Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2641886

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #90 : 27 Oktober 2005, 07:33:28
 >:( >:( >:(, škoda, da se o tej lepi aristokratski pasmi širijo take in drugačne napačne predstave. In še bolj žalostno je, da se po forumih sprehajajo ljudje, ki se imajo za poznavalce, o sami pasmi pa ne napišejo nič pametnega, kar bi pasmi koristilo. Važno je, da se limajo slikce in se stoka oh in sploh in cukerčki pa čokoladke...da bi pa predstavili pasmo v pravi luči ...to pa ne... >:( >:( >:(
Neyka, tebi sem že na enem drugem forumu povedala, da je potrebno pasmo res dobro poznati, da si lahko upaš o njej pisati. No, ampak to ni bistveno v tem primeru, to je letelo na nekaj drugega, da ne boš čutila kakšnega napada nate. Gre se za to, da o dogah prevladuje napačno mnenje. Kot prvo: doge so zelo mile, prijazne, lahko vodljive, malo bolj trde pri učenju, ker bolj pozno dojamejo. Nikakor pa niso neumne in trmaste.
Doga je priporočljiva za družine z majhnimi otroci, ker so kljub svoji velikosti zelo nežne in prijazne, vztrajne in vzdržljive, predvsem pa potrpežljive in zelo ubogljive.
Vsekakor govorim o DOGAH, da ne bo pomote. Če ima mogoče barva kakšno zvezo z njihovim karakterjem, tega ne vem. Sem na nekem portalu prebrala, da so črne nemške doge bolj agresivne od drugih barv, v kar pa ravno ne verjamem, saj ni bilo zraven podanih argumentov za takšno tezo. Če pa je to res, da so črne doge agresivne, pisane trmaste in kaj vem kaj še vse...potem svetujem nakup rumene nemške doge, ki ima stabilen karakter, je lahko učljiva in vodljiva, brez sledu trme in agresije.
Ker pa sem odrasla oseba z dolgoletnim sobivanjem z dogami vam lahko zatrdim, da doge polek lepote, odlikuje še milina, sofisticiran karakter in njihova značilna sposobnost, da nas imajo radi 25 ur na dan. Vsaj za mojega Zora velja to. Pa za mojega prejšnjega Dugija tudi. In za Alexsandra je tudi to veljalo, čeprav je bil črne barve.
In naj se že enkrat nekdo zmiga in napiše predstavitev pasme, tako kot se spodobi, da bodo otroci vedeli, da na svetu obstaja več barv doge a vse z enakim dogaškim karakterjem.

Pozdrav za vse pesjančke, Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #91 : 27 Oktober 2005, 10:32:56
Ja MIša mi je znano glede pisanja ja. In pasme res ne poznam perfektnolahko pa rečem da jo poznam. Ne toliko v živo ampak bolj iz tistega kar je napisano (ne samo iz knjige iz katere sem tist opis na naših psih pobrala). In ker sem specializirana na dve pasmi mislim da glede na količino prebranega nekaj že lahko vem. Kar se pa lastništva tiče bom pa rekla da je vse enkrat prvič in dokler ne poskusiš ne moreš vedet ali ti pes odgovarja ali ne.

Kar se pa na prejšnji strani napisanega tiče je pa letelo na Slavkota in nisem jaz tega izjavla. Ko že toliko pasmo poznaš lahko ti najbrž napišeš kakšen boljši opis. Mogoče zvem kaj novega  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #92 : 27 Oktober 2005, 18:35:30
Živjo!

Miša, kaj pa je narobe z limanjem slikic? Pa jih limaj še ti...

Sicer pa predstavitev pasme bo in upam, da bo vsem všeč....

Kar se pisanja o pasmi tiče, pa lahko človek tudi kaj vpraša, če ga karkoli o pasmi zanima. Ni nujno, da jo ravno imaš doma. Meni je npr. všeč kar nekaj pasem pa če me kaj zanima vprašam....Pa to pomojem sodi tudi v splosno poznavanje kinologije in tudi o splošnem poznavanju pasem...je čisto v redu, da več veš....več znaš več veljaš. Pa vsak lahko napiše svoje mnenje kaj si misli o pasmi a ne?

