Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2677040

leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #3900 : 11 December 2006, 09:16:08
Čestitke vsem tudi z moje strani.Včeraj sem imela čast videti nekaj dogic od blizu(hvala Neyka)in vau  :o ,priznam,veličastni psi.Moraš spoštovati to velikost in gibanje!
Sem se pa skoraj poscala,ko sem šla ven na zrak in sta dve gospe s komentarjem pospremili doge,ki so odhajale.Ena od njiju je izjavila,da te pse moraš z mopedom peljati na sprehod,da se zlaufajo,ker so tako velike.Pa ona to čisto resno   >:D Tako da na žalost si je mi ne moremo privoščiti,ker nimamo mopeda  :P


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3901 : 11 December 2006, 10:01:00
Slavi, DG čestitke za sladko kisle dosežke  ;)

Zdaj pa vem zakaj Slavi tako pogosto na motorju vidim  :o :o sploh ne vem kako lahko brez mopeda o dogi razmišljam  ;D Za crknit kakšne predstave imajo nekateri ljudje  >:( >:( >:(

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


DG

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
  • PULSATILLA GRANDIS
Odgovori #3902 : 11 December 2006, 10:06:47
LP!

Za MB, popravljam napako, sodila je švedinja!

Evo nekaj slikic:
Oda (odlično I, CAC)


Ajda (odlično I. CAC, BOB)


Trija (4 - prav dobro)


izbor za BOB

avtor slik: Matija GAŠPERIČ

Zahvalil bi se vsem, ki ste nam pri razstavljanju kakor koli pomagali! Hvala
se še v naprej priporočamo.................. ... ;)

Damijan


bibi

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
Odgovori #3903 : 11 December 2006, 11:01:19
....tudi iz moje strani čestitke za uspehe v Celju :)

lp p



Be-bob

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #3904 : 11 December 2006, 16:30:31

Tecka, mi kravzljamo zivce in skacemo po Rakeku, tako da se nas da tam videt:) :-[ S casoma seveda tudi kje naokoli:)

Marjan, ja.... ne vem kaj bo, ko bo to zrastlo, ker je iz dneva v dan bol hiperaktiven in iz dneva u dan nam bol kravzlja zivcke...mama je ze rekla da je to obup ce more bit sama s temi pesjanarji doma  :P Gal( drugi pesjanar) ga ima na momente tako zadosti da kar bezi od njega stran in isce kraj, kjer bi se lahko skril ;D :D Kako je kaj s Skay-em?

Kast, hvala ti za obrazlozitev...ko bo cas bom malo pregledala da vidim ;D

Slavi in DG pa cestitke! ;)

Uff....vidim, da si bom mogla se mopet nabavit....oh....najbolse da narocim dedku mrazu, ki bo hodu kmalu naokoli  :P :P :D :D

LP Anja, Klaudio & Be-bob


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #3905 : 11 December 2006, 17:24:36
Ker v mojem albumu spet prevladujejo seveda vaši lepotci, še album prilepim tu.
Hvala vsem na poziranju!  ;D

http://www.moj-album.com/uredi/tjasav/6021335/



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3906 : 11 December 2006, 17:46:59
Živjo!

Pri nas pa uživamo v novem sožitju:








Tole je pa produkt dve minutne odsotnosti (seveda timsko delo  ::))



Lp, Ines!



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3907 : 11 December 2006, 17:50:33
Pa še razstavna:



Se mi zdi, da je tole Zsa - Zsa - moram priznati, da mi je všeč.




Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3908 : 11 December 2006, 17:51:19
Mali oglas: Zaradi prijaznosti svojih sosedov in njihove ljubezni do psov nasplošno, še posebej pa do moje male ljubice, sprejmem v varstvo še 3 ND (saj je zakonski limit 4 psi na gospodinjstvo?). Ponudbe pod: Ne bom kriva za srčne napade  ;D.

Čestitke vsem za razstavne uspehe!

lp
S tečnimi sosedi v boju
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3909 : 11 December 2006, 18:52:01
Mali oglas: Zaradi prijaznosti svojih sosedov in njihove ljubezni do psov nasplošno, še posebej pa do moje male ljubice, sprejmem v varstvo še 3 ND (saj je zakonski limit 4 psi na gospodinjstvo?). Ponudbe pod: Ne bom kriva za srčne napade  ;D.

Čestitke vsem za razstavne uspehe!

lp
S tečnimi sosedi v boju
T.

 ;D ;D Limit je 5 psov :P Kaj pa ste imeli?

Čestitke vsem za razstavne uspehe.

