Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677030

valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3600 : 20 November 2006, 10:31:22

  Angie- k valvasorki pa res ni problem priti na obisk. Ti lahko punce povedo- tudi samo firbce sprejmemo  ;) ;) ;)

  Cao-Slavi



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #3601 : 20 November 2006, 10:34:20
Kakšni so pa platni  :-[



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3602 : 20 November 2006, 10:34:52
Angie ti si samo vzemi cel dan časa, ker se potem ko si enkrat tam težko spokaš domov ;).

Citiraj
Ninci- platni so pa najmanj zazeljeni- vsaj pri vzrediteljih.

Je za to kakšen poseben razlog...?

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3603 : 20 November 2006, 10:35:47



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3604 : 20 November 2006, 10:36:19
   Kanchy- taki:






kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #3605 : 20 November 2006, 10:37:11
Aha hvala  :)



angie

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #3606 : 20 November 2006, 10:41:36
No, meni so pa tudi platni všeč.  :D Očitno imam rada posebneže. A čisto bele doge s temno pigmentiranimi sluznicami se pa ne dobi? :o Taka bi bila idealna zame... (hec)
Slavi, če pridem me boš verjetno res morala z vilami iz bajte spodit, drugače ne bom šla!  :D Res grozno, ko vidiš dogo, pa veš da je sam še nekaj časa neboš mogel imet.  :'(

'Great' means more than just 'big'!


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3607 : 20 November 2006, 10:46:02
 Ninci, ce ti povem cisto po pravici- ne vem.  Mogoce samo zaradi prodaje??? Jaz drugega razloga ne vidim, ker ce ga imas za vzrejo, je to crn pes.  Lahko pa daje spet platne, pa je mogoce spet problem s prodajo....  Je pa spet res, da na razstavah niso najbolj uspesni. Vcasih ze zaradi barve dobijo takoj prav dobro in se sodnik sploh ne trudi, da bi jih natancno ocenil. So pa seveda tudi svetle izjeme- nas Zigi je bil na specialki v ZG na stopnickah....ravno tako, pa je v Poznanu prisel na 3 mesto pri sampionih prav platen samec iz Rusije.

   Je pa to spet ena posebna barva, ki je nebi imel vsak. Se vec- ko je bil Zigi se pri nas so ga ljudje ful obcudovali in crkljali- imeli ga pa nebi prav zaradi njegove barve.

   CAO-Slavi



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3608 : 20 November 2006, 10:49:42
Hvala.

Citiraj
Je pa to spet ena posebna barva, ki je nebi imel vsak. Se vec- ko je bil Zigi se pri nas so ga ljudje ful obcudovali in crkljali- imeli ga pa nebi prav zaradi njegove barve.

Ma so čudni ::)

Lp nina



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #3609 : 20 November 2006, 10:50:26
Očitno problemov s kašljem še ni konec :'(

Če se komu da brati (težave mlade dogice):
http://doggedog.mojforum.si/doggedog-about85-0-asc-75.html

 :'( Upam da se psička pozdravila  :-*


Pri meni so pa še zmeraj sivi in modri   :-* :-* :-*  ;D



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3610 : 20 November 2006, 10:50:33
   Angie- jaz bi tudi imela bele z crnim pigmentom  :) :) pa to ne gre kar tako. 

   Drugace pa ni problem, ce doge hodis gleda, pa ves, da je se ne morem imet. Resitev je : Veckrat prides  :o :D :D :D !!!

  Cao-Slavi



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #3611 : 20 November 2006, 10:57:45
Bi pa rada eno tako 'čredico' dogic tudi mojmu najdražjemu pokazala, da bi ga zagrablo enako kot mene! :o

Če se je ustrašil ene dogice, kaj bi potem bilo šele pri Slavi, ko bi ga "napadle" njene doge, sicer željne crkljanja, he he. Jaz bom svojega dragega iz istega razloga peljala tja šele, ko bova (če bova) resno iskala drugega psa. Sem ga pa vlekla na razstavo v Trbovlje, najprej k dogam, nato pa še k cane corsotu (to je moj drugi izbor). Njegova prva reakcija pri dogah je bila: "Kaj pa je to za ena krava!" Potem pa se je iskreno čudil, da si sodnik upa odpreti gobec in takile zverini pogledati zobe :D Cane corso pa mu je bil bolj všeč, predvsem zaradi tega, ker je manjši. Vendar pa, ko si nekaj časa z dogami, imaš občutek, da sploh niso več tako velike. Fascinira pa me tudi njihov karakter, za katerega se mi zdi, da bi mi bolj ustrezal, kot pa karakter corsota. In to mu tudi skoz pripovedujem. Da se bo navadil na to misel, potem pa bomo videli, če bo čas in prostor. Upam, da bo!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3612 : 20 November 2006, 10:58:17
Pri meni so pa še zmeraj sivi in modri   :-* :-* :-*  ;D