Miša...meni je zelo všeč tvoja predstavitev pasme mastino napolitano, si se potrudila, ni kaj. Cestitam!

Lp Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #93 : 27 Oktober 2005, 19:55:06

Ojla!

Ja dogice so res nekaj posebnega. Velika, elegantna, dostojanstvena doga zna biti še kako nežna.

 Pri nas smo imeli tudi druge pasme psov ampak bomo ostali kar pri dogah. Sem že slišala od veliko lastnikov, da ko imaš enkrat dogo ostaneš kar pri tej pasmi.

Miša, mene pa ne moti, da ni predstavitve psame. Saj lahko vsak vpraša kar ga zanima, če ima dogo ali pa jo namerava kupiti v prihodnosti enkrat. Saj zato so forumi, da si izmenjamo mnenja.Jaz sem že tak tip, da bi kljub predstavitvi pasme brskala še drugje, če bi imela namen kupiti dogo.

 Ko sem  kupovala prvo psico ni bilo forumov :P so pa obstajale knjige-kako so pa tam opisane pasme pa vsak ve, ki je že kdaj prebiral kako tako knjigo. Meni je največ znanja dala vzrediteljica, potem pa ob tem ko ti pes odrašča-če si ta prav pesjanar- se sam naučiš marsičesa. Pa če imaš željo in možnost, da imaš leglo se učiš naprej. Zelo fino je tudi, da bodoči lastnik obišče kako razstavo in tam vidi na lastne oči, da se tudi doge razlikujejo med seboj. Tako po svojem okusu preceni kaj mu je bolj všeč tako glede barve in oblike glave, telesa itd..

Neyka, čestitam na odločitvi, bo že prišel pravi čas boš videla ;)

lp erika




lp erika


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #94 : 28 Oktober 2005, 18:57:51

Tole je pa Liberty from Valvasor's land.Stara 17 mesecev

lp erika


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #95 : 02 November 2005, 09:06:54
Ne vem, no...včasih imam občutek, da govorim v kitajščini. :-\ V mojem pisanju sem želela povedati, da imajo ljudje po zaslugi napačnih predstavitev in premalo objektivnega pisanja po večini popolnoma napačne predstave o nemških dogah. Današnja mladina se navdušuje nad barvami, ki so bile stoletja prepovedeane, vzreditelji jih potencirajo zaradi trenutnega modnega trenda. Tisto bistveno in pomembno pa ostane zakrito in zamolčano.
Eh, vse se vrti okrog denarja...škoda :'(

Bom pa še jaz po vajinem nasvetu prilimala eno vanili slikico mojega malega rumenega pikeca:



Pozdrav za vse pesjančke, Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #96 : 02 November 2005, 09:25:02
:o Miša a ti imaš tudi dogo :-[.

Krasna je....

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #97 : 02 November 2005, 12:29:31
Današnja mladina se navdušuje nad barvami, ki so bile stoletja prepovedeane, vzreditelji jih potencirajo zaradi trenutnega modnega trenda. Tisto bistveno in pomembno pa ostane zakrito in zamolčano.


Kitajščine res ne razumem slovenščino pa ;D, daj Miša zdaj pa povej kaj si mislila s tem kar je zgoraj napisano? Kakšni modni trendi? O čem to govoriš? Katere vzreditelje si imela v mislih? Slovenske? Hrvaške? Ex-Yuga? Povej do konca o čem teče beseda.

lp erika


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #98 : 02 November 2005, 15:17:16
Mislim da komentira moje navdušenje nad sivimi harlekini. Za nadaljevanje pa res ne vem.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #99 : 02 November 2005, 16:26:06
Pozdravljeni, pesjančki !

Grem po vrsti:

Ja, T.M.T. jaz imam tudi nemško dogo. In sem ponosna lastnica dog že od leta 1992.