Lp nina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3910 : 11 December 2006, 19:52:21
Potem pa sprejmem še 4 :D.
Eh pritožbe določenih ****, ki prav iščejo vzrok za nagajanje lastnikom psov... Moja bejba je trenutno vroča in hodim na sprehode s cunjo, da pobrišem morebitne kapljice po hodniku (čeprav za Thebo plačujem čistilko in ostalo kot za eno osebo več). Zgleda sem kakšno "falila", ker je zdaj, citiram: cel blok krvav, kot bi nekoga zaklali  :-X. Moteče so tudi dlake, ki jih pušča moja pesjanka (ostali jih najbrž nimajo), pljunki in čigumiji zalimani po tleh, razbite steklenice mladeničev, ki se v bloku zadržujejo (čeprav tu ne živijo) pa nekako niso nič hujšega...
Točno vem kdo se pritožuje. Gre za nekaj oseb, ki se bojijo psov in se jim s Thebo vedno izogibam (poskušam biti obzirna). Torej lekcija: obzirnost in prijaznost ni vedno rešitev, torej se je treba upreti na drugačen način. Eh nekateri so res ****  ::).
Oglas pa še velja  :D
lp
T.

8)


angie

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #3911 : 11 December 2006, 20:46:21
Joj, joj!  :( Mi smo svoje čase tudi imeli probleme z eno ženščino v bloku, se je stalno spravljala name, da moj pes svinja po bloku ( kar niti slučajno ni blo res, saj na to vedno posebej pazim ) >:( No in pol mi je en dan prekipelo in sem jo zvlekla k čistilki. No sej se ni glih upirala, ker je mislila, da bo čistilka z njo potegnila. No in pol jo je vrglo na rit, ko ji je naša zlata čistilka v fris rekla, da njena dva mulca ne bi bila tako čista in lepo vzgojena kot moj pes niti če bi imela rodovnik! Od takrat imam mir pred njo! :P :D :P
Zanimivo je, da se tej isti babnici ne zdi čisto nič moteče da njen 7 letni sin vadi na trobento ob  21 zvečer, v stanovanju pod njimi pa imajo nekaj mesečnega dojenčka. ::)
Sosedje, sosedje... ???

'Great' means more than just 'big'!


marjan

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #3912 : 11 December 2006, 20:55:21
Ja lepo je pogledati kakšno novo slikico na forumu in prebrat kakšno novo dogodivščino.
Naš Sky je iz dneva v dan bolj domač (vedno bolj lump). Vse je njegovo, bojim se, da bo tako kot mi je povedal prijatelj. Rekel je namreč, da mu je njegova doga v dobi odraščanja najprej pojedla copate, potem stole, nazadnje pa še mizo in kavč.  :o ;D ;)
Dobro, da imamo Rexa, da ga ima malo pod kontrolo. Vglavnem je pravi  >:D
Lp vsem


Sky na pogovoru z Rexom


Tukaj sta že skoraj prijatelja


Še večja prijatelja


Sky po igri od veselja vzleti  ;D

Marjan



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3913 : 11 December 2006, 21:05:41
Marjan čez eno leto bo pa slikca ko bo Sky 3x večji od reksa in potem bo on prav tista "ok boss,sem že tiho" :D :D :D

SAR katera pa je ta mala kepica?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3914 : 11 December 2006, 21:16:42
Marjan - res znajo dogice poskrbeti za takšne in drugačne dogodivščine. Ravnokar se Indra trudi potegniti trakec iz jakne  ;) Par minut nazaj si je postregla z mize mandarino in jo ponosno začela žvečit  :o Pa naj še kdo reče, da to ni pes za stanovanje  :P :P :P

T.M.T.: Ta luštkana pa ta mičkena je naša nova članica Indra Dyumna. Je edina psička iz legla, ki ostane doma in moram rečt, da to vsem "ta velikim" pesjanarjem odgovarja.

No zdaj pa šibam, ker je Indra že skoraj splezala na mizo  8)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #3915 : 11 December 2006, 21:20:06
SAR tale ta mala ima fantastičen nosek  :D Se bo najbrž še bolj obaraval ne?

O marjan kakšnega Dumbota imate doma  :o  :D :D



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3916 : 11 December 2006, 21:54:32
SAR tale ta mala ima fantastičen nosek  :D Se bo najbrž še bolj obaraval ne?



Ja sigurno se bo še bolj obarval, ampak upam, da ne preveč. Metuljčkasti so mi prav luštni.  :o Pa oka bo tudi plava. Prav tako sem si želela, Dejan pa se še navaja na dejstvo.  :P



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3917 : 11 December 2006, 22:22:17
Ja Angie, zanimivo je da so ravno tisti, ki imajo največ pripomb čez druge sami najmanj obzirni  ::). No prav z veseljem bi priredila en doga piknik v svoji dnevni, z veliko sprehajanja not in ven, da bi mogoče komu malo zaprla gofljo. Potem bi pa še rekla, da so vsi psi moji  >:D  >:D  >:D
Sicer nisem edina, ki mora to prenašati (so tudi drugi pesjani v bloku dostikrat "na tapeti"), je pa res, da se na naju spravljajo toliko bolj, ker je pač velik "nevaren" (baje) pes.
Ne maram ljudi, ki ne marajo živali

Marjan: Sky je pa res pravi cuker. Sploh pred vzletom... Če ne drugega so takšni "vzleti" razlog, da jaz svojega psa nebi kupirala :D
lp
T.