Saj to je eno in isto ;)

Lp nina



angie

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #3613 : 20 November 2006, 11:01:16
Oh Slavi saj vem da ne gre kar tako.  :D Na žalost... Genetiko in dedovanje barv so nam na veterini kar dobro vbili v butice. ::) No, ampak če ti rata se priporočam. ;) To bi bla najlepša dogica na svetu!
Pa ko smo že pri barvah - progaste ( brindle ) barve v Sloveniji tudi ni? Ali se tudi slabo prodaja pa se je rejci izogibajo?
Sonce a ti se pa ne bi ustrašla če bi skoraj pohodila odraslega samca, pa če za povrh to pasmo v živo vidiš prvič v življenju? ;) No, ko si je opomogel od šoka je bil navdušen. Pa tudi pes nad nama, saj je z veseljem sprejel pasji piškot ( seveda ob prisotnosti in dovoljenju njegovega lastnika).

'Great' means more than just 'big'!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #3614 : 20 November 2006, 11:06:01
Saj to je eno in isto ;)

Lp nina

V bistvu sem mislila: siva -> http://www.dogbreedinfo.com/images7/Great_Dane_Elvis.jpg
                            modra ->http://www.casaldacarreira.com/images/Liadeladoesq..jpg

Barve mi ne grejo ravno  :-[



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3615 : 20 November 2006, 11:25:08
V bistvu sem mislila: siva -> http://www.dogbreedinfo.com/images7/Great_Dane_Elvis.jpg
                            modra ->http://www.casaldacarreira.com/images/Liadeladoesq..jpg

Barve mi ne grejo ravno  :-[

 ;D To je pa drugo ja. Eno je sivi harlekin, ima črne fleke na sivi podlagi, eno je pa modra doga.

Lp nina



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #3616 : 20 November 2006, 11:26:13
;D To je pa drugo ja. Eno je sivi harlekin, ima črne fleke na sivi podlagi, eno je pa modra doga.

Lp nina

Ups, jaz jim pa pravim kar sivčki  :D Ja no ampak še zmeraj so fuuuul lepi  :-* Vse dogice so krasne.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3617 : 20 November 2006, 11:30:01
Ups, jaz jim pa pravim kar sivčki :D Ja no ampak še zmeraj so fuuuul lepi  :-* Vse dogice so krasne.

Saj so, samo nekateri potem ta izraz uporabijo tudi za modre ::) In jaz sem mislila da z sivo misliš modro.

Lp nina



IGA

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #3618 : 20 November 2006, 17:44:19
Zdravo!

Do kotitve nam je ostalo se slabih 14 dni, tako da smo sedaj ze kar lepo okrogli predvsem pa zelo pocani in previdni na sprehodih.

No medtem pa so ta mladi postavili preprosto internetno stran, kjer smo zapisali nekaj malega o nas.

http://bluebark.tripod.com/


L.P.  Iga



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #3619 : 20 November 2006, 18:13:12
 
Angie, pozdravljena na dogaški sceni ;D

Lahko ti povem, da so doge, res nekaj posebnega. Pri nas je pa pred leti možu oko zapelo za dogo - no in sedaj imamo doma kar 5 dogic

Nikoli mi ni bilo žal, da smo se odločili za to pasmo, zato boljšo polovico kar pelji k Slavi na obisk ;D


Iga, kako čas beži ;)

za Bello :-* bomo držali pesti da bo vse ok, pa seveda želim kup zdravih otročičev ;D

lp erika


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3620 : 20 November 2006, 19:33:25
   Je pa to spet ena posebna barva, ki je nebi imel vsak. Se vec- ko je bil Zigi se pri nas so ga ljudje ful obcudovali in crkljali- imeli ga pa nebi prav zaradi njegove barve.