Erika, mislila sam na barvne modne trende. Na to, da so se včasih sprehajale po svetu rumene, rumeno progaste, črne, mantel, modre in  harlekin. Vse ostalo je veljalo kod izrodek in se je iz legla odstranilo. Danes pa francoski klubi izsiljujejo od barve do kupiranja, kar se meni osebno zdi modni trend. Verjetno si seznanjena z mojim stavom, da sem proti kupiranju repov in ušes, kar pa ne pomeni, da mi takšni psi niso všeč. Samo jaz tega ne odobravam in moji psi bodo živeli kot jih je ustvarila mati narava. Se mi pa zdi neumno, da se najde nekdo in ti to možnost odvzame, celo prepove, ker je to pač trenutni modni trend. Isto je z barvami. Najde se neka organizacija in hoče izsiliti priznanje za neko barvo, v imenu exsperimentiranja v resnici pa gre za monetarno politiko.Ljudje pa premalo vedo o tem, zakaj so se sive in bele doge odstranjevale iz legla. In tukaj nisem mislila na naše, yugo ali kakšne druge vzreditelje, ampak samo na trenutne zapovedi povpraševanja in ponudbe. Le te se verjetno ne razlikujejo dosti tudi v  državah, ki si jih omenila. In nikar vsake moje besede ne imejte za napad na neke vzreditelje, ker mi je gladko ravno kaj kdo proizvaja in prodaja. Zavzemam se le zato, da bi bilo pošteno predstavljeno in napisano o nemških dogah tisto, kar je za to pasmo značilno.

In, Neyka, moj komentar se ne nanaša nad tvojim navdušenjem nad sivimi nemškimi dogami, ampak na spodnji citat:

In pol mi začne o tem, da je to še bol trmasto ko nevfek, da bom tam šele obupovala

Tole je tudi botrovalo mojemu javljanju tukaj, ker me takšne stvari pogrejejo.
O nemških dogah je že veliko napisanega. Na žalost veliko tudi takšnega, kar meče doge v slabo luč. In zgoraj napisano je lahko rečeno v šali, neuki bralec pa bo to smatral zdravo za gotovo, saj nikjer na tem portalu ne piše kaj je res in kaj ni. Moje izkušnje z njimi temeljijo na osnovi sobivanja z dogo v stanovanju in to 24 ur na dan. Upam si trditi, da poznam dogin karakter v dno duše in da so v resnici popolnoma drugačne, kot bi jih nekateri radi predstavili.
Škoda, da na osnovi napačnih zapisov dobijo bralci sliko, ki ne ustreza doginemu karakterju. Mene osebno tudi ne moti, da ni predstavitve pasme, moti pa me, ko jo ljubitelji opisujejo z napačnimi besedami. In na osnovi tega, si neuki bralci ustvarijo svoje, večinoma, napačno mnenje.
In to je bistvo, kar sem želela povdariti. Govori se o barvi, lepoti, zamolčano pa je tisto, kar je bistveno, zdravje in dogaški karakter. Potem pa, po portalih berem predstavitev pasme v kateri je povdarjeno kot pomembno, da so črne nemške doge bolj agresivne, kot doge drugih barv. Ja, pa jade, pa kitajci so tudi bolj agresivni od belcev, a ne?
Kaj je komu všeč, kakšne pse vzreja in nad kakšno barvo se navdušuje pa mene čisto nič ne briga in mi na kraj pameti ne pade, da bi se v to vtikovala. Samo stvari naj se postavijo na svoje pravo mesto, pa bo tudi manj zablod.


Pozdrav za vse pesjančke!

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #100 : 02 November 2005, 20:47:13

Pozdravljeni dogaši!

Miša lepo od tebe, da si povedala, kaj točno imaš v mislih. Res je, da so včasih iz legel odstranjevali sive doge, danes pa tega ne počnejo več in prav je tako. Sive doge danes pri nas ravno tako dobijo rodovnik(kar še pred par leti ni bilo možno) le nadaljno vzrejanje z njimi ni možno, ker dobijo vzrejno prepoved. Da pa v Franciji izsiljujejo s kupiranjem nisem seznanjena.