8)


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #3918 : 11 December 2006, 23:32:14

 Tecka, jaz imam pa en dober predlog. Prides k meni in si za par dni sposodis 2 psa.  :o :o Ko jih bos vrnila bo gospa strasno srecna, da je spet samo eden- in bo tiho  ;D ;D

  Cao-Slavi



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3919 : 11 December 2006, 23:54:51
Slavi: z veseljem. Kavč je dovolj velik  ;)
lp
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3920 : 12 December 2006, 09:40:43
Na bolhi je oglas za 6 mesecev starega rumenega samčka, z kupiranimi ušesi iz škofljice. SAR je to mogoče bratec od Rade?

Lp nina



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #3921 : 12 December 2006, 11:29:33
Na bolhi je oglas za 6 mesecev starega rumenega samčka, z kupiranimi ušesi iz škofljice. SAR je to mogoče bratec od Rade?

Lp nina
Najbrž so si ga pred štirimi meseci zelooo želeli  >:(


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3922 : 12 December 2006, 11:51:27
Najprej čestitke udeležencem nedeljske razstave!

Glede dogice na bolhi pa samo toliko: tukaj ljudje, ki so si "tako zelo želeli malo luštno nemško dogico pred štirimi meseci" za moje pojme sploh nič niso krivi. Kriv je vzreditelj, ki mu je šlo samo za denar, da čimprej proda mladička, da z njim nima večjih stroškov, kot je mujno potrebo. Nič preverjanja lastnikov, nič pisanja pogodb in definiranja obveznosti novega lastnika psa in vzreditelja. Če ne, bi vzreditelj vzel kot prvo in nujno obveznost si zadati takšnega mladičke vzeti nazaj, ne pa da tak kuža pride na bolho iskat svoj kavč šele pri teh mesecih.

Joj, kar strese me, ko pomislim, kakšen stres bo doživela tale boga dogica. V tem obdobju so najbolj občutljive in ranjive in zmedene v svojem osebnem razvoju.

Upam, da bo hitro našel prave in spodobne lastnike z takim mehkim kavčem, ki se bo kar ugreznil pod njegovo dogaško ritko.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3923 : 12 December 2006, 11:57:41
Glede dogice na bolhi pa samo toliko: tukaj ljudje, ki so si "tako zelo želeli malo luštno nemško dogico pred štirimi meseci" za moje pojme sploh nič niso krivi. Kriv je vzreditelj, ki mu je šlo samo za denar, da čimprej proda mladička, da z njim nima večjih stroškov, kot je mujno potrebo. Nič preverjanja lastnikov, nič pisanja pogodb in definiranja obveznosti novega lastnika psa in vzreditelja. Če ne, bi vzreditelj vzel kot prvo in nujno obveznost si zadati takšnega mladičke vzeti nazaj, ne pa da tak kuža pride na bolho iskat svoj kavč šele pri teh mesecih.

Recimo, da se zgodi. Tudi kakšnemu dobremu vzreditelju se je že, da pač lastnik ni bil pravi, je ugotovil da to ni to, da ne zmorejo, ne znajo itd. Saj ne vemo, mogoče vzreditelj pomaga iskati nove lastnike, pa je dogica še vedno v svojem "starem" domu, da se ne seli trikrat vmes preden ga nekdo vzame dokončno. Bolje da zdaj menja lastnika, kot da bo čez pol leta popolnoma nesocializiran, neobvladljiv in bo nove lastnike še težje najti. Se pa prodaja za kar pošteno ceno, glede na to, da ...  ga NUJNO! prodajo.  :-\

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3924 : 12 December 2006, 12:14:51
SAR je to mogoče bratec od Rade?

Lp nina

Rada je sedaj stara sedem mesecev in en dan. 



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #3925 : 12 December 2006, 12:52:01
Kriv je vzreditelj, ki mu je šlo samo za denar, da čimprej proda mladička, da z njim nima večjih stroškov, kot je mujno potrebo. Nič preverjanja lastnikov, nič pisanja pogodb in definiranja obveznosti novega lastnika psa in vzreditelja. Če ne, bi vzreditelj vzel kot prvo in nujno obveznost si zadati takšnega mladičke vzeti nazaj, ne pa da tak kuža pride na bolho iskat svoj kavč šele pri teh mesecih.


