Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2676784

search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3840 : 08 December 2006, 20:15:01
 

  SAR- ne vem, kdaj je bil izbrisan stavek o zobeh ( se res ne spomnim). Spomnim pa se, da je bilo veliko hude krvi, ko je nekdo napisal o problemih zob pri dogah, ki imajo tudi vzrejna dovoljenja oz. nekatere tudi pogojnega.  Ne vem, ce ni bolj pametno, da se izognes pisanja o zobeh. Ali pa si je spet nekdo nekaj izmislil iin smo Valvasorji zdaj tudi ze skrbasti. 

   Cao-Slavi

Nekako nimamo pretirano veliko časa in se ne obremenjujemo s problemi valvazorjev - prav tako ti niti nimam zakaj polagati račune.

Lahko pišem o zobeh - zakaj ne?

Iz moje predstavitve pasme ste namreč izbrisali stavek, da nemške doge ponavadi nimajo dentalnih problemov. Te zanima zgodba naprej?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3841 : 08 December 2006, 20:17:11
Iz moje predstavitve pasme ste namreč izbrisali stavek, da nemške doge ponavadi nimajo dentalnih problemov. Te zanima zgodba naprej?

Izbrisala sem ga jaz ne Slavi, torej v tem primeru se pogovarjaj z mano na ZS, če bi rada to še enkrat premlevala.  Problemi z čiščenjem zob in dentalnimi problemi so pri vseh pasmah enaki. Pogovor o tem je bil tule: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=454.msg25794#msg25794

Kar se pa tiče vezi je pa Neyka povedala.

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3842 : 08 December 2006, 20:23:01
Nekako kar niso enaki pri vseh psih.

Psi manjše pasme so zelo pogosto prizadete, medtem ko so psi velikih pasem bolj izvzeti. Vzrok: mali psi imajo isto število zob na manjši čeljusti. Seveda pa bi lahko takrat izbrisala samo to, da jih ni treba čistiti. Lahko jim postrežemo s surovim mesom v kosu. Elastična vlakna v njem prav tako očistijo zobe.

Zakaj ZS? Saj se ravnotako tiče ND.

No za danes in še za par dni naprej sem se dovolj razpisala. Lepo se imejte - poskrbim še za pse in grem spat.

P.S. : Člani dogA kluba ravnokar uživajo na večerji - blagor njim!



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3843 : 08 December 2006, 20:35:22
Torej lahko sklepamo, da je to dedno pogojeno ali da ni. Od česa je potem to odvisno? Je morda povezano s kakšnim naporom? Kot vem pri psih velikokrat trpijo tudi oči. Npr. hoja po strmih stopnicah navzdol. Je to samo stereotip? Čakamo tudi na mnenje od Maje. Prosim.

Sanja se mi ne ... ;D Se nisem v to se nikoli poglabljala, ker s tem (hvalabogu) nismo imeli tezav...

Tisti izrastki/polipi o katerih sem sprasevala, ce govoris o njih, pa se naredijo za tretjo veko in se jih ne vidi - dokler veke ne odmaknes. Nastanejo pa sekundarno, zaradi pri dolgotrajnejsih vnetij (do katerih pride iz razlicnih vzrokov) in zadevo se poslabsajo, saj drgnejo po ocesu.

Kar se tice zob - ciscenje se priporoca pri vseh psih, ne glede na pasmo (pravzaprav tudi pri ostalih mesojedih, sploh, ce niso hranjeni z "naravno" hrano, kako in koliko se pa to dejansko lahko izvaja, je pa druga stvar). Do tezav pa pri manjsih pasmah res pride veckrat, zaradi same anatomske zgradbe celjusti. Kar pa seveda ne pomeni, da vecji psom ni potrebno cistiti zob.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3844 : 08 December 2006, 20:56:23
Se to ... jaz nisem nobena referenca. Veterino sicer studiram, ampak dejstvo je, da mi do konca manjka ne samo eno leto ali kaksen izpit, ampak sem sele na zacetku studija. Priznam, kaksno stvar vem, celo kaksno vec "kot bi bilo treba", ampak lukenj v mojem znanju je se ogromno. Ce zadevo poznam, se z veseljem oglasim v debati, lahko tudi poskusam malo bolj normalno povedati kaksno stvar o kateri se pozanimam, lepo pa prosim, da se tega kar jaz recem, ne jemlje za sveto. Mislim, da o dolocenih stvareh kdo drug ve vec.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3845 : 08 December 2006, 21:13:07

  Ojla!

