Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677142

Zmajcek

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #3570 : 18 November 2006, 22:22:19
Tuki si misli pa da je na vrhu sveta naša vupačka.... ;D ;D ;D





LP S & P & W



tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #3571 : 18 November 2006, 22:25:23
   Spela, bom se4 jaz dala nekaj slikc Tristana ;) ;)

 :o :o :o Uaaau!!! Kako pozira! Meni ga še ni uspelo pripraviti do tega... Res lepe slike... Tudi od drugih dogic seveda, amak Tristan je najlepši >:D  8) ;)

ciao!

Pozdravček iz morja!


herra

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
  • Great Danes rule
Odgovori #3572 : 18 November 2006, 22:27:20
A se je Tristanu na drugi fotki Marija prikazala? :P

Lp
karin


tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #3573 : 19 November 2006, 09:26:31
A se je Tristanu na drugi fotki Marija prikazala? :P

 :D hehe

Pozdravček iz morja!


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #3574 : 19 November 2006, 18:02:47
Očitno problemov s kašljem še ni konec :'(

Če se komu da brati (težave mlade dogice):
http://doggedog.mojforum.si/doggedog-about85-0-asc-75.html



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3575 : 19 November 2006, 18:12:54

    Ojla !

   Ja, na zalost je ta psicka staknila res hudo obliko, verjetno nekaj podobnega kot psicka od Alanosa. Upam, da koncni izid ne bo isti in se bo punca pozdravila.
   
    So se pa stajerski veterinarji pri meni pozanimali, s kom so cepljeni moji psi, ker so ostali zdravi, ceprav so bili v stiku s temi, ki so ze bili, oz. so kasneje zboleli. Zgleda da je nekaj na tem s kom cepimo.

  Cao-Slavi



špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #3576 : 19 November 2006, 20:15:39
Ojla!

Naša Indy uživa v jeseni ;D ;D ;D


Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #3577 : 19 November 2006, 21:13:59
Ojla!

Naš zvesti spremljevalec na sprehodih jo pa gleda ;D ;D





Lp

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #3578 : 19 November 2006, 21:41:45

Tale mačkon je pa res faca  :-*


Kako se meni spi ;)

lp erika


angie

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #3579 : 19 November 2006, 21:50:53
hoj, hoj! Jaz sem pa nova tuki gor! Še ena zaljubljenka v dogice, čeprav zaenkrat še nisem lastnica enga takega cukra. Trenutno mi greje srčece posvojen najdenček nedoločlljive pasme. Ampak takoj ko bo možnost bom ponosna lastnica nemške doge. Vidim da se tukaj vsi poznate med sabo, pa me zanima, če kdo ve, kje bi dobila dogo v barvi mantle? Rečeno mi je bilo, da jih v Sloveniji nihče ne vzreja načrtno. A se moram potem postavit v čakalno vrsto če se bo v kakem leglu 'ponesrečil' kak mladiček? No, sicer sem navdušena tudi nad modrimi in črnimi.

'Great' means more than just 'big'!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3580 : 19 November 2006, 22:01:50
Jooj  :D vi pa znate poskrbet da se imam jaz komu nasmejat. Ful lušne slikce - ampak čez Špelino pritlikavo oranžno dogo je pa ni  ;) ;) ;) pa Whoopyino sedenje na stolu tut ne  :)

Mantli pa so se do sedaj skotili pri Valvasorjih za ostale psarne pa ne vem - verjetno še kje kakšen (samo njih spremljam  :-[ ;))

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3581 : 19 November 2006, 22:06:17
Sem ravno hotela napisat... Mantlov mislim, da se ne da načrtno vzrejat (ali pač ???). Pridejo vmes med črnimi in harlekini. Če je pa kaj večja možnost da dobiš več mantel mladičkov, če se pari mantel samca in/ali samico pa naj pove kdo z izkušnjami. Torej kar v čakalno vrsto ;)
lp
T.