Zakaj pa to? Meni so platni se bolj fantasticni od mantlov, samo kaj, ko teh je pa res malo ...

IGA, drzte se!
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3621 : 20 November 2006, 20:59:22
Zdravo!

Do kotitve nam je ostalo se slabih 14 dni, tako da smo sedaj ze kar lepo okrogli predvsem pa zelo pocani in previdni na sprehodih.

No medtem pa so ta mladi postavili preprosto internetno stran, kjer smo zapisali nekaj malega o nas.

http://bluebark.tripod.com/


L.P.  Iga


Spletna stran mi je zelo simpatična.

Držimo pesti. Srečno!



alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #3622 : 21 November 2006, 00:20:17
Ciao,evo i mene....

Igore,drzim palceve....jos malo i evo ih...jedva cekam da ih vidim,to ce biti vrhunski psi !!!!

Doge....moj stil zivota.....


DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #3623 : 21 November 2006, 07:48:31
LP!

Evo dve slikici Trije (Trionphe):





Damijan


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3624 : 21 November 2006, 09:55:05

  Ojla1

  DG, moram reci, da mi je tale vasa punca ful vsec:))

  Cao-Slavi



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3625 : 21 November 2006, 11:32:00

Pa ko smo že pri barvah - progaste ( brindle ) barve v Sloveniji tudi ni? Ali se tudi slabo prodaja pa se je rejci izogibajo?


Pozdravljena!

Pri nas se na srečo zadnje leto dogaja na veliko tudi s tigrastimi dogami. Zakaj so se jih rejci izogibali mi ni jasno. Dejstvo pa je, da je lansko leto število tigrastih ND močno naraslo v Sloveniji.
Pravi vzreditelji si ne smejo privoščiti, da bi jih prevzel denar in bi vzrejali po receptu kaj se bolj prodaja. Treba je delati na popularizaciji vseh barv ND in ne samo ene ali dveh, če želimo, da se tudi pri nas v tej smeri kaj konkretno premakne na bolje.

Ines!



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3626 : 21 November 2006, 11:43:18

     Ojla!

   Mislim, da se je na veliko pisalo o rumenih in tigrastih....  tam je tudi veliko odgovorov.
  Je pa mogoce zanimanje rejcev za rumene zanimivo ravno zato, ker je velko crnih in harlekin in jih je tezje prodat.....

   CAO-sLAVI



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3627 : 21 November 2006, 12:06:24
Pri rejcih je mogoče razlog v tem - pri vzrediteljih pa ... ;)



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3628 : 21 November 2006, 12:12:13
Jaz bom pa spet odkrita...  ::) :P
Ne vem zakaj bi bilo treba pasmo popularizirati. Bojim se, da bo sčasoma, če bo pasma postala popularna veliko nerodovnišlih ND raznih gospodov iz Celja po Sloveniji. Vem, da je za vzreditelje boljše, da lažje prodajo pse. Nisem pa sigurna, če je za pasmo popularizacija dobra... Sicer je pa tudi Scooby-Doo (film) naredil svoje. 80% otrok, ki jih srečam s Thebo ve, da je to "scooby".
Čas bo pokazal svoje...
lp
T.

8)


DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #3629 : 21 November 2006, 12:38:09
LP!

Mi si želimo pri vzreji vztrajati na kvaliteti, koliko nam bo uspevalo bomo videli. Zdaj sama kvantiteta brez kvalitete je pesek v oči. In nič dobrega za slovensko dogaško sceno. ker se te stvari (vezane na samo kvantiteto) potem vlečejo in zavlečejo po rodovnikih in povsod (če ljudje pač parijo vsepovprek).
Katere barve so popularne je zopet zame težko reči. Popularizacija gor al dol.  Nismo se lotili vzreje iz strani katere barve pač ni veliko. Ampak da ustvarimo prave temelje, na katerih se da graditi uspešno zgodbo.
Vidim pa da določeni ljudje počasi prepoznavajo in ločijo dobro od slabega, vrhunsko od povprečnega itd.
Kaj se bolj prodaja???? s tem se naj drugi ukvarjajo.
Sigurno so pa to nepremičnine, če bi kdo rad obogatel  ;)

Slavi katera punca???...........hvala ;)

Damijan