Zakaj nekateri tako kujete pogodbe v nebo? In mislite, da so zagotovilo, da bo z mladičkom vse v redu, da ne bodo nikoli iskali novega doma... Meni pogodba ne pomeni NIČ (če bo nova familija spoštovala pogoje vzreditelja, jih bo zato, ker želijo dobro psu in ne zato, ker jih veže pogodba). In pogodba tudi ni zagotovilo, da mladiček mogoče nekega dne ne bo iskal novega doma (in ni važno iz kakšnega razloga). Miša, mogoče pa je vzreditelj vseeno bil obveščen, da se njego mladiček oddaja ;) A si pomislila tudi na to? In ne, niso vsi apriori slabi, ki oddajajo psa preko bolhe. Ker bi se našlo kar nekaj ljudi tudi na tem forumu, ki so oddajali svoje mladičke preko bolhe.   



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3926 : 12 December 2006, 13:00:29
Miša, mogoče pa je vzreditelj vseeno bil obveščen, da se njego mladiček oddaja ;) A si pomislila tudi na to? In ne, niso vsi apriori slabi, ki oddajajo psa preko bolhe. Ker bi se našlo kar nekaj ljudi tudi na tem forumu, ki so oddajali svoje mladičke preko bolhe.   


Si pomislila kdaj na to, da mi pošteni vzreditelji pišemo pogodbe zato, da zaščitimo naše pse in naše interese.

V moji pogodbi piše: če novi lastnik ne more iz kakršnih koli vzrokov več skrbeti za psa je dolžan o odtujitvi psa najprej kontaktirati in obvestiti mene kot vzreditelja in mi dati možnost, da vzamem jaz psa nazaj, oz. imeti predkupno pravico nad njim.

Ta člen moje pogodbe ščiti mojega mladička pred zgornjimi oglasi in seveda pred neprimernimi tretjimi lastniki.

Zato so pogodbe !!! ( poleg še veliko drugega !!! )

Jaz osebam, ki ne želijo pred nakupom mojega mladička podpisati osnovne pogodbe ( ki je pisana  samo zato, da zaščiti mladička ) psa sploh ne prodam !!!

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #3927 : 12 December 2006, 13:10:59
Si pomislila kdaj na to, da mi pošteni vzreditelji pišemo pogodbe zato, da zaščitimo naše pse in naše interese.

V moji pogodbi piše: če novi lastnik ne more iz kakršnih koli vzrokov več skrbeti za psa je dolžan o odtujitvi psa najprej kontaktirati in obvestiti mene kot vzreditelja in mi dati možnost, da vzamem jaz psa nazaj, oz. imeti predkupno pravico nad njim.

Ta člen moje pogodbe ščiti mojega mladička pred zgornjimi oglasi in seveda pred neprimernimi tretjimi lastniki.

Zato so pogodbe !!! ( poleg še veliko drugega !!! )

Jaz osebam, ki ne želijo pred nakupom mojega mladička podpisati osnovne pogodbe ( ki je pisana  samo zato, da zaščiti mladička ) psa sploh ne prodam !!!

Miša

Ne poznaš ozadja oddaje te dogice (tudi jaz ne). ampak mogoče pa je bil vzreditelj obveščen. Mogoče se pa dogovarja on za nove lastnike. Zakaj bi se mladiček moral še 1x seliti, zakaj ne bi mogel na nove lastnike počakati pri starem lastniku? Tudi jaz sem že imela primer v življenju, ko je mladič iskal nov dom. Jaz sem bila obveščena o morebitni selitvi. Imela sem možnost vzeti mladička nazaj. Ampak smo se dogovorili, da bo mladiček na novo družino počakal kar tam, kjer je živel do takrat. Torej, kaj če je v primeru te dogice isto?

Jaz nimam osebno nič proti pogodbam, s tem, da je vzreditelj normalen in ne postavlja nekih nemogočih pogojev. Ampak kakor je bilo že napisano, jaz obveščam o vsem vzreditelja, pa imam psa brez pogodbe. Zato mi je pogodba brez veze. Ker vem, da med mano in vzrediteljem obstaja neka vez, za katero pa ne potrebujemo pogodbe ;)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3928 : 12 December 2006, 15:28:34
Bodimo vsaj danes malo bolj strpni na forumu.

Allya je danes zjutraj umrla. Naj danes zvečer gori ena svečka zanjo pri vseh, ki smo skupaj z njo preživljali to težko obdobje.
Smrt očitno res ne izbira, ko se odloči, udari tudi po zelo mladih.

Sožalje tudi BenSonu, ki se je kot vzreditelj zelo trudil, da bi psička ozdravela.

Allya počivaj v miru!



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #3929 : 12 December 2006, 15:32:30
Groza :'( :'( :'(

zgodbo sem redno spremljala. In tudi danes zjutraj... moje sožalje...