8)


angie

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #3582 : 19 November 2006, 22:09:52
Ja saj jaz tudi slišim v glavnem za psarno valvasor, vsi hvalijo kvalitetno vzrejo in njihove odlične mladičke. Sicer mi je pa glavno, da bo mladič zdrav pa brez kakih hudih dednih predispozicij, za papirje mi ni tolko važno, ker ne mislim ne razstavljat ne parit. Bi pa rada že pred nakupom stopila v stik z vzrediteljem, si tudi ogledala njihove pse - predvsem pa bi jih rada pokazala svojemu partnerju, ki se najbrž ne zaveda kaj ga čaka. ;D

'Great' means more than just 'big'!


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3583 : 19 November 2006, 22:20:35
    oJLA!

   Mantli so ena posebna barva, ki je vsec mali skupini ljudi. Je tudi res, da se jih nacrtno ne vzreja, ker jih vzreditelji nocejo prevec imet v svojih leglih.
  Je pa res, da je vec moznosti imeti mantel mladice, ce je eden od starsev tako obarvan. Ko smo mi parili Akarija, so bili v  leglu kar trije  :) ;D ;D 

   Cao-Slavi



angie

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #3584 : 19 November 2006, 22:25:13
Oj Slavi - potem ne bom imela težav z iskanjem takega mladička? Pa ga dobim tud kej ceneje, če ni zaželjen? ;)  Joj, se samo hecam - tak mladič je vreden vsakega tolarja- no po novem evra  :-[ in ga bom z veseljem tudi odštela zanj. Čeprav smo študentje večinoma siromaki... :'(

'Great' means more than just 'big'!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3585 : 19 November 2006, 22:33:24
Ja saj jaz tudi slišim v glavnem za psarno valvasor, vsi hvalijo kvalitetno vzrejo in njihove odlične mladičke. Sicer mi je pa glavno, da bo mladič zdrav pa brez kakih hudih dednih predispozicij, za papirje mi ni tolko važno, ker ne mislim ne razstavljat ne parit. Bi pa rada že pred nakupom stopila v stik z vzrediteljem, si tudi ogledala njihove pse - predvsem pa bi jih rada pokazala svojemu partnerju, ki se najbrž ne zaveda kaj ga čaka. ;D

Jaz bi se strinjala z vsakim ki to reče  ;D Precej psov poznam tudi v živo in lahko k odličnim mladičkom mirne duše štejem tudi zdravje in še odlično vzrediteljico (tudi njo osebno poznam bolje rečeno non stop visim pri njej  ::) :-[)

Če pa ti papirji niso pomembni jih lahko tudi zažgeš, vržeš v smeti ali preprosto odložiš na polico in pozabiš da obstajajo  ;) (nekaj podobnega je nekje na forumu že nekdo napisal) nd brez papirjev se v sloveniji na srečo še ne da kupit oz. vsaj niso tako pogoste kot pri nekaterih pasmah. Jo dobiš recimo pri gospodu iz Celja ampak njemu se reče preprodajalec in ti ga odsvetujem - večina njegovih mladičkov je bolnih, povrh vseega so pa še popolnoma netipični rodovnik gor dol, velikokrat tudi karakterno zanič (od agresije do plašnosti) Študenje in dijaki pa malo dlje dajemo na kupček pa je ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


angie

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #3586 : 19 November 2006, 22:40:38
He. he, he... Ja kupček že vztrajno raste, upam, da ga uvedba evra ne bo prehudo oklestila. :D Drugače pa brez strahu, ravno zato sem tuki gor da zvem čimveč o resnih vzrediteljih in se izognem raznim 'gospodom iz Celja', ki si zaslužijo najmanj kastracijo! In to brez anestetika in z zarjavelimi škarjami!  >:( Pa tud glede papirjev nisem tko mislila - sm že imela labradorca s papirji in me niso čisto nič motili. Moj trenutni pasji spremljevalec jih pa nima ( no, sej tud Sherlock Holmes ne bi ugotovil iz katerih pasem so ga skup sestavli  ;D) in me tud to nč ne moti. Sem sam hotla reč da ob nakupu papirji niso najpomembnejši.