  SAR- ker je tale privat namenjen meni, ga lahko objavim.

 " search.and.rescue
*

Točke: 13
Spol: Ženski
Sporočil: 1.382


..::Claudia From long neck::..


Poglej Profil WWW Osebno sporočilo (Aktivno)
   
(Brez naslova)
« Pošlji: valvasor : Danes ob 20:18:33 »
   Odgovori z citatom Odgovori Odstrani to sporočilo
Vendar bomo potem pisali še o ostalih stvareh - kot je na primer parjenje psov z zelo slabo ocenjenimi kolki ....

Slavi pazi malo na jezik v javnosti - to zares ne mislim dolgo tolerirati. Ali lahko to smatramo kot izrabo položaja predsednice sekcije? Res si mi podla. Tako podla, da se mi že kar smiliš. Jaz se Claudije ne sramujem. Ravno nasprotno - daj v javnost - vsi novi vzreditelji tzo vedo. Konec koncev pa itak nimam doma prepovedanega legla. Tako da s tem ne dobiš nič."

 
   SAR- Ce je bilo pa tole misljeno za moje pse, pa moli, da bos lahko tole tudi dokazala.
   Moji psi imajo skoraj vsi  A/A kolke in to slikane v Ljubljani. najslabsi parjeni koliki pri Valvasorjih so bili A / B... Slabe kolke C imata dva moja psa, ki pa  NISTA IN NIKOLI NE BOSTA UPORABLJENA ZA VZREJO !!!!!! In to zato, ker sem JAZ tako rekla !!
 
   Zdaj imas pa malo casa, da dobro premislis in poklices tistega, ki te je tako nasral pa naj ti pokaze, da je to res......potem pa imas zelo malo casa, da se mi opravicis- ker zdaj imam pa tvojih lazi res , ampak cisto res ZADOSTI !! PA LAHKO PROBAS, KOLIKO CASA BOM JAZ TEBE TOLERIRALA.
  Predsednica sekcije pa s tem nima nobene veze. Ce bi jo imela, potem verjemi, da PSI , KI IMAJO PROBLEME Z ZOBOVJEM nebi imeli pogOjne, ampak PREPOVED VZREJE.

  Cao-Slavi



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3846 : 08 December 2006, 21:15:26
Niti pod razno se ti ne bom opravičila, ker si ti to sama javno objavila!




valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3847 : 08 December 2006, 21:17:42

 KAJ SEM SAMA OBJAVILA?

 



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3848 : 08 December 2006, 21:19:54
Še en slavni dokaz kako se rada prepiraš v javnosti. Grozno - kaj ti to res toliko pomeni?

Kaj mi pa lahko? No recimo bobu - bob.
 Pa zgoraj popravi namesto novi vzreditelji - novi lastniki.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3849 : 08 December 2006, 21:25:54

  Ne, se en dokaz, kako si ne...... Ali se pustis vsakemu na...... al pa ne ves kaksni so slabi kolki.

 Sem ti pa zgoraj svoje napisala.

  Cao-Slavi

 



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3850 : 08 December 2006, 21:31:36
Ne moreš verjeti - toda spet imaš ZS  :o

No vidite - vsi tisti, ki si želite, da bi se lahko razčiščevalo preko zasebnih - tule je dokaz, da se enostavno ne da. Pa naj še kdo meni kaj očita.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3851 : 08 December 2006, 21:45:59

 Ti bom odgovorila kar tukaj.

  Si se krepko zajebala, ce mislis, da Damjan ne ve, kaj si mislim o njegovih psi. Sva veckrat debatirala na razstavah, pa tudi pri meni doma.
 Mislim, da ti lahko tudi sam pove mojo oceno.

  Ni moj namen, da se me bojis- zakaj pa? Ali pa se me kot vzreditljice res toliko bojite, da je treba z vsemi sredstvi onemogocit Slavi- pa ceprav z lazmi.   Moj namen je samo, da nehas lagat in si zmisljevat stvari, ki jih stalno pises o meni, mojih psih in njihovih lastnikih. Pa se nisem ugotovila, a imas ti tako domisljijo, ali pa te nekdo spretno uporablja ( ker se mu/ jim pustis potunkat v drek) ker se sam ocitno zaveda minusov in posledic.

  Enkrat sem ti povedala, da se vzdrzi komentarjev okrog mene in mojih psov. Tokrat je res ZADNJIC !!!!

  Cao-Slavi



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3852 : 08 December 2006, 21:52:06
Še enkrat ti povem, da tvoji psi na tem forumu nimajo imunitete.