Kar se pa citata tiče, bi pa jaz takole rekla, če bodoči kupec obupa nad pasmo zaradii enega stavka, potem je bolje, da si doge res ne kupi. Tisti, ki se zanima za nakup doge, se bo zagotovo pobrigal, da bo še kaj več naredil kot samo kak forum bral, zato se jaz za neuke bralce ne sekiram preveč.



Me pa veseli, da je zaživela tema o dogah tudi na tem forumu in upam, da bomo skupaj še kaj napisali ali pa limali slikce ;) ;D


 

lp erika


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #101 : 04 November 2005, 12:31:16
No, saj ni tako hudo razumeti kaj sem želela  povedati. ;D Sem pa danes prišla iz kitajske ambasade in ugotovila, da zelo dobro obvladam kitajščino :o

Preden danes odpeketam na razstavo v Italijo vam postavim sliko "lepotca" ki je prejšnji vikend v Bolgariji na CACIBu Plovdiv odnesel BOB, če koga zanima:

http://www.moj-album.com/slike/1079189/iWwk57_OYgrIZIrQ.jpg

Pozdravček za vse pesjančke !

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #102 : 04 November 2005, 19:40:54
 :P :P oppp kakšen pes. Ga je ful lepo pogledat.

Kako pa je res s to trmo nemških dog? Pri njufkotih je tako: Trmast, če ga ne znaš zmotivirat, drugače pa zelo učljiv. (približno na tak način me zanima) Za moje pojme je tako sicer z večino psi samo da je pri nekaterih potrebno več pri drugih manj.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #103 : 07 November 2005, 19:26:06
Kako pa je res s to trmo nemških dog?

Da je doga trmasta ne bi rekla. Jih imam doma več in lahko rečem, da ima vsaka zase svoj značaj.
Mogoče si nekateri narobe predstavljajo trmo, npr. dogi daš ukaz in ga ne izvede takoj - izgleda kot, da bi nekaj časa razmišljala ;) ampak v bistvu je tako, da če rečeš lezi, se doga ne bo takoj počila po tleh kot npr. nemški ovčar, labradorec ipd.
Doga si bo vzela čas, da se bo ulegla, to pa zato, ker je to velik pes in ga je res veliko skupaj ;D. Dogo tudi težje vidiš, da bi sedela na tleh(razen če ni to na sedežni) veliko raje ležijo.

lp erika


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #104 : 21 November 2005, 15:51:08
Včeraj po razstavi v Vrtojbi smo šli na sprehod v novo gorico in srečali eno vsaj meni zelo nenavadno dogo. Bila je recimo temu harklekin samo, da je namesto črnih lis imela po telesu rumene. Je imela pa tudi full veliko beline, lis je bilo malo ampak so bile velike. Mi je full žal ker je nisem slikala, so pa bili lastniki slovenci prišli pa so ravno iz veterinarske ordinacije, tako da jih nismo morili še za sliko ;D.

Do sedaj se te barvne kombinacije ni nič omenjalo, ampak tole je bila 100% nemška doga, tako da... me zanima če taka barva dejansko obstaja samo je še bolj izločena kot sivi harlekini? kako pogosto se pojavi v leglu, v kakšni barvni kombinaciji (mame in očeta seveda)??

Lp nina

 



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #105 : 21 November 2005, 16:00:48
Bolj natančno bo razložil kdo drug,ampak na okvirno:

Se pojavljajo tudi druge barve. Npr. rumeni harlekin ali kaj podobnega. So redki in ponavadi nastanejo iz (pri nas in še kje) prepovedanih kombinacij. Npr. harlekin in rumenec. Njuni mladiči so lahko povsem normalnih barv, in se zaplete pri nadaljni vreji. Pariš Harlkina iz tega legla s črnim psom (dovoljena kombinacija) ven pa dobiš rumene harlekine ali belega psa z rumenimi lisami in podobno. Če se prav spomnim je veliko takega muštranja z barvami v Franciji. Če sem se tu zafrknla me popravte.

