jo kar preskočil:



Erika, vračam ti tistega lubčka, ki si mi ga poslala kar iz ringa  :-* :-* :-*:





Najlepša rumena dogica sobotnega BISa. So ga potegnili ven med ožji izbor, a žal stopničk ni dobil.  :(



Bibi, pri vas pa ste zmrzljivi, tako je zunaj toplo, vi pa že kurite. ;)

habibti, pozdravljena na forumu. Lepe slikce in velika uživancija. Boste morali organizirati kakšno razstavo, da bomo imeli vzrok za obisk vaših krajev  ;D

Me pa nekaj resnega zanima. Bog ne daj ampak vseeno, kako je v vaših krajih poskrbljeno za veterinarsko oskrbo, če pes zboli ?  Ali sploh obstajajo veterinarji te vrste ali so samo živinozdravniki, ali kaj drugega ? Vidim, da nisi edina ljubiteljica psov, da vas je kar nekaj. Pa še to me zanima, kako je z specializiranimi trgovinami in kakšno hrano imate na voljo. Veš, zelo rada stikam po trgovinah, pa me to zelo zanima. Predvsem kakšna zanimiva pasja oprema ali pripomoček, ki motivira psa za delo, igro ali učenje.

Uživajte na sončku in še kakšno slikco nam privošči, nam, ki imamo zimo pred vrati.

Miša




Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #3530 : 15 November 2006, 12:00:33
miša-tudi vam čestitke :) ja veš sicer je slike od oktobra, ko je za par dni stisnil mraz, samo smo res zmrzljivi...ko se peč zakuri se byblos stacionira  pred pečjo in ga ne spraviš stran, da pa ne govorimo zjutraj ko je hladno...uh komaj ven pridemo :D



habibti

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #3531 : 15 November 2006, 12:05:52
Hvala vsem za pohvale!

Najprej naj odgovorim na vprasanje. Lord je Guliver From Long Neck in sicer eden izmed mladickov Lagie oziroma Anje oziroma njene pesike ;D

Drugace pa tukaj v Egiptu ne poznajo razstav. Predvsem je povezano z vero. Egipcani niso ljubiteljev psov v vecini. V Sharm El Sheikhu, kjer zivimo so v vecini lastniki tujci najvec Italijani in Nemci. Imamo nekaj veterinarjev, zopet naj povem, da so v vecini tujci in ne egipcani. Imamo tudi par trgovinic specializiranih za male zivali tako, da hrano in vse ostale stvari dobimo. V Kairu je vec takih trgovin tko, da ni panike. Sem pa obiskala en Pet Shop v Kairu, kjer prodajajo tudi pse in macke in moram rect, da mi je slo na jok in da vas ne bom zalostila ne bom povedala podrobnosti...samo to: niso lacne in nimajo umazano kar me je presenetilo.

Posljem vam se kaj soncnih slik, da se boste malce pogreli  :P

BTW full lepe slike na forumu  :o



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3532 : 15 November 2006, 12:14:14
bibi,

pri nas pa nič ne kurimo. Smo se tako zverzirali, da se skupaj v klopčiče stisnemo in nas ljubezen greje. K Zokiju pa se najraje stiskata Betka, Šaška in Okica. Je revež kar od treh babnic okupiran in mu je včasih presneto vroče.  :D

Sem našal še edve slikci iz dogaške hale, našo Neyko:



in nasmejano valvazorko  :P:



Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #3533 : 15 November 2006, 12:28:55
habibti-hvala za odgovor,  potem je mali FLN, pripotoval z letalom-če nisem preveč radovedna, me zanima, kako je to potovanje Lorda izgledalo do vašega doma-v mislih imama kako je mali fant preživel letalo ::)

lpp



habibti

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #3534 : 15 November 2006, 12:45:30
Anja oz Siempre Amigo je poskrbela zanj in ga pripeljala na letalisce. Nasa mati je poskrbela za velik box, primeren za njegovi velikost in letalske zahteve. Imela sem sreco, ker me je ravno v tem casu obiskala prijateljica in je potem ona poskrbela zanj do Sharma. Na letaliscu ni imela nobenih tezav. Tukaj sem jaz poskrbela, da so Lorda lepo pripeljali ven. Moram rect, da je bilo vse ok in prav. Prav tako nismo placali nic extra, ker ni imel vec kot 8 kg.Edino kar je bilo potrebno so bili vsi papirji, pasus in pa prijateljica ga je imela napisanega na  letalski karti. Za Lorda so pa skoraj vsi vedeli. Vodic Globtourja je imel na arrival listi napisano 48 potnikov in 1 pes  ;D ;D Tudi na letalscu so dobro poskrbeli. Sem preklicala od direktorja letalisca do direktorja lokalne agencije, ki skrbi za Globtour-jeve goste  :) :)  tako, da je bilo krasno :)



bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #3535 : 15 November 2006, 12:52:32
habibti-joj to pa je res lepo-potem je imel lepotec res lepo pot v svoj novi dom :)
uživajte še naprej (tudi za nas, ki nas čaka zima)na toplem sončku!
lp Petra



habibti

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #3536 : 15 November 2006, 12:59:26
habibti-joj to pa je res lepo-potem je imel lepotec res lepo pot v svoj novi dom :)
uživajte še naprej (tudi za nas, ki nas čaka zima)na toplem sončku!
lp Petra

Vam bom poslala kaj toplih slikc, da vas malce pogreje  ;D



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #3537 : 15 November 2006, 19:18:33
Habibti: vaš dogec ni imel skupaj z boxom več kot 8kg? :o Pri kateri starosti pa ste ga dobili?  Sprašujem zgolj zato, ker sem tudi sama ljubiteljica večjih pasem in če bom kdaj imela srečo in lahko dobila kakšnega pesota iz tujine (čez lužo), dvomim, da bo imel pri 2eh mesecih manj kot 8kg...   :-\


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3538 : 15 November 2006, 23:03:15
    Ojla !

   Da vam se jaz nalimam kako slikco, kako nas Frik lepo raste  :D :D




  Noge in glavo ima pa ze kot en odrasel pesjan...pa kil tudi  :D :D :D 2 mu manjkata do 50  ;) ;)




   Scythe- za kile ti pa lahko jaz odgovorim, ker je prisla takrat Anja pogledat moje pse, ko je oddala svojega malcka na letaliscu. So imeli malo smole- zaradi kil bi lahko sel gor med potnike,saj jih je imel 6.5- problem je bil , ker je bila prevelika kletka.

   Cao-Slavi



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #3539 : 15 November 2006, 23:28:52
 :-* :-* :-* Ooooooo, moj mali lepotec... :-* :-* :-* Pa kakšne šapice ima, pa žnableke - naravnost za pohrustat! :o :-*
Glede kil pa... :o (Še malo, pa bova skupaj :-[)

Lp,
B.