'Great' means more than just 'big'!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3587 : 19 November 2006, 22:59:21
nd brez papirjev se v sloveniji na srečo še ne da kupit oz. vsaj niso tako pogoste kot pri nekaterih pasmah.
ok, tako pogoste kot zlatkoti brez rodovnika k sreci res niso, jih pa ni tako malo oz. nic kot pravis ... Zal. Oglasi se redno pojavljajo na vseh spletnih oglasnikih. V zadnji reviji Mojpes je med pismi bralcev opisan en "krasen" primer, zakaj se nemske doge brez rodovnika ne kupuje...

Slavi, ce se midve z angie zmeniva kdaj bi vzeli (vsaka svojega) mantelcka, potem bi se pa dalo ponovit eno P leglo, a?  ;D (hec)
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


angie

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #3588 : 19 November 2006, 23:02:41
Hmmm... Maja a veš da sploh ni slaba ideja!? :o Samo jaz že v naprej rezerviram samičko, če bo kakšna!  :P Aja, pa hvala, da si me s Foruma ljubiteljev malih živali preusmerila sem gor, kjer se veliko več dogaja.

'Great' means more than just 'big'!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3589 : 19 November 2006, 23:05:41
Ja, dogaska tema je ta najbolj ziva.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3590 : 19 November 2006, 23:26:48
Mantli so ena posebna barva, ki je vsec mali skupini ljudi. Je tudi res, da se jih nacrtno ne vzreja, ker jih vzreditelji nocejo prevec imet v svojih leglih.
 

Tega pa kar ne morem verjet... Vedno sem mislila, da se jih bolj malo posreči in so zaradi tega nekaj posebnega, dragocenejši (če lahko tako rečem)  :o. Tudi meni se zdijo krasni. Ne morem verjet, da so všeč majhni skupini...
Sicer bi sama rajši izbirala psa glede na karakter, obliko glave... in nazadnje po barvi.
lp
T.

8)


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3591 : 20 November 2006, 00:32:42
    Ojla1
 
  Tecka, po eni strani imas prav- mantli se ne zgodijo pogosto- so bolj izjeme, kot ne. Se pa vcasih najde kaksen samec ali samica, ki dajeta veliko mantlov. Tak primer je Akari....Ko smo mi imeli leglo, so mi ze prvi dan  pisali vzreditelji iz Poljske, Francija, Ceske, Slovaske...in vsi sprasevali samo:" Kaksne barve si dobila?" Jaz sem jim sicer bolj nesrecna povedala, da samo eno harlekinko, 2 crna in pa 3 mantle!!!! pa so se vsi smejali, ces: Srecna bodi, da imas vsaj malo izbire...jaz imam 9 mantlov" ...drugi so imeli 5-6 mantlov v leglu in to je bila kar kriza. Resnicno so pa to psi, ki so vsec malem stevilu ljudi. Tisti, ki pa "padajo" na mantle jih bodo pa imeli celo zivljenje  :D :D :D  TAKO, KOT SO POSEBNI MANTLI, SO POSEBNI TUDI NJIHOVI LASTNIKI...kar jim je vsec , ne menjajo!!!  ;D ;D ;) ;)

   Cao-Slavi



angie

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #3592 : 20 November 2006, 09:06:39
Dobro jutro! :)

Ja Tečka, saj vsak resen pasji ljubitelj izbira psa najprej po karakterju, po zgradbi telesa, zdravju in dednih motnjah, pa šele nazadnje po barvi. Ravno zato se mi zdijo prvi štirje kriteriji samoumevni in sem zato takoj napisala, da iščem mantla. Ali mogoče misliš, da bi vzela mladiča samo zato ker ima pravo barvo dlake, pa čeprav je vse drugo na njem narobe?  ;)

'Great' means more than just 'big'!