Saj nima smisla. Itak - kaj čmo. Vse kar slišim o tebi je res (sama dokazuješ)  in to ne od tistega, ki ti misliš. Pa zanimivo - ljudje sploh ne govorijo o tvojih psih - ampak o tebi sami.

Ne razumem zakaj si takrat napisala, da si upala, da bo Tora v Trbovljah premagala Ajdo, vendar nočeš to javno napisati, da ne bi kdo narobe razumel?

Meni pa se zdi, da rada ustrahuješ.

Sicer je pa zanimivo kako hitro preideš na osebno raven.

Pa znova razčiščujemo osebne zadevšne na forumu - žalostno.

Z idejo o lažeh mi pa ne boš prišla do živega - spomni se kaj realnejšega.



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #3853 : 08 December 2006, 21:56:38
Pa kam se je vse to razvilo. Je to sploh še normalo ???

Sama nisem šla prebirat celotne debate, ker tudi pod razno nimam časa za to.

Ampak neprimerne besede in objava ZS so mi pa takoj padla v oči. Pa to je podlo.

Ninci ali ni to kaznivo, da se javno objavlja ZS ???



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #3854 : 08 December 2006, 21:59:21
Citiraj
Meni pa se zdi, da rada ustrahuješ.
To je pa že standard :o
Slaba obramba :D Ko zmanjka znanja in argumentov :D

 :P



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3855 : 08 December 2006, 22:04:40
Mene je že kar malo sram.  :'( - pa ne zato, ker se lažem  :-\

Slavi prepuščam ti oder in odigraj zadnjo vlogo pa glej, da bo dovolj dramatičen konec, da bomo stranski igralci popadali kot domine.

"ČE ŽIVIŠ Z NARAVO, ŽIVIŠ BOLJ BOGATO IN ZADOVOLJNO ŽIVLJENJE." (Jemott)



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #3856 : 08 December 2006, 22:05:17
Ne mene ne večine ostalih ne zanima kaj imata vedve med seboj (SAR in Valvasor) zato zadnjič prosim da tako tematiko obdržita tam kjer spada, na ZS.

Nikjer v pravilih ne piše da objava ZS ni dovoljena ... kaj pa je stvar dobrega okusa pa je drugo.

Lp, Črt



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3857 : 08 December 2006, 22:23:56

    Ojla!

   Mislim, da svoja ZS lahko nalimam.
 
   SAR- Prosim, da  nehas posiljat ZS, ker te imamo ze vsi zadosti.

   Cao-Slavi

 



Nemški_o

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #3858 : 08 December 2006, 22:30:31
No SAR pa spet poskrbela za sranje na forumu!
Očitno si zašita na napačnem mestu  :(



alanos

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #3859 : 08 December 2006, 22:41:19
SAR koji od ova dva psa ima losu poziciju ociju???








Doge....moj stil zivota.....


Escobar

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #3860 : 08 December 2006, 22:46:15
Nekako nimamo pretirano veliko časa in se ne obremenjujemo s problemi valvazorjev

Ta stavek mi je pa iz vsega tega še najboljši  :) - ker kolikor se jaz spomnim je vsa  napisana kregarija med valvasor in SAR
na tem forumu zajema večinoma preobremenjenost  z valvasorji (psi,lastniki, vzrediteljico)

Drugače pa , smo že vsega navajeni :)

To ni nič kaj novega :) Hart je že tudi bil baje mrtev, imel težave s ščitnico, slavi baje z njim veliko služi :) kaj je kaka nova govorica za katero še ne vemo?

Lp Robert


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3861 : 08 December 2006, 22:51:19

   Escobar- Kolk bomo sele zdaj sluzili s Hartom, ko je naredu Avstrijski sampionat. Ker takih samcev je pa v Sloveniji malo in se jim takoj dvigne cena  :o :o ;) ;)

  Cao-Slavi

 



Escobar

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #3862 : 08 December 2006, 22:55:08
Ja, seveda, pa to je super,bo prišlo ravno prav, zdaj za praznike se dosti zapravi, bo pasalo malo več denarnega priliva :) ;D


Escobar

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #3863 : 08 December 2006, 22:59:17
Sicer pa še čakamo na pošto iz Avstrije glede potrditve šampionata, da vidimo koliko so kaj  hitri in ažurni .