Upam, da sem uspela razjasnit približno.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #106 : 21 November 2005, 16:08:31
Ja to vem da pri določenih organizacijah ni nekih zakonitosti glede barv in parijo lahko vse med sabo.
Recimo pomoje bi lahko dobili rumenega harlekina če parimo rumenega starša in črnega, katerega oče ali mama sta harlekina. Sicer je potrebno vedeti katera barva je dominantna ampak mogoče lahko nastane tudi iz take kombinacije, se pravi bi se kotili tudi pri nas v rumenih leglih.
Pa do sedaj še nisem slišala za njih.
Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #107 : 21 November 2005, 18:06:48
V Sloveniji se zaenkrat še ni skotil nobeden, jih pa je nekaj pa vseeno videt.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #108 : 22 November 2005, 17:37:15
Kar se tiče trme pri nemških dogah. Po mojih izkušnjah, doge niso nikoli trmaste. Ne tiste, ki jih poznam, ne tiste, s katerimi sem živela. Doge ne blestijo po pameti. Ne rečem, da so neumne ampak  tudi niso preveč brihtne. Temi pač ne moremo reči trma. Doge potrebujejo malo več časa za učenje in to je to.

Če jaz mojemo Zoru rečem naj sede, potem tudi sede. Ampak ne takoj, čez kakšnih 30 sek.

Barven kombinacije, ki jih omenjate so produkt preteklega križanja za obstoj pasme. Pač igra narave. Zato se tudi zgodi, da se pojavi kdaj pa kdaj takšen mladiček. Več kot je takšnih mladičkov bližje smo dejstvu, kaj vse brezvestni vzreditelji parijo, da bi zadovoljili svoje potrebe.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


špela

  • *
    • Prispevkov: 225
    • Točke: 5
  • Nagoya
Odgovori #109 : 23 November 2005, 23:13:20
Živjo!

No glede barv je res še veliko nerazumljivega, jaz sem npr. v Muenchnu videla oranžnega mantla in vprašala gospo, kakšni so starši, pa mi je odgovorila, da je mama črna, ata pa harlekin (ali pa ravno obratno) in da so 9 generacij nazaj bili predniki rumeni. No pa si predstavljajte ???

Potem sem videla na Češkem rumenega harlekina od harlekin staršev. Ja zanimivo je tole ni kaj

Je pa res, da v Franciji in Španiji pa tudi že v Nemčiji dovoljujejo paritve vseh barv, kar pa meni ni všeč, ampak verjetno nimamo kaj

Lp Špela

Sreča je na svetu zato, da jo delimo z drugimi!!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #110 : 29 November 2005, 17:19:46
Za ljubitelje rumenih harlekinov:

http://www.moj-album.com/slika/1079189/02cYuanO1ME8tT1e.jpg/#

http://www.moj-album.com/slike/1079189/NB12FTeqUS4JNMZ1.jpg

Kot zanimivost naj povem, da je "normalo" obarvanim dogam prišel rumenček šele v osmem kolenu, drugič pa v devetem kolenu.

 Kljub rumeni barvi dajejo rumenčki zelo majhen odstotek škartirane barve. Na osem - devet mladičkov samo enega sivčka.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #111 : 29 November 2005, 17:53:35
 :o :o :o :o prvič vidim tako dogo... :o :o :o :o... :o :o :o :o. :o :o. :o :o :o :o :o.... :o :o :o :o...

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 29 November 2005, 17:54:39
Citiraj
http://www.moj-album.com/slike/1079189/02cYuanO1ME8tT1e.jpg

A nima tale mal cudne buče?

Drugace pa zanimiva barva ..



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #113 : 29 November 2005, 20:13:02
Ja. Če prebereš temo boš vidla, da smo se pogovarjali o nestandardnih barvah. Mišine slike so kako bi rekla dokaz da to obstaja  ;D ;) No ja zanimivo je pogledat tako dogo.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #114 : 30 November 2005, 15:08:24
Punce, kot prvo, najprej se boste morale naučiti, da po sliki kritizirati tujega psa ni pošteno do samega psa, njegovega lastnika in na koncu do mene, ki sem naredila kar precej kilometrine, da sem prišla do tega psa in prosila lastnika, da mi dovoli fotografiranje ob tako pozni uri in pa da jih dovoli objaviti na netu.In to samo zato, da bi potem nestrokovno kritizirali psa.