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3593 : 20 November 2006, 10:11:02
Okvirno konstitucijo pri dogah (sploh če jo kupuješ v Sloveniji) izbereš že s tem, ko se odločiš za vzreditelja ;). So kar precejšnje razlike med FVL in FLN... Vsak ima svoje cilje pri vzreji. Malo pobrskaj nazaj po forumu... Za dedne bolezni, se resni vzreditelji trudijo, da jih ni (čeprav 100% garancije nikoli ni) in večina teh bolezni se pri majhnemu mladičku še ne vidi.
Karakterno se lahko pa v leglu mladički precej razlikujejo (kot pri vseh pasmah) in tudi pri obliki glave je lahko med dvema "bratcema" kar razlika. Recimo je eden bolj "mamin", drugi pa bolj po očetu... Tukaj je potem vse odvisno od osebnega okusa. Enim so bolj všeč "hiperaktivci", drugim bolj lenobe, eni imajo rajši širše gobce, velike "žvale" drugi bolj ozke, čimmanj povešene, eni bolj špičaste, eni kupirane, drugi rajši naravne uhlje...
Na to sem pri izbiri ciljala  ;).
lp
T.

8)


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3594 : 20 November 2006, 10:12:19
   Ojla!

   Evo punce vam enega nalimam- FALCO from Valvasor's Land.

   

  Cao-Slavi



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3595 : 20 November 2006, 10:14:26
Slavi če mantli niso tako zelo popularni kako pa je z plateni?
Angie dobrodošla med dogaškimi odvisniki :P Moraš enkrat k Valvasorki na obisk, ko se okoli tebe gnete "čreda" dog, te šele resno zagrabi 8)


Lp nina




habibti

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #3596 : 20 November 2006, 10:16:41
A ta je mantel?



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3597 : 20 November 2006, 10:19:41
Habibti: ja. Ubistvu sem si jaz v začetku, ko še nisem ločila barv po imenih zapomnila tako, da je mantel, kot da bi imel oblečen "montel"-plašč  ;D.
Slavi: bo treba prit premečkat tele malčke preden gredo... Samo hud avto moram prej nekje najit pa pazit po stopnicah... ;)  :D.
lp
T.

8)


angie

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #3598 : 20 November 2006, 10:28:30
Ja k valvazorki bi se zelo rada enkrat povabila na obisk... :-[ ... Če me hoče... :o Drugače pa sem zasvojena z dogami že od otroštva. Bi pa rada eno tako 'čredico' dogic tudi mojmu najdražjemu pokazala, da bi ga zagrablo enako kot mene! :o Saj je nor na živali, ampak take mrcine pa si ne predstavlja čisto dobro. Sva zadnjič enga rumenega samca srečala - naju je presenetil, ker je bil zavezan pred vrati v emporiumu tako da sva skoraj čezenj padla - in se je kar malo ustrašil. :P Sem se zabavala...

'Great' means more than just 'big'!


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3599 : 20 November 2006, 10:30:02
    Ojla!


  Habibti- ja ta je mantel. Ker pa je slikan od spredaj se ne vidi, da ima cel plasc crn.

   Tecka- tebe se pa se zmeraj ne bojim, da bi kaksnega ukradla...saj ves previdnost- stopnice- neroda  :D :D :D

   Ninci- platni so pa najmanj zazeljeni- vsaj pri vzrediteljih.  Jaz sem bila pa ful zadovoljna, ko se je skotil Zigi, ker je nekaj posebnega. Z njim se je nasa barvna paleta izpopolnila  :D :D :D  ( razen ce seveda v prihodnosti ne pridemo tudi do kakih rumenih v crnem leglu  ;) ;) ;))

  Cao-Slavi