Upam da ne tako kot Hrvati, ko pride pošta čez dva meseca preko Slovaške z štampiljko pošte v Bratislavi :)

Lp Robert


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3864 : 08 December 2006, 23:14:40
   Escobar- Kolk bomo sele zdaj sluzili s Hartom, ko je naredu Avstrijski sampionat. Ker takih samcev je pa v Sloveniji malo in se jim takoj dvigne cena  :o :o ;) ;)

A zdej je moj Zoki tudi kaj več vreden, ko ima polek SCG in BIH še Romunski šampionat. Pa en CAC nam še manjka, da zaključiva hrvaški šampionat  :P A pol bo šla cena še bolj gor?

Escobar,

čestitke za opravljen avstrijski šampionat. Sporoči, koliko časa potrebujejo hrvati, da skupaj spacajo potrdilo in ga pošljejo. Sem slišala, da je hrvaška diploma vizualno ena najlepših, pa sem rekla, da jo moramo tudi mi imeti doma. In baje se nič ne plača, tako, kot drugod. A je to res?

Alanos,

kako stoje oči mome Zokiju ?: Moj ima specialan izgled - oko u kvadrat  :o



Valvazor,

 pusti piščance naj se sami znajdejo.

Miša

Zbrisan komentar; zoe




Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Escobar

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #3865 : 08 December 2006, 23:22:58
Escobar,

čestitke za opravljen avstrijski šampionat. Sporoči, koliko časa potrebujejo hrvati, da skupaj spacajo potrdilo in ga pošljejo. Sem slišala, da je hrvaška diploma vizualno ena najlepših, pa sem rekla, da jo moramo tudi mi imeti doma. In baje se nič ne plača, tako, kot drugod. A je to res?


Te morem razočarat, ker imamo glede tega  s hrvati slabe izkušnje. Kot pravim, po več kot dveh mesecih smo dobili domov potrdilo za opravljen šampionat,ne diplome. Tako dolgo je trajalo, ker je talentom v Zagrebu uspelo poslat to namesto nazaj proti mariboru v Slovenijo ,na Slovaško  ::)

Za izdelavo diplome, pa jim moreš poslati posebej prošnjo da ti jo izdelajo, to tudi piše na potrdilu za zaključen šampionat.- priložit jim moreš tudi fotokopijo  potrdila. Ti pa ne morem povedat kako izgleda, saj ti diplome ne pošlejo domov, ampak moreš baje prijavit psa še na eno razstavo, pa diplomo potem tam dvigneš :)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3866 : 08 December 2006, 23:25:00
Misa, sram te bodi. Tvoj zadnji komentar je, ne glede na vse nestrinjanje, ogaben, neprimeren in nima cisto nobene veze z nemskimi dogami.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3867 : 08 December 2006, 23:35:27
Ti pa ne morem povedat kako izgleda, saj ti diplome ne pošlejo domov, ampak moreš baje prijavit psa še na eno razstavo, pa diplomo potem tam dvigneš :)

So pa tudi... :-X

Pa nič ne pomislijo, da lahko pes vmes umre. A pol mu pa šampionat ne pripada, al kako?

Jaz sem zadnjič ( ene par dni nazaj) klicala na HKS, da sem se točno pozanimala kako je z njihovim šampionatom, pa mi je njihova prijazna uslužbenka rekla, da mi vse pošljejo po pošti. Edino to sem jo pozabila vprašati ali je CH res zastonj.

Se pa sploh ne čudim, da nas zamenjujemo z Slovaško. Saj smo kot papagaji, skoraj enake zastave, sedaj podobnost s turističnim znakom. Še letos v Kortrijku so našega sodnika g. Zidarja pospremili v ring  kot Slovaškega sodnika.  :-X

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Escobar

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #3868 : 08 December 2006, 23:37:30
Šampionat mu že pripada, saj vse prijave pa vse v bistvu urejaš z potrdilom ki ti ga pošljejo,imaš pač samo list papirja, ne diplome :)


Be-bob

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #3869 : 09 December 2006, 10:30:30
Pozdravljeni!

Evo, se ena ljubiteljica in novo pecena lastnica ND ;D
Stirinajst dni odkar smo pri hisi in ze je veselo in pestro:) Smo pravi -  >:D - hudicek , ki kravzlja zivcke vsem nam domacin in seveda se najbolj pa 6 letnemu pesjanarju :) Rastemo pa tudi kot kopriva :)

Se par slikic: :-[

http://obala.net/index.php?show=albumi&action=pic&pid=2819428

http://obala.net/index.php?show=albumi&action=pic&pid=2819429

http://obala.net/index.php?show=albumi&action=pic&pid=2819430

http://obala.net/index.php?show=albumi&action=pic&pid=2819431

LP Anja, Klaudio & Be-bob