Naučiti se boste morale, da je pes na slikah popolnoma drugačen kot v živo ( ne mislim samo na tega rumenčka ) in da je komentiranje same lepote psa preko slik zelo nehvaležno.

Sarči, tebi svetujem, da svojo " bučo" pelješ pod mrzel tuš. Mogoče ti bo kapnilo, da je ta doga po standardu v vseh pogledih, razen po barvi. Sem ti že v temi o mastinih na enem drugem forumu povedala, da je neumno komentirati pasme, za katere ne poznaš standarda, zgodovine in ostalih bistvenih podatkov.

Sama sem proti temu, da bi se producirali sivčki, rumenčki in belčki pa kaj jaz vem kakšne vse doge še obstajajo. Na žalost je tako, da si nekateri vzreditelji dovolijo krojiti predpise po svoje, sploh če se imajo za eminenco v svojem " poslu". Sama kaj podobnega ne bi nikoli počela.

Je pa res, da nekateri vzreditelji vedo kaj počnejo in če je to za dobro pasme, zakaj pa ne.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 30 November 2005, 15:12:59
Punce, kot prvo, najprej se boste morale naučiti, da po sliki kritizirati tujega psa ni pošteno do samega psa, njegovega lastnika in na koncu do mene, ki sem naredila kar precej kilometrine, da sem prišla do tega psa in prosila lastnika, da mi dovoli fotografiranje ob tako pozni uri in pa da jih dovoli objaviti na netu.In to samo zato, da bi potem nestrokovno kritizirali psa.

Naučiti se boste morale, da je pes na slikah popolnoma drugačen kot v živo ( ne mislim samo na tega rumenčka ) in da je komentiranje same lepote psa preko slik zelo nehvaležno.

Sarči, tebi svetujem, da svojo " bučo" pelješ pod mrzel tuš. Mogoče ti bo kapnilo, da je ta doga po standardu v vseh pogledih, razen po barvi. Sem ti že v temi o mastinih na enem drugem forumu povedala, da je neumno komentirati pasme, za katere ne poznaš standarda, zgodovine in ostalih bistvenih podatkov.

Sama sem proti temu, da bi se producirali sivčki, rumenčki in belčki pa kaj jaz vem kakšne vse doge še obstajajo. Na žalost je tako, da si nekateri vzreditelji dovolijo krojiti predpise po svoje, sploh če se imajo za eminenco v svojem " poslu". Sama kaj podobnega ne bi nikoli počela.

Je pa res, da nekateri vzreditelji vedo kaj počnejo in če je to za dobro pasme, zakaj pa ne.

Miša

Ma ja ..
Sej sm samo vprasala!!! Nisem cisto nic ocenjevala! Ce pa tega ne ločis, pa ni moj problem.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #116 : 30 November 2005, 15:19:28
Dovolj jasno sem napisala, Sara, preden postavljaš neuman vprašanja si preberi kaj o tej pasmi pa o standardu pa kakšno zgodovino...potem bodo tudi neumna vprašanja izostala. Prav ?

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 30 November 2005, 15:20:18
Dovolj jasno sem napisala, Sara, preden postavljaš neuman vprašanja si preberi kaj o tej pasmi pa o standardu pa kakšno zgodovino...potem bodo tudi neumna vprašanja izostala. Prav ?

Miša
Nevem .. bom videla kok bom razumela ..  ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #118 : 30 November 2005, 16:49:15
Sorči Miša ampak glede na sliko me noben ne prepriča da ima tale psica lepo glavo. Če je v živo drugačna.. ok naj bo. Ampak komentirala sem glede na sliko ne glede na to kaj je psica v resnici.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #119 : 01 December 2005, 12:08:24

Mislim, da je Miša objavila tista dva linka zato, da bi pokazala, kako izgleda rumeni harlekin in je verjetno hotela s tem pokazat nekaj,

kar pri nas še nismo videli, vsaj jaz ne.


Kar se tiče barve je res zanimiva, nenavadna in zelo dobrodošlo, da se vidi kaj tudi obstaja v svetu dog.


lp erika